Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91251) leslien válasza Hoes (#91250) üzenetére


leslien
nagyúr

igen ,vagy Nas ról hasít ..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91252) #16514048 válasza Hoes (#91248) üzenetére


#16514048
törölt tag

Arról nem beszélve, hogy a legtöbb telefonnál ilyenkor már nem működik az EIS. De van, amelyiknél már 4K@30fps-nél se.
Úgy nem sok értelmét látom a videózásnak.

Na meg a minőségen is ront egy kicsit, mert dupla fps-hez feleakkora záridő kell és iso-t kell növelni.

[ Szerkesztve ]

(#91253) Quqesz válasza Hoes (#91250) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Át lehet, de a tv hálókártya csak 10/100-as és azzal szaggat. Ha letöltöd pendrive-ra és azt dugod be a tv-be, akkor le kell játsza rendesen(főleg, hogy a tvk procija kb 4x 1.1ghz, meg 2 gb ram)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#91254) Hoes válasza #16514048 (#91252) üzenetére


Hoes
aktív tag

Valóban, ez a másik megemlítendő dolog, ami nem elhanyagolható!
Engem nem zavar ha valakinek szüksége van valamiért a 4K60fps-re a lentebb felsoroltak után is, de csak azért lenézni egy telefont mert nem tud 4K60fps-t, nagyon furcsa!
Én jól elvagyok a FHD30fps-sel, tökéletes nekünk ( a családnak ). Néha használtam kíváncsiságból a FHD60fps-t is, de pont az volt a gondom vele amit tegnap leírtam, nem tudom átküldeni TV-re. Én meg nem fogok azzal szórakozni, hogy telóról átmásoljam a videót laptopra, laptopról pendrivera, azt meg dugjam a TV-be.

(#91255) Hoes válasza Quqesz (#91253) üzenetére


Hoes
aktív tag

Nekem nem engedi, hibát ír ki. Biztos régi már az okostévém!

(#91256) Quqesz válasza Hoes (#91255) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem a bluray lejátszóm ha be tőle. Kép megáll, de a hang megy tovább. Mgejegyzem 2011-es..... :B

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#91257) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv, off mi top 10 legjobb fotós / videós telefon?
Telekomtol hoznek ki részletre egyet husegido hosszabbitassal.
Eddig s10 re gondoltam azért men a plus mert selfi rész nem érdekel.
S10 saját fórumán sok a panasz hogy nem túl jó jobban preferálják a note 9 et pl. A francia dx kamerás teszt oldal szerint is s10 benne van a top 5 ben, nem szeretnék mellé lőni hisz 2 évre választom. Meg egyszer csak Telekom kínálatából tudok választani :) zajfon kösz nem note 10 meg dragallom. Köszi előre is

(#91258) Plazmacucci válasza pruzsi (#91257) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elég ha csak megmondjuk T honlapon melyik a legjobb? iP11.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91259) Plazmacucci válasza pruzsi (#91257) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha fotó és videó is számít akkor vagy Apple vagy Samsung. Én nem vennék videózásra Vávejt. Xiaomiból csak a butákat hozták be.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91260) leslien válasza Hoes (#91255) üzenetére


leslien
nagyúr

vegyél egy ilyet [link] és Google fotókat engedni fogja bármilyen a minőség fotód videód... és aztán vehetszt 4k60fps telót is .. megjegyzem a i11 4k60fps nem sokat téved... ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91261) pruzsi válasza Plazmacucci (#91259) üzenetére


pruzsi
őstag

Értem akkor marad s10, a11 meg még odébb van. Ha nem telekomnal vennék akkor mi lenne a legjobb választás?

