Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) -Mike- válasza Kicker (#6399) üzenetére


-Mike-
addikt

Inkább futópad, kondibérlet.

(#6402) ALI_G válasza -Mike- (#6401) üzenetére


ALI_G
veterán

Én személy szerint a hot iron-t javasolnám, a kondi terem unalmas a legtöbb embernek. Én is meguntam, de a hot iron és hasonló súlyzós aerob típusú edzések sokkal szórakoztatóbbak, egyszerre többen csináljuk, van edző aki figyel rád és zenét is hallgatunk közben :)

(#6403) -Mike- válasza ALI_G (#6402) üzenetére


-Mike-
addikt

Jól felszerelt konditeremre gondoltam, nem pincésre. Legyen ott kettlebell, trx vagy simán csak súlyzók, akár spinning, teljesen mindegy, találja meg mindenki magának amit szeret, csak mozogjon ne az ilyen algákkal foglalkozzon. ;)

(#6404) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Írnátok néhány étrendet, ami jó a fogyáshoz?

Le szeretnék dobni 10kg-ot (100kg-ról 90kg-ra)

Heti 3-4szer tervezek futni, kocogni monoton, 50percet, futópadon.

Az olvastam mindenfele, hogy cukor, kenyér, tészta felejtsem el, és hogy napi 5-6 étkezés :Y

Nálam az a baj, hogy nem nagyon reggelizek, nem vagyok éhes reggel, majd délre megéhezek és bezabálok, azzal ki is húzom estig, és 5-6körül megint eszek, így van, hogy 1 nap csak kétszer eszek, viszont akkor egyszerre sokat.

Edzőterembe nem szeretnék járni, időm se nagyon van, és unalmas számomra (régebben már próbáltam), így ami rendszeres mozgást tervezek, az csak a futás, meg nyáron biciklizés.

Rendes étkezés nélkül viszont tudom, nem lehet lefogyni, akinek már van valami bevált étrendje ossza már meg. Szívesen főzőcskézek is, ha hamar kész.

Reggeli
Tízórai
Ebéd
Uzsonna
Vacsora

Mikor mit érdemes enni és mennyit.

Köszi :R

üdv

(#6405) -Mike- válasza werszomjas (#6404) üzenetére


-Mike-
addikt

(#6406) Dorien válasza werszomjas (#6404) üzenetére


Dorien
veterán

Reggeli - 100g natúr müzli + 2dl sovány tej
Tízórai - 150g sovány hús + 150g zöldség
Ebéd - 150g sovány hús + 150g zöldség
Uzsonna - 150g sovány hús + 150g zöldség
Vacsora - 100g sovány túró

Súlyzózni / fekvőtámaszt nyomni azért kellene mellé, mert az izomzat gyorsan leépül.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6407) seria válasza werszomjas (#6404) üzenetére


seria
tag

Én a Paleolit diétával fogytam le, bár nem az volt a cél.
Egészségügyi okokból kezdtem el, ugyanannyi mennyiséget eszek mint azelőtt.(tünetmentessé tette a bélproblémámat)
1 hónap már változást hoz (majd megőrülsz olyan éhes vagy :) ) de szigorúan be kell tartani.
77kg voltam most 70kg vagyok.
Olvass utána ha érdekel.

Ha már valaki írt a paleoról akkor bocs, nem olvastam utána csak valahogy idekeveredtem és gondoltam leírom a véleményemet.

(#6408) seria válasza szki (#6387) üzenetére


seria
tag

"Lehet fogyni cukor, és liszt mellett is! Kamu duma, hogy egészségtelen lenne a kristálycukor, finomított liszt, és az asztali só!"
Ez a 3 dolog a sok közül ami a legegészségtelenebb.

Nem figyeltem, hogy még szerkeszteni tudok, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#6409) werszomjas válasza -Mike- (#6405) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, elolvasom, látom vannak konkrét étrendek is. Bár van azért benne kis reklám, ezeket a BioTech szereket, porokat biztosan nem fogom enni/inni, maradnék a természetesen étkezéseknél.

(#6406) Dorien >

Sovány húst hogyan készíted?

Ha pl csirkemellet apróra vágok, kicsit megfűszerezem és hagymán, kis oliva olajon megsütöm, az jó?
Zöldséget milyen formában fogyasztod hozzá, nyersen, vagy megfőzve? És konkrétan miket?

