Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Wellin9


Wellin9
tag

Köszönöm a válaszokat.
Közben rájöttem,hogy teljesen értelmetlenül fogalmaztam,még tegnap este.Igazából az lett volna a kérdésem,hogy eddig az összes royal arms,valamilyen main questhez volt kötve,csak arra vagyok kíváncsi,hogy van-e olyan,ami elkerülheti-e a figyelmemet ?

(#602) ldave válasza Wellin9 (#601) üzenetére


ldave
félisten

Á, egy sima, csak a főküldetésre koncetráló végigjátszás nem tartalmazza az összes royal arms megszerzését.

A Slime draws near! Command?

(#603) Snike válasza ldave (#602) üzenetére


Snike
aktív tag

Igen, a kollégának igaza van.

Egyébként a Hunter küldetések egy része elvisz a fegyver lelőhelyére.
A nehezen megszerezhetőére is! :)

És érdemes végigtolni az összes hunter küldit (10.szintű leszel a végén), mert kapsz érte tárgyat (nemcsak Gil-t)

PS5, mert az jó! :)

(#604) KaitouP


KaitouP
veterán

Lehetséges hogy jön egy Ardyn DLC is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#605) echterion válasza KaitouP (#604) üzenetére


echterion
nagyúr

Támogatom, mindenképp érdemes lenne körüljárni egy nagyobb DLC-ben az ide vezető okokat, érdekes lenne szerintem. Illetve én még el tudok képzelni egy másikat is: Aranea története is érdekes lehetni kicsit kibogozva.

Mellesleg ma tök véletlenül megjelent egy éjjel a csaj (mármint Aranea :)) ), miközben Hammerhead mellett csinálgattam a hunter küldiket, megjelent az egyik kincsesláda mellett egy Red Giant, aztán egy birodalmi repülő, amiből kiugrott a leányzó és segített lenyomni a démont, majd egy rövid köszönéssel távozott. Érdekes volt, na.

**********

(#606) oriic válasza echterion (#605) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Érdekes volt, na."

Nálam minden nagyobb csatában megjelent. :D

A DLC ötlete érdekes, szívesen megismerném Ardyn sztoriját részletesebben.

Live-Die-Respawn

(#607) KaitouP válasza echterion (#605) üzenetére


KaitouP
veterán

Szerintem is jöjjön csak, Ardyn történetét amúgy is alig (sőt, inkább semennyire) magyarázza el a játék, sok mindennek utána kellett olvasnunk. Bár ez szerintem Season Pass -on kívül jön, ha jön. :D

Neked is tetszik Aranea, mi? :D :)) :P Helyes teremtés. :D
Közbe-közbe ja, megjelenik, és besegít a csatákban.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#608) Snike válasza oriic (#606) üzenetére


Snike
aktív tag

Ezt hogyan értéttek el?

Nekem egyszer se jött, (vagy lehet hogy jött csak mire odaért volna lenyomtam a szörnyet?) :(
Amúgy van még spéci hunter küldetés? (nem volt rossz az az 500 AP)

PS5, mert az jó! :)

(#609) echterion


echterion
nagyúr

A horgászatnál a halak akasztásának van valami extra trükkje? Mert nagyon sokszor elkezd a piros csík növekedni, majd egyszer csak otthagyja a halacska. Az se számít, hogy most néha megmozgatom a csalit vagy hagyom egy helyben. Tök randomnak tűnik nekem.

**********

(#610) KaitouP válasza echterion (#609) üzenetére


KaitouP
veterán

Figyeld a csíkot hogyan növekszik, én mindig bedobom neki, és lazán húzogatom vissza. 70% -ban beválik, de néha megesik hogy megunja és otthagyja, pedig majdnem végigér a csík.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#611) echterion válasza KaitouP (#610) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, ezt csinálom én is, de tök esetlegesnek tűnik. De akkor nem csak nálam ilyen. Mondhatni, nem az én készülékemben van a hiba. :))

**********

(#612) Snike válasza echterion (#611) üzenetére


Snike
aktív tag

probálj más csalival pecázni

PS5, mert az jó! :)

(#613) ldave válasza Snike (#612) üzenetére


ldave
félisten

Jaja, minden csalinál írja, hogy melyik halhoz az ideális.

