Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) Jhonny06 válasza _q (#36749) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Gearbesten a rendeléseid alatt mi a státusz? Gyanítom, hogy akkor még nem adták fel. Érdemes írni ilyenkor nekik, hogy wtf.

(#36752) _q válasza Jhonny06 (#36751) üzenetére


_q
addikt

Gearbest-en az szerepel, hogy feladták, ott a nyomkövető szám is hozzá. Írtam nekik és azt mondták feladták és lehet csak 2-3 hét múlva lesz nyoma a csomagnak, várjak. De azért ez elég fura, mivel egy alis legalapabb szállítási móddal is miután feladott státuszú a csomag, onnantól látszik is nyomkövető oldalakon. Itt meg semmi már közel 10 napja.

(#36753) bul07


bul07
nagyúr

Gondoltam belinkelem hogy hó a GB hogy átveri a vásárlót
Elolvasom és levonom a következtetést, hogy mennyi bolond szaladgál közöttünk :)
Úgy vásárol hogy semminek nem néz utána

[link]

Paypal simán által volna a szállítást, de erről persze ő sose halott, vagy még feltornázza a visszatérítést, és jófogáson 13$-ért eladta volna, és nullára kijön

Bár az tényleg furcsa hogy a GB fake cuccot küldött

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36754) Silent77 válasza bul07 (#36753) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Sajnos a vásárlók elég nagy százaléka ilyen.
Semminek nem néznek utána.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36755) tobias40


tobias40
veterán

Ha 4-10 munkanapot írnak szállításra EU Prority Line-al,érdemes reklamálni ha kifutnak az időből vagy hagyni kell és majd megjön egyszer?
Mondjuk ezért fizettem 7 dollárt hogy hamarabb megjöjjön.. :U

(#36756) azbest válasza bul07 (#36753) üzenetére


azbest
félisten

Sajnos az a homár poszt toló nem a tudatlan naív, hanem a veszélyes hülye kategória. A poszt alapján a vásárló feszegeti a csalás határait.

A leírása szerint a az első rendelés végkifejlete az lett, hogy banki chargeback keretében visszavette a pénzét, amellett, hogy a gb-től is kapott visszatérítést és a terméket is megtartotta.

A második, alis története is úgy végződött, hogy chargeback pénz visszahívás mellett alis jóváírás is.

Nem lepne meg, ha végül feljelentené a paypal, nekik beleférhet jogi ügy a csalón való statuálás céljából. Ilyen csalók miatt szokták kitiltani az országot. :U

A fake cucc simán becsúszhat kínai webshopba is. Ráadásul van az is, hogy több cég árul azonos néven különbózö terméket. Akciókamera vonalon is volt nagy, ph-ra is kiterjedő veszekedés és bannolgatás, amikor egy hazai cég eredetiként másik kínai gyártó ugyanllyan nevű termékét árulta és a panaszosakat hitelrontás miatt fenyegették. Plusz a gb-n is van külsős üzlet, amihez csak a felületet adja a gb, ott is az igazi bolt neve az ilyen termékeknél.

[ Szerkesztve ]

(#36757) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok,
Nov20 rendeltem egy robotporszívót, 5 napos szállítási idővel volt hirdetve, 10 euró volt a szállítási díj. Megrendeltem, kifizettem Paypalon keresztül, de majd 3 hét elteltével a tracking szerint még fel sem adták. UPS hozza elvileg, de csak "label created", a futár még fel sem vette a csomagot. Ez azóta sem frissült, és a Gearbest arra hivatkozva, hogy feladták a csomagot nem akarja visszaadni a pénzemet. Hiába küldöm nekik, hogy még az eladónál van a csomagom, nem hajlandóak foglalkozni az üggyel. Érdemes lehet a PayPal refund felé fordulnom? Köszönöm a válaszokat :R

(#36758) _q válasza kicsako (#36757) üzenetére


_q
addikt

Lehet hasonló a helyzeted mint amit én írtam néhány hozzászólással korábban. Trackinget kaptam 1.5 hete, de rákeresve azóta sincs semmi infó a csomagról, mint ha egy nem létező nyomkövetőt adtak volna. Azt írta a support a megkeresésemre, hogy várjak még 2 hetet, utána térjünk vissza a dologra, de szerintük a nyomkövető jó és bizony feladták a csomagot. Én mondjuk hagyományos EU priority line-al kértem.

