Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) remi67 válasza viktorhu (#37500) üzenetére


remi67
tag

Igen, az 1tracking hozta ki. Aminek nem is hiszek, mert mindenhol máshol más szerepel. Mivel már rohadtul idegesít a dolog, főleg mert a feleségem most már nagyon nyaggat az új telefonért, emailben kértem infót a dpd.hu-n a várható érkezésről. Válaszoltak is:

Rendszeradatok alapján a feladó fél csak a szállítási szándékát rögzítette a rendszerben, mely alapján az automata üzenetet megkapták.
Feladásra küldemény nem került.
Legyenek szívesek a feladó féllel egyeztetni.

Következtetések: a 1tracking egy ordas kamu, amit valószínűleg a gearbest irodából hamisítanak.
Hülyének vagyok nézve. Megint. Még mindig.

U.i.: viszont közben az elvileg a kiszállítási kódhoz tartozó fuvarozó (b2ceurope.eu) trackingja frissült nemrég:

13/07/2020 16:38 Shipped Departure to country of destination 13/07/2020 07:15 Ready to Ship Parcel received and processed 11/07/2020 Prealerted Prealert received

Csak ha Mo.-n van a csomag, akkor a DPD hogy-hogy nem tud róla?
Ja, és most már van egy 5. csomagszámom is. Ezek már tényleg kihoznák még a hóembert is a béketűrésből.

Szerk.: a kína-hollandia az még elvileg határértéken belül van:

2020-07-12 01:34:00 Netherland, Parcel arrived at the airport.
2020-07-11 20:52:00 Netherland, Parcel arrived at the airport.
2020-07-10 22:01:00 Hongkong, Departed Hongkong Sorting Centre.
2020-07-07 20:01:52 Shenzhen, Departure in Shenzhen Sorting Centre.
2020-07-07 20:01:52 Ready for Shipping .
2020-07-04 00:10:34 Sorting and Packing Completed.

Ami biztos kamu: ~6 óra alatt kétszer is megérkezett ugyanonnan ugyanoda, ráadásul ezeket a sorokat egyetlen másik csomagkövető se hozza.

[ Szerkesztve ]

(#37502) viktorhu válasza remi67 (#37501) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért is kérdeztem, mert a 1tracking sokak szerint nem teljesen hihető. A 17track mit mond?

(#37503) Crus válasza viktorhu (#37500) üzenetére


Crus
őstag

Tovább nyomoztam az ügyben.

Ez kérem szépen a 2. számú telefon! Ezt papíron 04.18.-án csomagolták be és adták fel, hogy aztán 07.02.-án újra küldjenek ugyan erről egy értesítést, hogy becsomagolták és feladták :((

Másnapra hipp-hopp ott volt Hollandiában. Ez a része már biztosan nem kamu. Már, hogy Hollandiában van a telefonom, mert tegnap egyik Holland DPD raktárból átkerült lejjebb egy másikba. Ami nettó kamu, az az, hogy 04.18.-án ezek feladták a telefont. Erről ugyanis rajtuk kívül senkinek nincs tudomása. Hogy a kettő között mi történt abban a cirka 2.5 hónapban az úgy tűnik, hogy az, hogy jó ideig Kínából nem adták fel, majd 07.02. előtt 1-2 héttel már igen.

A dühítő ebben mocskosul az, hogy MA kaptam a bangoodtól egy levelet, melyben kb. 5.000 Ft-al olcsóbban tudnám megvenni a telefon JOBB verzióját! :(((

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#37504) Crus válasza remi67 (#37501) üzenetére


Crus
őstag

Kaptál SMS-t. Arra keress rá a DPD oldalán. Ha már a DPD SMS-t küld, akkor 100%, hogy abból neked csomagod lesz... ha nem lopják/veszítik el persze közben.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#37505) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

A februárban rendelt csomagomról (Netherlands Registered) ma kiderült, hogy kézbesíthetetlenség miatt visszaküldték a feladónak.

Hogyan kérhetnék erre újraküldést?

Az már másik történet, hogy az állítólagos két kézbesítési értesítő egyike se jutott el hozzám.

Let the Zone take me if I am.

