Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) HarleyCustom válasza Aciduzzu (#7900) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ahogy tetszik :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7902) Aciduzzu válasza HarleyCustom (#7901) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Egy kis zabkasat valaki reggelire?

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#7903) HarleyCustom válasza Aciduzzu (#7902) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Meghívsz? :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7904) Aciduzzu válasza HarleyCustom (#7903) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Benyomtam, de most annyira nem volt finom.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#7905) prozodus


prozodus
őstag

Van vmi micimackos kep, h egyesek karacsonykor hiznak, de a profik egesz evben.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7906) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7907) Aciduzzu válasza HarleyCustom (#7906) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Barany volt tegnap, de igy is jo :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#7908) prozodus válasza prozodus (#7905) üzenetére


prozodus
őstag

Na, nem a micimackós képpel, de utamba akadt :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7909) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ti hogy álltok a karácsonyi "túlkapás" ledolgozásával? Tegnap nekem összejött egy kis séta.

(#7910) HarleyCustom válasza KISDUCK (#7909) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Fú...kemény edzés, futás már megy. :D
Sok volt a beigli. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7911) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségem otthon az elliptikus trénert használja edzésre.
Annak idején ez 70 ezer Ft-ba került.
A motor része sajnos gyorsan megadta magát, így fix terhelésre állítottam, s így használjuk.
Arra gondoltam, hogy majd veszek egy komolyabbat.
Tudtok ajánlani egy megbízható típust?
A Sportline-márkáról olvastam csak.
Illetve arról beszéltünk otthon, hogy talán jobb lenne egy futópad.
A 250-300 ezer Ft-os katagória megfelelő otthonra?
Ebből is esetleg tudtok ajánlani egy megbízható típust?
A kettő közül szerintetek melyik a jobb?

(#7912) Genji válasza GEPESZ66 (#7911) üzenetére


Genji
őstag

Edzőtermi minőség millió forintos tétel, a 300e Ft-os már nem olyan játék gagyi mint a 100e-res, de az is nyikorogni fog, nyekleni nyaklani ha ezt be tudjátok vállalni (nem kell azt várni tőle, mint egy robosztus edzőtermi géptől) pár évig jó használatot tehet.

Szerintem a futópad komplexebben használható (főleg a változtatható dőlésszögű), én biztos azt választanám elliptikus helyett, bár főként egyéni preferencia ki melyik mozgásformát szereti. Az elliptikus kíméli legjobban az ízületeket, ez szempont lehet.

Amúgy üdv a topiklakóknak, én itt az újévi lendületet meglovagolva álltam neki pár napja az edzésnek/diétának. 2 éve megy a lustulás meg a pizza éjfélkor, 85 kg-ról sikerült 108-ra felhízlalni magam. Én a matekban hiszek úgyhogy kalóriát számolok és napi 1 óra edzés (aerob és súlyzó felváltva). Nagy lendületet kívánok mindenkinek! ;)

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7913) HarleyCustom válasza Genji (#7912) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Sok sikert! :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7914) GEPESZ66 válasza Genji (#7912) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!Én 99 kg voltam.3 hónapja kezdtem diétázni.Reggel natúr joghurt két kanál zabpehellyel.Este egy főtt krumpli egy virslivel.Délben fél adag leves,ill. a második fogás a cégben.Napközben egy-egy korpovit keksz,mivel evek óta gyomorsavval küzdök.Most 87 kg vagyok,85 kg szeretnék lenni.Elkezdek majd intenzíven sétálni esténként.

(#7915) KISDUCK válasza GEPESZ66 (#7914) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kalóriát számolsz?

(#7916) interstate76 válasza Genji (#7912) üzenetére


interstate76
addikt

Hajrá! :)

Elliptikus-témához: 100 ezrest sztem pont nem szabad venni. Menyecske használ 6 éve (!!!) egy Tescoban vásárolt, 30e Ft-os, mágnesfékes elliptikust, napi rendszerességgel - ki merem jelenteni, hogy semmivel nem rosszabb, mint a 100e Ft körüli áron kapható versenytársak, sőt! Utóbbi kategóriát próbáltuk először, de 3 napon belüli visszavétel lett a vége. Lehet, hogy rossz példányt fogtunk ki, de ha jó lett volna, akkor sem ért volna 3-szor annyit.

