Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tudja valaki, hogy a Chapter 10 közben, vagy utána, vissza e tudok menni Altissia-ba letolni a dungeont? Most a vonatállomásról nem tudok menni sehova a világban.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1152) KaitouP válasza .LnB (#1151) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem mondom biztosra, de emlékeim szerint Ch. 13 után igen.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#1153) .LnB válasza KaitouP (#1152) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rákerestem a neten közben, csak nem írtam ide le, hogy már megvan, nem akartam hármat írni egymás után. Ott azt írták a chapter 9-től lineáris. Nem jegyezték meg a chapter 13-at, de azért reménykedem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1154) KaitouP válasza .LnB (#1153) üzenetére


KaitouP
veterán

Most én is ránéztem, egy forrás azt írja, Ch. 13 után tudsz mozogni megint szabadon. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#1155) .LnB válasza KaitouP (#1154) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Frankó, köszi! ;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1156) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Chapter 12 easter egg a két pilóta neve, Wedge és Biggs. :) Star Wars kikacsintás.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1157) KaitouP válasza .LnB (#1156) üzenetére


KaitouP
veterán

Akik ráadásul minden egyes FF részben visszatérnek. :D

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#1158) cyberkind


cyberkind
félisten

Altissa arénaharchoz van valami tipp a gyors és könnyű medal szerzéshez?

Paranormal Cocktivity

(#1159) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap beletekertem a játékba nagyjából 9 órát. Arra sem emlékszem már, hogy mikor játszottam egy héten 9 órát, nemhogy egy nap. :) Szóval eléggé ráfüggtem.

Azt csak mondom, hogy a Chapter 9 után nincs open world, a Chapter 13 ban sincs. Főleg mivel a Regalia összetörik Ez miatt előre szólok annak aki még nem jutott el oda.

Innentől kezdve áttérek full spoilerre. Remélem aki végignyomta már az jön egy kicsit dumálni erről. Szóval, ott hagytam abba, hogy az istenek és Luna leverte a burkot az épületről a Chapter 14-ben. Ahogy orii linkelte, ez nektek egy új scene, elvileg nem volt benne az alap játékban.

De nem szeretnék ennyire előre haladni. Mert a Chapter 10-ben az állomáson már ugye teljesen lineáris a játék. Ezzel nekem nem is lenne bajom. Viszont, ha beszorít egy ilyen kis területre, ahol össze vissza eltévedek, akkor miért kell beleerőltetni még két side questet oda? Fényképezgetni kell, meg Choboo-t gyűjteni.
Miért? Jó, megcsináltam mindkettőt. De ezt furcsállottam.

Ugorva kicsit, elérkeztem a Chapter 13-hoz. És hát fel kell tennem a kérdést. Hát ez mi a f*szom volt? Ez miért is kellett? Máshogy nem lehetett volna bemutatni, hogy Ardyn kísérletezett a démoni erővel? Én alapjáraton utálom az ijesztgetős játékokat. Ráadásul ezt a részt fülesben tolam (nem a tv-n). És az elején párszor rohadtul megijedtem. Nem tudom eldönteni, hogy ez miért került így a játékba. Ez megint csak egy Japán hülyeség lehet. Annyira nem vagyok mérges egyébként, de nem esett jól. Örültem, hogy vége lett.

Itt szeretnék kitérni rá, hogy mikor Noctis felveszi a Ring of the Lucii-t, akkor miért nem kell "megfelelnie a királyoknak? Mint a filmben Nyx-nek. Mert ő királyi vér?
A gyűrű ereje nem nagy cucc.
Volt aki Ignis-éket választotta? Vajon az ő útjuk is ilyen sz*patós, frusztráló?

A Capter 13 gameplay hülyesége mellett viszont a sztorija nagyon fasza. Jók az átvezetők, és érdekes a sztori. Főleg mikor kiderül, hogy Ardyn neve valójában Ardyn Lucis Caelum. Szal' rokon, csak nem vágom mennyire szoros rokona Noctis-nak. És halhatatlan. Akkor ő egy isten? Na de mindegy gondolom a végén derül még ki majd róla infó.

Aztán itt van egy iccci-piccci lyukacska a sztoriban. :D 10év. :F Há' hol volt eddig Noctis? Ez így elég wtf?!
Tudtam, hogy megváltozik majd a külseje, mert a játék elején, sőt a demoban is benne volt az a kis jelenet.
Jobban is fest a kisherceg így.

