Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) kakuk100


kakuk100
őstag


Madagaszkári Gekkó

(#36552) kakuk100


kakuk100
őstag


Banán a fán.
S4 Zoom

(#36553) legiaap válasza kakuk100 (#36550) üzenetére


legiaap
nagyúr

A virágos képed nem lett jó. Makró be volt kapcsolva vagy csak auto-ban lőtted, mert a fókusz az nincs meg sehol sem.
A második képnél pedig pont a lényegtelen növényzetre fókuszáltál a víz helyett, ami elrontotta a képet.
:(
A banánná sem igen látok fókuszt. A gekkós apegy fokkal jobb, bár ott meg a fejére kellett volna fókuszálni.
A képeket legközelebb pedig légyszi egy hozzászólásba gyűjtsd össze.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36554) kakuk100 válasza legiaap (#36553) üzenetére


kakuk100
őstag

Elnézést de még nem vagyok gyakorlott belinkelő. A képeket csak futtában beállítás nélkül lőttem. Majd legközelebb.

(#36555) Lecs@


Lecs@
addikt

Pár egyszerű kép automatán.Note 4.

temetőben 1

temetőben 2

ruhacsipeszek

kocsiból 1

kocsiból 2

pad

512 GB

(#36556) sixpak válasza Lecs@ (#36555) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem ezek most nem igazán jönnek át, többre számítottam tőle...de lehet csak véletlen, szívesen megnéznék több képet is...jobb fényviszonyok közt készülteket esetleg.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36557) Lecs@ válasza sixpak (#36556) üzenetére


Lecs@
addikt

Lehet én nem adtam le mit tud. Sok droid csúcs teló közül amik eddig voltak nekem, eddig ez hozza a legtöbbet. Én egy balfék fotós vagyok.

512 GB

(#36558) irgum


irgum
addikt

baba - iPhone 6 Plus

(#36559) Attila57


Attila57
tag

A kép S4minivel készült. (Borus idő) Itéljétek meg a minőségét, mi a hiba!

(#36560) tekoteko válasza Attila57 (#36559) üzenetére


tekoteko
tag

Szerintem a kép olyan semmilyen. :F
Egyáltalán nem rossz, de ki sem emelkedő, szerintem a S4 mini képességeit szépen kihasználva...

Az autó a legnagyobb hiba. F-es autót nem szabad venni.. Ford, Fiat, francia :D

ETC.... i6plus 128Gb, galaxy tab S 10.5 .

(#36561) Lecs@ válasza Attila57 (#36559) üzenetére


Lecs@
addikt

Pl ez a kis részlet ( is ) a képből.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#36562) sixpak válasza Lecs@ (#36557) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem számít, toljál még majd képeket, én nagyon kíváncsi vagyok a teló képességeire. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36563) yuyizi válasza Joker88 (#36547) üzenetére


yuyizi
tag

Fussunk neki még egyszer

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#36564) akooos válasza Lecs@ (#36555) üzenetére


akooos
veterán

Mivel nálam a linkekre kattintva egy album jelenik meg, nem tudom melyik-melyik, DE.
A lila virág, a csipeszek, a kutya és a pad tetszik!

Én is várok még több képet, érdekel nagyon a Note4.

(#36565) Lecs@ válasza akooos (#36564) üzenetére


Lecs@
addikt

Elcsesztem a linkelést :B

(#36562) sixpak :R :)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#36566) migabi24 válasza irgum (#36558) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ugyanilyen etetőszékünk volt

(#36567) Attila57 válasza tekoteko (#36560) üzenetére


Attila57
tag

Szia! xperia l-ről váltottam. A Sony kamerája ehhez képest használhatatlan volt. Mint foto, mint video terén.

[ Szerkesztve ]

(#36568) ESP23


ESP23
senior tag

Sziasztok!
Tesóm LG G2-est szeretne venni novemberben, és kíváncsi a kamera képességeire.
Ha valaki megtenné és belinkelne nekem pár képet, vagy oldalt ahol G2-vel lőtt képek vannak, azt megköszönném. :)

(#36569) Lecs@ válasza ESP23 (#36568) üzenetére


Lecs@
addikt

Parancsolj pl

512 GB

(#36570) sixpak válasza ESP23 (#36568) üzenetére


sixpak
nagyúr

Íme.

