Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) maross válasza philoxenia (#200) üzenetére


maross
veterán

Ok, szem elott tartom, koszonom :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#202) Tristis válasza philoxenia (#200) üzenetére


Tristis
őstag

Vágtam már több száz hektárt. Felénk van néhány szál. :DDD Tovább szítva a rendkívül eszmei csevegést, én is megkérdezném a kedves fórumtársat, hogy ugyan hány villanymotort látott életében és vajon el tudja-e képzelni, hogy mi lehet az összefüggés a súly és az anyag között. Mondjuk szénkefe, ha nem mondok túl csúnyát vagy csapágyazás... én ilyesmikre gondolok. Ez biztos kevésbé fontos, mint azt, hogy milyen jól tudja tolni a kedves fórumtárs a kis rozoga műanyag vackát, ami ha más nem legalább jól néz ki. Személyeskedés: OFF. :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#203) philoxenia válasza Tristis (#202) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kedves fórumtárs akkor látott szénkefét és villanymotort közelről, mikor a másik kedves fórumtárs még csattogós lepkét sem tologatott.... ;) '83-ban végeztem műszerészként.... Mondjuk például a kedves fórumtárs konkrétan '87-'88 táján hol volt? Akkor pont elég sokat fűnyírtam és villanymotoroztam, mert lőtéren voltam sorkatona. Ha többszáz hektárt levágtál már villany fűnyíróval, akkor gondolom egészen kiskorod óta ezt a tevékenységet művelheted, mivel száz hektárt azért sokáig tart, gondolom Kecskemét utcáinak felét Te nyírod....
Nem beszéltünk benzinmotoros , fűnyíró traktorokról eddig, amivel hektárokat vágnak a kettőnek szinte köze sincs egymáshoz...
Mondjuk a szénkefe nem tudom hányad részét teszi ki egy fűnyíró villanymotorjának, de a súlyt érezhetően nem növeli nyilván... bár a csapágy se túlságosan,tekintve hogy abból sincs benne se nagy, se sok..... egy tizenöt kilós fűnyíróban dekákról van szó...

Ja és hogy kötekedjek, mi az az unverzum?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#204) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

családi ház udvarához ill. a ház előtti gyep nyírásához túlzásnak tartjátok a Rotak 40-et? Elektromos megtenné, a Rotak nem tűnik rossznak, esetleg van valami jobb ötletetek? Egy megbízható webshop is jól jönne, akinek ezekkel van tapasztalata. (sokmindent rendeltem már neten, de speciel fűnyírót nem tudom honnan "szabad" :) )

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#205) n000rbi válasza n000rbi (#204) üzenetére


n000rbi
senior tag

Közben ez a Makita is megtetszett :) Vélemény?

(#206) Tristis válasza n000rbi (#204) üzenetére


Tristis
őstag

Obiba most azt hiszem van olcsón Rotak 1200 Wattos, ha szereted a márkát, az egy jó ár. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#207) n000rbi válasza Tristis (#206) üzenetére


n000rbi
senior tag

Köszi, de sajnos nincs obi a megyénkben.

Szerinted a fenti Makita túlzás?

(#208) maross válasza Tristis (#206) üzenetére


maross
veterán

este sort keritek egy obi-latogatasra :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#209) philoxenia válasza n000rbi (#207) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha van rá pénz nem, nyilván komoly minőség fűnyíróban is, amúgy azért ha másra is kellene az a pénz feleannyiért is vannak jó alternatívák. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#210) n000rbi válasza philoxenia (#209) üzenetére


n000rbi
senior tag

Hm...igazából arra gondolok, hogy nem fölöslegesen nagy-e az nekem. 600m2-ig ajánlják, hát az udvarunk ennek a töredéke :)

Néztem még a kistesóját, lehet ez is bőven elég lenne... (igaz ez már nem fémburkolatú és csak 37-es, a kerekei sem csapágyasak)

[ Szerkesztve ]

(#211) philoxenia válasza n000rbi (#210) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából még az is túlzás, de Makita! :D Onnan én ezt venném akkora területre.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#212) n000rbi válasza philoxenia (#211) üzenetére


n000rbi
senior tag

Értem, köszi :)

