Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#11301) soldi3r


soldi3r
veterán

Tudtok olyan alulemez beszerzesi forrast, ahol foglalkoznak kisemberrel is?

E30 (oo=[][]=oo)

(#11302) nchelp válasza c4bB (#11300) üzenetére


nchelp
tag

Mit szívtam... nab@zmeg... nem gyenge arc...

nchelp

(#11303) TGWH válasza soldi3r (#11301) üzenetére


TGWH
őstag

Ha elég kis darabok kellenek, akkor talán eladják a maradékot is.
Hol próbálkoztál, és mi lenne közel? Győr vagy Bp.?
Egy tippem van, keresd meg a helyi kéménygyártó cégeket, vagy szerelt kémény építő vállalkozókat, ők lehet tudnak segíteni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11304) c4bB válasza soldi3r (#11301) üzenetére


c4bB
csendes tag

erre egy tippem véletlenül nekem is van.
keress olyan embert,aki alu ereszcsatornát gyárt,mert lemezből vágja és hajlítja,valahonnan csak beszerzi és talán ad el belőle,vagy rendel neked.

(#11305) blasko92 válasza soldi3r (#11301) üzenetére


blasko92
őstag

Bronzker. Amekkora kell, akkorát adnak

(#11306) soldi3r válasza TGWH (#11303) üzenetére


soldi3r
veterán

Az ALUCENTRUM-ot kerdeztem. Ja igen, a 20 illetve 25mm-es lemez kellene :)

(#11305) blasko92, Oket megkerdezem. Koszonom.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#11307) TGWH válasza soldi3r (#11306) üzenetére


TGWH
őstag

Hát majd sokat teszel egymásra :D szerintem kérdezz meg egy rakat helyet, legtöbb helyen minden méretben árulnak.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11308) BÁ Nutrition válasza c4bB (#11300) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Szia. Nem annyira gáz legyártani, csak cnc-n általában gyorsan tellik az idő.. egy 40es rúdból könnyen megoldható. Passz mennyibe kerül. A fusi részével van a gond. Ez max ott működik ahol a főnök tud róla. Ehhez kell egy mandrell plusz 3 felfogás ha nem akarja magát szivatni az ember és olyan minőségben akar gyártani h arra jó legyen ránézni. Ez nem egy óráig tart. Ezért se tudsz fusizni. Pl gyártasz vmi mást. Átszerelsz, programok, legyártod, majd vissza.. fél nap elment.. a gép órabére meg 10-30ezer forint...
Talán így könnyebben megérted a reakciókat.
Ha van olyan ember aki hobbiból bekapcsolja az otthoni gépét és épp van szerszám is hozzá akkor talán. De ilyen meg garantáltan nem sok lesz.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11309) c4bB válasza BÁ Nutrition (#11308) üzenetére


c4bB
csendes tag

szia.
köszönöm a korrekt választ.
a reakciókat így már értem,de ettől még nem tetszenek.
nyilván fogalmam sem volt arról,mivel jár egy szerszámcsere,mi mennyi ideig tart,mi mennyibe kerül.
ezért kérdeztem olyan helyen,ahol hozzáértők vannak.

úgy tűnik,cnc-vel gazdaságtalan ezt legyártatni,marad az eszterga.
találtam 25mm-es belső átmérőjű 31.6-os nyeregcsövet,a 3.3mm-es falvastagság elegendő a stabil befogáshoz?

(#11310) golyani válasza c4bB (#11309) üzenetére


golyani
addikt

CNC-vel jelen esetben az a baj, hogy egyedi darab ezért drága. Ha kéne belőle 1000+darab akkor már lehetne kérésre csövet hozatni illetve megérné gyártani. Ezért mondtam én is a helyi garázs szakit, mert ez oda való dolog.

Sztem megfogásra elég ,legfeljebb kell bele egy dugót csinálni. De ha van nyeregcső miért nem azt rakod fel?

