Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) .LnB válasza paltom (#850) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"ha bekapcsolom a 4k-t"

Ezt hogy érted? Én nem találok semmilyen állítási lehetőséget a 4k textúrákra. Vagy a felbontást állítottad 4k-ra?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#852) paltom


paltom
tag

Felbontást állitottam, az nem az? :D

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#853) .LnB válasza paltom (#852) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazából persze az a 4k. De itt most a textúrák felbontásáról van szó. A 4k-s textúrák sokkal nagyobb méretűek, de sokkal kidolgozottabbak, élesebbek is.
A játékban ezt nem lehet állítgatni.

Ezt írják hivatalosan:

"The download size is 21GB & contains the high-res 4K textures. These are automatically enabled if your PC meets the required spec"

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#854) paltom


paltom
tag

Ja közben utána kerestem, ez talán segit: There is no explicit way, at least that I've been able to find. Just make sure the High End Asset option is turned on (the option that you have to return to the Title Screen for) and that your TRAM is set the highest you can (looking through the Config tool Ultra seems to be 8000 MB, which should work on a GTX 1080 in theory). That is about all you can do really. HQ assets On enables them, but it also depends on your TRAM setting. The highest you have it set at the more "4k textures" will be used. It's basically the textures Level of Detail setting.

Ebböl azt veszem ki hogy a TRAM legyen a legmagasabb beállitásokon, illetve az Assets legyen bekapcsolva. Akkor használni fogja a 4k textúrákat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#855) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Van a demo-ban egy 34-35-ös szintű szörny, a benzinkút felett a térképen. Gondoltam megpróbálom, mert miért ne? Leverte az egész csapatot a francba. :) Jó nem lepődtem meg, csak gondoltam érdekel valakit. Okosan lehet le lehet verni úgy egy óra alatt kb. :)

paltom Ja akkor úgy lehet állítani. Nekem jól fut, lesz hely is a 155Gb-os verziónak.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#856) paltom


paltom
tag

van hard fokozat a teljes játékba? 15 szinttel nagyobb orrszavukat simán levertem...

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#857) ldave válasza paltom (#856) üzenetére


ldave
félisten

Ha jól rémlik van egy tárgy, ami ha rajtad van csak gyűjtöd az xp-t, de nem lépsz szintet, szóval azzal tudsz magadnak hard mode-ot állítani. Amúgy ja, nem túl nehéz a játék, bár vannak komolyabb ellenfelek, akik azért megizzasztják majd a csapatot.

A Slime draws near! Command?

(#858) #13056512 válasza .LnB (#849) üzenetére


#13056512
törölt tag

Köszönöm szépen. :R Azon a kibekúrt steam fórumban senki nem válaszolt. :((

(#859) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap befejeztem végül a demo-t. A végén a videó rendesen felcsigázott. Szerintem letolom majd még egyszer Japán szinkronnal és angol felirattal, megnézem úgy milyen. Lehet a teljes változatot is úgy fogom nyomni.

(#858) Ittyke Szívesen. Ha bármi kérdése van és tudok, akkor segítek. :) Csak tegnap is még melóban voltam, azért válaszoltam későn.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#860) oriic válasza .LnB (#859) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:C :R

Live-Die-Respawn

(#861) .LnB válasza oriic (#860) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon kíváncsi leszek milyen modok lesznek a játékhoz. Már így vizionálok magamba pár dolgot. Mint, hogy a 4 srác modelljének a cseréje, új kocsi (bár az animációk miatt az se lesz egyszerű), még durvább textúra csomagok. Kíváncsi leszek. Azért bízom benne, hogy nem áll meg a dolog olyan hülyeségekben mint a kaktusz-os poén. :)

(#841) morfondőr Megnéztem tegnap az FXAA-t, és rájöttem, hogy tv-n nem látok különbséget. Elég messziről nézem szóval teljesen mindegy melyik AA van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#862) oriic válasza .LnB (#861) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Modok? Lehet tippelni mi lesz az első (Cindy nude mod) ;]

Live-Die-Respawn

(#863) .LnB válasza oriic (#862) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az alap, megjelenés napján lesz. Tegnap megtankoltattam vele a kocsit, lemosta a szélvédőt is. Anita arcát láttad volna, pont látta. xD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#864) oriic válasza .LnB (#863) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy közben mire gondolt. :DDD