Szóval itt tartok, Chapter 14 mellékküldik. Mert persze, hogy tesznek be még ide is! Fotózni kell, fontos, mikor az egész világ sötétségben áll. :D Ráadásul meg sem tudom csinálni mert van egy kapu amihez kulcs kell. :((( Meg bázisokat kell lerombolni.. jó az már kész.

A Chapter 9-nél gondoltam, hogy ez lehet a játék csúcspontja. Igaz még nem végeztem, de szerintem igazam lesz. Az viszont fix, hogy a Chapter 13 a mélypont.

Kíváncsi vagyok mit tartogat még a játék. Ma befejezem. Imádom az egészet, de itt a végén döcög a gépezet. Ettől függetlenül nagyon pozitívan értékelem az eddigieket. :D

Szóval ldave, orii és a többiek, dumáljuk meg! :D De a végéről még ne írjatok semmit.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1160) ldave válasza .LnB (#1159) üzenetére


ldave
félisten

Hajrá, érdemben majd csak holnap este tudok válaszolni, de ha itt visszaolvasol a 2016-os írásainkra, biztos írtunk már is ezekről :)

A Slime draws near! Command?

(#1161) .LnB válasza ldave (#1160) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja, de most még nem olvasok vissza, mert ugye a vége még nekem hátravan. De ezt meg ki akartam magamból írni. :)

Jajj még valami. itt a chapter 14-ben van ez a lvl119es boss robot. Azt verjem le? Ide később vissza lehet jönni? Vagy mit szedjek össze, vagy öljek meg, amit esetleg később már nem lehet?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1162) ldave válasza .LnB (#1161) üzenetére


ldave
félisten

Az valami új dolog lehet, nekem nem rémlik ott ilyen.

A Slime draws near! Command?

(#1163) .LnB válasza ldave (#1162) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Spoileres kép: [link] ez az.

Egy portálon keresztül érkezik, Gentiana is megjelenik és mesél róla valamit, hogy nem tudták, hogy tényleg létezik ez a gép...vagy valami ilyesmi.

Na de amit kérdzetem ezen kívül? Érdemes mindent megcsinálni ott? Van valami fontos cucc amit össze szedjek? A side questek fontosak?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1164) oriic válasza .LnB (#1163) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez újdonság, emlékeim szerint az alap játékban a robot nem volt benne, szóval annyira nem hiszem hogy fontos, hogy lezúzd.

Live-Die-Respawn

(#1165) ldave válasza .LnB (#1163) üzenetére


ldave
félisten

Ha jól tudom akkor ez a Royal kiadás egyik új ellenfele.

A Slime draws near! Command?

(#1166) .LnB válasza oriic (#1164) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Oké, és vissza tudok ide később menni? Vagy csináljak meg mindent amit lehet?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1167) ldave válasza .LnB (#1166) üzenetére


ldave
félisten

Vissza tudsz.

A Slime draws near! Command?

(#1168) oriic válasza .LnB (#1166) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem már nem oszt nem szoroz, ha tudod, zúzd le. :)

Live-Die-Respawn

(#1169) .LnB válasza oriic (#1168) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért az eltartana egy ideig. Azt hiszem 58-as vagyok. Az meg 119-es. :D

A bossról: omega a neve, és sok ff játékban feltűnt már. Valami ősi civilizáció csinálta

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1170) cyberkind válasza .LnB (#1169) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez a boss olyan mint egy tücsök. :DDD

És igen, a chapter 13 egy rakás trágya, a 9 pedig a csúcspont. A 13-as fejezetnél el is gondolkoztam, hogy ezt most miért, rohadt uncsi és klisés volt, pláne ilyen God of War meg Uncharted felvezetés után.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1171) cyberkind


cyberkind
félisten

Egyébként valakinek innen sikerült kifarmolnia 3.6millió medalt erre a Magitek Generator-ra? Jobb esetben 100k-t lehet nyerni egy körrel ha ügyes az ember, de nincs is mindig ekkora szorzós állat.

