Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) ssj81 válasza spammer (#6250) üzenetére


ssj81
aktív tag

Igen az a baj,hogy életmód váltás(tudatós) kéne nem ilyen gyors fogyókúra mint amiről mi beszélünk.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#6252) spammer válasza ssj81 (#6251) üzenetére


spammer
veterán

Így van :) Speciel én a "fogyókúra" szót elég gáznak tartom, mert kb. az átlag embernek az jut eszébe róla, hogy éhezés meg gyümölcsnap. Igaz, le lehet így is fogyni, aztán egy összeesett, izom-gyenge (már ami marad) ember lesz a végén.

Diéta pedig az ésszerűségről és az étrend betartásról szól, nem az éheztetésről. Mellette pedig sportolni kell valamit. Így lesz ebből a kettőből életmódváltás, és hosszú távon csak így működhet.

Ha valaki hízásra hajlamos, akkor jobb, ha ezt erősen elfogadja.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6253) ssj81 válasza spammer (#6252) üzenetére


ssj81
aktív tag

Sajnos a többségnek egy egészségügyi probléma kell,hogy rákényszerüljön az életmód váltásra.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#6254) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Pár napja elkezdtem én is számolni a bevitt kalóriákat.
A www.myfitnesspal.com oldalt használom erre. Ezt találtam eddig a legjobbnak, ez ismeri a legtöbb magyar élelmiszert. Kiváncsi lennék rá, hogy ismeritek-e? Esetleg tudtok-e még jobbat, ami elkerülte volna a figyelmemet?

(#6255) Lokids


Lokids
addikt

A cukormentességet hogy lehet elérni? Ma alig van olyan étel amit nem nyomnak tele cukorral. Vezsek egy gyümölcslét, az tele van vele, bármilyen üdítő tömény cukor. Már a csapvízben sem vagyok biztos...
Joghurt is tele van cukorral. (a naturt nemtudom, az ehetetlen).

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6256) Woodslave válasza Lokids (#6255) üzenetére


Woodslave
nagyúr

talán úgy, hogy ezeket mind kihagyod? :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#6257) Jim-Y válasza Lokids (#6255) üzenetére


Jim-Y
veterán

Vizet iszol vagy natur teat. Joghurtot nem eszel, sem olyat amiben cukor van:) ha edesiteni akarsz valamit akkor edesitoszer, vagy meg inkabb mez. Udv

(#6258) spammer válasza Jim-Y (#6257) üzenetére


spammer
veterán

Azt ugye tudod, hogy a mézben is (többféle) cukor van? :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6259) szki válasza Lokids (#6255) üzenetére


szki
őstag

Mi a baj a cukorral? Talán az általad felsorolt italok, ételek visszafognak a fogyásban?

Mozogni kell! Már heti 3x30 perc is sokat számít!

(#6260) Lokids válasza szki (#6259) üzenetére


Lokids
addikt

Heti 3x van edzésem, 1.5 óra/alkalom. Mégsem fogyok.
Futástól a doki eltiltott, míg nem fogyok le...
113kg vagyok most, és kb 90-nek kéne lennem. :P
De nem tudom megváltoztatni az étrendem.
Reggel péksüti, ebédre valami kiadós, ami eltelít aztán utána már csak ritkán eszek, inkább csak 1-2 liter folyadék. Tej/gyümölcslé. És mennyiségileg sem eszem sokat pedig. De az edzés csak arra jó, hogy ne hízzak tovább.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6261) szki válasza Lokids (#6260) üzenetére


szki
őstag

Még mindig sok tejet iszol? Ha igen, akkor nem csodálkozok rajta... [link]

Ekkora túlsúllyal tényleg őrültség lenne futni! Javaslom a bringázást + kondizást. Nem ilyen bohóckodós városi szar bringázás, hanem sík terep, akár kisebb dombokkal megspékelve. Kondira elég a fekvőtámasz, húzódzkodás, esetleg még tolódzkodás. A többi mind kamu, elég ennyi kezdetben. Ha már lesz emberi formád 6 hónap múlva, akkor ráérsz alakformálni!
Persze ha leadsz 23 kg-ot, akkor abból rengeteg lesz az izom. De majd visszaépíted, illetve ezért kell a "kondi", hogy ne sok izom menjen le...

