Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Műfaj: TPS, open-world RPG
Fejlesztő, kiadó: Square Enix
Megjelenés: 2016.11.29

A Final Fantasy XV Eos világára kalauzolja el a játékosokat, egy olyan helyre, ahol varázslat és gépek egyszerűen megférnek egymás mellett. A történet szerint a világ legnagyobb birodalma, Niflheim leigázott már minden más országot, kivéve Lucist, köszönhetően a parányi királyság mágikus kristályának, aminek segítségével a mindenkori uralkodó áthatolhatatlan védelmet biztosíthat földje számára, cserébe egészsége gyorsabb ütemben romlik.
A játék története ott veszi fel a fonalat, mikor Niflheim végül csellel beveszi Lucis kapuit, királyát megölik, így az épp országon kívül tartózkodó Noctis hercegre hárul a feladat, hogy visszaszerezze királyságát. A sztori során egyedül Noctist tudjuk közvetlenül irányítani, illetve három útitársának és barátjának harc közben adhatunk parancsokat játékosként.
A történet szempontjából fontos ökoszisztémát épített fel a Square, így a játék kezdete előbb érdemes az alábbiakat is megtekinteni a teljes élvezhetőség érdekében. Időrendi sorrendben írom, természetesen el lehet térni tőle:
Platinum Demo: Noctis fiatalkorából egy rövidke szeletet bemutató demo. A játékmenet nagy része és a harc is megegyezik a végső, nagy játék rendszerével. Nagyjából fél óra alatt végigvihető, de csak év végéig van az Xbox és PS digitális boltjainak kínálatában.
Brotherhood: Final Fantasy XV: egy órás anime filmfüzér, mely egyenként bemutatja Noctis és barátainak viszonyát visszaemlékezések során, illetve amolyan keretes szerkezetben elmeséli a herceg életének egy traumatikus élményét. Elérhető ingyen az Xbox és PS digitális boltjaiban, japán szinkronnal, angol felirattal.
Kingsglaive: Final Fantasy XV: teljes egészében animált kalandfilm, ami Lucis bukását mutatja be a Kingsglaive, a király elit kommandóscsapata szemszögéből. Főszereplője Nyx Ulric, a Glaive legnagyobb hőse, de szerepet kapnak benne a játékban feltűnő fontos karakterek is, a teljesség igénye nélkül: Regis király, Noctis apja, Lunafreya, Noctis leendő felesége és Ardyn Izunia, Niflheim kancellárja, a játék egyik főellensége. A film közvetlenül a játék története előtt játszódik, az utolsó jelenettel gyakorlatilag teljesen összekapcsolva a kontinuitást. DVD-re illetve Blu-ray-re készült alkotás, magyar szinkronnal is megjelent illetve megjelenik Ősök gyűrűje: Final Fantasy XV címmel.
Final Fantasy XV: Omen Trailer: a játékhoz többek között magyarok által is készített előzetes, mely elképesztő látványvilága mellett előrevetíti, milyen belső démonokkal fog Noctis megküzdeni a játék során.

Fontosabb előzetesek:

Final Fantasy XV - 101 Trailer: 8 percben ad betekintést a játék feature-jeibe, ismerteti a szereplőket, játékmenetet és érdekességeket.
Final Fantasy XV - Judgment Trailer - filmszerűen vágott, többnyire játékmenetből kivágott jeleneteket tartalmazó kedvcsináló.

A játékhoz elérhető egy úgynevezett Judgment Disc demo, ami sajnos csak japán digitális boltban elérhető, ennek elérésében a két konzol topikjában érdemes érdeklődni.
A játékhoz bejelentettek egy Season Passt, mely valamilyen kooperatív módot mindenképp fog tartalmazni, de más tartalmáról még nem hullott le a lepel.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2) KaitouP válasza Bad Pritt (#1) üzenetére


KaitouP
veterán

Jöjjön mááá! :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3) oriic válasza Bad Pritt (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Még pár nap, ezt már féllábon is. :) Topik mentve.

Live-Die-Respawn

(#4) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

[link]

Live megy most és éppen a leviathan harcot mutatják. TE JÓÓÓÓ ISSSTEEEEN :Y :Y :Y :Y

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#5) oriic válasza Adam_Shepard (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudod ki néz bele. :D

Live-Die-Respawn

(#6) Adam_Shepard válasza oriic (#5) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ez egy jó órás harcnak néz ki :D:D:D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#7) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Számomra egy kicsit kusza amúgy az idővonal így a Kingsglaive után. Szóval folyik a háború, hirtelen jön Niflheim kancellárja a béke ígéretével, a király belemegy, elküldi a fiát Altissiába, hogy házasodjon össze Lunával (legalábbis nekem ez esett le), aki közben pont hogy Insomniába érkezik, amiről úgy tűnik a játék alapján, hogy Noctisék nem is tudnak. A játék meg valamikor a film második fele környékén kezdődhet, vagy max tényleg közvetlenül utána, ha jól gondolom. Szóval ez nekem így nem áll össze.