Paradicsom, paprika, kígyó uborka, retek, jégsaláta, karalábé, karfiol, brokkoli, kelbimbó.
Ezek mind mehetnek? Ezeket még szeretem is :DDD

A túrót azt magában eszed?

(#6407) seria > Hallottam már a paleolit-ról, majd utána olvasok.
Bár ez a majd megőrülsz olyan éhes vagy nem valami kecsegtető :)

Az Abonett, extrudált kenyérről mi a véleményetek, azt mennyire lehet enni?? Van minden féle ízesítéssel, nagyon finomak.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#6410) Dorien válasza werszomjas (#6409) üzenetére


Dorien
veterán

Sovány húst hogyan készíted?
Ha pl csirkemellet apróra vágok, kicsit megfűszerezem és hagymán, kis oliva olajon megsütöm, az jó?

Persze, ez így príma. A fűszerekkel lehet variálni. Meg lehet enni halat is.

Zöldséget milyen formában fogyasztod hozzá, nyersen, vagy megfőzve? És konkrétan miket?
Paradicsom, paprika, kígyó uborka, retek, jégsaláta, karalábé, karfiol, brokkoli, kelbimbó.
Ezek mind mehetnek? Ezeket még szeretem is :DDD

Ezek mind jók. Én így szoktam:
Karalábé, karfiol, brokkoli, kelbimbó - Kevés olajon + vízen fedő alatt párolva.
Paradicsom, paprika, kígyó uborka, retek, jégsaláta - Nyersen vagy salátának elkészítve.

A túrót azt magában eszed?

Meg lehet csinálni pl. körözöttnek borssal, pirospaprikával, hagymával
Bele lehet tölteni paprikába, stb.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6411) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Régebben rengeteget sportoltam még egyetem mellett is, 70-75kg voltam.
Majd 2005ben elkezdtem dolgozni, persze ülőmunka és bő 2 év alatt elértem a 98kg-ot. Ekkor észbe kaptam és kiiktattam a kenyeret az étrendemből, visszsamentem 3 hónap alatt 5 kg-ot ezzel, majd tavasszal neki álltam bringázni.
Ősz végére kb 85kg voltam. Majd következő évben sikerült 80kg-ot megközelíteni. Sajnos nagyon megelégedtem magammal és elkezdtem lazáskodni, esti zabálások, junkfood, bringát letettem (amivel szinte mindennap munkába mentem és megvettem első saját autómat, pik-pak 90 kg lettem, de konditerembe lejártam és megint meg votlam magammal elégedve. 2011 telén ki kellett mennem munkaügyben hosszabb időre külföldre, ahol totál elhagytam magam és megindultam a lejtőn, fél év alatt 100kg-ot elértem, és azóta ott vagyok, lassan 1 éve. Sajnos nagyon szeretem a jó házikosztot (bár eléggé válogatós vagyok) és már nem olyan könnyen mennek le a kilók edzéssel, mint évekkel ezelőtt.
Azóta is csak ritkán eszek kenyeret, helyette Wasa meg abonett megy a felvágottak mellé vacsira.
2 hete elkezdtem megint edzerni, erre itt van ez a k. rossz idő és húsvét :(

Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

(#6412) Dorien válasza Zoty4 (#6411) üzenetére


Dorien
veterán

Meglepő módon: diéta és mozgás :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6413) Dumas


Dumas
csendes tag

Üdv mindenki!

Nagy elhatározásra jutottam, ideje fogyni kezdeni :) Az első kérdésem ezzel kapcsolatban, egy géppel kapcsolatos lenne. Van ez az elliptikus tréner. Valahol olvastam, hogy használhatatlan, ez tényleg igaz? Ne fektessek bele? Mozogni mindenképp szeretnék, de mivel 100kg fölött vagyok a futást kizárnám (a térdem nem szokott tőle fájni, ha néha ráveszem magam, de nem szívesen kockáztatnék) Vagy jó az az elliptikus cucc? Ha nem, tudnátok ajánlani helyette valamit? :) (Konditerem sajnos eléggé kizárt, meló miatt kicsit sokat utazok, és így is 8-9 körül érek haza általában) A válaszokat előre is köszönöm :)

(#6414) Dorien válasza Dumas (#6413) üzenetére


Dorien
veterán

Itt a jó idő és sokáig van világos:
tempós séta, kocogás a természetben

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6415) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Az ünnepek alkalmával sikerült kicsit felszedni hasra, illetve nyári kondi utáni izom is eltűnt a karomról.