(#213) maross válasza Tristis (#206) üzenetére


maross
veterán

Ilyen lett nekem vegul, 25 penz volt. Remelem nem banom meg, igazabol errol is lehet boven rosszakat olvasni..mint mindenrol ami nem marha sokba kerul. Orlodtem vagy fel orat a helyszinen, aztan a bosch mellett dontottem. Erzesre mint egy jatek, a fuvet jol viszi, bar sok viszonyitasi alapom nincs. Mindenesetre sok rugdosast nem birna ki a maga 7 kilojaval. De legalabb parom konnyeden nyirja a fuvet, a hasonlo kategorias alco 15 kg volt, azzal lehet jobban szenvedne, bar az is lehet hogy tobbet kibirna, fene tudja :). Ha beszart majd irok :DDD.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#214) Tristis válasza maross (#213) üzenetére


Tristis
őstag

Az a lényeg, hogy az asszony tudja nyírni a füvet serényen, te meg sörözzél a nyugágyon. :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#215) runner 125


runner 125
nagyúr

Idén nekem is le kellett cserélnem a kb 13 éves fűnyírómat. Nagy a telek, így mindenképpen széles (min 50cm) és önjáró kellett. Persze egyéb elvárás volt, legyen fűgyűjtős, ne automata gázadagolós legyen, központi magasságállítással rendelkezzen, és csapágyas kerekei legyenek. Már csak hab volt a tortán, h ezek már alumínium házasak, így nem fog szétrohadni.
Korábbi gépemnek ez volt az egyedüli gyengepontja. A motorja a mai napig hibátlan, hidegen szivatóval 2.-ra indul, csak sajnos a váz és a kerekei már nagyon ki voltak.

Végül ez lett:

..aztán időközben applikáltam rá egy ford.számmérő - üzemóra mérő kütyüt is. Ebay-ről 2,5k volt, jópofa holmi.

01, 02, 03

Összességben jó gépnek ígérkezik. Eddig egy hátrányát tapasztaltam, tavasszal az első nyírások alkalmával nem szoktam összeszedni a füvet. Lehet, h túl nagy volt a fű, de kosár nélkül valamiért nem volt hajlandó megfelelően kidobni, folyton eltömődött.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#216) maross válasza Tristis (#214) üzenetére


maross
veterán

En is pont erre gondoltam :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#217) nyuzso1 válasza Dluinet (#180) üzenetére


nyuzso1
csendes tag

Kedves Fórum, rég jártam itt, most is csak szeretném megköszönni a segítségeteket. Végül is megvettem az Mtd fűnyírót, és teljesen rendben van. Még egyszer köszi!

(#218) Dluinet válasza nyuzso1 (#217) üzenetére


Dluinet
nagyúr

max 7-10 naponként nyírni le kell nyírni a füvet, nagyobb fűvel nehezen boldogul.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#219) Tsunami73 válasza runner 125 (#215) üzenetére


Tsunami73
tag

Ismerős gép. :)

(#220) Tsunami73 válasza n000rbi (#204) üzenetére


Tsunami73
tag

Úgy láttam volt aki az én véleményemet linkelte be korábban az indexröl és volt aki a magas vizes fűvel magyarázta a történetet. :) :)
[link]

[link]

(#221) runner 125 válasza Tsunami73 (#219) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te itt is? :D
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#222) Tsunami73 válasza runner 125 (#221) üzenetére


Tsunami73
tag

Kerestem a guglin valamit és a husi fotó ide vezetett:-))

(#223) Tsunami73 válasza Newyorker (#167) üzenetére


Tsunami73
tag

Most már itt is. :D

(#224) runner 125 válasza Tsunami73 (#222) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok.
Ezen a forumon azért aktívabb vagyok, kérdeznék is.
Mitől ragadhatott meg a fű kidobónyílásában? Nem nyírtam vele akkora füvet, mint amit utoljára linkeltél indexen egy Honda fűnyíróról, s vizes sem volt fű.
Ahogy néztem a hátsó "ajtónak" nagyon kicsi az oldalpereme. Kosár nélkül annyira elzárja a kidobó utat, h megszorul a fű, pláne, ha egy nagyobb.
Van a vázon hátul egy kicsi nyílás, 8-as villáskulcs pont beleült, azzal meg tudtam támasztani az ajtót, de úgy meg a lábamra ment az összes.

