Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#11051) zolikaDB válasza kisvacak (#11049) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez smarTNC :) Nem klasszikus HDH ciklus, de tény, hogy az 530-ban benne van!

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11052) atesz999 válasza kisvacak (#11049) üzenetére


atesz999
tag

Szia!

Jah, csak a gond az, hogy az körcsap, nem tetszőleges kontúrú csap.

Ilyenre gondoltam:

[kép]
[kép]

Látható a képen, hogy a szerszám kívülről befelé halad, a zöld vonalkák az előtolás, megmunkálású mozgás, a piros a gyorsjárat , amikor nem érintkezik a szerszám az anyaggal. Szóval ez a csap se nem kör, se nem négyszög,hanem tetszőleges kontúrból áll.

;)

Jah, és a legfontosabb, hogy kívülről befele haladjon a szerszám fokozatosan, ne kapja el a marót 180 fokban telibe.

[ Szerkesztve ]

(#11053) zolikaDB válasza atesz999 (#11052) üzenetére


zolikaDB
veterán

Heidenhain-on ez a sima SL ciklus. Kitöltöd, utána megírod a kontúrt, és kész :)
Régóta van már ez, én anno 426-oson is használtam. Pl fészek, benne 2db csap, és csinálta.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11054) atesz999 válasza zolikaDB (#11053) üzenetére


atesz999
tag

Jah, ezt én is tudom, csak az a gond, hogy nem kívülről befele halad a szerszám fokozatosan,hanem egy tetszőleges pontban "belenyomja" az anyagba és ahogy elkezdi mozgatni az elején a szerszám teljes méretével (átmérőjével) kezdi a forgácsolást. A videóban is látszik 46:45-nél.

[ Szerkesztve ]

(#11055) konikan válasza atesz999 (#11052) üzenetére


konikan
aktív tag

[kép]
[kép]

426-os vezérlőn ilyet találtam.

A Te megoldásodat esetleg úgy lehetne, hogy a kontúrra ráküldeni a marót, de úgy, hogy a DR korrekció Q paraméterrel van megadva ami addig csökken, míg a kívánt kontúr ki nem alakul.

Rádiusz túl nagy lenne :((

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11056) kpityu2 válasza atesz999 (#11052) üzenetére


kpityu2
őstag

Ilyen core milling stratégiát eddig csak CAM szoftverben láttam. Nem valami új opció ez? Mondjuk ezzel is vigyázni kell, mert ahogy látom a belső sarkokat nem kerekíti. Ott azért tud harapni a maró.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#11057) atesz999 válasza kpityu2 (#11056) üzenetére


atesz999
tag

Nem új, már a 2008-as Shopmill programozás kézikönyvben benne van ez az opció, példákkal együtt.

A melóhelyen is egy ehhez hasonló csapot kellett marni kb ilyen méretekkel 10 db , kb 40 perc volt csak egy csap elkészítése, mert a az XY fogásmételi mélységet 1mm-re kellett levenni ( a linkelt ábrán ez 5mm a zöld szerszámpályák távolsága), és azért csak 1mm, mert annyira kemény anyaguk volt, hogy 42CRMO4 , 16MNCR5, meg volt valami saválló acél is, hogy a D25-ös lapkás maró szikrázott az 1mm-es fogásvételtől is (3-400-as előtolás), meg olyan hangja volt, hogy végig lesni kellett, mikor kell leállítani, mert egyik alkalommal még a satuból is elmozdította a munkadarabot (Igaz akkor még 3mm XY fogásmélységet állítottam, hogy kevesebb idő legyen a megmunkálás). A lapkák meg elfeketedtek mire elkészült 10 munkadarab. De ettől függetlenül pontosan elkészültek a méretek.

Vagy ilyen jellegű munkadarabot,ahol ilyen tetszőleges kontúr csapot kell elkészíteni, sok anyag kinagyolásával és aminek ilyen kemény anyaga van azt hogy csináljátok meg Heidenhain vezérléssel?

Bár azt láttam, hogy az SL 22 ciklusnál beállítható előtolás csökkentés, ami akkor lép életbe, ha a maró 180 fokban , tehát teljes átmérővel megy az anyagba , így a 400-as előtolást leveszi a vezérlés a beálított értékre, pl a tizedére.

Milyen CAM , vagyis melyik CAM szoftver tud ilyet? Mert CAM szoftverek terén nem nagyon vagyok jártas.

Válaszod előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11058) kpityu2 válasza atesz999 (#11057) üzenetére


kpityu2
őstag

Milyen CAM , vagyis melyik CAM szoftver tud ilyet?

