Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) morfondőr válasza .LnB (#800) üzenetére


morfondőr
őstag

Azért a 720p-s "blur" sok mindent ápol és eltakar ;] A benchmark alapján nem lesz az ide csúcs grafika győztese a játék, de bőven néz ki olyan jól, hogy a grafikára érzékeny embereket sem fogja zavarni. Részemről ez lesz az első FF, amivel játszani fogok, nagyon remélem, hogy nem bánom meg a vásárlást! Eddig amit láttam belőle nagyon tetszett (talán a szereplők fizimiskája nem, de az szvsz szokható lesz). Szóval várós a megjelenés!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#802) morfondőr válasza .LnB (#800) üzenetére


morfondőr
őstag

Közben találtam egy 4K-s verziót is a videóról: [link] Bár ahogy elnézem nem sokkal jobb a minőség :(

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#803) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Inkább csak érdekesség:

New leak on Versus XIII/Final Fantasy XV changes

Live-Die-Respawn

(#804) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Aki Május 1.-ig a Steam-en veszi az a következőt kapja még bónuszba:

Szerintetek ez a dobozos verzióra is érvényes? Az is steames. Vagy itt a steam store vásárlással lehet összekötve?

Február 26.-án pedig játszható demó fog megjelenni. Amiben benne lesz az egész chapter 1.

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#805) morfondőr válasza .LnB (#804) üzenetére


morfondőr
őstag

Ez engem is érdekelne, mert én GMG-ről rendeltem elő steam-re. Nem vagyok oda ezekért a ruha meg lópáncél dlc-kért, de ez kifejezetten jól néz ki! :K

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#806) .LnB válasza morfondőr (#805) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Átolvastam még egyszer. Megkapja mindenki aki a steames verziót veszi. Mindegy, hogy hol. Később lesz még az Origineshez is plusz külön bónusz. A játék direktora kiadott ezzel egy időben egy videót a youtube-on, amiben elmondja, hogy a Full HD-s verzió 100Gb lesz, a 4K-s 155Gb.

[link]

Én nem estem hanyatt ettől a HEV ruhától. Érzékeny téma ez a HL nálam mióta a Valve ilyen töketlen.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#807) paltom


paltom
tag

Vajon a demóbol át lehet majd vinni a mentéseket? Akinek nincs 4k-s monitora annak érdemes majd leszedni azt a verziót?

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#808) .LnB válasza paltom (#807) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Van rá esély, hogy használható lesz a mentés. De nem hosszú a chapter 1. Nem lesz gond újra letolni.
"Papíron" ugye nincs értelme FHD-s monitoron a 4k-s textúráknak. De láttunk már példát erre is és arra is. Pl a Rainbow6 Siege nagyobb textúráinak semmi értelme FHD monitoron. Viszont Witcher 3 és Fallout esetében is tölthetőek le nagyobb textúrák amik igen látványosak. Remélem erre választ kapunk a demóval. Ez engem is érdekel. De mivel lesz mod támogatás, lehet egyébként is lesznek sokkal szebb textúrák a játékhoz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#809) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

4 DLC jön még 2019-ig. [link]

Live-Die-Respawn

(#810) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Final Fantasy XV - Art Book
[link]
Elég kívánatos darab.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#811) KaitouP válasza .LnB (#810) üzenetére


KaitouP
veterán

Szemeztem vele én is, tényleg gyönyörű. Ha a játék is ennyire jó lenne, már venném is megfele ezt az Art Book -ot. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#812) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most jut eszembe, ma jön a demo mi?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#813) morfondőr válasza .LnB (#812) üzenetére


morfondőr
őstag

Este 6-kor jön elvileg a Demo (2am, Feb. 27. JST).

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#814) .LnB válasza morfondőr (#813) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gondoltam, hogy akkor mert a benchmark is akkor jelent meg. Várom, kíváncsi vagyok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#815) paltom


paltom
tag

Előtöltésről valami hir? Jó lenne 3-4 nappal előtte. De lehet a demoval együtt akarják meginditani.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#816) morfondőr válasza paltom (#815) üzenetére


morfondőr
őstag

Pár nappal a megjelenés előtt szokták kiszórni a kulcsokat, és akkor kezdődik az előtöltés is. Jó lenne azt a 100 gigát előbb leszedni! :)

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#817) ldave


ldave
félisten

Azt tudja valaki hogy konzolra lesz-e Royal Edition upgrade vagy csak a Season Pass marad?

