Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#11851) Phülöp válasza blasko92 (#11850) üzenetére


Phülöp
addikt

Annyival többet kell kérni, oszt csók.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11852) Kanyo88


Kanyo88
újonc

Üdvözletem!

Nem tudom hogy jó helyre írom-e a problémámat.
Vásároltunk egy CNC esztergát amin Acramatic 2100 vezérlő van.Keresek egy olyan szakembert aki már dolgozott ilyenen, hogy megkérjem,mutassa meg az alapvető kezelését.A kézikönyv angol és elég nehezen értelmezem így a gépkezelését.
Természetesen nem ingyen kérem a szolgáltatást.
Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni.

(#11853) zolikaDB válasza konikan (#11848) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ahogy iguana mondja. Plusz egyre inkább knytelenek lesznek kifizetni.

(#11854) blasko92 válasza Phülöp (#11851) üzenetére


blasko92
őstag

En elkoltom az Erzsi utalványt es a bérletet is kihasznalom. Csak ugy mondom, hogy valahol más aranyban van a kafeteria. Mondjuk csak kártyára nyomnak 20-30K-t , vagy több utalvány, vagy egészség kártya, stb. Nem nagyon vagyok jártas ebben a témában, de nemrég hallottam valamit a rádióban, hogy mar kell fizetni kafwteriat a cégeknek évi nemtom mekkora összegben.

(#11855) Nordik


Nordik
őstag

Mit gondoltok érdemes azt bevallalni, hogy megegyezunk bizonyos oraberbe ezt megkapom 8oras melora legálisan, viszont van túlóra elég sok ezt pedig zsebbe. Ezt a részét tisztán adják egyebkent? A cég jó és a munka is. :)

(#11856) BÁ Nutrition válasza Nordik (#11855) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"megegyezunk bizonyos oraberbe ezt megkapom 8oras melora legálisan, viszont van túlóra elég sok ezt pedig zsebbe. Ezt a részét tisztán adják egyebkent?"

ez kemeny ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11857) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#11856) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igy dolgozok vagy 6 eve :)
Na jo, egy fel eve nem.
Ber bruttoba tisztan, 8 ora utan az oraber nettoban. Tehat delutan 2-ig 100 ft bruttoban, kettotol estig 100 ft orankent kezbe.

Nordik: tökéletes! Csak annyit merlegelj, h mashol miben lenne jobb, es ha ez a jobb, akkor szamolj elore azzal, h hany orat tudsz kenylemesen nyomni, es ugy eleg-e a bér. Ha elkezdesz 12-13 orazni, "radszallhatnak", azaz elvaras lesz, es ebben 2-3 ev alatt fullra kipukkansz.

[ Szerkesztve ]

(#11858) Nordik válasza zolikaDB (#11857) üzenetére


Nordik
őstag

Így értettem hogy 8 óráig tisztán bruttóban felette nettóban.

Ettől félek én is, hogy idővel elvárás lehet a túlóra bár elvileg rugalmasak. :U

(#11859) TGWH válasza Nordik (#11858) üzenetére


TGWH
őstag

Nyugdíjad úgysem lesz :DDD szóval tökmindegy :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11860) Nordik válasza TGWH (#11859) üzenetére


Nordik
őstag

Az igaz... :D Bár ha a jelenleginél sokkal jobb orabert ki tudok harcolni akkor már is jobban jarok.

(#11861) TGWH válasza Nordik (#11860) üzenetére


TGWH
őstag

Elvileg úgy havi szinten 100-200 ezret minimum félre kéne tenned, hogy emberi módon tudd élni a nyugdíjas éveidet...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11862) BÁ Nutrition válasza Nordik (#11858) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mondjuk ha tulorapotlekot radobja akkor elmegy..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11863) zolikaDB válasza konikan (#11337) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ennek a hsz-nek a képei hova lettek? :Y

(#11864) kisvacak


kisvacak
csendes tag

Hali Urak!Valakinek esetleg akad Fanuc 32i magyar kezelési esetleg?(gildemeister ctx210)Szerszámbemerőt akarnám használni,de a géphez csak japán kezelésit küldtek.M parancs az ok.csak azt nemtudom, hogyha bemérem a bemérövel egyenként a szerszámokat,melyik menüben talalom hogy a mundkarab nullpontját hogy vegyem fel.Sima kézi bemérést tudom hogy kell vele.Előre is köszi.

