Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91751) Gabengocia


Gabengocia
tag

Sziasztok!

Hoztam egy pár fényképet HTC U 11-el...

[Kontúr] - Direkt
[Napnyugtával] - Direkt
[Fókatér] - Direkt
[Fókás pillanat] - Direkt

További szép napot, és remélem jók lettek a linkek is.

Pótoltam a direkt linkeket

[ Módosította: Ricardo ]

(#91752) Ricardo válasza B-L-A-C-K (#91750) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez jól néz ki.
Ma itthon is nokedli van pörkölttel, csak z nem marhából van.

(#91753) sb


sb
veterán

Sziasztok,

S10e nem túl szimpi a feleségemnek, szobai félhomályban lőttük pár fotót (auto) és vállalhatatlanok lettek. Azóta volt még 1-2 teszt kör, nem mentem bele nagyon, az biztos, hogy jobban sikerültek. Ill. az első kör vmi anomália lehetett, mert tényleg használhatatlan szintet hozott, kb. 10 évvel ezelőtt se láttam rosszabbat. :)
Viszont az biztos, hogy kevés fényben küzdelmes vele, a képi világa sem igazán jön be itt visszanézve a topicban (+a rendszer sem, de ez más tészta...)

A lényeg: P9-ről volt a váltás, batár méret alatt adná magát alternatívaként a sima P30 S10e helyett. A Pro nyilván jobb fotóban, de túl nagy méretre, a sima hozná a fenti kívánalmakat (nappal hasonlóan jó fotó, kevés fényben jobb, gyors fókusz, videóban ugyan gyengébb, de úgy láttam nem vállalhatatlan az sem)?

Esetleg más ajánlat ebben az S10e (120-160k) ársávban?
Visszaolvasva a Mi9-ről, Pixel 3-ról láttam még jókat. Videóban talán jobbak, mint a P30, kevés fényben fényképezésnél hogy viszonyulnak a P30-hoz? Gcammel jobbak is akár?
Köszi!

(#91754) Zozo0525 válasza sb (#91753) üzenetére


Zozo0525
őstag

Pixel 3 nekem az van én nagyon ajánlom

(#91755) psajti válasza sb (#91753) üzenetére


psajti
aktív tag

Nekem P30 van én szeretem és a kamera is korrekt, lehet vele jó képeket össze hozni kevés fény mellett is. De ha van kedv/idő/affinitás akkor bármi jó lehet ami google camera kompatibilis. Huaweinél ami még csábító lehet azok a plusz kamera funkciók pl fénnyel festés, selymes víz stb... De ha az ember nincs szolgáltatóhoz kötve és máshonnan is vásárolna, akkor pedig tényleg valamelyik Pixel lehet még nagyon jó választás ami adott ársávba bele fér. Kérdés, hogy kell e a több látószög vagy elég 1?

(#91756) Bazsi84 válasza Gabengocia (#91751) üzenetére


Bazsi84
tag

Az én izlésemhez még mindig ez képalkotás áll legközelebb,pedig sosem volt HTC-m.. koszi a kepeket 🙂

(#91757) Drakmusz válasza sb (#91753) üzenetére


Drakmusz
őstag

+1 a P30-ra.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91758) Hoes válasza sb (#91753) üzenetére


Hoes
aktív tag

Honor vonalon is szétnéznék...Honor View 20, Honor 20, Honor 20 Pro.

(#91759) Ricardo válasza Gabengocia (#91751) üzenetére


Ricardo
félisten

Jók lettek. Nekem is testzik a HTC képalkotása.

(#91760) ShadowLac válasza sb (#91753) üzenetére


ShadowLac
addikt

Mi8. Olcsó és nagyon jó. G cammal super.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#91761) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Egy kis összehasonlítás note 10 és oneplus 7 pro között.
Minden alapon hagyva, ai kikapcsolva.

[link] Samsung Note 10 [link] Op7p

[link] Samsung Note 10 [link] Op7p

[link] Samsung Note 10 [link] Op7p

[link] note10 2x zoom [link] 7p 3x

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#91762) #30610944 válasza Elit3Zotya (#91761) üzenetére


#30610944
törölt tag

Egyik jobban tulszatural mint a masik.
😀

(#91763) Elit3Zotya válasza #30610944 (#91762) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Naplemente volt, a note még fakó is, kb a 2 közt van az igazi szín.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#91764) leslien


leslien
nagyúr

Pixel 3XL vs i11... [link]
első kép a P3XL el...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91765) FerNandor


FerNandor
őstag

LG G7
[link]

Nagylátószög
[link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#91766) Ricardo válasza FerNandor (#91765) üzenetére


Ricardo
félisten

Jók .
Pécsi vagy?

