Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36152) rizso válasza Daniel Alves (#36150) üzenetére


rizso
addikt

A leveles hangulatos! :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#36153) SOAD19 válasza Daniel Alves (#36150) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem nem adja be, átirányít az icloud photo sharing oldalra. :F

(#36154) Lecs@ válasza rizso (#36148) üzenetére


Lecs@
addikt

Ez meg a TE véleményed ! :K

512 GB

(#36155) Rob700 válasza hito (#36147) üzenetére


Rob700
senior tag

Uhh... Ezek nagyon komoly képek...!

iPhone 12 128GB Black 

(#36156) irgum válasza Lecs@ (#36154) üzenetére


irgum
addikt

A hozzászólásodnak annyi értelme se volt, mint utálni és szapulni az iPhone telefonokat. Meg se merem kérdezni mennyi idős vagy, mert személyeskedés volna.

(#36157) hito válasza Rob700 (#36155) üzenetére


hito
nagyúr

Ugye? Szerintem is :D Ha mar ketten mondjuk, csak lehet benne valami ;]

Viccen kivul: koszi :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36158) Damage401 válasza legiaap (#36142) üzenetére


Damage401
senior tag

Mondjuk, én a metros illetve a Cornivus-os képből indultam ki. Ott láttam meg a "hőmérsékleti" különbséget :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#36159) jacis


jacis
nagyúr

gépezet

LG G3

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#36160) hito


hito
nagyúr

Nem sokat, de azért javult a Note 4 kamerája.

A 4k kivágott képrészlete viszont a Note 3-nál jobb szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36161) irgum


irgum
addikt

Elmenjek éjjel a hősök terére pár lowlight kép miatt i6-al? Érdekel valakit egyáltalán???

(#36162) Daniel Alves válasza irgum (#36161) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Jöhet :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#36163) Lecs@ válasza irgum (#36156) üzenetére


Lecs@
addikt

Hozzád nem szóltam, és nem szapultam a telódat. Csak unalmas, hogy istenítesz egy átlag kamerát, ami egy több mint negyedmilliós telefonban van. Te mennyi idős lehetsz ? Az én mecsboxom a jobb bibibi !

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#36164) hacki87


hacki87
senior tag

Sziasztok!

Cappuccino

S4 automata mód.

(#36165) hito válasza irgum (#36161) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem mindenkit érdekel. De mit akarsz ezzel bizonyítani? Csak mert gyanús, hogy a tegnapi képeim után ezt a kérdést tetted fel. ;]

Szerintem nem kéne ennyire akarni bizonyítani. Ha Neked jó, akkor miért érdekel, hogy ki mit mond? Ezt sose értettem. 1020-at is szidják orrba-szájba, szerinted érdekel? Igaz, most éppen cserélek 808-ra :D Hiányzik. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36166) tekoteko válasza hacki87 (#36164) üzenetére


tekoteko
tag

Nálam dobozos leláncolva lakatolva :D

(#36167) hacki87 : jobb :)

[ Szerkesztve ]

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#36167) hacki87 válasza tekoteko (#36166) üzenetére


hacki87
senior tag

És most? :D

Cappuccino

(#36168) irgum


irgum
addikt

Ha valaki meg szeretne verni, este 10 körül ott leszek a téren!

hito !!! A világon semmit se akarok bizonyítani. Csak kiváncsi vagyok mit lehet kihozni belőle. Aztán jó lesz a műsor is itt a képeket megmutatva. :)

(#36169) Rob700 válasza hito (#36157) üzenetére


Rob700
senior tag

Biztos rossz a szemünk... :D

iPhone 12 128GB Black 

(#36170) randras_83 válasza irgum (#36168) üzenetére


randras_83
addikt

Jövök én is. Nehogy baj legyen. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#36171) hito válasza irgum (#36168) üzenetére


hito
nagyúr

Én még rád is borítom Gábriel arkangyal szobrát :D Remélem jó elhajlíccsa a telefonodat :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36172) tekoteko válasza irgum (#36168) üzenetére


tekoteko
tag

R-11 élesítve!...

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#36173) legiaap


legiaap
nagyúr

Mehet a vita
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36174) irgum


irgum
addikt

Megelőztem a balhét, itt vagyok már. Egy részlet az egyik fotóból: [link]
Ha hazaértem szortírozás után föltöltök jó pár képet, meg talán egy lowlight videót.

(#36175) Bibby válasza legiaap (#36173) üzenetére


Bibby
addikt

Az I6 eléggé elmossa a részleteket, Z3 meg még annál is jobban. Nappali, jó fényviszonyoknál sokkal szebb képeket csinál az Alpha mint a másik kettő.

Bár szerintem valamit eléggé elkattintottak, mert valahogy a fókusz sincs meg az iphone képeken. Csak úgy a móka kedvéért kikerestem Lg g2 mini vs. Iphone6, mindegyik 8 megapixeles. Érdemes megnézni a hátsó szürke épületet. Ennél azért csak tud jobbat is. :U

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#36176) HKorn válasza hito (#36147) üzenetére


HKorn
addikt

Hát ez szvsz több, mint korrekt.

