Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) boost válasza rwin5 (#7350) üzenetére


boost
addikt

Jogos, innen látszik, hogy nincs darázs dereka a fickónak.

(#7352) boost


boost
addikt

Andris837 már 30kg-t fogyott, woodworm meg én 16-17kg-t. Meg a többiek, akik még nem írták ide be. Azért ez nem semmi, megérdemlünk egy vállveregetést.

Így tovább mindenkinek!

(#7353) woodworm


woodworm
veterán

Tudna valaki ajánlani valami kompakt reggeli/uzsonát? Autóban, volán mögött, vezetés közbeni használatra. Három étkezést kellene így megoldanom, jelenleg préselős szendvicset készítek, saját húskrémmel, sajttal. Körülbelül 250kcal (fehérje: 22.19, szénhidrát: 22.9, zsír: 9.43) egy étkezés, ezt kellene pótolni, ill. változatosabbá tenni, amíg teljesen rá nem unok.

(#7354) koxx válasza woodworm (#7353) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1dl tej+1dl víz, 1 banán, 50-100gr zabpehely, 30gramm tejsavó fehérje, 5-10g goji bogyó/chia mag por. Turmixolás után egy shakerből fogyasztva tökéletes reggeli. Aztán más kérdés, hogy mennyire lehet hamar ráunni. A fehérjepor ízt váltogatva jó lehet.

(#7355) woodworm válasza koxx (#7354) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor ez bukja a 3-szori étkezésemet? Nem lesz baja az órákig meleg helyen tartásnak? Gondolok itt a tejre pl.

(#7356) koxx válasza woodworm (#7355) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Meleg hely nem a legjobb, de készülhet csak vízből is. Az ízt amúgy is adja a por és a banán. Melegen max kevésbé lesz finom :)

(#7357) bullseye válasza woodworm (#7355) üzenetére


bullseye
addikt

sima vízzel is lehet, legfeljebb kevésbé selymes. + elsütheted, hogy a fehérjét csak a végén szórod bele és rázod fel a dolgokat. De azért egész napra nem jó, ha csak fehérjepor, meg kis banán és zabpehely.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7358) rwin5 válasza koxx (#7354) üzenetére


rwin5
őstag

/5-10g goji bogyó/chia mag por/ ez a része mennyire "dob" rajta? Többi van itthon, kipróbálom én is

(#7359) woodworm


woodworm
veterán

bullseye
koxx

Köszönöm a tippeket, lehet kipróbálom.
Indulás előtt eszek, a műszak kb. 10 órás, ebben van szétosztva az étkezésem, hogy kb. 3 óránként legyen egy.

(#7360) koxx válasza rwin5 (#7358) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A chia mag por ízben nem tesz hozzá (inkább állagban), a goji is csak minimálisan. De azt mondják az okosok, hogy nagyon jó vitaminforrások.

woodworm: ésszerűen elosztva jó lehet éhségre pl lidlben kapható magmix. Kesudió, török mogyoró, mandula, brazil dió. 200g ~1200 ft.

[ Szerkesztve ]

(#7361) philoxenia válasza koxx (#7360) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Anno a goji bogyót nálunk a csirkék ették...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7362) rwin5 válasza koxx (#7360) üzenetére


rwin5
őstag

Kicsit sűrű nem? Olyan massza átlagú lett, én ahhoz vagyok szokva, hogy leküldöm húzóra az ilyeneket, de ez pudingos lett, több víz kell bele, legalábbis az én ízlésem szerint

(#7363) koxx válasza rwin5 (#7362) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aha elég sűrű, ha nem jó így rakj bele több folyadékot.

(#7365) koxx válasza Narxis (#7364) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez az oldal nagyjabol az antalvali es a tudasfaja szintjen helyezkedik el. Nem ilyen forrasbol meritenem az otleteket.

(#7366) woodworm válasza Narxis (#7364) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor az emelés után hogyan tudta tartani a beállított keretet? Megint bumburnyák az újságíró, csak az a kérdés így született vagy szándékos.
A cikkből világosan kiderült, hogy alapanyagcsere szint alatt vitt be csaj napi szinten, a második kép alapján mintha egy kis edzést is tett volna mellé. Az edző másképpen minek pofázott volna bele.

