Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) koxx válasza rwin5 (#7600) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

12-16 között. Eleinte elég gyorsan erősödik az ember, de a helyes mozgást célszerű kisebb súllyal gyakorolni, hogy minimalizáld a sérülésveszélyt. Én is 16-tal kezdtem, most 32 az edzősúlyom.

(#7602) bullseye


bullseye
addikt

Kis segítség kéne. Van valami titok a netto tömegekkel kapcsolatban, amit én nem tudok?

Ahonnan rendelek kaját, van fogyósabb, ahol megadták a fogás teljes kalória, szénhidrát stb. értékét, aminek ugye én örültem, mert tervezhető. Néha viszont semmi lightos nem tetszik, ilyenkor szoktam rendelni valami csirke+rizs kombinációt, amit lemérek külön, kiszámolom, stb. Most elkezdték mindenütt feltüntetni a 100g-ra számított értékeket, hurrá. Ott van a nettó tömeget is, szimpla matek. Kivéve, hogy a nettó tömeg néha 50-100 grammal több.

Tudom, hogy konzervnél van töltő/nettó/bruttó, ami a kaja/kaja+lé körülötte/egész konzerv. De itt nincs lé. Raádásul innentől a fene tudja, mennyire változik 100g értéke, ha a húsból van több, vagy a köretből. Szóval van valami egyszerű infó, ami nekem kimaradt, vagy csak ez van, az egész totál megbízhatatlan, beleértve a teljes adagokra számolt értékeket is?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7603) boost válasza bullseye (#7602) üzenetére


boost
addikt

A nettó tömeg az csak a csomagolás nélküli tömeg, nem? Semmi köze a kalóriához.

(#7604) bullseye válasza boost (#7603) üzenetére


bullseye
addikt

De ha 100g-re van megadva a kalória és tudom a nettó tömeget is, akkor ugye ki tudom számolni hány kalória az étel.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7605) Loboda válasza bullseye (#7604) üzenetére


Loboda
senior tag

Csak akkor tudod pontosan kiszamolni, ha tudod hogy az étel milyen arányokba tartalmaz szénhidrátot, fehérjét, zsírt!
Egy gramm szénhidrát négy kalória, egy gramm fehérje négy kalória, egy gramm zsír kilenc kalória.

(#7606) boost válasza bullseye (#7604) üzenetére


boost
addikt

igen. például ha a kalória mondjuk 170kcal /100g, és az étel nettó 240g, akkor 2,4*170 az elfogyasztott kalória. A makrókat (zsír, szénhidrát, fehérje) nem tudod kiszámolni, csak ha azt is megadták, de ha változatosan eszel, és kerülöd a csoki/nasi/alkohol vonalat, akkor többnyire nap végére helyes a szénhidrát, fehérje, zsír arány. Szóval amiatt nem kell parázni.

[ Szerkesztve ]

(#7607) bullseye


bullseye
addikt

Újrafogalmazon tisztelt bíróság...

Amennyiben a kiszállított ételen feltüntetett nettó tömegnél nehezebb az étel, a mögött nincs semmi különleges élelmiszeripari számítási módszer, hanem simán csak nehezebb? (Tulképp rendes tőlük, hogy több ételt adnak.)

Ebben az esetben az előre kiszámolt és megadott házhoz szállított ételek adatai sem érnek semmit, ha eltérés van a valós tömeggel, mert azt a tippelt nettó tömeg alapján számolták a cégnél?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7608) Alpachino válasza bullseye (#7607) üzenetére


Alpachino
veterán

Egyszerű...ha nem fogysz, akkor tuti elszámolták a kiszállított adagodat...vagy is szólj oda, hogy egy evőkanállal kevesebbet mérjenek :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#7609) rwin5


rwin5
őstag

'No ezen a gyönyörű napsütéses napon egyéb ügyek intézése után lejutottam végre edzeni, szerintem ~2-3 hete nem voltam már. Egyáltalán nem volt motivációm arra hogy lemenjek, meg az időjárás is rátett egy lapáttal. Januárban meg voltam 2-3x úgyhogy ez az új év eddig nem nagyon telik fitten. :D Viszont a kajára odafigyeltem egy kis ideig, de mivel edzeni nem jutottam el így azt félbehagytam. Fogytam így is 2 kilót, de nagyon erőtlen voltam, külsőre tán még jobban is nézek ki, szerintem kb most ürült ki teljesen a "fölösleges" víz amit a kreatin kúrával felszedtem.