(#37506) remi67 válasza viktorhu (#37502) üzenetére


remi67
tag

Az 1tracking nem frissült azóta se, viszont az elvi carrier, a b2ceu (vagy ilyesmi) trackingján a 4. csomagszám alapján generált 5. csomagszámot a DPD oldalán beírva már többször is frissült:
14.07.2020 18:25 Oirschot (NL) A küldemény beérkezett az elosztó központba.
Úgy néz ki ebből már csomag lesz.
A t.17 konkrétan meg ezt mondja:
Info unavailable, we can't identify your number yet.

(#37507) viktorhu válasza remi67 (#37506) üzenetére


viktorhu
veterán

Olvastam egy külföldi fórumon olyat, hogy vonattal küldték tavasszal a kínaiak a csomagokat, mert a repülők mind lélegeztető gépeket meg maszkokat szállítottak. Ez némileg magyarázná a késéseket, viszont illett volna erről - vagy bármi más elakadásról beszámolniuk.

(#37508) remi67 válasza viktorhu (#37507) üzenetére


remi67
tag

Nekem utoljára azt hazudták, hogy 07.03-án adták fel újra. Az se biztos, hogy hazudtak, viszont ez már a 2. ticket UTÁN volt, amiben már nagyon nehezen sikerült a "shit", bullshit" és a fakkjú kifejezésektől megtartóztatnom magam, a "you are lying"-ig sikerült visszafognom magam.
De amúgy súlyos gondok lehetnek itt jajrópában is, legalábbis a postával. Valamivel (1-2 hét) a telefon után rendeltem egy power bankot is az aliról, erre a magyar pócsta csomagkövetője 05.27-én gerjedt rá, a következő bejegyzés meg tegnap volt, a külföldi csomagkövetőkön "arrive destination country" volt vagy 6 hétig. Ami a jelek szerint talán jajrópa, de nem Mo.
De nem volna ezzel olyan nagy gond, ha a kiba kínaiak rendesen kommunikálnának, pl. küldtek volna egy eamilt amiben tisztességesen leírják, hogy mi van. De basztak küldeni, helyette össze-vissza hazudoznak meg állandóan hosszabbítgatják a szállítási védelmet.
Na mind1, a jövő hét elejére talán itt lesz.

(#37509) Crus


Crus
őstag

Jött reggel az SMS. 1 órán belül kézbesítik a telóm.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#37510) Nikaré válasza Crus (#37509) üzenetére


Nikaré
őstag

Megkaptad???

(#37511) Crus válasza Nikaré (#37510) üzenetére


Crus
őstag

Igen... erősen ideje volt.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#37512) remi67 válasza Crus (#37511) üzenetére


remi67
tag

A tied mikor volt a holland DPD depóban? (Feltéve, hogy ugyanazon az útvonalon jött.) Az enyém most éppen ott van megakadva, fő a változatosság.
Így már jó esetben is átcsúszik a jövő hétre.

(#37513) Crus válasza remi67 (#37512) üzenetére


Crus
őstag

07.11.-től - 07.13-ig, majd 07.14.-én már Budapesten volt, onnan 1 nap múlva már a környékbeli DPD elosztóba került, akik reggel ki is szállították.

A teló ennyi pénzért sokkolóan frankó! Egy romot vártam, céges telónak gondoltam jó lesz, de abszolút le vagyok nyűgözve eddig, pedig nekem a saját telóim mindig is flagshipek voltak. (Soha nem apple.)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#37514) viktorhu válasza Crus (#37513) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit vettél?

(#37515) Crus válasza viktorhu (#37514) üzenetére


Crus
őstag

[link]

Sajna ennyiért közben van ez 4GB-al is :(((

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#37516) remi67 válasza Crus (#37515) üzenetére


remi67
tag

Én ugyanilyet vettem, nem sokkal utánad, 4G RAM-al, 99,9 dodóért, plusz aznap éppen az ejuprájoritilájn is nulla dodóért volt meghirdetve.
Ez a nejemé lesz, én már 2. éve nyúzok egy Homtom Zoji Z8-at (46/64G, 99 dodó, blekkfrájdéj) eddig semmi baja és kenterbe ver sok márkásat is.

(#37517) remi67 válasza Crus (#37513) üzenetére


remi67
tag

Na éppen pár perce frissült, az enyém is butapöstön van, akkor ezek szerint pénteken még talán kikerül.

