Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) Genji válasza HarleyCustom (#7948) üzenetére


Genji
őstag

Szénhidrátra szüksége van a szervezetnek, annak teljes megvonása szerintem nem egészséges és szükségtelen (lásd keto diéta). Annál fontosabb a jó szénhidrát megválasztása és a mérték. Szerintem. :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7952) HarleyCustom válasza Genji (#7951) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Persze, kell a szénhidrát...,
...de....durva fogyásról beszélt.

Ahhoz el kell hagyni mindent és azt kell enni, amit írtam. (Én is ezt csináltam)
Rohadt kemény, de nem adtam fel.
És semmi mást nem ettem, ráadásul több, mint egy hónapon keresztül. Mellette futottam napi 3-6 km távot munka előtt, reggel 6-kor, 8-ra munkahely. Minden nap! Eső, hó, sár... nem számított.
Mindenki ámul és bámul azóta is, hogy honnan indultam és hogyan értem el. Azt mondták nem vagyok normális, mindenki, amikor meg elértem a célom követtek, mindenki, de feladták, mert nem tudták azt végig csinálni, amit én. Pedig ha nekem sikerül, akkor bárkinek. :)
Egyedül a feleségem hitt bennem és sosem kérdezett hülyeséget csak bíztatott. :)

Mára már gyengítettem:
A futás már csak jó időben és heti 3-4 alkalom. Heti 5 nap edzés, heti 3 nap HIT edzés. Saláta, hal megmaradt. De már eszem mást is.

Vagy mit nevezünk durva fogyásnak? Mert nálam ez az.
:R

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7953) Fred23 válasza HarleyCustom (#7952) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Genji:
Bulgurt szeretem én is, szóval akkor az marad a veszélyesebbekből. Kis mennyiségben talán nem lesz baj. Halat és zöldségeket pedig vettem, holnaptól indul a buli.
Nagyon durván kell majd csinálnom, mert súlyrekordot döntöttem sajnos. Edzés is lesz természetesen.

(#7954) Genji válasza Fred23 (#7953) üzenetére


Genji
őstag

Ugyanebben a cipőben járok, de akkor is kell minimális szénhidrát. :K Sok sikert!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7955) HarleyCustom válasza Fred23 (#7953) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Sok sikert!

Várom/várjuk az infot, hol tartasz.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7956) KISDUCK válasza Fred23 (#7953) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azért annyira ne durvulj, a heti 1 kg fogyást nem ajánlatos meghaladni.

(#7957) Fred23


Fred23
nagyúr

Csináltam alsógatyás képeket mérlegen állva, hogy később legyen bizonyítékom erre a súlyra. Volt már párszor, hogy lefogyva egyszerűen el se akarták rólam hinni a magas súlyra való hajlamot. :D 106 kg, 171 centi. :Y

Majd úgy 2 hónap múlva benézek ide a fejleményekkel, eredményekkel, addig tán nem is érdemes -figyelembe véve az út hosszát. Még nyár végén is kövér leszek, de talán addigra már csak úgy, mint ahogy általában a hazai 40 körüli, nős férfiak. November végére, a negyvenedik szülinapomra viszont szeretném elérni a szálkás 75 kilót. Ha nagyon nehezen megy az átalakulás, beérem a 80-nal is, de fölötte nem lehetek.

(#7958) izsakk


izsakk
újonc

Na igen, nekem is az a tervem, hogy idén végre fogyok egy kicsit, méghozzá jojó-hatás nélkül 😊 Már kinéztem, hogy melyik konditerembe fogok járni, nemsoká megveszem a bérletet, csak nincs semmilyen edzőcuccom, cipőm meg aztán végképp. Szerintetek milyet érdemes venni? Az adidas Ultraboost cipőt néztem most, az szerintetek jó lenne edzéshez?