Majd venni akarok egy 5 kiló fehérjét, de még nézegetem hol jönnék ki a legjobban ár/értékben.

[ Szerkesztve ]

(#7610) koxx válasza rwin5 (#7609) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

5 killas kiszerelesben sztem a myprotein a bestbuy

(#7611) Loboda válasza koxx (#7610) üzenetére


Loboda
senior tag

Már akinek bírja a gyomra!
Szerintem kisebb kiszereléssel kellene kezdeni, és ha nincs tőle semmilyen problémája, jöhet a nagy adag!
Érdemes kipróbálni több gyár termékét, és amelyik bejön azt használni.

(#7612) rwin5 válasza koxx (#7610) üzenetére


rwin5
őstag

shopbuilderen 26 ezer, az enproteinem honlapján pedig 20, ennyi hasznot rányomnának? :U

(#7611) Loboda: ilyen dologban szerencsére nem volt bajom sosem, vagy nem emlékszek konkrétabb esetre. De ismerek én is olyat amúgy akinek nem bírja a gyomra

[ Szerkesztve ]

(#7613) Loboda válasza rwin5 (#7612) üzenetére


Loboda
senior tag

Kipróbáltam pár olcsóbb kategóriást, minddel volt valami probléma, vagy az íze vagy az összekeverhetősége nem volt számomra megfelelő, de a legnagyobbat az myproteinbe csalódtam! Olyan mértékben felfújt, és szagosított hogy nem bírtam magamat elviselni, a családom már ki akart közösíteni a szagom miatt!
És be is fejeztem a kísérletezgetést, visszatértem a megszokott márkámhoz, és elmúlott minden problémám.

(#7614) koxx válasza rwin5 (#7612) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Shop builder az egyik legdragabb webshop...
Amugy nekem a ON whey gold standard valt be a legjobban

(#7615) rwin5 válasza koxx (#7610) üzenetére


rwin5
őstag

38k a 4,5kg :D lehet kipróbálom de csak 2 kilós kiszerelésben

(#7616) Loboda válasza koxx (#7614) üzenetére


Loboda
senior tag

Nálam a Scitec 100% Whey Protein Professionala vált be, ettől semmi bajom, és szeretem hogy intenzívek az ízeik! :) Sokaknak túl édesek!

(#7617) koxx válasza rwin5 (#7615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gymbeam.hu-n nezd meg

(#7618) rwin5 válasza koxx (#7617) üzenetére


rwin5
őstag

wow, ezek milyen cuccok? próbáltad már? :D Lehet ajándékba vennék egyet tesóméknak valamelyikből [link]

(#7619) koxx válasza rwin5 (#7618) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem próbáltam még ilyet, de vannak közte jók.

(#7620) rwin5 válasza koxx (#7619) üzenetére


rwin5
őstag

Vettem egy 2,2 kilós sütikrémeset + Gold Standard Pre-Workout-t akciósba, pedig leszokóban vagyok az edzés előtti itókáról.

(#7621) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyertek át ebbe a topikba vitázni: Link

:)

Thanos was right.

(#7622) Dorien válasza Narxis (#7621) üzenetére


Dorien
veterán

Nem vitázni kell, hanem diétázni és mozogni. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7623) boost válasza Dorien (#7622) üzenetére


boost
addikt

Ennyi.

(#7624) Narxis válasza Dorien (#7622) üzenetére


Narxis
nagyúr

A kettő között nem "vagy" kapcsolat van. :)

Thanos was right.

(#7625) Bird válasza Narxis (#7621) üzenetére


Bird
addikt

Teljesen értelmetlen, megy az értelmetlen szófosás rendesen.... :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#7626) rwin5


rwin5
őstag

Light majonéz mennyire diétásabb a normálhoz képest? Ha diéta akkor a majonézt muszáj letörölni az étrendről, de láttam van light ami ízre biztosan másabb (rosszabb)

Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#7627) koxx válasza rwin5 (#7626) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kevesebb zsir van benne, izre sztem rendben van. Univer v globust probald ki.

(#7628) rwin5


rwin5
őstag

4-5 km kerékpározás laza tempóban zsírégetés szempontjából nem ér semmit?

