Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) sixpak válasza hito (#36243) üzenetére


sixpak
nagyúr

Aztakurva!!! Na, ez már valami...kár hogy mint telefon, számomra nem jöhet szóba.

(#36239) irgum: nagyon jó lett.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36252) #31733248 válasza hito (#36243) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hát... 2,5 másodperces záridővel, állványról továbbra sem tervezek telefonos fotózást. :N Ha éjszakai fotózásra megyek, akkor az állványra inkább fényképezőgépet rakok. :)

Van jó szó, nemrég például az új iPhone-ok képeit dicsértem, de ezek szerint nem eléggé. :)

(#36250) rizso

Most mihez hasonlítsam? Egy tizedennyi ideig, kézből exponáló telefonhoz?

[ Szerkesztve ]

(#36253) hito válasza rizso (#36250) üzenetére


hito
nagyúr

:DDD

sixpak: ezért készítek be mellé a napokban egy Note 2-t. :) Asszem ebben a topicban mindenkinek ez a legnagyobb szívfájdalma. Ha ugyanezt a minőséget/kamerát lehetne kapni androiddal, IOS-szal, WP-vel, valószínűleg mindenkinek ez lenne. Csak az igazi perverz mazohisták vállaják be, hogy mindent feláldoznak a képminőség oltárán. :D Symbivel "az élet nem csak játék és mese" ;]

Econ: akkor elnézést, hogy belinkeltem. Tőled jó szót itt még nem nagyon láttam, linkelhet bárki bármit :(

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36254) legiaap válasza hito (#36253) üzenetére


legiaap
nagyúr

Sosem fogsz megállapodni egy telefon mellett sem mi?
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36255) hito válasza legiaap (#36254) üzenetére


hito
nagyúr

Minek? Nem házasság ez. :) Megállapodásra ott van a feleségem. Jobb, mintha fordítva csinálnám ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36256) toto0569 válasza hito (#36243) üzenetére


toto0569
addikt

Nagyon jó képek lettek.(verhetetlen)

(#36257) Red Bull fan válasza hito (#36243) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Eddigi legjobb képeid amit itt láttam. :C

(#36258) tekoteko válasza hito (#36255) üzenetére


tekoteko
tag

Biztos jobb :F

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#36259) Rob700 válasza hito (#36243) üzenetére


Rob700
senior tag

Brutális!

iPhone 12 128GB Black 

(#36260) laccy88 válasza hito (#36243) üzenetére


laccy88
senior tag

nem fér a fejembe...a taxiból kiszálló emberek miért nem mozdulnak két és fél másodpercig? :D

(#36261) Zsoltika11 válasza laccy88 (#36260) üzenetére


Zsoltika11
tag

Észrevették hogy hito kolléga épp lövöldöz, és beálltak már egy kép erejéig :DDD

Egyébként tényleg nagyon szépek a képek jól esik a szememnek olyan tiszták :K

(#36262) hito


hito
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R

tekoteko: ezt mindenki maga érzi :)

laccy88: próbáltak magukhoz térni a turisták a taxis lehúzásból :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36263) BalanceR válasza irgum (#36246) üzenetére


BalanceR
addikt

Szép templom... ;)
Földi

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#36264) #31733248 válasza Zsoltika11 (#36261) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tényleg jó minőségű képek, csak hát igen kevesen akarnak több másodperces záridőkkel, állványról fényképezni mobiltelefonnal...

