Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#287) Sipi válasza escie (#286) üzenetére


Sipi
addikt

Azt hiszem, a legújabb verzió, az biztos. Meg az előző is. :)
Tudom, így kelleNE működnie. (Bár azt nem tudom, ha valamit bootban indítok, és kell neki egy script a defaultból, akkor mit csinál...)
Nem lenne semmi baj, csak éppen backgroundolja a net.eth0-n az IP cím kiosztását (ADSL, és meg kell várnia, míg a pppoe megkapja DHCP-n az IP-t). Ez eltart egy darabig (saccra 5 másodperc), úgyhogy addig a soron következő pár service nem megy.
Bár érdekes, mert nem maga a portmap ad hibát, hanem a start-stop-daemon, hogy nem indult el a portmap... És attól, hogy nincs külső IP-m, még mennie kellene.
Amit még el tudok képzelni az az, hogy esetleg a portmapnek kell a net.eth0, mint elindult függőség. A background miatt pedig úgy állítaná be a runlevel system, hogy még nem indult el?!? Ennek így nem lenne értelme...

Ma lesz mit küzdenem. Az a nyamvadt automountot is meg kellene csinálnom, mert totál hektikusan megy, akkor sem tökéletesen. Valószínűleg udev-probléma, a fórum szerint a 073 kvázi működésképtelen, azzal megspékelve, hogy legalább hibát sem ad semmire, csak kvázi nem csinál semmit.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.