(#7629) koxx válasza rwin5 (#7628) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kinek mi a laza tempó. De ha nem megy a pulzusod 120-130-as tartományba akkor nem sokat ér zsírégetés szempontjából. 4-5 km az amúgy baromi kevés.

(#7630) rwin5 válasza koxx (#7629) üzenetére


rwin5
őstag

Tudom, hogy kevés azért kérdeztem. Akkor a diéta szempontjából ezzel sokat nem kalkulálok hogy hoz pluszt.

(#7631) boost válasza rwin5 (#7630) üzenetére


boost
addikt

30km, kb 1 óra 20 perc alatt az 900kcal körül szokott lenni. 5km az ennek a hatoda kb, azaz 150kcal. Tehát a napi kalóriabeviteled kevesebb mint a tíz százaléka. Túl kevés, hogy beleszámold a diétába.

Az univer light majonéz kalóriatartalma a fele (285 kcal kb / 100g) a sima (550kcal / 100g) majonéznek. A majonéz nem diétás kaja.

[ Szerkesztve ]

(#7632) rwin5 válasza boost (#7631) üzenetére


rwin5
őstag

:R

Jah a majonéz nem az általában el is szoktam hagyni, de a hús egy idő után olyan száraz ízű (meg amatőr szakács is vagyok) hogy muszáj valamivel feldobni. De akkor átváltok majd a lightra.

(#7633) Dorien válasza rwin5 (#7632) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Ajvár (Lidl)
100g ~80 kcal
Paprika, padlizsán, fokhagyma - talán a legegészségesebb a kenyérre kenhető cuccok közül.

A light majonéz szerintem érezhetően gyengusabb ízű / érzetű, mint a rendes. Persze, ha valaki nagyon hozzászokott, és rendszeresen, nagy mennyiségben eszi, akkor tényleg inkább térjen át a light-ra. A ketchupban ugye sok cukor van (én mondjuk csípőset szoktam venni belőle), meg diétás kence még a mustár is.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7634) rwin5 válasza Dorien (#7633) üzenetére


rwin5
őstag

Lecsekkolom, hétvégén amúgy is megyünk oda. Bár fokhagyma párti nem vagyok, a sima vörös, lila hagymát imádom pedig :R

(#7635) Dorien válasza rwin5 (#7634) üzenetére


Dorien
veterán

Nem igazán érezni benne a fokhagymát, a paprika a domináns.
Vedd meg nyugodtan. :K

Padlizsánról jut eszembe: nem valami diétás, de a majonézes padlizsánkrém valami isteni finom. :) Főleg a tradicionális erdélyi füstölt változat. Korlátlan mennyiséget el tudok belőle fogyasztani pirítóssal. :))

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7636) rwin5 válasza Dorien (#7635) üzenetére


rwin5
őstag

Na majd páromnak megmutatom, hétvége úgy is arról szól, hogy sütés főzés. ( Én meg nézem :D ) :C :R

(#7637) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, sportos alkat vagyok, 2-3 hete végkép nem eszek már édességet, se cukros vizeket stb, mostanában mintha amúgy kevesebbet is ennék, emellett fehérlisztet se fogyasztok nagyon, itt-ott becsúszik egy kis tészta, meg zsemle de az is csak magos és barna lisztből, emelett heti 2-3x tornázok, alapcél amúgy a zsírleadás lett volna, de ma reggel a mérlegre állva picit megijjedtem. 80,1kg voltam zuhany után reggel éhgyomorra. 3 hete mondhatni 84,5 kiló voltam, volt hogy felment 85re is, fel is voltam puffadva stb, de így 2-3 hét alatt 4,4 kiló lement ez nem sok? bevallom nektek hipochonder is vagyok ls már betegségeket képzelek be a dolog mögött..

Így a diétázás alatt amúgy azt vettem észre laposabb lett a hasam, nem vagyok annyira felfuvódva, mintha a bélmozgásom is jobb lenne, bár picit mintha fáradékonyabb lennék vagy csak az unalom miatt alszok sokat, kitudja.
hozzátenném 22 éves vagyok, 17-18éves korom óta átlagban évi 5 kilókat híztam mindig.