(#7959) Genji válasza izsakk (#7958) üzenetére


Genji
őstag

Én egy régi szakadt 10ezres pumában nyomom :) Talán csak komoly erőemeléshez érdemes speciális cipőt venni, a gyúrós topicban volt erről szó. Mezei kezdő edzéshez szerintem kb mindegy miben edzel.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7960) Aciduzzu válasza HarleyCustom (#7944) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Ezt már leírtam pár hozzászólással korábban.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#7961) HarleyCustom válasza Aciduzzu (#7960) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ja lehet.... ;]
megnézem

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7962) #76500480


#76500480
törölt tag

Cukor 90%ban való leváltása édesítőre(tojáshehérje felveréséhez pl kell cukor) hoszzabbtávon okozhat egészségkárosodást? (Eritrit vagy szacharinát tabletta- tea, süti, kávé, bolti csoki - maltit)

(#7963) HarleyCustom válasza #76500480 (#7962) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem túl jó szerintem.
Nekem pl.hasmenésem volt tőle egy idő után. Abba is hagytam
de keress rá, google a barátod

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7964) Genji válasza #76500480 (#7962) üzenetére


Genji
őstag

Nincs vele baj. Én keverem őket, hogy ne legyen mellékíz.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7965) prozodus válasza #76500480 (#7962) üzenetére


prozodus
őstag

Eritrit meg xilit tudtommal oké ilyen szempontból, de a xilit pl fosat, az eritritet nem tudom.
Szacharinátról és maltitról úgy rémlik, nem oké.
Cukrosok pl a kókuszvirágcukrot szokták még, az oké, ráadásul finom.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7966) #76500480 válasza HarleyCustom (#7963) üzenetére


#76500480
törölt tag

Xilit tényleg puffaszt, fosat, egy árban van az eritrittel mellette még van benne bőven energia. Utóbbi javarészt a vékonybélben bomlik le ezért én se tapasztaltam emésztési problémát. De a gluténérzékenyek is lehetnek tünetmentesek, közben meg a bélbolyhok pusztulnak.

(#7967) Genji


Genji
őstag

Ésszel kell használni, nem mindennap, nem sokat és nem okoz problémát. :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7968) HarleyCustom válasza #76500480 (#7966) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerintem nem kell ilyen mű szarokat enni és nincs gond.
Barna cukrot használok kv-ba, mézet a tea-ba és ennyi. 1nap 1 kv, az is reggel, napközben kétszer tea mézzel, 7-8 dl. Nekem nincs problémám, mert tudom a mértéket tartani.
Mindig a mértéktelenséggel van baj. A túlzott fűszerek, cukrok, liszt fogyasztásával, a kevés zöldség bevitellel.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7969) #76500480 válasza HarleyCustom (#7968) üzenetére


#76500480
törölt tag

Igazad van, eritriten(természetben előfordul) kívűl a többiről le kell szoknom :DD " melaszos cukrot" hanyagolom, jó a fehér is. Minimális energiatartalom eltérés meg némi ásvanyianyag pluszban nem oszt nem szoroz, talán finomabb íze van(kuszkusz-búzadara dilemma) Méz jó ötlet, langyos folyadékba főzés nélkül, mert hőre érzékeny.

[ Szerkesztve ]

(#7970) Genji


Genji
őstag

Egy főzési tipp többször csináltam és nagyon bejött: sütőben sütök meg savanyúkáposztát összekockázott füstölt sonkával (az a kötözött sonka téma, nem felvágott) + csirkemellel. Só bors semmi más. Bulgurt fözök hozzá köretnek. Marha finom (töltöttkáposzta feeling), tápanyagban gazdag, marha gyorsan kész és rohadt kevés kalória. Mai ebédre 180g főtt bulgur 140g csirkemell 200g kaposzta, 400 kalória alatt van és rohadt sok kaja, laktató, finom. :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7971) HarleyCustom válasza Genji (#7970) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:R
kipróbálom

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7972) storm3


storm3
senior tag

Szobabiciklit hasznal valamelyikotok?

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#7973) Genji válasza storm3 (#7972) üzenetére


Genji
őstag

Nekem van egy FINNLO fekvő szobabicóm és használom mikor nem jutok el terembe.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7974) salesman válasza HarleyCustom (#7952) üzenetére


salesman
őstag

Üdv mindenkinek!
Azt írod "hal". Milyen, milyen módon elkészítve?

Türűűűdrááá!

(#7975) HarleyCustom válasza salesman (#7974) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hal sütve, natúr, só, bors. Itt hogy milyet, az már ki mit szeret alapon.
Leves
Hering filè natúr olajban.(sparban veszem mindig)
Éppen mi van alapon...
Mikor Norvégiában dolgoztam, “rengeteg” halat ettem. Minden este az volt a vacsorám. Amúgy is szeretem, de ott volt lehetőségem, mert minden üzletben volt választék. Eszembe sem jutott mást enni. :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7976) salesman válasza HarleyCustom (#7975) üzenetére


salesman
őstag

Ruszli?

