Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) Stafni


Stafni
aktív tag

(#6452) Stafni


Stafni
aktív tag

Náthából eredendő étvágytalanság miatt elértem a 85kg-ot. Még a 11 hét le se telt. 19kg minusz
Ma tortát eszek! :)

(#6453) Kékes525 válasza Stafni (#6452) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak így tovább! Az édességeket cukorpótlóval kell fogyasztani, mert a cukor még a zsíroknál is veszélyesebbek a fogyókúrára. Kis mennyiségben fogyasztva nincs semmilyen káros hatásuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6454) deicide válasza Kékes525 (#6439) üzenetére


deicide
veterán

Ezt alátámaszthatom, a mozgás gyorsítja a fogyást. Sőt, én úgy fogytam le 135-ről 90-re 1.5 év alatt, hogy közben semmit sem változtattam az étrendemen, továbbra is heti 70-80dkg fehér kenyér, 10 kakaós csiga és mellette még rengeteg cukor, egyéb szénhidrát is. Ennek ellenére tartom a súlyom most már lassan 7-8 hónapja, mert napi átlag 2 órát edzek (gyaloglás, futás, bringa) és ehhez borzalmas mennyiségű kalória kell. A szombat-vasárnapi 8-10 órányi edzésen akár 8-9 ezer kcal-t is elégetek, szóval a kevés ellenpélda vagyok, hogy diéta nélkül is le lehet fogyni. De ehhez extrém mozgásmennyiség társul azért, a napi több, mint 2 óra összeadva 1 év alatt több, mint 1 hónapnyi mozgás. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6455) Zolee_70 válasza deicide (#6454) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Amit Te csinálsz, azt élsportolók sem teszik....napi 2 óra, hétvégén 8-10 óra edzés? Mikor élsz?

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#6456) Zolás válasza Zolee_70 (#6455) üzenetére


Zolás
addikt

Végre egy topik ahol elsírhatom a bánatom :)
135 kg vagyok. Kb. 24 órából 24-et ülök. Kamionozok, ami azt jelenti, hogy 2-3-4 hétre eltűnök, és 3-5 napot vagyok otthon.
Két nagy gond van. Az egyik hogy kevés a hely a kamionba, még egy felülést se tudok megcsinálni, másik hogy nincs mindenhol zuhanyzó, ha jól leizzadok, aztán két napig szagolom magam az elég gáz.
Hogy tudnék úgy mozogni, hogy nem izzadom szét magam, és kevés a hely?

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6457) Stafni válasza Kékes525 (#6453) üzenetére


Stafni
aktív tag

1 szelet torta volt a 40. szülinapon! :) Nem is volt jó, romlott a cukrászda minősége. Tiszta műanyag íze volt.

deicide: Én meg nem eszek ennyit és nem sokat mozgok. :D

[ Szerkesztve ]

(#6458) Stafni válasza Zolás (#6456) üzenetére


Stafni
aktív tag

Szerintem ne egyél sok szénhidrátot, cukrot. Én szinte csak fehérjét viszek be, ülőmunkát végzek és 11 hét alatt 19kg-ot fogytam. Nézzél rá a neten a fehérjediétára.

[ Szerkesztve ]

(#6459) Zolás válasza Stafni (#6458) üzenetére


Zolás
addikt

Rá fogok keresni. Hátha működik.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6460) Zolás válasza Stafni (#6458) üzenetére


Zolás
addikt

Érdekesen hangzik ez a diéta. Mit egyek kenyér helyett?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6461) deicide válasza Zolee_70 (#6455) üzenetére


deicide
veterán

Ez lett az életem, már kitomboltam magam, lassan 40 leszek :)
De azért marad idő mindig mindenre, amire szeretném, a sport mellett is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6462) Stafni válasza Zolás (#6460) üzenetére


