Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) h1mpi válasza 04ahgy (#350) üzenetére


h1mpi
nagyúr

1.25V se árt neki?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#352) 04ahgy válasza h1mpi (#351) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Léggel 1,3V, nem játék vízzel 1,35V, szárazjéggel 1,45V, nitróval akár 1,5V felett kicsivel is mehet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#353) h1mpi válasza 04ahgy (#352) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor lehet Nekem is ez miatt nem stabil 4.6 felett.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#354) Vigneau válasza 04ahgy (#350) üzenetére


Vigneau
félisten

A jelek szerint 4.4GHz-en nálam nagyjából alappá vált az 1.300V-os CPU Vcore. Mind 1.800V-os, mind 1.900V-os CPU VRIN mellett BSOD-t kapok, ha leveszem a CPU Vcore-t 1.280V-ra. A CPU RING végig 1.200V volt, ekkor még 1600MHz-en volt a RAM.

Közben nekiálltam 1866MHz-en tesztelni a RAM-okat 1.52V mellett. 9-9-9-24-2T-n egyből BSOD, 10-11-10-27-2T-n lefut a LinX igen stabilan, aztán amint kilépek belőle, jön a BSOD. Most emelem a VSA, VIOA és VIOD triót +0.100V-ra, és megnézem, hátha így már nem lesz gond.

Egyik esetben sem piszkáltam még az Uncore-t, de ha fogom, a korábbi tapasztalataim alapján 3.6GHz-et célzok meg majd vele.

Annyi különbséget vettem észre, hogy 1600MHz-en majdnem 1 perccel gyorsabban megy végbe a LinX, viszont 1866MHz-en magasabb értékeket kapok az AIDA64 memóriatesztekben.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#355) 04ahgy válasza Vigneau (#354) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A szintetikus tesztekre (AIDA) ne alapozz, ha a LinX lassul, az meg valami apróbb instabilitás jele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#356) Vigneau válasza 04ahgy (#355) üzenetére


Vigneau
félisten

A LinX-ben kapott 10 kör értéke közel azonos, nem rapszodikusan változóak az adatok. Azonban picivel lassabban megy végbe 1866-on, mint 1600-on (46:10 vs. 45:10)

1600MHz - elég stabilnak tűnik:

Az 1866MHz-es adatokkal még adós vagyok.

Amúgy az IBT Very High-on ua. hozza terhelés terén, mint a LinX 4096MB-n, 10 kör mellett?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#357) #Morcosmedve válasza Vigneau (#356) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó az, stabilnak tűnik, még max memóriával futtassál 5 kört. 1866 ha nincs etetve vagy valami, akkor nem fog gyorsulást hozni, meg nem feltétlenül itt látszik, hanem Adia64 memó mérésen.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#358) 04ahgy válasza Vigneau (#356) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tőlem hiába kérdezed, sem a LinX, sem az IBT nem szerepel az általam használt tesztprogramok között. Sosem használtam, sosem szerettem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#359) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#358) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Prime?

© asszongya'hogy

(#360) 04ahgy válasza #Morcosmedve (#359) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bizony! Prime95 in-place, blend, SuperPi 32M, HyperPi 32M, FireFox + Youtube egyszerre, loopolva, sok tabon. 3DMark 11 / FireStrike loopolva. Ha bárhol hiba van, egy szorzó vissza, és voilá.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#361) Vigneau válasza #Morcosmedve (#357) üzenetére


Vigneau
félisten

Egyelőre erre jutottam:

CPU VRIN LLC: Turbo
CPU VRIN: 1.800V
CPU Vcore: 1.300V
CPU RING: 1.200V

C1E, C3 és EIST: Enable

C6/C7 és CPU Thermal Monitor Disable.

Máshoz nem nyúltam - azaz VSA, VIOA és VIOD továbbra is Auto-n van.

A RAM-ok 1.54V mellett 1866MHz-en 10-11-10-27-2T-n futnak. Sajnos a gyári 9-9-9-24-2T egyből BIOS újraindulást okozott 1866MHz-en 1.5V mellett anno, így nem is kínlódtam vele.

Próbálok még egy IBT-t lefuttatni, mert 1.52V-os RAM mellett az utolsó kör után hibát jelzett. Ha ez rendben, akkor még némi WoT teszt, no meg egy Uncore 3.2GHz --> 3.6-3.8GHz teszt lesz hátra.

