Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40101) gV válasza Motion_Blur (#40097) üzenetére


gV
őstag

Egyébként Kimi a téli teszten 1:32.1-et futott

bahreinben eddig mindig sokkal jobb időket mentek a teszteken mint a versenyhétvégén lsd 2007/8 teszten 1:29/1:30 nagydíj ideje alatt ~1:31

szal a teszten elért idő idén sem jelent itt semmit

[ Szerkesztve ]

(#40102) Haart válasza Motion_Blur (#40097) üzenetére


Haart
addikt

És szted amivel futotta az versenysúlyú gép volt? Sztem abba a gépbe kimin meg a motoron kivül semmi nem volt kb :D Teszteken nincs súlykorlátozás. Másik hogy sztem az időmérőn ottlesznek az idők hidd el.

(#40103) hunnylander válasza Haart (#40102) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem lesznek ott, és nem kellett ahhoz könnyű autó, hűvösebb időben (oxigéndúsabb talajközeli levegő) a motor is jobban harap. Úgyszintén a gumik is másként viselkedtek akkor.

Ez több pályára is áll, hogy a téli tesztek idejeit nem érik el a nagydíjakon.

www.HunnyF1.com

(#40104) válasza Motion_Blur (#40099) üzenetére



addikt

Ezt ismerem, csak itt nem tudom ki milyen gumin volt. :F

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40105) stvnppp


stvnppp
senior tag

Erről a cikkről EZ jutott eszembe...
Szerintetek Nelsinho meddig marad, mert nem igazán megy neki? Vagy megtartják Alonsonak hátvédnek? :P
MÁS:
Barcelonáig meg kár a Ferrarival foglalkozni, addig úgyse hoznak semmi újat, se pontot... Majd visszatérünk rájuk akkor... :(((

[ Szerkesztve ]

(#40106) venember83


venember83
nagyúr

Engem is sért sok minden... :U

(#40107) wildrain válasza hunnylander (#40103) üzenetére


wildrain
addikt

Igen, és a Brawnok is csak azért voltak gyorsak a teszteken, mert nem érték el a súlyhatárt. ;)
Mindenki súlyhatár alatti autóval tesztel, mert annak olyan sok értelme van. :U

[ Szerkesztve ]

(#40108) -XadAnuX+ válasza stvnppp (#40105) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Remélem nem marad sokáig Nelsinho.
Bruno Sennát a helyére.

(#40109) Oliverda válasza wildrain (#40107) üzenetére


Oliverda
félisten

Mintha ő pont ezt próbálta volna megcáfolni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40110) wildrain válasza Oliverda (#40109) üzenetére


wildrain
addikt

Nem neki szántam, hanem az előző hsz-re akartam, de a maciikrek megzavartak. :D

(#40111) [CS]Blade2 válasza gV (#40101) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A teszt elő 1-2 napján lejött a sok homok a pályáról, és jól felgumizódott, ezért értek el jó köridőket. Most 20 autó van, ezért hamar letisztul a pálya, csak a magas hőmérsékletre kell belőni az autót, és újra 1:32:1-et fog futni Kimi. Kérdés, hogy akkor néhány másik csapat mire lett volna képes akkor a teszten, ill. most. Lehet pályarekordra is. :)

(#40112) hunnylander válasza wildrain (#40110) üzenetére


hunnylander
őstag

Mondjuk az az 1:32.1 ha nem is a Ferrari számára, de a Brawnnak lehet, hogy elérhető közelségben lesz Q2-ben. Majd meglátjuk. :D

www.HunnyF1.com

(#40113) gV


gV
őstag

(#40114) #70869248 válasza gV (#40113) üzenetére


#70869248
törölt tag

"..When he spoke those few words they were always very valuable," Whitmarsh added.
:)

...a franc tudja egyébként, sok minden alátámasztani látszik azt amit DC mond (számomra legalábbis). De ha igaz is, ez hozzá tartozik Kimi egyéniségéhez. Én nem ebben látom a jelenlegi fő hiányosságát.

(#40115) bdav válasza #70869248 (#40114) üzenetére


bdav
őstag

Nemtom én mindig is azt mondtam h. Kimiből kiveszett valami, amióta a Ferrarinál van. Lehet hogy ez az utolsó McLarenes évének eredménye (2006 volt az évtized legratyibb teljesítménye a mercinél, asszem futamot se nyertek akkor), de hiányzik belőle az amit pl. 2005-ben suzukában megcsinált. Eleinte még lehetett indokolni h. nem ismeri az autót meg stb, de mostmár harmadik éve van ott. Ennek ellenére azt nyilatkozza h. jól érzi magát, fura :F

ja és minden Raikkonnen (nem Ferrari!) drukker vallja csak be nyugodtan h. akkor kezdett neki szurkolni amikor a Saubernél / McLarennél versenyzett

lehet h. az a jó hogy a mercinél nagyon bekorlátozzák a pilótákat úgy általában, azok meg a pályán vezetik le a feszültséget :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#40116) JColee válasza bdav (#40115) üzenetére


JColee
őstag

mclarennél (kezdtem neki szurkolni)
egyébként egyetértek, mostanában valahogy nincs meg az a "plussz" ami régen megvolt :(

[ Szerkesztve ]

(#40117) Nowhereman válasza hunnylander (#40087) üzenetére


Nowhereman
őstag

De a balf@szságok mennyiségében sem volt senki közelükben! Ha Hamiltonba szorult volna valami inteligencia, akkor már 3 futammal a vége lött világbajnok lett volna, nem az utolsó körben.

