Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90651) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy szerintetek a a Note 10 plusz és a Note 10 plusz 5 G valamint az S 10 plusz és az S10 plusz 5 G kamerája között van e különbség? Azért kérdezem mert a DxOmarknál pl. az S10 plusz 5 G 116 pontot kapott az S10 plusz pedig csak 109 et. A Note 10 plusznál is az 5G változatot tesztelték. Én több helyen is azt olvastam, hogy egyforma a kamerájuk, de ezek szerint mégse. Köszönöm a választ! :F

(#90652) Drakmusz válasza kakuk100 (#90651) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ha egy készüléknek kevesebb DxOMark pontja van, akkor az idővel komoly társadalmi feszültségeket generálhat egy adott felhasználói csoporton belül.
Ez nagyjából olyan mint a nagy kávával rendelkező mobilok problematikája.....:D
Ne a pontszámok alapján válassz mobilt, ez gyakran félrevezető lehet.
Semmilyen lényegi különbség nincsen az 5G-s modellek kameráját tekintve, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#90653) akooos válasza Drakmusz (#90652) üzenetére


akooos
veterán

Az 5g variáns (s10 esetében) kapott egy plusz TOF kamerát. Gondolom ez 7 dxo pontot ér :DDD

(#90654) kakuk100 válasza Drakmusz (#90652) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszi szépen a választ. Az egyik barátnőmnek nagyon fontos a kamera és azt nyomozzuk, hogy melyik telefont vegye.

(#90655) akooos válasza kakuk100 (#90654) üzenetére


akooos
veterán

Ha nem munka miatt fotózik, akkor mindegy mit vesz, a mai csúcsok között igen kevés különbség van. Butaság lenne csak kamera miatt telefont választani.

(#90656) Drakmusz válasza akooos (#90655) üzenetére


Drakmusz
őstag

+1.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#90657) atike válasza Drakmusz (#90652) üzenetére


atike
nagyúr

Az S10 5G-ben TOF kamera van, az S10+-ban nincs. A Note10+ és Note10+ 5G-ben mind a kettőben benne van, ott egyezik.

(közben látom, már más is válaszolt... :) )

[ Szerkesztve ]

(#90658) HUTCHDB válasza nozs23 (#90639) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem XS Max-nal IS BEEGETT, így ez, amit írsz, nem igaz.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#90659) kakuk100 válasza akooos (#90655) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszönöm a választ mindenkinek. Nem munkához kell, hanem saját részre, de fontos a kamera nagyon szeret fotózni és rendes kamerája nincs. A Samsung a kedvenc márkája. Megmondom amit írtatok és eldönti. Én a Note- ra szavazok. Remélem bejön neki.

(#90660) nozs23 válasza HUTCHDB (#90658) üzenetére


nozs23
addikt

Nem szoktam hazudozni. Nem, nem eg be.
Legfeljebb egy totalis tech analfabeta kezeben, aki direkt azt az eredmenyt akarja kicsikarni. No offense.
Dedo helyett belinkelhetned a kiegett kepeidet. A keresovel nem talalom. Beirom, hogy XS vagy XR es csak egyenletesen exponalt HDR fotokat latok. Biztos velem van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#90661) natë


natë
nagyúr

Hi, nem nagyon vagyok mostanában (nem is igen leszek, sajnos történt egy igen kemény dolog az életemben...), de rakok majd fel fotókat 11-essel. Ha érdekel valakit.

(#90662) hito válasza natë (#90661) üzenetére


hito
nagyúr

Kitartás bármi is van!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90663) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok,

Gondoltam hozok pár képet Görögországból, jelenleg is itt vagyunk. Most tudtam élesben próbálgatni a HTC U12+ telefonomat.



Kicsit sok képet töltöttem fel, de nem tudtam dönteni melyiket töltsem fel :D

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#90664) Plazmacucci válasza vulnrea (#90663) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez már valami :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#90665) akooos válasza vulnrea (#90663) üzenetére


akooos
veterán

Nem tűnnek rossznak egyáltalán. Úgyis rég volt HTC :)

(#90666) Hoes válasza Plazmacucci (#90650) üzenetére


Hoes
aktív tag

Köszönöm a kissé cinikusra sikeredett választ, abban a hitben voltam, hogy sokat változott ez a topic ( előnyére ), de ahogy édesapám szokta mondani - Hinni a templomban kell -
Tényleg köszönöm Neked és a másik fórumtársnak is, hogy megerőltettétek magatokat és írtatok egy normális választ.

Arra voltam kíváncsi ( egy ezzel foglalkozó fórumban ), hogy az adott készülékkel készített fotó minősége a mai csúcsokhoz képest milyen.
Nem áll szándékomban megválni tőle, bármilyen normális választ kaptam volna is, de egy kivétellel ( köszi w333 ) csak a cinizmus ömlött ki pàr emberből!