Türűűűdrááá!

(#7977) salesman válasza salesman (#7976) üzenetére


salesman
őstag

Természetesen nem pangasiusból!
[link]

Türűűűdrááá!

(#7978) prozodus válasza salesman (#7976) üzenetére


prozodus
őstag

Ja, pláne munka előtt :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7979) HarleyCustom válasza salesman (#7976) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az is jó. De szerintem túl sós, ecetes, meg esetleg valami adalékanyag is lehet benne. Én pl nem tudok sokat belőle megenni, pedig imádom. De ha neked megfelel, nyugodtan egyed

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7980) storm3 válasza prozodus (#7978) üzenetére


storm3
senior tag

Surströmminggel is nagy király lehetsz a melóban. :D

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#7981) prozodus válasza storm3 (#7980) üzenetére


prozodus
őstag

Azzal nem talalkoztam, de vmikor nagy kedvencem volt a Harzkäse, ami a palpusztain is tultett :))

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7982) #76500480


#76500480
törölt tag

Melyikkel járok a legjobban ha tejjel akarom felfőzni? 6 dl tejet(van benne cukrozatlan mandula ital is) szoktam 1 adagnak megfőzni. Gríz(4ek) nagyon finom, de a dara nem éppen alakbarát, kuszkusszal befürödtem mert abból rengeteget kellett tennem, hogy sűrübb állagot kapjak. Tejberizs az etalon csak mire megfő. Bulgur? Zabpehely? Utóbbi ízre milyen?

(#7983) prozodus válasza #76500480 (#7982) üzenetére


prozodus
őstag

Fogyas szempontjabol zabpehely v barnarizs.
Kostold meg 😁

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7984) HarleyCustom válasza #76500480 (#7982) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tejberizs? Rizs hizlal

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7985) #76500480 válasza HarleyCustom (#7984) üzenetére


#76500480
törölt tag

Kenyér helyett még mindig jobb ha jól számoltam. ( 1 szelet 130-140g 200-300kcal)= 20 dkg főtt "köret". Reggelibe nálam nem fér bele a hús, marad a tejtermék azzal kéne kihúzni 6-8 órát:D

[ Szerkesztve ]

(#7986) HarleyCustom válasza #76500480 (#7985) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Zabpehely, forró víz, méz, banán. Reggelire. Engem eltelít rendesen

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7987) prozodus válasza HarleyCustom (#7984) üzenetére


prozodus
őstag

A feher persze...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7988) HarleyCustom válasza prozodus (#7987) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7989) Genji


Genji
őstag

A tejberizzsel nem csak a a rizs a gond hanem a tej. Kva sok felesleges kalória.
Ha nagyon vágysz rá ritkán többhavonta egy pár kanál és annyi. Amúgy felejtős.

Én a reggelit kipipálom pár korpovit keksszel, gyümölccsel és kávéval. Simán bírható délig és így több kalória marad ebédre és vacsorára. :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7990) HarleyCustom válasza Genji (#7989) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Így van. A tej is hizlal, de gondolom a 0,8-cas kevésbé

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7991) #76500480


#76500480
törölt tag

Teá, kávé éhessé tesz:D Rizs magas CH tartalmú ezt aláírom, de melyik tésztaféle, krumpli jobb nála?! Marad a retek, padlizsán, zeller, sült cékla. :O Gyümölcsökkel próbálkoztam... a rostosnak mondott alma, körte hamar kiürül és megjön az étvágy. Most a magasabb zsirtartalmú joghurttal/tejjel próbálkozom, jobban eltelítenek 1,5x kcal szorzó ellenére is.

[ Szerkesztve ]

(#7992) samujózsi


samujózsi
tag

Csak panasz, nem kérdés/kérés!

