Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Geller72 válasza szőröscica (#6000) üzenetére


Geller72
veterán

..a másik "szakember"..:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#6002) LOTR válasza Geller72 (#5999) üzenetére


LOTR
addikt

elolvastam, nem kell idézned
attól hogy odaírtad az még semmit nem jelent, és az újbóli reagálásaiddal hangoztatod, hogy habár odaírtad, mégis neked van igazad, tehát felesleges is volt odaírni

a méregtelenítéses részre meg nem is reagálok, mert az is egy marhaság, normális táplálkozási szokások mellett nincs rá szükség, tehát nem méregteleníteni kellene, hanem odafigyelni a táplálkozásra

hogy ki szakember, ki nem abba ne menjünk bele, diétáztam már én is, tehát tudom milyen közel 20%-os tzs-ról lementem 9-10%-ig, ez kicsit talán kevesebb volt súlyban, mint neked a fele, én szinte egész nap ettem, mellette dolgoztam, de meg lehet oldani mindent

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#6003) Jojo5 válasza Geller72 (#6001) üzenetére


Jojo5
őstag

szakember vagy nem az, de a koplalásnak akkor sincs értelme... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#6004) Geller72 válasza LOTR (#6002) üzenetére


Geller72
veterán

"a méregtelenítéses részre meg nem is reagálok, mert az is egy marhaság, normális táplálkozási szokások mellett nincs rá szükség

-Az a jó, hogy mindenki tökéletes, így senkinek nincs is rá szüksége. (Bizonyára)

"hogy ki szakember, ki nem abba ne menjünk bele, diétáztam már én is, tehát tudom milyen"
-Nagyszerű, ennek örülök. Pedig te megmondtad, hogy én hangoztatom, hogy igazam van és nem te..:D.

Az, ami neked jó, az nem biztos hogy nálam is azonos hatásfokkal fog működni. Így minden ilyen jellegű vitát - hogy ki szerint a tuti - feleslegesnek tartok, mert még én sem tudom biztosan állítani, hogy amit teszek, az 100%-ig jó. Még nekem sem.

[ Szerkesztve ]

(#6005) LOTR válasza Geller72 (#6004) üzenetére


LOTR
addikt

én nyilván azért cáfolom a te módszered, mert szerintem igazam van és neked pedig nincs
de egyszerű végig gondolni
szervezetnek szüksége van táplálékra, ha koplalsz az nem jó, megfelelő mértékű koplalással elkezdesz fogyni, tehát azért van valamilyen eredmény (ez ilyen tipikus álpozitív dolog)
vagy eszel normálisan és úgy indul meg a fogyás?
a kettő között melyik lehet a jobb

a méregtelenítésre meg:
egy rossz dolgot (helytelen táplálkozás) egy másik rossz dologgal korrigálni vajon jó?

tehát egészen nyugodtan ki merem jelenteni, hogy az aki fogyni szeretne, de nem tud az valamit rosszul csinál, és nem a koplalás a megoldás, ez egészen biztos

One Ring to rule them all

(#6006) Geller72 válasza LOTR (#6005) üzenetére


Geller72
veterán

Neked is más a véleményed (és a tapasztalatod) és nekem is. És ez nem is fog változni. :R. Azt, hogy kinek van/lesz igaza, az idő fogja bebizonyítani, mégpedig úgy, hogy egyikőnk sem fogja a végeredményt tudni. Van ez így más dolgokkal is..;).

(#6007) pilóta válasza TESCO-Zsömle (#5985) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én hasonló paraméterekkel (104kg, 176cm) kezdtem.
Kipróbáltam a Paleolit táplálkozást, kb. 3 hónap alatt -16kg úgy, hogy egy percet nem éheztem. Jobb a közérzetem, több az energiám. Eddig bevált. 75-80kg közé a cél, szerintem még 3-4 hónap kell. Sajnos szinte semmi mozgásra nem jut idő, majd igyekszem azért betenni napi fél-egy órát, mert azzal még hatékonyabb lenne.
Valójában még olcsóbb is, mint a "sima" hétköznapi kaja, mert igaz, hogy a hús meg zöldség-gyümölcs drágább, de sokkal kevesebb kell belőle. Egyszerűen nem vagyok éhes, nem téma a kaja. Valamikor volt olyan, hogy este elgondolkodtam, hogy mit is ettem ma, aztán arra jutottam, hogy még semmit :D
Eszel egy almát reggel, egy szelet sülthúst salátával ebédre és kész.
Lényeg, hogy ne legyen finomított szénhidrát és tejtermék, valamit a hüvelyeseket kell kerülni (a lektintartalmuk miatt, sajnos a földimogyorót is... :O ) Érdemes utánaolvasni és kipróbálni, Szendi Gábornak van róla könyve magyarul, elég száraz, de érthető módon elmagyarázza, mi az elméleti alapja.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6008) Geller72


Geller72
veterán

..egy kis mai cikk a sóról..

