Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#5101) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#5100) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

volt egy rakás oka.. ha kifejteném nagyjából akkor eléggé eltérnénk a témától.
másik topicban esetleg, ha érdekel.

van egy cég itthon aki csinál NX oktatást, nem annyira ócsóért, ést akkor enyhén fogalmaztam..
ha utánna nem tudok egyből ráállni gyakorlatban akkor csak pénzkidobás lenne?
vagy annak van értelme hogy amit csinálok a melóhelyen annak a rajzát lefényképezem, megrajzolom cadbe és csinálok valamit vele gyakorlásképp nx-be? vagy csak szopatom magam extra dolgokkal, és koncentráljak a konkrét jelenlegi melómra :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5103) SirTom válasza BÁ Nutrition (#5101) üzenetére


SirTom
tag

Mennyiért lenne az a tanfolyam NXre ?
Most Magyarban punnyadok,furcsa itthon... ma NX-eztem, én is azt fogom, rajzolgatni, meg összeállítani amit megrajzoltam... Aztán egyszer....

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#5104) blasko92 válasza SirTom (#5103) üzenetére


blasko92
őstag

Lehet hülye kérdés, de mi az az NX? :F

(#5105) kpityu2 válasza BÁ Nutrition (#5101) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha van fölös pénzed rá, akkor nem pénzkidobás, nagyobb rálátásod lesz a tervezési szakaszra, egyszerűbb szerszámokat egyedül is meg tudsz csinálni. Bár ez esetben inkább a Solid Edge-t választanám, az NX funkcióinak jó része felesleges kis kft-ben.
Ha állás miatt akarod, akkor szerintem nincs értelme. Ha nincs mérnökpapírod, akkor a szerzett tudásodat nem tudod fehérköpenyesként hasznosítani, ha pedig maradsz a gép mellett, akkor nem szerencsés ha tudják, hogy értesz hozzá, mert akkor kínlódhatsz majd az előkészítetlen munkákkal, mondván: te úgyis meg tudod csinálni, a mérnökúrnak pedig sürgős találkája van egy szörfdeszkával. :D

blasko92: felsőkategóriás CAD/CAM/CAE szoftver.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5106) blasko92 válasza kpityu2 (#5105) üzenetére


blasko92
őstag

Köszi :R

(#5107) aram01 válasza blasko92 (#5104) üzenetére


aram01
nagyúr

itt tudsz olvasni róla

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5108) nchelp


nchelp
tag

Figyelem, urak, a Schade Maschinenbau Niedersachsenben keres maróst az unió területéről. Aki affinitást érez hozzá, próbálkozzon bátran

nchelp

(#5109) nchelp


nchelp
tag

Zolika, direkt neked:

Thomas Kuche Sondermaschinen-und Vorrichtungsbau
Wir suchen für unseren Sondermaschinenbau zum nächstmöglichen Zeitpunkt eine/n

CNC-Fräser/in

Aufgaben:

- Maschinenbau, insbes. Sondermaschinenbau
- Fertigungs- und Montageanlagen
- Metallbearbeitung
- CNC-Fräsen an einer Hurco BMC 30 mit Ultimax-Steuerung

Voraussetzungen:

- Abgeschlossene Berufsausbildung als Zerspanungsmechaniker/in, Fräser/in, Maschinenschlosser/in, Werkzeugmechaniker/in
oder Feinwerkmechaniker/in
- Möglichst Erfahrung im Sondermaschinenbau
- CNC-Kenntnisse
- Flexibilität
- Zuverlässigkeit
- Motivation, Leistungsbereitschaft
- Teamfähigkeit

Haben wir Ihr Interesse geweckt? Dann übersenden Sie uns bitte Ihre vollständigen Bewerbungsunterlagen unter Angabe des frühestmöglichen Eintrittstermins sowie Ihrer Gehaltsvorstellungen.

Thomas Kuche Sondermaschinen-und Vorrichtungsbau
Herr Kuche
Schmölestr. 20
58640 Iserlohn
Nordrhein-Westfalen
Deutschland
E-Mail
kkuche@kuche-maschinenbau.de

nchelp

(#5110) nchelp


nchelp
tag

Addig is, urak, amíg magukhoz térnek a valós állás okozta sokkból, ajánlom a következő videót az eu-parlamentből. Egy válogatás. Erre az úriemberre érdemes odafigyelni, még akkor is, ha valóban teljesen kihagyják a híradásokból. Néhány nem bővebben kifejtett mondata is sokat elárul az EU jövőjéről, az eurózónáról. Arról, hogy mire számítsunk.