Gyakorlatilag mindegyik most már. :)

Próbáld meg kicsi (pár tized, géptől mérettől függően) oldalfogással de nagy fogásmélységgel és előtolással. Így az él keveset van anyagban és nem hevül fel.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#11059) nchelp válasza atesz999 (#11057) üzenetére


nchelp
tag

Ezt annyira nem értem... :F A 42 CrMo, de a 16Mn meg pláne nagyon jól forgácsolható, még 30-as kúppal is, gond nélkül. Én legalábbis szeretem, jó, haladós munkák...

nchelp

(#11060) TGWH válasza nchelp (#11059) üzenetére


TGWH
őstag

De te lehet megveszed hozzá a lapkát is :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11061) Phülöp válasza TGWH (#11060) üzenetére


Phülöp
addikt

;]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11062) Klaus Duran válasza TGWH (#11060) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

,,Jó szerszámnak a szára is visz."

,,A lapka az alátétig a lapkafészekig van kifizetve."

;] ;] ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11063) TGWH válasza Klaus Duran (#11062) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor azért volt az, hogy emlékeim szerint a maró szára kisebb mint amit visz, de mégis a maró szára kopott :DDD rosszul emlékeztem na :DDD kínai cucc volt. Jó amúgy, csak ha főnök agyonhúzza, onnét nincs visszaút...
Az árát megérte, csak a lapkát kellett megvenni, adtak hozzá egy szerszámot :DDD

Egyik nap megint tudatosult bennem, hogy pici a gép. 12-es furat, normál ,,tesco-s'' fúró - sima hss -, háááát, megszenvedte a gép a normál acélt :DDD az ok hogy 13-as fúróval a gép rozsdamentesben majdnem megpusztul...

Ja, a lapkafészekig... rozsdamentes anyag az esztergában, szokásos hang, lemegy a szál, nézem, elég fura, valami hiányzik :D letörött a nagyoló lapka... máskor kétszáz méterről meghallod ha letörik, most nem, nem baj, a simító levitte méretre :DDD stájer parasztnak jó lesz az is :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11064) Klaus Duran válasza TGWH (#11063) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Hála égnek már nincs közöm esztergákhoz, nem az én világom.

Most bármi hangost hallok az már gyanús. Majdnem minden szerszám gyémánt és kicsit drágák. MAPAL.
A simító többlépcsős dörzsár 7 számjegyű, és 3 gép megy egymás mellet ilyenekkel. Talán csak a menetfúró a standard szerszám, de az is zsugorba van befogva.

Előző helyeimen nem láttam ilyet hogy menetfúró zsugorban.

UI
Ez már művészet. :U

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11065) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#11064) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

foleg a masodik igen faxa :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11066) lav1892 válasza Klaus Duran (#11064) üzenetére


lav1892
csendes tag

"Első darabnál nem a start gombal inditod a gépet! Hanem a rapidot lecsavarod ameddig lehet és utána nyomod a startot!" :D nálunk ez volt az első lecke

(#11067) konikan válasza Klaus Duran (#11064) üzenetére


konikan
aktív tag

Van bármi előnye zsugorban használni? BTW legközelebb összerakok egyet, hogy jampizzak vele :DD

MAPAL dörzsár nálunk is van, az "sima" váltólapkás, de foghíjas, és jó ideje nem használta senki, gondolom akkor az ára miatt.

",,Jó szerszámnak a szára is visz."
,,A lapka az alátétig a lapkafészekig van kifizetve."

Ilyenből még :C

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11068) Klaus Duran válasza konikan (#11067) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Jobban hűthető. Belső hűtés + mivel kisebb a befogó átmérője így jobban odafér a víz. + hosszú kinyúlás.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11069) TGWH válasza Klaus Duran (#11064) üzenetére


TGWH
őstag

Én most meg úgy vagyok, inkább esztergálnék :DDD
Hát van ilyen, na :D biztos örültek neki :C hát ha még a 300kg-os darabbal játszaná el :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11070) Phülöp válasza TGWH (#11069) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem elég, ha a fizetést átutalják, nem kell nekem se eszterga, se más vas. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11071) TGWH válasza Phülöp (#11070) üzenetére