04ahgy:
Nem tudtam, hogy nem használod ezeket a programokat tesztelésre. Nálam a LinX és az OCCT jött be eddig. IBT-t meg ma használtam először.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#362) #Morcosmedve válasza 04ahgy (#360) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen, az megjátssza a CPU-t rendesen. Ha valaki VGA-val is mókol, ezek után egy ROG RealBench is mehet, aztán beül egy komolyabb játék mögé órákra, aztán kiderül minden.

© asszongya'hogy

(#363) Vigneau


Vigneau
félisten

Apropó, G3258 esetében Ti mire állították a BIOS-ban a K OC és Turbo Boost pontokat? Auto-n hagytátok?

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#364) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Olvasgatom a tuningolási leírásokat, és kedvet kaptam hozzá, bár tudom, nem tuningos sem a lapom, sem a proci, de azért kérdezek, hátha lehet ezen is húzni feljebb:

Alaplap: GA-H97-D3H
Proci: i54690
Hűtő: Cm Hyper T4

Van esély ezeknél tuningolni, vagy nincs jelentősége, mert azért igazság szerint nekem fontos, hogy ha üresjáratban megy (pl netezés, zenehallgatás, office), akkor azért ne zabáljon sokat.

1., Lehet-e a fentieket tuningolni
Ha igen:
2., Van-e értelme (mármint el lehet-e érni értelmes teljesítmény többletet)?
3., Mindez megoldható-e úgy, hogy üres járatban azért vegye vissza magát.

A módjáról azért sem kérdezek, mert gondolom van olyan topic, ahol ezzel foglalkoznak, vagy leírás, hogy mit érdemes állítgatni, jelenleg minden olyan játékkal amivel én játszom elboldogul (GTX970).
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

;) - The Power of the Light Side

(#365) 04ahgy válasza Vigneau (#363) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nálam disabled mindkettő.

(#364) Anonymus23: Csak BCLK-val tudnál 2-3%-ot tuningolni, de nem éri meg, mert instabilitást okoz. Más lehetőség nincs.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#366) Anonymus23 válasza 04ahgy (#365) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm, akkor marad így, mondjuk eleve nem terveztem tuningolni, úgyhogy csalódás sincs.

;) - The Power of the Light Side

(#367) Vigneau válasza Vigneau (#361) üzenetére


Vigneau
félisten

WoT-ban egyelőre még 1.56V-on, 11-12-11-31-2T-n sem sikerült 4 csatánál többet kihúznom 1866MHz-en... Vagy tovább kell feszelnem 1.25V-ra a CPU RING-et, vagy visszaállok 1600MHz-re. Még tesztelgetek, aztán meglátom, mire jutok.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#368) MK VII válasza Vigneau (#367) üzenetére


MK VII
veterán

Vagy mondjuk tedd fel a feszt 1,65-re és vidd lejjebb a késleltetéseket!
Nekem a kb tök antituningos ramjaim amik gyárilag 1600mhz cl9-esek, 2133mhz cl10-et szépen viszik 1,64 voltal! Nyugodtan adj neki feszt nem lesz semmi bajuk. Teszteld ki őket aztán majd szépen visszaállsz 1600mhz cl9-re, mert észreveszed, hogy kb nulla különbség van köztük.
Én is belemásztam a ram tuningba és úgy vettem észre, hogy direktebb a gép 2133mhz-en, de nem úgy használom.. Visszaálltam alap mhz-re és időzítésekre. Netezéshez tök feleslegesen járatnám őket magasabb feszen. Mást nagyon úgysem csinálok a géppel...
Már a procit is alapon használom 3,2ghz-en, mert rájöttem, hogy tök feleslegesen rántottam fel a HD6950-es kártyámhoz 4,5ghz-re mivel alapon is 100%-on kihajtja.:)
A GTX 960-ad is szerintem nagyon maximum 4ghz-en kipörgeti..

[ Szerkesztve ]

(#369) Vigneau válasza MK VII (#368) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint Te már bőven megjártad a tiszteletköreidet. ;)

Tény, 4.0GHz-en egyszerűbb lenne hajtani, ott bőven beérte +0.075V-al. Nem beszélve a melegedéstől. Néha belenyalok így is a 78°C-ba. Igaz, max. 900RPM-en pörgetem a Matterhorn ventijét.