(#91262) Plazmacucci válasza pruzsi (#91261) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Videóban iPhone, Samsung, fotóban GCam kompatibilis cuccok, Mi9 meg hasonlók. Nekem a Huawei P30/Pro is tetszik, sok oldalúak és elég jók. De ne csak én mondjam meg :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91263) Ti^Em válasza pruzsi (#91261) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

A p30 pro-t inkább ne. 2 hónapja van nálam adom is el. Már megrendelve az i11 pro... a p30 pro képeinek köze sincs a valósághoz, részemről zavaróbb mint a samu túlszaturált túlélesített dolgai... Ha alapból samsungot néztél és bejönnek a samsung mobilok meg a képalkotása és az iphone kilőve akkor maradj annál. Mást telekomnál nem tudsz megvenni ami előrébb vinne

(#91264) Plazmacucci válasza Ti^Em (#91263) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azon csodálkozok, hogy Note10 van, meg Note8, kilences az nincs... Pedig arra voksolnék :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91265) Ti^Em válasza Plazmacucci (#91264) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

ha a note 10 sok akkor nagy történet már nincs... 8 ast már nem vennék. 9 még elmenne de ha 2 évre tervezel hát fene tuja... akkor maradjon az S10

(#91266) pruzsi válasza Plazmacucci (#91264) üzenetére


pruzsi
őstag

Mult héten még volt note 9 és +, 6480 Ft lenne havonta a s10 nekem.
Most mate 10 pro van azt visszalépésnek éreztem a s6 után.

(#91267) Quqesz válasza pruzsi (#91257) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem azt vedd amelyik tetszik neked/legjobban ki tudod hozni. Mindenki másra fog esküdni. Az egyik ebben, a másik abban jobb, de kicsivel és ha a csúcstelók közül választasz igazából egyikkel sem lősz mellé.
I11/iX/XR....S10/Note10.....P30/pro.....Pixel3/4.......Mi9/pro.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#91268) pruzsi válasza Quqesz (#91267) üzenetére


pruzsi
őstag

Engem csak fényképezés/videózás érdekel,mert a dslr-t csak előre beállított képekhez viszem, mobil meg jó pl egy-egy családi jelenet,kutya,macska,bogarak, egyéb eseményekhez. lépésszámláló gondolom mindben alap az kell még más nem,kedvenc zenéim,pár bud spencer film busz utazásokhoz :D

(#91269) Hoes


Hoes
aktív tag

Tudom, túlzásba viszem a fotók mennyiségét! :D Note9 auto, AI OFF.
[link]

(#91270) leslien


leslien
nagyúr

ios 13.2.3 béta ..
Pixel 3 vs i11
[link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91271) Thom! válasza leslien (#91270) üzenetére


Thom!
veterán

melyik volt közelebb a valósághoz?

(#91272) leslien válasza Thom! (#91271) üzenetére


leslien
nagyúr

i11 vagy a kettő között..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91273) Thom! válasza leslien (#91272) üzenetére


Thom!
veterán

i11 tetszik, de nekem túl nagy. Úgy fogalmaznék a szélesek a kávák körben.

(#91274) Sn00k válasza Thom! (#91273) üzenetére


Sn00k
veterán

Tok nelkul konnyen megszokhato a merete. Igy pont azonos meretben egy sima p30al meg sulyra is szinte , ami nalam tokban volt.

3njoy the Lif3

(#91275) Plazmacucci válasza Hoes (#91269) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tud ez jobbat is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91276) pruzsi válasza Quqesz (#91267) üzenetére


pruzsi
őstag

Itthon a s10 5g nem kapható ahogy látom?:! mennyivel tud többet a plusz tof kamerával?

(#91277) Quqesz válasza pruzsi (#91276) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Elvileg asszem a tof mélységérzékelésre van kihegyezve, de nem tudom igazán mire használja.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#91278) Hoes válasza Plazmacucci (#91275) üzenetére


Hoes
aktív tag

Tud, leginkább Pro módban tetszik a minőség! Mostanában nincs időm fotózgatni, hiányzik is nagyon!