TGWH
őstag

Na ez most a másik gond, jó lenne többet keresni :DDD
Vannak határok, na. Képzeld el, fiatal vagy még, az öreg, fogalmatlan ,,szaki'', jóval többet keres, cserébe bacik dolgozni (amikor random felnézel a géptől, pont véletlenül pihenőt tart :D ), és egész nap fél szemmel téged néz, dolgozol-e napi minimum 7 óra 22 percet, mert ha nem, akkor elédbsz valami melót :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11072) BÁ Nutrition válasza TGWH (#11071) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

röghöz kötöttnek lenni nem egyszerű sosem.
mennyi ideje vagy a szakmában?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11073) TGWH válasza BÁ Nutrition (#11072) üzenetére


TGWH
őstag

3 éve :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11074) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#11072) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk dolgozni sem egyszerű :DDD

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11075) Klaus Duran válasza TGWH (#11073) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Pont mint én. Csak én ,,pofátlanul fiatal" vagyok. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11076) TGWH válasza Klaus Duran (#11075) üzenetére


TGWH
őstag

Én is 30 alatt vagyok :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11077) Klaus Duran válasza TGWH (#11076) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Én 25 alatt.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11078) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#11074) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

menj nyugdijba akkor :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11079) BÁ Nutrition válasza TGWH (#11073) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha tobbet akarsz keresni menj oda ahol tobbet adnak. ilyen egyszeru. arra hiaba varsz h majd jol megemelik a bered. ott lehetsz akar 10 evet is. mind1. persze ilyen 10%ot mehet fel, de te gondoolm 2-10x-es fizukat kepzelsz el magadnak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11080) konikan válasza Klaus Duran (#11077) üzenetére


konikan
aktív tag

Szintén :)

Ameddig jól érzem magam, és a pénz is tűrhető addig vagyok, meg amíg jók a 'pogramok.

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11081) zolikaDB válasza konikan (#11080) üzenetére


zolikaDB
veterán

A hangulat nagyon sokban befolyasolja a munkat... Jo tarsasagban jobban telik az ido, ha jo az osszetartas, konnyebben lendulsz at a mindennapokon.

Bá Nutrition: hmmmm, elgondolkodtato :)

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11082) Klaus Duran válasza zolikaDB (#11081) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nagyon sokat számít a kollégák viselkedése.
Szerencsére nekem rendes kollégáim vannak. (=én vagyok a paraszt a csoportban :DDD )

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11083) lav1892


lav1892
csendes tag

az enyémek néha táncolnak és énekelnek a gépek előtt ha valami jó zene megy éppen :D :D pedig tilos alkoholt bevinni.....ott mi lenne ha szabadna piálni. félek belegondolni :D

(#11084) TGWH válasza BÁ Nutrition (#11079) üzenetére


TGWH
őstag

Ha környezetváltozásra lesz szükségem, úgyis megyek. Ha beérném az öreg baszikrá szakikat bérben, már jó lenne, mert helyben van :) meg esély is van a folyamatos emelésre, amíg a munkavédelmisek nem jönnek pénzt beszedni :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11085) BÁ Nutrition válasza TGWH (#11084) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Rendben

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11086) kpityu2 válasza TGWH (#11071) üzenetére


kpityu2
őstag

Most mit csináljon, ha félannyi idő alatt végez a munkával mint te? :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#11087) TGWH válasza kpityu2 (#11086) üzenetére


TGWH
őstag

Feleannyi? :DDD a baj pont az, hogy háromszor annyi :D persze panaszkodás van, milyen keveset keres, meg mennyit kell dolgozni, állandóan hajtják, de azért a szokásos 20 perces pihenők valahogy minden egyes nap kijönnek neki :D úgy két óránként :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11088) BÁ Nutrition válasza TGWH (#11087) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csak? :D
ha két óránként dolgozol 20 percet az jobban hangzik

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11089) TGWH válasza BÁ Nutrition (#11088) üzenetére


TGWH
őstag

Legutóbb engem hajtottak, hogy később is tudok pihenőt tartani, csináljam már, mert mindjárt haza kell menni :DDD ok, nekiálltam - ő is meg tudta volna amúgy csinálni :DDD -, kész, odaadom, elviszi mint a szent grált, majd műszak vége előtt kb. 40 perccel már fel is vette a tökvakarós pózt, közben ide-oda pozícionált, meló persze már nem volt :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11090) BÁ Nutrition válasza TGWH (#11089) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem az is kikapcsolódás ha csinálok valamit, szal valszeg ezért nem veszem fel.
mikor megy a gép meg ugyis azt csinálsz amit akarsz. fütyörészős egy meló ez. pláne így nyugdíjasan ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11091) TGWH válasza BÁ Nutrition (#11090) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, csak nálunk inkább egyperces novellák futkosnak a gépeken :DD
Mondta az amúgy egész nap ülő melót végző kolléga, hogy milyen jó nekem, én csak ülök a gép előtt egész nap... ja, meg fél-egy percenként felkelek, satu lazít-szorít, majd start... sokkal fárasztóbb fel-le ugrálni, mint ha egész nap ülnék vagy állnék. Most már a kezem is fájj, régi masszív satu úgy látszik megártott neki, most kezdem érezni. Kéne vetetni a vezetőséggel egy pici aranyos új satut, csak hát min. 150 ezer... nem baj, most rájöttem, hogy másik kézzel lazán meghúzom, ugyan úgy tart :DDD

