Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) NFree válasza 04ahgy (#750) üzenetére


NFree
addikt

Igen de sli esetén nem megy csak 2x 8 ba , ha meg már rajta van a plx chip miért nem csinálták úgy hogy 2x16 ?

vga

(#752) 04ahgy válasza NFree (#751) üzenetére


04ahgy
nagyúr

SLI esetén is kétszer x16, kivéve, ha kettőnél több VGA-t rakodsz bele. Az első hosszú slot akkor kapcsol x8-ba, ha a másodikba kártyát raksz, a harmadik meg akkor, ha a negyedikbe. Ha csak az első és a harmadik slotot használod, akkor marad x16-x16.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#753) NFree válasza 04ahgy (#752) üzenetére


NFree
addikt

Legyen igazad ;) mert ugye a leírásban csak 2x 8 at ír . kössz az infót . :R egyébként ezt akkor alapba tudja vagy kell valamit kapcsolni állítani?

[ Szerkesztve ]

vga

(#754) 04ahgy válasza NFree (#753) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Innen: [link].

1. 2 x PCI Express x16 slots, running at x16 (PCIEX16_1~2) *For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16_1 slot; if you are installing two PCI Express graphics cards, it is recommended that you install them in the PCIEX16_1 and PCIEX16_2 slots.

2. 2 x PCI Express x16 slots, running at x8 (PCIEX8_1~2) *The PCIEX8_1 slot shares bandwidth with the PCIEX16_1 slot and the PCIEX8_2 slot with PCIEX16_2. The PCIEX16_1/PCIEX16_2 slot will operate at up to x8 mode when the PCIEX8_1/PCIEX8_2 is populated. (The PCI Express x16 slots conform to PCI Express 3.0 standard.)

3 x PCI Express x1 slots (The PCI Express x1 slots conform to PCI Express 2.0 standard.)

Akárhogy is számolom, itt ír kétszer 16-ot, majd még egyszer ír kétszer nyolcat, ami hatással van az első kétszer 16-ra.

Értelemszerűen az átkapcsolás automatikusan megy végbe.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#755) NFree válasza 04ahgy (#754) üzenetére


NFree
addikt

Hát bocsánat hogy felhergeltem itt az hangulatot :R , akkor kiváncsian várom mi lessz ha berakom a 2. karit (csak előbb meg kell venni :( )
Enyire nem megy nekem ez a téma főleg a külföldi nyelvek , hiába mindíg tanulok valamit csak azt tudnám akkor én eddig mit néztem :B Jó nagy lama vagyok :D
Köszönöm :R

vga

(#756) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy z97x-ud3h-bk lapom, amin szenvedtem az WOL -al és eközben csináltam egy factory resetet. Azóta valamiért a másodlagos vinyómat altatás után nem látja a windows (újraindítás után megint minden jó). Egy SSD és egy vinyó van rajta a Sata0 és Sata1 -es portokon. Már nyálazgattam a beállításokat, de nem találtam erre vonatkozó opciót. A windowsba már lecseréltem a Sata vezérlő driverét a gigabyte oldaláról töltöttre, de semmi változás. Ja és egyébként a WOL sem működik :) Eseleg van valakinek ötlete?

(#757) Gabady


Gabady
aktív tag

Sziasztok!

Kisebb problémám van a gépemmel. Már korábban is fent állt ez a probléma, nem tudok elmondani semmi változtatást, mi okozhatta, vagy okozhatja, de azt csinálja a gépem, hogy egy pillanatra megfagy. Pl. youtube zene közben egy pillanatra, "zzzz" és megy tovább minden, vagy filmezés közben.
Játék közben még nem tapasztaltam. Random időközönként jön elő ez a hiba.

Bios beállításokon nem piszkálgattam sose, a ram időzítések megfelelően beállítva.
Ötletem sincs mi lehet a bibi, legyetek szívesek segíteni.