Ha már így a bringa alkatrészeknél tartunk, majd akarok magamnak 5D-zni egy gyorszárat. Egyelőre tervezési fázisnál tartok, majd ha lesz valami kézzelfogható rakok fel képet :DDD . Mondjuk az egyik vége már kész van. Azt nem tudom hogy azt a ~5-6mm-es pálcát miből kéne csinálni aminek a két végén M5-ös menet van(~140) hossz. Elsőre 1.4301-re gondoltam, mer az nem rohad :D . A többi az 7075.

(#11311) Phülöp válasza golyani (#11310) üzenetére


Phülöp
addikt

Nemrég megtudtam, hogy a műszempillásoknál az 1-2-3-xD az azt jelenti, hogy egy adott szempilla hány ágra nyílik szét (ettől lesznek dúsak).
A gépgyártásban, egyéb ipari területeken a 2-3D az a sík- ill. térbeli kiterjedésre utal egyértelműen.
Ezek után szeretném kérdezni, hogy mi a 4. és az 5. dimenzió, ami szükséges egy gyorszárhoz.
Az, hogy egy adott térbeli alakzat megmunkálása 4 ill. 5 tengely egyidejű elmozdulásával oldható meg legegyszerűbben (de nem kizárólag így), az még mindig csak 3D.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11312) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#11311) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

? Mit ittál ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11313) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#11312) üzenetére


Phülöp
addikt

a zöld címkéset

de nem ez a lényeg :DDD

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11314) c4bB válasza golyani (#11310) üzenetére


c4bB
csendes tag

ledugózásra én is gondoltam,meg arra is,hogy (ez nem lesz túl szakmai) a cső belsejében az esztergálást nem a cső szélétől kéne kezdeni,hanem 2-3 cm-el beljebb,így a befogott résznél megmaradna az eredeti falvastagság,ami a végén levágható.
azért mert ilyen nyeregcső. jelenleg az általad is említett szűkítő adapterrel használom,de jobban nézne ki,ha a szár végig 31.6mm-es lenne.

miért nem jó egy gyári pálca?az úgysem látszik.készítsd el saját tervek alapján az összes többi részét a gyorszárnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#11315) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#11313) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

D=Direction. Szal ebből jön. Angliusoknál inkább jellemző h tengelynek mondják, meg otthon is. 3-5 tengely, axis. De néhány esztergán ennél jóval több van

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11316) golyani válasza Phülöp (#11311) üzenetére


golyani
addikt

Mert úgy akarom. Meg mert lehet :D. Meg ha egy felfogásból szeretném megoldani, és ha fejet billentek akkor az már pozicionált 5 tengely (tudom, a 4. csak diszkrét elmozdulást csinál). Meg megakarom tanulni. Szoftver van, gép van, anyag van. Tanulni meg úgy lehet a legjobban ha csinálja az ember.

c4bB: igen lehet gyári pálca lesz belőle.

(#11317) TGWH válasza Phülöp (#11311) üzenetére


TGWH
őstag

Hát hogy időben kész legyen, amíg a főnök nem figyel oda :DDD
És ehhez semmit sem ittam :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11318) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#11315) üzenetére


Phülöp
addikt

Szóval a szakmai köznyelv (hülyén hangzik, mi) elkurvult és a dimenzió helyett mostmár a tengelyek számát jelöli a "D". Értem.
Viszont akkor legyünk következetesek, és a CAM programok is legyenek 5D-sek (nem 5 tengelyes megmunkálás, az túl hosszú). De akkor legyen inkább 10D, mert minden tengelynek van egy ellentétes iránya is (Direction)
Csak azt nem tudom, akkor, hogy az eddigi 3D-nek (térbeli) mi lesz a neve, mert a 3D-s 5D-s megmunkálás... na az hangzik csak igazán hülyén.

szerintem

5 tengely (5axis)
3 dimenzió (3D)

de ez mostanra

kőkorszak

(#11316) golyani: ezzel nem nekem válaszoltál

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11319) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#11318) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem tudom. Itt 5 axis milling van meg 3D shape, contur model stb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11320) TGWH válasza BÁ Nutrition (#11319) üzenetére