A Slime draws near! Command?

(#614) echterion válasza ldave (#613) üzenetére


echterion
nagyúr

Azt tudom, de azt honnan tudom, hogy melyik pecahelynél milyen hal van?

**********

(#615) ldave válasza echterion (#614) üzenetére


ldave
félisten

Van ahol ki van írva, de leginkább csak próbálgatással :)

A Slime draws near! Command?

(#616) echterion válasza ldave (#615) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, akkor ez lesz a leguncsibb, legtöbb időt elszedő acsi ebben a játékban.

Más: Costlemark Tower-ben kicsit megizzadtam, háromszor kellet az uccsó főboss előtti négyest lecsapnom, mire rájöttem a titkára. Itt is jött többször is a summon parancs, de mindig csak ugyanazt az egyet híva Noct. Ezt lehet befolyásolni, hogy melyik jöjjön? Mert még eddig mindig csak ez az egy jött (az a villámos manus).

**********

(#617) ldave válasza echterion (#616) üzenetére


ldave
félisten

Ha jól tudom, akkor területtől és harctól függ, hogy melyik summon jön.

A Slime draws near! Command?

(#618) Snike


Snike
aktív tag

Mikor jön a Promto-s küldetés?
Máj. vége?

PS5, mert az jó! :)

(#619) Snike


Snike
aktív tag

ápr. 27-től elérhető lesz az Afrosword.
Afrojack hifi-hangfal alakú kardja ami új zenét tartalmazz (Afrojack zenéjét).

Miért tesznek bele ilyeneket? :(

PS5, mert az jó! :)

(#620) ldave válasza Snike (#619) üzenetére


ldave
félisten

Kevesebb nem lesz tőle a játék, ingyen van, nem látok problémát.

A Slime draws near! Command?

(#621) KaitouP válasza Snike (#618) üzenetére


KaitouP
veterán

Júniusban.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#622) Snike


Snike
aktív tag

Van most valami Timed Quest(hunt)?

PS5, mert az jó! :)

(#623) echterion válasza Snike (#622) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem láttam ilyet most, pedig minden nap belépek, hogy letudjam a fishing trophy-t. Ma végre befejeztem, a főzéssel együtt, úgyhogy már nem sok van a platinához: három fegyó, a 9-es survival feltornászása és a nagy teknős.

Más: Fallgrove-ot kipucoltam, de csak később vettem észre, hogy van ilyen hunt. Ilyenkor azt meg tudom még egyszer csinálni? Most felvettem, de ugye a skill-eket húztam, nem foglalkoztam vele.

**********

(#624) KaitouP válasza Snike (#622) üzenetére


KaitouP
veterán

Múltkor ideiglenesen leállították, kb. mikor jött a DLC, azóta semmi, pedig én is néztem.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#625) Snike válasza echterion (#623) üzenetére


Snike
aktív tag

Az étteremben lévő Hunt-ot akárhányszor megcsinálhatod,
ha jól emlékszem másodjára már kevesebbet kapsz érte

PS5, mert az jó! :)

(#626) echterion válasza Snike (#625) üzenetére


echterion
nagyúr

Aha, értem. Akkor visszamegyek még egyszer kipucolni. Elsőre se volt olyan egyszerű, vagyis inkább időigényes volt, de most már legalább tudom, mire számítsak.

**********

(#627) Snike válasza echterion (#626) üzenetére


Snike
aktív tag

A Hunt nem a szörnyre vonatkozik aki a tologatni való ajtók mögötti helyszinene van?

Ha már egyszer kipucoltad, akkor a kockatologatos részig tiszta utad lesz.

PS5, mert az jó! :)

(#628) echterion válasza Snike (#627) üzenetére


echterion
nagyúr

Az uccsó boss-ra vonatkozik. Az respawn-olhat? Meg a többiben is?

**********

(#629) Snike válasza echterion (#628) üzenetére


Snike
aktív tag

Jabberwock újra éled, ha újra kéred a huntot.