A kis 122C-t elvittem egy Husqvarna-shoz, kicsit állított rajta, és azóta jó. Kipörög teljesen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#225) Tsunami73 válasza runner 125 (#224) üzenetére


Tsunami73
tag

Valószínüleg a kidobó laposabb fedele egy kicsit visszafogja a füvet és feltorlódik.
Ahogy látom az a fekete lemez is emelkedik egy kicsit, az oda került nyesedéket lehet hogy nehezebben tolja fel.
A két hondámon így nézett ki a késház hátsó része.

[ Szerkesztve ]

(#226) Archer válasza runner 125 (#215) üzenetére


Archer
őstag

Ahol dolgozom cégnél, ott is Husi fűnyírók vannak de őszintén szólva én nagyon nem szeretem őket. Azoknak két gyenge pontjuk van: az önjáró rész meg a gyűjtő. Egyszerűen olyan elcseszett tervezése van a háznak meg a gyűjtőnek (nem vízszintesen áll az alja hanem elég nagy szögben hátrafelé emelkedik :W ), hogy csak bizonyos bolygó együttállásokkor tudja telerakni a gyűjtőt. Vagy eltömődik a kidobó járat vagy félig tudja csak rakni a gyűjtőt aztán ott vége. Az önjáró rész meg idővel "elgyengül" (nem ismerem a működését, nem mi szereljük) aztán lehet elég komolyan noszogatni az amúgy nem könnyű gépet. R52S egyébként. Van nekik az a típus, ami oldalt egy csatornán keresztül gyűjt hátra a gyűjtőbe, állítólag az is mindig eltömődik. Szóval kézi fűnyírók terén nem állnak a helyzet magaslatán szerintem. Inkább Honda vagy Viking.

Persze nem leszólni akartam a géped, kívánom, hogy működjön ahogy kell de engem sajna nem győztek meg. Egyébként ez jellemző az egész márkára, régebben, amíg mindent Svédországban gyártottak meg saját maguk terveztek, nagyon jó gépeket gyártottak, de már össze-vissza gyártanak mindenhol meg ők is elkezdtek címkézni...

Tsunami73: a második kép Honda HRX?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#227) runner 125 válasza Tsunami73 (#225) üzenetére


runner 125
nagyúr

Arra gondoltam én is, más nem lehet, de ez azért gáz.
A régi tizenéves 3,5 lovason ez tök jól meg volt oldva. Az ajtó oldalfala alul volt vagy 10cm, így sok hely volt, h a nyesedéket kifújja.
Noh mindegy, erre majd valamit ki kell találnom, mert nem mindig van időm hetente nyírni, bár puttonnyal ez a probléma nem áll fent.

Ezen jól látszik:

Archer

A kosaras gyűjtéssel nincs problémám. Nekem azzal még a kicsit nagyobbra nőtt füvet is szépen lenyírta, nem hagyta el, és tele is rakta. Egyedül a fentebb is említett kosár nélküli nyírást oldották meg szvsz szarul, de erre majd kitalálok valamit, mert csak kb. másik ajtó kellene rá.
Önjáró funkciója szíjhajtású. Ha, elkopik, vagy megnyúlik a szíj biztos "gyengül", de hát ki kell cserélni. :)

A puttony meg ilyen. Ha, vízszintes lenne a talajjal, akkor minden egyes padkára emeléskor karcolná a földet.
Nálunk pl nagyon sok szegély van, így tologatom át egyikről a másikra, szóval azt sem kifogásolom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#228) Tsunami73 válasza Archer (#226) üzenetére


Tsunami73
tag

Igen.
[link]

(#229) Archer


Archer
őstag

Meg van gágyulva a PH. Ha a válasz fülre megyek, mindenáron újra be akar léptetni de csak a 227-es hozzászólásnál...