TGWH
őstag

A magyar meg képes rendkívül barom módon fordítani, ahol nem kéne ott szó szerint, ahol meg tükörfordítás kéne, ott meg átvitt értelemben, de inkább kitalál valamit :D
Kedvencem a ,,Big Red Sword'', mely magyarban nem a Nagy Piros Kard-ot jelenti, hanem a Nagy piros kardot ha név, és nagy piros kardot, ha általánosít. De a többség szerint ez hülye név, használjuk inkább az angolt, mert az mennyivel jobban hangzik... érted, mennyivel jobban hangzik...
Másik dolog a manager, hr, pr, meg az operátor. Nem ám szalagmelós, nem, operátor, mert az jobban hangzik...
Egyik cégnél majdnem szemberöhögtem a vezetőséget :DDD ,,Azért tegezzük egymást a cégben, mert az angolok is tegeződnek, mint egy nagy család.'' :DDD mint ha az angol olyan sokat magázódna :P nagy családdal meg ne jöjjenek, amikor vöröslik a fej, ha fizetésemelést mer kérni valaki, vagy sokat beteg a gyerek, kéne még egy-két nap plussz szabadság...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11321) zolikaDB válasza Phülöp (#11318) üzenetére


zolikaDB
veterán

En is igy tanultam, ahogy mondod, es ez nem volt reg, cirka 10 ev :)
De becsapos manapsag a dolog. DMG arulja az 50 ecomillt, 5 axis, de nem szimultan, hanem 3+2, azaz csak pozicional. Na meg még ez is :DDD

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11322) Phülöp válasza TGWH (#11320) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha kicsit a mélyére nézünk a dolgoknak, akkor kiderül, hogy az angol nyelvben nem is tegeződnek. :U
Az meg nem lehet gond, hogy beteg a gyerek, hiszen egy nagy családról van szó. Ez alapján, ha a segédmunkás gyereke megbetegszik, vigyázhat rá otthon a termelési igazgató anyósa is, ha ráér. Családtag ő is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11323) BÁ Nutrition válasza TGWH (#11320) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Elvileg a szalagmelós az general operative, az operator meg gépkezelő. Legalábbis íreknél így volt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11324) golyani válasza Phülöp (#11318) üzenetére


golyani
addikt

Jogos, félreértelmeztem a 4-5 dimenziós kérdést.

(#11325) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Valaki ismeri ezt a hallásvédőt? Gombnyomásra hallod, amit mondanak -> [link]
Vagy melyik modell ajánlott, ha ki akarod zárni teljesen a zajt?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11326) blasko92 válasza zolikaDB (#11325) üzenetére


blasko92
őstag

Gyakorlaton ahol voltam lakatos uzemben, ott olyan volt a csavonak, hogy felraktad a fultokot, rendesen hallottad amit mondtak, viszont ha kalapaccsal rabasztal a vasra, azt eltompitotta. Valamk elektromos cucc volt, de nem 3M-es. Ja meg a telot ra tudtad dugni jack csatlakozoval. Stancolonal mar kellett, amikor az 5os lemezt csapattak :)

(#11327) zolikaDB válasza blasko92 (#11326) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R
Urak: ha egy 3+2-es Heidenhain 620-as gepen vertikalban felveszem a nullat, es bebillentem az asztalt, meg forgatom is ebben az allapotban, olyankor mi tortenik a nullponttal es szolgal-e vmilyen segedciklus az uj sikokban torteno programozashoz, hogy ne kelljen a transzformaciokat szamolni???
Nem szimultan geprol beszelek.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11328) zolikaDB válasza blasko92 (#11326) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gondolom ilyesmi: [link]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11329) blasko92 válasza zolikaDB (#11328) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, valami ilyesmi volt. Közben megláttam itt a többit, és rájöttem, hogy Peltor márkájú volt. Nekem az a bajom a sima fültokokkal/füldugókkal, hogy az emberi beszédet nagyon tompán hallom, és vagy kiabálok, vagy nem hallanak. Ezért jó ez a fajta.

(#11330) konikan válasza zolikaDB (#11327) üzenetére


konikan
aktív tag

19-es koord. transz. cikl.?