(#6009) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!

Én most kezdek neki a fogyásnak. 184 cm és 103 kg vagyok. Tavaly ilyenkor csak 89 kg voltam. Arra akarok eljutni. Lazább evést és napi bringázást, úszást tervezek. Valamilyen tanács, meglátás azoktól akik már benne vannak a dologban?

Redmi Note 7

(#6010) LOTR válasza trassher (#6009) üzenetére


LOTR
addikt

ne egyél szemetet, és a megfelelő, nem feldolgozott tápanyagokból annyit egyél amennyitől fogsz kb ennyi a lényeg
olvasgass egy kicsit vissza

One Ring to rule them all

(#6011) runner 125


runner 125
nagyúr

Látom itt a nyár, mindenki jön fogyni. Muhahha. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6012) Jojo5 válasza runner 125 (#6011) üzenetére


Jojo5
őstag

én már közel állok a strandfazonomhoz szóval nálam már nincs gáz ;]

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#6013) runner 125 válasza Jojo5 (#6012) üzenetére


runner 125
nagyúr

Láttam, egészen szálkásodsz vazeg, úgyhogy kabbe. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6014) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm a válaszokat.

Utána olvastam a "szemét kaják"-nak, és le kellett vonnom a következtetést, hogy más szinte nem is áll rendelkezésemre.

Elkezdtem a napi 2xfél óra sétát. Próbálok sietősebben, iramban sétálni, mert a sima séta a kutya miatt meg se kottyan.

Aerob alatt mit értetek? Hülye vagyok ezekhez, sry...

Olvastam ezt a paleolit táplálkozást. Ha nem gáz, hogy a húsok feldolgozottak, akkor ezt talán be tudnám tartani.

Értem az izomtömeggel/testtérfogattal kapcsolatos válaszokat. Ezek szerint túlaggódtam magam, és nagyon keményen kell gyúrni a rettegett végeredményhez. Így átértékelődtek a dolgok is, és akkor az se gáz, ha 90kg fölött maradok.

Még egyszer köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6015) szőröscica válasza TESCO-Zsömle (#6014) üzenetére


szőröscica
addikt

A szemét kajákkal alapvetően az a gond, hogy relatíve kevés mennyiségben marha sok energia van, ezért mire jól laksz, sokkal több tápanyagot viszel be, mint amire valójában szükséged van.

Egyébként a felvágottak helyett vegyél csirkemellet, olcsóbb, és nem egy nagy cucc megcsinálni finomra. :)

Aerob mozgás alatt az értjük, mikor a pulzusod 100-120 közötti tartományban van, ez az ideális zsírégető fázisa a mozgásnak. Erőltetett menetű séta, lépcsőzés, biciklizés pl. jó aerobnak, és ebből napi 45-60 perc kell. Persze, ha nagyon el vagy szokva tőle, akkor indulhatsz kevesebbel is, és fokozatosan növeld, míg 45 perc felé jutsz.

Kajával annyira ne aggódj, kevés szénhidrátot és sok fehérjét vigyél be, próbálj kb. 1400-1500 kalóriára belőni egy étrendet. A csokit, chipset, süteményt, alkoholt hanyagolni kell majd, de egy ilyen étrenddel és napi 45 perc aerobbal, meg esetleg heti 3 súlyzózással menni fog lefelé heti közel 1 kiló, annál több meg már nem is egészséges.

(#6016) TESCO-Zsömle válasza szőröscica (#6015) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudod akinek nincs pénze, annak mindegy, hogy mennyivel olcsóbb...

Eltartott vagyok. Háztartásbeli. Azt ehetem ami van és nincs beleszólásom, hogy mi legyen.