Alaplap: Gigabyte Z97M-D3H
Proci: i5 4460 @3,2Ghz
Ram:12GB Geil Black Dragon
Táp: 750-es Cooler master
Vga: GTX 970 Xtreme
Egyéb: 1SSD, 3HDD, 1ODD

Ui: Hőfokok rendben vannak, bios frissítés volt már, rendszer újratelepítés, driverek frissítése egyéb dolgok is megvoltak már.
Ha esetleg másik topikba kérdezzek, bocsi :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#758) 04ahgy válasza Gabady (#757) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én megnézném 2*4 GB Kingston RAM-mal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#759) NFree válasza Gabady (#757) üzenetére


NFree
addikt

Nállam is volt hogy előfordult ilyen kis megakadás "zzz" netezés közben általában akkor ha gyorsan elkezdtem görgetni az oldalt. Általába ha a ramot ki be rakosgattam töbször mert volt hogy fel sem ismerte a lap megszünt. de az újab ramommal is tapasztaltam ilyet azt is megmozgattam s megszünt de volt hogy a vga -t kellett ki be tegyem.
Nem tudom , hogy azonos -e a probléma de nállam ez volt most a megoldás (kontakthiba lehetett vhol)
Hál isten most egy jó idelye nem csinálja :R
Próbáld meg hátha.

lapra gyanakszom egyébként hogy szar , de amíg meg nem döglik teljesen a gari kizárt :W

[ Szerkesztve ]

vga

(#760) Gabady válasza 04ahgy (#758) üzenetére


Gabady
aktív tag

Most 2x4 GB és 2x2 GB Geil ram van benne. De kövi héten csere lesz 4x4GB Geilre. Lehetőségem nincs sajnos más rammal tesztelni. Esetleg valamilyen bios beállítás ? memória profil (XMP) ?

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#761) Gabady válasza NFree (#759) üzenetére


Gabady
aktív tag

Az a baj, hogy nem is volt és nincs is agyonig használva a gép. Volt már a ram ki-be rakosgatva, a vga pedig 1,5-2 hónapja került bele. Vga nélkül is ugyanúgy csinálta.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#762) MK VII válasza Gabady (#760) üzenetére


MK VII
veterán

Tanácsolnám inkább a 2x8GB-ot..
4 modullal lehetnek gondok.. Ramos topikokban egyre többen panaszkodnak, hogy a 4 modul nem működik megfelelően, illetve 2 modullal indul a gép, 3-4 modullal már el sem indul..
2 modullal könnyebben dolgozik a proci ez az ami tuti..

(#763) 04ahgy válasza MK VII (#762) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pontosan. És továbbra is más márkával kellene megnézni, hogy a kompatibilitási hibát kizárhasd.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#764) Gabady válasza 04ahgy (#763) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nem akarom elkiabálni, de belenéztem a bios-ram beállításokba. Beállítottam az XMP-t és volt valami teljesítmény mód, amit normálra tettem valami pörformanszról. Most egyenlőre jónak tűnik.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#765) 04ahgy válasza Gabady (#764) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, ezt örömmel hallom. A Memory Enhancement Settings-t állítottad ezek szerint át. El is felejtettem, hogy Geil esetén az is segíthet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#766) Gabady válasza 04ahgy (#765) üzenetére


Gabady
aktív tag

Hát, megmondom őszintén, nem is tudom pontosan mi volt az, de performance-n volt alapból. Ez egészen pontosan mit csinál? A hiba megszűnésén kívül semmit nem észleltem.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#767) Vigneau válasza Gabady (#766) üzenetére


Vigneau
félisten

Én arra tippelek, hogy az időzítésekkel játszik kissé a biztos stabilitás és a maxi tempó között.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#768) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!
Van egy GA-Z97X-UD3H (rev. 1.0) alaplapom és eddig 2x4GB memória van benne, de szeretnék duplázni és mivel a jelenlegi modulokból már nem kapni, így kénytelen leszek 2x8GB-osakat beújítani ... viszont a RAM compatibility list-en szereplő modulok már nem igazán kaphatóak, így valami újabbat kell keresnem ezért frissítettem a BIOS-t a legújabbra, hogy majd ne legyen gond ezzel ... a memóriákat még nem vettem meg ... majd hónap elején szándékozom ... viszont gondom akadt a BIOS frissítés után!

A procit (I5-4690K) eddig mindig hagytam hogy használja az energia gazdálkodási szolgáltatásokat, így ha épp nem csinált semmit akkor 800MHz-re visszavette a frekit és a CPUvcore-it is olyan 0,7 V-ra ... ezzel energiát és hőt spórolva ... az F7-es BIOS verziót használtam egészen tegnapig ...