("Bár vettem volna meg inkább neki a Dragon Ball FighterZ-t") :O

Live-Die-Respawn

(#865) .LnB válasza oriic (#864) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha-Ha lehet. Az tuti, hogy ha szóvá teszi egyszer Cindy bájait, akkor ezt el fogom sütni neki. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#866) morfondőr válasza .LnB (#861) üzenetére


morfondőr
őstag

Én azt vettem észre, hogy FXAA-val a fűszálak vibrálnak (turf effekt), míg TAA-val nem. TAA minimálisan mosottabb, de az összkép jobb vele, úgyhogy én is azon hagyom.

Más: Final Fantasy XV Windows Edition Luminous Engine Tool Grants Access To Extra Graphics Settings

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#867) .LnB válasza morfondőr (#866) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt a tool-t megtaláltam már tegnap előtt. De nem mertem állítgatni, mert azt néztem, hogy ott teljesen más beállítások szerepelnek mint amit én a játékban beállítottam. Szóval látszott, hogy nem olvasta ki a file-okból az aktuális beállításokat. Ezért féltem, hogy elrontok vele valamit, vagy nem fog indulni a játék ha belepiszkálok.

Mondjuk nem hiszem, hogy szükségem lenne 800%-os árnyék felbontásra.

Azt nem láttam, hogy FXAA-val a fű vibrálna. De Noct haja valamiért furcsa volt az átvezetőkbe. Nem is villogás az, hanem mintha ugrálna, váltogatna két állapot között. Mint ha a hajának a beárnyékolása tűnne el, vagy nemtom.. Nem tudtam rendesen megfigyelni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#868) morfondőr válasza .LnB (#867) üzenetére


morfondőr
őstag

Szerintem a demó pont erre jó, hogy ilyeneket ki lehet próbálgatni! Ha valami elszáll, akkor reset és lehet újra próbálgatni.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#869) .LnB válasza morfondőr (#868) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó de akkor még játszani akartam vele. Most, hogy végeztem, lehet ma kipróbálom én is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#870) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nos, úgy látom egy kicsit elgurult a gyógyszer az Origin-es extra tartalom elkészítésekor. :D

Meg is érdemli aki Origin-en veszi meg. ;] Bár szerintem a moddolhatóság miatt hamar elérhetőek lesznek ezek a tartalmak mindenki számára.
És ezzel együtt a Sims4-ben is "játszható" lesz Noctis..na mindegy is nem akarok erről beszélni... :D

Blog bejegyzés: [link]
Youtube videó: [link]

Más: Azt viszont még mindig nem értem, hogy 5 nap van a megjelenésig, előjegyezve a játék, de még mindig nem hívtak, vagy kerestek, hogy fizessem ki. Ez normális szerintetek?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#871) Bad Pritt válasza .LnB (#870) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hol rendelted elő? És hogy fizetnéd ki?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#872) .LnB válasza Bad Pritt (#871) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

CD galaxis. Előjegyeztem, jött megerősítés, azóta semmi. Kifizetném átutalással előre, azzal van a legkevesebb gond.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#873) paltom


paltom
tag

Dobozosan akarod venni? mert ha nem a green man gaminget ajánlom, ott sokkal olcsóbb.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#874) .LnB válasza paltom (#873) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Itt írtam: [link] csak azért linkelem mert lusta vagyok újra leírni. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#875) Bad Pritt válasza .LnB (#872) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem utánvétes, ha kiszállíttatod. Én nem tudom kiválasztani a fizetési módot, ami érdekes mondjuk, de más honlapon is van ilyen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#876) .LnB válasza Bad Pritt (#875) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na erre nem is gondoltam, h csak utánvéttel lehet fizetni. De most beleolvastam az ÁSZF-be és ott írják is. Futár esetén csak kp.. :U Jó mindegy is, de a címem sincs megadva nekik. Csak keresnek, hogy hova küldjék..

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#877) Bad Pritt válasza .LnB (#876) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát azt írtad a korábbiban, hogy melóhelyre kérted, szóval odacsattog a futárcsávó gondolom. Ha nem, akkor is biztos kagylózni fog, nekem nem szokott gond lenni velük, én is irodába kérem rendszerint.