(#11865) konwktor


konwktor
tag

Tudom hogy ez nem az a topik de....
Nem ismertek olyan embert aki a szabadkapacitásunkat betömné ? :) 3 tengelyes megmunkálóra (1000x600x600)és 2 tenngelyes nc esztergára...

(#11866) csiben1 válasza konwktor (#11865) üzenetére


csiben1
tag

Szia!
Esetleg kicsit pontosabban? Helyileg hol lenne? Milyen gépen? Milyen melók? Mi az elvárás...?

You can walk straight through hell with a smile

(#11867) overseer


overseer
csendes tag

Üdv urak! Kis technikai segítség kellene: ST52 cső anyag (E355 +C), külső átmérő D40 belső D20. Akármit variálok leszúrásnál egyszerűen nem tudom törni a forgácsot. Seco leszuro 2.5mm széles TGP45 lapka. Jelenleg Vc160, F0.22. Ezzel picit elviselhető de messze nem az igazi. Valakinek valami ötlet?

Overseer

(#11868) overseer válasza kisvacak (#11864) üzenetére


overseer
csendes tag

Atrakod JOG-ba, lenyitod a bemérőt.. Elvileg automatikusan bejon az offset menü. Aztán kezikerekkel odatekered az érzékelő gomba közelébe,majd a tengely mozgató nyilakkal megérinted a gombát. Automatikusan átírja az értéket. Ha valami nem megy írj, igazából gép valogatja az érintés módját,van ahol automatikusan megérinti van ahol neked kell oda állni.

Overseer

(#11869) kisvacak válasza overseer (#11868) üzenetére


kisvacak
csendes tag

Eddig tiszta.és a munkadarab 0 pontjat akkor hogy allitom be.Akkor ezek szerint ha a Pl. T101- el felveszem a Z0-t akkor a többi automatice fel veszi?Amugy amit leakarsz szúrni eleg fos anyag,szinte tekerni szokta nekem is a forgacsot.nem sok mindent tudtam varialni .se elötolas.se fordulattal.

[ Szerkesztve ]

(#11870) overseer válasza kisvacak (#11869) üzenetére


overseer
csendes tag

Igy van. Pl oldalazol egyet, aztán offset -> work offset ramesz az adott nullpontra pl G54 es ott be írod hogy Z0 es megnyomod a Measure gombot. Vagy ha magyar akkor bemerés van oda írva. Vigyázz!! Legtobb vezerlonel bemeres után újra be kell váltani a szerszámot MDI-ban, mert meg a régi adatok lesznek az agyában. Ha gondolod adok egy telefonszámot aztán napközben fel tudsz hívni es mikor ott allsz előtte akkor tudom mondani mit csinálj.

Overseer

(#11871) kisvacak válasza overseer (#11870) üzenetére


kisvacak
csendes tag

Ezt keziben is igy csinálom.measure majd mdi hogy valos erteket mutasson.angol menüs nem magyar.sima nullpont eltolast is a work offsetbe szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#11872) overseer válasza kisvacak (#11871) üzenetére


overseer
csendes tag

Akkor már tudsz is mindent :) szerszambemerore figyelni, nem lezúzni mert hasznos dolog :D ha van kérdésed csak bátran, bár már csak holnap válaszolok mert reggel korán kelés.

Overseer

(#11873) kisvacak válasza overseer (#11872) üzenetére


kisvacak
csendes tag

Köszi.valamelyik nap kiprobalom ha nem lesz annyi át állásom,prog.irás stb.jó éjt.

[ Szerkesztve ]

(#11874) BÁ Nutrition válasza overseer (#11867) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mi lenne ha hasznalnal pecking-et. Azaz megszakitod a forgacsolast-》torik a forgacs. Ha nem fillerbaxo melo akkor hasznalj ra egy ciklust. Talan abban a progiban van is amit beraktam nemreg ide. Pl mesz lefele 0.25ot es elallsz 0.05ot. Feedrate maradhat 0.05 nem muszaj butulni .22re

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11875) overseer válasza BÁ Nutrition (#11874) üzenetére


overseer
csendes tag

Sajna fillerbaszo meló :( 20.000-es széria es semmi mast nem csinál,csak kihúz,leszúr. Kihúz leszúr. Seco külön kiemelte hogy ne legyen pecking,mert jelentősen csökken igy az eltartam.