(#91280) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Friss, ropogós.
[link]
Google Pixel XL

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91281) leslien válasza Drakmusz (#91280) üzenetére


leslien
nagyúr

nagyon jó...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#91284) novinyul válasza Drakmusz (#91280) üzenetére


novinyul
veterán

Fujj de szar a pixel :P De mint mindig kiváló lett :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#91285) Drakmusz válasza novinyul (#91284) üzenetére


Drakmusz
őstag

:R
Annyira kiégtem a Pixel 4 topikokban, hogy el kellett mennem sétálni....

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91286) novinyul válasza Drakmusz (#91285) üzenetére


novinyul
veterán

Most hoztam el a MI 9lite-t, holnap lövök pár képet vele, meg Gcam-t is felrakom.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#91287) Drakmusz válasza novinyul (#91286) üzenetére


Drakmusz
őstag

Jöhet!:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#91288) novinyul válasza Drakmusz (#91287) üzenetére


novinyul
veterán

Itt a Lite tényleg szimbolikus jelentőségű, tényleg nagyon összeszedett telefon lett.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#91289) ttt1 válasza novinyul (#91286) üzenetére


ttt1
őstag

Az engem is érdekel .. :) Mi6 gcammel tudja kb azt amit a Mi9 lite alapból .. :)

(#91290) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Véleményeznétek nekem ezeket a képeket, kérlek?

Nem a beállítást és a kompozíciót, hanem magukat a képeket, vonalélesség, kontraszt, színek stb. szempontjából.

Másfél hetes, factory reset utáni S10+-szal készültek a mai napon, úgy töltöttem fel OneDrive-ra, ahogy a gyári fényképező app kidobta. Nem szerkesztettem semmit, nem nyúltam semmihez. Alapbeállításon van minden.

[link]

Kíváncsi vagyok, ti mit láttok.
Nekem már megvan a véleményem róla, sőt, az egész S10/Note10-szériáról kamera fronton, de mielőtt végső konklúziót vonnék le, szeretném előbb látni, más is azt látja-e, amit én.

Köszönöm!

(#91291) psajti válasza Taci (#91290) üzenetére


psajti
aktív tag

Részemről az fogalmazódott meg, hogy ez az a képfeldolgozó algoritmus amivel sosem tudtam megbarátkozni. Nagyon fasza telefonok a Samsungok, normál nézetben jók is a képek, csak az ember ne nagyítson bele nagyon. :O Amúgy ha itthon nem a hülye Exynos modelleket nyomnák főleg, akkor még be is ruháznék egyre oszt kapna egy gcam-ot és minden happy lenne.

(#91292) Plazmacucci válasza psajti (#91291) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem.olyan gyász [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#91293) mjani1172 válasza Taci (#91290) üzenetére


mjani1172
addikt

Most jól látom, ugyan azt fotóztad le 60x?
Ennek így nem sok értelme,ebből megítélni semmit nem lehet.

(#91294) #16514048 válasza Taci (#91290) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nekem az a legnagyobb bajom vele, hogy látszik, nagyon mélyről próbálja a sötét részeket felemelni. Nem bír el ennyit, kevés információ volt már azokon a részeken. Visszahúzva mindjárt jobb: [link]

Ezen kívül Samsung-osan erős kicsit a zajszűrés/élesítés, illetve az ultra-wide képeken nem kezelte tökéletesen a kromatikus aberrációt.

(#91295) Taci


Taci
addikt

@mjani1172: Igen, ugyanarról a helyről/témáról csináltam - viszont folyamatosan mozogtam, hogy legyen különbség. Az eredeti célja a fotóknak nem az volt, hogy ide feltöltsem őket, csak amikor gépre másolva megnéztem, mit is csinált, elszörnyedtem. És mivel ez már a nagyon sokadik csalódásom az S10+ kamerájával kapcsolatban, nem akartam egyből "háborogni", gondoltam, megkérek másokat is, nézzék meg, ugyanazt látják-e, mint én.