Műhelyen belüli meló, síkba kéne marni azt a szrt... oké, gyorsan kióráztam, mert olyan sokat azért ne vegyek le. Kb. 7 tized lett a vége, berezgett, borultak az alátét kockák, mert ugye menetes támaszték nincs, sosem kellett eddig... a maró amúgy is hagy benne egy-két csíkot az átfedéseknél, nem tudjuk miért... másodszorra már vissza sem tudtam tenni, mert ugye amíg a gépben volt, nem mondták volna hogy tüntessem el az átfedést, csak amikor már kiszedtem :DDD mindegy, ez bizony megtekeredett...

Pont pár napja mondtam, hogy nem tudok úgy marni az 50es maróval, hogy ne maradjon az átfedéseknél némi szintkülönbség, és fingom nincs miért van ez. Azt hittem egy pici vonal nem számít, azért adták oda :DDD eleve úgy adták oda, hogy nem számít, fogd meg satuban :DDD (200as satuban a 400as anyag :DDD)
A vége flex csiszolókorong meg csiszolópapír lett :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11092) Klaus Duran válasza TGWH (#11091) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Előző cégnél volt egy 10+éves D80 Mitsu fej amivel a finiselés ment 0,15 fogásokkal. A légy hanyatt eset rajta olyan felületet csinált. 16MnCr5 / C45 amivel én dolgoztam. És vállat sem hagyott.

A váll nem azért van mert nem merőleges az orsó az asztalra?

Ezt egy 2001 Mori Seiki-n amivel soha sem ütköztek, és ki volt kímélve azért hogy pontos legyen.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11093) kpityu2 válasza TGWH (#11091) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem merőleges az orsó.

Egyébiránt köztudott, hogy a CNC-s két esetben nem dolgozik: ha megy a gép és ha nem megy. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#11094) nchelp válasza Klaus Duran (#11092) üzenetére


nchelp
tag

a lapka lépcsőzésére gondolsz, mint váll? ha olyant csinál, vagy bóvli a maró, vagy már megcsattintották/nem lett kipucolva lapkafészek, és a lapka nem áll rendesen irányban... Valóban elég bosszantó.

nchelp

(#11095) nchelp válasza kpityu2 (#11093) üzenetére


nchelp
tag

Hiába, na, profi vagyok... Nekem ehhez gép sem kell :DDD

nchelp

(#11096) Klaus Duran válasza nchelp (#11094) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Vagy mikor már eléggé elkopott. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11097) TGWH válasza kpityu2 (#11093) üzenetére


TGWH
őstag

Az lehet, van már vagy 10 éves a gép. Ha nincs jobb tipp, elfogadjuk ezt :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11098) konikan válasza TGWH (#11097) üzenetére


konikan
aktív tag

Lehetséges, hasonló volt nálam is egy 20-hoz közeli gépen, a maró átmérő kisebb volt mint a felület, így nem lehetett egy fogásból kiszedni, és ha nem voltak a fogások azonos marásirányúak, akkor biza "lépcsős" maradt. Függőleges fejpozíciónál nem is annyira látványosan, csak vízszintesnél.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11099) Phülöp válasza Klaus Duran (#11077) üzenetére


Phülöp
addikt

Én meg jöttem volna nagy pofával, hogy a szakmunkás bizonyítványom épp 25 éves (vagy most, vagy a jövő héten), erre nem találom, pedig betoltam volna ide. :W
Túl sokat költöztem ebben a 25 évben évben, valahol elkallódott - az általános iskolai bizonyítvány és az érettségi mellett lehet valahol, mert azok sincsenek meg.

#jajmostmilesz

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11100) blasko92 válasza Phülöp (#11099) üzenetére


blasko92
őstag

Asszem hátrányban leszel a következő munkaváltásnál a papír hiányában.... ;] :DDD

Egy pályakezdőnek többet számít az a bizi :))

Én meg pont most elsején vagyok 4 éve a szakmában, és ezen a melóhelyen :) 25 alatt :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.