Tudom, hogy nincs lokális zsírégetés, de kéne olyan étrend, ami azért egy kis sparban is megtalálható, nem (vagy nem sokkal) drágább, mint a hagyományos kaja. Lenne kedves valaki, aki leírna/linkelne egy diétás étrendet?

Otthon elvégezhető testgyakorlatok léteznek amikkel lehetne karizmot varázsolni? Van egy 20 kilós kettlebellem is, bár azt msot még megemelni se tudnám.
Lenne kedves megint vlakai, aki leírna/linkelne konkrét edzéstervet? Ilyenre gondolok, hogy például 3x50 guggolás, 3x50 falnyomás (wallpress), 3x50 felülés... Ezt el is kezdtem 2 hónapja, de mivel nem voltam biztos benne, hogy jó amit csinálok, abbahagytam...

Az igaz, hogy 40 perc aktív testmozgás után indul el a zsírégetés?

Mennyit (minimum, javasolt) és milyen időközönként kéne pl futni? Sétálni?

Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora? Sokszor kevesetről hallottam, hogy az a jó. Este hány óra után nem "szabad" enni?

[ Szerkesztve ]

(#6416) -Mike- válasza geckowize (#6415) üzenetére


-Mike-
addikt

Szia!

Ha egyben kellene válaszolni, akkor azt mondanám, hogy keresd fel a legközelebbi fitness termet, fizess ki egy személyi edzőt több alkalomra, tőle eltudod sajátítani az edzéseket, helyes táplálkozást. Mindenképp megéri, ha az ilyen kérdéseket neki teszed fel.
Egyébként ami a kaját illeti, zsírszegény túró, hal, csirkemell, ásványvíz, teljes kiörlésű kenyér, zöldség, gyümölcs, ha nem tudod megállni, néha egy marék mogyoró, mandula, dió.

Csak karizmot nem igen tudsz magadra varázsolni, hacsak nem syntolozol, de nem fogsz tőle jól kinézni. :) Egész testet kell edzened, heti egyszer, majd pár hét múlva felosztva heti 2x-3x. Guggolás, falnyomást, felülést ne hagyd abba, sokkal több mintha nem csinálnál semmit.

40perc után sem fogsz zsírt égetni. 36,5 fokos vagy belül, a zsír ~300celsiuson ég, szóval maradjunk a zsírbontásnál. :) 40-50percig, kezdésnek megteszi emelkedőn egy gyorsabb séta. Kicsit uncsi ha teremben végzed, szabadban jobb de oda is el fog kelleni egy mp3 lejátszó tele motivációs zenével.

A futást én 2 naponta végzem, közte súlyzós edzés de ez is olyan mint a táplálkozás. Ki hogyan tudja megoldani, ki mire hogyan reagál. Mert lehet ami nálam működik az nálad nem fog, sőt senkinél nem fog. Étrendet, egy egyen étrendet ezért nehéz írni és mindenkinek ajánlani, ezt tényleg csak egy szakszerű segítségtől várhatsz, mondom mégegyszer: személyi edző. Hidd el megéri, neten is lehet találni tonna szám ilyen cikkeket, de bele fogsz zavarodni a kínálatban és nem lesz belőle semmi a végén. Ki kell kísérletezni, hogy neked mi a legjobb.

(#6417) fLeSs válasza geckowize (#6415) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"sparban...
diétás étrendet?"

én is sparban vásárolok (+bodybuilder.hu és a hentes).

1. fehérje+zabpehely
2. edzés
3. pufirizs + tej + glutamin
4. csirkemell + pufirizs + zöldség
5. csirkemell + zöldség
6. zsírszegény túró vagy földimogyoró (váltogatom)
7. 1 adag fehérjeturmix

2-3 óránként.

edzésnek: KATT

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6419) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok,

ez most az aktív topik, vagy melyik? A topik elején lévő link az előző topikra mutat. :F