A fejedben dől el minden, nem a gép minőségén múlik! Vehetsz elliptikust 800 ezerért is, akkor sem biztos, hogy lefogysz, és végezhetsz edzéseket gép nélkül is, heti 1 kg-ot ledobva.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 nvme ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7917) interstate76 válasza interstate76 (#7916) üzenetére


interstate76
addikt

300 ezrest meg pláne. Miben tud többet? Gép nélkül is tudsz hatékony intervallum-tréninget csinálni és fogyni, akkor milyen gondolat mentén éri meg 300 ezret tolni egy elliptikus trénerbe?

Tényleg itt tartunk? Tényleg hisz abban valaki, hogy ha sokat költ valamire, akkor az jobban fog menni?

Napi fél óra HIIT és a zabálás mellőzése. Ennyi. Nem kell csodagép százezrekért, ill. feldughatod a csodagépet az előbbiek nélkül. Pont.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 nvme ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7918) GEPESZ66 válasza KISDUCK (#7915) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Felesegem kalória számolással fogyott.Ő mondta,hogy ennyitől biztos fogyok majd.Termeszetesen a joghurt helyett néha eszek abonett kenyeret nem zsíros szalámival.Vagy a héjában főtt krumpli mellé kettő lágytojást.Hétvégén az ebédből szintén nem tömöm tele magamat.

(#7919) Genji válasza interstate76 (#7917) üzenetére


Genji
őstag

Én azt mondtam, nem érdemes semmilyen olcsó gépet venni otthonra. Én 300e-st sem vennék, az meg teljesen egyértelmű, hogy nem ezen múlik a fogyás. :K A jó gép ott kezdődik, hogy PRECOR (~1 milla). Ilyen elliptikus trénert, futópadot és biciklit használok a teremben és öröm velük a munka.

2020-01-09 19:51:30 (#7914) GEPESZ66
2kg, úristen de irigyellek! Nem kell megfeszülnöd, innen már az könnyű menet lesz. :R

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7920) KISDUCK válasza GEPESZ66 (#7918) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kalória számolás jobb szerintem, mert úgy ehetsz bármit és nem lesz monoton a kaja, de ha csak 2 kilót szeretnél fogyni akkor az 2 hét alatt hozható így is.

Genji: 2 év alatt szedtél fel 23kg-t?

[ Szerkesztve ]

(#7921) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

1 kg már lement hétfő óta.
Már csak 4 kg van hátra.
Kemény edzés és dieta. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7922) Genji válasza KISDUCK (#7920) üzenetére


Genji
őstag

Igen, orbitális zabálás minden nap, kemény munka volt. :DDD

3200kcal a napi teljes égetésem (BMR 2200kcal + életmód 400kcal + 600kcal edzés minden nap) és 1500kcal deficitet tartok 3 napja. Éhezés nincs simán bírom 1700al, de érzem, hogy kevés (kis szédelgés ma kezdődött, meg az asszonyra is ráripakodtam, mondta is, hogy inkább maradjak dagadt. :D ) szóval kénytelen vagyok emelni.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7923) KISDUCK válasza Genji (#7922) üzenetére


KISDUCK
addikt

1700 kalóriát viszel be edzés mellett? Az kicsit durva nem?
Én ~179 magas vagyok és 85-ről78-ra 7 hét alatt fogytam le, szóval heti egy kiló minusz, de nekem a beviteli plafon ~1950 kalória volt. Persze nem minden nap vittem be ennyit. Nem edzettem csak melóban mozogtam és az is csak séta volt plusz elmentem néha gyalog a boltba.
Heti hány kiló fogyást terveztél?

(#7924) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Srácok.
5 kilót szedtem fel, embertelen zabálással, december végén. :D Edzeni sem edzettem.
85 kg lettem 80-ról.
Na ilyet sem csináltam még. Azért szörnyű látni, hogy milyen negatív változásokat eredményez az egészségtelen evés és mozgáshiány.
Persze én tudom a módszert, tudatosan csináltam, tudtam, hogy elégetem, de azok, akik csak úgy vannak és tojnak magukra, azért az durva.

