Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40201) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Most volt "szerencsém" látni az időmérő végeredményt... ez a ferrari botrányos! szerintem megint nem szereznek pontot! Én még mindig ferrari drukker vagyok, de ha nem szereznek egy első-második helyet az elkövetkezendő 1-2versenyben... hát nagyot fogok csalódni mostmár... :( :(

Üdv: Csabee.

(#40202) sekli válasza Csabee. (#40201) üzenetére


sekli
addikt

már pedig nem valószínű..., egyébként ez majdnem a legjobb időmérőjük volt idén... :U

(#40203) Ijk válasza Csabee. (#40201) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát mondjuk nekem édesmindegy, hogy szereznek-e pontot, vagy sem. Azt hiszem Ferraritól inkább a dobogó lenne elvárható, az hogy egyszercsak majd bemákolnak 1-2 pontot az hidegen hagy.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40204) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megint nem maradt Kiminek új gumija a Q3-ra, ezért a szar idő...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40205) venember83 válasza sekli (#40202) üzenetére


venember83
nagyúr

Messze legjobb, szerintem. De remélhetőleg lesz ez jobb is, és méghozzá idén. :U

[ Szerkesztve ]

(#40206) hunnylander


hunnylander
őstag

Weights

www.HunnyF1.com

(#40207) venember83 válasza hunnylander (#40206) üzenetére


venember83
nagyúr

Mondom én, hogy valami van a Brawn autókkal. Könnyen se ment nekik.

(#40208) JColee válasza venember83 (#40207) üzenetére


JColee
őstag

gyártsunk összeesküvés elméleteket ;]
kimi jóval lassabb volt a q3ban, mint amennyi benzinnel többet cipel :(

[ Szerkesztve ]

(#40209) adman válasza Motion_Blur (#40204) üzenetére


adman
tag

Megint nem maradt Kiminek új gumija a Q3-ra, ezért a szar idő...
szar gumival meg minek ment ki?

(#40210) [CS]Blade2 válasza JColee (#40208) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

mert nem volt már új gumija a Q3-ra :Y
Pedig, ha jól emlékszem a Q1-ben és a Q2-ben is elsőre mente a jobbik idejét.

(#40211) Motion_Blur válasza hunnylander (#40206) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vettel a favorit.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40212) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Barchi és Alonso fogható a Ferrarik számára. Sőt tartok tőle hogy az egyik Toyota meg kieső lesz. Vettel ismét dobogón (1), és talán Hami is, harmadik hely Buttoné lesz.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40213) bdav válasza Motion_Blur (#40211) üzenetére


bdav
őstag

igen, ő. De Ham is egész jól áll, nem extrém könnyű autóval ment (sőt, Barit nehezebbel verte), ez jó. Holnapra Vettel - Glock - Ham, vagy Vettel - Button - Ham dobogót várok (nem feltétlen ilyen sorrendben).

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#40214) G.Zs. válasza Motion_Blur (#40211) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Hamilton nem a könnyű autó miatt volt gyors. :R A Meki alakul. :C
Ha így folytatják, Európában már a győzelemért mennek.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#40215) Alex91


Alex91
félisten

Ha a ket Toyota elmegy Vettel elott, es az egyik visszafogja a mezonyt... A Toyotak is eleg gyorsak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40216) [CS]Blade2 válasza Alex91 (#40215) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Akkor sem lesz semmi, csak Vettel tartja a lépést, és mikor kimennek a Toyoták szépen lesz 4 és 6 tiszta köre amivel visszajöhet 1.-nek. Megtankolt Toyotához képest kb 1sec-el gyorsabb, így 4-6sec hátrányt még összeszedhet az elején, de többet már nem nagyon. Ha ennél több, akkor is vissza lehet hozni 1.nek, csak kevesebbet kell tankolni.

(#40217) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Szerintem Vettelnek van a legnagyobb esélye a futamgyőzelemre.
Számomra sajnos.

(#40218) Alex91 válasza -XadAnuX+ (#40217) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk van egy gyors autoja, es o is gyors :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40219) -XadAnuX+ válasza Alex91 (#40218) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Hát igen, ehez egy jó kocsi is kell.
Ha a Toyotának van egy kis esze, Timo-t beáldozzák Trulli hátvédjének.
Kicsit lassabban megy Timo, és nagy előnyt ki tudna autózni Trulli.