(#7367) bullseye


bullseye
addikt

Ez a híres "citrommal a rák ellen", mert csak, és Norbi is megmondta oldal. Most így akarnak hálát adni neki a megnövekedett látogatószámért. Mellesleg az oldal góréja asszem Norbi PR-ese is. Tuti az én érdekeimet nézik...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7368) borix válasza Narxis (#7364) üzenetére


borix
őstag

Nem mond hülyeséget csak nem jól mondja vagy inkább csak egy részét.
Sokan csak a kalória számolgatással vannak elfoglalva meg ezt se egyél meg azt se egyél dolgokkal.
Létezik olyan,hogy lassú és gyors anyagcsere.A lassú anyagcserénél 70-75% használja fel a szervezet akinek pedig gyors az anyagcseréje annak 30-35% körül.
pl:
Lassú anyagcsere 1000kcal=750 felhasznált
Gyors anyagcsere 1500kcal=525 felhasznált

(#7369) boost válasza borix (#7368) üzenetére


boost
addikt

Betesznek a cikkbe egy alapból is tökéletes alakú csajt, és olyan kalóriamennyiséget, ami még egy filigrán csajnak is túl kevés, ráadáasul úgy, hogy alig van tartalékja, persze, hogy a szervezet nekiáll védekezni, és nem enged semmit fogyni. Ráaadásul hiába edzett eddig, nem rakódott rá semmi izom, mert nem volt tartalék. Utána megemelik a kalóriaadagot, méghozzá nem fehérkenyérrel, hanem nem részletezett minőségi cuccokkal, majd látszólag edzeni küldik a csajt, persze, hogy eltűnik a zsírpárna, és izmosodni is kezd mellette.

Tettek volna beegy 75-80kg-os nőt, mint az olvasóik többsége, kb, normális, 1100-1200 kcal napi mennyiséggel, neki lett volna annyi tartalékja, hogy a szervezete vígan nekiállt volna fogyni, és heti fél-1kg-ot sport nélkül lefogyott volna. De ezzel megint el lehet butítani a kövé rnőket, hogy nem is olyan fontos figyeni arra, hogy miből mennyit, elég ha minőségi, spéci kajákat eszünk, amit a magyarok többsége úgy se, mert drága, macerás, és a pörkölt nincs közte.

(#7370) woodworm válasza boost (#7369) üzenetére


woodworm
veterán

Nem mellèkesen az eredeti bejegyzèsben, a 800-as limit makroi 10% szènhidràtbòl ès hasonlòan kevès fehèrjèből àlltak. Akkor mègis miből jött össze a keret?

(#7371) borix válasza boost (#7369) üzenetére


borix
őstag

Látszik a csajon,hogy elkezdett sportolni attól lett inkább olyan alakja.
Amit írtam azt már nem lényeg igaz,hogy lehet az,hogy több kalóriát visz be valaki és mégis kevesebb kalóriát dolgoz fel a szervezete?Gyors anyagcsere dolgokkal eddig nem dobálóztatok itt nagyon.

(#7372) bullseye válasza borix (#7371) üzenetére


bullseye
addikt

többször volt szó róla, hogy nem érdemes nagyon BMR alá menni, mert belassul az anyagcsere a tartalékolástól.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7373) borix válasza bullseye (#7372) üzenetére


borix
őstag

A napi 2-3x étkezéstől lassul be + a rendszeres testmozgás hiánya egyoldalú étkezés is közrejátszik.Mennyi kalóriát visz be az másodlagos szempont.

(#7374) Woodslave válasza borix (#7373) üzenetére


Woodslave
nagyúr

olvastál ezzel kapcsolatos tanulmányokat?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7375) koxx válasza borix (#7373) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Voltak kutatások amiknél az jött ki, hogy nincs számottevő különbség a napi 5x-i ill a napi 1-2x-i étkezések között. Ugyanazt az ételmennyiséget/kcalt alapul véve.

(#7376) boost válasza koxx (#7375) üzenetére


boost
addikt

Jó, jó, de mit vizsgáltak. Mert én speciel jobban szeretek egy nap 5ször enni, szóval nálam van számottevő különbség. :D

(#7377) Woodslave válasza boost (#7376) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja mondjuk annyi különbség van a 2 meg mondjuk a 6 étkezés közt, hogy van 4 étkezésed ahol megvan az esélye a túlevésnek...

Persze ha kottára kiszámolt előre elkészített étrenden vagy és nem zavar hogy madáradagot eszel, akkor bizonyos embereknél lehet előnyös, de ha kottára kiszámolt kaján vagy és van önuralmad akkor tök mindegy, legalább eszel két normális kaját.

De egyébként az a lényeg hogy megtaláld ami működik, csak érdekelt mert a szokásos bodys meg nőimagazinos mantrán kívül már egyértelműen tudományosan igazolt hogy az étkezések száma és az anyagcsere sebessége, így a fogyás üteme között nincs összefüggés.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7378) koxx válasza boost (#7376) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Anyagcsere lassulás/gyorsulás. Izomtömeg és erő növekedés/vesztés.

