Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91851) #16514048 válasza Hoes (#91850) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én meg használtam vele és nélküle is és a képeken nem volt különbség, ellenben a saját telefonom topikjában legalább tucatnyi felhasználónak lett karcos a plexije...

De döntésed, ne tegyél rá, ha nem akarsz. Nem akarlak győzködni, de ha valaki kérdezi, akkor én az elővigyázatosságot fogom neki javasolni.

(#91852) z123456z


z123456z
őstag

Köszönöm nektek. Gyerekeimnek hoz a Jézuska, nem akarok miatta nyüszögést hallgatni. A tapasztalat meggyőzött, teszek rá nekik. Köszönöm mégegyszer.

(#91853) Hoes válasza z123456z (#91852) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ha a tapasztalat győzött meg akkor miért volt ennyire egyértelmű a döntésed? Ugyanis kétfele tapasztalatot olvastál.
Azt csinálsz amit szeretnél, csak a szelekció érve érdekelne! :)

[ Szerkesztve ]

(#91854) z123456z válasza Hoes (#91853) üzenetére


z123456z
őstag

Hát azért, mert te a válaszodban ugyanúgy csak feltétezel, ahogy gyakorlati tapasztalat hiányában én is csak feltételeztem. Míg a kolléga gyakorlati tapasztalatok alapján fogalmazta meg a véleményét, és ez meggyőzőbb volt számomra, mint a találgatás, bármennyire logikus különben.
És eredetileg nem akartam hozzáfűzni semmit a #91850 hozzászólásodra, de ha már magyarázkodni kell, akkor arra is felelek.
Tehát, ez az egész azért merült fel bennem, mert nekem van egy olcsó Xiaomi Redmi S2, akkora, mint egy pingpong ütő. Egyetlen specifikáció sem említi, hogy lenne bármilyen védelem a kijelzőn vagy a kamerán, ennek ellenére egy aprócska karc sincs rajta. Pedig nem kímélem, dobálom, megy a zsebbe aprók és lakáskulcs mellé, és már úgy néz ki, mint régen a banán Nokia. Ez idáig a te véleményedet támasztja alá.
Ezzel szemben a fiamnak egy másik Xiaomi van, a nejemnek egy A3 Samsung, mindkettő elöl hátul gorilla glass-szel. Teljesen normál használat mellett olyan szinten látszanak apró mikro karcok rajtuk, hogy magam sem értem. A fiamnak ráadásul a kamera lencse is karcos , az ronda mély karc, egy balul sikerült macrózásból kifolyólag ( neki nyomta a falnak ). A nejemet nem érdekli, a fiamon látom, hogy zavarja, ezért gondoltam a fóliára GG5 ide vagy oda.
De ismét köszönöm, hogy próbálták segíteni.
Üdv.

(#91855) Hoes válasza z123456z (#91854) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ha a kijelzőt kérdezted volna,oda mindenképp ajánlottam volna a védelmet. Viszont a kamera lencséje olyan apró ( a többi felülethez képest ), hogy nem érdemes kockáztatni a képek minőségi romlását miatta. A legtöbb kameravédő gyári külső üveg zafír vagy hasonló karcállósságú adottsággal rendelkező üveg, inkább törni fog mintsem karcolódni.
Nem egy olyan képet láttam,ami az üvegfólia miatt lett olyan amilyen... homályos, vakuzásnál beégetheti a képet,mashogy párásodik/párátlanodik mint a gyári üveg, idővel a kamera üvege és az üvegfólia alá levegő, por fog menni. Ha az üvegfólia picit is megkarcolódik, gond lesz a fókuszálással, aztán meg mész a szervízbe mert nem tudod mi a gond.
A legtöbb kamera körül gyarilag picit kiemelkedő keret van, ami szintén csökkenti a karcolódás esélyét.
Hetente egyszer ( vagy szükség esetén ) nedves szemüvegtörlő ronggyal megtakarítom a kamerát és a körülötte lévő részeket, sokszor az egész telefont.

Nem meggyőzni akarlak, de úgy érzem ezzel a kommenttel még tartozom neked!

(#91856) mjani1172 válasza z123456z (#91845) üzenetére


mjani1172
addikt

Rontanak.
Ha egyszer megérintem véletlenül a lencsét, akkor jó fényviszonyok között, nem venni észre, de ha oldalról jön a fény vagy sötét lesz, láthatóan gyengébb a kép.
Tehát minden ami előtte van ront,szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#91857) z123456z válasza mjani1172 (#91856) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm.
Igen, erre gondoltam (gondoltunk), ezért kérdeztem. A gyártók vért izzadnak, hogy minél jobb legyen, aztán a mezei user visszafejleszti. De kdavid tapasztalata szerint nincs észrevehető romlás. Feltételezem, hogy normális körülmények között készült képekre gondolt, normálistól eltérő, esetleg extrém viszonyok nem érintik a gyerekeimet.

