Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) Smith Ügynök válasza Smith Ügynök (#37696) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Na csak egy gyors visszajelzés:
Paypal panaszt 1,5 órán belül le is zárta a gearbest, pénz visszajött. Azért ez korrekt volt tőlük.

(#37702) viktorhu válasza zolee3000 (#37698) üzenetére


viktorhu
veterán

Mellékletben szokták küldeni a beszkennelt fuvarlevelet, azon rajta van a csomag bevallott tartalma, értéke stb, ami nyilván nem egyezik a valósággal, de rajta van a fuvarlevélszám is, ami alapján be tudod azonosítani.

(#37703) zolee3000


zolee3000
tag

Ma ismét küldtek egy levelet, amiben (magábban a levél szövegében is) fel van tüntetve a fuvarlevél száma.
Mint sejtettem, ugyanaz, amire korábban a tárgymezőben is hivatkoztak, csak az okozott ugye gondot, hogy a Gearbest oldalán lassabban dolgozták fel az adatokat, és amikor ott ránéztem, még a csomagolás fázisban volt, de ma már küldték ők is az értesítést, hogy feladták, és megjelent az ő honlapjukon is a szállítmány száma és a követési szám - ami megegyezik a DHL által hivatkozott fuvarlevélszámmal, így minden a helyére került.

@all: Köszönöm mindenkinek a segítséget. Nincs még tapasztalatom ilyen EU-n kívüli rendelésekkel. :B

[ Szerkesztve ]

(#37704) #04441088 válasza zolee3000 (#37703) üzenetére


#04441088
törölt tag

Eu-n kívül csak afamentes szállítással szabad rendelni. Bár néha úgyis be lehet copni...

(#37705) eisento válasza eisento (#37689) üzenetére


eisento
addikt

erre senki? :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37706) storm4 válasza eisento (#37705) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Augusztusban rendeltem egy security kamerát ,aminek a feladását folyamatosan tologatták.
Nem tikettet nyitottam,hanem Live chat-en írtam rájuk,hogy kérem vissza a pénzt ,mert már nagyon sokat vártam a feladásra.
Próbálta felajánlani,hogy válasszak másik terméket,de kötöttem az ebet a karóhoz,hogy már pedig az eredeti fizetési módra küldjék vissza a pénzt (paypal fizetés volt).
Kb. egy óra alatt megvizsgálták a helyzetet és jött vissza pénz.

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#37707) eisento válasza storm4 (#37706) üzenetére


eisento
addikt

koszi. bar itt elvileg feladtak... de majd irok oda is es meglatjuk. :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37708) Silent77 válasza eisento (#37707) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Paypal komám, ne szarozz velük.
El kell őket felejteni.
Ha észhez térnek majd akkor. 2 évük volt rá, folyamatosan süllyedtek.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37709) Ciccuka válasza Smith Ügynök (#37694) üzenetére


Ciccuka
veterán

A pontok hamar lejárnak. Semmit se érnek szinte.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37710) eisento válasza Silent77 (#37708) üzenetére


eisento
addikt

az a baj, hogy sztem nem paypallal ment mar nem emlekszem :S de megneztem live chat nem mukodik, gondolom kilottek, varok karacsonyig utana mint az eladonak mind a gearbestnek kuldok egy szep tartalmas levelet hova is menjenek ^.^

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37711) Silent77 válasza eisento (#37710) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Bankodnál chargeback eljárás, majd ők akkor visszafizetik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37712) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Üdv! Bangoodon van egy idegesítő problémám, amikor a rendelés leadása gombra akarok nyomni, kéri hogy adjam meg a mobilszámom, amit viszont a Save gomra kattintva nem ment el. Addig viszont nem enged rendelni... :W :U :F

Update: A beállításoknál sikerült menteni a számot, sorry :)

[ Szerkesztve ]

(#37713) trewisz


trewisz
csendes tag

Üdv!
Kb. egy órája a "live chat-on" visszaköveteltem a pénzem (szeptember 17. óta nem voltak képesek elindítani a POCO-mat) . Mastercad-dal fizettem. Jelenleg a rendelésem státusza (most néztem, refunded). Szerintetek mikorra érkezik meg a pénz a számlámra? (szerintük 7-30 nap). Mi a tapasztalatotok? Köszi a választ!