Amúgy is cukorbeteg vagyok, de decemberre csúnyán elszállt a cukrom: a szokásos 6-7 helyett 9-11 közti értékekkel indulnak a napok. Van olyan 15 kiló feleslegem. Ha sikerülne megszabadulni 5-6 kilótól, azzal egy időre rendeződne a dolog.
Pár hete "futni" kezdtem és a napi kaja harmadát elhagytam, a heti két-három meleg ebéd köretét rizsről és krumpliról kuszkuszra cseréltem.
Sajnos a futás egyre kevésbé megy, egyetlen nap alatt ugyan lement kb egy kiló (délben versenyt futottam az oxigénért, másnap reggel mértem :DDD) de azóta nem mozdul, max felfelé.
És ugye a betegségem miatt termelődő rengeteg plusz inzulin miatt amúgy is nehezített a fogyásom... Azt hiszem, feladom.
Tavaly két vagy háromezer kilométer bringázás, az se segített fogyni, most meg szabályosan éhezem, állandósult az erős éhségérzet, de így sem tudok fogyni...
Dietetikus meg azt sem fogta fel, hogy nem a cukromat akarom diétával csökkenteni, hanem fogyni akarok...

Apropó futás : 20-50m kocogás után levegő elfogy, lábam zsibbadt/érzéketlen, pulzus az 150-155, ájuláshatár... Ez így... Esélytelen :(

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#7993) Genji válasza samujózsi (#7992) üzenetére


Genji
őstag

Szia! Két hónapja 108kg voltam ma 101,5kg-al mérlegeltem (az ideális súlyom 78kg), engedd meg, hogy adjak pár tippet.
- Nagy súlyfelesleggel nehéz futni és az ízületeknek sem jó, próbálj szobabiciklizni úgy hogy 140-150 körül tartod a pulzusod illetve a futópadon séta emelkedővel is nagyon jól működik.
Nagyon ajánlom az edzőtermi gépeket mert pontosan látod a pulzusod illetve menniy kalóriát égetsz el. Ha nincs lehetőséged terembe járni hosszú (órás) tempós sétával is sok kalóriát égetsz.
- A fogyás matek: ha kalóriadeficited van fogysz, ha többlet hízol. VEZESD a kalóriókát és be fog indulni a fogyás, ha deficitet tartasz! (kaloriabazis.hu-t hasznalom, de van sok hasonlo app)
- Kva nehéz és hosszú meló lesz, minden nap egy küzdelem, de ha jól állítod be magadnak a célt (kvázi a deficit mértékét) és tápláló kaját eszel szemét helyett (finomított cukrok, fehér liszt, krumpli és társai), nem fogsz éhezni. Ez egy folyamat, tanulni kell minden nap mi a megfelelő kaja amitől jól is laksz és nem hízlal.
Én mindenképpen bátorítalak, hogy vágj bele az egészséged érdekében. Főleg, hogy cukorbeteg vagy. Hajrá, sok sikert!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7994) samujózsi válasza Genji (#7993) üzenetére


samujózsi
tag

Edzőtermet kizárnám. Tempós sétának ott a napi két-három kutyasétáltatás. ;)
Naponta járok el edzőtermek előtt, mindig azon szörnyülködök, hogy mennyien képesek teremben, helyben futni ahelyett, hogy a szabadban, akár utcán, akár a közeli parkokban tennék. Jó, mínuszban, szakadó esőben megértem. De egyébként... :(

Azért szemétnek nevezni a hagyományos kajákat kicsit erős túlzás szerintem.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#7995) Genji válasza samujózsi (#7994) üzenetére


Genji
őstag

-A finomított cukor 100-150 éve még csak gazdag családok kiváltsága volt, aztán terjedt el.
-A kenyér: étkezésre legkorábban árpát és zabot használtak. A rozs a népvándorlás korában terjedt el, a búza pedig később jött Ázsiából.
- A krumpli a 16. században került Dél -merikából Európába, de a 18. század körül terjedt el Magyarországon.

Ha azt veszed, hogy a Homo Sapiens 300.000 éves akkor hagyományos kajának nemigen tekinthető egyik sem, mind az új kor megoldásai a kőolaj miatti populációnövekedés élelmezésére. A finomított szénhidrátok abszolút nem voltak részei a táplálkozásnak 100-150 éve és maga a szénhidrátfogyasztás is töredéke volt a mainak. Nem véletlen, hogy az elhízás és cukorbetegség a mai kor problémája csak és régen abszolút nem volt jellemző.

Ilyen értelemben tehát abszolút jogos szemétnek hívni ezeket az "ételeket".