Bicó most megy. Gond nélkül tekerek le napi 50km-t. Séta már neccesebb, mert elgyengült a bokám, de lépcsőzni van lehetőség, mivel a 9. emeleten lakok.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6017) szőröscica válasza TESCO-Zsömle (#6016) üzenetére


szőröscica
addikt

Oké, ezt nem mondtad. De gondolom az eltartódnak is megmondhatod, hogy a szar felvágott helyett vehet feleannyiért csirkét neked, amit te megsütsz.

(#6018) LOTR válasza TESCO-Zsömle (#6016) üzenetére


LOTR
addikt

nem is kell csirke, hagyd a fenébe, bármilyen hús jó, persze a legjobb a csmell, mert magas a fehérjetartalma és alacsony a zsírtartalma, de nem azon fog múlni úgysem, nem is feltétlenül a húson múlik, mert a tojás és a túró is jó, bár a tojásban ugye sok a koleszterin, a túróban meg a zsír (valaki szerint finom az alacsony zsírtartalmú túró, talán lidliben lehetett venni ilyet amiben tényleg csak néhány %, én nem szerettem, tehát nem vettem, a zsírszegény bakony is elmegy szerintem, bár abban már jóval több), de ha sikerül elhagynod a szemetet és csak ennyi hibád lesz az étrendben, akkor már biztosan jó úton haladsz majd

ebben is igaz, írd össze, hogy miből mennyit vettél és mennyibe került
csináld 1 hétig, az már jó minta, ha tényleg annyival drágább, 1 hetet akkor is ki lehet bírni, különben meg rá fogsz jönni, hogy nem is biztos, hogy drágább
persze soknak tűnik amikor az ember megvesz egyszerre 5-10k-ért csak húst, de én nézegetem felvágottak árait 2-3k/kg-ra jön ki, az pedig 2-3kg csmell filé ára, ez neked közel egy heti húsadag kb, de lehet venni olcsóbban is húst, akkor meg még tovább elég

bringa is jó, azt nem tudtam, hogy mennyire vagy edzett, tehát ha könnyen megy, akkor nyilván ne csak 2x30percet aerobozz, hanem mehet egyből 2x1 óra is
persze sokkal jobb lenne, ha az egyik órában súlyzóznál, de azt írtad, hogy kondibérlet drága és csak azért nem mennél, tehát akkor inkább menjen aerob helyette, egyszer sétálsz egyszer tekersz mondjuk

One Ring to rule them all

(#6019) TESCO-Zsömle válasza LOTR (#6018) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Értem.

Hát a mai kaja ez volt: (2x)

2 rúd Sütli
2 szelet trappista
2 paradicsom
majonéz

Illetve az első után 4dl Nesquik kakaó, ami erősen tiltott, de nem mertem úgy nekivágni Pestnek, hogy a szokásos szénhidrátmenyiséget abszolút elhagyom. Mint kiderült jól döntöttem, mert a ház előtt már szédelegtem. :B

Igazság szerint a "szemétkaja" zöme ingyen van. Mutti hozza a menzáról. Fehér pékárút és főtt ételt egyaránt.

Kívülről nem látszik, de kényelmes tempóban (20) bármikor letekerek 40-50km-t.
Ma 23-as átlagot tekertem.
Nekem a bringa inkább jármű, mint sporteszköz, a biciklizés pedig inkább közlekedés, mint sport.

Súlyzó: Egy időben volt itthon két 5l-es "üveg" és azokat emelgettem. Aztán kellettek másra és azóta nincsenek.
Ha az jó, olyat bármikor tudok szerezni. Víz is van a csapban...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6020) Jojo5 válasza TESCO-Zsömle (#6019) üzenetére


Jojo5
őstag

evvel csak annyi a gáz, hogy ha nagyon keveset eszel hirtelen az csak egy ideig tartható, utána beáll a fogyás és a minimum kajától sem fogsz fogyni :(

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#6021) TESCO-Zsömle válasza Jojo5 (#6020) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hidd el, nem éheztem.

Akkor se voltam éhes, amikor szédültem, csak nem volt más logikus magyarázatom...