A másik, amire kíváncsi leszek, hogy mennyit tartottak meg a 10 évvel ezelőtti Noctis karakterből. Én úgy gondoltam, hogy ezt a halál jövendölést kivették belőle, de az Omen előzetes óta nem vagyok benne biztos, lehet csak kicsit finomítottak rajta. Illetve kap-e bármilyen szerepet a Glaive, Glauca vagy akár Libertus.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#8) oriic válasza Bad Pritt (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem valamit félreértesz, vagy én nem vágom a dolgokat rendesen. Nilfheim bekebelezi a világot, már csak Lucis van hátra, de ugye a kristály miatt nem tudnak mit csinálni, nem lehet direktbe betámadni a világot. Eközben jön a kancellár, felajánlja a békét azzal, hogy Noctis és Luna összeházasodnak. Háttérben viszont a kristály kell nekik, anélkül leigázhatják a Lucis-t is. A király közben elküldi Noctist, hogy majd találkozzon Lunával a pusztában, csak ugye a Lunáért küldött Kingsglaive csajt megölik, így Luna mégis eljut Lucisba. A városban megtörténnek a robbanások, kitör a káosz, Glüllülü tábornok végez a királlyal, a gyűrű Lunához kerül, ő majd odaadja Noctisnak a játékban, miután a film végén kijut a városból.

A játékban tudja majd meg Noctis, hogy mi történt az apjával, de lesznek majd visszaemlékezések, ezért kapunk majd olyan CGI jeleneteket amiben pl Regis is szerepel.

Nyilván a részletek később kiderülnek majd, pl, Luna hogy kerül vissza Nilfheimbe.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#9) Adam_Shepard válasza oriic (#8) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Nem emlekszel hogy aki vegigszaladt a jatekon annak mennyi ideig tartott? A trofikat elnezve csak a dungeon lesz szintezessel vagy 40 óra.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#10) oriic válasza Adam_Shepard (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem néztem, de nem is érdekel egyelőre. :D

Live-Die-Respawn

(#11) Bad Pritt válasza oriic (#8) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A-a. Noctis már Altissiába gurult az esküvőjére, mikor lerobbantak, ezt még talán Prompto is mondja. FF wiki ezt írja:
After Lady Lunafreya Nox Fleuret is believed to have died in the attack on Lucis, Prince Noctis's party travels to see her in Altissia where to two were to be wed. Lucis was attacked by Niflheim during a treaty signing ceremony, during which Noctis and his friends—as well as Luna—were heading to Altissia for the two to get married.
Szerintem van egy gap a Kingsglaive közepén a kancellár látogatása és Luna megjelenése között, mikor Noctisék elindultak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#12) oriic válasza Bad Pritt (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A filmben az volt, hogy a király számított a támadásra, ezért küldte el Noctist Altissiába, hogy békés helyen történjen meg a házasság. Oda kellett volna vinnie Luna-t a Kingsglaive csajnak. Volt egy rész, hogy a király kéri Lunát, hogy menjen Noctishoz Altissiába, de a csaj mondja neki, hogy nem mehet, mert a birodalom követi mindenhova. Gondolom fontos lenne, hogy Noctis megkapja a gyűrűt, vélhetőleg csak azzal tudja visszafoglalni Lucis-t. A kérdés, hogy mi áll a háttérben, mert biztos lesz egy nagy csavar, plusz mint ha Gülüke tábornok normál alakban is megjelent volna az egyik trailerben, szóval ő sem halt meg. Amit nem tudok, hogy a kancellár mit keres a tengerparton, amikor Noctisékkal odaérünk.

Live-Die-Respawn

(#13) Bad Pritt válasza oriic (#12) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja erre nem is emlékeztem (mármint, hogy a herceget elküldte).