Paranormal Cocktivity

(#1172) .LnB válasza cyberkind (#1170) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Japánok általában szoktak ilyet, óriási tapasztalatom mondjuk nincs, de én ezzel magyaráznám. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1173) #13056512


#13056512
törölt tag

Na én ma befejeztem. Kicsit hullámzó volt a történet minősége, de a vége szépre sikeredett. Most csak a fő küldetéseken mentem végig technika okok végett mivel már a főmenüben 97% -n volt a GPU memória kihasználtság(gtx960 2gb :DDD ).Majd az új vassal jöhet a New Game+ meg a DLC -k :K .

(#1174) cyberkind válasza .LnB (#1172) üzenetére


cyberkind
félisten

Úgy tűnik a sokszor használhatatlan kamera és ellenfél lockolás is japán, bár a Dark Souls-ban ezt egész jól megoldották, itt nem sikerült. :D

Paranormal Cocktivity

(#1175) cyberkind


cyberkind
félisten

Hányféle vége van a játéknak, csak egy?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1176) oriic válasza cyberkind (#1175) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy befejezés van csak.

Live-Die-Respawn

(#1177) cyberkind válasza oriic (#1176) üzenetére


cyberkind
félisten

Hála az égnek, köszi! :))

Paranormal Cocktivity

(#1178) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Végeztem én is, de valamit elcsesztem. Nem tudom folytatni a játékot a szabadban. Csak new game+ van. A játék írta, hogy válasszak egy mentést. Volt egy mentésem a palota előtt, azt választottam. De onnan nem tudok sehova se menni. Ilyenkor mi van?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1179) .LnB válasza .LnB (#1178) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó, megvan, megoldottam. De ha megnézitek a két üzenet között eltelt időt.. :D Letoltam újra a végjátékot a palotában meg ilyesmi. Kicsit bepánikoltam, pedig csak a kutyát kell hívni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1180) cyberkind válasza .LnB (#1179) üzenetére


cyberkind
félisten

Úgy tűnik neked nagyon tetszett a vége. ;] Amúgy én már Altissa-ban hívtam Umbra-t és mentem vissza. :DD Megvan a kocsi? :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1181) KaitouP


KaitouP
veterán

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#1182) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor álljon itt tőlem egy értékelés a sztoriról, és 50 órányi játékról. Először egy személyes kis monológ. Én ritkán várok játékot nagyon. Sokszor várok játékokat persze, de kiemelten ritkán. Az utóbbi időben a Metal Gear Solid 5, a The Division, és ez az FFXV volt ilyen. Sajnos nem vagyok nagy FF-es. Csak a VIII-cal és a XII-vel játszottam egy picivel többet, de talán végig sem játszottam őket. Ez valószínűleg azért van mert én mindig is a PC-re szavaztam a konzolok helyett. :( Pedig tudom mekkora franchise, és úgy vallom, ha valaki igazi kockának vallja magát, akkor ilyen játéksorozatokat nem hagyhat ki. Mert az igényes kockáknak akkor lehet releváns véleménye, ha ezeket is megtapasztalja. Nem a Cod, meg a FarCry-ok után alakul ki valakinek a releváns rálátása a játékiparra. A XV-öt, a Kingsglaive film megnézése (később többszöri megnézése) után vártam. És látható is volt, hogy mennyire várom. :) Türelmes voltam 2016 novembere óta.

Sok helyen olvastam, sokan, köztük ti is itt írtátok, hogy nem annyira jó. És a sztori, a lyukak benne, érthetetlen sok helyen. Páran próbáltátok is fékezni a hype-omat, hogy ennyire ne legyek lelkes mert csalódni fogok.
És én nem értem miért? Ez a játék szerintem fantasztikus volt. Az elejétől, a végéig. Egy pici kiingás volt, de az semmi. Én borzasztóan élveztem ezt az 50 órát. A sztori nagyon szép, monumentális történet, remek lezárással. Nekem kerek a sztori. Egy rész kivételével amit gondolom szándékosan nem mutattak meg nekünk, az, hogy mi történt a 10 év alatt. Hajime Tabata lenyilatkozta, hogy 2018-ban sztori központú DLC-k fognak megjelenni. Szóval azt a lyukat leszámítva, nekem kerek a sztori. Lehet a Royal Edition ennyit változott volna a 2016-os verzióhoz képest? Nekem nagyon tetszett a vége, az, hogy nem teljesen happy end. De el lett mondva, hogy Lucis ősi királyainak segítségének mindig ára van. Viszont Luna korai halála nagyon meglepett. Igaz én azt sem hittem, hogy itt bárki meghalna a főszereplők közül. Ardyn Lucis Caelum története is nagyon király. És milyen érdekes, hogy a filmben nem is sejthető. Ő az ősi gyógyító, aki 2000 éves.. Szerintem nagyon rendben volt a történet. És milyen érdekes, hogy pont a chapter 13 tesz a legtöbbet a sztorihoz. A frigy pedig a "mennyben" az gyönyörű, ahogy az is amikor Eos-ra visszatér a világosság. ldave írta nekem, hogy ne hasonlítsam a játékot a Witcher 3-hoz mert akkor garantált a csalódás. Nem, simán lehet hozzá hasonlítani. Igaz számomra még mindig az az etalon.
Ami számomra nagy különbség a két játék között, az a mellékküldetések. És ennyi. Persze teljesen más a két játék, más érzéseket vált ki. Ugyanakkor számomra fontos szempont az, hogy magával ragadjon és szórakoztasson a játék. És ezt a FF megtette, nem is akárhogy.