PS5, mert az jó! :)

(#630) echterion válasza Snike (#629) üzenetére


echterion
nagyúr

Zsír, köszi. Akkor levágom újból, csak a hecc kedvéért (meg a 100%-os exp kajához is kell :)) ).

**********

(#631) KaitouP


KaitouP
veterán

Játékon belül a Special fül alatt tart a SE egy közvélemény kutatást arról, hogy milyen tartalmat szeretnénk látni a jövőbeli frissítésekben. Lehet szavazni extra sztori tartalommal, játszható karakterekre, egyebekre. Csak egyszer lehet szavazni, és megváltoztatni sem lehet, gondolja át tehát mindenki.

Több jó is van egyébként, kár hogy csak egyet lehet. Mindenesetre én leadtam a voksom, aztán meglátjuk. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#632) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

A fishing skillt hogyan lehet leggyorsabban felhúzni?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#633) Rigormortiis válasza echterion (#623) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ezekkel a huntokkal nekem is kivan a tököm. Annyira nem jók ezek a dungeonök, hogy többször átmenjek rajtuk. No nem a nehézség miatt. Hanem mert többségük simán csak idegesítő. Nekem épp elég, hogy a secret részekre visszamenjek. Bár igazából minek.

Komolyan, egyszer odamentem Cidhez fegyvert húzni, erre odaadta az ultima bladet. Komolyan ennyire kezsüelre kellett csinálni, hogy csak úgy odaadja. Ezzel, meg egy jó kajálással negyed óra alatt lement Adamantiose 70es partyval.

Az egy dolog, hogy a sorozat legsemmitmondóbb sztoriját és karaktereit lapátolták össze. De hogy ennyire könnyű is lett...

Nagyon várom már a 12 remasteredjét. Játékmenetileg a legjobb rész volt, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#634) ldave válasza Rigormortiis (#632) üzenetére


ldave
félisten

Nincs semmilyen trükk, csak simán fogni kell a halakat :( Sokat segít egy jó bot.

A Slime draws near! Command?

(#635) Snike válasza Rigormortiis (#633) üzenetére


Snike
aktív tag

Cid-nek alapanyagot kell vinni a fejlesztésre. Az neked megvolt akkor már.
Illetve kér 1-2 napot amíg elkészül. Ilyenkor reggel telefonon hív, hogy jöhetsz! (ilyen nem történt?) amúgy ultima bladen kivül vannak sokkal jobbak! :)

Mikor jön az új dlc?

PS5, mert az jó! :)

(#636) KaitouP válasza Snike (#635) üzenetére


KaitouP
veterán

Korábban már írtam talán, de amúgy június.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#637) Rigormortiis válasza Snike (#635) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Igen, most talán már csak 2 secret dungeon van hátra vagy nem tudom, mert ahol most vagyok már vagy 6 tábor is volt, de még nem látom a végét :D

De valami istentelenul elcseszettek ezek a titkos dungeonok. Komolyan mindegyik cso ugyanugy nez ki. Ugyanolyan sehogy. Most már megcsinálgatom, mert kivancsi vagyok, meg ugyis huzni kell meg Gladio skilljét, de...pffff...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#638) KaitouP válasza Rigormortiis (#637) üzenetére


KaitouP
veterán

Mennyit fogsz te még szentségelni annál a bizonyos, elég rejtett dungeon-nél... :K ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#639) ldave


ldave
félisten

Hát igen, az FF XV dungeon dizájnja így utólag a béka segge alatt van. Amilyen érdekes és részletgazdag a fenti világ, olyan unalmas és buta az összes dungeon pálya....

A Slime draws near! Command?

(#640) Rigormortiis válasza KaitouP (#638) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem az a baj, hogy nehezek a harcok, mert nem. Csak eleve mocskos idegesítőek.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#641) KaitouP válasza Rigormortiis (#640) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem akarok spoilerezni, de az a dungeon eltér a többitől az ottani teendőket tekintve. És az lesz majd baromi idegesítő. :D Nem könnyű rátalálni sem, járj nyitott szemmel. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#642) Rigormortiis válasza ldave (#639) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ahhoz képest, hogy mennyi ideig, és feltételezhetően mekkora büdzséből készült...így azért sovány, főleg az endgame tartalom. Nem akarok itt Vicserezni, de hát így, hogy ennyire elkezsüelesítették és sandboxosították, bizony a Vicserrel kerültek egy ligába, és hát nincs olyan pontja, amiben még csak meg tudná közelíteni is.