(#36265) Zsoltika11 válasza #31733248 (#36264) üzenetére


Zsoltika11
tag

Igaz... a mobiltelefonokban lévő kamera eredetileg arra használandó, hogy megörökítsünk gyorsan egy pillanatot,eseményt, témát, tájat, és akár videófelvétellel is rögzítsünk valamilyen eseményt.Nem pedig állítgatni,állványt használni, mert az már a fényképezőgépek világa. De mint minden más, ez is rohamosan fejlődött, és fejlődik a mai napig is, és ma már ott tartunk hogy nem azt mondjuk hogy "áh ezt csak telóval csináltam". Egész nagyot fejlődött a képminőség és minden más egy mobilkamerában, főleg a felső kategóriában, de a középmezőnyben is korrektek már a kamerák. Ez elvitathatatlan.
Bizony ott tartunk hogy olyan minőségűre fejlődtek a mobilkamerák, hogy a beállításaikban ott a hosszabb záridő, (PV Lumiáknál a 4s) és ehhez viszont kell az az állvány. És egész jó eredmények születnek.
Én személy szerint azt mondom hogy nem célom hogy profi fotós legyek, nincs tervben hogy "nagygépet" vegyek felszereléssel, csupán hobbi fotózkodom, ahhoz pedig tökéletesen elegendő minőséget produkál a telefonom, és elég szép képek is szoktak születni. Van egy gripem a 1020-amhoz, és hamarosan egy kis állványt is fogok rendelni hozzá, és elkezdek éjszaka fotózni hosszú záridővel.
Az én hobbi fotós szükségleteimet tökéletesen ki fogja elégíteni. :K :R

(#36266) Lecs@


Lecs@
addikt

épület este 1

épület este 2

Oppo Find 7

512 GB

(#36267) Red Bull fan válasza Lecs@ (#36266) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

:)) :C

(#36268) Bozek válasza Lecs@ (#36266) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azt nem értem, hogy miért nem lehet eredeti méretben linkelni a fotókat... Van rá lehetőség Flickr-en is és úgy legalább tényleg meg lehetne őket nézni. Ez így még fullHD felbontású monitoron sincs 2 MPx, így nem lehet konzekvenciákat levonni belőle.

Itt van a teljes méret:
épület este 1
épület este 2

Így már eléggé gáz, főleg a 2-es...

(#36269) Lecs@ válasza Bozek (#36268) üzenetére


Lecs@
addikt

Miért nem lehet ezt szépen, tájékoztató, építő jellegűen közölni, hogy hogy van rá lehetőség ? Tudod, nem mindenki tudja ezt, mert van aki analphabéta ehhez ( de ki is ért mindenhez ? ) Amúgy itt van a kép. Nem én csináltam, de a kritikát állom, mert nekem is ez a készülékem van. Amúgy nekem tetszenek a képek. :U

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#36270) irgum


irgum
addikt

Csináltam egy videot amin apám magyaráz. A hang is kitűnő, de a OIS is remekül helytáll. Akit érdekel (remélem van ilyen) annak létrehoztam torrentet, dropboxba nem szívesen teszek be ekkora fájlt. 550MB a fájlméret, 2:50 hosszú, és 60 fps.

torrent file remélem műxik :D

(#36271) siofok


siofok
őstag

sziasztok.Csak eggy kis véleményt kérnék a kép minőségéről,maga nem a téma a lényeg. :)
bizonytalan vagyok. :)
[link]

OnePlus nord 2t

(#36272) Lecs@ válasza siofok (#36271) üzenetére


Lecs@
addikt

Ne légy bizonytalan. Teljesen okés a kép szerintem. :)

512 GB

(#36273) BigBlackDog válasza siofok (#36271) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez szerintem is teljesen rendben van. A háttér legfeljebb azért homályos, mert a fókusz valahol a jármű előtt, a füvön lehetett szerintem (már, ha emiatt vagy bizonytalan).

(#36274) siofok válasza BigBlackDog (#36273) üzenetére


siofok
őstag

Lecs@ neked is köszi a megerősítést! :)
igen ilyesmire gondoltam,a homályra.Igazából azért került da a fókusz,mert ha az autóra helyeztem a pontot,akkor látszólag nagyon elsötétítette a képet.ilyenkor azt szoktam,hogy sötétebb helyre teszem a fókuszpontot,és világosodik. :B :D
milyen más megoldás lenne rá?vagy úgy jó,ha sötétebb vajon. :F

OnePlus nord 2t

(#36275) toto0569 válasza irgum (#36270) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem nem indul el a letöltés...Kb. 1.5 órája áll 0.0%

(#36276) irgum válasza toto0569 (#36275) üzenetére


irgum
addikt

Töltsétek le újra a torrent fájlt. Ehhez adtam hozzá tracker-t, az előző nem működik. Ha ez se lenne jó akkor úgy látszik nem értek hozzá. :O

[ Szerkesztve ]

(#36277) BigBlackDog válasza siofok (#36274) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Expozíció korrekcióval, vagy a fénymérés módjával próbálkozz játszani szerintem.