[ Szerkesztve ]

(#6262) spammer válasza Lokids (#6260) üzenetére


spammer
veterán

Amíg az étrenden nem változtatsz (diéta) addig nem is fogsz fogyni. Erősen ajánlott a Sárga Kapszula című könyv elolvasása!

szerk: igen, edzésnek kondi, (szoba)bicikli, de mind csak akkor ér valamit, ha lesz egy normális étrended.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6263) Jim-Y válasza Lokids (#6260) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon rossz az étrended ha azt nézzük, hogy mi a célod. Melóhelyen nehezebb megoldani az étkezést de nem lehetetlen. Reggeli még otthon legyen, fehérje turmix + tojásrántotta kenyér nélkül!, vagy zabkása, vagy gyümölcsök (gyümölcsöt csak reggel egyél). Ebédnél a kantinban valami szárnyashúst válassz kiskörettel (rizs/hasább) + saláta. És minél többször egyél, az nem jó ha ebéd után már nem eszel semmit, mert akkor minden el fog ratározódni zsírként.

Edzést illetően, és t.k ezért írtam be, mert valaki azt mondta, hogy fekvőtámasz, húzódzkodás,tolódzkodás elég.. Jah elég lenne, de szerintem nem azzal kell kezdeni, mert ez túlsúlyosan nehezen kivitelezhető. Először menj le gyúrni, fekvenyomás, egykezes sulyzók, kettlebell esetleg, gugolás stb. Ezeket tuti, hogy bírni fogod, így + a kajálás meghozza az eredményt majd. üdv

(#6264) szki válasza Jim-Y (#6263) üzenetére


szki
őstag

Vannak olyan módszerek fekvőtámaszra, húzódzkodásra, hogy nem a teljes testsúlyát mozgatja meg az illető. Illetve én feleslegesnek tartom kezdetben a konditermi edzést. Ráér még azzal később. Amíg elmegy egy edzőterembe, addig hasznos időt veszít az utazás alatt.

A bringázás meg nem szobába való:) A biciklizés előnyeire találtam egy kis szösszenetet: [link]
Tudom mindig ezzel jövök, de tényleg sokat köszönhetek a bringázásnak, és a sportnak:)

Még egy jó tanács életmódváltóknak: ne nézzenek tévét! Egyáltalán ne!! Sok szabadidő felszabadul, amit lehet az új életmódra, és a gyerekekre, családra, haverokra, hobbyra fordítani! Persze a sok órás számítógépes játékokat is hanyagolni kell. Az elegendő alvás is fontos...

[ Szerkesztve ]

(#6265) Lokids válasza szki (#6264) üzenetére


Lokids
addikt

Felhúzással az a bajom, hogy nem megy. 1x nagy nehezen tudom felhúzni magam. Szűken, szélesen picit sem bírom magam felhúzni. Ráadásul eléggé megterheli ez a könyökömnél lévő szalagokat, vagy valamit tuti, mert fáj utána.

Az étrendemmel meg az a gond, ami régen is, hogy nem főzök magamra. Nincs is hozzá semmilyen konyhai eszközöm. Étteremben szoktam enni, vagy teszkóból venni valami zsömle+hús kombinációt ebédre. Gondolkoztam rajta, hogy mandulát, meg hasonló magokat is be kéne iktatnom, hogy azokat rágcsálni, ha olyanom van, de elég drága cucc.