Utánam a kondenzcsik!

(#40118) #70869248 válasza bdav (#40115) üzenetére


#70869248
törölt tag

Szvsz most sok minden a Ferrari-n múlik, nagyon kevés a tesztkör, gyakorlatilag csak szabadedzéseken ezért a visszajelzések sokkal nagyobb fontosságot kapnak, és a tesztversenyzők sem tudnak annyira hatékonyan segíteni mint eddig...azaz nagyon fontos az összeszedettség.
A Ferrari ráadásul szeretné Vettel-t, Vettel pedig szeretné a Ferrari-t ..de ez az egész akár el is úszhat, ha a Ferrari nem mutat erőt.
Én nagyon remélem hogy nem esik szét a Ferka, mert a Ferrari mindig is kis szívcsücsök marad. Az úgy van rendjén hogy legyen etalon a versenypályán, ahogy a sportkocsik között is, nem kell olyan mértékű fölény mint amit Todt-Brawn és MS alatt elértek, de mindig is versneyeket nyerni képes, és az ellenfeleknek kihívást jelentő csapatnak kell maradnia.

(#40119) Nowhereman válasza (#40092) üzenetére


Nowhereman
őstag

Már alig várom, hogy szidják majd itt a forumon Webbert amint majd a homokvihar közepén botladozva kérdezgeti körbe a társaságot hogy az arasznyi homok a pályán az orkán erejű széllel még elviselhető, vagy valahogy máshogy ütemezzük a versenyt?

Utánam a kondenzcsik!

(#40120) Male válasza bdav (#40115) üzenetére


Male
nagyúr

Ferrari szurkolók nem számítanak? ...ha mégis, akkor: McLarennél kezdtem neki szurkolni... persze azért a Ferrari volt az első akkor is... rossz csapatban volt :D

Miért fura, hogy jól érzi magát? ...ha nem motivált, attól még jól érezheti magát a csapatban... mindig van jégkrém, stb :DDD

(#40121) bdav válasza #70869248 (#40118) üzenetére


bdav
őstag

"Szvsz most sok minden a Ferrari-n múlik"

tavaly és tavalyelőtt is ugyanezt éreztem Kimin. Az h. tavaly Massa előtte végzett a pontversenyben, önmagáért beszél.

Male: "Ferrari szurkolók nem számítanak? " de de másképp. most kifejezetten a Kimi-drukkerek "evolúciójára" akartam hivatkozni :) NEKIK különösen fájhat a dolog

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#40122) Motion_Blur válasza bdav (#40121) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Az h. tavaly Massa előtte végzett a pontversenyben, önmagáért beszél."

Meg az is, hogy pl. az elmúlt két időmérőn jóval előrébb végzett Kimi a rajtrácson mint Massa.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40123) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Van már China09 video: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40124) Male válasza bdav (#40121) üzenetére


Male
nagyúr

Jaaa... :)

A szurkolóinak fájó... dehát ez van.

(#40125) proof88 válasza Motion_Blur (#40123) üzenetére


proof88
addikt

Mit kérdeznek Kubicától, nem értem, "Why are you ....?", aztán válaszol valamit, hogy "Because I....." ?

(#40126) válasza proof88 (#40125) üzenetére



addikt

Ha jól értem azt kérdik tőle miért van a boxban
Kubica meg kb azt mondja, hogy b+, mert karamboloztam.

:DD

Why are you in the pit?
*beeep*, 'cause I crashed.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40127) puttputt válasza Motion_Blur (#40122) üzenetére


puttputt
őstag

Igen...Kimi, mintha megint kezdene magára találni. Úgy legyen! :K

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#40128) puttputt válasza Nowhereman (#40119) üzenetére


puttputt
őstag

Közben meg elrabolják a beduinok :DDD

Amúgy, nem lenne már rossz egy "átlagos" futam, megszakítás-balhék nélkül..., ennyire azért nem kéne cirkuszosra venni a figurát. Másik, h. szerintem pocsék helyekre viszik a csapatokat... miért nem jó nekik Európa? Miért erőltetik annyira az ázsiai futamokat, ha úgyis ez a vége, előreláthatóan... :F Nekik ott van az Ázsia Futam ;)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#40129) Zoli1222


Zoli1222
őstag

A vasárnapi futamot meg lehet nézni vhol majd neten?

