Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) Lucho7 válasza Lucho7 (#37547) üzenetére


Lucho7
tag

Valaki ezzel kapcsolatban?

(#37552) *Mukeey* válasza Lucho7 (#37547) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Még nem láttam soha ilyet. Mondjuk attól még lehet frankó is, de gyanús...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#37553) Silent77


Silent77
Topikgazda

Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 138. §. és 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény:

2020. augusztus: 35,4 €-ig, 42,68 USD-ig, 59,88 AUD-ig, 57,5 CAD-ig, 39,87 CHF-ig és 33,72 £-ig.

2020. szeptember: 35,47 €-ig, 42,35 USD-ig, 58,26 AUD-ig, 55,67 CAD-ig, 38,21 CHF-ig és 31,98 £-ig.

Aki + megerősítést igényel az hívja fel Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztályát. +36 (1) 297-2479, +36 (1) 297-2400, +36 (1) 297-2410

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37554) Nikaré válasza Silent77 (#37553) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi!
Szeptemberben sem lépem át, így legalább tudom. :N

(#37555) Kátai


Kátai
senior tag

Tegnap és ma rendeltem a Gearbestről. Mindkét megrendelés és fizetés után egy órán belül már kaptam is a nyomonkövetési számot ami mindkét esetben LX………NL kezdetű és végződésű. Ez most ugye a holland postán keresztül érkezik Kínából vagy esetleg az EU-ból? Ha igen akkor vám és áfa mentes lesz? Az egyik csomag 36,71USD, a másik 29,51USD volt szállítási költség és szállítási garanciával együtt. Azért is kérdezem, mert ilyen gyorsan még nem kaptam követési számot.Általában 1-2nap eltelt(Ali).

(#37556) Beni2360 válasza Kátai (#37555) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ezek áfa érték alatt vannak. Kb 40 $ a felső határ.
És követni csak az után tudod ha NL-ba érkeztek ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37557) Kátai válasza Beni2360 (#37556) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm.Akkor most nem a 22EUR a mérvadó,hanem az amit fentebb írt Silent77?

(#37558) Beni2360 válasza Kátai (#37557) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen az a mérvadó.
A 22 € már régen megváltozott egy kiegészítéssel, vagyis 10 € ÁFA megfizetés és visszaigénylés nem igényelhető. E miatt emelkedett a felső határ.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37559) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok! Voltam olyan hülye, hogy gearbestről rendeltem egy "okosórát". Ez több, mint két hete történt, de még fel sem adták. Mit tudok ilyenkor tenni. Nem igazán sürgős, de kifutó típus, ezért nem szeretném, hogy azt mondják két hónap múlva, hogy sorry és én meg már nem tudok sehonnan sem rendelni.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#37560) viktorhu válasza vottokar (#37559) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha le akarod mondani, akkor ticket, és kéred, hogy töröljék.

Szerk.: mit írt az oldal a rendeléskor, hogy mikor küldik?

[ Szerkesztve ]

(#37561) vottokar válasza viktorhu (#37560) üzenetére


vottokar
senior tag

Sajnos pontosan nem emlékszem, a vásárlás után egykét nap volt. Sasolom pár napja, azóta biztosan tologatják az időpontot. Tegnapelőtt aug.31-szept01 volt, ma már szept.01-02. :(((
Régebben vettem tőlük néhány dolgot, azok korrekten megjöttek. Akkor sajnos ők is el ősi foglalkozásúodnak....
Akkor lehet, hogy körülnézek máshol és kérek egy törlést és visszafizetést.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#37562) viktorhu válasza vottokar (#37561) üzenetére


viktorhu
veterán

Ami nem készleten volt, azzal már évekkel ezelőtt is ez ment. Ha nem kapják meg az árut időben, nem zárják le az értékesítést, csak tologatják a határidőt.

Ja és ha rákérdezel, hogy mikor, akkor nem mondanak igazat, hanem olyanokat írtak annak idején, hogy már épp csomagolják, és ha x napig nem történik semmi, akkor írjak újra.

[ Szerkesztve ]

(#37563) bazsimano válasza vottokar (#37561) üzenetére


bazsimano
őstag

mindenkepp toroltesd :) foleg ha nem volt olyan jo aron, vagy meg huzodik a dolog :)

(#37564) vottokar válasza bazsimano (#37563) üzenetére


vottokar
senior tag

Nem volt rossz ár, de azért nem ez lenne az év biznisze.
Na megnyitottam a ticketet, kiválasztottam az order/cancel an order/processing time is too long feladatsort. Innen enged választani messenger és live chat irányában. A chathoz az én angolom édeskevés, messengert meg nem használok pc-n. Valami klasszikus szöveges üzenet írására irányukban nincs is lehetőségem leírni a mondanivalómat, vagy van és én baxarintottam el valamit?