Te egyébként milyen tesztpárti vagy? LinX, IBT, OCCT, Prime95, stb.?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#370) Vigneau válasza Vigneau (#369) üzenetére


Vigneau
félisten

Kiegészítés:

A 4.0GHz-es profilodhoz milyen értékeket kellett beállítanod? Csak a CPU Vcore-hoz nyúltál, vagy beállítottad a többit is?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#371) MK VII válasza Vigneau (#370) üzenetére


MK VII
veterán

4ghz-es beállításom nincs..
3,2ghz-es alulfeszelt meg 3,6ghz-es alulfeszelt, két 4,5ghz-es, az egyik 2133mhz-s ram beállításokkal a másik alapon illetve van még egy 4,7ghz-es beállításról mentésem.. Ennyi...

Minden beállításomnál csak a CPU Core-t és a CPU Ring feszt emeltem/piszkáltam. Semmi mást.

Majd, ha otthon leszek nézek neked értékeket..

Amúgy furcsállom a 78 fokodat 4,4ghz-en.
Bár lehet, hogy forróbb fejű..
Én 4,7ghz-en is le tudom hűteni a gyengébb hűtőmmel mint neked van. Bár procija válogatja ugye. :)

Prime95... :K

[ Szerkesztve ]

(#372) Vigneau válasza MK VII (#371) üzenetére


Vigneau
félisten

Valóban forrófejű - ne feledd, nekem 1.300V kellett a 4.4GHz-hez. 1.125-1.200V között kell majd a kerek 4.0GHz-hez. Ezekkel kísérletezem majd:

CPU VRIN LLC: Normal (gondolom, a Turbo ilyenkor felesleges)
CPU VRIN: 1.800V (bár vonzódom 1.700V környékéhez)
CPU Vcore: 1.125-1.200V
CPU RING: 1.050-1.100V

Próbálok egy hűvösebb, atombombabiztos 4.0GHz-es profilt összehozni 3.6GHz-es Uncore mellett - 1600MHz-es RAM-mal, 1.35V-on, 9-9-9-24-2T-n.

Egyébként egy mATX konfigban vagyok, lehet, az is segít a magasabb hőfokokban, no meg a lehalkított ventik.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#373) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy mi a különbség a Z97 -I -X -S -M jelű (és a sima z97-et is beleértve) alaplapok között?
Van amihez az is hozzá van írva, hogy plusz. /pl.: Z97M-Plus/
Valószínűleg az én hibám, hogy nem leltem rá választ, de , ha linkelni tudtok, azt is megköszönném!

Márkák között van különbség? ...vagy mindegy melyik márkából választom?
(Asrock, Asus, Gigabyte)
Melyiket ajánlatosabb választani?

Segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#374) Vigneau


Vigneau
félisten

Most vettem csak észre, frissítve az eszközkezelőt, hogy nincs feltelepítve egy eszköz. Van ötlete valakinek, hogy ez mi lehet?

PCI adatolvasási és jelfeldolgozási vezérlő

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#375) #Morcosmedve válasza Vigneau (#374) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

nekem az SM bus vezerlo a rejtely :D

X99-en meg ne tudd meg mennyi felkialto jel van az eszkozkezeloben (Win10)...

© asszongya'hogy

(#376) 04ahgy válasza Vigneau (#372) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A VRIN-t semmiképp se csökkentsd, hisz azzal nehezebb lesz neki a VCore és a többi fesz előállítása!

(#373) szabog4: Természetesen GIGABYTE-ot kell választani. Az -X utótag általában közép és felső kategória, ATX. Az -M a belépő és közép kategória, mATX, míg az -I a mini-ITX méretet jelöli.

(#374) Vigneau, (#375) hpeter10: Van X79-nél is bőven kérdőjel... ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#377) Vigneau válasza 04ahgy (#376) üzenetére


Vigneau
félisten

Egy próbát megért a dolog, de nem igazán erőltettem, ahogy az 1.05V-os CPU Vcore-tól is kifeküdt a rendszer, méghozzá CMOS Clear-esre. Amúgy az 1.1V-os CPU Vcore-t sem igazán szerette, instabil volt. De legalább megnéztem ezeket is. ;)

Erre jutottam egyelőre - elvileg megvan a 4.0GHz-es profil 4.0GHz-es Uncore mellett - 1600MHz-es RAM-mal, 1.35V-on, 9-9-9-24-2T-n:

CPU VRIN LLC: Normal
CPU VRIN: 1.800V
CPU Vcore: 1.125V
CPU RING: 1.150V

C1E, C3 és EIST: Enable

C6/C7 és CPU Thermal Monitor Disable.