(#6420) Stafni


Stafni
aktív tag

Szépen kihalt a topic. Mindenki fitt lett, csak én vagyok zsírdiszn! :D
4,5 hete diétázok meg tornászgatok. 104 körül lehettem, most 92,5kg. 180cm vagyok. Amióta tornázok kicsivel többet eszem, csirkemell, alma, tojás, kb. 300g csirkemell ment be naponta és 1-2 alma. 4 hétig, most kicsivel több, mert a torna miatt éhesebb vagyok. 1-2 tányér zöldség leves is volt 2 napig, amiben volt tészta.
Egy párolót is be fogok szerezni.
A bőr feszessége miatt kezdtem mozogni, mert félek, hogy lógni fog rajtam a bőr. 40 évet kezdem közelíteni. Lassítani kell a fogyást is, mert 10 kg lejön, biztos nem követi a bőr, de szerintem lassult is a fogyás.
A mérleget tudnám sokszor összetörni, mert összevissza mér. Digitális memorex. 0,1kg pontosságú elvileg, de csak a kijelző ilyen, mert fél kiló lisztet nem érzékel, csak az 1kg-ra változik a mutató. 2 mérésnél is tud 1, néha 2 kg-al többet mutatni. :) Elég frusztráló tud lenni néha! :D
Remélem nem csak egyedül leszek itt, bár az elhatározás a fogyásra hirtelen szokott jönni és nem fórum olvasás hatására. :)

[ Szerkesztve ]

(#6421) Dorien válasza Stafni (#6420) üzenetére


Dorien
veterán

Én múlt héten álltam neki futni, ma meló után megint megyek. Szerencsére gyorsan jött a tavasz, remélem marad is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6422) Stafni válasza Dorien (#6421) üzenetére


Stafni
aktív tag

Azt nem szeretek. :) Nagyon nagy súlynál talán nem is olyan jó. Nekem a testemet is kell erősítenek, nem csak a lábat. Ma reggel 91,5 voltam. Van egy szobakerékpárom, de a tápját nem találom, bár megy a nélkül is.
Tegnap elcsábultam palacsintára, mert azt csináltam a családnak és 1 túrost benyomtam. :)
Még 10-12 kg-ot szeretnék fogyni.

(#6423) Stafni


Stafni
aktív tag

:D

(#6424) Dorien válasza Stafni (#6422) üzenetére


Dorien
veterán

Én 100kg körül vagyok. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6425) Stafni válasza Dorien (#6424) üzenetére


Stafni
aktív tag

5 hete 104 körül voltam. 2 nappal később mértem, mit nekiálltam fogyni és 103,3-at mutatott a mérleg. Nem mertem előtte ráállni.

(#6426) Dorien válasza Stafni (#6425) üzenetére


Dorien
veterán

Én tegnap mértem konditeremben, edzőcuccban 103 kg. :)
1-2 kilón belül nincs sok jelentősége a dolognak, simán a benned lévő kaja / víz mennyisége is változhat ennyit. Megiszol / kipisilsz / kiizzadsz egy liter vizet, az 1 kg.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6427) Stafni válasza Dorien (#6426) üzenetére


Stafni
aktív tag

Tapasztaltam. :-) 1,5l víz megivás után annyival voltam több.
Használsz valamilyen proteint? Néztem és nagyon drágának tünnek. Acsirkemellemmel nem viszek be elég fehérét. Valmi normális jo áru rotein nem artana.

(#6428) Dorien válasza Stafni (#6427) üzenetére


Dorien
veterán

A szilárd kajával jobban jársz, meg még jól is laksz tőle. :)
Edzés után be lehet tolni egy adag tejsavó proteint ha nagyon felvet a pénz, de amúgy szerintem felesleges. A táplálékkiegészítőkben nagy biznisz van, ezért nagyon erős a marketingjük, az összetételük / hatásuk meg kétséges.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6429) Stafni válasza Dorien (#6428) üzenetére


Stafni
aktív tag

Èn hasonlóan érzek. Viszont most a napi feheje szükségletet se viszem be, mert nem éhezek. Kb. 60-70g fehérje jut be nqpi szinten. Szinhidrát is alig.