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7996) prozodus válasza samujózsi (#7992) üzenetére


prozodus
őstag

A kuszkusz teszta. Rosszabb, mint a krumpli...
Barnarizs.
Ha ehezel, mitol fogynal?
Jojo-effektus...
1 kg, az csak viz, nem fogyas.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7997) samujózsi válasza prozodus (#7996) üzenetére


samujózsi
tag

Közvetlenül futás után elhiszem, hogy víz. De három nappal utána? :F
És ez általában így is marad, míg meg nem unom az éhezést és vissza nem állok a megszokott étrendre.

Kuszkusz: biztosan nem rosszabb, mert egyrészt ú.n. durumtészta, másrészt ezt az elmúlt két hétben többször is megmértem: még a nagyon csúnyán el*****tt cukromat sem emeli meg. Étkezés előtt és utána két órával kb. azonos értéket látok a mérőn.
Hogy fogyás szempontjából mennyire más, azt nem tudom, de cukordiétához elég jól illeszkedik egyelőre. És persze jóval kevesebb kell belőle ahhoz, hogy pár órán át ne legyek éhes.

Ha éhezek, mitől fogynék? Ezt nem értem...

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#7998) HarleyCustom válasza samujózsi (#7997) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Olvasom az írásaidat.
Sajnálatos ez a betegség, a családomban jelen van, tudom a helyzetet.

Első mondatom: SOHA NE ADD FEL!!!!
Szóval....
Ne éhezz! Nem szabad! Ha éhezel, tönkre teszed magad fizikailag, lelkileg. Az igaz, hogy fogyni fogsz, de izomból is. Abból meg nem kell. A zsír égetéshez magas pulzusszám kell, van egy bizonyos tartománya, ott kell tartani. Ezt el tudod érni H.I.T. edzéssel is otthon, nem kell futnod. A lényeg, hogy kb.30 perc magas intenzitású edzést végezz. Ha gondolod adok linket.
A betegséged miatt tudod mit ehetsz és mit nem...gondolom. Javaslom, hogy sok zöldséget fogyassz, az is telít, nem leszel éhes...hal...abonett...teljes kiőrlésű dolgok....stb. Mindent megtalálsz a neten.

Ami a fontos szerintem:
Mozogj, de ne hajszold magad, ne éhezz és soha ne add fel! :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7999) samujózsi válasza HarleyCustom (#7998) üzenetére


samujózsi
tag

Bocs, éhezést ne úgy értsd, hogy hanyagolom az evést! Éhes vagyok. Szinte állandóan.

Zsírégetéssel esetemben ott a gond, hogy valódi zsírégető pulzus, az pont abban a szűk tartományban van, amit nem érek el gyalogolva, viszont bőven túllépek rajta, ha kocogok (és akkor hol van ez a futástól?)
Majd tavasztól, bringán... talán...

Egyébként másik jel, hogy nem víz az a mínusz egy kiló, hogy napközben már 7 alatt van az éhgyomorra mért cukor, a korábbi 9 körüli helyett. (ez itt már totál off, de elég fura: átlépek egy bizonyos tömeget pár dekával és borul a cukor)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#8000) Genji válasza samujózsi (#7999) üzenetére


Genji
őstag

A zsírégető pulzustartomány életkor függő:
A maximális pulzus=220- életkor. Ennek a számnak a 65-75%-a a zsírégető tartomány.
Vagyis:
Példa egy 30 éves sportolónál:
220-30=190 190x0.65-0.75 vagyis 124-142 ütés/perc.

Ennek alsó tartományában edzel már égetsz zsírt. Pl ha 40 vagy ez 117. Azért 120 körüli pulzust nem nehéz elérni gyorsgyaloglással sem max ha iszonyatosan edzett vagy. :) Aztán ott a HIIT. Futsz egy picit feltolod a pulzust felső tartományig aztán séta amíg lemegy alsó tartományig és újra.

A másik meg ha nem is égetsz el zsírt (ami kb kizárt) akkor is kalóriát égetsz tehát legalább amit aznap megeszel abból nem lesz zsír.

Mindenképp nyomjad, kifogások helyett csinálni kell! :R

Ja jó tipp még a bulgur, alacsony GI finom és jóllaksz tőle.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.