(#37518) remi67


remi67
tag

Na mégis megjött ma, be is üzemeltem (nagyjából) jó ki telcsi ez, csak meglehetősen súlyos egyéniség, mongyuk azt előre tuttam, hogy a 8000-es aksinak ára van.
Ami érdekes a topic szempontból: lefejtettem a zacskóról a legfelső, DPD-s címkét, alatta a b2ceu-é volt, dátum sehol. Elvileg ezzel a szállítási móddal adták fel 07.03-án. Közben észrevettem, hogy a felső kettő alatt még van egy harmadik címke is. Ezt nagyon nehéz volt lefejteni, nem is sikerült csak részlegesen, viszont ez megint a DPD-é volt, a legelső csomagszám meg DPD-s, dátum sehol. Szal még az is lehet, hogy a kínai nem hazudott vagy csak részben az első ticketre adott válaszban, amikor azt állította, hogy a csomag valami oknál fogva visszament Kínába. Ellenben a 07.03-07.16 részidő az már teljesen rendben van. Csak az előtte lévő 2 hónapot kellett volna kihagyni a keretből.
Ja, az akku 94% töltöttséget írt ki a töltőre téve, a menüben pedig azt írta, hogy 105 napja volt feltöltve, ezek szerint akkor gyárthatták.

(#37519) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Kollégám csinált paypal fiókot, de a gearbest-en nem tud fizetni, elutasítja a kártyát.
Mi lehet a gond?
(Kártya érvényes, regisztráció rendben végigment)

#?*@&!

(#37520) Met válasza zeon.hu (#37519) üzenetére


Met
nagyúr

Paypal topic
Kártya hozzá lett adva a fiókhoz?
Próbaterhelés megvolt a kártyára?
Telefonos kétlépcsős azonosítást állítsátok be a PP-ra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37521) zeon.hu válasza Met (#37520) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz, közben meglett a hiba, a kártya kibocsájtói limit.

#?*@&!

(#37522) bul07


bul07
nagyúr

Aki esetleg mer még innen vásárolni
Annak jó lehet ez a 100/20$ kupon, bár nem tudom milyen termékekre használhatóak

[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37523) Silent77


Silent77
Topikgazda

Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 138. §. és 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény:

2020. július: 35,99 €-ig, 40,52 USD-ig, 58,7 AUD-ig, 54,82 CAD-ig, 38,52 CHF-ig és 32,27 £-ig.

2020. augusztus: 35,4 €-ig, 42,68 USD-ig, 59,88 AUD-ig, 57,5 CAD-ig, 39,87 CHF-ig és 33,72 £-ig.

Aki + megerősítést igényel az hívja fel Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztályát. +36 (1) 297-2479, +36 (1) 297-2400, +36 (1) 297-2410

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37524) *Mukeey* válasza Silent77 (#37523) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Köszi, hasznos info. :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#37525) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

A február végén rendelt és azóta sem postázott rendelésemet ma törölték és visszautalták az árát. Az normális, hogy G Wallet számán jelent meg? Bocsi, de soha nem volt még visszautalásom... :(

(#37526) Silent77 válasza Bobby G. (#37525) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Kérd őket, hogy oda utalják vissza amivel fizettél.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37527) D28


D28
tag

Sziasztok,
Mennyire állt vissza a csomagok szállítási ideje? Ha most rendelek megjön a régi 2 3 4 hét alatt?

I don't know whether to laugh or vomit.

(#37528) *Mukeey* válasza D28 (#37527) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Teljesen random. Van cuccom, ami április óta eltűnt a ködben, volt viszont aliról, filléres dolog 3 hét alatt megjött, ez mondjuk a kivétel. Most van 4 rendelésem is úton, elvileg a héten érkeznie kell valamiknek. Ahonnan rendeltem utóbbi 2 hónapban: indiegogo, banggood, ebay, gearbest. Na ezek közül semmi nem ért még ide😂 Ezeket júli legelején rendeltem.
GB-ről volt idén több rossz tapasztalatom is, ők maguk is többször elnézést kértek email-ben, hogy kb. káosz van a szállítással. Valahol érthető a virus miatt, nem a <20$-os cuccok a prioritás gondolom. A szállítási kapacitást leköthetik a nagyobb összegű rendelések.
Szóval a kérdésedre én azt mondanám, hogy szinte kizárt a 4 héten belüli megérkezés😔