Igen, mi akik itt kint élünk, MOST látszólag könnyen vagyunk. Könnyen előfordulhat, hogy tíz év múlva Magyarország lesz az elérendő Kánaán, mert ott nem volt soha euró, és még mindig VAN MIT ENNI!

nchelp

(#5111) zolikaDB válasza nchelp (#5109) üzenetére


zolikaDB
veterán

Danke sehr, interessiere mich für das Lohn :) Ich frage danach!

[ Szerkesztve ]

(#5112) forestia válasza nchelp (#5110) üzenetére


forestia
tag

Szerintem a videón látható úriember is a "játék" része. Dobnak valami csontot az átlagembereknek, kicsit megnyugszik mindenki, és a forgatókönyv szerint megy tovább minden.

(#5113) nchelp válasza zolikaDB (#5111) üzenetére


nchelp
tag

Csak annyi volt, hogy "je nach Qualifikation", meg hogy nach Vereinbarung, számok nélkül. A legtöbb esetben ez a helyzet.

nchelp

(#5114) nchelp válasza forestia (#5112) üzenetére


nchelp
tag

Ma minden meglehet. De ha megnézed, egy angol szeparatista tömörülés küldötte, akik eleve elleneznek minden uniót. És amit az euróról közöl, az egyszerűen tény, Anglia pedig kézzel-lábbal tiltakozik, hogy náluk is bevezessék...

nchelp

(#5115) BÁ Nutrition válasza nchelp (#5110) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tehát ezt úgy kell érteni hogy akik most könnyedén kiszivattyúzzák a pénzt ezekből az országokból (pl magyarország) majd hirtelen jóvilágot teremtenek nekünk és ők meg tönkremennek :F
vagy hogy addigra már ki leszünk takarítva innen és ők idejönnek helyettünk, mert itt van mit enni? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5116) blasko92 válasza zolikaDB (#5111) üzenetére


blasko92
őstag

Még az elején leszögezem, nem kötekedni akarok, és nem is vitát kirobbantani.

Már sokadszorra előfordul, hogy németül írtok itt a fórumban, viszont biztos vannak rajtam kívül is, akik nem tudnak németül (tudom, hogy nem nekem írtad), lehet hogy minket is érdekelne, amit írtok, de nem értjük. Ha nem titok amit írsz, akkor miért nem magyarul, hogy a többi idetévedő is el tudja olvasni? (gugli és társai
fordítókkal l*faszt se lehet lefordítani) Persze ez a te dolgod, hogy milyen nyelven szólalsz meg, csak érted :)

Ilyenkor mindig olyan érzésem van, mint gyerekkoromban, amikor a felnőttek "V"-sen beszéltek (Évérteved, hovogy mivit movondovok?) Persze ezt egy idő után megtanultam, és megleptem őket :DDD

Remélem nincs ebből harag, hogy megkérdeztem :R

(#5117) nchelp válasza BÁ Nutrition (#5115) üzenetére


nchelp
tag

Ezt értsd úgy, hogy addig, amíg az euró tart, meg ez a gazdaság, addig mi itt viszonylagos nyugalomban vagyunk hozzátok képest. Viszont, ha ez megomlik, és hazavág mindenhol minden termelést és kereskedelmet, akkor azok az országok az esélyesebbek a relatív nyomormentes túlélésre, ahol a háztáji gazdaságokat még nem számolták fel, és ahol a gazda még önellátó tud lenni, mert a gazdasága nem lett eu-előírásokkal megnyomorítva.

Ha itt kijössz falura, szinte döbbenetes, hogy pl. mennyire kevés saját baromfiudvar van. Van egy-két ember, aki tart tehenet, lovat, de sajtot már nem csinál, mert a tejet az ipar átveszi tőle, (nyerstejet itt nem is nagyon árulhatnak legálisan, max 5-6% zsírtartalommal adják a gazdák is, de vérdrágán), a lovak meg jobban kedvtelésből vannak, meg fogatot húzni, mert szántani már nem tudnának velük. Szóval, ha egyszer behal az olajforgalom, itt komoly éhséglázadásokra lehet számítani. Jó-jó ez a fene nagy modernizáció, csak ezen a szinten már piszkosul életidegen, karöltve egy ilyen barom szabályozási rendszerrel. Mert a német ipar tud ugyan hi-tech mezgaz technikát, csak kurvára döglött lesz olaj nélkül.