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#37565) prsq válasza vottokar (#37564) üzenetére


prsq
tag

Pár hónapja nincs. Így nem marad írásos nyoma a panaszoknak.

(#37566) vottokar válasza prsq (#37565) üzenetére


vottokar
senior tag

:((( , Akkor muszáj lesz messengereznem. De akkor ezennel befejeztem az amúgy sem hatalmas gearbest-es pályafutásomat.
Akkor az marad holnapra, mert lassan indul a második harmadik műszak....

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#37567) *Mukeey* válasza vottokar (#37566) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Sajnos GB nem folytat túl vevőbarát tevékenységet. Amúgy lehet, hogy csak az európai vásárlókkal ilyenek? Hiszen valamitől tudnak működni. Vagy ezek csak tényleg egyedi esetek? Mondjuk nekem már mindegy, mert az utolsó 5-6 rendelésemnél annyira gagyi volt a GB, hogy alig tudtam visszaszerezni a pénzem hónapok múlva. Kár értük, de alternatíva van bőven :K

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#37568) vottokar válasza *Mukeey* (#37567) üzenetére


vottokar
senior tag

Kis szösszenet. Tegnap ebédidő környékén volt időm messengereznem a Gearbest-el. Rövid problémaleírás és ellenőrzés után szánom-bánom elismerték, hogy készletkifogyás miatt nem szállítottak. Felajánlották, hogy ha beérkezik , akkor szállítanak plusz adnak kárpótlásul valami 2400 pontot, vagy válasszak valami mást értékkompenzációval. Én a teljes vissza füzetést kértem. Elnézés kérések mellett megindították a refundot, és délután fél négyre mind a gear, mint a paypal jelzett, hogy végrehajtották és ott a paypalnál a pénzem.
Az áruval való sumákoláson kívül korrektek voltak.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#37569) prsq válasza vottokar (#37568) üzenetére


prsq
tag

Nekem is gyorsan visszaadták most délután a pénzt meg a pontokat is. (Miután az egyik nem küldött dologra két hetet ígért a droid, miközben a termékoldalon Discontinued volt.)

De azért megy a sz@rrágás. Ugyanis a több rendelet termékből egyet képesek voltak elküldeni külön (meg is érkezett). Az eredeti vásárlás összegéből így 2.04 USD-vel kevesebbet kaptam vissza. Ebből az egy elküldött cucc 0.99 USD volt (mínusz pontok, vagyis 30%.) Volt egy shipping cost, de az a 3 termékre vonatkozott, az volt 1.04 USD.

De visszafelé számolnak, a két nem elküldött ára mínusz 30% (pontok), ennyit adtak vissza.

Szóval szépen lenyelik az aprót, és csalnak, ahol tudnak. Kicsi haszon is haszon, valamiből élni kell, ha már raktárkészlet nincs....

(#37570) *Mukeey* válasza vottokar (#37568) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Örülök, nálad rugalmasak voltak.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#37571) BW78


BW78
csendes tag

Sziasztok!

GB rendelésnél Netherlands Registered(PDM) szállítás vámmentes? Eu priority line nem választható, azt szoktam használni.... :F

(#37572) Silent77 válasza BW78 (#37571) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Igen.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37573) BW78 válasza Silent77 (#37572) üzenetére


BW78
csendes tag

:R

(#37574) paolinho


paolinho
őstag

Tavaly decemberben EU raktárból vettem egy Roborock S50-et, aminek a minap meghibásodott a lézer egysége. Elvileg garis még a cucc, de így még sosem gariztattam Kínába. Szerintetek mennyire segítőkész a Gearbest ilyen esetben? Van értelme próbálkoznom náluk? Van erre valakinek valamilyen tapasztalata?

(#37575) Silent77 válasza paolinho (#37574) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Próbálj meg kis összeget visszakérni, aztán rendelj hozzá aliról.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37576) paolinho válasza Silent77 (#37575) üzenetére


paolinho
őstag

Egyelőre jeleztem nekik a hibát, de még a fülük botját sem mozgatták rá.
Oksa, akkor próbálkozom majd ezzel is, csak előbb legyen valami válaszuk a jelzésemre.

(#37577) bul07


bul07
nagyúr

Szerintetek a GB direkt építi le magát?