Jah és bringám sincs. Autó van, de az meg nem fogyaszt. :P

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6266) spammer válasza Lokids (#6265) üzenetére


spammer
veterán

Étteremben is csirkét, halat esetleg marhát egyél, rizzsel/burgonyával. Pörkölt vagy ilyen zsíros cuccokat hanyagold. Próbálj meg naponta többször kevesebbet enni. Péksüteményekkel óvatosan, mert ha nem teljes kiőrlésű, akkor eléggé hizlal. Olajos magvak egészségesek, de túl sokat abból sem szabad.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6267) Jim-Y válasza Lokids (#6265) üzenetére


Jim-Y
veterán

De, ezek szerint nem is akarsz fittebb lenni, ez olyan, hogy kéne magammal csinálnom valamit, mert ahogy kinézek az nem tetszik, de jól étkezni nem tudok/nem akarok, edzeni nem akarok/nem tudok, meg amugy is az plusz energia. Lefogyni, fittebbnek lenni nem egyszerű. Kezdj el főzni ember.. nem akarásnak nyögés a vége!

(#6268) Lokids válasza Jim-Y (#6267) üzenetére


Lokids
addikt

Én főzni? Egyszer már felgyújtottam a konyhát, még egyszer nem fogom. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6269) Jim-Y válasza Lokids (#6268) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én se vagyok egy konyhatündér, annyit mégis meg tudok tenni, hogy kifőzzek egy rizst, illetve olajban, vagy sütőben kisüssek egy szelet húst :U vagy akkor maradj olyan amilyen, én nem szeretem az ilyen hozzáállást...

[ Szerkesztve ]

(#6270) Lokids válasza Jim-Y (#6269) üzenetére


Lokids
addikt

Jó, rízs+hús alap, azzal nincs is probléma.Sőt. Gyk majdnem mindenhez rízst eszek. Hamar megvan... Sült krumplit nem is tudom mikor ettem utoljára... Vagy tarhonya pörköltel. Ilyesmiket szoktam ebédelni. Ritkán halat (azaz inkább halrudat).

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6271) kpal válasza Lokids (#6260) üzenetére


kpal
veterán

Én annyi súlyú voltam mint te és fél év alatt sikerült leadnom 20kg egy kis étrendváltoztatás volt + annyit bicózok amennyit lehet .

(#6272) Lokids válasza kpal (#6271) üzenetére


Lokids
addikt

Az szép. Mit változtattál az étrendeden?

Amúgy kolbász/sonka ilyesmi húsok mehetnek?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6273) spammer válasza Lokids (#6272) üzenetére


spammer
veterán

Ha komolyan veszed az egészet, akkor nem. (Néha lehet azért, de napi szinten nem)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6274) kpal válasza Lokids (#6272) üzenetére


kpal
veterán

Odafigyelek a mennyiségre ,hogy mikor ,és mit. Nekem sikerült szerintem nekeid megy csak akarni kell ;)

(#6275) Lokids válasza spammer (#6273) üzenetére


Lokids
addikt

Még húst sem lehet enni?
Nem akarok vega kajákat enni. :(

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6276) Jim-Y válasza Lokids (#6275) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ő a kolbászra, és egyéb zsíros kajákra írta, hogy nem. Csirke, Pulyka, Marha-hús, Hal mehet.

(#6277) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv.

Mennyit kell a szobabiciklin tekerni ha az ember eredményt szeretne elérni?
Naponta kell több órát?
Milyen sebességen és milyen fokozaton, hány km-t?
A biciklin 1-től 8-ig vannak a fokozatok.
Milyen fokozaton érdemes kezdeni?

20 éve a Prohardveren

(#6278) spammer válasza odrif (#6277) üzenetére


spammer
veterán

Ahány bringa, annyi féle.. Közepesnél nem kell erősebb fokozaton tekerni, ha nem célod a láb terhelése/erősítése. Szóval olyan fokozaton tekerj, ahol még nem kell nagy erőt kifejtened.

