Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) stilo18


stilo18
addikt

kaktusz
darázs az almafán
csiga1
csiga2

Huawei Ascend P6

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#32352) balazs1022 válasza legiaap (#32347) üzenetére


balazs1022
őstag

Itt 50mp-esnek írja

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#32353) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok G2-vel az első képem :) [link]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#32354) Wa2x_ válasza jooker82 (#32353) üzenetére


Wa2x_
veterán

Rendjén van.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#32355) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]
iPhone panoráma, jó volt az idő, tekertünk 40km-t, véleményeket kérek képről. :)

(#32356) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Naplemente panorámában, plusz egy sima.

(#32357) B-L-A-C-K válasza gergo5991 (#32355) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó lett csak valami hülye gyerek bele állt a képbe...:D ;]

(#32358) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok. Nem tudom, hogy LG G Pro képek szerepeltek-e már, ha nem akkor itt van néhány. A hidas és a repcsis nem telóval készült.
Nem vagyok elájulva, maradjunk annyiban, a készülék saját képernyőjén viszont szenzációsan néznek ki...mint minden telefonnal készült fotó. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32359) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Néhány hét próbálgatás után, kezdem megtapasztalni, hogy a Lumia 520 mennyivel és miben másabb, mint SIII. Ahogy én látom, az a következő. Napsütéses időben a Nokia egész jó képeket gyárt; dinamikaátfogása nagyobb, mint a Samsung-é, színekben ugyan kicsit fakóbb és nem teljesen a valóságot adja vissza, viszont élesség terén ismételten korrekt, a Samut ugyan le nem előzi, de nem sokkal marad el. Kevésbé napos, borongós időben viszont az L520 leszerepel, jön a festmény effektus. Viszont sötétben határozottan jobban teljesít, mint az SIII, még a színgazdagság, színek visszaadása terén is. Persze ez csak az én véleményem. :)
Hétvégén volt egy kis séta, tennék be egy képet érdekességképpen (nem a kép tartalmán van a hangsúly). Szóval a fotó elkövetője közvetlenül a kép alatt olvasható. A két kép pár perc eltéréssel készült, állványról. Én tudom, hogy a Samu gyenge sötétben, de azért ennél jobbra számítottam.

SGSIII LTE (i9305)

Nokia Lumia 520

[ Szerkesztve ]

(#32360) Kasya válasza BigBlackDog (#32359) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez komoly, hogy az also az 520? :o Brutális!

(#32361) BigBlackDog válasza Kasya (#32360) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen. Az Samu automatán volt, így az ISO1000 eléggé meglátszik. Viszont, ha ISO100 állítom, akkor is csak 1/17-ig engedi a záridőt, úgy sötét lett volna. Éjszaki, illetve tűzijáték üzemmódban pedig szörnyen homályosak lettek a próbálkozások, viszont a színek, úgy sem javultak (ugyan zajt kicsit kevésbé lehetett már látni). :(
Ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehet többet kihozni a Samuból, annak nagyon örülnék. Nekem csak ennyire futotta. :) Egyébként a szerkesztett változatok itt láthatóak.

[ Szerkesztve ]

(#32362) Blyan válasza BigBlackDog (#32359) üzenetére


Blyan
félisten

A Samun nem lehet záridőt növelni és isot növelni?

Mert azért az exif elég beszédes.

Nokia iso100, záridő 1/1
Samu iso1000, záridő 1/17

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32363) Blyan válasza BigBlackDog (#32361) üzenetére


Blyan
félisten

Nézz körül az Playen, csak van valami alkalmazás, ahol növelhető a záridő.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32364) Kasya válasza BigBlackDog (#32361) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, latom hogy a 2 sec az kellett neki...
De nagyon tetszik a szine a kepnek :)

[ Szerkesztve ]

(#32365) Danny365 válasza Blyan (#32363) üzenetére


Danny365
őstag

Androidon jelenleg nincs rá lehetőség, hogy manuálisan állitsd a záridőt. Elvileg a következő verzióban jön ez az opció csak, raw-val együtt.