Overseer

(#11876) BÁ Nutrition válasza overseer (#11875) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mondj fel ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11877) overseer válasza BÁ Nutrition (#11876) üzenetére


overseer
csendes tag

Melót keresek! :D

Overseer

(#11878) viktor510


viktor510
újonc

Tisztelt uraim!

Segítségre lenne szükségem.
Programot szeretnék másolni floppyról az egyik Bosch gépre amint TYP3osa vezérlés működik.
Hasonló gépünkre sikerült úgy felmásolni programot, hogy az "A" meghajtóból egy MOUNT mappába mentve látta a vezérlés és így onnan átmásolva került a BENUTCER mappába ahonnan használni is tudtam a programot.
De ezen a gépen nem található ilyen köztes mappa. Esetleg valaki tudja, hogy tudnánk rámásloni a floppyról a fájlt?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#11879) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Üdv!

Ha valakit érdekel esetleg meló Németországban, akkor dobjon egy pm -et. Egyszerű CNC gépkezelés, standard fizetéssel, szállással. Jelenleg kb. 30 magyar kolléga van a több mint 1000 fős cégnél.

(#11880) szabi41


szabi41
csendes tag

Üdv

Segítséget szeretnék kérni ezeknek a daraboknak a leprogramozásában fanuc21TB ben.

Hogyan lehet megadni a rádiusz centerponttól való megmunkálást esztergán úgy hogy a gép számoljon ki minden adatot.

A teljes programsorra lennék kíváncsi elejétől a végéig.

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv: Szabi41

[kép2]

[kép1]

(#11881) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hanyas verziószámú HDH óta van a vezérlőhöz magyar nyelvű leírás?
Ugyanis 430-hoz nem lelek sehol, de az itthoni PC-n találtam egy go98 Kft-s vízjeles 410-es kezelőit full magyarul...

(#11882) BÁ Nutrition válasza szabi41 (#11880) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha modellrol leveszed a mereteket vagy kiszerkeszted akkor nem kell az ij értékekkel baxakodni. fanuc kiszamoja maganak a tobbit.

tanfolyami példákhoz meg a könyvben megtalalod a valaszt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11883) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#11882) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gondolom, ez egy 1976 óta 4586x fénymásolt OSKOLAI TANANYAG! Kérem komojan venni, fiúk!
:C :Y :DD :U

[ Szerkesztve ]

(#11884) blasko92 válasza zolikaDB (#11883) üzenetére


blasko92
őstag

Ezt asszem en is megkaptam Tóni bácsitól :DDD

(#11885) zolikaDB válasza blasko92 (#11884) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az a baj, hogy én is :C

(#11886) konikan válasza BÁ Nutrition (#11882) üzenetére


konikan
aktív tag

"tanfolyami példákhoz meg a könyvben megtalalod a valaszt" :C

Egyik zöld gombos kolléga csinálja nálunk a gépkezelő tanfolyamot, ott is volt, hogy szívesen belenézek, segítek, az alapokat azonban meg kell csinálni :D

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11887) TGWH válasza zolikaDB (#11883) üzenetére


TGWH
őstag

Szerintem ezt mindenki megkapja :DDD
És már azért is vonnak le pontot, ha nem ,C-zel :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11888) Plutor


Plutor
aktív tag

Tud valaki olyan céget,ahol meg tudnak munkálni egy 1500mm hosszú D100mm-s alkatrészt?
Esztergálni,marni,köszörülni kellene. Legkisebb átmérő 22mm. 0,01-s tűrések.
Nálunk sajnos nincsenek ekkora gépek.
Jöhet privátban is.

[ Szerkesztve ]

(#11889) ad4m1337 válasza ad4m1337 (#11879) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Üdv!

Még mindig aktuális a munka, de aki rámír, az legyen szíves valamilyen elérhetőséget adjon (skype, viber, telefonszam, barmi), hogy meg tudjuk beszélni szóban a részleteket.

Köszönöm!