(#91767) FerNandor válasza Ricardo (#91766) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen.

Én kb. már csak RAW-ban fényképezek. Köze nincs a gyári képekhez. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#91768) Ricardo válasza FerNandor (#91767) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezek a gyári kamera alkalmazással kéászültek?

(#91769) FerNandor válasza Ricardo (#91768) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen gyári kamera, manuális mód, RAW. És általában Adobe lightroomban kap egy "auto"-t.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#91770) FerNandor


FerNandor
őstag

Itt van még egy pár :

[link]

[link]

[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#91771) leslien válasza leslien (#91764) üzenetére


leslien
nagyúr

portré ...
I11 vs P3
[link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91772) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Pár mai tesztfotó

[ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ]

Xiaomi Mi9T Pro

(#91773) leslien válasza *RLaci* (#91772) üzenetére


leslien
nagyúr

jók lettek.. gondolom gcam al még jobb..
milyen a 4k60fps?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91774) *RLaci* válasza leslien (#91773) üzenetére


*RLaci*
addikt

Döntsd el Te kolléga [link] :) Kicsivel sztem is jobb gcamal, de a gyárinak sincs miért szégyenkeznie. Videót még nem próbáltam,holnapra terveztem, majd feldobom.

(#91775) sb válasza psajti (#91755) üzenetére


sb
veterán

Sziasztok,

Köszi mindenkinek a tanácsokat. Független is szóba jöhet. Látószögben igazából nincs elvárás, nem hiszem, hogy nagyon kihasználnánk a szélesebb látószöget.
Ami fontosabb az a jó automata mód inkább és a gyengébb fénybeli teljesítmény. A gyereket lekapni jó fókusszal, gyorsan, nem beállított fénynél. :D

Árban az S10e (hwaprós eladási árig, kb. 1 hetet volt használva :) ) igazából elmennék és abból hoznám ki a legjobbat. Így pl. Mi8 helyett gondolom a Mi9 jobb választás. Vagy a Honorok helyett a P30.

Ha a videót is beveszem a képbe? 4k30p elég de jó lenne valami hatékony stabilizálás, eis is elég ha jó, akkor hogy változik a helyzet?
- Képek tekintetében eddig ezt a sorrendet állítottam fel: Pixel 3, P30, Mi9,d e kb. egál.
- Ha a rendszer is nézem akkor a P30 lenne a a befutó (hiába a natív droid Pixelen, már megszokott a Huawei rendszer)
- Videónál viszont a P30-at érzem a leggyengébbnek a 3 közül. Pixel, Mi9, P30 sorrend?

(#91776) kali válasza sb (#91775) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Amennyiben a videós képességeket is nézed, úgy az valóban gyengébb láncszem a Huawei (és a Honor) kapcsán.
Alakulgat a korábbi típusokhoz képest, de még mindig nem az igazi.

(#91777) psajti válasza sb (#91775) üzenetére


psajti
aktív tag

Ha videó is számít akkor talán inkább a Pixel. Kérdés hol lennének vissza nézve. Ha csak a telefon kijelzőjén akkor nagyjából még mindegy, ott annyira még nem jönnek ki a különbségek, de egy nagyobb tv-n már más a helyzet.

(#91778) HUTCHDB válasza sb (#91775) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A mi9 éppen hogy rosszabb választás a mi8-hoz képest, főleg az előkap és gyorsan fotoz eseteknél, mivel nincs optikai stabilizátor.
Minél sötétebb van, annál jobban előjön a bemozdulásbol adódó elmosodas, homalyosodas.
Épp most csináltunk tesztet ShadowLac-cal, és már egy szimpla beltéri ember fotózásnal komoly különbség alakult ki a mi8 javára, a sötétebb kornyezetben készülteknel már szinte ég és föld a különbség.

Én még ránéznék a helyedben az apple termékeire is, mert összességében nagyon jók (bár szerintem picit túlszaturáltak, mondjuk ezen kívül én sem tudok beléjük kötni) és pénz kérdése, hogy XR, 11 vagy 11 pro-t nézel, mondjuk az új modellek már éjszaka is remekelnek, ráadásul videóban az iphonok a legjobbak!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#91779) leslien válasza sb (#91775) üzenetére


leslien
nagyúr

ezzel jársz a legjobban... [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91780) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

[link]

Oneplus7pro 3x zoom

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#91781) Hoes válasza HUTCHDB (#91778) üzenetére


Hoes
aktív tag

A Pixel2 is benne volt a tesztben?