A Slime draws near! Command?

(#818) .LnB válasza ldave (#817) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Biztos lesz. Mivel meg jelenik külön is a Royal lemezen. Vagy lehet pont ezért nem lesz update? Az nem lenne szép.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#819) ldave válasza .LnB (#818) üzenetére


ldave
félisten

Az a baj, hogy PSN-en (és talán Xbox-on) még nyoma sincs a Royal kiadásnak, így nem tudom megnézni.

A Slime draws near! Command?

(#820) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jött ma új NV driver a játékhoz: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#821) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Win Store-ban már elérhető a demo, steamen még nem.

Steam link: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#822) morfondőr válasza .LnB (#821) üzenetére


morfondőr
őstag

Mérete mennyi? 1 óra múlva érek haza, vajon ki tudom majd próbálni, vagy reggelig tölt? :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#823) .LnB válasza morfondőr (#822) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

18.7 Gb Elvileg 4k-s a demo is.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#824) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Amíg nem jön fel rendesen Steamen, addig így tölthető:

steam://install/671210

szerk: Látom már szeditek. :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#825) .LnB válasza oriic (#824) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lassú csiga.. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#826) morfondőr válasza .LnB (#823) üzenetére


morfondőr
őstag

Az bele fér, vacsora és fürdés közben lejön. 4K is jó, mert ki lehet próbálni hogy megy, így élesben nem kell szórakozni vele!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#827) .LnB válasza oriic (#824) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó hogy szedem, 18:00-tól 18:05-ig lekopott az F5 billem. :) Már lent is van.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#828) oriic válasza .LnB (#827) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:D Tessék majd véleményezni!

Amúgy fent van Originen is, bár nem tudom hogy ki akarja onnan szedni, de megteheti.

Live-Die-Respawn

(#829) .LnB válasza oriic (#828) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rájöttem mi lesz az Origin-es bónusz. Az EA b*sz bele fizetős lootboxokat, meg fizetős fejlődési rendszert. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#830) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Segítsetek "komoly problémám van" :D

A kicsi még lehet fent lesz egy órát, de én már úúgy kipróbálnám a gamet TV-n. Szal van valami nagyon erőszakos, ijesztő, véres, vagy ilyesmi az elején? Egy démon még belefér, meg egy kis csihi-puhi vér nélkül.
Tudom mondjuk, hogy nem PG3-as a game. De hátha nem durva az eleje. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#831) ldave válasza .LnB (#830) üzenetére


ldave
félisten

Ha a demó a rendes játék legeleje, akkor semmi durva nincs benne.

A Slime draws near! Command?

(#832) .LnB válasza ldave (#831) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi dave! Elvileg Chapter 1. van benne.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#833) KaitouP válasza .LnB (#832) üzenetére


KaitouP
veterán

Abban a chapter -ben lesz semmi olyan az emlékeim szerint sem, ami a kicsi nyugalmát megzavarhatja, jó játékot hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#834) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tudom tudom... Sokan végig toltátok már itt konzolon, és megvan a véleményetek. De engem ez az 1h15perc most teljesen levett a lábamról. Teljesen! A benchmark alapján sokan mondták, hogy nem szép a játék. Na ez nevetséges. Ez a game baromi jól néz ki. Minden maxon+nv effektekkel fhd-ben sima 60fps. Gyönyörűen fut. Kicsaptam tvre, befeküdtem az ágyba, kontroller a kézbe (omg de elvagyok szokva a kontrollertől amúgy) és nyomtam. Lenyűgözött, sok apró részlet amire nem is gondoltam, hogy lesz a játékban, magával ragadó világ, jó harcok.. Nem tudom mit mondjak, tuti vétel, alig várom már a jövő hetet!

Persze olvastam picit a teszteket, és félek a sztoritól, ezért szép lassan fogom nyomni. Megcsinálok benne mindent, minden mellékküldit meg amit lehet.