(#91858) psajti


psajti
aktív tag

Tegnap visszatértem az almához és azt kell mondjam nagyon nem bántam meg, szuper telefon ez a 11 pro. Lőttem is egy gyors éjszakai tesztképet az ablakból.

Oké belenagyítva nem világbajnok minőség de így is 10 másodpercet kitartottam ki kézből másnaposan a hidegben :)) Meg számomra éjszakai képnél, amúgy sem a nagyítás a lényeg hanem a látvány, az pedig az én ízlésemnek nagyon el lett találva. De szerintem még 1-2 szoftverfrissítés is sokat fog rajta dobni majd, na meg persze egy állvány.

[ Szerkesztve ]

(#91859) #16514048 válasza z123456z (#91857) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem csak a tökéletes körülmények között készült képekre gondoltam.

felkelő nap szemből
oldalról jövő fény
naplemente
csillagos égbolt

Amit a korábbi hozzászólásban linkeltem, az egy 1-stop ND szűrő, látszik hogy sötétített is kicsit, na az blokkol mindössze annyi fényt, mintha mondjuk 1/15 helyett 1/30 s záridőt használnál.
Valamilyen laboratóriumi géppel biztos ki lehet mutatni, hogy egy átlátszó üveg is felfog pár ezreléknyi fényt, de hogy a képeken ebből semmit nem lehet látni, az teljesen biztos, úgyhogy emiatt nem kell félni sötétben sem.

Becsillanást, fókuszálási problémát, fátyolosodást, stb, amikről a többiek beszéltek abszolút nem tapasztaltam semmilyen körülmény között...
A képek bal oldala homályos, de az lencsehiba miatt van, mobilaréna tesztképek is ilyenek.
Vakus képet nem raktam, mert csak családtagról van, de nincs azzal sem az égvilágon semmi gondom.

Szóval én továbbra is ajánlani tudom csak, nem emiatt lesznek rosszak a képek, hanem a karcos plexitől.

(#91860) z123456z válasza #16514048 (#91859) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi. Már megvettem, valami IMAK márkájú, van benne 2db, jut mindkét gyereknek.

(#91861) Drakmusz


Drakmusz
őstag

[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
Pixel 4 XL
Végre kijutottam a levegőre, később még hozok anyagot.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91862) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Az aranylányok lemaradtak.
[link]
Pixel 4 XL

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91863) Plazmacucci válasza Drakmusz (#91861) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát nem egy Pixel 2 a szerkezet ;] Amúgy engem a Note-om képalkotására emlékeztet valahogy. Főleg ahogy a távoli arcokkal dolgozik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91864) Drakmusz válasza Plazmacucci (#91863) üzenetére


Drakmusz
őstag

Mindent összevetve elégedett vagyok.
A super res zoom nagyon jól működik, meg is lepődtem.
Illetve a második lencsénél sincsenek problémák.
A portré szerintem betyáros lett, majd hozok olyat is.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91865) Plazmacucci válasza Drakmusz (#91864) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is rajta vagyok, de még nem volt mit. Macskámat meg random tárgyakat nem akartam :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91866) Drakmusz válasza Plazmacucci (#91865) üzenetére


Drakmusz
őstag

:K

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91867) Thom! válasza Drakmusz (#91866) üzenetére


Thom!
veterán

A szenzor kimaxolva a szoftver által, jövő évre ez már sztem kevés lesz :P

(#91868) mjani1172 válasza Plazmacucci (#91863) üzenetére


mjani1172
addikt

A gördeszkás srác a startrek ből van?

(#91869) Drakmusz válasza Thom! (#91867) üzenetére


Drakmusz
őstag

Van benne valami, de engem nem zavar.:)
Főleg ha az egész csomagot nézem.Az elődjéhez képest olyan mint egy űrhajó.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91870) Thom! válasza Drakmusz (#91869) üzenetére


Thom!
veterán

Elfogadnám, P2 sokkal jobb, nincs nagy ugrás de jobb. Egyelőre várok tavaszig mindenképp.
Volt P3-mam szerettem, de visszaváltottam. Nagyobb ugrást akarok kedvező áron... :C

(#91871) Zozo0525 válasza Thom! (#91867) üzenetére


Zozo0525
őstag

ha ez kevés lesz akkor mi nem?

(#91872) Hoes válasza Drakmusz (#91861) üzenetére


Hoes
aktív tag

Nekem bejövős...mintha a kontraszttal óvatosabban bánna a szoftver low light környezetben, az elődökhöz képest!
Nekem az éjjeli módos képeken rendszerint visszább kell vennem 5-10 százalékkal a kontrasztot, igaz ez erősen izlés kérdése, az én szemem bàntja.