F9-re frissítés után viszont a proci nem hajlandó visszakapcsolni és folyamatosan 4GHz-en pörög ...
Feltettem az F8-at de nem változott semmi, majd feltettem az F10 bétát, de ugyanúgy semmi ...

AZ F7-et viszont nem engedi visszatenni, mondván hogy nem lehetséges :Y :Y :Y

Ötlet valakinek, hogy merre induljak, hogy működjön újra az energiagazdálkodás a CPU-n?

Szerk.: természetesen minden energiagazdálkodás engedélyezve van a BIOS-ban!!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#769) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Gigabyte H97-HD3 alaplap. Mostanában állandóan feldobálja az egy jack csatlakozót bedugtak-kihúztak ablakot. Elsőre letiltottam a Realtek HD hangkezelő beállításában az értesítést de nem segített. Letöröltem újra telepítettem a a hang drivert de ugyan az. Van valakinek ötlete mitől lehet :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#770) mcs


mcs
veterán

Valakinél fordult már elő, hogy szimplán rossz beállításoktól kutyult meg a Gigabyte lap biosa?
Én úgy jártam Z97X-Gaming 5el, hogy rossz rambeállításokat adtam meg, amire nem indult be, utána pedig egész egyszerűen képtelen voltam normálisan cmos resetelni a lapot, mert folyamatos boot loopolásba ment addig, amíg a ramokat át nem tettem másik slotba. Újra lefrissítettem a biost, és teljesen megoldódott a gebasz. :F

[ Szerkesztve ]

(#771) NFree válasza mcs (#770) üzenetére


NFree
addikt

Nekem oc -nál van hogy behülyül de általába elem ki be segít neki . Régebi z87 ud5 nél is voltak bios gondjaim , hát ilyen ez sajnos . Tudnak néha érdekes dolgokat csinálni. Legutóbbi oc próbálkozásnál (5ghz) nem ment a proci csak félgőzzel pedig elvileg minden rendben volt csak az elemcsere segített utánna meg szépen be kellett állítanom újra . Nincs olyan hogy tökéletes sajnos. ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#772) mcs válasza NFree (#771) üzenetére


mcs
veterán

Nálam a bios újrafrissítése előtt megvolt minden a cmos clear jumpertől az elem kivételéig. Bármelyiket csináltam, ramcseréig beállt loopba. :D
Maga a cmos clear se mindig szokott rendesen összejönni, mert pl az időt nem nullázza le teljesen. Most utoljára rövidre zártam az elemtartó érzékelőit, ami egyből lenullázta. :)

(#773) NFree válasza mcs (#772) üzenetére


NFree
addikt

legutóbb egyébként a ramokkal volt mizériám ki be összevissza kellett cserélgessem mire úra minden működött faszásul, nem tudom , hogy a lap vagy a ram hibája ,. 3 féle modulall voltak gondok. de ha elkapja akkor megy egyébként csak csipog.

vga

(#774) Ano válasza NFree (#773) üzenetére


Ano
őstag

Én most szereztem újabb 2 modult abból ami eddig is benne volt (szerencsére egyik helyen találtam még) ... figyeltem a RAM Compatibility List -et az alaplapom weboldalán és elvileg mind a 4 slotban képes működtetni a RAM-okat ... habár az nincs odaírva, hogy mind a 4 egyszerre is működik ... szerintetek számíthatok problémákra? (ma megyek el a RAM-okért)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#775) Ano válasza Ano (#774) üzenetére


Ano
őstag

Nos, megvan a másik KIT ... és szomorú vagyok ... mivel a régi memcsik csak 667MHz-en mennek, míg az újak 800MHz-en ...

BIOS-ban 16x-os szorzó van beállítva a RAM-okra plusz aktiválva van az XMP profile ... mi lehet a gond? a Régi memcsik tudtommal eddig 800MHz-en mentek ...