(#32366) Blyan válasza Danny365 (#32365) üzenetére


Blyan
félisten

Hogy hogy nincs, mindenhol azt olvasom 4 éve, hogy az android a király, mert akármit meg lehet rajta csinálni. :DDD

Amúgy még iPhone-ra is írtak olyan alkalmazást, amivel lehet záridőt állítani, szóval erős kételyeim vannak.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32367) balazs1022 válasza BigBlackDog (#32361) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia nézd meg ezeket!:

Látom a Nokia tudna még jobbat is. Csak 2s-el készült. Tud az 4s-t is. Az S3 tűzijáték módban meg azért lett homályos mert mikor megnyomtad a gombot már fotozott is. Ilyenkor ugye még egy kicsit remeg az állványon. Én úgy szoktam, hogy időzítőt állítok be (mondjuk 2 másodpercet). Ezzel ez a bemozdulás megelőzhető. És így talán meg lesz az 1s záridő. Javaslom h próbáld ki a "gyenge fényviszonyok"opciót is. Ezzel ugyan világos lesz, csak zajos is, de viszont nem fog bemozdulni. (kicsit olyan Zero Shutter Lag-os ez a mód). Ja amúgy sztem is király az 520 este. Abban oda-vissza veri az S3-at. Hiába csak 5mp-es.

UI: Tűzijátékmód után mindig szerkesztek a képeken, mert nagyon elmossa az éleket a szoftver

(#32368) Danny365: Xiaomi Mi3-ban megoldották. Kézzel is lehet babrálni, akár 2 másodpercet is be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#32368) Danny365 válasza Blyan (#32366) üzenetére


Danny365
őstag

Mondjuk azt jól olvastad, az Android a király, de attől függetlenül tényleg nincs rá lehetőség. Itt a jelenlegi API, ezekkel lehet operálni. (és még ezeket se támogatja mind egy rakás készülék)

Egy alkalmazást találtam, ami papiron tudja, de mint kiderült, az is csak lő x képet, majd a végén egyberakja őket...

A scene módokkal lehet játszani, de hogy azok pontosan milyen beállitásokat takarnak, a jó isten se tudja, csak a Google.

(#32369) BigBlackDog válasza Blyan (#32363) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én is így erre jutottam hosszas kutakodás után, hogy a android SDK erre nem biztosít lehetőséget. A Samu driverbe meg nem másztam bele. :)
Amik lehetőségként vannak tudomásom szerint:
Automata üzemmód: záridő 1/17 és 1/10000 között mozog, ISO 100 és (talán) 1600 között
Rögzített ISO (100,200,400,800), záridő 1/17 és 1/10000 között
Éjszakai üzemmód: max. 0,5 mp záridő, ISO 100-tól megy felfelé
Tűzijáték üzemmód: max. 1 mp záridő, fix ISO50
Viszont 0,25 mp-es záridő felett már eléggé homályosodik valami miatt (más SIII-nál is előjött már ez a probléma, nem egy helyen olvastam róla).
Szóval ez van. :(

(#32370) Blyan válasza Danny365 (#32368) üzenetére


Blyan
félisten

Na most érted, szifonra még ilyen részletes api sincs. Mégis megoldották.
Valahogy az FPS számmal játszottak. Értsd, hogy pl nightcap alkalmazás 1/s záridőnél pl az előnézet is 1 FPS-el ment, aztán ezzel nyertek ki képet.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32371) BigBlackDog válasza balazs1022 (#32367) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Időzítő volt nálam is, az SIII-nál és a Nokiánál is. Ahogy látom, az elmosódás az SIII sajátossága hosszú záridőnél. Az utólagos élesítés meg azért mégsem az igazi, nem pótolja a képről a tartalmat. :)
A Nokia 4 másodperces záridővel már kiégette a képet egy-két helyen. Viszont 4 másodpercnél, fekete képen már előjön egy furcsa lilás beszűrődés oldalról, pl. itt és itt is látható.
A gyenge fényviszonyok is még tűrhető, de ott a színek még jobban elvesznek, legalábbis én sokszor ezt tapasztaltam.
A linkelt képeidet már néztem, csodálkoztam is rajtuk, hogy nem látszik az elmosódás. Vagy más kameramodul került abba az SIII-ba, vagy ügyesen élesítetted. Pontosan milyen beállításokat használtál az utómunka folyamán, ha szabad ilyet kérdeznem? :B

[ Szerkesztve ]

(#32372) BigBlackDog válasza Blyan (#32370) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Találkoztam már én is ilyen appal a Play-ben, de a zaj eléggé megmaradt a képeken még ezekkel is. Pontosan melyik app ez szifonnál (hátha van droidos megfelelője is)?

