Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#533) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, ez volt az utolsó eset hogy megpróbáltam frissíteni az alaplap BIOS-át. Egy GA-Z77X-UD5H deszkáról van szó, mely az F8 BIOS-szal stabilan megy, a memória is 1600 MHz-en ketyeg az XMP Profil aktiválása után. Ám a legújabb, F14-es darab olyan szinten nem működött, hogy most örülök annak is hogy vissza tudtam tenni a régit. (Megkönnyebbült smiley)

Eleinte minden jó volt, elindult a gép, majd a Windows felállását követően cirka egy-másfél percen belül csontra fagyott az egész, de olyan szinten hogy csak az elem kivételével sikerült utána újra elindítanom egyáltalán az egészet, hogy be tudjak lépni a BIOS-ba.

Elindult, pár másodperc után lekapcsolt, megint elindult, megint lekapcsolt... mókuskerék a végtelenségig... :( Persze minden alapállapotban volt, ahogyan általában új BIOS esetén szokott lenni.

Egyedül csökkentett üzemmódban volt hajlandó feljönni a windows, amint elindítottam normál módon, fagyott.

Még szerencse hogy USB-re előtte lementettem az eddig használt F8-as BIOS-t, így utána vissza tudtam tenni. Mindenesetre eddig még nem jártam így, hogy egy újabb kiadás ilyen szinten csessze el az alaplapom működését.

Kerüljétek el ti is nagy ívben. :(((

A régi BIOS-szal azóta röccenés nélkül megy minden, úgyhogy biztosan azzal volt a baj.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.