Kötözd fel valamivel az ajtót, hogy kb. félig nyitva legyen. Akkor egyenletesebben is szórja ki, nem kupacokban.

Tsunami73: jók is azok, én egy 537-est használok teljes elégedettséggel.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#230) runner 125 válasza Archer (#229) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jahm, gondoltam hasonlóra is, de a kitámasztásos módszer is már annyira megemelte, h a lábamra ment az összes.
Noh majd hétvégén megnézem. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#231) Tsunami73 válasza Archer (#229) üzenetére


Tsunami73
tag

Ez is az, csak USA piacra gyártották.
HRX217HYA 21"=53cm A hetes szám a 190ccm motor, H az a hajtómű típusa,Y az automata szivat, A pedig az USA piacot jelöli.
Motorburkolat, benzintank,tanksapi az eltérés + a hajtómű.

[ Szerkesztve ]

(#232) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Vettem ma egy kis benzines fukaszat. Probakeppen jarattam kicsit es nyirtam 1-2 metert, de nem porgettem. Ezeket mennyire kell bejaratni manapsag? Holnap nyirnek vele, kell alapjaraton jaratni, kimeletesen banni a gazzal stb? Vagy mehet neki rottyon? A kezi konyve nem is emlit errol semmit.

(#233) Tsunami73 válasza Lauda (#232) üzenetére


Tsunami73
tag

Nem kell alapjáraton járatni, érdemes 2-3 tankot kíméletesebben, nem nyélgázon dolgozni vele.
1:40 jobb fajta 2T olaj mehet bele.

(#234) Lauda válasza Tsunami73 (#233) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, koszonom! Repsol moto 2t-t kevertem neki most 30-as kevereket 1 litert, utana megy a 40-es.

(#235) Lauda


Lauda
félisten

Nagyon baba ez a kis fukasza, elobb nyirtam vele 20 percet, mondom pihentetek kicsit igy a bejarodas alatt. Siman veszi az akadalyokat es konnyu kis gep, ilyen kis teruletre szerintem nem is kell nagyobb.

Amugy egy mtd 500-as kaszarol van szo [link], 20 k volt a tescoban.

(#236) runner 125 válasza Lauda (#234) üzenetére


runner 125
nagyúr

Teljesen ok.
Én is a motorba való Repsol Competition-t keverem a fűrészbe és a kaszába is.

mod.

Kíváncsi leszek mennyit fog elmenni neked, Kerti gépes topikban indexen pont most volt egy ilyenről szó.

Ezen ár alatt inkább én egy pár órát futott, használt Husi-t vettem, de egyelőre teljesen ok.

02,
03,
04

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#237) Lauda válasza runner 125 (#236) üzenetére


Lauda
félisten

:R Nekem is abbol van, amit meg a robogoba vettem. :DDD Nem is fustol tole es porog mint az allat.

(#238) Lauda válasza runner 125 (#236) üzenetére


Lauda
félisten

En is kivancsi leszek ra. Amugy tenyleg nem nagy a terulet, kb 1 ora alatt kenyelmesen lenyirom, de most elegge volt hanyagolva, igy kicsitt tobb idobe telik. Szerintem innentol ha rendszeresen nyirom majd, 30-40 perc alatt siman vegzek. Talan ennyi hasznalattal el fog menni sokaig. Egyebkent 2 ev ra a garancia es itt nem messze tolunk van pont a garis szervize, de remelem nem lesz ra szukseg.

