Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#5251) zolikaDB válasza blasko92 (#5250) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha magyar feleséged és gyereked van, az már jó, jobb, mint az egyszálkisujjam.
Szabi: úgy értettem, NRW-ben van?

(#5252) nchelp válasza zolikaDB (#5251) üzenetére


nchelp
tag

Egyben blasko-nak is:

teljesen mindegy, legyen házassági anyakönyvid, ha magyar, akkor kell róla egy hiteles másolat és fordítás, valamint a gyerek(ek) születési anyakönyvijére is szükség lesz. Mindegy, milyen állampolgárok vagytok, ha német munkaszerződésed van, akkor rád is vonatkoznak az adózási szabályok és kedvezmények.

Igen, mint mondtam, itt van a cégnél, Oberhausenben. A CNC-marás egy rakás sz@r, én az első adandó alkalommal koccolok, de a horizont, és az esztergák jó helyzetben vannak. A horizontos munkák ugyanis klasszisokkal egyszerűbb szerszámozással is szépen futnak, és abban nincs is hiba, az esztergák pedig nem annyira bonyolult munkákat csinálnak, mint inkább forgácsot mázsaszám. Azokat pedig lényegesen olcsóbb volt rendesebben felszerszámozni, mint amibe a kén cnc-maróé kerülne, bár ezeket amúgy is inkább az ócskavasba kéne adni. És nem is haladta meg a műszaki vezetés értelmi képességeit, nem úgy, mint az én munkaköröm háttérigénye.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#5253) _BM_ válasza nchelp (#5252) üzenetére


_BM_
senior tag

"ha magyar, akkor kell róla egy hiteles másolat és fordítás"

Talán sokan nem tudják, ezért leírom, hogy ma már három nyelvű formátumban is ki lehet újra kérni az anyakönyveket, ami hitelesnek minősül, és csak 2 rugó (szemben a hitelesített fordítással, ami 6 ezer). És szebben is néz ki.

(#5254) BÁ Nutrition válasza _BM_ (#5253) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

únijó :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5255) _BM_ válasza BÁ Nutrition (#5254) üzenetére


_BM_
senior tag

Valszeg.

(#5256) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Cnc-hez csak részben kapcsolódó kérdésem lenne, még pedig, hogy hol szokás anyagot venni a megmunkáláshoz? :F
Már egy órája bújom a netet, de nem jövök rá a kulcsszavakra.
Pécsen lenne szükségem néhány helyre, ahol féltermékeket tudnék venni kis mennyiségben, "kilóra".
Perselyt szeretnék utángyártani egy, max két darabos szériában, de ötletem sincs, a beszerzésre.
A fő probléma, h nincs szükségem 6 méteres rúdanyagokra, inkább csak egy "maréknyi maradékanyagra".

Acélvázas bicikliben kellene cserélnem egy kopott kínai műanyagot.
Réz perselyre gondoltam, teflon béléssel.
Ez szerintem még viszonylag könnyedén kivitelezhető lenne egy közönséges esztergán is, csak anyagot honnét vegyek? :(

(#5257) aram01 válasza Teasüti (#5256) üzenetére


aram01
nagyúr

szia
menj ki a méhtelepre

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5258) Teasüti válasza aram01 (#5257) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó lenne az ötlet, de úgy tudom, onnan már ki van tiltva az ember.
Nem lehet már manapság böngészni, vásárolni. :(

(#5259) aram01 válasza Teasüti (#5258) üzenetére


aram01
nagyúr

nálunk lehet,olyan helyet nézz ahol van eladás is,ott biztos lehet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5260) zolikaDB válasza Teasüti (#5258) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy bemész egy műhelybe, h kellene neked ez és ez...