(#6430) Dorien válasza Stafni (#6429) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem annyira nem para a napi 60-70g fehérje, az 30-35dkg csirkemellet jelent. Ha nem hanyagolod el a súlyzós edzést, akkor nem fogsz összeesni, mert a szervezet az izmokba nyomatja a tápanyagokat. Diétánál ez az egyik leggyakoribb hiba, hogy fogy a delikvens, de sokat veszít izomból is és a diéta utáni forma kb. sz@rabb lesz, mint előtte.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6431) Stafni válasza Dorien (#6430) üzenetére


Stafni
aktív tag

Fekvő, felules, guggolás. Ilyeneket csinálok, meg focizok a gyerekekkel. Te mennyiről indultál? Ma reggel 90,8 voltam.

(#6432) Dorien válasza Stafni (#6431) üzenetére


Dorien
veterán

Én kb. mostantól figyelek arra, hogy energiadeficitben legyek. Elég stresszes időszak volt ez a tél, még pár hete is toltam a csokikat magamba. :)
Olyan 95kg vagy max. 90kg a cél nyár elejére vagy közepére, ez alá már nem tervezem befogyni.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6433) Stafni válasza Dorien (#6432) üzenetére


Stafni
aktív tag

Stresszre én is kajolok. Voltam fogyi után már 93, de epítkeztem. :-)

(#6434) Dorien válasza Stafni (#6433) üzenetére


Dorien
veterán

Jah, én még költözés project előtt állok, télen meg munkahelyi geb@sz volt...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6435) Kékes525


Kékes525
félisten

Fogyásra a recept egyszerű, végrehajtása annál nehezebb:

1. Sok mozgás, sport.

2. Mono és diszacharidok, a poliszacharidok közül a keményítő és a glikogén teljes (100%-os) kerülése. Gyümölcsükből azért mehet, de nagyon óvatosan.

3. Zsírfogyasztás radikális csökkentése, de itt vigyázni kell, arra, hogy a többszörösen telítetlenekből megfelelő mennyiség és minőség legyen és a zsírban oldódó vitaminok felszívódásához is kell.

4. Ügyeljünk az esszenciális anyagok megfelelő bevitelére: (vitaminok, ásványi anyagok, esszenciális aminosavak és esszenciális zsírsavak, antioxidánsok)

5. Ne higgyünk a ígéretes fogyókúra recepteknek, mert olyan sajnos nincs ami gyorsan, egészségkárosodás nélkül fogyasztana.

6. Nincs királyi út!

A fentiek az elhízáson kívüli betegségekben nem szenvedőknek való, mert akinek már más betegsége is van, annak sokkal nehezebb és speciálisabb fogyókúra kell.

A fentiek segítségével 4 hónap alatt 20kg-ot fogytam eddig.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6436) Stafni válasza Kékes525 (#6435) üzenetére


Stafni
aktív tag

A 4-es pontot mivel vitted be?
Szerintem a sok mozgás, sport is kihagyható. Anélkül is megy.
A hatodik héten vagyok és 14 kg-ot fogytam.

(#6437) Dorien válasza Stafni (#6436) üzenetére


Dorien
veterán

Súlyzós edzést sem csinálsz?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6438) Stafni válasza Dorien (#6437) üzenetére


Stafni
aktív tag

fekvőtámasz felülés guggolás, de nem minden nap.

(#6439) Kékes525 válasza Stafni (#6436) üzenetére


Kékes525
félisten

Zöldségek, gyümölcsök, tej, tojás, sovány sonka. Tudom ebből nem lehet lucullusi lakomát csapni, de mint írtam, nincs királyi út.

A sport kihagyása az ámítás, mert jobb esetben csak rövidtávon hat. Az egészséges életmód egyik szükséges feltétele, a helyes táplálkozás és a mentál higiénia mellett.

Persze az is igaz hogy a genetika nélkül az egész mit sem ér (milyen géneket örököltünk).

Mozgás nemcsak gyorsítja a fogyást, hanem elősegíti a súly fenntartását is. Nagyon sokan fogynak le, de csak törtrészük tartják meg azt. Sőt sokan hamarosan még többet súlyt vesznek fel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6440) Stafni válasza Kékes525 (#6439) üzenetére


Stafni
aktív tag

Igen, igazad van a súly megtartásban a 4 hónapos eredmény mindenképp jobb, mint az én 6 hetesem. Ezt eszem én is kb. amit írtál, bár tejet csak a reggeli kávéval iszom mostanság.
A család jobban jár, hogy nem falak fel mindent, anyagilag is érezhető és ritkábban kell vásárolni.
Kell mozogni kétségtelen, de edzőterembe nem tudok és nem is szeretnék eljárni. Van szobakerékpár, meg ez a tornázgatás egyenlőre elég. Ha sikerül ez az életmód váltás akkor lehet, hogy igénylem azt is. :)

(#6441) Kékes525 válasza Stafni (#6440) üzenetére


Kékes525
félisten

A szobakerékpár jó dolog, habár a legtöbbnek kényelmetlen az ülése (legalábbis nekem). A tornázás is jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6442) Stafni válasza Kékes525 (#6441) üzenetére


Stafni
aktív tag

Sima bicaj ülése is töri a feneket és tökit, meg kell szokni. Vagy ülést cserélni.