Most belefutottam egy videóba, nem néztem végig, de a cím előjel: Giant Cactuar Boss Fight
FFXIII-ban vannak még ilyen kaktusz nindzsák elvileg, nekem ez full újdonság és eléggé... érdekes. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14) oriic válasza Bad Pritt (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Cactuar már ezer éve benne van az FF szériában. :D

Live-Die-Respawn

(#15) Bad Pritt válasza oriic (#14) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez nekem eskü full kimaradt. :D Mármint így képekről ok, megvan, de soha nem találkoztam eggyel sem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#16) oriic válasza Bad Pritt (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az 1000 Needles támadás már benne volt a Final Fantasy V-ben, de a 6. résztől már maga Cactuar is szereplő lett. [link]

FF7-ben kezdő játékosként anyáztam anno miatta, aztán végül lezúztam.

__

Még 6 nap:

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#17) Bad Pritt válasza oriic (#16) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jaaa, FFXII-ből ez a jószág megvolt. :D A többire tényleg nem emlékszem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#18) ldave válasza Bad Pritt (#15) üzenetére


ldave
félisten

Régi játékokban elég ritka ellenfél volt és általában azonnal elszaladt, szóval nem volt egyszerű megölni őket. Sok-sok gil vagy xp volt értük a jutalom.

A Slime draws near! Command?

(#19) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Btw, nem tudom, hogy volt-e róla szó, de lesz vajon a játékban valami superboss? Mint anno 7. részben az Emerald, Diamond, Ruby. 9. rész óta csak a Crisis Core-t játszottam végig teljesen, így nem tudom, hogy azóta bárhol felbukkantak-e ilyen dögök.

Illetve kíváncsi vagyok, hogy lesz-e maximalizálva a HP-nk, meg a támadásunk nagysága.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#20) ldave válasza oriic (#19) üzenetére


ldave
félisten

100% hogy lesz Superboss, régóta alap (XIII-nak is minden részében volt, hozzá tartozó acsival együtt). Sebzést nem tudom, az változó hogy minként oldják meg, X-ben pl speckó fegyver kellett a 9999 limit túlütéséhez.

A Slime draws near! Command?

(#21) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Most ezt nem tudom spoilerbe kéne-e tenni, de a kocsival kapcsolatos kérdés. :)

Szóval arról tudunk valamit, hogy mikor már tud repülni a verda, akkor is csak meghatározott útvonalon tudunk vele közlekedni vagy az tényleg full free roam lesz?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#22) Adam_Shepard válasza Bad Pritt (#21) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Ahogy emlékszem erről nem volt így szó, de majdnem minden FF játékban a már majdnem end- gamenél megkapjuk a teljes bejárhatóságot. (pl a WOFF-nál is most tapasztaltam ezt)

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#23) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na már csak kevesebb mint egy nap. \o/ Holnap este 5-kor kezdés.

Live-Die-Respawn

(#24) Adam_Shepard válasza oriic (#23) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

??? Nem 29. Aktivalodik?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#25) oriic válasza Adam_Shepard (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szingapúrból vettem meg digitálisan, ott holnap 5kor már 29-e lesz. :)

Live-Die-Respawn

(#26) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#27) front3r


front3r
őstag

Mivel hamarabb meglett a játék, így játszottam vele kb 10-12 órát.
Nekem eddig bejön, de nézzétek meg hozzá a Kingsglaive-et, mert az nélkül néhány jelenet nagyon zavaros lesz benne, feltételezik, hogy láttad a filmet. Kár, hogy ezt nem említik a játék indításánál! Bár én láttam, de biztos lesznek akik nem, és ez miatt kimarad nekik egy nagy élmény, történet elem.
Amit főként kiemelnék az a harcrendszer: Nagyon élvezetes, taktikus. Ha van egy erősebb, magasabb szintű ellenfél, azt is le lehet győzni, ha okosan elkerülitek a támadásait. Úgy vettem észre hogy a hátba támadós alap taktika mindig sikeres, az ellen nem igazából tudnak védekezni.

Mivel open-world, így van benne farmolás is, de eddig nem volt benne idegesítően sok.
A karakterek között megvan a folyamatos párbeszéd, ami feldobja a játék hangulatát, változnak a párbeszédek az éppen megtörtént eseményekhez igazodva.

Tetszik, hogy a több emeletnyi magas ellenfeleknek megvan a tekintélye, ereje, hangja, így érezteti veled, hogy nem lesz egyszerű leteríteni őket.

Annak ellenére hogy erősen japán stílusú a játék, bejön, szerintem érdemes volt megvenni. Jó lesz kijátszani!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#28) Adam_Shepard válasza front3r (#27) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Azt megtudod erositenihogy a jatekot lehet ugy jatszani hogy angol felirattal es japan nyelvvel van? Ugyanitt, a sima vagy a steelbook editiont vetted meg? Kuldenel privatban kepeket rola? (Gyujtom a steelbookokat)

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#29) Bad Pritt válasza front3r (#27) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Milyen az AI? Főleg a társaké érdekelne, mennyire öngyi hajlamúak, rendszerint ez öli meg az ilyen játékokat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#30) Adam_Shepard válasza Bad Pritt (#29) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Jó, hát párral több mega phoenixet meg hi- potiont kell majd eltolni. Na bumm.

