Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42151) sgergi válasza robyg (#42149) üzenetére


sgergi
veterán

Kábel jó? DVD író jó? Tápot kap? Igazából nincs több ötletem, elvileg mennie kellene.

(#42152) robyg válasza sgergi (#42151) üzenetére


robyg
senior tag

Tápot kap dvd jó volt.

Másik sata kábellel nem próbáltam azt lehet kicserélem megnézem másik fajtával mit csinál. Azért köszi a helpet :R :R :R

(#42150) chatran:

Úgy tudom nem kell bios frissítés hozzá nekem F4 bios volt rajta.

És két kártyám volt ilyenből egy Gigabyte meg egy Zotac mindkettővel ment.

A gigával volt gondom de csak a BF3-mal. A gyárilag emelt órajelet nem birta fagyott tőle a game. Vissza kellet vennem 1Ghzről 950Mhzre.

De mindegyik ment mikor beraktam nem csinált ilyen hibát.

A tápod pedig márkás.

Próbáld meg levenni a vga drivereit és úgy berakni. Ne a legújabb drivert rakd fel hanem egy régebbit.
Mondjuk a gyári lemezről valót.

[ Szerkesztve ]

(#42153) chatran válasza robyg (#42152) üzenetére


chatran
őstag

Közben ismét beraktam a kártyát úgy hogy két külön ágra kötöttem a vidikari tápjának az átalakítóját. Így most egyelőre stabil, kopp-kopp. :)

(#42154) robyg válasza chatran (#42153) üzenetére


robyg
senior tag

Király akkor lehet megvan a gond. :C

Neked is Gigabyte GA-P35C DS3R lapod van?

[ Szerkesztve ]

(#42155) chatran válasza robyg (#42154) üzenetére


chatran
őstag

Annyi probléma monjuk még mindig van, hogy játék közben olyan 2-3 mp-re megfagy a kép, aztán persze folytatja. De ez megvolt a 9800GT idejében is.
GA-EP35-DS3 lapom van. 2008-ban vettem.

(#42156) robyg válasza chatran (#42155) üzenetére


robyg
senior tag

Nem tudnád kipróbálni,hogy a dvd íródat átkötnéd a lila sata csatlakozóra?
Kiváncsi lennék neked működik-e úgy.
Mert nekem sehogy se megy.Nem tudom mitől de már a mobil vinyómat is ha rákötöm nem látja.

(#42157) codec válasza chatran (#42155) üzenetére


codec
senior tag

Játék közben olyan 2-3 mp-re megfagy a kép, aztán persze folytatja. De ez megvolt a 9800GT idejében is.
Ingadozó feszültség mellett csinálhat ilyent. Lehet meg kellene próbálni egy másik táppal.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#42158) chatran válasza robyg (#42156) üzenetére


chatran
őstag

Sajnos ezt nem tudom megtenni mivel mind a DVD író, mind a hdd IDE-s. Amúgy ez a szüleim gépe, nekem otthon z77-es lap van I5-tel.

(#42159) robyg válasza chatran (#42158) üzenetére


robyg
senior tag

Oks nem gond azért köszi.

Valaki tudna nekem abban segíteni,hogy a dvd íróját rákötné a lila sata porta?
És úgy működik-e neki az író.

(#42160) robyg válasza robyg (#42144) üzenetére


robyg
senior tag

Na sikerült megcsinálni.

Le kellett szednem a giga honlapjáról a Gigabyte Sata2 raid drivert igaz csak Win7hez való volt.

Pedig az eszközkezelőbe frissítettem a driverét. Úgy látszik az nem volt elég.

Sajnos csak IDE-be látja a dvd írót. A vinyót látja ACHI-ba is.

Van valami különbség az IDE és az ACHI mód között?

(#42161) pmheros válasza robyg (#42160) üzenetére


pmheros
senior tag

DVD-írónál nem fogod látni az IDE mód hátrányát, nyugodtan úgy hagyhatod.

nem vagyok tökéletes

(#42162) sgergi válasza robyg (#42160) üzenetére


sgergi
veterán

Pedig nekem is eszembe jutott a driver hiba, aztán elfelejtettem írni. A lényeg, hogy most megy.

(#42163) robyg válasza sgergi (#42162) üzenetére


robyg
senior tag

Ja megy hál istennek.

Csak jó lap ez 8 sata csati :Y

Köszöntem azért a helpet :R

(#42164) kenand


kenand
veterán

Van egy GA-EP35-DS4-es lapunk, sajnos minimális tuning után a Quad 8300-as procink elhalálozott.