(#36278) irgum válasza irgum (#36276) üzenetére


irgum
addikt

A torrenttel befürödtem. Bocsánat a felesleges hozzászólásért. Föltöltöttem dropboxba.

iPhone 6 Plus 60fps video (550MB) dropbox

(#36279) toto0569 válasza irgum (#36278) üzenetére


toto0569
addikt

Már műxik...le is jött...meg is néztem.Nagyon korrekt! Akárcsak az apukád.Látom,hogy nagy család szerető! :K
Örülhetnek az unokák neki.
A videóban semmi kivetni valót nem találok.Szerintem nagyon jó minőség egy szifontól... :P ;] :DDD

(#36280) Joker88 válasza irgum (#36270) üzenetére


Joker88
őstag

pedig nekem lejött szépen.. :O

amúgy meg a videó marha jó ! szép képe van a kamerának :U
diófa, 3 unoka,Marika.. :DDD <- bizonyíték,hogy lejött a videó és megnéztem..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36281) B-L-A-C-K válasza irgum (#36278) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Brutál videót csinál, nem is láttam még ilyen minőségben telefontól....

Apukád meg aranyos, látszik élete a kert, már lassan celeb lesz itt...:D

(#36282) irgum


irgum
addikt

Köszi mindenkinek! :R

Szerintem is szuper a video, nagyon látszik, hogy már nem szofveres a képstabilizátor, hanem hardveres. Eddig a fontosabb felvételeket fényképezővel csináltam, egy nikon p520-al. Ezután a szifonnal fogom megörökíteni a dolgokat.

Fater nagy dumás. Azt mondja mikor így fejből beszél már előre tudja mi lesz a következő mondata. :)

(#36283) SOAD19 válasza irgum (#36282) üzenetére


SOAD19
addikt

Tényleg jópofa emberke, és jó ötlet, ez az ajándék az unokáknak a videóval együtt. :)

Az én gépem viszont úgy tűnik, hogy gyenge, vagy inkább valami beállítást kellene eszközölnöm, mert nálam több lejátszóval se folyamatos a lejátszás. :( Viszont mikor pár másodpercre jó a lejátszás, akkor elég meggyőző a minőség, kérném a 60 fps-t a Lumiákra is Tisztelt Windows. :K

(#36284) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok!

Bocs, h ezt ide írom, de nagyjából ehhez a topikhoz kötődik!
Formáztam a telefonom, és újraindult 1-ről a számozása, ami nekem egyáltalán nem jó! Hogy lehetne, hogy onnan folytassa, ahol éppen a legutolsó fájl-számozás van?

(HTC Desire 500, Android 4.1.2.)

Üdv

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#36285) irgum válasza SOAD19 (#36283) üzenetére


irgum
addikt

A monitorodnak 60 hz képfrissítés kell, hogy folyamatos legyen a lejátszás. Lehet 50 hz-re van állítva és az a probléma.

(#36286) Zsoltika11 válasza irgum (#36278) üzenetére


Zsoltika11
tag

Elég jó a videó. Nagyon sima, folyamatos, és a képstabi iszonyat jól muzsikál. Ha fotózásban viták voltak itt mennyire jó és mennyire nem, videóban szerintem nem lesz vitatéma. :K

SOAD19 Fogalmazzunk egy levelet az MS-nek 60fps ügyben :) :)) Én is el bírnám viselni.

[ Szerkesztve ]

(#36287) SOAD19 válasza irgum (#36285) üzenetére


SOAD19
addikt

60-on van, majd utánakérdezek valamelyik topikban. Annyira azért nem gyenge a gépem, hogy ne vigye.