(#5261) aram01


aram01
nagyúr

most tudtam meg hogy ingyen megkaphatom az europass-os bizonyítványom ha végeztem a sulival(remélem jól írtam le),mert nappali tagozatos vagyok.ez mit jelent? hogy több nyelven van? vagy van rajta egy uniós kód?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5262) BÁ Nutrition válasza aram01 (#5261) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

vagy mindkettő :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5263) aram01 válasza BÁ Nutrition (#5262) üzenetére


aram01
nagyúr

értem,és ez csak az unióban érvényes,vagy mindenhol?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5264) BÁ Nutrition válasza aram01 (#5263) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem ha én elvégeztem az egyetemet az ugyanúgy érvényes japánban meg ausztráliában is :)
ez nem horgászengedély :B

az hogy pár helyen "hitelesíttetni" kell arról szól hogy egyeltalán értsék mi is az, te se tudnád mi az ha idehoznak egy kintekunta nyelven egy bizonyítványt és mondanák hali okleveles gépészmérnök vagyok :)

de ha külföldben gondolkodsz akkor van kint olyan meló is ahol meg sem nézik a bizonyítványt, de a gyakorlatot letesztelik egyből :) meg itthon is:)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5265) aram01 válasza BÁ Nutrition (#5264) üzenetére


aram01
nagyúr

a tudásról nem beszélek,hisz ki az a hülye aki elindul nélküle?(ezt nem nagyképűségből írom,messze vagyok még tőle,de dolgozom az ügyön)Bár gondolom ha angolul is ki van állítva az jó akárhova,igen külföldben gondolkozom de nekem az eu csak egy ugródeszkának kéne,ami akkorát dob hogy olyan messzire kerüljek hogy már ne is találjak vissza

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5266) BÁ Nutrition válasza aram01 (#5265) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha azt az ausztrál hajómágnás vonalat akarod mondjuk meglovagolni akkor az tényleg működőképes :K
2007 tájékán nekem is felmerült hogy kimenjek, utánnajártam, beszéltem ott dolgozó magyarokkal, normális is volt a lehetőség, de mivel nekem akkor jobb helyzetem volt íreknél nem volt értelme váltani.
ausztráliában a jogaid azért erősen korlátozva vannak, meg hát qrva messzi is van :U onnan azért nem érsz haza 2,5 óra alatt 60 euróból ha épp olyanod van :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5267) aram01 válasza BÁ Nutrition (#5266) üzenetére


aram01
nagyúr

érdekel ez az ausztrál dolog is,de a nyelvet nyomnom kell kajakra,mert még elég gyenge.(mi módon vetted fel a kapcsolatot a srácokkal? pü-ben is jöhetne,köszönöm)Mi ha útra kelünk és megvan már az új otthonunk is,akkor eladom a házat is itthon,szóval nem lesz már hova haza röppenni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5268) BÁ Nutrition válasza aram01 (#5267) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a megvan már az új otthon alatt ugye az albit érted? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5269) blasko92 válasza Teasüti (#5256) üzenetére


blasko92
őstag

Szia!

Az uránvárosi tescoval szemben a Bolgár közben tudsz bármiből kis mennyíséget venni. Azt hiszem Vas Színesfém a bolt neve, rögtön az utca elején van a kereszteződés felől. :R
Sőt nem csak vasat, hanem vörös/sárgarezet, alumíniumot, és még sok más egyebet. Ami nincs nekik, tudnak belőle rendelni is :K

[ Szerkesztve ]

(#5270) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#5269) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

rendelnek a nagykertől :) [link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5271) aram01 válasza BÁ Nutrition (#5268) üzenetére


aram01
nagyúr

albit meg az országot :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5272) nchelp válasza BÁ Nutrition (#5264) üzenetére


nchelp
tag

Ez így ebben a formában egyáltalán nem igaz.

A magyar gépészmérnöki diplomát csak az egyik egyetemünkről fogadja el pl Németország, mert csak annak az intézménynek a képzése elismert/"anerkannt" itt. A másikat honosíttatni kell. A sors fintora, hogy erről az elismertségről egy Horty-Hitler megegyezés döntött, még a birodalom idején, a '30-as években. Németország ezt a mai napig nem helyezte hatályon kívül :D De hogy melyik lesz ez az intézmény, azt már elfelejtettem. Ezt egy itteni nyugdíjas mérnök-tanártól tudom. Ő a mérnöki/tanári bizonyítványa mellé még kapott anno egy finommechanikai szakmát is. Amikor kijött '81-ben akkor a németek megtiltották neki, hogy a szakmában dolgozzon, de tanítania szabad :C . Mert a diploma "anerkannt", de a "facharbeiterbrief" már nem...