Stafni
aktív tag

Csak azt tudom írni amit én eszek. Leginkább csirkemell filé olivában párolva, sütve. Párolt zöldség, borsó kukorica, répa. A répát nem szeretem, és zöldséget is ritkán. Sajtot is szoktam enni, abból elvileg soványt kéne, de én az auchanba veszek tömbben trappistát a családnak és azt eszegettem. Turó is mehet.
Almát szoktam enni ha éhes vagyok, és sok folyadékot kell inni, de kamionba nehezebb megoldani a sok folyadékot.
Lehet enni halat is, én nagyon szeretem a hekket. Kenyérből 3 hónap alatt egy szeletet se ettem, nem is igénylem már, pedig előtte sokat ettem. Tojás is jó, főzve, tükör, rántotta. Oliva, kacszsírral is, bár ebből én 3-at ettem naponta és semmi mást mellé.
Nézz utána minek mennyi a fehérjetartalma, van táblázat, onnan kinéztem nekem mi az ami tetszik és azt eszegettem. Elég keveset ettem, mert lelkesített, hogy milyen gyorsan fogyok, most is tart a dolog. Kamion vezetés közben biztos nehezebb, mert pótcselekvés lehet neked az evés.
Megnéztem a napi kalóriaigényt, és az alatt maradtam jócskán legtöbbször. Vannak táblázatok ahol le van írva a fehérje, energia, szénhidrát tartalom. A szójával vigyázz, mert magas a fehérjetartalma, de nem egészséges! Azt én egyáltalán nem ettem.
Véleményem szerint, ha elmarad a szénhidrát, cukor akkor is fogyni fogsz. Amit leginkább csináltam az 250-350g csirkemell filé/ nap, (nyers állapotába volt ennyi a súlya) amit ettem.

[ Szerkesztve ]

(#6463) Dorien válasza Zolás (#6456) üzenetére


Dorien
veterán

Ahogy a többiek is írják elég rendesen csökkenteni kellene a szénhidrátokat, én kizárólag fehér húst és zöldséget ennék a helyedben kenyér, krumpli, rizs, tészta nélkül. Csoki, chips és más nassolnivaló zéró. Az elején durva, de gyorsan megszokja a szervezet ezt a spártai diétát és utána már annyira nem megerőltető. Meg persze lehet csalni is néha, ha már nem bírod tovább, de ésszel. Kamionban nem igazán lehet edzeni, a fekvőtámaszhoz, felüléshez kell a legkevesebb hely. Egykezes súlyzó is jó. Nameg guggolás, kitörés is keményen igénybe veszi a combizmokat, de ezeket is max. parkolóban lehetne csinálni. Tusolás helyett a nedves babatörlőkendők adhatnak részmegoldást.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6464) Zolás válasza Dorien (#6463) üzenetére


Zolás
addikt

Ez így jól hangzik, csak nem tudom mit egyek kenyér helyett. Csak szalámival nem lakik jól az ember.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6465) Stafni válasza Zolás (#6464) üzenetére


Stafni
aktív tag

Jóllakni szeretnél? Nem elég, ha nem vagy éhes? A kenyeret pedig ki kellene hagynod. Úgy nehéz fogyni, hogy teleeszed magad. Biztos lehet úgy is, csak mennyi időt szánsz a fogyásra. A legtöbben csak megmagyarázzák a dolgokat. Volt egy lány aki 150cm volt és 155kg és azt írta, hogy nem tud lemondani az édességekről, de szeretne lefogyni. Gondolom néha elmennek az ilyenek Norbi éterembe, megveszik a videóját, 1x elkezdik a felénél azt mondják, hogy majd holnap végigcsinálom az egészet, aztán másnap pihenőnapot tart és megeszik 1 kg fagyit, aztán elfelejti az egészet. :)
Lemondásokkal jár a fogyás, és agyban dől el minden. Kb. 5 hét kell életmódváltáshoz, ezt kell átvészelni. Sokan csak lebeszélni akarnak, úgy se fog sikerülni, meg hasonlók. Meg jönnek a jójóval. De látod itt többen is vagyunk akik tartják hónapok óta magukat ahhoz amit elkezdtek. Kicsit lehet innen is erőt meríteni. :)

(#6466) Dorien válasza Zolás (#6464) üzenetére


Dorien
veterán

A szalámit is hanyagolni kéne. :) Qrva sok vizet igyál evés után, az csillapítja az éhséget. Meg lehet csinálni a kaját előre pár napra, aztán hűtőtáskában cipelni. Macerás persze. Meg a kamionozás sokszor kiszámíthatatlan, szóval abból kell építkezned, ami van. A kalóriadeficit a lényeg. Meg érdemes kussban lenni arról, hogy te diétázol. A privát célokat általában könnyebben teljesíti az ember.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6467) Stafni válasza Dorien (#6466) üzenetére


Stafni
aktív tag

Kamionba nem könnyű folyton WC-re járni. :)

(#6468) Dorien válasza Stafni (#6467) üzenetére


Dorien
veterán

Marmonkanna. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6469) Stafni válasza Dorien (#6468) üzenetére


Stafni
aktív tag

Inkább így: [link]

(#6470) Zolás válasza Dorien (#6466) üzenetére


Zolás
addikt

Pár napra meg lehet, de főzni nem tudok, így marad a szalámi.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6471) Dorien válasza Zolás (#6470) üzenetére


Dorien
veterán

A csirkemell megsütéséhez és a zöldség megpárolásához nem igazán kell főzni tudás. Kevés olaj alá, a zöldséghez víz is, aztán lassú tűzön a csirkedarabokat kevergetve, a zöldséget meg fedő alatt párolni. Fűszereket meg tetszés szerint. A szalámi tele van zsírral. De ez persze csak tipp, mindenki azt eszik amit akar.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6472) Stafni válasza Dorien (#6471) üzenetére


Stafni
aktív tag

Csirkemellet is lehet tömbösíteni, mint valami felvágottat, bár még nem csináltam.
Székelykáposztát ettem tejföllel! :D Persze kis adagot.