(#36569) Lecs@ : te nyertél, mit iszol? :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36571) Lecs@ válasza sixpak (#36570) üzenetére


Lecs@
addikt

Gondoltam itt talál. Ezért gúgliztam :D :)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#36572) ESP23 válasza sixpak (#36570) üzenetére


ESP23
senior tag

Köszönöm! :)

(#36573) SOAD19


SOAD19
addikt

Pár új kép:

[link]

Lumia 1020

(#36574) legiaap válasza SOAD19 (#36573) üzenetére


legiaap
nagyúr

Két dolgot nem fogok megérteni ebben a topikban.
1. Miért olyan nagyon nehéz betenni direkt linket?
2. Az ilyen képek láttán minek egy komoly fényképezős telefon annak, aki csak lövi a témátlan képeket?
Látszik, hogy nem érdekel komolyan a topik, mert akkor megtisztelnél minket azzal, hogy úgy linkelsz ahogy kéne és látszik, hogy a fényképezéssel sem annyit foglalkozol, mint amit egy ilyen telefon érdemelne.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36575) SOAD19 válasza legiaap (#36574) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem értem miért olyan fontos a direkt link, így kiválaszthatjátok, hogy melyik kép, az ami érdekel, és azt megnézed nagyobban.
A fotózáshoz nem értek, ebben teljes mértékben igazad van. Elsősorban nem azért vettem a telefont, hogy művészi értékű képeket készítsek majd vele, - persze jó lenne olyanokat is lőni - hanem, családi fotózásra, esetleg, ha elmennék valamerre kirándulni, nyaralni, akkor megörökíthessem. Ezért főleg auto módban lövöldöztem, ezeket a képeket is. Többször is jeleztem, hogy nem sok művészi értékkel bírnak a linkelt képeim.
Amiért meg linkelek ide képet, annak csak az az oka, hogy ha valaki ilyen telefont akarna venni, az meg tudja nézni, hogy auto módban milyen képet tud lőni a telefon, mennyire éles, stb. Vagy ez a topik inkább a művészkedősebb képeknek a helye, mert akkor nagyon benéztem. :B Sorry, ha rontottam a topik színvonalát.

(#36576) Lecs@ válasza legiaap (#36574) üzenetére


Lecs@
addikt

:U

512 GB

(#36577) hito válasza legiaap (#36574) üzenetére


hito
nagyúr

Néha a tapintat erény tud ám lenni :P :D Az őszinteség pedig jól alkalmazva hasznos. Ha kedvét leli benne, hadd kattingasson. Az én ereimben sem fotós vér csörgedezik, mégis sokkolok egyfolytában :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36578) Bozek válasza SOAD19 (#36575) üzenetére


Bozek
nagyúr

Talán mert úgy egyszerűbb megnézni teljes méretben. Így kicsit macerás a dolog.

Amúgy meg ennyit tud a 1020? Mert ez gyenge, tisztára mosottak a képek (eredeti méretben). Mintának belinkeltem ezt a kettőt:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36579) legiaap válasza hito (#36577) üzenetére


legiaap
nagyúr

Úgy gondolom elég sokáig tapintatos voltam és szépen kértem mindenkit a rendes linkre a többiekkel együtt, csak tojik rá mindenki tisztelet a kivételnek. Ez az itt van pár fotóm egy mappában nézzétek megnek őszintén mi értelme van? Ennyi erővel felnézhezek néha a felhőjébe és megnézhetem történt-e valami változás. Be sem kell akkor tenni ide. Én válogassam ki, nézzem meg nagyban ha akarom vizsgálgatni, elemezni. Még a telefonos tesztekben is direkt linket adnak, nem véletlen.
Másik dolog, persze kattintgasson és mindenki azt vegyen amit akar saját döntése, csak nem értem. Direkt nem vettem ilyen telefont pedig szeretek fotózni és miért nem, mert nem használnám ki a tudását. Ha valaki csak klikkelget és nem is babrálgat a beállításokkal, annak felesleges a komoly gép.
De ez csak az én véleményem.
Nem kell ezen megsértődni csak véleményt írtam.
;)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36580) Azie válasza legiaap (#36579) üzenetére


Azie
őstag

Én pl. kifejezetten örülök neki nála, hogy a szar képek is láthatóak, ugyanis mutatja a gép határait. Míg ha csak a pöpec fotók lennének direktlinkelve, akkor sokak fejében az a kép alakulna ki, hogy X telefon minden körülménytől függetlenül X minőségű képet lő. Így látszik, hogy mennyit számít az user és a körülmények. Szóval pszt. :)

+persze egy 1020-szal lehet szöszölni, de ha metrón egy hobót akarsz lekapni, vagy egy pirosnál megálló aston martint, vagy egy madár után ugró kutyát, akkor nem fogsz nekiállni állítgatni sanszosan.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#36581) Azie válasza legiaap (#36574) üzenetére


Azie
őstag

2. Minek egy 5M+ SUV v. 2k ccm+ autó városba amikor elég egy 1.2-es 3 ajtós, vagy a bkv is?? :) Azt hiszem ezt megbeszéltük. :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#36582) mikesgabor válasza legiaap (#36579) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

legiaap

Máskor az ilyen csak rád jellemző vélemények nyugodtan mehetnek off-ba.
A baromi sok kritika helyett meg tolhatnál már fel inkább pár képet!