Fokozottan igaz ez az egészségügyi vonalon, honosítás nélkül esélytelen az ember. Pedig pl a mi nővéreink az itteniekhez túlképzettek: ímhol a német nővérkék nem jogosultak injekció beadására...

Nemrég a Jobbörsén kaptam egy figyelmeztetést: mivel iskolai tanulmányokról nem német képzést jelöltem meg, ellenőrizzem+igazoljam, hogy ezekkel a papírokkal és képzéssel jogosult vagyok-e az általam megjelölt munkakör betöltésére. Mindezt 6 év után... Aztán el is felejtették...

nchelp

(#5273) Teasüti válasza blasko92 (#5269) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm az infót, ezt jó lesz megjegyeznem! Nagyra értékelem! :R
Mindazonáltal rábukkantam egy SKF nevű márka termékeire és úgy határoztam jobbnak tűnik késztermékekből összelegózni. A választásom egy bronzperselyre és egy hightech teflonos üvegszálas kompozit perselyre esett. Mondjuk a bronzperselyt így is átalakíthatom majd, mert ríttig nem találok olyan külső átmérőt, amit a kínai legyártott. :W
Remélem a helyi kereskedő tud rendelni egy-egy darabos tételt! :U

(#5274) BÁ Nutrition válasza nchelp (#5272) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezaz hogy én is azt tapasztalom hogy ez csak sznobéknál működik így..
itt ahol dolgozok 10ból kb 3 embernek volt cnc-s végzettsége.. aztán van aki már 20 éve nyomja rajta az ipart :)

mikor kint voltam akkor pláne így működött..
haveromnak tolmácsoltam mikor festőnek állt:
kérdezték: hány éve vagy festő?
-festettél már valaha?
-aha a konyhát egyszer..
válasz: 10 éve festő ;]

aztán azóta is azt csinálja már 5 éve, meg egyéb építőipari melókat is aminek "kiképeztem" ;]

persze nyilván nem mindenhol működik így, pláne ebbe a szakmában, csak arra akartam kilyukadni hogy olyan embereket keresnek akik dolgozni akarnak, nyilván egy 100 milliós gépre nem így működik, de az is nyilvánvaló hogy itt se az van hogyha megvan a sulid akkor tudsz is. pont ezért kell a helyén kezelni a hitelesítéseket szerintem.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5275) nchelp válasza BÁ Nutrition (#5274) üzenetére


nchelp
tag

Na várj, a honosítás kicsit más.

Az valójában azt jelenti, hogy te a fogadó államban újra levizsgázol, azaz lecsekkolják, hogy tudod, amit tudnod kell, és hogy meddig terjed a a hatásköröd. Szinte új szakmunkásvizsgát/szakvizsgát/stb teszel.

nchelp

(#5276) blasko92 válasza Teasüti (#5273) üzenetére


blasko92
őstag

Az SKF boltja pedig szintén uráncity-ben van, az SZTK-val szemben, ahol a 4-es busz jár. (A megállótól kb. 10 méternyire vissza, egy sarki épület)

(#5277) FatalEror


FatalEror
addikt

Helló mindenki!
Csak egy gyors kérdés,hogy CNC-nél mi a legfelső szint,amit még tanítanak?CNC programozó technikus/technológus? :R

HardCore is my LifeStyle

(#5278) zolikaDB válasza FatalEror (#5277) üzenetére


zolikaDB
veterán

CNC-ből a legfelsőbb szint a műhelyben van...
Amúgy egyetemen is tanítják, már ami a képzés szintjét illeti, viszont színvonalát nem jellemezném...
Ugye a magyar színvonal. A papír, a papír... Majd annak fej tetején - a hajon - való szétkenése :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5279) BÁ Nutrition válasza FatalEror (#5277) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van valami mérnöki téma is szerintem, meg vannak külön CAM-es modulok amiket tanítanak
edgecam, NX stb.
jó olcsók ;) :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5280) FatalEror válasza BÁ Nutrition (#5279) üzenetére


FatalEror
addikt

Tudom,hogy nem occó,csak kíváncsiság.
Azt tudom,hogy van valami főiskolai cucc,és ennyi. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#5281) kpityu2 válasza FatalEror (#5280) üzenetére


kpityu2
őstag

Gépészmérnök -> CAD-CAM-CNC szakirány

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5282) aram01 válasza FatalEror (#5277) üzenetére


aram01
nagyúr

miért?már ott tartasz?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5283) FatalEror válasza aram01 (#5282) üzenetére


FatalEror
addikt

Mondom csak kíváncsiság!

