Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) #31733248 válasza legiaap (#35846) üzenetére


#31733248
törölt tag

Persze, hogy korrekt, egyrészt nagyon jó az a kamera, :K másrészt ha van elég fény ahhoz, hogy ilyen alacsony ISO mellett fotózz ilyen rövid záridővel, akkor elég sok telefon készít korrekt képeket sötétben is. Más körülmények között vagy a záridőt emeled (ha tudod és rögzített telefonnal fotózol, mint a nokiások), vagy az ISO-t, de ezt a telefonok kis szenzorai nem igazán tolerálják.

(#35852) SOAD19 válasza irgum (#35850) üzenetére


SOAD19
addikt

Én is szeretem a korrekt szót használni, úgyhogy tőlem is megkapod! :DDD Pofás kis szoba sarok. Sokat dob a hangulaton a monitor mögötti háttérfény, és arról nem is beszélve, hogy a szemnek is jót tesz, nem fárasztja annyira a szemet a monitor fénye.
Viszont a burkolt reklám, az inkorekt! ;] :DD

(#35853) irgum válasza SOAD19 (#35852) üzenetére


irgum
addikt

:R

Ultrakorrekt mi? :D Nem célom a rendetlenség reklámozása! ;] Ja az apple cuccra gondolsz! Ó már menthetetlen vagyok... :P

(#35854) SOAD19 válasza irgum (#35853) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem, speciel nem arra gondoltam, az amúgy se lenne burkolt, hisz, eléggé jól látható. Az energiaitalra gondoltam, de csak hogy valamiért tudjak kötözködni. :DDD Amúgy nekem nincs bajom az appleös emberekkel, míg nem elvakult fanok, míg nem azt hangoztatják, hogy az alma a legjobb minden téren, a többi sehol sincs hozzá. Nyilván jó minőségűek, illetve tartozik hozzá egy életérzés, amit marketinggel sikerült elérniük, hogy az emberek akarják ezt. Nekem az árával van kicsit ellenérzésem, meg régebben mondogatták, hogy sok mindenben spéci az apple, csatlakozó, meg külön programok kellenek hozzá, stb. De, elismerem, hogy biztos jó kütyük, mi lenne ha még olcsóbban is adnák, jajj... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35855) irgum válasza SOAD19 (#35854) üzenetére


irgum
addikt

Az biztos, hogy aki almahasználóként különlegesebbnek érzi magát bárkinél, ott minimum identitászavar van... :R

(#35856) Quasi_modo válasza irgum (#35845) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jól sikerült.
De azért egy világító kijelző nem low light.

valami

(#35857) irgum válasza Quasi_modo (#35856) üzenetére


irgum
addikt

Akkor ami körülötte van a low light. :) köszi:)

(#35858) sadboy


sadboy
aktív tag

virág
felhőfoszlányok
csiga a motorháztetőn

Nokia 808

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#35859) Quasi_modo válasza irgum (#35857) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ennyi erővel a sötét erdő a napfényes tisztás körül is low light miközben egyszerre mindkettőt látom. Na mind1.

[ Szerkesztve ]

valami

(#35861) Lecs@ válasza irgum (#35860) üzenetére


Lecs@
addikt

Személy szerint nekem sem hoz többet semmivel az I6 plusz kamerája, miint az 5s - é. Szomszédom másnap eladta, és maradt neki is az 5S inkább. Mutatott sok-sok képet is. Pláne ha azt nézzük, hogy a készülék is több mint 250 000 !!! Ft - ba kerül. ( ráadásul csúnya módon hajlik ) Szóval előbb 5S mint ez.

Telefon kategóriában hozza az első 10 - ben lévőséget ( tuti nem a legjobb ) , de bele lehet gondolni, ebből az árból jó telefont, jó fényképezőt stb-stb külön is meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#35862) Quasi_modo válasza irgum (#35860) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A képek nagyon jók, de valahogy nem látom, hogy mitől lenne ez a legjobb mobilos kamera. Sem vonalélességben sem dinamikában.
Az előző gépeddel jobbakat lőttél.
peace

[ Szerkesztve ]

valami

(#35863) irgum


irgum
addikt

Akkor ezennel el lett döntve, hogy nem lett jobb a kamera, sőt visszafejlődött. Oké! :D

(#35864) hito válasza irgum (#35863) üzenetére


hito
nagyúr

Nem ezt mondta, hanem ezt:

"Az előző gépeddel jobbakat lőttél."

;)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#35865) irgum válasza hito (#35864) üzenetére


irgum
addikt

Az a probléma, az 5s-el életemben nem voltam még csak a Városligethez hasonló helyeken sem. Itthon a kertben lövögettem vele. Erre most hozok olyan képeket, amik látványosak, sok a részlet rajtuk és egycsapásra kiderül, nem tudok fotózni, ráadásul az eddig mindenki által ajnározott telefon is rosszabbul teljesít. Tényleg nem értem! Drága, hajlik, stb... Na mindegy, tojok rá, imádom ezt a telefont!