Nézem bátyámat, 120kg, majd szét pukkan, feszül, látom rajta, hogy teher neki, mégsem csinál semmit. Nem érdekli... Én nem tudnék így élni :N
Pedig...próbáltam segíteni neki, elhihetitek.

Ellenben vannak, akik már tőlem kérnek tanácsot, hogy hogy csinálom,ismerősök, kollégák, családtagok...
Ez mondjuk jó érzés :) és visszajelzés, hogy jó az irány.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7925) interstate76 válasza Genji (#7919) üzenetére


interstate76
addikt

A lényeg, hogy megtaláltad, amiben hiszel és amit hosszú távon is tudsz tartani. Viszont nem vagyunk egyformák: próbálkoztam edzőteremmel én is, de semmit nem tett hozzá az életemhez. Ha terem és sport, akkor az nálam foci, kosár vagy squash. :) Ha edzés, akkor pedig szabadtéri futás vagy - mostanában - Tabata tréning. Ja, és jókat eszek, de csak ésszel és napi 8 órában (intermittent fasting). Semmi megerőltető nincs a dologban, egyedül az időszakos diétát szoktam néha megszegni, mert ha este futok, akkor utána eszek valami fehérjedúsat, és ezzel ki szoktam lógni a 8 órás időintervallumból.

Na jó, az ünnepek alatt lazítottam egy kicsit, de a bejgli, a méteres kalács, a töltött káposzta és a kocsonya nagy kedvenceim - hoztak is plusz 2 kilót, de ennél nagyobb baj ne történjen! :)

(#7924) PreikeStoleN

Próbálkozz a bátyádnál a Tabatával! Az edzéstől húzódozók számára döntő érv lehet, hogy kevés időt kell ráfordítani, ill. ha elkezdi, akkor az étkezésére is automatikusan oda fog figyelni, hogy ne dobja ki az ablakon a befektetett munkát. 2-3 hét után látni fogja az eredményét!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 nvme ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7926) Genji válasza KISDUCK (#7923) üzenetére


Genji
őstag

1.4, de nem vagyok ráfeszülve, ha kevesebb kevesebb. Azért nem ettem csak 1700et mert nem éreztem, hogy kell. Most már azért pár nap után érzem, hogy 2000 környéke lesz tartható hosszabb távon ma már észrevettem, hogy erőt is veszítettem (reggel alig bírtam a lépcsőn felmenni).

Amúgy nem először csinálom volt már egyszer egy nagy fogyásom 115kgról toltam le magam 83-ra ami nálam már a full kockahas. Mondjuk az 3 év alatt sikerült és kb 10 éve volt, most meg majdnem ugyanezt szeretném megcsinálni 7 hónap alatt. :) Valószínűleg lesz az 8-10 is, de magasra teszem a lécet. :)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7927) HarleyCustom válasza interstate76 (#7925) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem próbálkozok. Elengedtem. :)
Nem érdekel.
Hogy miért? Mert látom, hogy nem akarja. Tudja, hogy szar, de nehogy már megmondja neki bárki is, mit csináljon. Sérülne az ego -ja. :D
Az irígységet viszont látom rajta, velem szemben. :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7928) Malibutomi válasza HarleyCustom (#7927) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez ilyen...amig magatol ra nem jon..en akkor kezdtem edzeni mikor megneztem par eves fotokat es undorito belem volt rajta, meg mikor toltuk a kocsit 50 metert es majdnem hanytam utana.