Szert tettem egy L5420-as Xeonra.
Szükséges módosítás után F6 BIOS-sal el is indult, de nem volt Speedstep és SSE 4.1 sem.
Módosítottam a BIOS-t. Most már tökéletes

Módosított BIOS-t feltöltöm, hátha másnak is kell.

(#42165) DEARevil


DEARevil
tag

sziasztok. csinalt nektek mar olyat ez az alaplap ga-p35-ds3. hogy a windows telepitesenel nincs eger? az egesz egy usb billenytuzet felhelyezese utan tortent. win 7 azota kek halal. a telepitoknel eljut a nyel kivalasztasahoz es ott szerintem lefagy. addig van bill es eger is. valaszokat elore is koszonom!

(#42166) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 2 TB-os WD vinyó, de csak 1 TB-ot, lát belőle a bios, ezáltal a windows is. Bios frissítés megvolt F12-re. Az alaplap GA-P35C-DS3R 1.1 revízió. Szerintetek mi lehet a gond?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#42167) Bernyó84 válasza kenand (#42164) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Ha nem módosítom a BIOS-t akkor is működik a processzor?
Nekem egy P35C-DS3R lapom van a legutolsó BIOS-szal...

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#42168) sgergi válasza Bernyó84 (#42167) üzenetére


sgergi
veterán

Én sem módosítottam semmit, csak a legfrissebb biost tettem fel a gyártói oldalról. Ha már tudja a xeonnak megfelelő quadot kezelni, akkor nem lesz gond.

(#42169) kenand válasza Bernyó84 (#42167) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Általában működik, indul is, de módosítás nélkül-általában- nincs SSE 4.1 és Speedstepping sem, tehát az órajel folyamatosan a max érték, max throttlingot lehet beállítani.
Nem nagy ügy a módosítás, de ha rákeresel vannak honlapok "kész" módosított BIOS-sal a legtöbb alaplaphoz. (Bios mod fórum és egy orosz lap is, ott SLIC módozat is van, ha kell)

(#42168)
Én is rátettem az utaolsó gyárit, el is indiult, de CPUID-vel lehetett látni, hogy nincs SSE 4.1 támogatás, és a processzor órajel is állandóan a maximális értéken ment. Mivel kicsit overclockoltuk, így jobban melegedett. Mod után az órajel a túlhajtott 3000 és 2400 között ingadozik, kevésbé melegedik a CPU.

A belinkelt CPUID-s képen is pont a 6x szorzós 2400-as csökkentett órajel van elcsípve.
(5420-as 2.5 Ghz-s CPU FSB emeléssel 2.4-3G Hz-en megy)

[ Szerkesztve ]

(#42170) kenand


kenand
veterán

http://www.bios-mods.com

Jó kiindulás, de majd belinkelem az orosz oldalt is, otthon el van mentve...

(#42171) sgergi válasza kenand (#42169) üzenetére


sgergi
veterán

Szerencsére nekem alapból ment az SSE4.1 is és az órajelet is szépen visszaveszi.

(#42172) kenand válasza sgergi (#42171) üzenetére


kenand
veterán

Akkor neked szerencséd volt.

Én 4 lapban próbáltam a XEON-t (L5420):
ASUS P5N-E SLI (nforce) kellett a BIOS mod (találtam a neten)
ASUS P31 chipsettel (nemtudom fejből a típust) elindult, de mod nélkül ismeretlen CPU-t írt (órajeleket, 4 magot felismerte) (találtam a NET-en)
Gigabyte EP35 DS4 legutolsó BIOS-hoz is kellett a mod (én módosítottem)
Gigabyte EP 43DS3L, ment, de kellett a mod (találtam a NET-en)

(#42173) Bernyó84 válasza kenand (#42172) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Köszi az infókat!
Úgy néz ki, hogy ma sikerül hozzáférnem egy E5450-hez... Egy Q8300-at fogok lecserélni. Meglátjuk hogyan sikerül... :)
Egyébként egy Gigabyte P35c-DS3R lapba fogom beletenni... Meglátjuk... :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#42174) D4lamia