(#6443) Kékes525 válasza Stafni (#6442) üzenetére


Kékes525
félisten

A háttámlásak kényelmesek, de sajna nagyon drágák.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6444) Dorien


Dorien
veterán

Ilyet NE egyetek, ha fogyni akartok: :))

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6445) Stafni


Stafni
aktív tag

Helyzetjelentés! :) Kb. 10 hét telt el az Anti Zsírdisznó akciómban, lassult a fogyás. Többet eszek, mint korábban, és nem sokat mozgok. 86,5 kg vagyok. 17,5 kg-t fogytam eddig.

(#6446) Kékes525


Kékes525
félisten

November óta 25kg-ot fogytam, de nem egyenletesen, annak ellenére, hogy egyenletesen eszek és mozgok. Amúgy ez természetes. Senkit se kedvtelenítsen el (ezt magamnak is mondom :K ), ha átmenetileg lassul a fogyás, persze akkor, ha nem lát indokot rá. Ha többet eszik és/vagy kevesebbet mozogsz, akkor sajnos várható a fogyás megállása, esetleg a hízás.

Alapszabály a fogyókúrát NEM fogyókúraként kell felfogni, mert lélekben akkor mindig várjuk a végét. Egy életmód átrendeződésnek, ami örök élet +1 napig tart. Kemény azt elismerem, de sajnos nincs királyi út.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6447) Stafni válasza Kékes525 (#6446) üzenetére


Stafni
aktív tag

Én fogyókúrának fogom fel, napi szinten állok a mérlegen. Össze vissza mutat! :) Egy tábla csokit is megettem hét elején! :D
Nem híztam vissza, csak volt hogy stagnált a fogyás. Elég sokat dolgozok mostanában, ráadásul üllőmunka. Nem olyan nagy baj, hogy nem fogyok olyan ütembe, mint korábban. A bőröm így se képes követni. 80 kg a cél. Első ütembe 85 kg volt, de nézelődtem, és az még sok lenne a 180-as magassághoz. Jó ez így, eszembe sincs megállni. Eltelt annyi idő, hogy az ember nem áll neki zabálni és kerüli a túlzott szénhidrát bevitelt.

(#6448) Dorien válasza Stafni (#6447) üzenetére


Dorien
veterán

Én tegnap mértem magam konditeremben, 97kg. Ez 6kg egy hónap alatt, ami nem rossz, főleg úgy, hogy azóta kb. 2x voltam kondizni, futni meg azóta sem... :))

Ja és az erőnlétem is maradt a régi szinten, ez az ami fontos. Arra rájöttem, hogy az időjárás nagyon tudja befolyásolni az étvágyamat, hidegben egyfolytában zabálnék, melegben meg szinte bármeddig elvagyok kaja nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6449) Kékes525 válasza Stafni (#6447) üzenetére


Kékes525
félisten

Alapszabály: Nem szabad naponta mérlegre állni, mert törvényszerű, hogy összevissza mutatja a súlyt, mert a pillanatnyi állapot nagyon befolyásolhatja a testsúlyt!

1. Mérleg pontossága.

2. Szervezetünk pillanatnyi hormonháztartása.

3. Mennyi folyadékot ittunk meg.

4 Mit és mennyi táplálékot fogyasztottunk előző nap.

5. Mennyi széklet távozott el.

6. Milyen napszakban mérünk.

7. Milyen ruházatot viselünk.

8. Stb. stb.

Ezek hosszútávon kiegyenlítődnek. Én havonta 1 szer mérem magam. Hetente 1-nél többször nem érdemes mérni, mert csak a kedvünket szegheti az esetleges stagnálás, vagy hízás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6450) Stafni


Stafni
aktív tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.