Olyan banális dolog is mint egy Screwdriver Set is 1-2$ többe kerül mint bármelyik alis eladónál
Nem hiszem hogy ők drágábban tudnák beszerezni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37578) bazsimano válasza bul07 (#37577) üzenetére


bazsimano
őstag

igen valahogy ertelmezhetetlen, hogy mi tortent/tortenik veluk! :F

(#37579) ANOka válasza bul07 (#37577) üzenetére


ANOka
őstag

Drága árból tudnak nagy "kedvezményt" adni! :DDD

(#37580) axlfsi válasza bul07 (#37577) üzenetére


axlfsi
veterán

Alitól sosem volt olcsóbb... szerintem.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#37581) Beni2360 válasza bul07 (#37577) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ne feledd, hogy egy alis eladó könnyebben tud feketén dolgozni mint pl a GB.vagy BD.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37582) Silent77 válasza axlfsi (#37580) üzenetére


Silent77
Topikgazda

2017-2018, sokkal olcsóbb volt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37583) axlfsi válasza Silent77 (#37582) üzenetére


axlfsi
veterán

... akkor ezek szerint, tevedtem! :B

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#37584) KillBorn


KillBorn
senior tag

Sziasztok! Első rendelésem a gearbesttől egy szürke Poco X3 lenne, alin már nem volt akcióban, de pár napra rá felkerült gearbestre is. Kaptam 30 $-os kupont rá, így 201 volt szállïtással biztosítás nélkül. Ez volt 09.12-én, alig 60 rendelés volt mikor én is megrendeletem. Erre ma kaptam tőlük levelet, "frissítés a Poco X3 készletét illetően" címmel. Nem tudják szállítani, de a drágább 6/128-as van, 40$-t kellene ráfizetni, csak most, csak nekem, de döntsek gyorsan mert fogy a kêszlet, és jövőhéten már indulnak a csomagok. Írtam is nekik, hogy ha hozzácsapnak ehhez még ingyenes szállitásbiztosítást is, egye fene kifizetem a 40$-t. Ez volt ma reggel, még 8 előtt, a levelük valamikor hajnali 4 körül jött. Még nem válaszoltak.

Mekkora az esély hogy @tb@sznak, kifizetem a 40$ pluszba, majd egyszer írnak megint, hogy ez sincs, majd hónapokig várhatoka pénzre vagy a telefonra, vagy benyelik a 241 dollárt? Köszi a választ! De elég gáz, hogy nem létező készletet árulnak.

Vagy arra, hogy ráfizetek, de elrontják ezúttal a szállitást, Netherlands PMD-vel rendeltem eredetileg, de ezt mondjuk simán küldik, és megvámolnak?

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#37585) bul07 válasza KillBorn (#37584) üzenetére


bul07
nagyúr

Minden lehetséges
Simán tolhatják a feladást
Simán elronthatják a szállítási formát

Pénzed azért nem veszik el ha tolják a feladást, míg fel nem adják nagy eséllyel bármikkor visszakérheted

Amúgy GB esetén érdemes minden sz@rjukat kifizetni, mert nagyon tudnak rá hivatkozni ha elveszne útközben és akár ragaszkodhatnak a 50% refundhoz is , és a paypal vagy jól dönt vagy nem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37586) #04441088 válasza bul07 (#37585) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nekem augusztus 6.-a óta van egy nyitott vitám, ami 8.-án már a PayPal közbelépésével folytatódott. Azóta nincs döntés. Mindig csak tolódik kifelé a dátum. Leírtam mi a problémám, GB válaszolt, reagáltam, aztán azóta semmi. Döntés alatt az ügy, jó sokáig tart...
Meg tegnap is nyitottam egy másik vitát rájuk. Alfawise P2 levegotisztito. Volt náluk promó, kettőt küldtek olyan 16-17 ezerbe fájt a kettő. Az egyik meghalt. Se kép, se hang. Be se kapcsol. Küldtem GB-nek egy mailt, leírva mi a hiba, illetve nyitottam rá Ticketet. Válaszoltak. Bővebben kifejtettem a hibát, mindenféle létező azonosítót megadtam nekik (Order number, Tracking, a termék URL-je), de S/N kódot nem, de jeleztem, hogy se a terméken, se a dobozan, se a hozzá kapott használati utasításban nincs semmiféle S/N vagy vonalkód, vagy bármilyen azonosító. Csatoltam nekik képeket, videót, többféle formátumban, 10 MB alatt. Erre jött egy olyan válasz, hogy látják mikor lett feladva a termék, remélik, ha megérkezik és elégedett leszek vele, ha mégsem vegyem fel velük a kapcsolatot. Mondom ez így wtf, semmi köze nincs ahhoz amiket írogatnak, hogy mi a hibája a gépnek, és amiért nyitottam a Ticketet. Egy három üzenetváltás volt azóta, akkor se foglalkoztak azzal, amit írtam. Vagy agyhalottak, vagy automata üzemmódban tolják. Ment is a jelentés PayPalon. Eléggé lecsúszott egy banda lett belőlük manapság, pedig régen milyen jó dealek voltak, nem hazudtak össze vissza, és tudtak érdemi választ adni.