Elvileg napi 30 perc elég, de én inkább napi 45-60 percet javaslok (egyben letekerni). A tempó legyen egyenletes, monoton.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6279) odrif válasza spammer (#6278) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi
És akkor lényeg hogy minden nap gondolom. :K

20 éve a Prohardveren

(#6280) spammer válasza odrif (#6279) üzenetére


spammer
veterán

Hát nem árt :) Azt remélem tudod, hogy a diétás étrend alap, anélkül max stagnálni fogsz, de fogyni nem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6281) c p válasza Lokids (#6268) üzenetére


c p
tag

Én se főztem ngyon sokáig - és most se :] -, gyakorlatilag mindig házhoz rendeltem a kaját.
( mostanra eljutottam odáig, h. otthon grillezek )

De megnézem, h. mit viszek be a kajával! ( 33 évesen 105 kg-ról indultam, most 80 pluszminusz 1-2 kg, másfél éve stabilan )

Az életmódváltó szemlélet a lényeg: tavaly áprilisban kitörtem a bokámat, hetekig gipszben feküdtem, de még abból is sikerült úgy kijönni, h. mivel a gipsz miatt lemerevedett bokaszalagok nyújtására kellett ellipszis-trénert használni, azt is beépítettem az edzésembe és most már azt is napi szinten használom.

Oda akarok kilyukadni, h. ha az ember áttekeri az agyát és éltmódot vált, akkor előbb-utóbb már szinte magától jön, h. "bevonzza" az egészséges dolgokat.

Nagyon jó érzés megszabadulni a sok zsírtól, sokkal fittebb utána az ember. :]

Ja és vegyél egy grillezőt, azzal nem gyújtod fel a konyhát: nekem bejött...

... in blues we trust...

(#6282) Dorien válasza Lokids (#6255) üzenetére


Dorien
veterán

Egyszerű: nem veszel gyümölcslét + tejterméket + pékárut.
Amit lehet: hús, hal, zöldség és víz. (Esetleg kávé, tea, limonádé édesítőszerrel.)
Ha ennyi akaraterő sincs benned, akkor szerintem neked felejtős ez az egész lefogyás dolog...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6283) somasz válasza Dorien (#6282) üzenetére


somasz
addikt

Sovány tejjel, túróval, sajttal mi a baj?
Szvsz. butaság mindent kiirtani az étrendből, néha, egy héten egyszer lehet enni finom magvas bucit, sajtot vagy ilyesmit. Ne vegye el az ember kedvét az egésztől a mindent letiltás.

Én faszán haladok, 108.6-ból most 103 körül/alatt vagyok, edzéseknek köszönhetően sokat erősödtem, arcom és hasam fogyását mások is megdicsérték. Tartom magam az okos étrendhez, és mozgok, amennyit tudok. Már azt veszem észre magamon, hogy a korábbi adag kaják megterhelően soknak bizonyulnak, a ránézésre kevés kaja sok lesz a végén.
És ez jó!
Jó érzés ledobni a zsírt, és fittebbnek lenni, könnyebben mozogni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6284) kpal válasza somasz (#6283) üzenetére


kpal
veterán

Nekem az régi nadrágjaim amit nem tudtam begombolni most leesik rólam begombolva :)

(#6285) Dorien válasza somasz (#6283) üzenetére


Dorien
veterán

Ez csak egy irány, ami működik.
A tejtermékek lelassítják az anyagcserét, ezért nem javasolt a fogyasztásuk diétában. Esetleg néha sovány túró vagy cottage cheese. Ahogy írod is, kicsit csalni nyilván lehet (heti 1-2 alkalommal) és javasolt is, ha már nagyon nem bírja az ember lelkileg. A lényeg, hogy azért nagy vonalakban (90-95%) tartsuk a diétás étrendet. SzVsz.

Nekem a diéta melletti súlyzós edzés vált be. így jobb formát tudok hozni, mintha az aerob mozgásokat (futás, úszás, biciklizés) erőltetném.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6286) somasz válasza Dorien (#6285) üzenetére


somasz
addikt

Nyilván nem intenzív fogyásra gondoltam, hanem mondjuk egy egészségesebb diétára. :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#6287) Lokids válasza Dorien (#6282) üzenetére


Lokids
addikt

Gyümölcslé???
Ez nekem új. Azt miért nem?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6288) spammer válasza Lokids (#6287) üzenetére


spammer
veterán

Mert cukros. Aki komolyan veszi a diétát, az vizet iszik, semmi cukros löttyöt.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6289) Lokids válasza spammer (#6288) üzenetére


Lokids
addikt

100% gyümölcslé??? Valami rostosat csak kell inni...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6290) spammer válasza Lokids (#6289) üzenetére


spammer
veterán

Miért? Szerinted a fruktóz (gyümölcscukor) miben van? A gyümölcsökben. Ráadásul a fruktóz könnyen zsírként raktározódik el.