Sajnos én is tanácstalan vagyok, mert tavaly minden rendben volt ugyan ilyen időpontban rendelt csomagommal.

[ Szerkesztve ]

(#36759) Drenadar válasza _q (#36758) üzenetére


Drenadar
veterán

Csak akkor lesz új bejegyzés ha már ott lesz a csomag az országban. Addig semmi infó. 😅

(#36760) _q válasza Drenadar (#36759) üzenetére


_q
addikt

Nem lesz addig az se, hogy elhagyta kínát? Tavaly NL post-al egyből volt nyoma. Ismerősi körben is egyből kaptak EU priority-vel is infót.

(#36761) Drenadar válasza _q (#36760) üzenetére


Drenadar
veterán

én eu priorityt kértem DPD-s.

ezt látom a track-ben:

2019-12-07 12:36
Budapest (HU), Unfortunately we have not been able to deliver your parcel.
2019-12-07 06:26
Budapest (HU), Out for delivery.
2019-12-07 06:01
Budapest (HU), At parcel delivery centre.
2019-12-07 01:26
Budapest (HU), In transit.
2019-12-07 01:26
Budapest (HU), In transit.
2019-11-18 03:20
DPD data centre, Order information has been transmitted to DPD

szal tessék szépen megnyugodni. vám mentesen akartad, annak ára van.

(#36762) kicsako válasza Drenadar (#36761) üzenetére


kicsako
őstag

Én viszont EU raktárból rendeltem 10eurós szállítási díjjal, ráadásul UPS hozza nem valami szürkeimportos cucc. Beígért 2-5 nap helyett holnap lesz hogy 3 hete várom. GB meg nem akar visszatéríteni

(#36763) Drenadar válasza kicsako (#36762) üzenetére


Drenadar
veterán

akor kérj segíséget a paypaltól.

(#36764) _q válasza Drenadar (#36761) üzenetére


_q
addikt

11-18 az első bejezés. Nem tudom, hogy a nyomkövetőt is ugyan akkor kaptad-e, de mennyi idő telt el az állítólagos feladás és az első bejegyzés láthatósága között?

1 hónapig nem aggódok, csak furcsának találom, hogy az állítólagos nyomon követhetőség óta eltelt 2 hét alatt semmi információt nem látok. Eddig ilyen se velem, se az ismerősi körben nem volt.

(#36765) Drenadar válasza _q (#36764) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen akkor kaptam. És igazából 25 munkanapot írt az oldal megrendelésnél úgyhogy nem nagyon lehet reklamálni.

És most sikerült át is venni

(#36766) _q válasza Drenadar (#36765) üzenetére


_q
addikt

Nekem viszont még az első bejegyzés sincs ott. Konkrétan 0 bejegyzés van, pontosabban még nem létező nyomkövető hibát dob minden kereső oldal az állítólagos nyomkövető szám elküldése óta, ami már 2 hete volt. Ha legalább a legelső bejegyzés ott lenne, akkor nem is merült volna fel bennem a kérdés, hogy hol a csomag, megszoktam, hogy kell azért 1 hónap kb mire megjön egy csomag kínából. Tehát abba se vagyok biztos, hogy jó a szám amit kaptam.

(#36767) sambenez válasza _q (#36766) üzenetére


sambenez
addikt

Hol nézed a TN-t?

(#36768) _q válasza sambenez (#36767) üzenetére


_q
addikt

Gearbesten a termék mellett rákattintok a track shipment, majd azon belül tracking number résznél. Gearbest support is ugyan ezt a számot küldte vissza, mikor érdeklődtem.

[ Szerkesztve ]

(#36769) sambenez válasza _q (#36768) üzenetére


sambenez
addikt

Itt sem látsz semmit?

(#36770) Kolondrum válasza _q (#36768) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az akkor sem kel kb életre amikor már nálad a termék. Itt nézegesd: [linkhttps://www.1tracking.net/en]

(#36771) _q válasza Kolondrum (#36770) üzenetére


_q
addikt

Itt is sajnos "not found" és "unknow".

(#36769) sambenez
Ezt szoktam nézegetni, eddig minden kínai csomagra működött, de semmit se talál.

(#36772) Kolondrum válasza _q (#36771) üzenetére


Kolondrum
félisten

Carrier, DPD. Néha nézz rá.