További szép napot!

(#90667) Plazmacucci válasza Hoes (#90666) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én régen elég sokat garázdálkodtam itt, de már megutáltam ezt a fórumot (is) a sok önigazolást kereső ember miatt. A topik okafogyott és keveset pörög. Ha a te esetedben félreértettem a helyzetet akkor én kérek elnézést.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#90668) akooos válasza Hoes (#90666) üzenetére


akooos
veterán

Jobb a Mix3 után egyébként? Egy időben nagyon be voltam indulva a Mix miatt.

(#90669) Hoes válasza Plazmacucci (#90667) üzenetére


Hoes
aktív tag

Én nem keresek önigazolást, "fotózás" téren biztos nem. Betettem egy képet a kíváncsiság kedvéért, hogy a hozzáértők mondjanak egy A-t vagy B-t, ennyi!
Nem kell bocsánatot kérned, nem sértettél meg semmivel, csupán meglepett a válasz stílusa.

(#90670) Bossi válasza Plazmacucci (#90664) üzenetére


Bossi
őstag

HTC jó, a legjobbak között van fotózásban már HTC10 óta...

(#90671) Hoes válasza akooos (#90668) üzenetére


Hoes
aktív tag

Nagyon jó a Mix 3 is, de automatán hajlamos beégetni néha a csúcsfényeket ( pl. felhő ), ami engem zavart picit. Nagy előny a Mixnél, hogy van rá Gcam.
A Note9 automatán bátrabban használható, nem jellemző rá, hogy kiégeti a csúcsfényeket. Persze ki lehet tolni ezzel is. Videóban mindkettő remek ( Huaweihez képest ) , picit jobbnak érzem a Note9-et FHD 60fps-nèl.

(#90672) ShadowLac válasza natë (#90661) üzenetére


ShadowLac
addikt

Jöhet

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#90673) HUTCHDB válasza nozs23 (#90660) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Számtalan családi fotóm, videóm van erre a dologra példaként.
Most ide beteszek egy képet:

[link]

Szívesen küldök neked privátban (nem publikus) videóhoz is egy linket, hogy lásd, hogy szinte élvezhetetlen a végeredmény.

Legszembetűnőbben az arc, bőr, haj megjelenítésnél van gond, de számomra nagyon sok helyen jóval túlszaturáltabban jelenít meg egyes részleteket, de ugyanakkor azonos képen meg más részek fakók, színtelenek, nem színhelyesek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#90674) Drakmusz válasza vulnrea (#90663) üzenetére


Drakmusz
őstag

Az egyik legjobb, legalábbis nekem.:)
Moz Kitartás!!!

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#90675) nozs23 válasza HUTCHDB (#90673) üzenetére


nozs23
addikt

Azt mar latom, hogy nem pont ugyanarrol beszeltunk. En egyedul a piros tulszaturalasat latom.
A csillogo fejbor nem a telefon hibaja. Az olyan.
Szerintem mas gyartoknal, ahol nincs auto HDR feature sokkal komolyabb gondok vannak kiegetes teren.

[ Szerkesztve ]

(#90676) vulnrea válasza Drakmusz (#90674) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Meg vagyok elégedve én is a képekkel. Videót is készítettem sokat egy Xiaomi kézi stabilizátorral. A raw képeket otthon tudom csak szerkeszteni, de ahogy így elnézem autó módban sem kell szégyenkeznie. Kicsit féltem , mert előtte volt S9 plus és egy Mix 3, azon pedig gcam is volt.

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#90677) HUTCHDB válasza nozs23 (#90675) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sajnos nem AKAROD érteni a problémát.
A csatolt képen a bőr felulete ki van égve, az NEM OLYAN.
Ezt most komolyan gondoltad, hogy a fejbőr csillogása ilyen?
A közelebbi férfi fejen látható, hogy a haj is "ment a kukaba".
De számtalan ilyen képpel szembesültem, mikor iphone-t használtam. (Legutóbb az XS Max-ot.)

Nem tisztem vitázni veled, így ha neked az ilyen jellegű fotók megfelelnek, akkor használj iphone-t.

(Küldöm a videót privatban!)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#90678) Quqesz válasza nozs23 (#90675) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azért gond amit a kollega fölvetett, mert még a nap sem süt 1000-el, hogy legyen mire fogni a kiégést. Ilyen fényviszonyok mellet a hdr-nek ezt simán ki kellene küszöbölnie.(de még nélküle is mennie kellene egy jó dinamikájú szenzornak).. a messzebb ülőnél sztem ez még azért belefér.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#90679) #16514048


#16514048
törölt tag

Sony A6400-at ne vegyetek.
Felhős napon is kiégeti az eget, ráadásul torzít a sarkoknál, kromatikus aberráció, aj-jajj-jajj...