D4lamia
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lassan 2 hónapja szívózik velem a GA-EP35C DS3R alaplapom, de most 5 perc alatt okosabb lettem, ahogy ide találtam..
lényeg: Vettem egy új vga-t, és egy Xeon L5420-as CPU-t, bios-t frissitettem,,, a gond, hogy a gép 10 inditásból kb 4-5x indul el megfelelően, ellenkező esetben képet nem ad folyamatosan ujjra indulgat és sipol is egyet néha-néha bár speaker nincs rádugva az alaplapra... ez még a legkevesebb baj vele, mert ha el indul akkor random szerűen mikor milyen kedve van lefagy, kékhalált 100-ból 1x ha kapok szóval nem jellemző, és a gép nem melegedik(100%) ez előfordul néha már windows életre kelése után, vagy netezés közben, de ha esetleg film, vagy játék megy, netalántán zene szól akkor a hang is beakad és odavissza játssza az utolsó ütemeket amik mentek a fagyás előtt (ez eléggé brutális szokott lenni, tegnap a 6 éves húgom sírva kiszaladt a szobából), azután semmi több, itt megáll és ez szól a kép pedig áll ameddig ki nem kapcsolom a gépet.
Ami még biztos, hogy nem a rendszerrel van baj mert win8 és win7 alatt is ezt csinálja mindkettőt többször is telepitettem már de nem jó sem 32, sem 64 bitessel, jelenleg win7 64-bit van rajta. Aida64-el teszteltem cpu-t, ram-ot, gpu-t, dxdiag.exe-t is futtattam, sehol sem hibázott a gép, jelenleg is azon fut a böngésző, de pl elinditottam a gta iv-t és töltésig se ment el máris kifagyott, hiába volt jó előtte teszteléskor, ramokat egyessével is teszteltem az sem segitett. Alaplap hibára gyanakodtam pár órája mikor a bios-ban is elkezdett fagyni (2x egymás után) amint beléptem nem reagállt semmire, ezután cmos, processzor ki majd be vissza újra paszta, és jelenleg is megy, viszont találtam az eseménynaplóban pár eléggé érdekes hiba nevű eseményt melyben ez szerepel:

Event filter with query "SELECT *From_InstanceModificationEvent WITHIN60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99° could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Szint : Hiba Forrás: WMI Eseményazonositó: 10 Feladatkategória: Nincs

Lehetséges, hogy alaplap hiba, vagy megoldaná a bios mod ami a processzor miatt kell?
Ha valakinek van valami ötlete örömmel póbálkoznék vele!
Köszönöm! :R

(#42175) Thrawnad válasza D4lamia (#42174) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Mikrokód csere kell szerintem.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#42176) kenand


kenand
veterán

Itt az orosz honlap sok Gigabyte laphoz kész moddolt BIOS-sal

(#42177) kenand válasza D4lamia (#42174) üzenetére


kenand
veterán

Orosz honlapon csak Gigabyte GA-P35C-DS3 van főzött BIOS, az meg nem jó a te lapodba (korábban már én is szívtam, azt hittem a P és az EP ugyan az de nem)
Ha award bios van elég könnyű módosítani, a hozzászólásomban adtam linket ott lépésről-lépésre le van írva a mikrokód hozzáadása, kb. 5 perc az egész.
Itt a rövid tutorial még egyszer.

Egyébként a fene se érti a Gigabyte céget, hogy mi a fenének készített legalább 10 féle alaplapot ugyan arra a chipsetre....

[ Szerkesztve ]

(#42178) sgergi válasza kenand (#42177) üzenetére


sgergi
veterán

Akkoriban nagyon jó volt a Gigabyte, ennyi lappal lefedte a teljes palettát, gyakorlatilag 1-2 ezer forintos különbségekkel voltak lapjaik, hogy mindenki tudjon neki tetszőt választani. Ráadásul a legtöbb típusból többféle revízió is készült, ezek is bonyolították a helyzetet.

(#42179) kenand válasza sgergi (#42178) üzenetére


kenand
veterán

Nekünk is van/volt jó néhány 775-ös Gigababyte lapunk. (nagy fiamé, nagymama gépe, nyaralóban és a levetett alkatrészekből most nekem is lesz :), évek óta csak notebookom volt...)

P965-ds3
Ep35-DS4
Ep35-DS3
EP43-Ds3L

(#42180) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Úgy néz ki, hogy a Xeon E5450 helyett egy Xeon X5450-et kaptam, aminek a TDP-je 120w míg a másiké csak 80w. Gondolom a 120w miatt jobban melegszik az X5450... A fogyasztáson és a melegedésen kívül más hátránya van még? Mert most így néz ki, hogy vissza fogom adni a srácnak...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#42181) kenand válasza Bernyó84 (#42180) üzenetére


kenand
veterán

Itt összehasonlítják a kettőt.