[ Szerkesztve ]

(#32373) Danny365 válasza balazs1022 (#32367) üzenetére


Danny365
őstag

Hmm, az viszont érdekes! Van xda-n pár hozzáértő "haverom", majd megérdeklődöm, hogy ez akkor hogy is van. Kösz az infot!

Az offot be is fejezem, sorry mindenkitől! :)

(#32374) balazs1022 válasza BigBlackDog (#32369) üzenetére


balazs1022
őstag

Ebben is helyesbítelek, de csak tapasztalataim alapján:
Automata üzemmódban kevesebb mint kb: 1/272000 is lehet a záridő és ISO80-tól 1600-ig
Éjszakai: ISO80- ISO640, max 1/2s és még ennél rövidebb záridő.
Am nappal egy kicsivel jobb képet ló tűzijáték móddal mint automatán, majd próbáld ezt is ki.
Meg azt is észre vettem h éjszaka Tűzijátékkal rettenetesen tömörít a cucc, sokszor 1MB sincs a kép. Még automatán iylenk 1,5mb és 2mb között mozog. Az S2 meg ez előtti Samsung telefonok Tűzijáték módja sokkal részletgazdagabb képeket csinált. Viszont S3-tól fele (S4, S5) mind rosszabb éjsazka.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#32375) BigBlackDog válasza balazs1022 (#32374) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszönöm, ezeket nem tudtam ilyen pontosan. :R
"Viszont S3-tól fele (S4, S5) mind rosszabb éjsazka." Akkor már megvan, hogy mire nem váltok majd egyszer. ;]
Viszont Neked már 4.3 van, nem lehet, hogy amiatt jött vissza kicsit az tűzijáték üzemmód élessége?

[ Szerkesztve ]

(#32376) balazs1022 válasza BigBlackDog (#32375) üzenetére


balazs1022
őstag

Nem. 1x visszatoltam 4.1.2-re és úgy is sz@r volt. Arra lennék kíváncsi h 4.0.4-en mit tud. Sztem abban lenne a megoldás. Amúgy addig jó képet csinál még egy kicsit kék este az ég. Letámásztom, időzítő bekapcs, tűzijáték beállít és várok. Aztán itthon: Picasa, majd kis filmszerű zaj effekt, majd eztán élesítés és ennyi.

Am S4-ben még ennyi állítás sincs, h Tűzijáték. Éjszakai az van, de azt is kiderítettem, h az ugyan az mint az s3-ban a gyenge fényviszonyok (a kép részleteinél a fájl nevében benne szerepelt h LLS). Akkor ott van még az S5, az is ugyan ez. Ezek már nem záridőznek. Csak szoftveresen (LLS-sel) feljavítja a cucc a képet.

Viszont engem is lérdekel h a Xiaomi miért tudja megoldani a záridő kérdést, a samsung meg miért nem? (holott ott az S4 zoom, és abban is lehet, ugye ez is android meg persze samsung)

Jah arról ne is beszéljünk h bele kukkantottam az S3 kamera alkalmazásában és oylanoakt találtam benne. Pl: megvolt a záridő állítás, sőt még az ikonja is, volt képstabilizátor, meg egy csomó csemege amit nem is tud, de mégis megtalálható az alkalmazásban.) Sztem van egy alap szoftver ami midnent tud, és egy adott telefonhoz vannak a paramtérek beállítva h mit tudjon.

Mégvalami az s2-ben sony érzékelő volt. Lehet azért csinált jobbat, Azt meg onnan lehet tudni h fehér kép készítésekor rózsaszínes volt a kép közepe.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#32377) BigBlackDog válasza balazs1022 (#32376) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"holott ott az S4 zoom, és abban is lehet, ugye ez is android meg persze samsung"
Erre a választ szerintem Te is sejted. Nem lehet mindenkinek ugyanaz a telefonja több éven keresztül, mert különben rossz lenne a ...