(#6473) fLeSs válasza Zolás (#6456) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az előző lakásomban az alattunk lakó családban az apa 37 évesen halt meg infarktusban. Kamionsofőr volt és még kövér se volt.
Sztem tanuld meg a csirkefőzést.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6474) Zolás válasza fLeSs (#6473) üzenetére


Zolás
addikt

Köszi, az már csak három év.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6475) Kékes525 válasza fLeSs (#6473) üzenetére


Kékes525
félisten

Elsősorban a genetika miatt. Ha a sejtek felszínén a koleszterin sejtbe jutásáért felelős receptorok száma kevesebb a gén mutációja miatt (egyik szülőtől hibás gént örökölt), akkor hamarabb meszesednek az erek (mert a koleszterin vérkoncentrációja nagyobb) és így hamarabb lesz infarktus.
Ha a hibás gén homozigóta formában van jelen (ez a szelekció miatt nagyon ritka) akkor akár 10 éves kor körül is infarktus kaphatnak. A férfiakban a nagyobb tesztoszterin színt és az életmód is hozzájárul a fentiek mellett a hamarabb bekövetkező infarktus kialakulásához.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6476) Stafni válasza Kékes525 (#6475) üzenetére


Stafni
aktív tag

Ezért léptem ki tegnap a munkahelyemről! :D

(#6477) Kékes525 válasza Stafni (#6476) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezért csak nem? :N

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6478) Stafni válasza Kékes525 (#6477) üzenetére


Stafni
aktív tag

Lelkileg nem bírtam. Bent egy 1,5 éves gyerek pakolászott és üvöltözött. Vagy a főnök fia a nőjével, sokszor remegett a kezem amikor kiléptem az ajtón. Fene se akarja hazahozni ezt! A fizetésem kezdett gatya lenni és nem kaptam emelést, Amúgy meg van egy félkész házam és nem találok rendes szakikat normális áron, leginkább festőt és inkább ezt csinálom. Havi 500e 1M nem szeretnék egy havi keresetre kifizetni. Most épp pihenőt tartok, ideültem gépelni. :)

Hogy ne legyek OFF, mostanság nem fogyok, csak tartom a 84,5kg-ot. Eszek kenyeret is, leginkább rozsost, sok tejet iszok. Normál kajákat eszek, pörkölt stb. Majd szeretnék 80kg lenni, de ha a házat akarom csinálni, akkor kell az energia, és a bő miatt se árt a kis pihenés a koplalásban.

[ Szerkesztve ]

(#6479) fLeSs válasza Kékes525 (#6475) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Gondolom, hogy vmi öröklött dolog van a háttérben, de azt is sejtem, hogy nem segített a helyzetén az, hogy napi nemtom hány órát ült és valszeg nem csirkemellet evett puffasztott rizzsel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6480) Kékes525 válasza fLeSs (#6479) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, attól, hogy még nem kövér táplálkozhatott helytelenül.

Amúgy az egészséges életmódnak nem a helyes táplálkozás az egyedüli eleme. Nagyon fontos a mozgás és a mentálhigiéné.

Másrészt vannak még drogok, alkohol, cigaretta stb. ezekkel is odalehet csapni az egészségnek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6481) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Mi az ajánlott sorrend?

Futópadon 1 óra aerob edzés (kocogás) és kézi súlyzóval kb fél óra edzés.

Melyikkel érdemes kezdeni? Esetleg megbontva? Fél óra aerob fél óra súlyzózás, és újabb fél óra aerob.

A fő cél a fogyás.

üdv

(#6482) Kékes525 válasza werszomjas (#6481) üzenetére


Kékes525
félisten

Annak idején, a kenu edzéseknél először súlyzóval gimnasztikáztunk és csak azután futottunk (levezetésképpen).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6483) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ez az egy "evőkanál almaecet egy deci vízben étkezés előtt" - nagy hülyeség?
állatólag segít a zsírt lebontani

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6484) brownus válasza rii (#6483) üzenetére


brownus
veterán

hy,

azt nemtom, de mi hónapokon át ittuk reggelente éhgyomorra, mert azt mondták jó a gyomornak, és a beleknek is. én már az íze miatt is szerettem, no meg a reggeli szájszagomat is semlegesítette:D

(most csak azért nem mert elfogyott, és kéne venni egy üveggel....)