(#37714) Boti60


Boti60
friss újonc

Sziasztok!
Sok szarságon vagyok túl a Magyar Posta miatt. Rendeltem egy cipőt kínából, amit először felfogtak a vámon, majd lefoglalták. Később rájöttek,hogy eredeti, ezért most ki akarják küldeni. A lényegre térve: ismét elküldtem a vámkezelési papírokat, majd frissült a nyomkövetés státusza : "Accepted the submitted customs clearence". Két nap után ismét frissült a nyomkövetési státusz: "Submittal for redirecting or returning". Ilyen volt már valakivel? Most mi fog történni a csomagommal? Egyáltalán megérkezik, vagy visszaküldik? Előre is köszi a válaszokat! :)) :R
,

(#37715) anadroid válasza Boti60 (#37714) üzenetére


anadroid
senior tag

Hétfőn vsz. már a kézbesítő postán lesz.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#37716) trewisz


trewisz
csendes tag

Üdv.!

A visszatérítés még aznap "befutott" a számlámra. Talán az árfolyamváltozás miatt 5.000 Ft "nyereségem" képződött. 72eFt helyett (ennyit utaltam) 77eFt-t küldtek.

(#37717) eisento


eisento
addikt

Hali Gearbestnel ha van nyitva ticket, van vmi hatarido elbiralasra, hogy tudom is en 2 het alatt el kell biralniuk vagy akar tobb honapig is ulhetnek rajta?
"
Platform arbitration 11/09/2020 05:11:27 CST
Your ticket is under platform review, please wait patiently."

meg mindig csak ez van, live chat nalam nem elerheto, gondolom tiltottak, hogy ne tudjak irni nekik, a store-t ahonnan vettem a cuccot nem tudom ertekelni a boltot pedig szivesen irnek par szot termeszetesen semmilyen pozitivat :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37718) guyver


guyver
senior tag

Üdv mindenkinek!

Rendeltem a gearbest-ről egy redmi 9-et. A telefon mikrofonja hol működött, hol nem. 2 hónap után végleg megadta magát. Megpróbáltam mindent, amit ezzel kapcsolatosan találtam (sim csere, hardver test-nél mikrofon próba, factory reset, stb). Nyitottam tickettet, de azt írták nem térítik, mert 45 nap eltelt. Mondom ok, akkor javítás: válasz erre küldjek videót a hibáról és az imei számáról. Küldtem videót, meg amit kértek: válasz, hogy nem javítható a készülék. Állandóan a szerződési feltételre hivatkozik, de ott az van, hogy javítják, azt nem írja, hogy ha nem javítható mi van. Plusz azért mert nem működik a mikrofon egy videóból megállípítja, hogy nem javítható? Ajánlottak 50, később 65 dollár visszatérítést, de mit kezdjek vele, telefont nem tudok belőle venni ugyanolyat és ezt így ebben a formában eladni se tudom sokért. Elég makacsok, de úgy gondolom javítani kéne, ha nem sikerül meg cserélni vagy visszatéríteni az árát. Nem paypallal fizettem. Valaki járt már így? Mit tegyek?

Poco F3 & Gear S3

(#37719) PainKiller13 válasza guyver (#37718) üzenetére


PainKiller13
őstag

PH-n van aki kínai telefon javítással foglalkozik, lehet a 65 dolcsiból meg lehet csináltatni.

(#37720) eisento


eisento
addikt

innen ne nagyon rendeljetek ha nem muszaj. en innen rendeltem az okosorat nem jott meg ne m foglalkoznak a leveleimmel, elobb irt egy srac a rendeljkinait fb oldalon hogy o is innen rendelt es nem jott cucc nem is foglalkoznak vele [link] :W

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37721) KamuMazsola válasza eisento (#37720) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én majd másfél év kihagyás után rendeltem tőlük, mindjárt két Xiaomi headsetet. Nagyjából négyezer forintért, hát kíváncsi vagyok.