(#42182) D4lamia válasza kenand (#42177) üzenetére


D4lamia
csendes tag

Köszi a segítséget, később lesz időm és nekilátok a dolognak.

Egyébként tegnap egész délután ment a gép, feltoltam minden frissítést a win7-re és d.u. 2-től éjfélig csak egyszer fagyott le ami ritka dolog.. szóval mikor milyen kedve van, nem értem ezt :D de hátha rendben lessz ezután.

(#42183) kenand válasza D4lamia (#42182) üzenetére


kenand
veterán

CPU-Z vel érdemes letesztelni

Mikkrokód hozzáadása előtt nekem ezt írta:

Instructions sets MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, EM64T
L1 Data cache 4 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L1 Instruction cache 4 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L2 cache 2 x 6144 KBytes, 24-way set associative, 64-byte line size
FID/VID Control no

Utána:
Instructions sets MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, EM64T, VT-x
L1 Data cache 4 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L1 Instruction cache 4 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L2 cache 2 x 6144 KBytes, 24-way set associative, 64-byte line size
FID/VID Control yes
FID range 6.0x - 7.5x
Max VID 1.175 V

[ Szerkesztve ]

(#42184) D4lamia válasza kenand (#42183) üzenetére


D4lamia
csendes tag

ma sem jelentkezett még a probléma! Lehetséges hogy win7 frissités megoldotta, vagy az, hogy kivettem a processzort utána vissza raktam? lövésem sincs, de ha nem szükséges nem szórakozok a mikkrokóddal.

Érdekes módon a programok szerint rendben van minden.. ha jól gondolom, bár nem eggyezik minden a kettő között...

(#42185) kenand válasza D4lamia (#42184) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem rendben vannak a mikrokódok, különben nem lenne SSE 4.1 és a szorzó is 6-7.5 között változhat. Mikrokód hiányában fix lenne.

(#42186) D4lamia válasza kenand (#42185) üzenetére


D4lamia
csendes tag

Akkor viszont valami más okozhatta a fagyásokat, talán a tápom...
minden bizonnyal javult a helyzet..
Köszi a segitséget!

egyébként mennyire birják ezek a procik a tuningot? egyszer próbálkoztam 400-as fsb-n de már az üdvözlő kék képnél megadta magát a rendszer, ha el is indult akkor pár perc játék után is ugyanúgy... hőmérséklet nem ment fel, főleg hogy kis fogyasztású processzor az AC freezer 7 pro szépen tartja a hőt.
nem nagyon volt időm rá ezért nem tesztelgettem, azóta is alapon megy, a ramok is egyébként 1600mhz-esek szóval azokra sem fogható rá a fagyás..

(#42187) kenand válasza D4lamia (#42186) üzenetére


kenand
veterán

Nekem éppen 400-on megy az FSB 2.5Ghz helyett 3 GHz-n a CPU , és semmi fagyás, minden tökéletes.
AC freezer 7 pro-val viszont nagyon elégedetlen vagyok, már alap órajelen is meleg a CPU. Sima gyári Intel is jobban hűti a Core duomat. Pedig pasztát is tettem alá. Lehet, hogy a felfogató műanyagok nem tökéletesek már és nem feszítik eléggé rá a CPU-ra.

(#42188) D4lamia válasza kenand (#42187) üzenetére


D4lamia
csendes tag

Holnap megnézem az oc-t, hogy teljesit, egyébként én pont tegnap törtem el az egyik lefogatóját a hűtőnek, de igy is rendesen tartja ahogy eddig :D

(#42189) kenand válasza D4lamia (#42188) üzenetére


kenand
veterán

Hány fokos neked? És mennyivel pörög a venti?

[ Szerkesztve ]

(#42190) sgergi válasza D4lamia (#42186) üzenetére


sgergi
veterán

Bírják a tuningot. Én már az L5420-ra is láttam 430-as fsb-t, az E széria is jó eredményeket tud futni. Természetesen itt is kell kell tapasztalni az értékeket, lehet a feszt is kicsit birizgálni kell magasabb órajelhez.