Viszont olvastam a korona update changelogját (day1 pecs) és jó sok mindent kigyomlaltak benne + a leak miatt legyalulta az elozo menteseket is.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#31) Bad Pritt válasza Adam_Shepard (#30) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Beakadnak, elkószálnak, nem csinálnak semmit, ezek baromi idegesítőek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#32) front3r válasza Bad Pritt (#29) üzenetére


front3r
őstag

Még nem vettem észre hogy sokat bénázna az AI, de nincs tökéletes mozgásuk harc közben, az biztos.
Van, hogy elhullik 1-1 társ, de róluk tudom hogy gyengébbek tőlem, így nem szoktam csodálni, ha meghalnak.
Kicsit lehet őket irányítani, és ez segít harc közben, de ez nem terjed ki mindenre, ráadásul, a skillfában még nincs minden unlockolva, ami kell majd ahhoz hogy a társak kisegítsék egymást teljes körűen.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#33) front3r válasza Adam_Shepard (#30) üzenetére


front3r
őstag

Nekem az update után megmaradt minden, ugyanott tudom folytatni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#34) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Idő előtt kitettek két tesztet:

ThisGenGaming - 7/10

Gadgets360 - 8/10

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#35) oriic válasza oriic (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gearnuke - 9/10

Live-Die-Respawn

(#36) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megjöttek a tesztek:

[link]

:C

Live-Die-Respawn

(#37) KaitouP válasza oriic (#36) üzenetére


KaitouP
veterán

Ez így nagyon jól néz ki, nem tudom milyen értékeléseket kapott anno a XIII, XIII-2 és Lightning Returns, de remélem hogy az XV egy sokkal jobb játék lett. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#38) oriic válasza KaitouP (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A 13. rész PS3-on 83 pontot kapott anno a többi platformon ilyen 65-66 pontokat. A Lightning Returns 66-69 pont között volt.

Live-Die-Respawn

(#39) KaitouP válasza oriic (#38) üzenetére


KaitouP
veterán

Aha, köszi! :) Akkor ezek szerint valóban jobban sikerült a XV. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#40) ldave


ldave
félisten

Hm, most hívtam boltot, ahol előrendeltem, azt mondták lehet hogy csúszik az itthoni forgalmazás pár napot :F Más kapott ilyen infót?

A Slime draws near! Command?

(#41) oriic válasza ldave (#40) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel Gamertechnél már kapható a játék, így ez elég nagy kamunak tűnik, hogy késik a forgalmazás.

(#42) ldave

Itthoni boltok mind ugyanabból a forrásból kapják meg elvileg.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#42) ldave válasza oriic (#41) üzenetére


ldave
félisten

Kérdés persze hogy milyen forrásból árulják. Felhívom őket.

Hívtam őket, megyek is érte :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#43) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És indul a játék. Kezdjük el. :)

Live-Die-Respawn

(#44) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

20 font a season pass. annyiért sima liba!

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#45) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Még egy live action trailer befutott a végére.

Stand Together Szokásos "részese vagy a világnak"gagyi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#46) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ignis folyton nyaggat, hogy éjszaka nem biztonságosak az utak, nem játszunk kóbor macskát. Na elküldtem anyjába, volt egy éjszakai hunt küldetésem, kocsikázok, erre egy kisebb dimenziókapunk kijön az útból egy level 30-as daemon, ami vagy 2 emelet magas és egy baromi nagy kardot cipelt... Level 10-nél mondanom sem kell, hogy esélyem nem volt. :DDD

Szóval egyelőr nem mászkálok éjszaka a vadonban. :D

Live-Die-Respawn

(#47) ldave válasza oriic (#46) üzenetére


ldave
félisten

Kéne egy spoiler tag ide a topikba.

A Slime draws near! Command?

(#48) oriic válasza ldave (#47) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerencsére semmi spoilereset nem írtam. De rákérdezek. :R

szerk:

DONE.

szerk2:

Köszi (#49) Qru. :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#49) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mostantól elérhető itt a topikban a spoiler gomb, kérlek használjátok a jövőben ha szükséges.

#nincsbennetarcsi

(#50) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Más is úgy van vele, hogy a kikötőben a riportert belefolytaná egy kanál vízbe? :D

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.