(#35866) Lecs@ válasza hito (#35864) üzenetére


Lecs@
addikt

De egyértelműen nem a legjobb.

512 GB

(#35867) jacis


jacis
nagyúr

lila virág

LG G3

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#35868) Quasi_modo válasza irgum (#35865) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem mondtam, hogy nem tudsz fotózni.
Akkor ebben a topikban csak dicsérni lehet ?

valami

(#35869) irgum válasza Lecs@ (#35866) üzenetére


irgum
addikt

Ezt így kijelenteni egyszerű. Kérlek írd le, miben marad el bármelyik telefontól. Hajlik, drága ezt miért kell itt megemlíteni. Mondhatnám, hogy nem is hajlik, de tudod mit? Már az első napon meghajolt! Most boldog vagy? :W

(#35870) hito válasza irgum (#35865) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem se rossz. Inkább ott lehet a kutya elföldelve, hogy többet vártak az emberek, nagyobb fejlődést. Ez nem a készülék és nem a kamera hibája, a piac várt többet, köszönhető részben az Apple marketingnek. Azt meg szerintem egy portál se tudja, tudta megetetni a jónéppel, hogy akkor itt van a kamerás telefonok új, koronázatlan királya. Ez egyszerűen nem igaz. Jó, nagyon jó, kiemelkedő, de nem a legjobb.

Valószínűleg ezeknek a dolgoknak köszönhető a negatív itteni visszhang is. Szerintem jó, nekem tetszik, de azt én se kajálom meg, hogy a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#35871) Quasi_modo válasza hito (#35870) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

+1, megfogalmaztad a gondolatomat.

[ Szerkesztve ]

valami

(#35872) irgum válasza Quasi_modo (#35868) üzenetére


irgum
addikt

Megnézném más mit hozott volna ki ebből. Én csak kattintgattam azt ami jól néz ki. Nem álltam le 5 percre állványra tenni a telót, meg keresni a legjobb pozíciót. A minőségre voltam kiváncsi. A választ megkaptam, elfogadtam. Mint mondtam eddig dicsértétek, nem hiszem, hogy meghibásodott a kamera. De semmi gond, kár volt ennyi energiát belefektetnem a történetbe. Egyébként megjegyzem, mikor az állatkerti képekkel jöttem az 5s-el, ugyanilyen fogadtatása volt. Akadt akkor olyan is, aki azok a képek miatt döntött úgy, hogy nem vesz 5s-t.

...

(#35873) irgum válasza hito (#35870) üzenetére


irgum
addikt

Én nem mondtam, sőt nem is gondolom, hogy a legjobb. Komolyan! :R

(#35874) Lecs@ válasza irgum (#35869) üzenetére


Lecs@
addikt

" De egyértelműen nem a legjobb. " Ez nem azt jelenti h le van maradva. De nem kiemekedő. Saját véleményem. Bocsi hogy nekem nem ad többet, mint a saját 100 000 - s telefonom.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#35875) hito válasza irgum (#35873) üzenetére


hito
nagyúr

Ennek még csak a gondolata sem fordult meg a fejembe, nem ez jött le eddig a postjaidból :N Arra a néhány fals cikkre céloztam ami "közkincsként" kering a neten.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#35876) laccy88 válasza irgum (#35872) üzenetére


laccy88
senior tag

remélem véletlenül sem a más véleménye alapján formálod ki a véleményed a saját telefonodról. Régebben sok olyan telefonom volt, amely ritka volt, mert senkinek nem tetszett, mindenki lefújjogta(ez persze a te esetedben messze nem így van), de az én igényeimet ellátta, tetszett, meg voltam elégedve. Most Nokia 1020-am van(ez nem reklám ;] ). Erről a készülékről is van nagyon jó, és nagyon rossz vélemény. ÉN személy szerint imádom a telefont, és a kamerája is lenyűgöz. Nem szoktam 1:1-ben nézegetni a képeket, és a pixeleket számolni stb. stb. Meg vagyok vele elégedve! Te meg vagy a tiéddel? Ha igen, hallgasd meg mások véleményét, de véletlenül se vedd magadra, ne mérgelődj miatta, mert a Te véleményedet nem befolyásolja, és ez a lényeg, nem? ;)

(#35877) kiezTe90 válasza jacis (#35867) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Szép kép, nekem tetszik. :)
Úgylátom a G3 egész jó képet csinál.
Jó dolog az a lézeres fókuszálás?