VSA, VIOA és VIOD továbbra is Auto-n van.

LinX

és IBT

lefutott egy más után gond nélkül, már csak a WoT van hátra.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#378) Promi válasza #Morcosmedve (#375) üzenetére


Promi
aktív tag

Az SM bus vezérlőt az alaplap gyártója álltal kiadott Intel INF driver telepíti. Ha az intel honlapjáról töltöd le a legújabbat az nem biztos, hogy tartalmazza azt ami a Te alaplapodnak kell.

(#379) #Morcosmedve válasza Promi (#378) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Koszonom, de sajna semelyik se tette fel, de kulonosebben, ha van valami felkialto jel eszkozkezeloben, de nem erint, akkor nem kell vele foglalkozni. :)

Gyuri: akkor jo :DDD

© asszongya'hogy

(#380) Vigneau válasza Vigneau (#374) üzenetére


Vigneau
félisten

Újraraktam a INF-et, IMEI-t és USB3.0-t. Mintha újrarakás után már nem lett volna ott, de így sincs. Szóval eddig nincs felkiáltójel... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#381) Vigneau válasza Vigneau (#377) üzenetére


Vigneau
félisten

WoT stabil vagyok ezeken az értékeken, nagyon úgy néz ki. És külön "öröm", hogy sikerült 4.0GHz-es Uncore-t is összehozni. Kezdem érteni egyre jobban, mit merre és hogyan. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#382) MK VII válasza Vigneau (#381) üzenetére


MK VII
veterán

No... Örülök.. :C

(#383) 04ahgy válasza Vigneau (#381) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gyakorlat teszi a mestert... :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#384) #Morcosmedve válasza Vigneau (#381) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:C Grat, csak igy tovabb! :)

© asszongya'hogy

(#385) Vigneau válasza 04ahgy (#383) üzenetére


Vigneau
félisten

Az túlzás, de már kellett némi sikerélmény. Tudtam én, hogy nem a legnagyobb tempóval kellene kezdeni... :B

Feszültségek terén egész jó értékeket sikerült összehozni, tempó terén WoT-ban ugyanott vagyok, mint a 4.0GHz-re húzott i7-2600-zal.

Idővel megnézem, hova tudok feljebb lépni. RAM terén viszont nem kizárt, hogy 1866-hoz elkélne még az 1.65V környéke is. Valahogy nem az igazi 1.58V környékén, még 11-12-11-31-2T-n sem. Sokat agyalok rajta, hogy egy LV-s RAM meddig terhelhető.

U.i.: Köszönöm szépen mindnyájatoknak! :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#386) Vigneau válasza Vigneau (#385) üzenetére


Vigneau
félisten

Apropó, a CPU VRIN LLC-t mekkora frekvenciától érdemes Normal helyett Turbo-n futtatni? Vagy már 4.0GHz környékén sem árt, ha inkább a maximumra állítjuk?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#387) 04ahgy válasza Vigneau (#386) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindegy, ha elegendően magas. Csak annyi, hogy pl. 11,4V vagy 12,6V egyen a tápodon a +12V értéke. Én a lehető legmagasabbra szoktam.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#388) Vigneau válasza 04ahgy (#387) üzenetére


Vigneau
félisten

Most 4.0GHz-nél kipróbáltam, hogy a Normal-t Turbo-ra állítottam, és 5 perc után hibával leállt a LinX. Érdekes dolog, mondhatom... :DDD

Egyébként szerintem tegnap benéztem az Uncore értékét. Úgy néz ki, hogy nem 4.0GHz-en mértem a korábbi stabil eredményem, hanem csak 3.6GHz-es Uncore-on. Öregszem... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#389) 04ahgy válasza Vigneau (#388) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szrintem Normal-on is le fog állni, hisz LinX alatt nincs áramingadozás, semmi nem rángatja a VRIN-t, így fix értékre áll be. Az LLC az a terhelésváltásoknál való viselkedést befolyásolja leginkább.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#390) Vigneau válasza 04ahgy (#389) üzenetére


Vigneau
félisten

Normal-on nem álltam le, ez az érdekes. Azután kezdett huncutkodni a rendszer, hogy offset-tel is kísérleteztem CPU Vcore értékénél, de visszaálltam Manual-ra és nem múlt el. Délután megnézem, mi lehet a gond. Vagy picit emelek a CPU VRIN-en, vagy a CPU Vcore-on, vagy megnézem a DRAM feszültségét. Elvileg a CPU RING rendben van 1.150V-on 4.0GHz-en, mert érdekes módom 1.200V-ra emelve szintén volt megállásom. Hiába no, de játszani kell a feszültségekkel, ahogy elnézem. Nagy baj nem lehet, mert a BSOD messze elkerült eddig.