Franko kis gepet talaltal, grat hozza! :R En megmondom oszinten nem ertek ezekhez, hogy mit kell rajta ellenorizni es inkabb ezert dontottem az uj mellett. Persze ha kifog az ember egy olyat, amirol tudja, hogy tenyleg ok, akkor valoban erdemesebb egy egy stihl, husi stb kaszat venni, az nagy valoszinuseggel orok darab lesz. ;) Tesom vett kb 4 eve egy hasznalt husqvarna kaszat, de valami komolyabb fajta, megkerdem majd a tipusat tole. Na az csak megy azota is, pedig nagy a terulet es teljesen belexarik a karbantartasba, csak benzint tesz bele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#239) Archer válasza Tsunami73 (#231) üzenetére


Archer
őstag

H mint Hydrostatic? Az enyém szíjas. Nyilván jobb lett volna egy hidrós de igen csak borsos áruk van, ~350-400k egy fűnyíróért... Ugyanúgy gyalogolhatok utána. A dupla kés mondjuk egy jó találmányuk.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#240) Tsunami73 válasza Archer (#239) üzenetére


Tsunami73
tag

Igen.
Ezen is van ékszíj, csak a hajtóműve más.
20+ éve van piacon ez a hidró hajtás, fokozatmentesen lehet a vágási, haladási sebességet beállítani vele.
Olyan mint egy tempomat.
A variátoros is fokozatmentes, csak ott folyamatosan kell játszani a sebességgel.
Ezek a hajtómű jelölések.
H hidrostatic
V Variable (smart drive)
P tologatós
S egy sebességes
S3 3 sebességes
T 3 sebességes
Ez után a felszereltséget jelöli a betü kód.
Y automata szivató-BBC késkuplung
X BBC késkuplung
Z önindítós-automata szivatós
M önindítós
K automata szivatós - fix fordulatú motor

Az enyém HRX217HYA, ez hidrós - késkuplungos- automata szivatós, volt egy HRX217HXA korábban az
csak a szivatóban különbözött és van egy HRX217TDA 3 sebességes is:-)

(#241) n@p@lm válasza Tsunami73 (#222) üzenetére


n@p@lm
őstag

:)

(#242) Tsunami73 válasza n@p@lm (#241) üzenetére


Tsunami73
tag

Omg :DDD :DDD :DDD
Te is gugliztál? ;)

[ Szerkesztve ]

(#243) runner 125 válasza Tsunami73 (#242) üzenetére


runner 125
nagyúr

Adatlap alapján látom gyűlnek a szakik ezen az IT forumon is, faxa! :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#244) n@p@lm válasza Tsunami73 (#242) üzenetére


n@p@lm
őstag

végül is igen.
casio órás fórumot kerestem, aztán a gugli erre felé sodort :D :DD

(#245) n@p@lm válasza runner 125 (#243) üzenetére


n@p@lm
őstag

:))

(#246) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Nagy telek nyírásához szeretnék benzines fűnyírót vásárolni. Túl sokat nem szeretnék rákölteni, viszont valami strapabíró kellene, mert elég göröngyös a talaj. Ötletem sincs, hogy merre induljak el.
Eddig egy MTD-t használtunk, de a fogantyú rögzítés nem a legszerencsésebb megoldású, így az 5 év alatt már kétszer kellett hegeszteni.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#247) Tsunami73 válasza Jim74 (#246) üzenetére


Tsunami73
tag

Hány m2 a terület és mennyit szánsz rá?
Önjáró vagy tologatós?
igények? :)

[ Szerkesztve ]

(#248) Jim74 válasza Tsunami73 (#247) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kb. 1500 m2. Oldalra kidobóst keresek, ami bírja az egyenetlen terepet és a strapát. Hétvégi telekről van szó, vad fű és gaz, amit vágnánk vele. :DDD
Fűkasza nem jöhet szóba, mert nejem kipróbálta és nem nyerte el a tetszését...
Az, hogy mennyit szánok rá, attól függ, hogy mit ajánlotok. Ha azt mondjátok, hogy a 35k-s akciós gépeket felejtsem el, akkor szánok rá többet is, de felesleges költségekbe nem verném magam. Minél kevesebbet kelljen karbantartani és nem szükséges, hogy önjáró legyen.

[ Szerkesztve ]

(#249) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Tsunami, kawa motorhoz (kawasaki fs481v) nem tudsz jóáron légszűrőt?

(#250) Tsunami73 válasza Jim74 (#248) üzenetére


Tsunami73
tag

[link]
Ez jónak tűnik, elsőre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.