930-at ilyen esti képeknél még nem teszteltem, majd egyszer megnézem mit alkot.

Run&Ride

(#36177) irgum


irgum
addikt

Hősök tere low light.

kép1 - kép2 - kép3 - kép4 - kép5 - kép6 - kép7 - kép8 - kép9

video (dropbox 94MB)

Természetesen iPhone 6 Plus

Nem versenyezni akartam hito kollega telefonjával. Szerintem azok a képek részletgazdagabbak. Viszont ahhoz képest, hogy az iPhone nem a fotózásra van kihegyezve, elégedett lehetek!

(#36178) HKorn válasza irgum (#36177) üzenetére


HKorn
addikt

Nem rosszak ezek sem, de ilyen körülmények között az 1020 nagyon elveri szerintem.

Run&Ride

(#36179) irgum válasza HKorn (#36178) üzenetére


irgum
addikt

1020-nál a fehéregyensúly elég gyászos, túl meleg árnyalatúak a fotók. Ha azt nézzük, full automatán lőttem, gyönyörűen eltalálta a feh. egyensúlyt. Persze ha belenagyítok jobb az 1020. Csak van amiben itt jobb a szifon.

(#36180) hito válasza irgum (#36177) üzenetére


hito
nagyúr

Teljesen korrektül helytállt szerintem. Részletgazdagságban természetesen nem ugyanabban a ligában játszik, mint a 1020 (de ez ugye a 41Mp-es PV erőssége), ezt leszámítva viszont jobb a legtöbb droid-nál.

Egyébként már nem az én telefonom, kb. 1órája :O 808-ra és zsetonra cseréltem. Nem sokáig fogom bírni nélküle valószínűleg. ;]

A WB témához meg: kb. 1 mozdulat és 2mp belőni manuálisan a helyesre ;)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36181) B1T3 válasza irgum (#36179) üzenetére


B1T3
addikt

Én inkább preferálom a részletet, mint a jól belőtt fehéregyensúlyt. Akár utólag szerkesztéssel is helyre lehet pofozni utóbbit, míg részletet nem lehet csak úgy nyerni. :)
Persze valakinek nem fontos a minél jobb képminőség, annak természetesen teljesen jó lehet az iPhone is, mert híresen korrekt képeket készít automata módban.

(#36182) irgum válasza hito (#36180) üzenetére


irgum
addikt

A 8 megapixelnek nem örülök, lehetett volna több pl 13, de az gondolom az S szériával fog érkezni. A képstabilizátornak köszönhetően lemegy a záridő 1/4 secre. Közel 100 képet lőttem a téren, egy se lett bemozdult. -Nem vicc! Egy kép se lett alul illetve felülexponálva, a hibaarány 0%.

Azt írtad egy hónapja, hogy gyúrsz az i6 Plusra, remélem nem a képek miatt gonoltad meg magad, már ha tényleg meggondoltad magad. :)

B1T3! A képminőség nem a megapixeleken, ezáltal a részletgazdagságon múlik csak. Mint írtam a hibaarány 0%, ez ugyanolyan fontos. Minden témáról lőttem 5-10 képet, hátha lesz közte egy legjobb, de mind egyforma lett.

[ Szerkesztve ]

(#36183) hito válasza irgum (#36182) üzenetére


hito
nagyúr

Pontosítsunk: a Te képeid miatt gondoltam meg magam. ;]

Nem, dehogyis! :D Lesz nekem majd olyanom, hogyha becsúszik 120-130eFt környékére a használt piacon. Annyi pénzt, mint amennyibe most kerül még notira sem nagyon adok ki, nemhogy telefonra :) Most ami mégjobban érdekel, az a Note 4. Szerintem valahogy jövő év első negyedévének végén fogom tudni kipróbálni első kézből a két gépet. Akkora fog valószínáleg ilyen szintre konszolidálódni az áruk.

Általában az alkalmi vételekre rabolok rá, úgyhogy nem kizárt, hogy előbb hozzájutok mindkettőhöz. Aztán legfeljebb kijátszom magam velük és tovább passzolom.

Változatlanul az első iPhone ami kéne az az i6 Plus. :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36184) legiaap válasza hito (#36180) üzenetére


legiaap
nagyúr

Már megen mit fogsz venni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36185) hito válasza legiaap (#36184) üzenetére


hito
nagyúr

Most semmit. Ezt a nem túl távoli jövőre írtam :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36186) B1T3 válasza irgum (#36182) üzenetére


B1T3
addikt

„A képminőség nem a megapixeleken, ezáltal a részletgazdagságon múlik csak.”