BIOS a legfrissebb van fent ... Win látja mind a 16 GB-ot, szóval e téren nincs gond ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#776) NFree válasza Ano (#775) üzenetére


NFree
addikt

szerintem ilyen estben kézzel kell beállítani sebeséget időzítést mindent , habár azt hogy mennyin menjen a ram csak 1 helyen lehet állítni nem lehet egyik ennyi másik annyi :F

vga

(#777) SirKero válasza SirKero (#769) üzenetére


SirKero
őstag

Erre valaki :U :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#778) Ano válasza NFree (#776) üzenetére


Ano
őstag

igen csak 1 helyen lehet beállítani, de mégis 2 külön progi (CPU-Z és Everest) is azt írja, hogy az egyik 667MHz-en megy míg a másik 800MHz-en ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#779) NFree válasza Ano (#778) üzenetére


NFree
addikt

Az xmp-t kapcsold ki lehet az kavar be .

vga

(#780) mcs válasza NFree (#773) üzenetére


mcs
veterán

Másik biossal is?
Amúgy nálam is pont ugyanezt játszotta el. 1es slotban valami oknál fogva nem indult, áttettem a 3asba, onnantól kezdve pedig már az 1esbe visszatéve se volt baja. Ahogy kapott egy cmos cleart, kezdhettem újra az egészet. Kíváncsiságból ramok nélkül is elindítottam, de úgy semmit nem jelzett a lap, bár nincs is pc speaker a házamban. Számítottam arra, hogy talán a bios rukkol elő hibaüzivel, mint ahogy ez helytelen rambeállításokkal is előfordul időnként. Bootloop közben külön vicces volt a vga hűtése, ahogyan váltogatva villogtak a Windforce és stop-silent ledek. :D

[ Szerkesztve ]

(#781) NFree válasza mcs (#780) üzenetére


NFree
addikt

Nem szeretem frissíteni a biosokat a lapon ha aránylag megy, mert egyszer csúnyán elszúrtam valamit . Még anno z87 ud5h val voltak gondok, nem szerette asszem az haswell refress procikat. S raktam másik biost ott már ment a proci de nem lehetett menteni az oc profilokat , 04ahgy forumtárs segítségével irtunk a giga suportnak aztán kaptam valmi beta biost de az sem volt valami fasza aztán ha jól emlékszem jött a laphoz valami új bios s azzal kezdett már remekelni , elég kesze kusza volt meg alig emlékszem de a lényeg ha nagyon nem muszáj nem frissítek biost inkább cserélgetem a ramokat.
Fura dolgok ezek de ez van (kicsit kiábrándító) de maradok még egy jó ideig a gigánál :R a jelenlegi bios a lapon meg megteszi igaz vannak nyűgjei de jó ez nekem .

vga

(#782) Ano válasza NFree (#779) üzenetére


Ano
őstag

Majd ma DU lesz több időm ezzel vacakolni, de én is gondoltam már rá, hogy ki kellene kapcsolnom és úgy meglesni ...
A végén még lehet hogy el kell adjam a RAM-okat és 2x8GB-ot venni bele :F :((

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#783) Mufflon


Mufflon
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék egy Gigabyte Z97X-Gaming 3 (rev. 1.1) rendszeres újraindulásával kapcsolatban.
Kb. 4 hónapja vettem használtan egy félkonfigot, a fenti alaplappal, Intel i7-4790k procival és 16 GB Kingston Fury RAM-al. Az alaplapon van még kb. 1 év gari (PCX).
Gigabyte GTX970 videó karit és egy 600W-os Thermaltake tápot tettem bele. Windows 10-t telepítettem rá.
Úgy 2 hét használat után tapasztaltam először, hogy leállítás után 1-2 perc múlva újraindul. Utánanéztem neten mi lehet az oka, a Windows-ban kikapcsoltam az alvó állapotot, meg az ütemezett újra indítást, a BIOS-ban is letiltottam ami újraindulást okozhat.
De azóta is újraindul időnkét. Kb. 2 hetente jön rá, van amikor leállítás után 1-2 perccel, de néha 1-2 órával később, de akkor egymás után többször is. A másik, amit nemrég vettem észre (Windows 1607 frissítés után), hogy ha negyed óra, 20 percre bekapcsolva, magára hagyom, (tehát nincs billentyűzet, egér használva) vagy újraindul vagy úgy belassul, hogy a kurzor másodpercekkel később mozdul mint az egér. Egy időben kidobott ilyen üzenetet, hogy "Unknown hard error".
Egyébként, ha órákig játszok a leggépigényesebb játékokkal (Battlefied 1, Mafia 3, Mirrors Edge Catalyst) semmi baja, a benchmark teszteken is hozza amit kell.
Mi okozhatja ezt? Beállításokkal lehet ezt orvosolni vagy hardware hiba?
Ehhez kérném a segítségeteket. Előre is köszönöm!