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#35878) legiaap válasza irgum (#35860) üzenetére


legiaap
nagyúr

Kamerabajnok!
;]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#35879) irgum


irgum
addikt

Én se vagyok elájulva a képektől. De akkor lenne ferr, ha más csúcs telefonokkal együtt vetnénk össze azokat a képeket. Biztos vagyok benne, hogy nem jött volna olyan reakció, hogy az 5s jobb képeket lő. Lesz kamera csata mobilarénán, majd az eldönti a pistikék fejében is a dolgokat.

(#35880) legiaap válasza irgum (#35879) üzenetére


legiaap
nagyúr

A kameracsata sem mérvadó. Ha nem a kedvencük győz akkor jönnek az érvek, hogy rosszul fogta, tuti lefizették a tesztelőket, nem a legfrisebb szoft volt fent rajta, biztos gyái hibás darabbal teszteltek, én jobbat lőttem volna...stb.
Ez egy véget nem érő vita.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#35881) laccy88 válasza legiaap (#35880) üzenetére


laccy88
senior tag

+1
pont ezt gondoltam, csak feleslegesnek tartottam leírni

(#35882) Quasi_modo válasza irgum (#35872) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem fejezzük be.
Talán az lenne a legjobb, hogy mindenki tesz fel képeket azok számára akik az adott mobil fotózási képességeire képesek. Viszont senki nem alkotna véleményt.

valami

(#35883) irgum válasza Quasi_modo (#35882) üzenetére


irgum
addikt

A független véleményalkotással soha nem volt bajom. Az böki a csőrömet, hogy sokan elfogultak, vagy mint írtátok túl sokat vártak. Azt érzem, ha ezek a képek nem a híres iPhone-al készültek volna, hanem mondjuk egy Samsunggal, akkor el lennék árasztva pozitív hangvételű hozzászólásokkal. Ott van a bibi, hogy lehetne ez valóban a legjobb fotós telefon, akkor se kapná meg mindenkitől az elismerést.

(#35884) Lecs@ válasza irgum (#35883) üzenetére


Lecs@
addikt

Szerintem azért számit a 250-300 000 HUF - os ár is. Nem kell csodálkozni szerintem ki mit vár el ennyi pénzért. Úgy fotóban, úgy anyagminőségben, úgy szoftver frissítés pontosságban egyaránt.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#35885) Quasi_modo válasza irgum (#35883) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az az igazság nekem mindegy mivel készült egy kép.
Vagy tetszik, vagy nem ez a lényeg. És ezektől nem voltam oda.

De ha már tudom mivel csináltad és tudom mivel fotóztál előtte, akkor véleményt alkottam. lehet nem kellett volna.

valami

(#35886) legiaap válasza irgum (#35883) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy meg sony kamera van az apple-ban ha jól tudom, szóval tessék áradozni emberek!
:DDD

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#35887) irgum


irgum
addikt

Még annyit a mentségemre mondanék, hogy a nap ilyenkor már igen alacsonyan jár így ősszel. Valahogy ez a képeknek se tett jót. Azért gondolom ezt, mert tavaly ugyanilyen fényviszonyok között lőttem a képeket az állatkertben. Akkor se volt egyetlen pozitív vélemény, sőt ugyanez volt. Apple akkor szar, így gondolja szinte mindenki, hiába állítja az ellenkezőjét, hogy de hát ő függetlenként alkot véleményt. Maradjunk annyiban, hogy nem hiszem el nekik. -Ezzel az aláhúzott mondtattal én lezártam a vitát.

(#35888) randras_83 válasza irgum (#35887) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem jók a képek. Most néztem a slowmo videót, na ott esett az állam. :Y :)
Ahogy az 5S is jó képeket csinál a 6-nak sem kell szégyenkeznie. A többi meg nem ide tartozik.

https://www.flickr.com/randras83/

(#35889) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok, ez látható?

Megint a OneDrive-al bénázok, csak azért kérdem. :)
Mivel megy a vita, ezért feldobnék pár totál nyers, vágatlan képet az új telómról.
Semmi extra, csak kimentem a kertbe vagy az utcára és kattintottam párat.
Csak kíváncsi vagyok, hogy egy viszonylag olcsó telefon felveszi-e a versenyt mondjuk egy ájfónnal.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#35890) SOAD19 válasza sixpak (#35889) üzenetére


SOAD19
addikt

Sajna nem látható, próbálkozz tovább. ;)

(#35891) toto0569 Igen?! Nekem feketében fekete. :P Ilyen ez a képzelőerő, mindenki mást lát bele. :DDD

(#35892) sixpak

Én így szoktam:

Kijelölöm a képeket, majd Megosztásra katt. Ezután Hivatkozás kérése -> Hivatkozás létrehozás.

[ Szerkesztve ]

(#35891) toto0569 válasza sixpak (#35889) üzenetére


toto0569
addikt

Ez fehérben fehér???
;]

Nem látszik semmi.