Üdv.: KamuMazsola

(#37722) Beni2360 válasza KamuMazsola (#37721) üzenetére


Beni2360
félisten

Én meg 5 éves kapcsolatot bontok éppen fel.
Befejeztem. Aug-ban vásárolt cucc elveszett biztosítás stb minden volt és most fizettek ki, hogy a Paypallal fenyegetőztem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37723) Ciccuka válasza Beni2360 (#37722) üzenetére


Ciccuka
veterán

Banggood immár 2-3 éve ugyanezen a színvonalon van, de korábban se volt valami magas szinten, ami azt illeti.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37724) viktorhu válasza guyver (#37718) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha meg akarod javíttatni, akkor fogadd el a pénzt, és csináltasd meg, ha vissza akarod küldeni, és hat hónapon belül vagy még, akkor vond be a paypalt.

(#37725) Silent77 válasza guyver (#37718) üzenetére


Silent77
Topikgazda

Feladd el, próbálj még pár dollárt kisajtolni, és csináltasd meg itthon.
Jobban jársz így.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37726) Beni2360 válasza Ciccuka (#37723) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát az elmúlt 1,5 évben a BG vásároltam telefontól kezdve egyebeket, 2 dolog tűnt el de az egyiket újból küldték a másikat visszautalták nem volt ilyen herce hurca velük. Ja és nyertem tőlük 6 terméket köztük egy X.R.N,8 pro, Bt lázmérőt, Bt fülest, nyak masszírozót, 50 db maszkot és egy reflektort. Úgy elvagyunk egymással. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37727) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Amit rendeltem terméket a leírtaknak nem felel meg,de nem szeretném visszaküldeni,mert a posta lehet többe lenne,mint a termék,akkor milyen tikettet tudok rá nyitni,ahol esetleg részleges visszatérítést vagy pontokat tudnék kicsikarni tőlük?

A választ előre is köszönöm! :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#37728) JóGéza válasza storm4 (#37727) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Paypal-t be szeretnéd vonni? Mi a probléma?

(#37729) storm4 válasza JóGéza (#37728) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Egyelőre csak a gearbesttel szeretnék egyezkedni.
A leírásban, illetve a termék címében is szerepel, hogy :acél betétes fej/orr rész.
Sajnos ez nem igaz :(
Visszaküldeni nem akarnám, mert macerás, elég lenne némi visszatérítés (az Aliexpressen ez elég jól működik) a termék árából (pl.: 10dollár) vagy akár pontokat is adhatnak, amit majd levásárolok valamikor.

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#37730) JóGéza válasza storm4 (#37729) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Paypal esetén van lehetőség arra, hogy visszatérítsék a postaköltséget.
Én inkább a pénz visszafizetést választanám, nem a pontokat.

(#37731) pecze


pecze
aktív tag

Van egy Alfawise P2 légtisztítóm, filtert kellene benne cserélni, de már nem kapható hozzá.
Van valami tippetek, hogy mi megy még bele, van pl. P1-hez az oldalon.
Nem is értem, nincs fél éves és alkatrész nélkül hagyhatnak?

(#37732) eisento


eisento
addikt

Sziasztok. Eloszor is buek!

Masodszor:
Hogyan lehet megszuntetni a gearbest accountot? Meglehet vhogy?
Angolul kb 0 a tudasom :DDD
Szoval tudja vki a modjat? Nem jott meg a mai napig a 2 rendelt ora megy a szarakodas mar leszarom a penzt is basszak meg acc delete legyen es joccakat felejtsuk el egymast :(((

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37733) viktorhu válasza eisento (#37732) üzenetére


viktorhu
veterán

Mikor rendeltél? Ha eltelt a két hónap, akkor bevonhatod a paypalt is (vagy ha közvetlenül kártyával fizettél, akkor a bankot).