Rostosat lehet enni is (vagy akár inni, ha úgy preferálja valaki): zöldségek. Saláta pl. kiváló rostanyag. :)

Gyümölcslé attól függ egyébként, hogy ki mennyire veszi komolyan a diétát. Pontosabban, hogy kinek mennyire kell komolyan venni. Literszámra inni viszont semmiképp sem ajánlott. A víz a legjobb folyadék, és a legolcsóbb is :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6291) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok !

elhatároztam hogy nyárra lezúzom a hurkákat magamról viszont nem nagyon olvastam a témáról nagyon semmit
így jól jönne egy két tanács

170 cm magas vagyok 75 kg
kb egy héten 4-5 x 1 de min fél órát deszkázok néha több is
kedd csütörtök ninjutsu 2 óra/edzés
így gondolom a kajálással van minden gondom

a kedvenc a szalámis kenyér 3 félbarna kenyeret sajtal néha bedobom grillbe
sorolhatnék még pár kaját de mindenevőnek sehogy nem tudnám magam hívni
kb 2100 - 2200 körül szoktam enni

ha 2000 körül vagy elötte eszek akk tuti 2x kajálok

bár gondoltam arra is hogy visszaveszem 1,5 2 szelet kényérig
bár ez nem biztos hogy hatásos lenne
inni ált szörpöt szoktam
saláta, zöldség evést szeretném elkerülni
az utálom a testem (koplalás) hatásos szokott lenni viszont utána gyorsan visszajön amit leadtam

kicsit sokra sikerült
kössz előre is a segítséget !

(#6292) spammer válasza Hege1234 (#6291) üzenetére


spammer
veterán

Az edzés az jó, de a deszkázástól nem fogsz fogyni. Diétázni kell és aerob sportot csinálni, a legolcsóbb megoldás a futás vagy ha van bringa/szobabringa, akkor az.

Diétás étrendnél csökkenteni kell a szénhidrátot, ezt neked kell kiszámolnod, hogy kb. mennyi lenne az ideális, mivel te edzésre is jársz, ezért drasztikusan nem kell csökkentened, különben visszaesel erőben.

A kenyér nem barátod. Esetleg a teljes kiőrlésű, az rendben van. Naponta többször egyél kisebb adagot. Ha egy étkezésre pusztítasz be egy nagy adagot, akkor a felesleges szénhidrátot azonnal zsírrá alakítja a szervezet. Ha több kisebb adagot eszel a nap folyamán, akkor fokozatos lesz az energiaellátás és nem lesz sok a felesleg.

Szörp az jó cukros, maradj a víznél. Sima ásványvíz, aztán csókolom. Zöldség kell, főleg nyersen. Vitaminforrás és rostanyag. Nem azon kell élni, hanem azt is kell enni a kaja mellé.

Nem koplalni kell, hanem ésszel diétázni és mellé mozogni. Csökkentett szénhidrát és zsír, megemelt fehérjebevitel és mellé mehet a zöldség.

Ja és nem úgy kell csinálni, hogy ha sikerül leadni, akkor beleszarsz az egészbe, aztán megint visszajön a felesleg. A normális étkezés és a rendszeres mozgás segít fenntartani a normál súlyt is.