(#784) Ano válasza Mufflon (#783) üzenetére


Ano
őstag

Kezdésnek próbáld letíltani az össze energia gazdálkodási lehetőséget, mind BIOS-ban mind pedig a windows-ban ... hátha megoldja (bár ezekkel is simán mennie kellene)

Egyébként lehet, hogy valamelyik hardver nem szereti a másikat ... próbálj meg cseredarabokat szerezni, hátha ki tudod szűrni a bajokat ...

A 16GB RAM az 2x8 vagy 4x4 ?

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#785) Mufflon válasza Ano (#784) üzenetére


Mufflon
csendes tag

Az alaplapi wakeup jumper-k disabled-ben vannak, viszont a BIOS energia gazdálkodási beállítások felett átsiklottam, majd megnézem. A Windows-ban is minden le van tiltva (képernyő kikapcs, stb), a beállításokba túl mélyen nem mentem bele, nem vágom annyira. A videókártyát kizárnám, az előtte fél évig egy másik gépben nem okozott problémát.
A RAM 2x8GB, a kézikönyv szerint ajánlott slot-okban. Korábban nem írtam, 1 Samsung SM951 256GB M.2 SSD-n van a rendszer, plusz 2x2TB winyó van benne.

(#786) Ano válasza Mufflon (#785) üzenetére


Ano
őstag

Az hogy a VGA egy másik gépben jól működött még nem zárja ki hogy nálad nem okozhat gondot ... nem arról beszélek, hogy esetleg rossz lenne, hanem hogy az alaplapod nem szereti ezt a VGA-t ... de ugyan ez lehet pl a RAM-mal is ...

Ezért írtam, hogy ha van lehetőséged, akkor cserélgesd az alkatrészeket és tesztelgesd ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#787) Mufflon válasza Ano (#786) üzenetére


Mufflon
csendes tag

Köszi a tanácsokat! Sajnos nincs lehetőségem és időm a cserélgetésre. Mivel a hiba továbbra is fenn áll, úgy döntöttem veszek 1 másik alaplapot (ASUS Z97 Pro Gamer). Ezt meg (már megbeszélem a forgalmazóval) visszaküldöm garanciális vizsgálatra és utána eladom. Csak az lesz a szívás ha tényleg más okozza.

(#788) Mufflon válasza Mufflon (#787) üzenetére


Mufflon
csendes tag

Még egy kérdés, telepítéskor minden Win 10 driver-t feltettem, ami a Gigabyte oldalán van erre a lapra, csak az alaplapi videó driver-t nem (na meg a legutolsó béta BIOS-t se), de az a BIOS-ban le van tiltva. Ez okozhat ilyen problémát?

[ Szerkesztve ]

(#789) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Gigabyte GA-H97M-D3H alaplaphoz a legújabb F8b béta BIOS megbízható-e, vagy maradjak az F7-esnél inkább?

(#790) MK VII válasza batyus086 (#789) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Csak akkor frissíts BIOS-t, ha valami gond van a jelenlegivel. Ha semmi problémád akkor ne frissíts!

(#791) batyus086 válasza MK VII (#790) üzenetére


batyus086
csendes tag

Akkor maradok a jelenlegin. Igazából azért gondolkodtam a BIOS frissítésen, mert a gépemen a "power loss" beállítás valamiért nem működik. Amikor hírtelen elmegy az áram, vagy rövid áram kimaradás lesz, a gépem mindig újraindul, pedig úgy van beállítva a BIOS-ban, hogy ne induljon újra ilyenkor, hanem maradjon kikapcsolva "always off". Lehetséges, hogy ezt BIOS hiba okozza, vagy esetleg a táppal lehet valami gond? A tápom FSP Hyper 600W.

(#792) olajecset


olajecset
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy melyik a legerősebb USB kimenet a H97-D3H alaplapon? Kb 5-6 méterre szeretnék elvezetni egy interfészt, ami csak az USB-n kap áramot, vagyis nincs saját tápja.
Kösz a választ!