Nyaron viszont fasza volt, mikor a bovebb csaladdal voltunk strandon, es a huszoneves unokahugi azzal genyozott a pasijaval hogy "jol lattam behuztad a hasad mikor meglattad a Tomit?" LOL
En 42 vagyok csak miheztartas vegett :)

[ Szerkesztve ]

(#7929) HarleyCustom válasza Malibutomi (#7928) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Grat :)
Én meg 43.
Nyertem :D ;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7930) Malibutomi válasza HarleyCustom (#7929) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ven trotty :)

Amugy most kb 1-1.5 honap nekem is kimaradt edzesbol szinte teljesen meg ugye az unnepek szoval most megint van miert dolgozni :) Nem lettem dagadt, de azert en erzem magamon

[ Szerkesztve ]

(#7931) HarleyCustom válasza Malibutomi (#7930) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D
Kiszólt a lyuk a gödörből :D ;]

Nekem 5 kg ugrott fel most, abból 1 leégett hétfő óta. Persze tudtam, hogy ez lesz és ahogy mondod, van miért ismét küzdeni :)
Neked mennyi ugrott fel az ünnepek alatt?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7932) Malibutomi válasza HarleyCustom (#7931) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem mertem oszinten, de mivel itt volt anyukam es fozott, meg nem nagyon edzettem tuti feljott par kilo

Ugyhogy most vissza a hal/csirkemell+zoldseg kombora

(#7933) HarleyCustom válasza Malibutomi (#7932) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Egy 5-tös akkor neked is szerintem.

Én is z.saláta, hal, csirke, jogi, banán, alma, zabpehely, beef protein, ezeket eszem most.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7934) KISDUCK válasza Genji (#7926) üzenetére


KISDUCK
addikt

Heti 1,4 az sok, szerintem nyugodtan vidd lejjebb. Azt mondják hogy heti fogyásban nem szabad 1kg fölé menni egészségügyi okok miatt. Gondolom a felett a bőr se tudja követni a fogyást.

(#7935) Genji válasza KISDUCK (#7934) üzenetére


Genji
őstag

Ma már belőttem 1 kg-ra, így 1850kcalt ehetek napi 400kcalos kis laza sport mellett. Ez már simán tartható lesz. :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7936) prozodus válasza KISDUCK (#7934) üzenetére


prozodus
őstag

Atlagembernel vban nem birja a bor.
Sokat kell inni. Tiszta vizet, frissen preselt leveket.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#7937) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Haladok a fogyással ma már 75,6kg-t mértem 20,5% testzsírral szóval lassan be kell iktatnom az edzést is. Novembertől nézve majdnem 10kg-t fogytam és már a hasamon sincs akkora hurka. Már csak a hátralevő 3,5kg-tól kéne megszabadulnom és utána a zsír egy részét izomra váltani.

(#7938) Genji válasza KISDUCK (#7937) üzenetére


Genji
őstag

20% nagyon szép eredmény, csak így tovább :K
Én még a kereken 30%-al a pufik tábort erősítem, de megindultak a kilók lefelé :P

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7939) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Most ettem egy csík szalonnát, paprikával, friss kenyérrel. :D
Muszáj volt. Néha megkívánom.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7940) KISDUCK válasza Genji (#7938) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszi, eredetileg márciusi cél volt a 72kg, de ilyen ütemben meg lesz 3-4 héten belül. Neked is sok sikert a továbbiakhoz, a kitartó munka meghozza a gyümölcsét! :)

PreikeStoleN:
Jó az, én a karácsonyi szezonban a füstölt kolbászra jártam rá, nem bírtam ki. Holnap meg durrantok a mekiben egy generous jack-t. :)

(#7941) HarleyCustom válasza KISDUCK (#7940) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D
Azt én is szeretem, bár szerencsére nem bolti, hanem hazai van itthon. Ritkán abból is szelek egy karikát a rántottába.

Ma böjtölök!
(Pihi, nincs edzés), kicsit elengedem magam. Hétfőtől-Szombatig úgyis edzek,futok. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7942) Genji


Genji
őstag

Letelt az első hét a diétában, nem mondom, hogy nem áldozatmentes és ha belegondolok, hogy még 6 hónap... Kemény, de azért meg lehet csinálni. Motiváció viszont van, főleg mert olvadnak le a kilók 103.6 voltam reggel. Mondjuk állat módjára csinálom, tegnap késő délután mikor úgy éreztem elúsztam picit a kajával ráültem még 1 órát a szobabicóra. Szóval az 1200 kcal deficitet tartom. :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7943) Aciduzzu válasza HarleyCustom (#7924) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Én meg 85-rol 78-rá mentem le, és tartom is. Pedig ettem finomakat, nem zabaltam, de tok jól tartom a súlyt.

legalabb 10 éve nem voltam ennyi :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#7944) HarleyCustom válasza Aciduzzu (#7943) üzenetére


HarleyCustom
veterán

És hogyan? Mennyi idő alatt? Mit ettél? Mit csináltál? Mennyi idős vagY?
:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7945) storm3


storm3
senior tag

Ti a kajat rendelitek vagy keszititek? En nem szeretek fozocskezni (illetve mosogatni, sajna nincs gepem), rendelem a kajat, korabban speed fitness menu-(Z11) a teletaltol, mostanaban az all day-t(Z12).