(#40220) Motion_Blur válasza -XadAnuX+ (#40219) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vettel eljön másodiknak és lekíséri Trullit a boxba.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40221) tuskooo válasza -XadAnuX+ (#40219) üzenetére


tuskooo
addikt

Lehet, fordítva jobb lenne, Trulli hajlamos a versenyeken elvérezni a jó időmérő után.

(#40222) madstunt


madstunt
addikt

vááááá
egyszer úgy tűnik hogy fisico jól fog menni a hétvégén erre mégse.... :F
nem kellett volna gascoyne bá't olyan hamar kidobni

@tuskooo: Hát igen volt már rá sokszor példa...elölről rajtol majd feltart mindenkit...

[ Szerkesztve ]

(#40223) -XadAnuX+ válasza Motion_Blur (#40220) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Akkor a futamgyőzelem csak álom marad Trullinak.

(#40224) -XadAnuX+ válasza tuskooo (#40221) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Ez a másik, Trulli híres, hogy az időmérőn jól megy, de a versenyeken már nem olyan jó.

(#40225) gV válasza Motion_Blur (#40211) üzenetére


gV
őstag

kiváncsi leszek holnap a kers mennyit számít nehéz autóval a rajtnál, nem lesz egyszerű pozicíót javítani Rosberget legyűrheti Kimi, de Felipének alo és hami (ő viszont egész jól eljöhet) kizárt és bár barinak nincs kerse de jóval könnyebb, szal marad a versenytempó amibe bízhatunk

(#40226) puttputt válasza AMD Power (#40200) üzenetére


puttputt
őstag

Hát... Webbert tényleg elvitte a "homokvihar", kár érte (druszám :DDD ) :(
Vettelnek megint nagy esélye van..., tényleg szép jövő előtt áll.
A két Toyota szerintem megint nem lesz versenyképes annyira, hogy tartani tudják magukat (boxtaktika?), Raikkonen, Hamilton... biztos, hogy nekiindul szépen..., akár Kínában.
Kubica szegény, kaphatott volna egy "5 rajthelyes kitüntetést", ha már Sutilt nem lehet hová büntetni :DD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#40227) puttputt válasza Motion_Blur (#40211) üzenetére


puttputt
őstag

Azért milyen durván belőtték "egymás mellé" Hamiltont meg Buttont :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#40228) Motion_Blur válasza gV (#40225) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha 8-ban lesz holnap a két autó, én már összeteszem a kezem... :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40229) JJános válasza Motion_Blur (#40228) üzenetére


JJános
addikt

Szerintem holnap: Vettel, Button, Hamilton, lesz a dobogó.
De a Ferrarikat dobogóközelbe várom.

Ma sajnos nem voltam tévé előtt. Egész nap a szőlőben kapáltam, de holnap nézem.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#40230) -XadAnuX+ válasza Motion_Blur (#40228) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Sajnos csoda kell hozzá, hogy valamelyik Ferrari a legjobb 6-ban végezzen. :U

(#40231) Oliverda válasza Motion_Blur (#40211) üzenetére


Oliverda
félisten

Hamilton ugyanolyan nehéz volt mint a két disznósajt? Ez kicsit meglepett. :) Remélem hogy holnap a KERS segítségével majd tud egy jó rajtolni. Jobbat mint tavaly. :))

Kova meg mit csinált már megint? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40232) [CS]Blade2 válasza JJános (#40229) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem tiszta körülmények között Vettel nyer, és mögötte a Box taktika (a toytota boxtaktikája) fogja eldönteni, hogy milyen sorrendben ér be Glock-Trulli-Button. Ha jó lesz a Brawn versenytempója, Bari is bejöhet utánuk. Közben Kimi-Massa-Hamilton-Alonso harcol majd a pontokért.