A régi telefonommal (Note8) pont ugyanígy fotóztam volna, aztán megvágom, egy kis finomhangolás, és már mehet is. És tökéletesen tette a dolgát, imádtam. De eladtam, cseréltem erre, mert ha már a kamerával hirdetik, akkor próbáljuk ki - visszafejlődés csak nem lehet.
De hát úgy látszik, az van. Na persze nyilván nem hardveres fronton - ezt inkább a szoftver rontja el. De nagyon. Nagyon-nagyon.

@kdavid94: Igen, így valóban élvezhetőbb. De azért is raktam fel mindet, mert nem akartam elhinni, hogy az összeset így elrontja. Számomra ezek használhatatlanok. És oké, most volt valamennyi időm kattintgatni. De ha csak pár képre van idő? Ez a kamera(szoftver) még 5 percből se tudott egy használható képet összehozni. Persze meglenne a lehetőség RAW-ban fotózni, de hát akkor minek van a szoftver? Csak azt nem értem, hogy nem jött még ilyen elő másnál, hogy nem kapott még ezért a fejére a Samsung, hogy ugyan, rakja már ezt rendbe.

@psajti: Ez szerintem is inkább szoftveres probléma. De hát így meg vagyok lőve. Megy vissza a feladóhoz.

És akárhogy nézem, Note10 is ugyanilyen fotókat csinál. Életlen, elmosott, használhatatlan. Amíg csak a telefon kijelzőjén látod, nagyon szépnek tűnik, de rázoomolva már esik is szét.

Na mindenesetre köszönöm, hogy ránéztetek. :R

(#91296) vulnrea válasza Taci (#91295) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Nekem ugyanez volt a véleményem. Volt s7 edge+, majd s9 plus. Kamera gondjaim voltak, szervizben is volt miatta. Cserélték, ugyan valamelyest javult a képek minősége, de elég sokat utaztam és elszomorodtam , sőt mérges voltam, hogy ilyen szép helyekre eljutok és nem tudok egy normális képet készíteni.

Tudom, lehet venni fényképezőt is, de nekem nincs rá szükségem, telefont szeretem. Bárhol, bármikor elő tudom venni, de ezzel a két típussal egyszerűen nem tudtam mit kezdeni. Hatalmasat csalódtam a cégben minden téren, és akkor még a hab a tortán az volt, hogy engem fenyegetnek, meg hogy feljelentenek.. :DDD :U

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#91297) akooos válasza Taci (#91295) üzenetére


akooos
veterán

"A régi telefonommal (Note8) pont ugyanígy fotóztam volna, aztán megvágom, egy kis finomhangolás, és már mehet is."

Csak érdeklődésképpen kérdezem, hova mehet? Tényleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#91298) mjani1172 válasza Taci (#91295) üzenetére


mjani1172
addikt

Megértem ha csalódott vagy.
Csak arra gondoltam, hogy egy kép nem kép, de látom, hogy gyakorlott fotós vagy, és nem ez az első próbálkozásod.
Egy dolgot leírnék, ami borzasztó alap, ezért nem is esik róla szó, de hátha valakinek hasznos, hogy ne legyen maszatos a kamera. Iszonyú sokat számít, pont ilyen fényviszonyok között.

[ Szerkesztve ]

(#91299) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Akit esetleg érdekel NEM iPhone 11 (XS MAX) éjszakai fotója gyári vs. neuralcam (éjszakai fotózásra kifejleszett külső app) összehasonlításban a "szerkesztett fotók" topikban megnézheti!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#91300) ShadowLac válasza Taci (#91290) üzenetére


ShadowLac
addikt

Szerintem jók. Gyenge fényviszonyok, szembe a nap erős fényforrás. Nem biztos hogy más teló ezt jobban megoldotta volna , vagy max épp egy kicsivel jobban.
A képnek megvan a hangulata!! és ez a lényeg.
Van nálam egy S10 pár napja.Mi 9 g cam hoz képest gyengébb az biztos.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.