(#32378) balazs1022


balazs1022
őstag

Még vmi eszembe jutott. Amiért még rosszabbnak látszódhat az s3 képe az s2-nél az az (amit nem írnak sehol). Szóval az S3-nak jóval nagyobb a látószöge. Sztem a telefonok közül ennek a legnagyobb. Magyarul több minden fér el egy képre, tehát kisbbnek látszik minden. Ha rá nagyítunk s2-nél és s3-nál ugyan arra képrészletre h egyforma nagyságú legyen, így életlenebbnek fogjuk látni a képnek azon részét (mivel s3-n többet kell nagyítani). Ergo az S2 közelebb hozza a képet, oylan mintha közelebbről fotóztunk vna vele.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#32379) Blyan válasza BigBlackDog (#32372) üzenetére


Blyan
félisten

Nincs tudtommal:

645 Pro

PureShot

NightCap

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32380) #31733248 válasza BigBlackDog (#32359) üzenetére


#31733248
törölt tag

A mobilokat nem arra találták ki, hogy állványról fotózzanak velük, különösen nem arra, hogy állványról és éjszaka. :N 2 másodperces záridő vs. 1/17? :) Az 520 azért nyilvánvalóan gyengébb fotózásban, mint az S3, ebben aligha lehet komolyabb vita.

(#32381) Kasya válasza #31733248 (#32380) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hagyjuk mar ezt, hogy "nem arra talaltak ki". Azert van benne kamera, hogy fenykepezz. Egyes modellekhez pedig a ceg kulon gyart pl. kieheszitot, hogy allvanyra szerelhesd.

(#32382) koboldozat válasza #31733248 (#32380) üzenetére


koboldozat
senior tag

Ez hulyeség. Ha nem való állványra akkor minek vannak benne olyan funkciók mint pl.: iso, es záridő állítás. Egy 3-4 másodperces záridőt lehetetlen kitartani kézből. Ezert kell segédeszköz.

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#32383) MR007RM válasza #31733248 (#32380) üzenetére


MR007RM
addikt

Ja persze, mondjad ezt a Nokia HH-23 -mamnak és az eddigi nem gyenge éjszakai fotóimnak. :W

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#32384) #31733248 válasza Kasya (#32381) üzenetére


#31733248
törölt tag

Felesleges ezt a vonalat erőltetnetek. Kb.olyan ez, mintha azt bizonygatnám, hogy a Wartburg jobb autó, mint a Ferrari, mert a Ferrari fennakad az olyan földúton, ahol a Wartburg nem. :)

A mobilokban levő kamerát alapvetően az "előkap és lő" típusú fotózásra találták ki, nem arra, hogy állványt hurcoljunk vele a több másodperces záridejű fényképekhez. Márpedig ebben a versenyszámban az S3 egyértelműen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#32385) Kasya válasza #31733248 (#32384) üzenetére


Kasya
nagyúr

(OFF)Ova intelek a teljesen mas teruletu hasonlatoktol. Meg érdemi eredményét sose láttam itt a forumon.(/OFF)
A "találtak ki" kifejezés...mondd ezt a Samsungnak vagy a Nokianak, hogy a termékvonalak nem arra lettek kitalálva, amire sokan használják és töröljék a palettábol őket.

A legtöbben élvezetből, hobbiból fenykepezunk, nem pedig azert, hogy marketing vagy dicsekvés céljából a telefonok tudását színezzük.

Ha nem vagy kíváncsi a fotókra, nem nézed meg őket. Minden poszt vegen láthatod, hogy mivel készült, tehát váratlanul nem fog érni az eredmény (jo eséllyel).

(#32386) koboldozat válasza #31733248 (#32384) üzenetére


koboldozat
senior tag

Te így gondolkozol mi pedig máshogy ebben a témában. Mar vannak olyan praktikus mini tripodok amik elférnek egy belső zsebben. Szal nem kell ezt túl dramatizálni.

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#32387) natë


natë
nagyúr

(#32388) silmatauki válasza Blyan (#32370) üzenetére


silmatauki
őstag

A lényeg: az AppStore-beli "long shutter" alkalmazások kétfélék és nem összekeverendők:

- azok, amelyek a szabvány max. 1/15s-t kiterjesztik max. 1sec-ig (de nem afölé!). Ez drámai low light performance növekedést okoz.

- azok, amelyek (jellemzően videót forgatva – emiatt korlátozott a felbontásuk) átlagolják az egyes képeket. Ezek képesek 1s-nél jóval hosszabb működésre, DE csak és kizárólag "autók fénycsíket húznak"-típusú fotók készítésére alkalmasak, igazi low light képekére nem. Ezeket tilos használni tehát akkor, ha tényleg kevés fényben akarsz fotózni – akkor a már említett 645 Pro-t, a sajna már nem elérhető KitCam-et stb. kell használni.