(#91782) sb válasza HUTCHDB (#91778) üzenetére


sb
veterán

Köszi, Iphone kiesik, az ökoszisztémát ill. a megszokott rendszert nem tudnám lecseréltetni. :)
Mi8-at megnézem, köszi. Eddig nem nagyon követtem a Xiaomi-kat, de úgy tudtam nem voltak túl erősek fotózásban, először a Mi9 szériáról olvastam jókat. De lehet, hogy ez az én hiányosságom.

Pixel2 ajánlat: Ezzel sem vagyok képben. A Pixel3 úgy látom elég drága (vagy kijön akár újszerűen, nem vadi újan 150-ből? nem hiszem), az 3a talán visszafogottabb. A 2-es ehhez hogy viszonyul?
Ill. mint telefon a pixeleknél van vmi hendikep? A gyári droid nyilván jó, a formaterv kicsit régi, az akksik nem tűnnek túl acélosnak első ránézésre.

@psajti
TV-n is vissza vannak nézve. Mondjuk lehet, hogy hagyom a videó részt. Eddig is az volta felosztás, hogy én videóztam max. Az S7 Edge-en is sokkal jobb volt mint P9-en (meg ahogy nézem annál is, mint P30-on. :D) Nálam valószínűleg marad az S10e. Vagy ha én is váltok akkor én egy jó videósat keresek.

[ Szerkesztve ]

(#91783) HUTCHDB válasza Hoes (#91781) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A pixel 2 -vel készült fotók mi8 gcam-mal lettek összehasonlítva.
Produktumok a szerkesztett fotók topikban.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#91784) leslien


leslien
nagyúr

Pixel 3 XL vs iPhone 11 4k30fps ... kevés fényben...
[link]
baloldali a i11 ott látható amikor befordultam h a szobában ég a lámpa...
másik videók 4k60fps az i11 vs 4k30fps Pixel 3 .. kevés fényben is jó a i11.. [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91785) Drakmusz


Drakmusz
őstag

[link]
Ez egy ilyen olcsó gépjármű......:)
Google Pixel XL

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91786) *RLaci* válasza Drakmusz (#91785) üzenetére


*RLaci*
addikt

Fostalicska :D Holnapra jó utat! :)

(#91787) Drakmusz válasza *RLaci* (#91786) üzenetére


Drakmusz
őstag

Köszönöm!:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91788) novinyul


novinyul
veterán

Csak egy esti gyors kép
[link]
MI 9lite

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#91789) Bossi válasza Drakmusz (#91787) üzenetére


Bossi
őstag

+1 Jó utat, végül egyedül mész?

[ Szerkesztve ]

(#91790) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Csináltam pár esti teszt képet az új droid 10-el.
[P30]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#91791) psajti válasza Quqesz (#91790) üzenetére


psajti
aktív tag

És milyennek érzed? Így első blikkre nekem mintha jobbnak tűnne picit pl az este mód, mint korábban. Feldobom majd én is lassan a 10-et.

(#91792) Quqesz válasza psajti (#91791) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igazából még csak így teszteltem, de a kamera app használhatósága jobb lett, főleg a pro módban. Mintha az este mód is jobb lenne szerintem. Minden másbna gördülékenyen megy.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#91793) Hoes


Hoes
aktív tag

Nem tudom milyen gomba...
Pixel 2XL. Portré mód.
[link]

[link] Normál

[ Szerkesztve ]

(#91794) ShadowLac válasza Hoes (#91793) üzenetére


ShadowLac
addikt

Érdekes színe van.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#91795) Hoes válasza ShadowLac (#91794) üzenetére


Hoes
aktív tag

Mint megtudtam, ez téli fülőke, ázsiában a második legnépszerűbb gomba a Sitake után!

[ Szerkesztve ]

(#91796) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Akkor en is megprobalom.
link
link
Pixel 3. Nincs szerkesztve

(#91797) trebrona válasza Zozo0525 (#91796) üzenetére


trebrona
nagyúr

Direkt linkek:
[link]
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#91798) Zozo0525 válasza trebrona (#91797) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszi :D

(#91799) psajti válasza Zozo0525 (#91796) üzenetére


psajti
aktív tag

Nem vennék rá mérget de a Desedán készültek a képek?

(#91800) Zozo0525 válasza psajti (#91799) üzenetére


Zozo0525
őstag

De ott készült. Ezek szerint ismered a helyet.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.