nchelp

(#5118) BÁ Nutrition válasza nchelp (#5117) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hidd el hogyha nagyon át akartak volna állni más energiahordozóra már rég átálltak volna, csak egyenlőre ez ennek meg annak a körnek még nem érdeke.
akkor lesz majd az amikor más már jobban megéri nekik.
persze ettől még az átállás során sokan nagyon megszívhatják ez tény.
csak azt is hidd el hogy magyarországon sincs több tyúk falun már mint németországban..
sőt ha látok híradót ahol vmi borsodi falu valan az esetek 95%ban még kerítés sincs, nem tyúk..
ha fém kerítés van ellopják->méh
ha fából->akkor tüzelő
ha van tyúk mégis akkor-> ebéd
az ipari méretekben gyártott tojás, húsüzemek nem fognak bezárni, mert igény lesz az ételre válság után is, és közben is. max nem tudja majd mindenki megfizetni.
->kambodzsában, meg indiában kihal 300millió ember. németeknél max nem vesz mindenki új plazmatévét..

dolgoztam kint élelmiszeripari cégnél, brutál mennyiségű kaját gyártottunk, ha nagyon sokat dolgoztam volt hogy 4-5000 eurót kerestem túlórákkal.. biztos vagyok benne hogyha ez már évtizedek óta így menne velem és elér egy válság akkor én szívnám meg utoljára, nem az akinek alapesetben is boldogság hogy nem csúszik a lakáshitellel és pengeélen táncol..
hiába van ott a telek, ha nincs mit belefektetni hogy legyen tyúk, ló, kecske, kerítés, ól, táp stb. a semmiből nem megy. ill ha lenne is egyből ellopnák. ill honnan jelenne meg annyi tőke hirtelen egy válság hatására itt hogy mindenki egyből ráálljon tikot tartani otthon? akkor inkább csinálnak rá egy gyárat ami f*ssa ki magából a termékeket. na mindegy:)
szakmait is írjak ha már ennyit ideoffoltam:
érdemes nekem ilyen Taylor egyenletekkel, hátlapkopás sebességével foglalkoznom? vagy ezt a technológus, mérnök szokta egyeltalán nézni? esetleg a gyári adatokhoz hasonlítgatni? nálunk a forgácsolók tuti nem foglalkoznak ilyesmivel, de egyedi gyártásban érdekes? vagy ott csak az a lényeg hogy legyen lapka, és hogy mennyi idő alatt kopik az nem mérvadó annyira?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5119) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#5118) üzenetére


blasko92
őstag

Ja. Megveszed a nagyipari csirkecombot (a melle húsa már megfizethetetlen), megsütöd, és fele akkora sem marad belőle.... Viszont lesz finom vizes szaft, aminek tömegnövelő íze van.
A tojásnak sincs olyan íze, mint az igazi falusi tojásnak.

A magyar tejtermelőket is eltiporták. November elején mentem haza Pécsre, és megdöbbenve láttam, hogy a Mizo tejüzemet a földig rombolták. Igaz már régen bezárták.....

Egyedi gyártásban ez nem nagyon lényeges. Nálunk sem foglalkoznak ilyesmivel. Megvan, hogy milyen anyagokkal dolgozunk, azokhoz vannak megfelelő lapkák, és ennyi. Ha úgy látod, hogy elkopott, akkor kicseréled.
Az, hogy mennyi idő alatt kopik el, csak annyira számít, hogy ne kelljen darabonként cserélni. Kijönnek a lapkások, leteszteljük az általuk ajánlott lapkát az adott anyagban, ha jó, akkor hozatunk belőle, ha nem akkor nem. Egyedi gyártásnál a mellékidőt úgyis a beállás nyomja meg.

Tömeggyártásnál a mellékidő miatt már számít a lapka kopása.

[ Szerkesztve ]

(#5120) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#5119) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt nem mondtam hogy az a minőség mint amikor egész nap a legyeket hajkurássza az udvaron a csirke, fém ketrecben kevesebbet tud kapirgálni :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5121) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#5120) üzenetére


blasko92
őstag

Tudom, hogy nem azt mondtad, hogy a minőség=mennyiség. Az átkát mondtam a tömegtermelésnek. :)
Szar, és drága.