[ Szerkesztve ]

(#7638) Dorien válasza gergo5991 (#7637) üzenetére


Dorien
veterán

Ha 160cm vagy, akkor sejthetőleg sok a 80kg, ha 200cm, akkor kevés. Izom/zsír arány a lényeg. A diétával/mozgással elvesztett izomtömeget legkönnyebben az erőnléteden tudod lemérni. Pl. hány fekvőtámaszt tudsz megcsinálni egyszerre, stb.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7639) gergo5991 válasza Dorien (#7638) üzenetére


gergo5991
őstag

175 centi vagyok, egyenlőre ugy veszem észre izomból nem fogytam mert a karom ugyanolyan vastag, am most jut eszembe az a 84 feletti kilók mind este lettek mérve bezabálás után. Egyhuzamba am 30 fekvo + megy, még a 40et is megkockáztatom

inkább derékban érzem ezt a nagy fogyást mert a nadrág nem feszül már annyira rajtam meg az övet is van hogy jobban be kell huzni hogy ne essen le a farmer

[ Szerkesztve ]

(#7640) Dorien válasza gergo5991 (#7639) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor örülj neki. :) Bezabálás + ivás + teli belek akár 1-2kg pluszt is jelenthetnek.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7641) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Fogyni szeretnék :DD

Néhány dolog nem tiszta számomra, ezekkel kapcsolatban szeretném, ha leírnátok a saját véleményeteket.

1. A zsíros étel tényleg nem rakódik le jobban?
2. Szabad vizet inni étkezés közben vagy csak előtte, utána?
3. A gabonatartalmú ételeket száműzni kell bármi is az? Pl. vettem olyan kenyér helyettesítő izét ami fele olyan vékony mint egy háztartási keksz de ugyanolyan lyukacsos. Na ebben is búza, korpa, rozs meg még ki tudja milyen liszt van de csak valami 20 kcal van benne.
4. láttam egy 6+1 napos diétát aminek az a lényege, hogy van egy bűnözős nap :D Elvileg arra jó, hogy visszazökkenjen normál szintre a zsírok lebontásáért felelős hormon, ami annál alacsonyabb minél tovább deficites az energiabevitel.
5. Gyümölcsöt szabad enni vagy nem?

Egyelőre ennyi jutott eszembe. Előre is köszi!

(#7642) boost válasza Melorin (#7641) üzenetére


boost
addikt

Nagyon egyszerű a fogyókúra. Max napi 1500 (ha 90 kiló körül vagy) és 1800kcal (ha 100kg körül) között egyél, és heti egy kilót fogsz fogyni. Hogy ebben mennyi vizet mikor iszol, meg mit eszel, az kb mindegy, ha alapvetően normálisan étkezel, iszol. Ezt az 1500-1600-at úgyis csak akkor tudod tartani, ha keresed a JÓ kajákat (zöldségek, fehér hús, stb) és főként azokat fogyasztod, kerülöd a nasit meg a túl cukros ételeket. Én pizzázni is voltam a családdal, mikor fogyóztam, igaz, 3an ettünk meg egy pizzát, szemben azzal, hogy anno én magam letoltam egyet. :D Sőt, anno Vienettát is.

Mellesleg ha szart eszel, akkor vagy nagyon éhes leszel, vagy nem bírod ki annyival, és este már ráeszel. A fogyókúra, a zsírpárnád nem tudja, hogy mikor van a bűnözőnap, meg hasonlók.

Kb úgy számold, hogy 7000kcal spórolása 1kg súylveszteség. Ezzel napi 1000-el kevesebbet eszel meg, mint amennyit elhasználsz. Így jön ki a heti 1kg minusz.

Én 16kilót fogytam a fenti hozzáállással.

Én a myfitnesspal-ban számoltam a kalóriákat, de van magyar oldal is, http://kaloriabazis.hu .

És most jöhetnek a gyúrósok, akik szerint csak a zabtól meg fehérjeporoktól lehet lefogyni. :D

[ Szerkesztve ]

(#7643) Melorin válasza boost (#7642) üzenetére


Melorin
addikt

82 Kg vagyok 173cm-hez. 6 éve nősültem meg, akkor 64Kg voltam, igaz, annyira nem szeretnék visszafogyni de a 70-72-t megcéloznám.
Én is valahogy így gondoltam, mármint, hogy amennyire lehetséges egézséges kajákat enni és mértékkel.
Nekem főleg az a bajom, hogy sokszor nem tudom, hogy melyik napszakban milyen típusú ételeket javasolt. Annyit már tudok, hogy este felesleges szénhidrátot bevinni, azt inkább reggelre kell átcsoportosítani amikor indul a nap.