(#36286) Zsoltika11

Hajrá-hajrá! :D

(#36288) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A raw-ba fotózás mennyiben függ a hardvertől? Van olyan külsős app, ami képes rá?
Samsung Galaxy SIII Miniről lenne szó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36289) toto0569 válasza SOAD19 (#36287) üzenetére


toto0569
addikt

VLC player :K

(#36290) SOAD19 válasza toto0569 (#36289) üzenetére


SOAD19
addikt

Próbáltam azzal is, valami kínlódik nálam, majd hétvégén megpróbálom kideríteni, azért köszi a tippet.

(#36291) irgum válasza irgum (#36278) üzenetére


irgum
addikt

Azt írjátok mégis jó a torrent. Akkor kiveszem dropboxból mert kevés a helyem. Ha valaki le szeretné még szedni, torrenten elérhető lesz.

SOAD19! Próbáld meg quicktime player-el lejátszani, nálam laptopon pl csak azzal folyamatos. HD4000 videogyorsítóval nálam nem akad, nem kell hozzá erős gép.

(#36292) Zsoltika11 válasza SOAD19 (#36290) üzenetére


Zsoltika11
tag

Nálam a gyári Windows Media Player nyitotta meg és játszotta akadás nélkül.

(#36293) ilgatto


ilgatto
tag

Szeretnék venni a Nokia L 930-hoz grip-et és állványt, találtam is egy univerzálisat, de ettől függetlenül tőletek kérdezném, hogy van-e olyan, ami ajánlott, ami bevált másnak is?
[link]

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#36294) Bozek válasza Lecs@ (#36269) üzenetére


Bozek
nagyúr

Elnézést kérek, hogy nem írtam le:
Megnyitod a Flickr-en a képet, a jobb alsó sarokban van egy lefele mutató nyíl, arra rákattintasz és kiválasztod a View all sizes szöveget. Ekkor már megjelenik a lista, hogy melyik felbontásokban elérhető. Itt az Original-ra nyomsz és amikor betölti a képet, azon jobb gomb és Kép URL-jének másolása, így már a teljes méretű képhez való linket tudod bemásolni ide.

Amúgy nincs vele gond, amíg bele nem nagyítasz. Onnantól fogva nem túl bizalomgerjesztő, főleg a második kép. Itt egy részlet a bal felső részéről:

[ Szerkesztve ]

(#36295) rizso válasza Bozek (#36294) üzenetére


rizso
addikt

Viszont 8MP-re méretezve a kromatikus aberrációt leszámítva elég korrekt - főleg ha simán kézből lőtt kép (ami valószínű, mert az exif infók alapján ISO1000 és 1/14sec).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#36296) B1T3


B1T3
addikt

Volt már? Csúcstelefonok kameráinak összevetése. :) A szereplők: Samsung Galaxy Note 4, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Sony Xperia Z3, LG G3, Galaxy S5, Galaxy Note 3. A végeredmény nem annyira meglepő, mivel követtem az utóbbi időszakban a Note 4-et, a Sony Xperia Z3 teljesítménye viszont annál inkább.

(#36297) tzsolesz válasza B1T3 (#36296) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem tudom, valahogy nekem a G3 képei a tetszenek a leginkább. :U

(#36298) Quasi_modo válasza B1T3 (#36296) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezeknek nem nagyon hiszek. Tájékozódni jó, másra nem.

valami

(#36299) irgum válasza B1T3 (#36296) üzenetére


irgum
addikt

Mondjuk ez a HDR videó nagyon érdekes. Kérdés, hogy ha gyors mozgást filmezek, akkor is tökéletes e a képkockák illesztése. Eddig csak olyan HDR videókat láttam tőle, amin tájakat mutattak. A 4K videó nem hiányzik i6-ból, arra nincs szükségem.

(#36300) randras_83


randras_83
addikt

Gyors HDR, Nexus 5,esik borult.

https://www.flickr.com/randras83/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.