(#7379) boost válasza Woodslave (#7377) üzenetére


boost
addikt

Én amit tapasztalok, és ami miatt bejött nekem a "madáradagos" étrend az az, hogy jobb a közérzetem, nincs ebéd utáni kajakóma, étkezések közti éhség és változatosabban eszem.

Most épp 1800-on vagyok, de többnyire nem töltöm ki, ezért én úgy csinálom, hogy 8kor reggeli kb 350kcal-ban(1 kifli, 10dkg szárnyassonka, kevés cottage cheese vagy ezek helyett tojás), 10kor egy joghurt 150kcal, délben ebéd, kb 450-kcal, 3 körül megint egy joghurt vagy 1dkg pulykasonka kb 150kcal-ban, majd vacsi ami vagy az ebéd másodikja vagy pulykasonka, cottage chese, tojás, ezekből valami, megint olyan 400kcal -ban. Még mindig marad 300-abból néha elsétálok egy gombóc fagyira, vagy kicsivel több pulykasonkát eszem, vagy délután nem egy joghurt, hanem 2. Természetesen az összetevők (szénhidrát, zsír, fehérje) határait is betartom.

Így mennyiségileg nem eszem sokat, de mégis kb mindig eszem.

[ Szerkesztve ]

(#7380) Woodslave válasza boost (#7379) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K

napközben és se szeretek enni annyira. Délelőtt meg délután eszek elég keveset, aztán meg vacsora, bár néha becsúszik valami.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7381) borix válasza Woodslave (#7374) üzenetére


borix
őstag

Előadást is láttam a témáról youtube-on.
Ma már mindenről hoznak ki tanulmányokat és mindent meg is cáfolnak.Úgy,hogy mi egyértelmű meg mi nem az ma már összemosódik.

(#7382) Woodslave válasza borix (#7381) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D ja.

De azt kijelented hogy napi 2- 3 kaja esetén belassul az anyagcsere. Pontosabban ez azt jelenti hogy ugyanazon kalória esetén hízol illetve nem fogysz?

/szerk hülye autokorrekt :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7383) borix válasza Woodslave (#7382) üzenetére


borix
őstag

Kijelentem én arról olvastam és abban is hiszek semmilyen komoly cáfolatról nem olvastam eddig.
Te állításod,hogy már tudományosan meg van cáfolva amiről szívesen olvasok ha linkelsz róla anyagot nem zárkózok el semmitől.

(#7384) Woodslave válasza borix (#7383) üzenetére


Woodslave
nagyúr

dehogy. Nyilván nem érdekel téged a téma annyira mert ha beírod a google-ba a "metabolism eating frequency" szavakat 768.000 találat van és biztos jó része az én jó része valszeg azt támasztja alá amit te gondolsz. Szóval nem tudnám hogy mivel kéne meggyőzzelek.

De inkább irigyellek hogy valamit elhiszel nem akarlak meggyőzni semmiről nekem se jobb se rosszabb :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7385) Woodslave válasza Woodslave (#7384) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] de it egy link hogy ne blogokat idézgessek be.

1. Increasing meal frequency does not appear to favorably change body composition in sedentary populations.

4. Increased meal frequency does not appear to significantly enhance diet induced thermogenesis, total energy expenditure or resting metabolic rate.

a többi pontban vannak pozitív hatásai az étkezési gyakoriságnak de itt most nem erről volt szó.

de abban természetesen igazad van hogy a cáfolatot is lehet cáfolni tudományos kutatással, ezért mondtam hogy mindenki csinálja ami bejön, ha valami nagyon nem működik és van módja ereje változtatni akkor tegye meg hátha. De ha valaki jól elvan napi 3 kajával, akkor ne egyen 6x mert valaki azt mondja/olvasta hogy akkor majd jól begyorsul az anyagcsere... (sztem) Na részemről ennyi

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7386) borix válasza Woodslave (#7385) üzenetére


borix
őstag

Külföldi tanulmányokról pl: Puzsér műsorát hallgatva most azt mutatták ki,hogy a holokauszt trauma genetikailag öröklődik.Most akkor mi van fizessünk nekik még sok ezer évig?
Nekem bejött a többszöri étkezés nem terhelem le a gyomrom jobb a közérzetem akinek meg az jön be,hogy bezabál mint a varacskos disznó majd el is dől az maradjon meg annál igazad van.