(#5122) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#5121) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

vagy xar és ócsó, attól függ mit, hol veszel..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5123) kpityu2 válasza BÁ Nutrition (#5118) üzenetére


kpityu2
őstag

Egyedi gyártásban nincs sok értelme egyenletezni. A Taylor egyenlet amúgy is csak a józan paraszti ész tudományos köntösben: ha jobban nyomod, jobban kopik. Semmit sem ér a kalkuláció, ha olyan a marópálya, hogy az első irányváltásnál fog egy nagyobbat a maró és annyi az élnek. Bár az új hullámstratégiáknál ilyen már nem fordul elő, mivel ezek egyenletes maróterhelést tartva számolják a pályát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5124) nchelp válasza BÁ Nutrition (#5118) üzenetére


nchelp
tag

Igen hosszú offolás lenne az eredménye, ha erre válaszolni szeretnék, inkább kihagyom.
Így összefoglalom: egy összeomlás=káosz, ahol a karhatalmi szervek impotenciája végképp bebizonyosodik.
Szerinted hány tolvajt vernének agyon a legkétségbeesettebbek akár suttyomban éjjel tettenéréskor, akár az utcán nappal, ahogy az Latin-Amerikában is történt. (még egy mocskos zsarut is oszlophoz kötöztek, lelocsolták benzinnel, és élve felgyújtották). Figyelj, én IGEN NAGY ramazurira számítok.

nchelp

(#5125) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Hallottatok már csapágyas főorsó szervomotorról?
Nem főorsó, hanem motor!
Én már láttam is :O

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#5126) nchelp válasza Danivagyok (#5125) üzenetére


nchelp
tag

Én is láttam olyant, de az a gép akkor már 21 éves volt Fanuc motorokkal... Simán kicserélték a csapágyat, és ment tovább.

Valamint tavaly a '97-es évjáratú Kondia Siemens motorján is kellett csapágyat cserélni. Ehhez már nálunk is lebontották a motort a helyéről.

nchelp

(#5127) userxy


userxy
őstag

Hali !!

CNC marásos feladatok megoldással honnan elérhetőek Gkódba ?

(#5128) kpityu2 válasza userxy (#5127) üzenetére


kpityu2
őstag

Hali.
Az életnek tanulsz, nem az iskolának.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5129) zolikaDB válasza userxy (#5127) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem nagyon szeretnék veled a "szakmában" találkozni. És most nagyon nem voltam f.sz. Sőt, gavallérkodok itt.

(#5130) nchelp


nchelp
tag

tényleg nagyon hiányzik néha a lájk :C :DDD

nchelp

(#5131) Petie válasza nchelp (#5130) üzenetére


Petie
veterán

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#5132) userxy válasza kpityu2 (#5128) üzenetére


userxy
őstag

(#5129) zolikaDB................

No kommentek vagytok emberek.

Az már fel se merül az elmétekbe, hogy vmi alapján gyakarolni is kellene. Hogy a rákba ellenőrizzem le azt amit írtam, ha nem tudok egy jó megoldást sem ?

Elég is volt ebből a topicból.

Kíváncsi lennék, hogy a 0ról mégis ti, hogy kezdenétek el ? Ha egy kibaszott mintafeladatok sincs.......

Sok a segítőkész ember van itt.............

[ Szerkesztve ]

(#5133) Danivagyok válasza userxy (#5132) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Vicces kis csóka vagy, de most már tényleg húzz a rákba, mert már majd lefordulok a székről a sírva röhögéstől. :DDD

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#5134) zolikaDB válasza userxy (#5132) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ugy kicsifiu, h leraktak egy 150€-s Hurco kozpontot a betonra, es egy het mulva le kellett venni rola a vasat. Igy. A G3 papiron is meg a monitoron is G3.

(#5135) userxy válasza zolikaDB (#5134) üzenetére


userxy
őstag

Bocs már, hogy önszorgalomból kíváncsiságból meg unalomból , érdekel a CNC programozás.

Nem akarok én ezzel pénzt keresni meg semmi egyéb. Szimplán csak érdekel.

Annyit kértem hogy vmi iskolai szintű feladata van e vkinek aminek van megoldása is , hogyha magamtól meg csinálom a feladatot akkor vmivel letudjam ellenőrizni amit írtam.

Se nem iskolába se nem meló helyen nem tanultam.

Ez aztán olyan nagy kérés volt felétek, hogy kb húzzak az anyámba.

Kössz a segítséget...........

Elhiszem hogy ti nagy pengék vagytok.... de sztem ti se úgy kezdtétek, hogy egyből bele a lecsóba magatoktól semmi tudás nélkül......

(#5136) BÁ Nutrition válasza userxy (#5135) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az az igazság hogy egy programot meg lehet írni többféleképpen is. szal nem csak 1 megoldás van
lehet az is jó amit te csinálsz meg az is amit padtársad, de mégse ugyanolyan a két progi
mondjuk én csak esztergáról tudok beszélni te meg marót kerestél nem?

ráadásul komolyabb marásos feladatok g kódba brutál sok sort produkálnak :F de ehhez nem értek úgyhogy meg sem próbálok segíteni :U
ill lehet inkább a kezdő topicba gyere át :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5137) userxy válasza BÁ Nutrition (#5136) üzenetére


userxy
őstag

Igen. Gondolom ennél is több megoldás jó lehet.