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#7946) Genji válasza storm3 (#7945) üzenetére


Genji
őstag

Én fözök, bulgur párolt brokkoli és csirkemell a menü. Majdnem mindig :D A jó hír, hogy kb 15-20 perc alatt megvan az egész és 2 napra főzök mindig.

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#7947) Fred23


Fred23
nagyúr

Tészta, rizs, krumpli. Ha úgy döntenék, hogy ezekből kettőt elhagyok, tippre az első kettőnek kéne mennie. Jól gondolom? Ellenérvek?

Hamarosan durva fogyózás jön, a szabályokat még ma ki kéne találni.

(#7948) HarleyCustom válasza Fred23 (#7947) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szia!

Tészta, krumpli. Ezeknek kampó.
(Rosszul gondolod)
...de még a rizs is hizlal csak az kevésbé.
Szóval mind a három.

Fogyni akarsz?
Víz, hal, z. saláta. Semmi más egész nap. 1 hónapig...és edzés.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7949) HarleyCustom válasza storm3 (#7945) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem rendelek soha, remélem nem is fogok. Vadidegenek főznek, nem is látom kik azok, én meg egyem meg :Y
Kizárt! :N

Az a jó, amit itthon csinálunk. Abban tudom mi van.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7950) Genji válasza Fred23 (#7947) üzenetére


Genji
őstag

Több oldalól meg lehet közelíteni a kérdést: Kalória és glikémiás index (mennyire emelei meg a vércukrot, mennyire hízlal), valamint tápanyag (mennyire laktat).

- 100g Száraztészta (sima fehér lisztes) 390kcal 3g zsír 74g szénhidrát 14 fehérje, GI 70-90 (ahol 100 a szőlőcukor ami leggyorsabban feltolja a cukrot, minél jobban megemeli annál nagyobb esély van, hogy mivel a szervezet nem tudja azonnal felhasználni, zsírpárnaként fog lerakódni)
- 100g fehér rizs száraz 350kcal 1g zsír 78g szénhidrát 7g fehérje GI 50-70
- 100g krumpli nyers 80kcal 0g zsír 19g szénhidrát 2g fehérje GI 90-100

A krumpli egyértelműen a legrosszabb választás, legmagasabb glikémiás index és borzasztó rossz tápanyag tartalom. Minden szempontból kerülendő étel, helyette ha nagyon vágysz a krumplira ajánlom az édesburgonyát időnként (GI 70 körül).

A rizs vs. tészta kérdésben pedig elég egyértelmű, hogy a tésztát érdemes kiiktatni minél jobban a magasabb glikémiás index, magasabb kalória és kevesebb tápanyag miatt (a fehérjétől most tekintsünk el, az csak a tojás miatt jobb). VISZONT: durum tésztát enni már simán lehet (GI 30-50) és az íze se rosszabb a fehér lisztes társánál.

Rizsből érdemes a basmatit enni, ami a legalacsonyabb GI-vel bír illetve, ha bírod akkor a barna pedig már fényévekkel jobb (GI 30-50).

Személy szerint én legjobban a bulgurt preferálom, minden nap azt eszek. Minden szempontból ideális a szénhidrátbevitelre és marha jó íze van, gyorsan kész.
- 100 g bulgur száraz 340kcal 1g zsír 76g szénhidrát 12g fehérje GI 30-50

Összefoglalva: a változatosság miatt érdemes mindent enni mértékkel, de a gerincét a táplálkozásnak érdemes alacsony GI-s ételekkel megoldani: durum tészta, basmati/barna rizs, bulgur. Remélem segítettem!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.