És a kötelező olvasmány (benne minden fontos alapismeret): Sárga kapszula

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6293) Hege1234 válasza spammer (#6292) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi szépen a gyors és precíz választ ! :R

a kapszulát letöltöttem majd nekiesek
a futás ok van hegy no para

tehát minél többet eszek egy nap annál jobb (persze kis adagot) pl a napi 2-3 étkezést kéne
5-6 ra nyújtanom itt átkéne állnom arra hogy pl minden nap ugyan abban az időben ?
gondolom úgy hatékonyabb

hány óráig lenne célszerü ennem ? pl 2100-2200 még belefér ?
kalóriaszámlálásról meg ilyesmikről is kérdezgetnék de sztem azt a könyv is tartalmazni fogja

van trambulin az jó ? kiváltja pl a futást ? mert pl úgy mint deszkázásnál 2-3 at ugrok és szakad rólam a víz (ha jó idő van és van hozzá kedvem lazán elszaltózgatok,ugrálgatok benne 50 percet folyamatosan csak ugye most tanultam belőlle hogy hiába volt ha brutál lakomákat tartottam este)

ha bubis vízre gondoltál azt nem nagyon kedvelem helyette csapvíz (tisztított) ?
kis szörp hogy legyen ize gondolom még belefér

a kenyér lesz a legdúrvább számomra főleg hogy a húsféléket nem nagyon szeretem nélküle enni
teljes kiörlésűt annyira nemvágom félbarna mag rozsos szokott lenni ink itthon meg néha
házi kenyér mindenféle magvakkal

a zöldség nyersen az ok

"ezért drasztikusan nem kell csökkentened, különben visszaesel erőben."
ezt viszont nem tudom hogy fogom kontroll alatt tartani kül megpusztulok

+ a rántott sajt (trapista) az belefér normál téglalap alakú ból 1 szelet 1 centis, rízzsel pl ebédre csakmer ez az egy amit sehogy nem tudnék kiszedni a kajálásaimból
nahh nem minden nap szoktam enni de kell :)
rízs ált jázmin rízs van mert ezt szoktuk kapni a barátunktól jó nagy szütyővel
viszont azt hallottam ez hizlal a legjobban a rízsfélék közül ez igaz ?

halat is szoktam enni néha paradicsomosat azt teljes kiörlésű kenyérrel pl a felét

de kérdezek mást mihh a kis adag :))
csakmer lehet túl naívan mértem az adagokat most

esetelg ha nemgond 1 napos példát tudnál írni nekem
és akk már tudom hogy kb hogy kéne belőnöm az adagokat
az 5-6 ot jól gondoltam vagy még dúrvább 7-8 kellene ?

:R

(#6294) spammer válasza Hege1234 (#6293) üzenetére


spammer
veterán

A könyvben benne lesznek a válaszok ;) De gyors válaszként álljon tehát itt is:

Igen, 5-6 étkezés már egész jó, de ha bírod, mehet a 6-8 is akár. Majd ahogy időd engedi. Jó az, ha tudod tartani, hogy nagyjából ugyanabban az időben eszel. Ez az egyik alappillér az étrend kialakításánál. Persze az ember él, suli, munka, ez-az amaz, nem mindig lehet ezt 100%-ra betartani, de azért törekedni kell rá. Nézd meg milyen egy átlag napod és ahhoz igazítsd, hogy ekkor és ekkor ráérsz, tehát kaja! 2-3 óránként jó lenne betolni egy adagot.

Este is lehet enni, sőt kell is. Csak olyankor már ne szénhidrátot pusztíts, hanem fehérjét főleg. Hús + zöldség teljesen jó ilyenkor. Esetleg sovány túró vagy cottage cheese. Szóval ne legyen zsíros se.

Nem értek a deszkázáshoz, de én inkább a futást javaslom extraként. A lényeg, hogy a lábad is dolgozzon, márpedig a deszkán állsz :) Persze attól még lehet deszkázni, toljad ahogy jól esik, de az intenzív mozgásként jobb a futás vagy a bringa.

Nem kell bubis víz, én sem szeretem. Van szénsavmentes ásványvíz is. De jó a csapvíz is, mindegy, csak tiszta legyen. Szörpöt rád bízom, de tényleg ne vidd túlzásba. Ízesítésre (is) egyébként nagyon jók még a pezsgőtabletták. Igaz, abban is van némi cukor, de legalább vannak benne vitaminok/ásványi anyagok (szépen kipezseg, szóval bubi sem marad).