Eléggé szénhidrát-orientált életet éltem eleddig...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6022) trassher


trassher
addikt

Mai kaja:
2 szelet graham kenyér, kevés vaj, zöldséges felvágott
Nagy adag cézár saláta
Kb. 6 liter víz

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#6023) LOTR válasza TESCO-Zsömle (#6021) üzenetére


LOTR
addikt

ha nagyon keveset eszel azzal csak azt éred el, hogy a szervezeted ahogy kajához jut egyből raktároz, mert nem kap elég tápanyagot
közben meg leépíti az összes izomzatod, mert abból könnyebben jut energiához, mint a zsírból, tehát jól le fogsz gyengülni

tehát, enni kell tisztán!

trassher
ha koplalni akarsz, ami arra jó amit fentebb leírtam, akkor jó úton haladsz, ha zsírt veszteni, akkor annyira már nem...

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#6024) szőröscica válasza trassher (#6022) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez semmi. Két hétig se fogod bírni így, és nem is használsz magadnak.

(#6025) trassher válasza szőröscica (#6024) üzenetére


trassher
addikt

Ez még a teszt időszak. Próbálgatom mennyi az elég.

Redmi Note 7

(#6026) kovsol válasza trassher (#6022) üzenetére


kovsol
titán

én leírjam kb mit ettem mikor fogytam 40 kilót ?

reggel: 50g zab+tej
majd 4 étkezés ahol mindegyiken ettem egy sült csirkecombot, meg brokkoli, karfiol, zöldbab köret, épp milyen kedvem volt, és mellé volt 100g rizs (szárazon 100g nem főzve) ezt rízst két részletben, egyet edzés előtti kajánál, egyet edzés utáni kajánál.
edzés után 60g fehérje+10g glutamim és még 20-30g zab

A csirkét néha cseréltem mellre, vagy pulyka hús, esetleg tengeri hal filére, de soha nem mentem 60deka alá egy nap, néha tojást is iktattam be. Kell a változatosság.

heti 4x kondi terem, 5x 45perc bicikli felkelés után, mondjuk én előtte is edzettem, csak volt egy kihagyásom mikor edzés elmaradt, kaja meg nem lett visszavéve, ment határok nélkül.

ha ezt így átgondolod lehet jobban jóllaktam egy ilyet összerakott kajától mint ha össze vissza zabáltam volna a sok zsíros, cukros kalória bombákat.

semmi extra fizikumom nincs, de mutatok egy képet 186cm 110kg kb így fest ez nálam [link] ebből is látszok szerintem, hogy nem az a szétfolyós 110kg, ezért kell az edzés és nem koplalás

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6027) trassher válasza kovsol (#6026) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem ez nem koplalás. Ha akartam se bírtam volna többet enni. Most fogok még valamit bekapni. edzésnek meg megtette ma a kb 700 méter sodrással szemben való úszás.

Redmi Note 7

(#6028) kovsol válasza trassher (#6027) üzenetére


kovsol
titán

fehérje beviteled nulla ezért le fog épülni az izomzatod, mivel az aminósav igényedet majd az izomból fogja nyerni a szervezet, azt nem tudja CH vagy zsírból fedezni

May the Force be with you!

(#6029) trassher válasza kovsol (#6028) üzenetére


trassher
addikt

Szóval akkor tojás, rizs, csirkemell mint a kondisoknak?

Redmi Note 7

(#6030) kovsol válasza trassher (#6029) üzenetére


kovsol
titán

Rizs nem kötelező azt én azért ettem, hogy legyen némi erőm edzésen, valami sovány hús mehet, tojás se rossz, esetleg zsírszegény túró, hal (de ne zsíros, olajos hal), azt mondom próbálj meg minden nap enni ezek közül valamit, mert hosszútávon nem jó ha valakinek alacsony a fehérje bevitele.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6031) trassher válasza kovsol (#6030) üzenetére


trassher
addikt

Halból csak azt eszem ami folyóvízből, tengerből van. tescos meg mit tudom én milyen halak mocsár ízűek.

Redmi Note 7

(#6032) szőröscica válasza trassher (#6027) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha te ennyivel jól laktál, akkor hogy híztál el?