Végtére is a topic azért van.Nem kritizálni.
Én megértelek téged sőt ritkán még egyet is értek,de "ne akarj túl buzgón halált és igazságot osztani" :D

(#36583) SOAD19


SOAD19
addikt

Jól van srácok, elég lesz szerintem ennyi. :) Majd megpróbálok kicsit több időt fektetni a dologba, hogy minél jobb képeket lőhessek. Esetleg, ha tudtok valami könnyen érthető, rövid kis leírást, hogy adott körülmények között milyen beállításokkal lehet próbálkozni, annak örülnék. :K Megígérem, hogy nem fogok ezután hétköznapi képeket belinkelni, csak ha tényleg elkaptam egy jó pillanatot. :)

(#36578) Bozek

Igen, ezért is linkeltem legelőször képeket, hogy megtudjam, hogy rendben van-e a kamera, mert a 1020-as topikjában voltak, akik jelezték, hogy hibás az optikájuk, mosott képet készít a telefonjuk. Most megint bogarat ültettél a fülembe. :F Mert nekem se túlzottan tetszik, nem hat elég élesnek pl. a két kép, amit Te is linkeltél. Esetleg az okozhatja ezt, hogy lehet nem töröltem meg a lencsét fényképezés előtt? :F

(#36584) Lecs@ válasza legiaap (#36579) üzenetére


Lecs@
addikt

Nem, nem voltál tapintatos. És a topik címe Fotók videók mobillal. Ide igen is idetartozik az is, hogy egy mappa linkjét adva " reggeli kirándulásom " címen képcsoportot adjak, több képet adjak automata módon bizonyos készüléktől. Ugyanis épp errő szól a mobilfotózás. Van egy megörökítendő jelenet, előkapom a telót és gyorsan megörökítem. Ha profi fotózni indulok, vigyem magammal a gépem.

Egyébként általad írt " szabályok " hol olvashatóak itt ? És szerintem igen is több kép kell egy-egy készüléktől.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#36585) Lecs@ válasza SOAD19 (#36583) üzenetére


Lecs@
addikt

Ne ígérj semmit. Igen is kellenek hétköznapi képek is....

512 GB

(#36586) #31733248 válasza SOAD19 (#36583) üzenetére


#31733248
törölt tag

Örülök az általad betett képeknek, így legalább láthatja az átlagember is, mit tud majd nála állítgatás nélkül a készülék. Ezzel együtt egy rendszeresen fotózó embernek érdemes a gép tudását jobban kihasználnia, ügyelve az alapvető kompozíciós szempontokra is.

Ugyanakkor azt sem árt figyelembe venni, hogy a technikának is határai vannak. A Nokia 1020 immár hagyományosnak mondható módon rontja el a nagy dinamikatartományú jeleneteket. Mivel nem tud HDR-módot nyújtani, a lehetőségei eleve beszűkültek. Az automatikus funkciói közül a fehéregyensúly gyakran hibás, a színei is természetellenesek (nem csak az elbökött fehéregyensúly miatt), a fénymérés pedig egy rosszul megírt algoritmus alapján történik. Ezeket a funkciókat a legnagyobb versenytársak (Apple, Samsung, LG) sokkal jobban tudják. A Hotel Lyciuméhoz hasonló jeleneteknél a 1020 soha nem fog jó lenni, ahhoz dinamikatartományban egyszerűen nem tud eleget. Ez van. A világos épületfalról egy-két képen eléggé a kamera felé tükröződnek a szórt fények, míg az előtte levő, a házfalnál jóval sötétebb növényzet árnyékban van. Vannak olyan fotók, amelyeknél el kell dönteni, mi akarsz mindenképpen megmutatni és mit nem. Ez is ilyen. Az épület a téma annak kell jól látszódnia. Ennél a képnél például szerencsésebben helyezkedtél el a fények beesési szögéhez képest, így az épület sem égett be, a homlokzati struktúrája jól kivehető. Azzal kevésbé kell foglalkoznod, hogy előtte a virágok nem látszanak, hiszen a téma maga az épület volt. Szerencsésebb fényviszonyok mellett (másik időpontban) jobb képet lőttél volna ugyanonnan.

Lakótelep és történelmi tévedés

Mindkettő S4-gyel

(#36587) Quasi_modo válasza Joker88 (#36548) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Tejpermáátum... juj.
Egyébként szvsz egész jó képek.