(#36773) Drenadar válasza _q (#36771) üzenetére


Drenadar
veterán

Várj... várj.... szted mi a track number? bocsi ez most nem ironia akar lenni.

Kettő számot kaptál emailben, meg az order menüpontban. amiben betü van az nem jó itt (elöször én is azt próbáltam, a csak szám meg működik) a dpd oldalán is csekkold le.

(#36774) _q válasza Drenadar (#36773) üzenetére


_q
addikt

2 sor szerepel:

Shippment Number:EU1574756......
Tracking Number: 16408807.....

Pontok helyén még van pár egyéb szám. Én a tracking number után lévőt próbáltam. DPD se talál ilyen nyomkövető alatt semmi csomagot. :( Ezért gyanús, hogy ennyi idő elteltével már látnom kellene legalább azt, hogy bejegyeztek egy csomagot, még ha el se indult.

[ Szerkesztve ]

(#36775) Drenadar válasza _q (#36774) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát akkor szerintem vagy elírták a számot, ami sztem manapság lehetetlen, mert csak másolják, vagy valami admin hiba... írnod kellene nekik, hogy nézzenek utána, igazolják, hogy feladták a csomagod... és említsd meg a paypalt is hátha komolyan vesznek már.

(#36776) _q válasza Drenadar (#36775) üzenetére


_q
addikt

Írtam, válaszul visszaküldték a trackinget amit előbb bemásoltam, majd hogy várjak 7-14 munkanapot. Ebből a 9. munkanapnál járok.

Közben itt a fórumon csak most kerestem rá, két hozzászólás talán magyarázatot adhat:
(#35383) zelo.adam kérdezett, hogy mikortól lesz látható a csomag.
(#35384) sambenez válaszolt, hogy elvileg csak az EU-ba érkezésnél fog látszódni.

Ha ez igaz, akkor ez elég béna nyomkövető, viszont akkor várnom kell, hogy "élesedjen".

(#36777) Silent77 válasza _q (#36776) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Nem rég írtam le sokadjára.
DPD nem követhető, amikor Pestre ér, akkor jelenik meg. Másnap pedig a kezedben.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36778) Silent77


Silent77
Topikgazda

Xiaomi MIJIA S500 LED Display Washable Electric Shaver!
Kupon: GB-HBZMJS500
Ár: 39.89$
[link]

Ulefone telefonok!
[link]

Alfawise Q9 BD1080P HD 4K Smart Home Projector!
Kupon: GBALQ901
Ár: 209.99$
[link]

Lenovo E1 Gyroscope Navigation System Robot Vacuum Cleaner!
Ár: 219.99$
[link]

Alfawise V10 Max Laser Navigation Robot Wet and Dry Vacuum Cleaner!
Kupon: ALFAV10MAX
Ár: 219.99$ +1.99$ Alfawise PE1004T
[link]

Xiaomi Handheld Cordless Wireless Vacuum Cleaner!
Kupon: GBXMHAND1
Ár: 209.99$
[link]

Xiaomi TWSEJ02JY Air 2 Bluetooth 5.0 Binaural Earphones!
Kupon: GBMITWAIR2
Ár: 65.99$
[link]

Xiaomi Wear 3100 Smart Bluetooth Watch!
Kupon: GBMIWATCH1
Ár: 239.99$
[link]

2db terméktől 60% kedvezmény!
Fogkefe nem megy!
[link] )nincs benne ref!

Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet International Version!
Kupon: GBBAND4MI, többet is enged!
Ár: 25.99$
[link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36779) _q válasza Silent77 (#36777) üzenetére


_q
addikt

Köszi ezt nem láttam eddig. :R

(#36780) NORBl


NORBl
aktív tag

Mit érdemes pontozni? Próbálok valami értelmes dolgot találni, de nem nagyon találok.

Vagy 106$, vagy 69$ - ért kéne vásárolnom, hogy ne vesszenek el a pontjaim.