(#37587) KillBorn válasza bul07 (#37585) üzenetére


KillBorn
senior tag

Leveleztem velük most hétvégén, szombaton és ma is válaszoltak pár órán belül, visszaküldték a rendelés árát, paypal is jelzett, hogy pénz érkezett. Azthiszem poco x3 ügyben a spanyol ali raktárra bízom magam +29$ ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#37588) Szili444


Szili444
friss újonc

Sziasztok ! Lengyelországból várok egy csomagot , elsőbbségi érték csomag , 14. E óta annyit látok , egységképző erkeztetese ! Azóta nem mozdul
mit jelent ? Kb mikor kapom meg ?

(#37589) #04441088 válasza Szili444 (#37588) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szia.
Tracking számot be tudod másolni?

(#37590) Szili444


Szili444
friss újonc

CP181658645PL

(#37591) #04441088 válasza Szili444 (#37590) üzenetére


#04441088
törölt tag

Azt hittem többet látok róla, de nem.
[link]
Postánál érdeklődj szerintem.
Logisztikai központ: 0613337777

(#37592) anadroid válasza #04441088 (#37591) üzenetére


anadroid
senior tag

Lehet, hogy karanténban van = 1-2 hétig nem nyúlnak hozzá. Tavasszal már eljátszották.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#37593) leslieearth válasza KillBorn (#37584) üzenetére


leslieearth
tag

én is azt vártam, de pénteken írtak, h szürke nuku, vagy 6/64-ben a kék, vagy 10 dodóval olcsóbban a 6/128, abból van mind2 szín.
a kék 6/64-et választottam azzal, ha ezen a héten nem adják postára, akkor kérem vissza a pézem :)
így most megy a várakozás.
alin nekem nem éri már meg, itt is azért vettem, mert kuponnal cakpakk 200 dodo volt.

(#37594) KillBorn válasza leslieearth (#37593) üzenetére


KillBorn
senior tag

71,9 ft (234,6 $) alin szállítással (~1800 ft) együtt, még ma délelőtt fel is adták, pedig 10 óra körül rendeltem, csak néztem. Szürke 6/64, kék nme jöt tbe videóról, nem alkuszom, specifikáció tökéletes, legyen a színe is a nekem jobban tettsző. A gerbestes meg ki tudja meddig bolyongott volna össze vissza mire ideér HKból. 63,6-ot vontak a 201 $-ra, már vissza is kaptam. Nekem megért a különbözet ennyit, elég volt a gearbestes izgalmakból.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#37595) bul07 válasza KillBorn (#37594) üzenetére


bul07
nagyúr

Alinál nem fog rájönni az Áfa?

Az még +27% lesz meg kezelési költség
Nem lesz ez így túl drága telefon?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37596) KillBorn válasza bul07 (#37595) üzenetére


KillBorn
senior tag

Spanyolországból jön, nem jön rá már más. Se áfa se vám, se kezelési ktgs. GLS hozza. "EU-ból rendelt csomag vám és áfa köteles-e? A válasz nem, amit az EU-n belülről küldenek azt se, vám se áfa nem terheli."

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#37597) bul07 válasza KillBorn (#37596) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát azt nem írtad elsőre hogy Spanyol honból :DDD

Alapból ali Kína, mármint nekem biztos :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37598) leslieearth válasza KillBorn (#37594) üzenetére


leslieearth
tag

gyanús nekem, hogy a kuponos telefonokból egy sem lett feladva, azért az a 30 dodó kedvezmény többszáz telónál már nekik is jelentős lehet. húzzák, halasszák amíg a vevő meg nem unja, a ticket-re a pénzt meg meg próbálják visszaadni wallet-ra, aki ezt elfogadja, azzal duplán jól járnak.
a hetet megvárom, aztán nyitom én is, és adják csak vissza paypalra

(#37599) viktorhu válasza leslieearth (#37598) üzenetére


viktorhu
veterán

Népszerű előrendelésekkel mindig ez volt, a Gearbest mindig túlvállalja magát, aztán nem kapnak annyi telefont.

(#37600) leslieearth válasza viktorhu (#37599) üzenetére


leslieearth
tag

én meg - persze magyar fejjel - ugy gondolom ez beetetés része volt, minek adja fel 200 dodoért, mikor 240-250ért is viszik mint a cukrot?
Az oldal szerint még mindig érkezés alatt van, hát nagyon kiváncsi leszek.... néztem más webshopokat, ott is ho végére irják, hogy raktáron lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.