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#37529) Bobby G. válasza D28 (#37527) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Aliról most jött meg egy május 8-ai csomagom, banggood-ról szintén ma jött egy, az 14 napja lett feladva (előtte is volt júniusban egy rendelésem, az kb. 30 napra jött meg). Gearbesten rendeltem egy dolgot február végén, de még fel sem adták, viszont a káosz közepén vetem néhány maszkot, azt megjött 30 napra. Szóval teljesen kiszámíthatatlan, de szerintem már kezd helyreállni a dolog.

(#37530) D28 válasza *Mukeey* (#37528) üzenetére


D28
tag

+ Bobby G.

Sejtettem h ez a helyzet, akkor nem tehetek mást mint hogy reménykedem h ne kelljen 2 3 hónapot várjak. :D (sd kártya kellene és nem visz rá a lélek h 2 3-szor annyiért vegyek még ha 2 3 nap alatt meg is jön, ezt már nem veszi be a gyomrom :( )

Köszi a válaszokat!

I don't know whether to laugh or vomit.

(#37531) *Mukeey* válasza D28 (#37530) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Gearbestnél káosz volt. Remélem hamar rendezik a soraikat, mert vannak jó cuccaik jó árban.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#37532) Nikaré válasza *Mukeey* (#37531) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem tudom, hogy mostanra hol tartanak, de egy rendelésem 2,5 hónapig fel sem adták.
Kértem a visszatérítést. Egy héten belül utaltak.
Így korrekt volt részükről.
Sajnálnám, ha bedőlnének.

(#37533) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Használ valaki otthon Alfawise P2 légtisztítót?
Ha igen, mik a tapasztalatok vele?
Társasházban lakunk, nappaliba szeretném, mert portalanítás után 2 nappal minden fekete felületen látszi ka fehér por és a többi...
:R

(#37534) pecze válasza zolikaDB (#37533) üzenetére


pecze
aktív tag

Én is gondolkoztam rajta, de csak 15-20 nm-re ajánlott, most 2 darab egy árán van, arra figyelj ha rendelsz.

(#37535) sambenez válasza pecze (#37534) üzenetére


sambenez
addikt

Mondjuk 2db 52$-ért lehet megérne egy próbát.

(#37536) gombii


gombii
tag

Érkezett egy csomag, amit vámkezelni szükséges, ezzel nincs is gond, csak félek, hogy a Posta nem fogja kapkodni magát túlzottan 10-12 napot mond. Nekem minél előbb szükségem lenne a termékre.
Postán kívül mást is meg lehet bízni a vámkezeléssel? Illetve mik a tapasztalatok mostanában a Posta vámkezelés gyorsaságával kapcsolatban.

Köszi előre is!

(#37537) Beni2360 válasza gombii (#37536) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán itt kérdezd: Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37538) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Gearbestrol nagy értékű dolgokat nem nagyon rendeljetek mostanában. Nyomorék egy banda. Vettem két álló Xiaomi porszívót ebben a 50% discount, ha kettőt veszel promóban. Eu Priority Line szállítással. Csak a szállítás volt durván egy 20-22 ezer Ft.
Teltek a napok, jött egy sms DHL-tol hogy vamkoteles termék van náluk. Az agyhalott kínaiak feladták a két porszívót három különböző dobozban. Hogy hogyan és miként azt nem tudom. Az egyik DHL és ezt a kotsogok Hongkongbol küldtek... fizethetek rá egy 20ast. A másik UPS németből, azzal nem tudom mi lesz. És van egy harmadik Fedexes azonosítani lehetetlen küldemény. Hogy mi lehet abban fogalmam nincs. Supportnak hiába írok, annyi eszük, mint egy darab kavics. Nem reagálnak értelmesen másol beilleszt alapon küldik a szövegeket el se olvasva és meg se értve, amit írok nekik.
Szemét mocsok banda. :C :W

[ Szerkesztve ]

(#37539) *Mukeey* válasza #04441088 (#37538) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Vicc amit művelnek mostanában. Darabig tuti semmit tőlük.