A megapixel pont nem feltétlenül meghatározója a részletgazdagságnak. :D De értem, mire gondoltál, mégpedig hogy az is számít, hogy ha le akarunk kapni egy pillanatot, akkor az bármikor értékelhető minőségben történjen. Szerencsére kezd elterjedni az OIS, így ez lassan nem is lesz olyan nehéz, illetve a mai telefonok 1-2 másodperc alatt sok-sok képet el tudnak készíteni, így biztosan akad egy használható. Ezen is továbbmenve sokszor nem olyan sürgős a téma lekapása, hogy ne érne rá 5-6 másodpercig babrálni az ember emiatt, és beállítani akár 1-2 dolgot, illetve annyi idő alatt már tényleg sok kép elkészíthető nem a legrövidebb záridővel is.

(#36187) irgum válasza hito (#36183) üzenetére


irgum
addikt

Azt ígérhetem neked, ha majd egyszer komolyabban megismered az iPhone-t, iOS és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokat, nem fogod cserélgetni többet "hetente" a telefonjaidat. Ha igazam lesz, mondd, hogy én megmondtam előre! ;)

(#36188) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

[link]
[link]

:F VÉLEMÉNYEK? :F

(#36189) randras_83 válasza mikesgabor (#36188) üzenetére


randras_83
addikt

Hol lehet sakkozni?
Basszus azok a szempillák.... Uhhh... Mindjárt dobok föl én is a twingora.... :DDD

Ez már SGS2?

https://www.flickr.com/randras83/

(#36190) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Igen és nem vagyok elégedett.Ettől szerintem a sensation fényévekkel szebb képet csinál.A videóban borzasztónak találom,hogy a fullHD-ben nem tudok zoomolni ????.
Azon gondolkodom,hogy eladom,vagy cserélem egy sensaton-ra.

(#36191) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Egy előnyt találtam eddig persze az amoleden kívül,hogy a telefon nagyon nagyon gyors!!!!
Eddig még az ég egy adta világon nem sikerült megakasztani semmivel!!Meg sem röccent,de b@szhatom,ha nem tetszik sem a fénykép sem a softver ami csinálja.Egy jó van benne a stabilizátor.Na az piszok jól működik,még videó közben is!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#36192) BigBlackDog válasza mikesgabor (#36188) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy tipp. Finom, mikroszálas kendővel próbáld áttörölni kicsit a kamera lencséjét, nekem úgy tűnik, mintha zsíros lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36193) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Nem zsíros karcos.De mint állat.Sőt ha fehéret fényképezek látszik egy piros folt is.Ezekkel mit tudok tenni?Garancia már nincs?

(#36194) s3nsitivity válasza hito (#36180) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ha már szóba jöttek a droidok. :D
Tudom nem sok droidos kolléga van de ha van valaki és nem gyári kamerát használ az megoszthatná velem. :D
A One -on nagyon király volt a gyári szoft de ez a G2.. :(((

Szerk: hajj, néha frissíteni kéne az oldalt mielőtt írok. :DDD

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#36195) Quasi_modo válasza legiaap (#36173) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát fotóban itt az alma a leggyengébb.
Érdekes.
Jelzem nem akarok vitát szítani.

[ Szerkesztve ]

valami

(#36196) BigBlackDog válasza mikesgabor (#36193) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát szerintem a karccal nem túl sok mindent tudsz kezdeni. :( Szerintem csak a kameramodul csere segítene (vagy esetleg a visszavétel, ha ez nem volt megemlítve vásárláskor). A piros foltos problémáról már olvastam máshol is, de annyira nem mentem bele, hogy mitől van és hogyan oldható meg.

[ Szerkesztve ]

(#36197) Xaels válasza mikesgabor (#36193) üzenetére


Xaels
félisten

Szemcsementes fogkrémmel meg kell próbálni lepolírozni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#36198) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Értem én,de szerintem attól még mindig roszabb képeket csinál egy sensation-nál.(amit először akartam,csak kollektívan lebeszéltek)
A másik vele a fókusz!!!!!!!!!!!
Borinéni 95 éves korában gyorsabban és pontosabban fókuszál.
Nem csak a pillanat múlik el (mondjuk videó közben) mire fókuszál hanem az évszak is!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#36199) hito válasza mikesgabor (#36198) üzenetére


hito
nagyúr

Először is ne kiabálj, másodszor kezdj el barátkozni a válasz nevezetű gombbal, mert így sose tudni, hogy mire vagy kinek reagálsz. Harmadjára tedd off-ba, ha nem szorosan a topic témájához kapcsolódik.

Tudnivaló a telefonválasztás és az adott készülék hibáival kapcsolatos ilyen mélységű beszélgetés már nem tartozik szervesen a topic témájához.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36200) Xaels válasza mikesgabor (#36198) üzenetére


Xaels
félisten

A karcos lencse miatt ne csodálkozz, hogy nehezen kapja el fókuszt. A Sensation remek telefon volt, de akkuban le volt maradva és a kijelző betekintési szöge sem volt annyira jó, bár én ettől függetlenül nagyon szerettem. Manapság ezeknek a készülékeknek lejárt az ideje, nehéz olyat találni amire van még gyártói garancia(szinte 0 az esélye) ezért ha ilyesmiket veszel jól meg kell nézni mire adod ki a pénzt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.