(#36781) bul07 válasza NORBl (#36780) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy nem akciós drága dologra rátolod, nem fizeted ki ,majd vagy megvárod hogy letejelnek a napok és úgy kerül vissza a pont , vagy törlöd és úgy

És meg is marad a pont

Amúgy legalább 10percig kerestem egy 20$ körüli dolgot amit lehetett pontozni, egyáltalán nincs már értelme a pontnak, annyira kicsi az esély hogy pont azt amit kinéz az ember lehet pontozni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36782) NORBl válasza bul07 (#36781) üzenetére


NORBl
aktív tag

Tényleg, ezt olvastam már itt, csak elfelejtettem.

2500 pontom bánta nemrég, hogy megfeledkezdtem róla.:(

(#36783) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mi Note 10. Ez a tracking totál felesleges. Véletlenül frissítettem rá reggel, aztán már hozta is a futár. Valószínűleg előbb hív a futár, minthogy ránéznél erre.

2019-12-11 06:59 Budapest (HU), Out for delivery.
2019-12-11 06:01 Budapest (HU), At parcel delivery centre.
2019-12-11 03:50 Budapest (HU), In transit.
2019-12-11 03:50 Budapest (HU), In transit.
2019-11-21 05:36 DPD data centre, Order information has been transmitted to DPD.
2019-11-21 Feladták
2019-11-20 Rendelés

[ Szerkesztve ]

(#36784) pn4hvq válasza NORBl (#36782) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Valószínűleg érdemi kár nem ért, mert ha bármi promós, akciós, vagy egyéb, listaárhoz képest olcsóbb, arra nem engedi használni. Ami pedig nem ilyen akciós áru, annak meg 2-3szoros szorzó van az árában, amit pontozhatnál.

(#36785) Silent77


Silent77
Topikgazda

BEEBEST F1 Portable Mini 250lm Flashlight!
Ár: 8.99$
[link]

Portable Electric USB Rechargeable Wine Bottle Opener with Battery Power Indicator from Xiaomi youpin!
Ár: 23.99$
[link]

Beelink MII-V 4GB RAM + 128GB ROM Intel Apollo Lake N3450 Light Office Mini PC!
Ár: 149.99$
[link]

Alfawise WS - 1060 Automatic Smart Window Cleaning!
Ár: 179.99$
[link]

OPPO Realme 5 Pro 4G Phablet 6.3 inch!
Ár: 199.99$
[link]

Motorola P30 Note 4G Phablet 6.2 inch!
Ár: 149.99$
[link]

Aqara WSDCGQ11LM Temperature Humidity Sensor!
Ár: 8.99$
[link]

Aqara RTCGQ11LM Human Body Motion Sensor!
Ár: 10.99$
[link]

Baseus S - 09A Bluetooth 4.2 Car Charger FM Transmitter MP3 Player Dual USB!
Ár: 7.19$
[link]

Gearbest akciók!
[link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36786) prsq


prsq
tag

A GB-nél egyre nagyobb a káosz.

Az már lassan megszokott, hogy semmi nincs raktáron, a szállítási idő kamu (lehet oda írva másnap is, akkor sincs raktáron), nem szállítanak, aztán megy a mentegetőzés.

(November 10-én rendeltem 3 dolgot GB-ről. Még nem adták fel. November 11-én rendeltem Aliexpressről 4 dolgot. Már mind ideért.)

De a káosz lassan szintet lép.

Két héttel a november 10-i rendelésem után kérdeztem, hogy mi van, azt mondták, hogy az 1-es termék nincs (rendeléskor Nov 12-es szállítást ígértek, azóta Dec 23), a 2-es és 3-as van. A 3-as közben Out-of-Stock lett, néztem is, hogy biztos én rendeltem meg az utolsót.

Eltelt két hét, szokásos ígérgetés, meguntam, írtam, hogy a 2 és 3-ast küldjék, az 1-es refund. Erre azt írták, hogy a 3-as sincs raktáron.

Két hete még volt! És még régebb óta Out of Stock, tehát venni nem is lehetett belőle... WTF!
Az utcára is árulnak közben?!

[ Szerkesztve ]

(#36787) #78791680 válasza prsq (#36786) üzenetére


#78791680
törölt tag

Hasonlo tapasztalatok, ott a bg ;)

(#36788) Silent77 válasza #78791680 (#36787) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Egyik kutya, másik eb.
Ott is rengeteg ilyen van.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36789) #78791680 válasza Silent77 (#36788) üzenetére


#78791680
törölt tag

En onnan most rendesen kapom a csomagokat, gb-rol nem :(

(#36790) prsq válasza prsq (#36786) üzenetére


prsq
tag

Ja, és a partial refunddal egész konkrétan át akarnak verni.