Ettől még a gagyi iXS is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#90680) PuMbA válasza #16514048 (#90679) üzenetére


PuMbA
titán

akooos: OK :D

[ Szerkesztve ]

(#90681) akooos válasza PuMbA (#90680) üzenetére


akooos
veterán

Ez csak szarkazmus volt Dávidtól.

(#90682) nozs23 válasza #16514048 (#90679) üzenetére


nozs23
addikt

Lehet, hogy meg egy csillogo homlokot sem tud lemattitani az sz*r. :D

(#90683) Quqesz válasza #16514048 (#90679) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hát demárna! Haja is milyen!.... :DD :DD :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#90684) *RLaci*


*RLaci*
addikt




Pixel 2XL

[ Szerkesztve ]

(#90685) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Telibevert napsütés mellett egész jó lett kompon himbálózva. Note 10+
HDR-ben brutál, úgy sütött, hogy odanézni nem tudtál, mégis ez lett a végeredmény.

[teljes méret]

[ Szerkesztve ]

(#90686) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Egy gyors összehasonlítás.

Nokia 9

[link]

Samsung s10 plus

[link]

Élőben a Nokia képe a valós.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#90687) akooos válasza Elit3Zotya (#90686) üzenetére


akooos
veterán

Be volt kapcsolva az AI a Samsungon, jól gondolom?

A zöld még mindig nem barát, de ai nélkül jobb. Pro módban meg valóságos is ;]

(#90688) nozs23


nozs23
addikt

Egy normális, részletes, nem részrehajló összehasonlító: Note 10 - iPhone 11 Pro

Azért egy minőségibb ultra-wide üveg elfért volna az iPhoneban. Night mode be sem kapcsol vele. A képek alapján a Noteé sokkal élesebb. Hátha javítanak rajta szoftveresen.
Még mindig nem tudok megbarátkozni a Samsung színeivel, amikor emberek vannak a képen, főleg portrénál. Totál fakó, élettelen, sokszor beégetve. Évek óta ilyen. Fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka, mert bármi mást fotózva inkább vibrálnak a színek.
Az lejött, hogy a videó live focus ebben a formában egy vicc, majd talán jövőre.
Videóban továbbra is elég nagy a szakadék, főleg stabilizálásnál (4k 60fps) (03:10-nél).

[ Szerkesztve ]

(#90689) irgum


irgum
addikt

iPhone 11 Pro Max

(#90690) nozs23 válasza irgum (#90689) üzenetére


nozs23
addikt

A kepen kiegett a nap. Kuka. :D

(#90691) Ricardo válasza irgum (#90689) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez jó lett. :K

(#90692) Ricardo


Ricardo
félisten

Alma

Xiaomi Pocophone F1

(#90693) Bossi válasza irgum (#90689) üzenetére


Bossi
őstag

Nem rossz pár kép jöhetne még...

Új Válasz 2019-09-22 16:35:45 (#90692) Ricardo ez sem rossz

[ Szerkesztve ]

(#90694) w333 válasza irgum (#90689) üzenetére


w333
félisten

Jó lett nagyon ... kár a telefonért hogy ilyen csúnya lett ! :(((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#90695) Drakmusz válasza irgum (#90689) üzenetére


Drakmusz
őstag

Jöhet még, várjuk a többi képet is!!:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#90696) irgum


irgum
addikt

Három kép, a három kamerával, egy szemszögből. Lehetne szebb az udvar és a tó, kicsit ki van égve minden a szárazságtól.

1: [link]
2: [link]
3. [link]

iPhone 11 Pro Max

(#90697) w333 válasza irgum (#90696) üzenetére


w333
félisten

Őszintén ... szvsz. nappal semmivel sem jobb mint az XS (sőt) :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#90698) akooos válasza irgum (#90696) üzenetére


akooos
veterán

Hát ezek nem túl jók. A széles látószögű eszméletlenül torzít már a kép közepe felé is.

Ezek teljesen automata point and shoot képek, még odabökés sem volt?

(#90699) Thom!


Thom!
veterán

Én megvárnám 13.1-et
Nemtudom milyen beállítással ment az Iphone.
DeepFusion AI ami A13 NPU használja ha jól tudom nem aktív egyelőre.

(#90700) irgum válasza akooos (#90698) üzenetére


irgum
addikt

Teljesen automata módban lőttem, csak váltottam a három kamera között. Egy 2 éves X-et váltott, úgyhogy számomra nagy ugrás a kamera is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.