(#793) NFree válasza olajecset (#792) üzenetére


NFree
addikt

Nagyon nagyon jó minőségű vezeték kell hozzá szerintem , meg jobb ha rögtön az alaplapi usb-t használod ;)

vga

(#794) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Adott egy Z97 Gaming 7 + W10 páros, telepítettem az ON/OFF charge nevű programot hozzá, de így sem hajlandó normálisan tölteni sem az iPhone-t, sem az iPad-t, ha alacsony a töltöttségi állapotuk.

Nézegettem a manualt, de nem találtam infót arról, hogy melyik USB port a legerősebb a lapon. Előtte Asus lapom volt, azon volt egy port amin még akkor is töltötte, ha kikapcsoltam a gépet.

Nincs valakinek infója arról, hogy mit kéne telepítenem, melyik portot kéne használnom, stb?

www.smart-bus.hu

(#795) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Üdv!
Srácok segítséget kérnék.
Adott egy 3 hónapos gigabyte z170 d3hp típusú alaplap.
3hónapig semmi gond nem volt vele.
Egyik napról a másikra elkezdte azt csinálni,hogy első indításnál nem bootol be a gép,nincs pittyenés csak no signal.
Van,hogy ötödik indításra bootol be.Utána minden ok.Semmi gond a géppel.
Ha leállítom pöccre indúl.
Áramtalanítás után ugyanez a helyzet,2-3ik indításra indúl.
Felhúztam a gyári f5 biosra a legfrissebb f20 as BIOS-t
Áramtalanítás után pöccre indúl a gép.Annyi a probléma,hogy van h 20-30 másodperc míg BOOT-ol első indításkor.
Tudnátok segíteni mi lehet a probléma??Miért ilyen tetű lassú az áramtalanítási első BOOT-olás??

(#796) Vagany


Vagany
őstag

Sok szó esett itt a memória kompatibilitásról. Memóriát bővítenék jelenleg 2x4GB van, ezt kivenném, hogy ne 4 modul legyen benne és vennék 2x8GB-ot. Érdekelne a véleményetek, esetleg a saját tapasztalatotok egy bizonyos memóriával kapcsolatban.
Ez lenne a RAM: KLEVV Urbane 16GB (2x8GB) kit 2400MHz
Ez pedig az alaplapom:GigaByte GA-Z97P-D3
A proci pedig i7 4790T.
Az alaplap memoria támogatási listájában nincs is ilyen memória márka nemhogy pont ez a tipus :U .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#797) MK VII válasza Vagany (#796) üzenetére


MK VII
veterán

Veddddd!!! ;)

(#798) Vagany válasza MK VII (#797) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi :R . Megpróbálom :K .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#799) SaGa59


SaGa59
őstag

Sziaztok!

Adott egy GA h97-d3h, 2014 októberi beszerzés. Eddig tökéletesen működött, de most bekapcsolás után felpörgeti a ventilátorokat majd leállítja mindet, pár másodperc után újra felpörgeti és a monitoron kék háttéren felül megjelenik a GIGABYTE UEFI Dual-BIOS felirat és kikapcsol. Mjad kezdi elölről. Mindent kiszedtem belőle (proci és egy RAM maradt, a procihűtőn kívül mindent lehúztam, nehogy valami beterheljen), de ugyanaz a helyzet. A neten kutakodva H87-esekről találtam hasonló hibákat.

Megpróbálom gariban javíttatni, de addig is kell egy lap. Mit ajánlotok helyette? 4 db 4GB-s 1600-as, 9CL RAM van benne, egy Gigabyte RX460 4GB video, i5 4460 CPU.

A táp bár nem mai gyerek, egy COOLERMASTER Real Power RS-520-ASAA-A1 520W Modular, ha nem kell, nem cserélném ki, de nem tudom, nem az fáradt-e bele a dolgokba és rántotta magával a lapot. Igaz, a régi ASUS lapom csont nélkül elindul vele, így valószínűleg nem azzal van a gond.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#800) MK VII válasza SaGa59 (#799) üzenetére


MK VII
veterán

Szia...
Szerintem amíg gariztatod addig elég apróról egy 4 memória slotos b85-ös lap.

Azért a tápod helyett mindenek előtt kipróbálhatnád a rendszert egy másik táppal. Lehet, hogy tényleg elfáradt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.