(#32389) silmatauki válasza Blyan (#32366) üzenetére


silmatauki
őstag

"Amúgy még iPhone-ra is írtak olyan alkalmazást, amivel lehet záridőt állítani, szóval erős kételyeim vannak."

Ez nem igazán igaz: 1/30s feletti záridőre az életben nem kényszerítesz egyetlen iPhone-ot sem, és az 1/30s-at is csak az 5s-en lehet kényszeríteni – az iPhone 5 / 5c-n pl. már csak 1/20s-at kényszeríthetsz, régebbi gépeken meg még annyit sem, azaz ott marad az 1/15s minimális záridő, függetlenül a fotózott tárgy típusától. (Gyk. az iPhone-okban – szemben egy csomó "Intelligent Mode" kamerával, mint pl. a Pana cuccai - nincs automatika, amely érzékelné, hogy a tárgy pl. egy sportoló, és emiatt sokkal magasabb záridőt használna, persze megnövelt ISO mellett.)

(#32390) moleculez


moleculez
veterán

Na most sok okosat olvastam a szoftveres háttérről.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32391) balazs1022 válasza BigBlackDog (#32377) üzenetére


balazs1022
őstag

Ezt a Xiaomi topikból kértem egy fórumtárstól

Én kértem meg h csináljon 2s-es záridővel egy képet. Jelezte h nem igen ért hozzá de azért lő egy képet vele. Azért a csíkokból jól látszik h mit is tudna még az android hozzáértő kezekben.

Amúgy a Nokiás képet 20:23 kor csináltad. Te mennyire érzékelted sötétnek az eget? Tudnál csinálni még egy tesztet hasonló körülmények között? De jó lenne ha az s3 legtöbb beállítását is használnád (éjszaki, tűzijáték, LLS). De azt is megértem ha már nem akarsz vele kínlódni. :D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#32392) BigBlackDog válasza balazs1022 (#32391) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na jó, akkor a következő sétán (hét második felében lesz valószínűleg) kicsit alaposabban fogom a tesztképek körülményeit megválasztani. Igazából azt a kettőt nem is annyira alapos teszt jelleggel szántam, csak úgy érdekességképpen csináltam. :DDD
Az ég sötétedését én nem annyira érzékeltem erősnek, flickr-ön van még egy templomos-szobros kép, az a linkelt képek után készült, ha jól emlékszem.

(#32393) balazs1022 válasza BigBlackDog (#32392) üzenetére


balazs1022
őstag

Akkor azt megköszönném! Most már nagyon kíváncsi vagyok az eredményekre. Remélem azért majd megközelíti az s3 a nokia szintjét.

Amúgy ezek a fixen beállítható ISO értékek. Az ISO50 értelem szerűen nem automatika módban van, hanem Tűzijáték.
(L:/dl/upc/2014-04/22/390858_u5zevhccbwhaod1g_iso.jpg)ISO-k(/L)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#32394) Blyan válasza silmatauki (#32389) üzenetére


Blyan
félisten

Nyilván csaltunk többen is, mikor 1/1-es képeket csináltunk iPhone-nal... :B

Szerk:

Láttam a másik hsz-t is, most már értem.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32395) #18001664


#18001664
törölt tag

Lumia 1520.
Esőcsepp macro
Cserebogár macro
Zöld
Eper macro

Meg lehet őket nyitni?

[ Szerkesztve ]

(#32396) silmatauki válasza #18001664 (#32395) üzenetére


silmatauki
őstag

Meg.

(#32397) natë


natë
nagyúr

Z1 - Flakon

[ Szerkesztve ]

(#32398) Kasya válasza #18001664 (#32395) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szepek, jo szinek! Mennyi lett rajtuk szerkesztve?

(#32399) #18001664 válasza Kasya (#32398) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszi :)
A Nokia Creative Studioban lett minimális módosítás...fényerő, élesség és méretrevágás.

Effekteket egyáltalán nem alkalmazok, kivéve ha fekete-fehér képet akarok. A természetes fotókat részesitem előnyben :)

[ Szerkesztve ]

(#32400) Kasya válasza natë (#32397) üzenetére


Kasya
nagyúr

Vagy en kezdek hozzaszokni a Z1 kepeidhez, vagy te kezded megszokni a kamerat es jobb kepeket loni :D
Bar tovabbra is eletlennek talalom oket.

Yamato: Akkor mar ertem azt is, hogy miert csak akkora a fajl meret, amekkora. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.