Amúgy tök patent lett a CD Galaxis honlapja, tetszik.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#878) .LnB válasza Bad Pritt (#877) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Félreértesz. Nem arról van szó, hogy nem tudok megrendelni egy csomagot. :D Az a fura, hogy az előjegyzést visszaigazoló emailen kívül nincs semmi. Semmi rendelésről szó sincs jelenleg. Még a címem sincs meg nekik, mert az előjegyzéskor nem kérik.
Szóval várnék valami hívást, vagy email-t, hogy akkor tuti kérem a játékot?! Ez így szokott menni.
A mai nappal együtt 3 munkanap van a megjelenésig, ezt furcsállom.

szerk.: Szóval igen ide akarom hozatni melóba, mert itt tudom átvenni. De a címig még el sem jutottam.

szerk2.: Lassan 3k privi után annyira fogyatékosnak nézel, hogy nem tudok megrendelni egy játékot?! Felháborító! :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#879) Bad Pritt válasza .LnB (#878) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaaa, hogy nem előrendelted. :D Akkor nem tudom, én mindig előrendeltem és akkor az ugyanúgy történt, mint egy rendes megrendelésnél, csak nem másnap vagy két nap múlva szállítják ki, hanem megjelenés napján.

Fogyatékosságod másnap nyilvánul meg, szerencsére az internetbe olyan ügyesen szálltál be, mint Vágási Feri. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#880) .LnB válasza Bad Pritt (#879) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] Hol látsz te itt előrendelést?! Nyilván előrendeltem volna ha lehet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#881) Bad Pritt válasza .LnB (#880) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Itt sehol, pont ez az. :D De pl Konzolvilágnál csomó játékot rendeltem elő.

Van egy ősi lakota indián módszer a probléma megoldására: hívd fel őket. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#882) .LnB válasza Bad Pritt (#881) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Küldtem nekik füstjeleket. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#883) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

-Elvileg már elő is lehet tölteni a játékot. Én nem tudom ezt letesztelni, de elvileg hivatalos. szerk.: Steamen tölthető. 75.5Gb De a pre-load letörli a demo-t! Szóval ezzel vigyázzatok!

-Fél hivatalos, hogy lesz FF VII Remake Cloud mod a játékhoz. Gondolom Noctis-t cseréli majd le. Fanmade mod, szóval a model-t fogja érinteni.

(#881) Bad Pritt Délelőtt írtam nekik. Visszaírtak, hogy "hamarosan" küldik az értesítést a megrendelés megerősítéséhez. Rá 5 percre küldték is.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#884) paltom


paltom
tag

Hát remélem nem a megjelenés napján fogja a GMG kiküldeni a kódot, jó lenne leszedni az én 1mb/s-es netemmel előre.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#885) .LnB válasza paltom (#884) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pedig az ilyen oldalak vagy aznap, vagy előző nap küldik ki a kulcsokat tapasztalatom szerint. 1Mb/s-mal fogod szedni egy ideig..

Egyébként, bár számokat nem tudok, de viszonylag nagy lehet a kereslet a játék iránt (pc-s változat), mert a cd galaxis tegnap már le is vette a honlapról. Szóval elfogyott az összes előrendelésben. Kíváncsi lennék ez mennyi darabot jelenthet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#886) morfondőr válasza paltom (#884) üzenetére


morfondőr
őstag

Eddig kettő játékot rendeltem elő GMG-ről: AC Origins kulcs okt. 24-én jött, a játék 27-én jelent meg, Ghost Recon Wildlands kulcs márc. 3-án jött, a játék 7-én jelent meg. Szerintem ma-holnap meg fogjuk kapni a rendelést! :K

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#887) .LnB válasza morfondőr (#886) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Vajon ez az Assassins Event ez elérhető lesz nekünk PC-seknek is valamikor?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#888) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most hívott a cd galaxis, hogy késik a Magyar szállítmány, így csak szerdán tudják küldeni a játékot. Az egész országban, késik nem csak náluk. Rendesek mert megkérdezték, hogy így is érdekel e? Mondtam nekik, hogy nem gond az az egy nap. Mit be nem vállalok azért a 25ft-os tokért. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#889) cyberkind válasza .LnB (#888) üzenetére


cyberkind
félisten

Elég sok pluszt megér neked az a totál átlagos tok, kb másfélszer annyiba veszed mint én a GMG-től. :DD