(#35892) sixpak válasza SOAD19 (#35890) üzenetére


sixpak
nagyúr

F@szom!!!
Akkor segítene valaki?
Egyszer már megtette valaki, de elfelejtettem . :B

Igy jó?

Teljes méretet szeretnék linkelni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#35893) toto0569 válasza sixpak (#35892) üzenetére


toto0569
addikt

:K

(#35894) sixpak válasza toto0569 (#35893) üzenetére


sixpak
nagyúr

Frankó. :)
Tehát...a személyes véleményem az, hogy a G Pro 2-ben lévő kamera simán a legjobbak közt van.
Csak nem veszi senki, mert....nem tudom miért. :F
Itt van még egy kép, tényleg semmi extra, de ebből le lehet szűrni a lényeget.
Egy árnyékos
Várom az ellenvéleményeket.... :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#35895) B1T3


B1T3
addikt

Note 4 volt már? (Nem saját képek, de hátha mást is érdekel, milyen készít.)

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]

Sajnálom, hogy az S5 szenzorát örökölte meg, de az optikai képstabilizátorral azért nem fognak rossz párost alkotni, illetve a videózás közbeni előnyökről sem feledkezzünk meg (nem rossz dolog a HDR videó). :) A megapixelszám szerintem feleslegesen növekedett a Note 3-hoz képest 16-ra, de ha leméretezzük úgy 8 megapixelre, a hibák is arányosan csökkennek (csak akkor meg minek ugyebár a nagy felbontás :D).

[ Szerkesztve ]

(#35896) hito válasza sixpak (#35894) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem nagyon jó. Én nézegettem annak idején a készüléket. G2-nél nálam jobb, mert bővíthető. Jöhetne még kép dögivel :)

B1T3: Note 4 nekem az év egyik legjobban várt készüléke. Komoly esélyes nálam a 1020 helyére. És a kamera se lett rossz ahogy elnézem. Viszont az OIS sajnos elég hitványul lett összerakva. Rakat szar ha tényleg olyan, mint amit a youtube videókon produkál. Hullámzik a kép, mint egy unalmas meccsen a lelátón a közönség.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#35897) sixpak válasza hito (#35896) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez nem igazán a G2-vel versenyez, mivel ez 2014 tavaszán jelent meg, a G2 pedig 2013 nyarán. :K
Igazából ez is ugyanolyan mostohatelefon, mint az elődje a G Pro. Nem sokan ismerik, nem reklámozzák, alig lehet kapni....
Mindenképp tolok majd képeket, de sajnos alig van időm mostanság....azt is most vettem észre, hogy kimaradt az éjszakai mód:

Gondolom az intelligens auto helyettesíti, ha olyan van...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#35898) #31733248 válasza B1T3 (#35895) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#35895) B1T3

"Sajnálom, hogy az S5 szenzorát örökölte meg"

Miért sajnálod? Az egy kitűnő szenzor, a képek is jók.

(#35860) irgum

Irgum, számomra meggyőző ez a teljesítmény. Sok telefon szinte csak véletlenül találja el ennyire jól az expozíciót és a fehéregyensúlyt, és a színek is egészen valósághűek.

(#35861) Lecs@

"Személy szerint nekem sem hoz többet semmivel az I6 plusz kamerája, miint az 5s - é."

Ezt azért vicces kijelenteni addig, amíg nem próbáltad őket. Vagy neked teljesen mindegy, milyen például az autofókusza (amitől a tesztelők fülig dicsértek, annyira jó), vagy mennyi a rontott képek aránya? Ez a belinkelt fotókból több nem derül ki. Amúgy szerintem az 5s is nagyon jól fényképezett.

(#35742) hito

Az azért csak elmond valamit, hogy a 930 belinkelt fotóját azóta BobTail el is távolította. :K 20 megapixel nagyon sok ahhoz a kis szenzorhoz, zajos a többi képen is. Ahogy csak egy kicsit is alábbhagy a vakító napsütés, jelentős a zajosodás és az alacsony kontrasztú részletek is villámgyorsan vesznek el. Ilyen felbontásnál már igencsak szembeszökő a különbség a MILC és DSLR fényképezőgépek és a telefonok között. Ezt például teljesen borult időben, nappal, de rossz fények mellett fényképeztem. Ha mellétennénk a 930 (vagy a Sony Z3) fotóját, üvöltene a különbség... Kisebb felbontás (és persze jobb fények) mellett az átlagember észre sem venné.

(#35899) BobTail válasza #31733248 (#35898) üzenetére


BobTail
őstag

Nem távolítottam el, regisztráció nélkül töltöttem fel.

(#35900) irgum


irgum
addikt

randras, Econ

Örülök hogy tetszik! :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.