HardCore is my LifeStyle

(#5284) td0101


td0101
újonc

Sziasztok először is BUÉK mindenkinek,Olyan kérdésem lenne hogy van néhány szerszám amit szeretnék eladni,de az árakkal erősen bajban vagyok,Ebay-en meg a Vaterán sem tudtam zöld ágra vergődni,Ha valaki lenne olyan szíves és felhomályosítana :) hogy mi mennyit is érhet valójában annak küldenék egy részletes listát a szerszámokról e-mail-ben.Előre is köszönöm ha valaki segítene.

(#5285) nchelp válasza td0101 (#5284) üzenetére


nchelp
tag

Ezt azért nem gondoltad komolyan... vazze, láttál már te WNT marókatalógust? 4 ujjnyi vastag! Legalább annyit segíts, hogy marószerszámok-e??? Mi mennyit érhet, ez aranyos: de találjuk ki a szerszámot, gyártót, minőséget, stb... Mi van, ha a felesleges reszelőidet akarod elpasszolni?... Mi meg saccolunk L10D keményfém 17-es fúróra :C

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#5286) Danivagyok válasza td0101 (#5284) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Jah a WNT katalógus jó alap. Iránymutatásként pl én ilyesmiket a katalógusár 30-35% ért szoktam átvenni.
Küld el mailben a listát, adok rá árat.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#5287) Spawn


Spawn
csendes tag

Sziasztok!olyan kérdésem lenne hogy fanuc Tb18i-re erőhatárolásra tudtok valamit mondani?A M68 meg az M69 ez a sima erőhatárolás z -zb tengelyre van és gépkönyv nem irja h lehet ne állitani az értékét.A G191 ez inkább fúrókonzolra van de ez is a szálszorulást ellenőrzi igy ez se 100%os nem védi ki ha beletörik a fúró fúrásközben és utána meg van egy furatkés .Ezért valami % -kos beállitási módszer kellene nekem.

(#5288) gzsolty


gzsolty
újonc

Sziasztok!
CNC programozó OKJ-ra járok a Drégelyvár iskolába nappali, 2 éves tagozatra. Végzős vagyok, de annyit sem tanítottak meg a szakmáról, hogy a legcsekélyebb esélyem lenne az elhelyezkedésre. Van valamilyen ötletetek, mit tudnék tenni annak érdekében, hogy az a kevés, amit eddig tanultam ne vesszen kárba? Esetleg gyakorlati ráképzéssel el tudom sajátítani a szakmát? Megköszönném, ha lenne valakinek egy jó ötlete, mert úgy érzem, ha nem tudok lépni, akkor úgy kell búcsút intenem ernnek a szakmának, hogy egyáltalán neki sem kezdtem. Előre is köszi.

(#5289) SirTom válasza nchelp (#5272) üzenetére


SirTom
tag

Nekem anno legutoljára akkor kérték a végzettségem, mikor a magyar közvetítő vizsgáztatott, hogy majd képes leszek-e elvégezni a munkát, ez még 2002 magasságában volt.
Azóta tőlem úgy emlékszem nem kérte senki sem, hogy igazoljam azt, ami az önéletrajzomban van, a rákövetkező 6 munkahelyen. A felsőfokú végzések esetében már kacivántosabb a helyzet biztosan, angoloknál vmi cég csinálja tiszteletdíjért, szimpla eljárás ha jól tudom.