(#91873) Ricardo válasza Drakmusz (#91861) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez ismét rendben van :K

(#91874) leslien válasza Drakmusz (#91861) üzenetére


leslien
nagyúr

na végre... jók lettek...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91875) Drakmusz válasza Ricardo (#91873) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nem számítottam csodákra, talán ezért is vagyok elégedett.:)
Van egy-két terület ahol még ki szeretném próbálni, a héten veszek egy állványt.
Más.
Egy kis érdekesség, ha valaki esetleg nem látta volna.
[link]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91876) #30610944


#30610944
törölt tag

Szerintetek a Honor 20Pro fokameraja jobb mint a P30Pro-e?

(#91877) Hoes válasza #30610944 (#91876) üzenetére


Hoes
aktív tag

Szerintem igen...színhelyesebb,részletesebb és kellemesebb a szemnek a Honor 20 Pro képe, de ïrj rá Aryon kollégára, neki mindkettő van.

(#91878) Ngtx


Ngtx
aktív tag

[kép]

iPhone X támogatta.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#91879) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó szerencsét!

Xiaomi Pocophone F1

(#91880) Sn00k válasza Drakmusz (#91875) üzenetére


Sn00k
veterán

Azert megneztem volna az exynos-os verzioju samuk itt hogy muzsikalnak.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#91881) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Xiaomi Mi Note 10




[ Szerkesztve ]

(#91882) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[Kellemes Karácsonyi Ünnepeket! ]

P30 este mód

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#91883) Thom! válasza Jhonny06 (#91881) üzenetére


Thom!
veterán

Nemtudom milyen beállítással készültek?
De 12MP-re lekonvertálva brutál jó a képminőség.

(#91884) Jhonny06 válasza Thom! (#91883) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gyári kamera app, teljesen auto beállítás minden. Normál módban fotóztam, nem volt 108MP-re állítva.

(#91885) Thom! válasza Jhonny06 (#91884) üzenetére


Thom!
veterán

Sztem ilyen szenzornál és ennyi éjszakai fénynél tök fölösleges a night mód.

(#91886) Thom!


Thom!
veterán


(jobb klikk megnyitás új lapon a teljes méret)
Google Pixel 3

[ Szerkesztve ]

(#91887) spawn21


spawn21
veterán

11 pro

iPhone 13p

(#91888) Doki42 válasza spawn21 (#91887) üzenetére


Doki42
őstag

Nagyon jók :DDD

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#91889) spawn21 válasza Doki42 (#91888) üzenetére


spawn21
veterán

jah, rájöttem már :DDD

iPhone 13p

(#91890) Thom!


Thom!
veterán


Pixel 3 normal vs. night sight

A Google 7.2 kamera szoftverben sokat változtatot a HDR+ algoritmuson, több a zaj világosabb a kép a sötét részéken, teljes felbontásban azért van zaj rendesen, de a night sight sokat segít. :DDD

(#91891) psajti


psajti
aktív tag

Pár iPhone 11 pro esti tesztkép:

(#91892) nfsu17 válasza Thom! (#91890) üzenetére


nfsu17
veterán

a normál a bal, jobb a night mode?

(#91893) Gabes13 válasza psajti (#91891) üzenetére


Gabes13
tag

“Kaposvàr, egy nyugati vàros!” :D

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#91894) Thom! válasza nfsu17 (#91892) üzenetére


Thom!
veterán

igen

(#91895) nfsu17 válasza Thom! (#91894) üzenetére


nfsu17
veterán

akkor ez így elég gáz, mert a zajon kívül semmi "előnye" nincs a jobb oldali képnek

(#91896) Thom! válasza nfsu17 (#91895) üzenetére


Thom!
veterán

mi más előnyének kellene lennie? a vonalélesség javult a részletek jobban kivehetőek, dinamika nő, az egész képet néztem nem csak ezt a kis részletet?!

(#91897) #16514048 válasza Thom! (#91896) üzenetére


#16514048
törölt tag

Na de pont a jobb oldali a rosszabb minden létező szempontból. Inkább az a sima HDR+, nem?

(#91898) Plazmacucci válasza Thom! (#91896) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A jobb oldali a szarabb minden szempontból. Elvesztek már a saját hülyeségeitekben.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91899) nfsu17 válasza Thom! (#91896) üzenetére


nfsu17
veterán

nem az a lényege a night mode-nak, hogy világosabb lesz a kép? De nem azért, mert csak az ISO-t tolja fel...hanem több képet csinál, azt elemzi, stb, több részletet hagy benne.

"a vonalélesség javult a részletek jobban kivehetőek, dinamika nő"

ez tök jó, csak ebből semmit nem látni a képeden.

"az egész képet néztem nem csak ezt a kis részletet?!"

elnézést, hogy mi meg csak ennyit látunk, mert ennyit osztottál meg

(#91900) Drakmusz válasza Plazmacucci (#91898) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez a hajó itt már elment, nincs mit tenni....
Elmondhatjuk a véleményünket, ennyi a maximum.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.