Végig se nyomtam az egész demot. Most megyek Insomnia-ba. Lehet nem is fogom, megvárom a teljes játékot, de lehet nem bírom majd ki. :)

Ja és az elején tökre összezavarodtam a sztorit illetően, de nem kérdezek rá, nem kell a spoiler. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#835) KaitouP válasza .LnB (#834) üzenetére


KaitouP
veterán

Filmet megnézted már? Ha nem, MINDENKÉPPEN nézd meg. A játékhoz ugyan nem kapcsolódik erős szálakkal, de az évtized legjobb CGI filmje. :K

Ja meg a Brotherhood anime is érdekes, kicsit bemutatja a karakterek előéletét.

PC -n meg persze szép a játék, ha van hozzá vas. :D Ha meglesz az új gépem, én is ránézek a PC -s verzióra. :)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#836) .LnB válasza KaitouP (#835) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csak 4x 5x láttam a Kingsglaive-t. :)

Valamiért a demo-ban (mondjuk gondolom nem véletlenül) a VXAO alapból off-on van, és nem lehet állítani. Azért én bekapcsoltam azt is: [link] :)

Brotherhood-ot még nem, neki is állok az első résznek. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#837) KaitouP válasza .LnB (#836) üzenetére


KaitouP
veterán

Helyes, és ahogy látom tetszett is. :)

Ja ezt a technikai részt olvastam a demo-s hír alatt. Játékon azért optimalizálhatnának bőven még.

YT -n fent van ingyenesen, de más forrásból is beszerezheted.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#838) .LnB válasza KaitouP (#837) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megnéztem a Brotherhood-ot is. Jó volt így a játék elkezdése elé.

Kérdés, a Florence + The Machine zenéket meg lehet majd szerezni a játékban ugye? Hogy a kocsiba az szóljon. :D Ha jól tudom három számot is csináltak a játékhoz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#839) morfondőr válasza .LnB (#834) üzenetére


morfondőr
őstag

Benchmarkban nem volt nagy durranás a látvány, de itt viszont tényleg elképesztő! Nekem este egy bő fél órát volt időm kipróbálni, de már így is láttam, hogy sokáig barátok leszünk a játékkal. Természetesen van még rajta mit javítani, átvezetők előtt/alatt/után nem kicsit lagos, meg ami a leginkább bosszantó nekem, hogy 5.1-re állítva nincs hang, csak sztereóban :F Remélem ezeket még javítják megjelenésre. Nekem ez az első FF játékom, még egyet sem próbáltam eddig. A sztori részen pedig idő közben helyre hoztak pár dolgot, ahogy olvastam több átvezetőt is bele tettek, hogy kerekebb legyen.
Jelenleg szerintem ez a legolcsóbb ár érte: GMG 28 font

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#840) .LnB válasza morfondőr (#839) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem szerencsére semmilyen teljesítménybeli problémám nem volt míg játszottam. A hang problémát olvastam én is, nálam nem volt, mert csak átküldtem tv-re. Amit észrevettem, hogy néhol "remegtek" a textúrák vagy a modellek. Pl: Noctis ruhája néha, meg a kocsin is volt valami. De egy idő után megszűnt.

Én dobozosba veszem a cdgalaxis-nál. Bár előjegyeztem már az első körben, de azóta semmi hír róla. Nem tudom mikor kell fizetnem. Tudom, hogy csak egy steam install lesz a lemezen. De van ez a hülyeségem, hogy pár játékot szeretnék birtokolni valamilyen fizikai formában is. Szóval kell az a tok. :) Bár ez nem sűrű,
mert legutóbb a The Division-t vettem így. Ide rendelem melóba, aztán ha megjött akkor távoli asztallal elindítom otthon a letöltést majd.

Egyébként a textúrákat nem tudjuk összehasonlítani úgy látom. Mert a demo 4k-s, de nem is lehet szerintem a sima FHD textúrákat állítani benne. De mivel így jól fut, majd a 155Gb-os verziót töltöm le.