#36582) mikesgabor A directlinkes dologban ez nem csak az ő véleménye. Ha te máshogy gondolod az egy dolog, de sokan nem.
Esetleg linkeljünk bélyegképeket...

valami

(#36588) Lecs@


Lecs@
addikt

Egy pár kép őszi reggelen, borús ég mellett. Csak az kattintson a linkre, akit érdekel még pár automatán készült Note 4 kép. Reggeli séta

512 GB

(#36589) legiaap


legiaap
nagyúr

Igen félreértettétek amit írtam. Nem azt mondtam ne tegyen be automatán lőtt képeket. Annyit mondtam hogy kicsit lehetne babrálgatni (itt nem a szerkesztéste gondolok, mert az már másik dolog) is ami a 1020 képeire rá is fér vagy néhe elég lenne egy méterrel odébb állni a kép készítésekor. A direkt linkelésre quasi barátom leírta a tutit.

mikesgabor: Nem kritizálásra van a topik? Akkor csak jót vagy semmit? Szoktam én pozitív kritikák is adni.

Lecs@: Te meg mióta mondod meg a tutit, hogy nem kell direkt link? Vagyunk itt páran akik a kezdetektől fogva követjük a topikot. Erre te idejössz azt felrúgsz mindent ahelyett, hogy alkalmazkodnál és még neked áll feljebb. Szép!

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36590) randras_83 válasza Quasi_modo (#36587) üzenetére


randras_83
addikt

Én is inkább a direkt linkes megosztást preferálom. Pl ha egy mappányi képet akarok megosztani, akkor kiválasztok 2-5ig általam jobbnak ítélt képet direktbe és alá belinkelem a mappát oszt jónapot. :)

@Lecs@: Jó fej az a kutya :))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#36591) Azie válasza Quasi_modo (#36587) üzenetére


Azie
őstag

A bélyegképek miatt a mobil eszközről netezők lázadtak már korábban. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#36592) jacis válasza Lecs@ (#36588) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon jó képeket csinál sztem az új Note.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#36593) Azie válasza jacis (#36592) üzenetére


Azie
őstag

Igen, le a kalappal.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#36594) akooos válasza Lecs@ (#36588) üzenetére


akooos
veterán

Ez már valami! Nagyon szépeket csinál ez a "kis szar" :D
Gyorsan lehet vele fotózni vagy sokat fókuszál és szöszöl?

(#36595) Bozek válasza SOAD19 (#36583) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem tudom. Bár szerintem attól, hogy nem törlöd meg az optikát, még nem kellene mosott képet készítenie. De próbáld ki úgy, hogy megtörölted, megnézzük azt is.

(#36596) Lecs@ válasza legiaap (#36589) üzenetére


Lecs@
addikt

Figyu. Úgy látom itt te vagy a domináns hím . Márpedig te sem vagy világmegváltó ezem az oldalon, hiába is gondolod hogy az vagy.Meg lehet nézni sok-sok hsz - d. Én nem világot váltok itt, hanem leírtam nincsenek szabályok írva. Az, hogy a te ki elméd mit akar, az a te kis lelki problémád. Szép ! Látom azért más rá tudott kattintani a linkemre, és meg tudta nézni a képeket. Veled téma off. További békés életet ;)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#36597) Bozek válasza Lecs@ (#36596) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ott van a témaösszefoglaló, ha már kötekedni akarunk:
"a képek megosztásához a Mobilarena képfeltöltőt vagy ezeket az oldalakat használjátok:
http://imageshack.us
"

Ebben szó sincs a Dropbox és társai mappás megoldásairól. :)

(#36598) akooos válasza Bozek (#36597) üzenetére


akooos
veterán

Hát akkor frissíteni kéne a topic összefoglalót, mert jómagad is képfeltöltés.hu vagy flickr-es képeket linkeltél, úgy ahogy a többi x-száz ember is. Lehet itt verni a szabályokra, de akkor legyenek már rendes szabályok az összefoglalóban. Pl az is benne lehetne, hogy 1 hsz-ben ne legyen egyetlen egy 3 megás kép, ahogy volt már rá példa korábban.

(#36599) Lecs@ válasza Bozek (#36597) üzenetére


Lecs@
addikt

Értem. Köszi normális hangvitelű válaszod. Akkor érdemes 10-15 képet akár egyenként is megosztani ? És itt mindenki az 1 hsz - t betartva tölt fel képeket ? A PH képfeltöltőre fel sem megy. Vagy az lesz a gond miért nem lehet normális méretben.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#36600) Lecs@ válasza akooos (#36594) üzenetére


Lecs@
addikt

:R

Nagyon gyorsan fókuszál, és azonnal lő. Ez váratlan szitukra ont ideális.

(#36592) jacis páromnak G3 van, nekem is volt. Az is nagyon jó. Ezt még nem ismertem ki, de nagyon fogom szeretni. Én csakis amatőr fotókat csináltam automatán.

(#36590) randras_83 kis rosszaság. Mint egy gyerek. ( 5éves , és Blöff a neve :) )

[ Szerkesztve ]

512 GB

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.