De ha legalább van egy jól megoldott példa akkor már van mihez nézzem.

De hangsúlyozom, hogy én nem tanultam ezt sehol csak otthon magamtól gondoltam, hogy kicsit foglalkozok vele mert érdekel és gondoltam az alapoknál kell kezdeni.

Elhiheted, ha iskolába tanulnám nem kérnék feladatokat.

De ez a kérésem felborította pár fórumozó hormonháztartását.

Végre egy ember -->BÁ Nutrition aki nem elzavar a picsbe hanem segít is. :R Nem tudtam, hogy van neki külön topic. Akkor átmegyek oda.

Melyik a kezdős topic ne írkáljak fölöslegesen többe is ?

Mert még ott is elzavarnak.

[ Szerkesztve ]

(#5138) kpityu2 válasza userxy (#5137) üzenetére


kpityu2
őstag

Itt találsz: [link]

A programozási leírást és a példafeladatokat töltsd le és nézd át.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#5139) aram01


aram01
nagyúr

Hali
ezen a héten már nyomom a gyakorlatot mint gépbeállító,tetszik viszont:
Elterjedt dolog az hogy a megmunkáló központok csak le vannak b@szva egy vas platnira simán a betonra,minden alap nélkül?
Mert itt van vagy 10 verda és mind csak úgy van azt kész,semmi alap nincs csinálva nekik(10+ tonnás holmikról beszélek)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5140) zolikaDB válasza aram01 (#5139) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, elterjedt. Nagyobb 5+ méteres gépasztaltól felfelé, ill. felépítménytől függően alapoznak nekik, sőt, van olyan is, h a gépasztal a padlóval van egy szintben. (itt is van Debrecenben, de pl. az Audiban is van ilyen gép.)

(#5141) aram01 válasza zolikaDB (#5140) üzenetére


aram01
nagyúr

értem,akkor csak mese,ez a több méteres alap

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5142) nchelp válasza aram01 (#5141) üzenetére


nchelp
tag

nem feltétlenül. Láttam olyant, hogy a MŰHELY alapjait eleve a gépekhez csinálták, és a falak+tető már csak a gépek beállítása után készült el. Persze, áram alá csak ez után kerültek Tudok olyant, ahol a gép vétele után komplett falkibontás történt, alapozásmódosítással egybekötve, és a Videotonnál a sima 1200-as gépnek 80 cm mély likat vágtak, hogy tőcsavarokat betonozzanak a gépnek. Akkor konkrétan ott voltam, mi vettük át azt a masinát. A műhely teljes belterét átépítették.

nchelp

(#5143) zolikaDB válasza nchelp (#5142) üzenetére


zolikaDB
veterán

Parasztéknál az Unios tamogatas fuggvenye, h x db koszoru melle befer-e meg vagy 3db nagyolo marogep :DDD

(#5144) nchelp válasza zolikaDB (#5143) üzenetére


nchelp
tag

privi ment

nchelp

(#5145) aram01 válasza nchelp (#5142) üzenetére


aram01
nagyúr

itt a 100 millás gépek csak le vannak hajigálva,egy régi öntöde helyére

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5146) zolikaDB válasza aram01 (#5145) üzenetére


zolikaDB
veterán

Konkrétan milyne gépek ezek, h 100 millát érnek?

(#5147) aram01 válasza zolikaDB (#5146) üzenetére


aram01
nagyúr

5 tengelyes megmunkáló központok,ha érdekel hétfőn leírom a típusát 1-2 nek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5148) zolikaDB válasza aram01 (#5147) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jaja, érdekel!

(#5149) blasko92


blasko92
őstag

Az emulzió füstje mennyire káros az egészségre? 8%-osra keverték ezt a vackot, és füstöl, mint az állat.

A múltkor hoztak szintetikusat, ami nem füstölt, és lehozta az össze dzsuvát a gépről, viszont rozsdásodott tőle a gép/szerszámbefogó, pedig a "jó"-tól sűrűbbre volt az is keverve, úgyhogy visszatértünk az előző fajtához.

(#5150) zolikaDB válasza blasko92 (#5149) üzenetére


zolikaDB
veterán

Párolog vagy füstöl? Ami ég, az szokott füstölni. Megnyugtatlak, kurvára nem tesz jót. Mellettem párolog 1000L, nekem ne mondd.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.