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11331) TGWH válasza BÁ Nutrition (#11323) üzenetére


TGWH
őstag

Ááá itt nem, az operátor az szalagmelós, meg operátor aki szétszedi, meg aki összerakja, az is. Meg aki ellenőrzi, az is, de az már valid :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11332) zolikaDB válasza konikan (#11330) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom!
Te ezt hasznalod gyakorlatban?

Masik kerdes: valaki 5 tengelyen hasznal Heidenhaint vagy Siemens 840D-t? Melyik all jobban kezre ciklus szinten?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11333) konikan válasza zolikaDB (#11332) üzenetére


konikan
aktív tag

Igen, használva van, megvan hívva a ciklus a kívánt tengelyállásokkal, majd utána egy q121, q122-es mondat, ami az előtte lévő 19-es ciklusban szereplő tengelyálláshoz forgatja a fejet és az asztalt a koord. rendszerrel együtt.

Pl:

19-es cikl.
A30 C90

majd a 19-es ciklus után
L AQ121 CQ122 R0 FMAX

kb így.

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11334) zolikaDB válasza konikan (#11333) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olyan gepen, ami bölcsős, ott:
- Sikvaltasonkent ugye nem kell blk form?
- Kezeli az elozo sikban lemart feluleteket, es a grafikan latom? Legdurvabb pelda: at van furva a darab, vagy egy élre szog van ramarva.
- Egyaltalan a grafika hogy kezeli ezt az egeszet?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11335) konikan válasza zolikaDB (#11334) üzenetére


konikan
aktív tag

Most látom csak, hogy 620-as a vezérlő...Ott már kell legyen PLANE SPATIAL és társai, amik kb ugyanazok mint a régieken a 19-es cikl, annyi hogy aktív TCPM kell.

Kérdéseidre a válasz:
Bölcsős, 530-620kombo gép alapján

- Nem kell külön BLK Form
- Grafika kezeli a többtengelyes megmunkálást
- Kijelzi a grafika a szerszámot különböző szögekben, a szimulációs darab nem mozog.

Késöbb mutatok példát mindkettőre, csak most telefonról nem megy.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11336) zolikaDB válasza konikan (#11335) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyon szepen koszonom! Mi az a TCPM? Te ismered a 620-at?
Varom a kepeket! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11337) konikan válasza zolikaDB (#11336) üzenetére


konikan
aktív tag

Nos kérdésekre a válasz:

TCPM
Aktív 5 tengelyes marásnál volt nálunk használva egy teszt erejéig, M128-al aktiválható, illetve M129-el kikapcsolható.

426-os vezérlésű, 3+2-es gépen így néz ki az asztalforgatás-döntés a koord.rendszer cibálásával együtt:
(Az üres 19-es ciklust ne vedd figyelembe, a gép hülyesége, hogy csak akkor hajlandó normálisan vinni a nullpontot, ha előtte kapott egy üres ciklust ami kinullázta :B )
[link]

Az, hogy ismerem a 620-ast, az erősen barokkos túlzás, nemrégiben lett egy új hiperszuper gép véve, amin 530-as vezérlő van, mégis pl. a tool table ugyanúgy néz ki mint a 620-as gépeken, plusz a kezelőpanel is egy az egyben a 620-hoz való kiadás, ezért nevezem 530-620 hibridnek :D
Ahogy néztem kismillió képpen lehet a koord rendszert cipeltetni a géppel, itt már csak a gépkezelő perverzióján múlik, hogy mit szeretne:
koord rendsz eltolás példák

Legegyszerűbb szvsz. a Plane Spatial.
530-as példa az eltolásra
A ciklus kiválasztásánál nálunk animáció is van minden eltolásfajtához, hogy hogyan is fog eltolódni a nullpont.

A fenti példában annyira nem látszik, de úgy érdemes, hogy az adott megmunkálást követően töröljük az eltolást, beállunk egy olyan pontra ahol minden elfér, majd utána van csak a bölcső és az asztal forgatva, ellenkező esetben a szerszám lekoccolhatja a bölcsőt, plusz kicsit fárasztó mindig az adott álláshoz képest elküldeni valamerre. Bölcső mozgatás után megint eltolás meghívás, és hadd szóljon a további megmunkálás.