Nem csesztetésképpen, de kovsol leírta, hogy mi lenne egy értelmesebb diéta. :)

[ Szerkesztve ]

(#6033) Jojo5 válasza TESCO-Zsömle (#6021) üzenetére


Jojo5
őstag

én nem azt mondtam, hogy éheztél csak ahogy LOTR is írta úgy működünk sajnos
Én is nagyon érzékeny vagyok a szénhidrátra, de ez van, amikor zabálhatok akkor úgy betudok enni és az izmaim úgy feltöltődnek, hogy hajjaj, de amikor nincs kaja lapulok :(

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#6034) TESCO-Zsömle válasza Jojo5 (#6033) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Próbálom észben tartani.

Nem könnyű. Pl most rám jött a zabálhatnék, de iszonyúan.

Tolok egy szál virslit egy paradicsommal, hátha kitart holnapig.

Aztán majd holnap eljátszok ezzel. Szétdarabolom a kaját. 2*2-ről 4*1-re.

Valahol olvastam, hogy jobb napjában többször keveset enni, mint kevésszer sokat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6035) trassher válasza szőröscica (#6032) üzenetére


trassher
addikt

Óvodás koromban híztam el majd 14-15 évesen hirtelen megnyúltam. Egyszerrű amúgy: rendszertelenül ettem minden bizbaszt amit épp megkívántam és miután abbahagytam a sportot mégjobban jöttek a kilók. :)

Redmi Note 7

(#6036) Jojo5 válasza TESCO-Zsömle (#6034) üzenetére


Jojo5
őstag

igen, azért jobb többször keveset enni mert nem leszel olyan gyorsan éhes, és a fontosabb része, hogy az ember anyagcseréje a csökkent kajára belassul, de mivel el van osztva ezért evvel "kijátszható", hogy gyorsabb legyen ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#6037) spotless


spotless
csendes tag

harmincévesen eléggé faáradt vagyok mostanság, este 8-9 fele, -monduk ebben az évbenem voltam még szabadságon- pedig sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, húst. (persze most majd vissza fogok állni a lentebb írt valamennyi szénhidrát bevitelre) de nem lehet hogy valami vitamra is szükség volna?

béres kalcium, vagy magne B6? ha igen, akkor tabletta vagy pezsgőtabletta formájában?

esetleg Scitec Daily One?

(#5991) vikvuk: 170cm /76 kg vagyok

.

(#6038) szőröscica válasza spotless (#6037) üzenetére


szőröscica
addikt

Inkább a daily one, abban van minden.
Meg sok mozgás! Akár csak napi fél-1 óra séta is jót tenne szerintem!

(#6039) spotless válasza szőröscica (#6038) üzenetére


spotless
csendes tag

okay!
akkor minden reggel 1 óra séta, ha a futásra nem bírom rávenni magam ....

.

(#6040) TooN válasza spotless (#6037) üzenetére


TooN
aktív tag

Hello!

Ilyen nyári szezonban szerintem bőven jut a szervezetedbe vitamin a zöldség és a gyümölcsből, amit írtál.

Én is szedtem Daily One-t és jó volt nagyon szerettem, de inkább csak télen szedtem kiegészítésnek.

Üdv

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6041) LOTR válasza TooN (#6040) üzenetére


LOTR
addikt

a zöldségek és gyümölcsök már rég nem tartalmaznak annyi vitamint, mint egykor, mondjuk amikor meghatározták, hogy mibe mennyi van
gondolj arra, hogy éretlenül leszedik a gyümölcsöt és minden féle szerekkel érlelik amíg a hajón ideérnek
a szervezetnek pedig szüksége van a makrotápanyagok mellett a mikrotápanyagokra is, még akkor is ha a többség ezt elhanyagolja és nem tulajdonít nekik nagy jelentőséget

One Ring to rule them all

(#6042) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Kezdem megszokni ezt a Paleolit dolgot.

Átvettem a szétválasztó diétából, hogy reggelire csak gyümölcsöt.

Müxik. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6043) TooN


TooN
aktív tag

Hello!

Sikerült a korábban is CH szegény evéssel és a napi sportolással 18 kg-tól megszabadulni. Ennek most már kb 3 hete, hogy elértem a célt fél év alatt.

Azóta a dilemma, a hogyan álljak be erre a súlyra és hogyan tartsam és kezeljem.

Hosszú hétvége, party, zabálás, mindent ;] aljas módon!!

Legyen mondjuk teszt evés! :DDD

Kenyér, fagyi, süti, sör, bor, pezsgő, stb. Jó volt nem mondom. Lett is belőle +2 kiló, de aztán szépen vissza állt. Persze tudom, hogy egyből nem tapadhat meg és nem jön vissza 3 nap alatt.