Azt írták az 1-es és 3-ast refundolják, 5.97 USD-t.
Csakhogy nem annyit kéne, hanem 7.02-t (tudom, mit tökölök itt 300 ft-on, de az elv számít).

Én 9.55 USD-t fizettem , lepontozva.
1-es termék: (6.93 USD) lepontozva 4.85 USD
2-es termék: (3.60 USD) lepontozva 2.52 USD
3-as termék: (3.10 USD) lepontozva 2.17 USD

Ők úgy számolnak, hogy megtartják a 2-es teljes árát, a többit visszaadják.
Érdekes. :(((

(#36791) Silent77 válasza #78791680 (#36789) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Én mindről rendesen, csak néha késnek a feladással.
pl BG. :)

prsq ne fogadd el, ha nem fizetik vissza a teljes összeget, vidd pp-re az ügyet.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36792) zalika83


zalika83
újonc

Vasárnap (dec. 8.án) rendeltem egy projectort. gmail fiókkal léptem be, nem regisztráltam. Paypallal fizettem. Hétfőn kapok egy emailt: "Shipped out" tracking number…, EUEXPDPDP. Nyomkövetés nuku. Felmegyek a honlapra, megint mailfiókkal, mllió üzenet kuponokról, tegnap este böngészés közben látom, hogy a "shipped" státusz átvált "delivered" státuszra. 2 nap után. Erről azonban emailt nem kaptam. Mi van??? Írtam nekik, ezt válaszolták:

Dear Kocsis,
Thank you for contacting us.
We regret to hear that you haven't received your items yet. However according to the tracking website the package has been delivered.
In order to resolve this issue, kindly confirm the following information:
1)Please reconfirm your delivery address as following:
Consignee name:
Detailed address:
City:
State(Province):
Postal code:
Country:
Phone:
2) Please contact your local post office (which is nearest your home) or shipping company, stating your name and address. In some cases, they may require customers to collect parcels in person.
3) Please check with your neighbors and family whether they have collected the item for you. If you collect your parcel in either of the ways, kindly let us know.
Sometimes the local post office or shipping company will mark a package as delivered but deliver it the following day if they are busy.
Once we confirm the above information, we will offer you a solution in the next reply.
Thank you for your understanding.
Best regards,
Gearbest Customer ServiceItt vmi gáz van. Semmi email. Mindez 2 nap után...

VALAKI TUDNA SEGíTENI??? :((

(#36793) Kolondrum válasza zalika83 (#36792) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pár hét múlva nézz rá, nem vicc, amikor már át is vetted. :DD és azt hiszed viccelek.

(#36794) zalika83 válasza Kolondrum (#36793) üzenetére


zalika83
újonc

De akkor mi ez az egész "shipped-delivered" 2 nap alatt? Ha ezzel ne foglalkozzak, akkor fogok kapni valami használható értesítést? Honnan tájékozódjak???

(#36795) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

ahogy visszaolvastam kicsit, úgy látom teljesen normális, hogy a november 30.-i rendelésem még mindig nem került feladásra. :)
érdemes ilyenkor még várni vagy inkább le kell mondani és megrendelni máshonnan?

(#36796) Michele


Michele
tag

Srácok ha Xiaomi Mi Note 10 rendelés esetén EU Prioriti Line helyett, DHL választok gondolom el kapja a vám?
Köszönöm :R :R

(#36797) szabi__memo válasza NORBl (#36782) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ebbe úgy néz ki mindenki belefut:(

(#36798) WestBam válasza Michele (#36796) üzenetére


WestBam
senior tag

100%

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#36799) Michele válasza WestBam (#36798) üzenetére


Michele
tag

Köszönöm :R :R

(#36800) Flashy válasza huberpe (#36795) üzenetére


Flashy
veterán

de mi honnan tudnánk, hogy azt a terméket mikor tudják beszerezni és elküldeni? neked kell eldönteni, hogy mennyire fontos, mennyire volt olcsó. amíg nem adják fel, addig aránylag könnyen visszaadják a pénzt, főleg ha azóta felment az ára a terméknek... kérdezd meg tőlük, hátha többet mondanak. (support@gearbest.com, hviatkozz a rendelés számára)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.