Kenyérből a sima fehér kenyér, ami nagyon hizlal. Szóval ha fehér liszttel készül, akkor óvatosan :) Edzés után egyébként mehet, főleg ha fokozott izommunkát is végeztek edzés alatt. Egyébként jó szénhidrátforrás: rizs, krumpli. A hal pedig kiváló fehérje, az olajos halak is jók! A sajt zsíros, szóval azzal is óvatosan.

Az étrended majd neked kell összeállítanod, szóval hogy mikor, mennyit stb. az az életviteledtől függ. A könyvet olvasd el, utána már jobban átlátod a témát!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#6295) Hege1234 válasza spammer (#6294) üzenetére


Hege1234
addikt

kb 6 éve csinálom tehát már a részemmé vált ninjutsu kb 1.5 éve elötte capoeira
az oks hogy állok a deszkán de hajtom magam csinálom a trükköket közbe kicsit pihenek
ott folyamatosan dolgozik az egész test hidd el brutál el lehet benne fáradni 0:40 től
video ink firefox al működik az oldal

oks az étkezést majd megnézem hogy jön ki 5-6 ink sztem azt talán úgy tartani is tudom naponta

pezsgőtablettábol néha szoktam c-vitamint de ink magnéziumot

oks olvasok kb
összerakok egy napot azt majd eldöntjük min lehetne javítani

kössz kössz :R

(#6296) Lokids válasza spammer (#6294) üzenetére


Lokids
addikt

De az olajos halhoz muszáj betolni valami kenyérfélét. Anélkül az olaj eléggé (legalábbis nekem) beleszól az emésztésbe.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#6297) Dorien válasza Lokids (#6296) üzenetére


Dorien
veterán

Jobb és olcsóbb is a mélyfagyasztott tengeri halat megvenni. Beszórod sóval, halfűszerrel, aztán sütőzacskóban vagy alufóliában egy kevés olajon megsütöd. A pangasiust nem ajánlom, de a tonhal, tőkehal, hekk jó. A mirelit zöldségkeveréket is együtt lehet sütni vele.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#6298) spotless válasza szki (#6210) üzenetére


spotless
csendes tag

már akkor, azonnal olvastam amit írtál, csak próbáltam az elmúlt időszakban betartani ...
terveztem, hogy majd én is járok nem csak este, de reggel is tekerni - azóta sem tudott ez megvalósulni a sok munka miatt

nem vagyok egy edzett "spotzoló" az biztos, szóval illik rám a "kezdő", így jó volna a pulzusommal tisztába lennem (:

a megadott linken ez van:
Könnyű alacsony intenzitás, könnyű erőfeszítés, maximum 1,5óra terjedelem, ha regeneráció a célunk, ha viszont zsírégetés a célunk, akkor 45-120perc közé tegyük a terhelés hosszát. Regeneráló 50-60%
ha 33 vagyok, akkor 220-33= 187 ... szóval 93–112 között kellene legyen a pulzusom, ha zsírt szeretnék égetni? én izomból tekerek, és az átlagpulzusom kb. 160 /-:

.

(#6299) kilozsul válasza spotless (#6298) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Igen, sok a 160... A zsírégetéshez alapvetően aerob tartományban kell tartani a pulzust. A "kardiózás" félig hibásan ragadt meg az edzőtermi köztudatban, mert az a pulzustartomány már a szív és érrendszer edzése inkább.

Eleinte nem is fogod tudni aerob tartományban tartani a pulzusodat, de ha próbálsz figyelni rá, akkor egy idő után az edzettséggel arányosan a pulzusod is normalizálódik majd.

(#6300) spotless válasza kilozsul (#6299) üzenetére


spotless
csendes tag

voltam városba ... gyalog ... normális tempóban, 1 óra 40 percet
akkor volt 110-120 a pulzusom
2 válltáska

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.