(#40233) #70869248 válasza [CS]Blade2 (#40138) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem, nem mindegyik versenyző tudja megmondani :) Mert ezek nem egyszerűen körülhatárolható dolgok, adva van egy pálya ami folyamatosan javul, adva van egy versenyprogram minden csapatnak, azaz hogy melyik nap mit próbálnak, és arra mennyi gumi van (mert szűkös az is). Dolgoznak azon hogy az autó beállításai jók legyenek a vasárnapi futamra....és mindezek közben a versenyzőknek visszajelzéseket kell adniuk a fejlesztésekről.
...és ezt nem feltétlen tudja mindenki jól érthetően...és legfőképpen hatékonyan végezni.
Pláne ha mindezek közben több részegységen is fejlesztenek, azaz pl. jelenleg a hátsó diffúzor új első szárnnal mint a McLaren-nek esetében..Kovalainen pl. bizonytalan az új első szárnyban, neki vezethetőbbnek tünt a régi.
Alonso fejlesztőmunkája jól lekövethető volt a Renault-nál,..és biztos vagyok benne hogy a McLaren-nél is...majd most újra a Renault-nál, és ki is autózza a fejlesztésekből a jobb teljesítményt!..ez fontos.
Ezért aztán majd ha Piquet ír egy könyvet,..vagy akár Kovalainen, akkor hiába írják meg hogy a csapat mindent Alonso-nak adott meg, vagy Hamilton-nak, és nem rájuk volt szabva az autó.
Mert az autót arra szabják aki gyorsabb tud lenni vele. Mert benne van több lehetőség. Az ő szája íze szerint alakítják az autót,...pl. Webber is Vettel beállításait használja, és azt mondják hogy gyorsabb vele...én erről nem vagyok meggyőzve, mert Webber nem mai gyerek akinek most kellene megmutatni egy agresszív beállítást és homlokára csapva tizedeket javul. Számára pl. sztem ez kényszerhelyzet...ezért én nem is várok nagy javulást Webber-től Vettel javára.

(#40234) Zeratul válasza Oliverda (#40231) üzenetére


Zeratul
addikt

Rajtnál szvsz nem használható a KERS.

(#40235) JColee válasza Zeratul (#40234) üzenetére


JColee
őstag

:F

(#40236) válasza Zeratul (#40234) üzenetére



addikt

Használható.
Ez nem szvsz kategória. :))

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40237) Oliverda válasza Zeratul (#40234) üzenetére


Oliverda
félisten

Babaxna ha pont a rajtnál nem lehetne használni. Asszem 100km/h alatt nem lehet használni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40238) JColee válasza Oliverda (#40237) üzenetére


JColee
őstag

tényleg van ilyen megkötés?
miért? kipörögne a kerék és nem lenne értelme, vagy ilyesmi?

csak ne essen az eső, mert akkor kiminél megint rövidzárlatos lesz

(#40239) válasza JColee (#40238) üzenetére



addikt

Tényleg van ilyen megkötés, de az okában már nem vagyok biztos.
Esőtől nem félek, csak homokvihar ne legyen.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40240) G.Zs. válasza -XadAnuX+ (#40230) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem aki ebben a mezőnyben a legjobb hatban végez, az elégedett lehet. Legyen az McLaren, Ferrari,vagy akármelyik másik csapat. Nagyon kiegyenlítettek az erőviszonyok. A pillanatnyi formán múlik minden. Szó sincs itt BGP fölényről. Holnap akár négy-öt csapat is nyerhet, akár a két ferrari közül valamelyik, és Hamilton is. Ha jól megnézzük, mindegyik kocsinak megvan a maga erénye. A Brawn és a Toyota a diffúzor miatt gyorsak, A Red Bull egy aerodinamikai csoda, a McLaren nem eszi a gumikat és nekik van a legjobb KERS-ük, és bár egy körön nem elég gyorsak, Hamilton versenytempója a legjobbak között van,.
A Ferrarinál pedig eddig sem a kocsi gyorsaságával volt baj, hanem a megbízhatóságával. Ha ezt kijavítják, és a csapat összeszedi magát, ők is labdába rúghatnak az idei szezonban.
Alonso és Rosberg számomra kérdőjel. Őket most még nem tudnám hova rakni.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#40241) #70869248


#70869248
törölt tag

sajna csak felvételről láttam az időmérőt, viszont sztem nem véletlenül ült Romain Grosjean ott ahol, ahogy nem véletlenül vágták be a közvetítésbe sem. Remélem hamarosan megversenyeztetik Piquet-l.
Sztem Sutl meg ki akart térni Webber elől, csak nem értették meg egymást, pont oda húzodott ahol Webber el akart menni...mert sztem gyakorlatilag Sutil lehúzódott az ideális versenyvonalról.