Közben új év lett,két hónap kihagyás után hullafáradtra dolgoztam magam nyolc óra alatt, :DDD :DDD jött két három új kollega,meg két új gép is rontja a levegőt a műhelyben, az egyik egy 3D-s nyomtató, a másik meg egy DMU, ez utóbbi jobban érdekel.. Kivi leszek ki lesz az első rajta.. Engem ráraktak a legnagyobb cnc gépre. És ami még ezektől is fontossabb, hogy jött egy bomba nő a kantinba, én meg gondolkodóba is estem, amint megláttam.. ;] Valószínűtlenül túl jó csaj abban a lepukkant kifőzdében.

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#5290) Teasüti válasza gzsolty (#5288) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szvsz az egyetlen, amit tehetsz, h bekuncsorgod magad vhova gyakorlatozni, dolgozni. Ha felvételt nyersz, akkor a próbaidő alatt sokat lehet tanulni, ha nyitott szemmel jársz.
Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül. Egy oktatási intézménnyel se tudnék példálózni (se a saját, se ismert példák alapján), ami olyan tudást adna a kezedbe, hogy azonnal neki kezdhetsz bárhol. A tényleges munkára mindenképp a valóságos környezetben tudsz csak felkészülni. Ha elméleti ismereteid rendben vannak, van fogalmad a megmunkálás menetéről, van némi anyag és szerszám ismereted, akkor rendben leszel.
De ha nincs semmi előképzettséged a fémiparban (szakközépiskola, ilyen irányú végzettség, stb), akkor iszonyú hátránnyal indulsz. Apám is elvégezte ezt a képzést, sokat segítettem neki a cnc vezérlésben, aztán ő segített nekem rengeteget a gyakorlatra vonatkozóan (autószerelő, lakatos, hegesztő, most már cnc-s is :) ). Szóval a lényeg, h pékből nem lesz cnc forgácsoló még 2 év alatt se. :)

Persze aztán jön a jól ismert 22-es csapdája. :(

szerk: ha nem is tudsz elhelyezkedni, a vezérlést akkor is érdemes gyakorolnod otthon szimulátorokon, mert nagyon könnyen el lehet felejteni már fél, egy év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#5291) SirTom


SirTom
tag

ilyen gép jött, stílusosan red bull féle ezüst/kék szinekre átfestve. elfogadnám egy karácsonyi bónuszként

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#5292) Teasüti válasza blasko92 (#5276) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kaptam választ az SKF csapágyakra, Filament típusokra 13000 Ft/db ajánlatot kaptam. :C
Tömör bronzra meg semmit, mert ilyen kis méretekben már nem beszerezhető. :F
Szóval buktam, ennyiért épp nincs kedvem megvenni. :DDD

(#5293) aram01 válasza SirTom (#5291) üzenetére


aram01
nagyúr

hasonlókon tanulok én is,komoly holmik :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5294) zolikaDB válasza aram01 (#5293) üzenetére


zolikaDB
veterán

Valóban komoly, de mit értesz ez alatt te személyesen?

(#5295) _BM_ válasza SirTom (#5291) üzenetére


_BM_
senior tag

Mé olyan ferde az asztala? :))

(#5296) zolikaDB válasza _BM_ (#5295) üzenetére


zolikaDB
veterán

Próbálgatják a fiatalok, aztán ütközés lett a vége... :DDD
Írta anno go98-on egy gyerek, h ütközött öttengelyessel, hogy lehetne a hibát szoftveresen korrigálni...? :W

[ Szerkesztve ]

(#5297) _BM_ válasza zolikaDB (#5296) üzenetére


_BM_
senior tag

Vissza kell állítani a dátumot az ütközés előtti napra, és akkor nem történt meg. :D

(#5298) blasko92


blasko92
őstag

Cseh, ezen belül is Prágai cnc-s melókról van valakinek valami infója?

(#5299) nchelp


nchelp
tag

Na akkor röhögjünk kicsit :C

nchelp

(#5300) Phülöp válasza nchelp (#5299) üzenetére


Phülöp
addikt

Most ébredtem a délutáni szunyókálásból, még félig csukva van a szemem, így nem nagyon látok röhögőset benne, kivéve ezt: "Senior CNC marós szakmunkás végzettség".

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.