Animáció:
[link]
[link]

Mutatja a több tengelyen való megmunkálás eredményét, a második képen a darab tetején azok furatátszakadások pl. a szélétől.

Remélem segítettem valamennyire, elnézést a kitakarásokért, de céges titkok, meg ilyenek :))

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11338) zolikaDB válasza konikan (#11337) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyon, nagyon koszonom a kimerito, hasznos es ertekes valaszt! :R
Sokat segitettel!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#11339) overseer


overseer
csendes tag

Üdv Uraim!

Újabb segítségre lenne szükségem..

Többlépéses menetvágó ciklust kellene megcsinálnom,ami colos és kúpos is.. csináltam már, de nem ilyen vezérlőn amin most vagyok. Bemásolom miről lenne sző, ez a ciklus, ám pont a lényeg, a kúposság nincs példázva. Mondjuk amire rá kellene vágni az mondjuk a darab elején legyen átmérő D16,2 emelkedik D16,6 átmérőig és a menet hossza 15mm, 3/8-os colos menet.. (főnök kezembe nyomott valami klíma alkatrészt, hogy egy ilyen kell... /ezúton is kössz/ )

Szóval erről lenne szó, ha esetleg valaki tudna egy példát írni, hogy hogy működik hálás lennék.

G76

:R

Overseer

(#11340) Plutor válasza overseer (#11339) üzenetére


Plutor
aktív tag

Pedig benne van!
Második G76-os mondat. R=kúposság mértéke előjelhelyesen.

(#11341) overseer válasza Plutor (#11340) üzenetére


overseer
csendes tag

tehát ha az említett példát vesszük akkor oda 0.4-et írok be?

Overseer

(#11342) TGWH válasza overseer (#11339) üzenetére


TGWH
őstag

HA nct vezérlő:
n: simító ciklusok száma
r: szerszám kiemelés szöge/kifutás hossza
alfa: lapka élszöge
Ez a három így néz ki: Pnnrralfaalfa, pl.: P011560, tehát mindegyiket két számmal adod meg.
dmin: minimális fogásnagyság
d: simítási ráhagyás
Ez az első mondat.

Második mondat:
i: kúposság mértéke (sugárban)
k: menet mélysége (sugárban)
deltad: első fogás mélysége (sugárban)
L: menet emelkedése (F címen menetemelkedés, E címen inchenkénti menetszám)

Most hogy így belegondolok, rohadt régen vágtam menetet :D
De csinálhatod G33-mal is, csak akkor minden egyes fogást egyesével kell beírni, viszont ott csak simán megadod a kezdőpontot, utána köv. sorban G33 x z és kész, majd ctrl c ctrl v, érték átír :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11343) Plutor válasza overseer (#11341) üzenetére


Plutor
aktív tag

Igen.

(#11344) overseer válasza TGWH (#11342) üzenetére


overseer
csendes tag

Fanuc 21i :R

Overseer

(#11345) overseer válasza Plutor (#11343) üzenetére


overseer
csendes tag

köszönöm! elvileg hétfőn ki is tudom próbálni

Overseer

(#11346) TGWH válasza overseer (#11344) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor a gépkönyvben minden le van írva.
Nekünk pl. mikronban kellett megadni :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#11347) Plutor válasza overseer (#11344) üzenetére


Plutor
aktív tag

Én is I szérián dolgozok,ott mikronban kell megadni pár értéket: P,Q lehet,hogy az R értéket is.

(#11348) konikan


konikan
aktív tag

Üdv!

Tud valaki olyan oldalt, ahol G kódos példák vannak?

Gondolok itt:

- Teljes kör marás, ami mondjuk nem 360fokot megy körbe, hanem 365-öt.
- Helikális marás
- Spirál marás

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#11349) Phülöp


Phülöp
addikt

Ez tényleg úgy van, ahogy az IT-s kollégák gondolják?

[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#11350) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#11349) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

melyik reszere golndolsz?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.