(#40242) !Overdose! válasza G.Zs. (#40240) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem mi nem egy F1-et nézünk. :F

b-type: A Sutil-Webber esetet én is így láttam.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#40243) G.Zs. válasza !Overdose! (#40242) üzenetére


G.Zs.
senior tag

:F
Fejtsd ki légy szíves, mivel nem értesz egyet?
Megpróbáltam előrevetíteni, mi várható idén. Nem mondom, hogy tutira így lesz, de szerintem sanszos.
A Meki formája rohamosan javul, a Ferrari meg (sajnos :DDD ) nem az a csapat akit csak úgy leírnék.
Lesz itt még tűzijáték.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#40244) hoffman_ válasza G.Zs. (#40240) üzenetére


hoffman_
nagyúr

??

Alonso az egyik legjobb pilóta jelenleg, szerintem. Mondom ezt úgy, hogy 2 évig utáltam, mint a szemetet :DDD
És Rosbergről is ezt zengte mindenki eddig, csak ugye az autója volt elveikben gyengécske. Aztán idén mégsem villog, de majd eldől még.
Végső soron nincs ezekkel a nevekkel semmi gond, azt hiszem :)

Bár szívemből remélem, hogy a fagyi-fiú a pacis kocsival végre megmutatja, hogy a legenda miért is vezette be anno a F1-be. Ideje villantania valamit. Meg, ugye, nem értem hol a baj. Ha megnézitek a Q2-őt, akkor a 3. időt mente, ami azért valljuk be, nem rossz...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40245) G.Zs. válasza hoffman_ (#40244) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Alonso szerintem is az egyik legjobb, és én sem szeretem túlzottan :N :D . Nem is vele van baj, hanem a rönyóval.

"Ha megnézitek a Q2-őt, akkor a 3. időt mente, ami azért valljuk be, nem rossz..."
Pontosan erre céloztam az előbb. A ferrai nem lassú, csak eddig nem jött össze nekik semmi.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#40246) Zeratul válasza (#40239) üzenetére


Zeratul
addikt

Rajtnál semmilyen rajtoltatást segítő berendezés nem használható, kérdés hogy KERS aló helyzetből történő használata minek minősülne.

(#40247) JColee válasza hoffman_ (#40244) üzenetére


JColee
őstag

én is utáltam mint a fene, de most már kedvelem (más lett a közellenség :DDD )

csak viccből írtam (az esőt)

[ Szerkesztve ]

(#40248) hoffman_ válasza G.Zs. (#40245) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez csak kicsi vigasz, és csak arra jó, hogy kidumáljam magam, de Raikönnen mente leggyorsabb köröket, akkor is, ha az első 3-ban sem volt benne, nem egyszer :DDD

A renó meg olyan, amilyen. Nem kéne elásni, mert azért csak meg tudott nyerni egy világbajnokságot Alonsoval, míg ugyanez a McLarennel nem jött össze. Persze ez a pilótán is múlik, de Alonso nem lett szarabb, azt hiszem. Talán nem jött ki a mercisekkel, de az a lényeg, hogy szerintem ne ássuk a Reault-ot, nem olyan tákolmány az, most is volt már jó pillanata :)

Amúgy ez az Alonso dolog érdekes, régen olyan beképzelt, arrogáns spanyol gyík volt a szememben, és most valahogy nem. "Beleöregedett" a Forma1-be, és olyan tiszta lett. Lehet, hogy nem így van, de így érzem.
Akit még nagyon csíptem, mint versenyzőt, az Coulthard, kár érte, ebben az idényben még akár ő is villoghatna. Itt mindenki tud :DDD
Tavaly is volt olyan pillanat, amikor brillírozott, és felidézte a régi szép időket, csak az a taliga ami hozza a futamgyőzelmet Vettelnek, az alatta megállt...

Sajnos csak hallomás, és archívum, mivel nem láttam a nagybetűs csatákat, de azért Coulthard és Schumi mentek szépeket egymással ;] (fiatalka vagyok, és akkor még nem volt a szívem csücske az F1 :( )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40249) -XadAnuX+ válasza hoffman_ (#40244) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Alonsoról nekem is ez a véleményem :K

(#40250) -XadAnuX+ válasza hoffman_ (#40248) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Igen, Alonso szerintem nagyon "beérett"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.