Amúgy a japán játékfejlesztések amennyire mentek a ps2 érában, annyira leáldozott nekik mostanra.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#643) ldave válasza Rigormortiis (#642) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem amit kaptunk FF XV az max 2-3 évig volt fejlesztés alatt, alig van köze a korábbi dolgokhoz.

Animációban viszont talán a legjobb játék, ami láttam, nagyon élethű, részletgazdag, aprólékos. Ilyen szempontból ott van az élmezőnyben. A tartalom már más kérdés :(

Amúgy a japán játékipar most kezd újra magára találni, lásd Nier Automata, Nioh, Persona. Szerintem szép jövő előtt állunk.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#644) Rigormortiis válasza ldave (#643) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A Nierre kivancsi vagyok, az elozo reszt sokat nyustoltem. Akárhogy is, a Final 15 jo jatek, csak ff-nek nem kene hivni :D Olyan, mint a Battlefield Hardline vagy az MGS Phantom Pain. Nem rossz, csak köze nincs a nevéhez.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#645) KaitouP válasza Rigormortiis (#644) üzenetére


KaitouP
veterán

Meg akarták fogni az új játékosokat is az XV -vel. Önmagában nem is rossz játék, -tök jó hogy filmmel (ami korunk legcsodálatosabb animációsa) és amimével is kiegészítették, egyszerűen a tartalom hiánya az ami komoly probléma - de ezt az egész játékiparban megfigyelni: sovány alapjáték, rengeteg DLC.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#646) Rigormortiis válasza KaitouP (#645) üzenetére


Rigormortiis
addikt

De ha már dlc, akkor ne ilyen teljesen különálló, 1 ora alatt kitolható valamit adjanak, hanem mondjuk egy, az alapjátékba illeszkedő dolgot, egy új fejezetet vagy dungeont.

És igen, a Kingsglaive. Technikailag tényleg gyönyörű, de azért ez is, ahogy a XV, a sztori szintjén vérzik el. Ami kb 5 mondatban összefoglalható.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#647) KaitouP válasza Rigormortiis (#646) üzenetére


KaitouP
veterán

Sztoriban sincs semmi gondja szerintem a filmnek, bár ízlés kérdése. Nem egy FF VII szint de érthető, csavaros, van személyisége a karaktereknek, stb. És baromi EPIC.

DLC meg... Hát ez 2017 játékipara. Kevés címet tudok említeni ahol a DLC ténylegesen kiegészítő tartalom ami többet nyújt egy óránál, és nem valami az alapjátékból.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#648) Snike


Snike
aktív tag

Az utolsó kulcsos dungeon tényleg idegesítő,
Nem hogy nincs tárgyhasználat de még elég hosszú is. és a 30. szintnél kezd bedurvulni...
Helaing infused spell nélkül ne menj le, mert máskép nem tudsz gyógyulni. (ha a karaktereknél ki van fejlsztve a gyógyítás, akkor adnak gyógyitalt)

Én bizom a dlck-ben. Van néhány helyszin amit megnyithatnának (extra tartalommal):
- inmsonia,
- vasuti sinek meletti helyszínek,
- sziget(ek),
- a térkép sarkai.

Illetve mit takar az mmprg-vé való válás?

A sok százezr AP-t adó hunt küldetések véget értek?

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

(#649) zsotesz81 válasza Rigormortiis (#646) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Én amikor megnéztem a filmet, azonnal elkapott a láz, már játszani akartam a játékkal, sajnos végül nekem is csalódás lett. Egyébként van egy olyan érzésem, hogy ez most egy amolyan szárnypróbálgatás volt a nyílt világú stílusban és majd a következő rész lesz jó.

(#650) Rigormortiis válasza zsotesz81 (#649) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Számomra -szigorúan játékmenetileg, harcrendszerileg- a mai napig a 12 az etalon.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.