(#11890) hg5cwa


hg5cwa
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Keresek mesterembert aki legyártja nekem az alábbi alkatrészt!
A dologban a csízió, hogy kettő darab kell, ez egyikben balos, a másikban jobbos laposmenettel!
köszi!
anonymemeister@gmail.com

(#11891) BÁ Nutrition válasza hg5cwa (#11890) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ilyeneket ugy 150-200eft/db aron gyartunk ;)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11892) TGWH válasza BÁ Nutrition (#11891) üzenetére


TGWH
őstag

Na, tőlünk meg ha kérnek, úgy 1500-2000 Ft-ra gondolnak, hogy annyiból biztos kijön :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11893) xxxx.x válasza hg5cwa (#11890) üzenetére


xxxx.x
tag

Kíváncsi lennék, hogy ha visszamennénk az időbe 30 évet, akkor is tele lenne az alkatrész ilyen szép rádiuszokkal. Bírom mikor a tervező/rajzoló ujja rángógörcsöt kap. Ettől rövidül ám a CNC-s élete, mikor feleslegesen bonyolítják az egyszerű alkatrészt

(#11894) Phülöp válasza xxxx.x (#11893) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszörűn rátoltunk cirka 2*45fokot körben, oszt jó volt mindenre.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11895) BÁ Nutrition válasza xxxx.x (#11893) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nincs ott semmi bonyolult ha megfizetik.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11896) zolikaDB válasza Phülöp (#11894) üzenetére


zolikaDB
veterán

NX-el rateraszoltuk mindenhova a radiuszokat, az ellendarabot meg az alkeszek dikicseltek hagyomanyoson (most egy random szerszamelemrol beszelek), utana az NX-es hiperszuper alkatreszt flex-szel raktak helyre...

(#11897) kpityu2


kpityu2
őstag

Jó lesz oda a kerítésdrótfeszítő is. :DDD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#11898) akphsaiid


akphsaiid
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok mennyibe kerülhet körülbelül egy 2 tengelyes forgó fej? 5 tengelyes marógép építéséhez kellene.
Vagy aki fémiparban jártas, ha készítek egy komplett tervrajzot, mennyibe kerülhet kb legyártatni az alkatrészeket?

Mészkő és gránit maráshoz lesz, elég nagy munkadarabokra. Az alap gép megvan, csak egy ősrégi nagyon béna vezérlésű 3 tengelyes vágógép. kb 6 méter x 6 méter x 1 méteres munkaterülettel.
Ennek szeretném az egész vezérlését lecserélni és egy mach3 5 tengelyes marógépet építeni belőle. Vagy építtetni. :R

Előre is nagyon köszönöm a segítséget és válaszokat! :))

(#11899) kpityu2 válasza akphsaiid (#11898) üzenetére


kpityu2
őstag

Az árat nem tudom, de ismerek egy magyar céget amely ilyes gépek készítésével foglalkozik. Mivel nem tudom a staff mit szólna ha kiírnám a nevüket, elküldöm privátban a linket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#11900) NexusZ


NexusZ
újonc

Sziasztok!

Szeretnék továbbtanulni CNC szakirányba, ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni hogy tudtok-e esetleg jó OKJ-s tanfolyamot ajánlani?

Sajnos a google csupa kamu szagú lehetőséget dob ki, így elég nehézkes dönteni.
Eddig az egyetlen számomra értékelhető helynek az NCT akadémia tűnik.

Első körben CNC gépkezelőre gondoltam, majd ezután esetleg némi tapasztalat szerzés után szeretném elvégezni a CNC programozót is.Jelenleg érettségivel, gépiforgácsolói OKj-val (illetve 2év egyetemi tapasztalattal -bár ez nem igazán számít-) és 2 év sima (célgépen szerzett) gépkezelői munkatapasztalattal rendelkezem .

Bármiféle iránymutatást szívesen fogadok. :) (melyik programnyelvet érdemes, melyik sulit kerüljem, esetleg menjek egyből programozóira vagy CAD-CAM informatikusnak(mondjuk ettől kicsit tartok jobb lenne sorba menni :) ) )

Olyan tanfolyamok érdekelnek amelyikek pár hónapon belül elvégezhetőek mivel már saját lábon állok így nem fér bele hogy egy vagy két teljes évet az iskolapadban töltsek.

Első sorban Budapesti képzések érdekelnek mivel ott tudnék magamnak szállást biztosítani bátyám által :)

Válaszotokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.