CPU VRIN-nél amúgy egyedül azt vettem észre AIDA64-ben, hogy 1.800V-ról néha lemegy 1.788V-ra.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#391) 04ahgy válasza Vigneau (#390) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyszerre már csak egy dolgot szabad állítani a finomhangolás időszakában.

"CPU VRIN-nél amúgy egyedül azt vettem észre AIDA64-ben, hogy 1.800V-ról néha lemegy 1.788V-ra." - Csak a műszeres mérés ad pontos képet, mert kb ilyen felbontásban tudják a programok kijelezni. Ha valahol a kezző között van, akkor vagy ezt, vagy a nagyobbat fogja kiírni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#392) Vigneau válasza 04ahgy (#391) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, arra természetesen figyelek, csak megjelöltem, melyik pontokra próbálok majd fókuszálni. Találtam még jó pár remek leírást. Igaz, zömmel i7K-val foglalkoznak, de a Haswell az Haswell, az elv ugyanaz.

LLC működése is érdekes volt, azt hozta, amire számítottam. Max. beállítás mellett minimális ingadozás idle-load között. Csak az nem derült ki még a számomra, hogy milyen áron.

Valószínű amúgy, hogy CPU Uncore-nál nem szinkronban leszek, mint azt terveztem. Szvsz nehezebb megvalósítani és persze nem is előírás. 4.0GHz-hez 3.6GHz-et próbálok igazítani.

Aztán ha tényleg minden smakkol, akkor még egy alacsonyfeszes 4.2GHz Core és 3.8GHz Uncore lesz a cél és természetesen sok-sok WoT. Nem jött jól a tegnapi frissítés, az Aslain még nem volt kész tegnap, mikor próbáltam volna tesztelni. A modok nélkül meg nekem nem az igazi... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#393) 04ahgy válasza Vigneau (#392) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CPU feszültség LLC-jét nem tudod állítani, csak az FIVR bemenő feszültség LLC-jét.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#394) powerray


powerray
tag

Sziasztok!
Vettem egy Gigabyte H97-HD3 lapot, de elég gyér a BIOS-a. Nincs valami Advanced Settings? Sehol se találom. Ezen alig vannak beállítások.

(#395) 04ahgy válasza powerray (#394) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jelölj meg valamit, amit szeretnél állítani, de nem lehet.

Ha a grafikus képernyő nem szimpi, akkor F2-vel lehet a klasszikus nézetet előhozni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#396) powerray válasza 04ahgy (#395) üzenetére


powerray
tag

F2-re nem csinál semmit..:( pl. Wake on Lan, de még sok más is lehetne.
Ez érdekelne, és nekem csak a videó 2. felén lévő BIOS-t tudom elérni.

(#397) 04ahgy válasza powerray (#396) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, amit elérsz, az a szöveges, részletesebb BIOS. Az elsőből lehet F2-vel a másodikra váltani, de neked akkor nincs grafikus része, az nem gond. Én még nem találtam olyat, ami a konkurenseknek benne lenne, de a GIGABYTE-nak nem.

Wake-on-LAN-hoz azt hiszem, az ErP-t kell Disabledre állítani.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#398) powerray válasza 04ahgy (#397) üzenetére


powerray
tag

És akkor az mi, ami a videóban van, amit küldtem? Mert abban benne van az alap BIOS, ami nekem is és mellette még vlmi narancsos, rengeteg extrával.

(#399) Vigneau válasza 04ahgy (#393) üzenetére


Vigneau
félisten

Közben meglett a gond forrása: valahogy "elfogyott" a CPU Vcore. 1.125V-ról 1.150V-ra kellett emelnem, no meg visszaraktam a CPU VRIN LLC-t a bejáratott Turbo-ra.

Mellesleg a BIOS-t is újraraktam, így legalább eltűntek a feleslegessé vált profiljaim is... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#400) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Próbáltam felfrissíteni Win 10 64 bitre az appokat, de ez a hiba jelentkezik az összesnél, amikor elér a ISSetup.dll betöltéséhez az install shield. Mit kellene újra raknom?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.