Ma megnézem még milyen élsimítások vannak benne, mert annyira én nem vagyok oda ezért a TAA-ért. Homályosít a képen. Ha van benne "élesebb" alternatíva akkor azt használnám inkább.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#841) morfondőr válasza .LnB (#840) üzenetére


morfondőr
őstag

Droppal másnak is volt baja, pl. 1080Ti-vel is az átvezetőknél beesegetett 2 fps-re is. Én villódzást csak a fűszálakon láttam, turf effektet kicsit még hangolniuk kell. Egyébként teljesen jól fut a játék, az én gépemen csak az átvezetőknél van drop, a 40 fps játék közben stabil, én arra korlátozok általában mindent, mert TV-n nem látni nagyon a különbséget. De a 60 fps is kipréselhető belőle egy 1070-el. FXAA is van benne, én arra állítottam egyből. Ha ez tényleg a 4K-s változat, akkor én is azt fogom letölteni, elég részletesek a textúrák, szóval örülünk, hogy nem egy sima ctrl+c-ctrl+v konzolportot kapunk.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#842) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem nem mehetünk el szó nélkül az mellett, hogy a Square Enix mennyire kitett magáért ezzel a PC-s megjelenéssel/port-tal. Mi PC-sek egyáltalán nem vagyunk hozzászokva az ilyen bánásmódhoz. És szerintem abszolút példaértékű az odafigyelésük, és a sok munka amit ebbe belefektettek. Benchmark, ami igaz nem tökéletes, de szinte példaértékű. A demo, nem is emlékszem mikor játszottam utoljára demo-val. De a demo minősége, és tartalma is elképesztő. Aztán ott van a három féle megjelenés, külön bónuszokkal. És az NV is kivette a részét a munkából, szinte az összes NV feature támogatva van. Persze a gépigényt szépen belőtték 1080/1080Ti-re, de ha ez az ára..hát legyen. A másik oldal úgy hallom kicsit szív is emiatt, de magára vessen aki még mindig kitart mellettük.

Remélem a végtermék is ilyen kifogástalan lesz, az előjelek nagyon jók.

(#841) morfondőr FXAA jól hangzik, majd megnézem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#843) cyberkind válasza .LnB (#842) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is ugyanezt gondolom, ha nincs a demo, olyan könnyedén kihagyom ezt a játékot pár hónapig ahogy annak a rendje, de így ,hogy van, és nagyon jól is megy, meg is vettem a játékot és támogatom a készítőket, hogy még több ilyet csináljanak így PC-re, a benchmark után nem hittem volna ezt.

Az NV ficsör meg jó, hogy van, de nem mintha ez adná el, illetve az viszont fura, hogy van NV ficsör de jónak tűnik a port nagyon is, ahogy írtad nem ez a megszokott.

Paranormal Cocktivity

(#844) .LnB válasza cyberkind (#843) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én mikor bejelentették már akkor eldöntöttem, hogy meg fogom venni. Szóval ezeknek a fejleményeknek csak külön örülök. Persze nem az NV feature adja el, de például a HairWorks itt tényleg látványos. Főleg az állatok szőre.

Azt nem tudom Cindy bájai külön effektek e, de ahh. Jól meg vannak csinálva. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#845) #13056512


#13056512
törölt tag

Üdv ha volna olyan kedves valaki megnézné nekem hogy a demo támogatja-e az 1280x1024 monitor felbontást ?

(#846) morfondőr válasza .LnB (#844) üzenetére


morfondőr
őstag

Cindy-t szerintem külön hw számolja :DDD NSFW

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#847) KaitouP válasza .LnB (#838) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem akarok hazudni, de emlékeim szerint igen. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#848) Shing válasza .LnB (#842) üzenetére


Shing
őstag

+1
Nem érdekel a játék, de a felvezetése tényleg példaértékű. Benchmark, demo, egyedi effektek. Remélem a végleges verzióig még többet faragnak rajta. A benchmark igaz felesleges volt, mert nem igazán mutatta meg a valós teljesítményt, de elhiszem hogy nem könnyű a teljes játékból összeollózni.

A PC-s platformot is felmérhetik ezzel, úgyhogy akit érdekel az mindenképp vegye meg.

(#849) .LnB válasza #13056512 (#845) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen van benne: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#850) paltom


paltom
tag

Na legalább a demo jó volt arra hogy megnézzem, felesleges leszednem a 4k-s verziót, mert ha bekapcsolom a 4k-t 20-30 közé esik az fps, anélkül 60. Úgy látszik a gtx 1060-as kártyám nem birja. De sok különbséget mondjuk nem látok.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.