(#37734) eisento válasza viktorhu (#37733) üzenetére


eisento
addikt

szeptemberben

jelenleg azt mondjak hogy biztos nem jo a cim azert nem kaptam meg :D
mindig kitalalnak valamit

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37735) viktorhu válasza eisento (#37734) üzenetére


viktorhu
veterán

Ne várd meg, amíg kifutsz a határidőkből.

Szerk: nekem egy 330 dolláros laptop hibásodott meg, mondták, hogy nem javítható, 45 nap garanciából kifutottam, adnak 40 dollárt. A paypalon nyitottam panaszt, ott már felajánlották, hogy küldjem vissza, de akkor már a paypal ügyfélszolgálat javasolta, hogy így ne küldjem el, hanem eszkaláljam előbb, és majd amikor a paypal írja, hogy küldhetem, akkor.

Visszaküldtem, akkor sem fizettek, szóval még ott is átvertek volna (ha nem úgy csinálom, ahogy a paypal javasolta), végül a paypal ügyfélszolgálatnak írtam, és ők adták vissza a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#37736) eisento válasza viktorhu (#37735) üzenetére


eisento
addikt

erstenel vagyok fingom nincs, hogyan kerhetem vissza a penzt, sajna 1 alkalommal nem hazsnaltam paypal-t vmiert nem mukodott a paypal igy kartyaval fizettem (erste netes kartya)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37737) viktorhu válasza eisento (#37736) üzenetére


viktorhu
veterán

Hívd fel a bankot.

(#37738) ukez


ukez
csendes tag

Lassú szállítás, bárhogyan rendeled. Rendeltem egy memóriakártyát (256GB) jó sokára a szállítási időn túl érkezett, és mint később kiderült hamis Teszteltem....csak 32 GB...a suport nem igazán akar foglalkozni a dologgal, ja és már nem ez az első problémás dolog velük kapcsolatban és nem került megoldásra a dolog. SOHA TÖBBÉ....

(#37739) eisento


eisento
addikt

Na vegre visszautaltak a 2 fel nem adott ora arat nagynehezen....

hol/hogyan tudom megszuntetni az accountomat? hova kel lirni mailt es mit? koszi all :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#37740) Beni2360 válasza eisento (#37739) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is vagy 3.5 hónap után kaptam vissza nagy nehezen a pénzt, de azóta csak pontokat gyűjtök semmi vásárlás pedig 4 évig voltam eléggé jó vásárlójuk. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#37741) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megosztom én is a sztorimat garancia (garanciális ügyintézés) témában. Vettem tőlük egy lámpát valamikor augusztusban (nem olyan olcsó, ~20k körül volt). A lámpa elromlott, max fényerő helyett csak alanyos fényerőn működik nyitottam tickettet. Napokig látványosan próbálták távgyógyítani mikor finoman utaltam rá, hogy elolvastam a kezelési útmutatót, megpróbáltam mindent a lámpa hibás, a felesleges időhúzás helyett inkább visszaküldeném cserére/javításra mivel él rá az 1 év garancia.

Erre ma képesek voltak azt válaszolni, hogy drága a szállítás meg nekik macerás a gyártóval felvenni a kapcsolatot és a javítást intézni. Hát beszarok. :DDD
Majd felajánlotta, hogy fél ár körül vehetek tőlük egy új lámpát.

Jah meg megírtam nekik, hogy nekem is drága visszaküldeni (majd a paypal kifizeti ;) ) de vagy ez vagy a teljes összeget visszautalják és akkor elfelejtük egymást.

(#37742) GAbre


GAbre
veterán

Mindenkit figyelmeztetek,aki rendelne gearbestről ilyen telefont
Átverés.Wishen féláron van,és kamuk a specifikációk.A vámot se éri meg,amit ki kéne fizetni.
Egyenlőre úgy néz ki gearbest se akarja visszaadni pénzt.
Ráadásul,a visszajelzés amit napok óta írtam termékre,azóta se akar látszódni,hogy legalább lássák,hogy kamu a telefon.Így sajnos úgy tűnik,hogy a gearbest is benne van az átverésben.