Paranormal Cocktivity

(#890) .LnB válasza cyberkind (#889) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazad van. Ezzel nem is akarok vitatkozni. Eldöntöttem, hogy nekem így kell és kész. :) Az a +1 nap meg nem számít, kinőttem már a türelmetlen korszakomat.
írok valamit privibe még, azt ide nem szabad.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#891) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hali!

Kipróbáltam a demót. Alapból a grafikát átlagosra raktam és bár az fps-em megvolt, de folyamatos volt a mikrolagg. Ez a videókártyámnak köszönhető, ugye? GTX960 2Gb. Levettem minimumra és így jó volt. Gondolom ez nem fog változni a teljesre. Volt még néhány furcsaság. Olykor egyes dolgoknak nem volt hangja (pl amikor egy kocsi ment el mellettem), meg itt-ott nem volt feliratozva a dialógus. Ezek ilyen "bugok" a demóban?

Egyébként tetszik. Az átvezetők közti töltés meg állandó xp kiírás kicsit olykor kizökkentett a sztoriból, de ez van.

Egyébként mennyi játékórát garandtál?

(#892) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Frissült a steam oldala a játéknak:

"Incorporates 3rd-party DRM: Denuvo Anti-tamper"

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#893) morfondőr válasza KisTücsök (#891) üzenetére


morfondőr
őstag

2 Gb Vram manapság már nagyon kevés, max, ha mindent low-ra állítasz és eleve jól optimalizált a játék. Microlagok pedig attól is lehetnek, hogy a memóriába nem fér el minden, ami kell. A teljes megjelenésre lehet, hogy javítanak rajta, de azért csodát ne várj! De a demó pont erre jó, hogy el tudd dönteni, hogy kell-e neked!
Arra, hogy mennyi időt lehet egy játékkal ellenni, van egy jó oldal: howlongtobeat.com

.LnB: várható volt a denuvo, mindent be akarnak biztosítani. Szerencsére ez engem nem érint, mert eredetiben fogom játszani!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#894) cyberkind válasza morfondőr (#893) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak ne legyen annyira szar a Denuvo mint az AC esetében.

Paranormal Cocktivity

(#895) .LnB válasza morfondőr (#893) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Engem sem érint, csak a magyar "gamer online sajtó" néhol lehozta, hogy védelem nélkül jön. EULA alapján erre következtettek páran. Én direkt nem is írtam ide erről. De most végre itt a hivatalos cáfolat.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#896) morfondőr válasza cyberkind (#894) üzenetére


morfondőr
őstag

Az ubis ügy, itt szvsz máshogy lesz megoldva, kivéve, ha ubitól vettek példát, mert végső soron nekik bevált, több hónapig tartott feltörni. Egyébként nekem az AC-vel sem volt gondom, alapvetően jól futott, pár apró akadástól meg még nem megyek a falnak.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#897) cyberkind válasza morfondőr (#896) üzenetére


cyberkind
félisten

Az a cpu terheltség katasztrófa, igen, sok az npc és társai de mindegyik hülye mint a tök, erre fel 100%-os terhelésem is volt.

Paranormal Cocktivity

(#898) .LnB válasza cyberkind (#897) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De ott a Denuvo-n kívül volt VMProtect is, az ette a CPU-t.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#899) cyberkind válasza .LnB (#898) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, azt tudom, hogy ott minimum 2 dolog védi a játékot, de akkor is, még a tökéletesen sikerült Doom-nál is visszafogta a Denuvo a játékot, igaz nem annyira, de ha ott ilyen volt akkor egy rosszabb portnál mi jöhet?

Paranormal Cocktivity

(#900) paltom


paltom
tag

nem 100%, de egy fórumon olvastam hogy a preloadot ha leszedi az ember és beleteszi a demo exe-et akkor elindul a teljes játék...

Ryzen 5 3600, RTX 3070

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.