Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1097) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Bemásolok máshonnan három bejegyzésem, tanulságos:

"CSGO-al szívok, nagyon komolyan fluktuál az FPS. 80-200 FPS között ugrál, bármilyen beállításon használom. Szerintem stabilan kéne 200-300-at vinnie. Ebben a játékban nagyon fontos, hogy ne ugráljon az FPS, mert ugye a 200-ról 80-ra esés erős microlaggokat okoz. Gépem: 4670k (tuning nélkül), 2*8GB 1833MHZ kingston, SSD, plusz az R9. Windows 10 Anniversary van fent, frissen újratelepítve. Próbáltam többféle drivert, eddig a a legutolsó 16.9.2 vált be a legjobban. De itt is marha nagyokat ugrál az FPS. Valaki esetleg valami ötlet?
U.I.: kitöröltem az UPLS-t a registryből, és a powerplayt pedig kikapcsoltam a Crimsonban."

"Leírom a megoldást, hátha másnak segít. XTU tesztben lettem figyelmes arra, hogy a score nagyon alacsony, 200 alatti, kb 600 helyett. Valamilyen oknál fogva, a BIOS-ban a Cache Frequency 0,8 GHz megy, amikor az integrált GPU ki van kapcsolva. Egyelőre nem értem, hogy ez miért van. Miután visszaraktam, a cache frekvencia 1,8, és az XTU pedig 595 lett. Ezután CSGO stabilan 200 feletti FPS, akadás nélkül. BF4 maxon 160 FPS."

"Kíváncsiságból csináltam egy tesztet. BIOS load optimised settings, restart: XTU benchmark: 573. BIOS intel HD GPU kikapcs, minden más marad az optimised default értéken. Restart: XTU: 190. Tehát az én esetemben, az integrált grafika kikapcsolás egyértelműen a cache frekvencia értékét is ledobta a felére, ami teljesítményben 3.5x-es csökkenést eredményezett. Az én esetemben tehát nem lehet csak úgy kikapcsolni az integrált videókártyát."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.