(#7387) bullseye válasza borix (#7386) üzenetére


bullseye
addikt

Nem köszi, nekem nem kell fizetned – bár biztos vagyok benne, hogy eddig rengeteg pénzt költöttél erre.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7388) woodworm


woodworm
veterán

Hogy ne legyen senkinek igaza!
Amikor megváltoztattam az étrendemet és több alkalomra osztottam szét, átmenetileg mintha felgyorsult volna az anyagcserém, de ez később visszarázódott a régi kerékvágásba. A többszöri étkezés azért maradt, de nagyon kényes a csúszásokra. Ha valami okból nem tudok a megszokott időpontban enni, akkor jön a korgó gyomor.

(#7389) Woodslave válasza woodworm (#7388) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Milyen módon mérted az anyagcseréd sebességét?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7390) woodworm válasza Woodslave (#7389) üzenetére


woodworm
veterán

A szervezetemen való áthaladás mértékével. :)

(#7391) Woodslave válasza woodworm (#7390) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor nincs kérdésem valszeg nem ugyanarról a dologról beszélünk lehet ezért nincs meg a közös nevező :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7392) woodworm válasza Woodslave (#7391) üzenetére


woodworm
veterán

Nem lehetetlen!
Te biztos bodybuildinges kultúrkörben mozogsz, én meg eddig orvosokkal találkoztam. Tapasztalatom szerint egész mást értenek sokszor az anyagcsere sebességén. Testépítő fáma szerint a gyors anyagcsere azt jelenti, hogy ugyanazt mennyiséget gyorsabban égeti el. Nekem a dokik, ha eddig jól értettem, azt magyarázták, hogy ilyenkor a feldolgozás hatékonysága változik.

(#7393) rwin5


rwin5
őstag

Nagyon kevés alvás mellett van valami csoda módszer, a felpörgéshez? Hiába iszom kávét, én ugyanúgy el tudok aludni 5 perc múlva, ha visszadőlök az ágyba. Vizet is szoktam inni, tornázni is egy 4-5 percet de az sem segít, van valami csoda étek? Koffein tablettát próbálta már valaki?

(#7394) boost válasza rwin5 (#7393) üzenetére


boost
addikt

Alvás helyett nincs más. Koffein is csak elhalasztja a fáradtságot, nem veszi el. Aludni kell. Hanem tudsz éjjel aludni, próbálj meg többet napközben. A fogyás egyik kulcsmozzanata is az alvás.

(#7395) rwin5 válasza boost (#7394) üzenetére


rwin5
őstag

Az a bajom pont, hogyha alszok du egy kicsit este nem tudok már, régen is ilyen voltam, hogy suli után kidőltem, most ugyanez van, bár most új melót keresek hátha összejön valami könnyebb. Tesóm pl, orvos most a sürgősségin 12 órázik + még 1-1 órát utazik melóba, és haza fogalmam sincs, hogy bírja valahogy nem ütöttünk egymásra :D

(#7396) koxx válasza rwin5 (#7393) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem szabad, csak rosszabb lesz. A fáradtságot sajnos csak megfelelő minőségű és mennyiségű alvással lehet megszüntetni. A szervezet kb 2 hét alatt hozzászokik a koffeinhez így mindig nagyobb és nagyobb adagok szükségesek ugyanazon hatás eléréshez.

(#7397) Woodslave válasza boost (#7394) üzenetére


Woodslave
nagyúr

így van. Ha xarul alszol jobban kívánod a cukrot meg egyéb "xar" ételeket is... :K Aludni kell. Valahogy :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#7398) bullseye válasza rwin5 (#7395) üzenetére


bullseye
addikt

Ha elég időd van aludni, de nem megy vagy így is álmos maradsz, akkor alvásklinika. Ha nincs elég időd, akkor csinálj... ezt nem lehet helyettesíteni (Dr Who-ban is elég rosszul sült el).

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7399) Sotho válasza boost (#7345) üzenetére


Sotho
őstag

Nőknél ez az életkort is jelenti egyben úgy tűnik :D Még mindig a 25 a legjobb, pedig párszor már láttam ezt a képet.

[ Szerkesztve ]

(#7400) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

Most találtam ezt a topicot, de már késő ;] , mert lement 4 hónap alatt 18 kiló :D
(103,5 kg-ról, 176 cm magassághoz)

Persze van még a testsúly táblázat szerint egy tizes rajtam, de szerintem az már túl sovány lenne, 80 kg alá szeretnék lemenni, de több izommal. Jó úton vagyok, még pár hónap és meglesz.

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.