(#6485) rii válasza brownus (#6484) üzenetére


rii
nagyúr

na'hát hogyha ilyen jó, akkor már csakazéris me'póbálom .-)

köszönöm! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6486) Kékes525 válasza rii (#6483) üzenetére


Kékes525
félisten

Elméletileg lehet, gyakorlatilag nem. A fogyáshoz bármennyire is fájó nem vezet királyi út. Helyes táplálkozás és nagyon sok mozgás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6487) Dorien


Dorien
veterán

Egy kis motiváció:

15 WEEKS BODY TRANSFORMATION - FREELETICS

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6488) fLeSs válasza Dorien (#6487) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez az emberke alapból izmos testalkatú volt (a zsír alatt) és nem is volt túl sok zsír rajta és a testalkata (genetika?) sem volt mondhatni szörnyű... persze kell a kemény edzés, de ettől nem ájulok el. :D

Inkább ezt nézzétek meg: [link] - ez tényleg egy dagadt állat volt nulla edzésmúlttal, ez a fajta kihívás az igazi mert látszik rajta, hogy a totálisan elhanyagolt, leszart testéből/szervezetéből csinált vmit, a szarból épített várat. Ha ő meg tudta csinálni, akkor bárki meg tudja csinálni: "I began dedicating my entire being to chasing my dream!" - a zenét kapcsoljátok ki a videó alatt, mert hatásvadász... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6489) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Lányoknak/nőknek: [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6490) Tomi0703 válasza werszomjas (#6481) üzenetére


Tomi0703
őstag

En ha edzes elott futok akkor nagyon sokat kivesz belolem. Szvsz elobb edzes es utana futas.

Amugy ezt az intervallumos futast csinalja valaki?

(#6491) eddie17 válasza Tomi0703 (#6490) üzenetére


eddie17
addikt

Én csinálom, igaz tekerést, de csináltam futva is. Nagyon keményen kinyír de tényleg hatásos. Pörög az anyagcsere.

(#6492) Tomi0703 válasza eddie17 (#6491) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na erre voltam kivancsi. :) Bulideren olvastam, 1 perc seta, fel perc futas es ezt 10-szer egymas utan. Az a fel perc futas az futas vagy sprint? :D

(#6493) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Igazi motiváció nőknek: [link]. Én végignéztem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6494) Dorien válasza fLeSs (#6488) üzenetére


Dorien
veterán

Már "csak" egy plasztikai műtét kellene neki, de nagyon.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6495) fLeSs válasza Dorien (#6494) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem nézted végig. :D Megműtötték a végefelé.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6496) eddie17 válasza Tomi0703 (#6492) üzenetére


eddie17
addikt

Amit bírsz sprint! :)

(#6497) fLeSs válasza Tomi0703 (#6490) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Régebben csináltam és most fogom újra kezdeni, csak én lépcsőzök. :D 11 emeletes lépcsőházban.
Kezdetben 3 perc 120-130-as pulzustempó + 1 perc ami a csövön kifér tempó, aztán újra, ez először 20 percig, aztán emelem 30 percig
Tempóban el kéne jutni az 5+3+5+3+... - ig.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6498) Dorien válasza fLeSs (#6495) üzenetére


Dorien
veterán

De, végignéztem. A vége felé csak ruhában edz, ennyi. Ettől még persze megműthették, de nincs erre utalás benne.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6499) rii válasza Kékes525 (#6486) üzenetére


rii
nagyúr

jogos ... de nekem sajnos inkább pihennem kell ...
reggel már bejönni se bírok a munkahelyemre ... (nem az étrendávltozás miatt vagyok ilyen fáradt, hanem a rengeteg házimunka hétvégente a húzós munkanapok mellett)

azt vettem észre, hogy akármennyit mozog az ember, ha nem pihen, a szervezete nem "engedi" el a tartalékot, ha teheti .... szerintem ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6500) deicide válasza rii (#6499) üzenetére


deicide
veterán

Ez így van, amíg érzi, hogy szükség van utánpótlásra, addig tartalékol kicsit. Két év után még mindig van rajtam valamennyi felesleg, pedig most szombaton bringáztam 280km-t, másnap pedig maratont futottam (90kg vagyok, már régóta beállt ide és nem változik). Szumma 14 óra a 34 fokban. Szóval tudja a test, hogy "hát ha ez ilyen hülyeségeket csinál, valamit má' csak tartalékolok..." :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.