(#42191) kenand válasza sgergi (#42190) üzenetére


kenand
veterán

Alap feszeken simán viszi a 400-as FSB-t a EP35DS4-es DDR2-es lapunkban. Feljebb nem próbáltam, mert a hűtővel nem vagyok elégedett. Jobb hűtővel talán később megpróbálom. Na meg a fiam legelább napi 3-4 hétvégén 12 órában használja...szóval tartósan kell bírnia.

(#42192) sgergi válasza kenand (#42191) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem 413-as fsb-n fut, fesz emelés nélkül, sőt még csökkentettem is rajta (1,168V), hogy kevésbé melegedjen. Azóta is stabil. Feljebb nem próbáltam, egyelőre elég a 3,3 GHz, de majd ráérő időmben megnézem a végét.

(#42193) D4lamia válasza kenand (#42189) üzenetére


D4lamia
csendes tag

Inditás után 770 RPM 23°, de ha nem játszok ez úgy max 26-7°-ig megy fel

Viszont megint visszatértek a fagyások: tegnap este játékból kilépés után fagyott le, ma 3x fagyott , először GTA IV (betölt, játszok.. 2perc után most a hang beakad mint a fagyáskor, de a fagyás kb 10-15 másodpercel később jött mint a hang beakadása, restart után windows betölt és fagyás: ez kétszer...
ezután kiváncsiságból húztam rajta egy kicsit:

+ lent auto-ra állitva minden.

Na ez után pedig jött a következő kép a windows töltése közben

utána biosban

itt melegedett egy kicsit, de ez még kizárja a fagyást, mivel ha melegedik valami akkor nem olyankor fog lefagyni a gép miután akár 2 óra játék után kilépek belőle.. és nem inditáskor.. szóval most nekilátok a mikrokódos dolognak..

esetleg valaki valami észrevétel? :R

(#42194) kenand válasza D4lamia (#42193) üzenetére


kenand
veterán

Random fagyásra nincs ötletem (de nekem táp végelgyengülés esetén szokott ilyen hiba előjönni)
Egyszer meg egy Sentinel 100/100-as mégis elhalálozóban lévő HDD estetén voltak random fagyások, és rendszer hibák.

Tuning utáni hiba:
Memótriát az auto-ról manuálba át kellett volna tenni és visszább kellett volna osztani, mert 1333 helyett 1600-al mentek, azt meg lehet, hogy nem bírták.

Nem tudsz kölcsön kérni egy másik tápot?

CPU nekem 60-70 fokos :(
De húzás előtt is 50-60volt....

[ Szerkesztve ]

(#42195) D4lamia válasza kenand (#42194) üzenetére


D4lamia
csendes tag

a hdd-m 100/95 sentinel szerint, a memóriák pedig 1600-asok szóval birniuk kellene, lehet a lap nem csipázza a dolgot, tápnak utána nézek hátha tudok kérni egyet, de minden esetre még ma megcsinálom este a mikrokód frissitést :R

(#42196) D4lamia


D4lamia
csendes tag

mikrokód frissités közben, amikor ellenőrizni kellene a megpiszkált bios file-t ami nálam exe kiterjesztésű, nem birja leolvasni az intelmicrocode.exe.. beirom a parancsot és az alatta lévő sorban ennyit ir:
Intel Microcode List ver0.4a

Press any key to exit

az ncpucode.bin-t bezzeg le tudja olvasni, mi a teendő folytassam ellenőrzés nélkül vagy van rá gyógyszer?

(#42197) kenand válasza D4lamia (#42196) üzenetére


kenand
veterán

Akkor vegyél le egy eredeti piszkálatlan BIOS-t. És kezd el azzal újra a mikrokód beépítést.

(#42198) D4lamia válasza kenand (#42197) üzenetére


D4lamia
csendes tag

nem támogatta a mikrokódokat, ha jól értelmeztem, de ez az elsődleges megoldás volt, a másodikat minden bizonnyal pont most fejeztem be, már csak fel kell másolni a pendrive-ra és frissiteni.

(#42199) sgergi válasza D4lamia (#42198) üzenetére


sgergi
veterán

Kíváncsi leszek a végeredményre, hogy megoldja-e a fagyásokat. Szerintem nem e miatt van, de most majd kiderül.

(#42200) D4lamia


D4lamia
csendes tag

Eddig minden stimm :) ha lesznek problémák jelentkezek!
Ha valakinek esetleg kellene GA-EP35C-DS3R feltöltöttem ide!
Hét elején beszámolok majd tuning ügyben javult-e valamit a helyzet.
Köszi mindenkinek a segitséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.