Tartom magam a figyelek a mit eszekre és mozgok rendszeresen.

Úgy néz ki, hogy siker és működik továbbra is.

:DD :DD :DD

Semmi vegyi bogyi, hanem a jó öreg komoly életmód váltás

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6044) LOTR válasza TooN (#6043) üzenetére


LOTR
addikt

heti egyszer simán lehet csalónapot tartani, sőt napi 1x is nyugodtan lehet enni szemetet
ha már megvan a kívánt eredmény, utána nem muszáj ugyan olyan szigorúan csinálni, visszább lehet venni, legfeljebb kicsit később újra csinálsz egy rövidebb diétát
hosszútávon azért nem lehet végig olyan komolyan csinálni

One Ring to rule them all

(#6045) brownus válasza TESCO-Zsömle (#6042) üzenetére


brownus
veterán

megtennéd, hogy leírod miket eszel egy-egy nap? köszi!

(én nem fogyni akarok, csak kíváncsi vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#6046) TooN válasza LOTR (#6044) üzenetére


TooN
aktív tag

Én is így vagyok ezzel.

Mivel most már tudom, hogy mi vált be magamnak, így tudom könnyebben szabályozni magam. Nem akarom elbízni a dolgot, de most úgy érzem megtanultam kezelni a testem ilyen szinten.

Igaz, hogy ráment 10 évem, de most jó! Megérte nem feladni

:)

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6047) Woodslave válasza brownus (#6045) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem is szimpi ez a paleo történet, de egyszerűen nem tudok-akarok rászánni annyit, hogy komolyabb ch tartalmú ételek nélkül is meglegyen a napi minimális kalóriaigény.

Jó lenne persze este egy 75 dekás marhasteak zöldkörettel, dehát... :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#6048) brownus válasza Woodslave (#6047) üzenetére


brownus
veterán

én mostanában annyit változtattam, hogy kenyeret/pékárút már nem eszem. (nagyon-nagyon ritkán, ha egyszerűen nincs más és ennem kell valamit) a tésztaféle ételeket is hanyagolom.
hús mellé köretnek csak friss zöldségeket vagy párolt zöldségeket fogyasztok.
a ch-át beviszem a reggeli zabbal vagy vmi corn flakessel. meg du. néha lenyomok egy turmixot...
meg szerintem most anyagilag nem is férne bele, hogy csak jó minőségű húsokat egyek nap mint nap.

meg próbálok arra figyelni, hogy mindent naturálba vigyek be, pl.:
imádom az avokádót, és újabban csak elfelezem, és kiskanállal kieszem a belét:) ha trükközök, akkor felkockázom, teszek rá egy kis sót/borst/citromlevét és így eszem emg
szerk: na, ilyenkor szoktam csalni, mert egy kis pirítóson a friss avokádó isteni:)

[ Szerkesztve ]

(#6049) TooN válasza Woodslave (#6047) üzenetére


TooN
aktív tag

Ezt nem nagyon értem? :F

A zöldség most nyáron nem drágább, mint a rizs meg a krumpli. Simán mehet köretnek a zöld, akkor már jó vagy. Kenyér helyett meg egyél még egy szelet szalámit, vagy sonkát.

Én nem vettem észre magamon drágulást azóta. Gondolj bele nem kell vennem drága csokikat, meg ilyesmi. Mennyit spórolsz.

Paradicsom, paprika, uborka, retek, saláta, káposzta, stb. Ezek egyáltalán nem drágák.

Este savanyú káposzta sonkával és tojással. Nyugodtan edd degeszre magad.

:D

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6050) brownus válasza TooN (#6049) üzenetére


brownus
veterán

az jutott most eszembe, hogy az agyunkat kell teljesen ráállítani az ilyen típusú táplálkozásra. mert mi megszoktuk azt, hogy CSAK úgy lehet jól lakni, és egyáltalán kajálni ha sok köretet és/vagy kenyeret eszünk minden mellé. nekem ez nehéz volt az elején.

amúgy lehet nem lenne drágább?!? majd osztok szorzok este, hogy mennyibe fájna...
én személy szerint a malachúst kerülném, maradna csak a borjú/marja.+ a baromfi és a halak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.