(#40130) válasza Zoli1222 (#40129) üzenetére



addikt

1. hsz is your friend.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#40131) Nowhereman válasza puttputt (#40128) üzenetére


Nowhereman
őstag

Azért mert többet csengetnek börniék zsebébe. Szerintem a korlátolt költségvetés is csak azért találták ki, hogy mondhassák a csapatoknak, hogy: "minek nektek közvetítési díjből részesedés, hiszen csak 42M$-t költhettek?" Lassan a csapatoknak kell majd fizetni azért
, hogy rajthoz állhassanak...

Utánam a kondenzcsik!

(#40132) Zoli1222 válasza (#40130) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi, csak nem voltam benne biztos, h a futam is nézhető. :R

(#40133) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Szép reggelt mindenkinek!
Jaj de várom az időmérőt, elkezdtek kijönni a tünetek.
Remélem Lonzi villantat valami hozzá hasonlót :K

Go Alonso! :R

(#40134) AMD Power válasza -XadAnuX+ (#40133) üzenetére


AMD Power
titán

Én is bízok benne ,hogy erős lesz a Renault. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#40135) -XadAnuX+ válasza AMD Power (#40134) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Igazából, Alonso párti vagyok, de a lényeg, hogy jó, izgalmas versenyek legyenek. :K
Győzzön a jobb ;)

[ Szerkesztve ]

(#40136) Motion_Blur válasza -XadAnuX+ (#40135) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem reális esélye van Alonsonak a pole-ra és a Toyotákkal fog megharcolni érte.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40137) AMD Power válasza -XadAnuX+ (#40135) üzenetére


AMD Power
titán

Igazából én nem vagyok Alonso párti de mivel ő ül a Renaultban... :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#40138) [CS]Blade2 válasza #70869248 (#40118) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

a visszajelzések sokkal nagyobb fontosságot kapnak,
Attól függ, hogy mit lehet elvárni ilyenkor a pilótától. Pl.: azt, hogy jobb vagy rosszabb lett az új elemtől az autó, akármelyik meg tudja mondani. Azt is meg tudják mondani, hogy hol nincs meg a kellő tapadás, stb... De pl. azt egyik sem tudja megmondani, hogy mit kellene változtatni a kérdéses részen, vagy elemen, mert nem mérnökök.
Innentől kezdve nem tudom, hogy hol lehetne különbség pl. Massa és Kimi között, vagy akár Alonso között. Ő sem mérnök.
Azt pedig tudjuk, hogy akik az F1-ben versenyeznek 1 kör alatt is érzik, a változtatást az autón. Mikor hibáznak szinte pontosan meg tudják mondani, hogy hány tized, vagy század másodperc ment el ott. A telemetria adatok, és a köridő adatok is megmutatják, hogy jobb lett-e az autó az új elemmel.

Szóval nem értem, hogy miben lenne jó egy Alonso ezen e téren, mint a 2 Ferraris :F

(#40139) -XadAnuX+ válasza Motion_Blur (#40136) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Hát remélem!
De én úgy érzem, hogy a McLaren sokkal jobban fejleszt mint pl a Renault, vagy a Toyota.
Szerintem idő kérdése, és Hamilton futamokat fog nyerni.
Na majd kiderül. :K

(#40140) -XadAnuX+ válasza AMD Power (#40137) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

:R

(#40141) Superman


Superman
nagyúr

1:32.975 Hamiltonnak.

(#40142) Motion_Blur válasza Superman (#40141) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2. Massa
3. Kimi

csak maradna is így :O

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40143) Superman válasza Motion_Blur (#40142) üzenetére


Superman
nagyúr

Rájuk férne valami jó eredmény.

(#40144) Motion_Blur válasza Superman (#40143) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Úgy néz ki találtak valamit :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40145) D@ni88 válasza Motion_Blur (#40144) üzenetére


D@ni88
addikt

nézd meg, Brawn-ok eléggé hátul vannak. szval hátrébb lesznek a Ferkák 2vel biztos....
Kiminél mostmár bent van a KERS? vagy használni fogják egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#40146) Motion_Blur válasza D@ni88 (#40145) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem tudok semmit..
Az viszont látszik, hogy nagyobb leszorítóerővel mentek a Ferrarik, mert top speedben jóval lassabbak mint tegnap és a középső szektoruk nagyon jó. Jó lenne ha legalább az egyik autó bemenne a 10-be. BrawnGP, Alonso, RedBullok nyilván jól megtankolva köröztek..

mod: most olvasom, Kimi is KERS-el ment

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#40147) gV válasza Motion_Blur (#40144) üzenetére


gV
őstag

proféta beszéljen belőled :R
mert sztem csak az tőrtént h a rbr és társai nem a köridőkre mentek :U

(#40148) Nimrod


Nimrod
addikt

Valahol nem lehet online nézni az időmérőt? :F

(#40149) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nagyon szeretném ha a Ferrari az élmezőnybe röppenne :K

(#40150) ronaldo


ronaldo
őstag

Jó lenne tartani az előző időmérők eredményét (mármint Kimi részéről). Ha az megvan, már boldog lehet minden Ferrari szimpatizáns :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.