Avatar

(#37743) Ciccuka válasza GAbre (#37742) üzenetére


Ciccuka
veterán

Wish a lehető legrosszabb

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37744) viktorhu válasza GAbre (#37742) üzenetére


viktorhu
veterán

Szomorú, eddig a Gearbesten el lehetett hinni a specifikációkat :( De látszik, hogy kamu, mert az MT6763-as 4G-s SOC, a lista szerint meg csak 3G-t tud a telefon.

A Wishen simán 5G-s telefonként adnák el 512 giga rammal, szóval azt még véletlenül sem érdemes ajánlani.

(#37745) GAbre válasza viktorhu (#37744) üzenetére


GAbre
veterán

Én se tudtam,hogy wishen mi van.Tudom,hogy milyen "oldal" az.
Nem is szoktam nézni mit árulnak,de gearbestbe most nagyot csalódtam.
Nem is akartak vele foglalkozni,csak tegnap írták,hogy megnézi a "team" a bizonyítékokat.
Slusz poén maga a beállítások 1x 64romnak,következő indításkor meg 128Gb-nak hazudta magát.De legalább playen ott van,hogy 1gb se.És így nincs az,hogy maga az apk ad hamis adatokat,amin mutattam a spec.-jét képen.
De most már körülnézek gearbest itemnél is,ha vannak kétségeim hitelességről.

Avatar

(#37746) Ruszki


Ruszki
senior tag

Sziasztok!

Még december elején rendeltem pár apróságot(tok, fólia telefontartó, stb.) 42$ értékben.
Szétszedték a csomagot, mert valamelyik nem volt raktáron - ami volt az meg is jött - és kettőben küldték.
A második csomag csak nem akart jönni - közben a benne lévő termékek közül mindegyik volt raktáron - szóval kértem, hogy adják vissza pénzt, nem akarok várni, nem akarok másik terméket. Sajnos anno nem PayPal-al fizettem, ők vissza adták a pénzemet de a G-wallet-re.
Azt csak levásárolni tudom, vagy van lehetőség elutalni PayPal-ra vagy saját bankkártyára!?

Ruszki

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#37747) Ruszki válasza Ruszki (#37746) üzenetére


Ruszki
senior tag

Rosszul emlékeztem!
PayPal-os fizetés volt és.
Elméletileg 3-7 napon belül jön a PayPal-ra a pénz vissza!
Reméljük! :)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#37748) GAbre válasza GAbre (#37745) üzenetére


GAbre
veterán

Ha gondoljátok osszátok meg videóm 2 telefonról. [link]
Látszik,hogy hagytam értékelést 1 hete.
2 nap helyett 5 napig vártam válaszukra:
Vssza akar adni 5 dolcsit,és megtarthatom "ezt a csodát".
Vagy küldjem vissza,és visszakapok 51.99 USD-t.
Item Sub-total $59.99 Shipping Cost $15.75
Csak,hogy lássátok mi volt amit fizettem nekik.
Egyből felterjesztettem paypalnak 1ik nyitott ticketet.

Avatar

(#37749) Cyrusgrissom


Cyrusgrissom
kezdő

Kb 1 eve k*rvult el a gearbest a wuhani lezarasok ota. (ott a kozponti irodajuk)
Senki ne rendeljen toluk! Eu raktarbol, keszletrol vettem novemberben 70 euroert dron potalkatreszeket, karacsonyig not shipped statuszban volt, a szallitast folyton toltak ket hettel tovabb, aztan rajuk irtam, hogy vissza a penzt. Penzt vissza nem adnak, ugy inditottak, valasszak mas termeket.
Par levelvaltas utan kozoltek, hogy visszautaljak a penzt, ami 30 munkanapig fog tartani. Ott szakadt el a cerna, irtam mailt a bankomnak, csatolva a levelezest, hogy chargebackoljak vissza a zsetont, penteken meg is tortent.
Soha tobbet kinai webaruhaz. Juniustol ugy is mindent vamolnak.

(#37750) Cyrusgrissom válasza Ruszki (#37746) üzenetére


Cyrusgrissom
kezdő

Chargeback eljarast kell kerni a bankodtol.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.