(#7644) boost válasza Melorin (#7643) üzenetére


boost
addikt

Én is így tudom, de ha fogysz, úgys eszel sok szénhidrátot. Mellesleg én úgy tudom, hogy gyümölcsöt se érdemes este erőltetni a sok cukor miatt.

(#7645) Melorin válasza boost (#7644) üzenetére


Melorin
addikt

És ha futok vagy sétálok, amikor úgy 600-800Kcal-t égetek, azt hozzá kell adni a napi kalóriabevitelhez? Tehát aznap be lehet nyomni 2000Kcal-t vagy ugyanúgy 1400-at célozzak be?
Futás előtt egyek szénhidrátot, hogy jobban bírjam, vagy inkább utána toljak magamba egy kis szénhidrátot és jó sok fehérjét? Bár ez esetben lehet, hogy kidőlök az úton :D

(#7646) boost válasza Melorin (#7645) üzenetére


boost
addikt

Az igen aktív sporttal az a baj, hogy komoly éhséget okoz. :D Szerintem nehezebb úgy fogyózni. Ami viszont ajánlott, az reggelente a futás, mikor még üres a gyomrod, és a szervezet zsírt kezd égetni, hogy pótolja a kiesést. De ott is figyelj oda, hogy ne túl magas pulzuson fuss, mert akkor nem zsírégetés fog történni, hanem izomépítés, extrém magas pulzus esetén meg izombontás is. Meg amint mondtam, nagyon meg fogsz éhezni, és nehezebb lesz tartani a célt.

Én a bicajt jobban ajánlom, ott könnyebb tartani a közepes pulzust, és a térdizületeid se bánják. Ja, és én nem számolnám bele. Nem tudod, hogy mennyi kalória ment zsírégetésre, mennyi izomépítésre, stb. Legyen az a plussz / tartalék, amivel pótlod a rosszul mért kalóriákat.

[ Szerkesztve ]

(#7647) Dorien válasza boost (#7646) üzenetére


Dorien
veterán

A futás sem árt a térdnek, csak kell egy jó futócipő. Lehet nagy tempóval is futni kevesebbet, a tüdő és az izomzat úgyis hozzászokik egy idő után a terheléshez. Ez a "gyors futással izmot bontunk" az egyik legnagyobb téveszme. A zsírbontás itt ugyanúgy végbemegy, csak nem a futás alatt, hanem utána.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#7648) boost válasza Dorien (#7647) üzenetére


boost
addikt

De ez fogyós topik, ha itt valaki fut, az általában túlsúllyal teszi. Az meg kevésbé jó a térdnek. Nyilván egy jó cipő csillapít, de az is relatív, hogy ki milyen árú cipót engedhet meg magának. Decathlonos cipőben, túlsúllyal valszeg nem érdemes nekiállni futni.

[ Szerkesztve ]

(#7649) rwin5 válasza boost (#7648) üzenetére


rwin5
őstag

Ha elhízott az egyén túlzottan akkor tényleg árt, amúgy nekem mindig a futás vitte legjobban le a kilókat. Május végén akartam jobban elkezdeni, de futócsuka hiányában nem nagyon erőltetem. :B Amúgy nekem megállt nagyjából a nyári fazon készítése, úgyhogy egy sima átlagos formával fogok a Balcsira támadni. :DDD

szerk: félmaratont egyszer lefutnék, asszonyék most a nyáron futják valahol, én ~ 2km után eldőlnék :(

[ Szerkesztve ]

(#7650) Dorien válasza boost (#7648) üzenetére


Dorien
veterán

Valóban, az 5-10 kg is túlsúly, meg az 50 kg is, csak az utóbbinál már kóros elhízásról beszélünk.

Nekem egy kb. 14 éves Lafuma futócipőm van, valami eszméletlen, hogy mennyire bírja... :) Szinte mindegy, hogy milyen terepen futok vele (beton, földút, salak, kavics), mindenhol stabil és nagyon jól csillapít. Ilyesmi, csak szürkében:

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.