Ali-n meg annyira okés most a szállítás, hogy egy hónapon belül megjött mindenem. Még dobtak egy olyat, hogy egyik cuccuk elfogyott az eu raktárukból, irtak, hogy mi legyen azonnal. Pénzt vissza vagy várok amíg újra kapható lesz? Irtam nekik, hogy inkább megvárom. Erre 2 nap múlva kapok egy tracking számot, feladták saját költségükön kínai raktárból dhl-el, ami már ugye nem free shippinges. 8 nap alatt ideért így.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#37540) sambenez válasza *Mukeey* (#37539) üzenetére


sambenez
addikt

Gondolom azért ez a nagy öröm mert áfa határ alatti dologról van szó.
Azért egy áfa határ feletti dhl csomag kínából eu helyett elég nagy szivatás lenne.

(#37541) *Mukeey* válasza sambenez (#37540) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Határeset. 39$ volt, átjött a vámon. Pedig felkészültem már a plusz költségre.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#37542) #04441088 válasza sambenez (#37540) üzenetére


#04441088
törölt tag

Az is. Szemetek, de és fognak cseszni. Írtam Paypalnak, be lettek fenyitve mással is, illetve fogalmam nincs még mindig hogy mi van a harmadik csomagban. :DDD

(#37543) D28 válasza D28 (#37527) üzenetére


D28
tag

Helló!
Kis helyzetjelentés:

Július 26-ai rendelést állítólagosan júli 28-án (kedd) adták fel és másfél hét múlva augusztus 7-én (péntek) érkezett meg. Kevesebb volt mint 2 hét, szóval nekem gyorsan megjött a cucc. Az hozzátartozik h sd kártya, azaz levél méretű küldemény.

[ Szerkesztve ]

I don't know whether to laugh or vomit.

(#37544) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Július 29-én rendelt 2000 Ft-os akciós xiaomi füles, ma megérkezett, normál szállítással. 11 nap :C

(#37545) prsq


prsq
tag

Off lesz, csak az összehasonlítás végett.

Ebayen vettem Japánból valamit.
(Ez az első rendelésem Japánból. :-))

4-én vettem, 6-án adta fel, ma - 12-én - itt volt. Semmi extra, small packet, légiposta.
Pedig az is Kína másik oldala....

(#37546) viktorhu válasza prsq (#37545) üzenetére


viktorhu
veterán

Sokkal kevésbé túlterhelt a logisztikai lánc. Van hogy Kínán belül is egy hónapot tologatják a csomagot, és utána kerül egyáltalán külföldre. Meg itt is a kínai csomagokra figyelnek jobban, van, hogy hetekig nem kézbesíti őket a magyar posta sem.

(#37547) Lucho7


Lucho7
tag

Sziasztok, ezzel van valakinek tapasztalata? Valódi nyomkövető?
Tracking number: WTxxxxxxxxxxxxxxxx,shipping method: OZJJZXLM,
tracking site: https://www.b2ceurope.eu/

(#37548) galizoli70


galizoli70
csendes újonc

Sziasztok!
Aggodva olvasom a hozzászólásokat. Én régen sokat rendeltem a Gearbest-röl és soha nem volt gont.
Most rendeltem egy elekrtomos rollert a páromnak ami előrendelés.
Elméletileg feladta,de nekem gyanus. A UPS nyomonkövetés ezt jelzi:
A szállítmány UPS-feldolgozásra kész
Előjegyzett kézbesítés
Amikor a szállítmány megérkezik telephelyünkre, frissítjük a kézbesítési dátumot.
Címke létrehozva2020/08/07 11:51Poland
Az eladó kérdésemre azt válaszolta sok a UPS szállítmány így késések lehetnek.
Mi a véleményetek. Aggodjak? Elég nagy érték.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37549) viktorhu válasza galizoli70 (#37548) üzenetére


viktorhu
veterán

Az még egészen friss küldemény. Meg kell érkeznie annak a vonatnak Európába, mielőtt a UPS megkapja a rolleredet.

(#37550) galizoli70 válasza viktorhu (#37549) üzenetére


galizoli70
csendes újonc

Köszönöm. Közben picit beszéltem a Gearbest-el. Közben a csomag ma reggel elindult.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.