Eos világa meseszép. Néhány viskót leszámítva szerintem ennek a térképnek nincs olyan eleme, aminek ne lenne valami funkciója. Rettentő részletesen, és okosan felépített világot kapunk. Ami nagy is. Emlékszem a Chapter 1-ben nézegettem a térkép méretét, hogy hát annyira nem nagy. Aztán mikor egyre jobban kezdtem bejárni a világot akkor éreztem, hogy bizony ez a világ hatalmas! Az első hely ami letaglózott az ez volt: [link]. Aztán Lestallum is egy igazi kis hangulatbomba. Csak úgy mint a romokban álló Insomnia. De az igazi áll leejtős helyszín az Altissia!! Nekem a legszebb helyszín ahol valaha videojátékban jártam. Letaglózott az a hely, csak bámultam sokszor percekig. És itt rá is térnék a látványra. Mert ez a történet, ilyen megjelenítés mellett ennyire csodálatos. Itt billenünk át azon a ponton, hogy egy ideig a videojátékok, főleg az FF-ek a képzeletünkre is építettek egy-egy epikus jelenetnél. Na itt már nem, itt úgy van megjelenítve az egész, hogy már a kép amit látunk az is ámulatba ejtő. És ez az egész játékra igaz. A grafika itt rengeteget hozzátesz, olyan eszköz ami nem csak egy kis pluszt jelent, hanem pontosan olyan fontos része a játéknak mint a történet, és a játékmechanika. Ez a játék az egyik legszebb amit valaha megalkottak. Mind művészileg, mind technikailag. Sajnos a hangokról sokat nem tudok. Amikor tv-n nyomtam akkor a harcok kivételével halk volt, ha harcoltam akkor meg üvöltött a tv. Az meg zavarta a családot... Mikor fülessel toltam akkor nagyon rendben volt. Az viszont nem sok idő volt. Viszont! Az angol szinkron szerintem szar. Sokszor volt "lélektelen, érzelemmentes" egy egy dialógus. Ezen rendesen megakadt a fülem. Technikai oldalról nálam a játék rengetegszer összeomlott, de úgy, hogy vele együtt a vga driverem is. Ez okozott nem kevés kellemetlen percet. És a gépigénye sem baráti. Csak 1-2 beállítást voltam hajlandó lejjebb venni a grafikán, nem volt komolyabb baj így se, de nem volt fix 60fps mindig. A harcrendszer, az utazás nekem bejött. A sok apró kis dolgok, beszólások, mozdulatok mind a helyén vannak. Sok kis apróság van a játékban, amiről látszik, hogy nem csak egy futószalagon gyártott cím, látszik a gondoskodás, az odafigyelés.

Kicsit keveslem az eddigi 50 órámat, remélem lesz még minimum még egyszer ennyi. Most folytatom a barangolást, kifarmolom a dolgokat, lenyomom a dungeon-okat és ott vannak még a DLC-k is. Pont olyan lelkesen várom most is, hogy játszhassak mint a legelső indításkor.

Tegnap volt nem kis para, hogy figyelmetlen voltam, és nem tudtam, hogy lehet visszautazni az időben.
Én azt hittem nem csak Noctis ruháját kapjuk meg, hanem a +10éves arcát is használhatjuk majd. Nekem az szimpatikusabb. Így, hogy időutazással van megmagyarázva a dolog, így viszont érthető, hogy miért nem.

Nem fogok pontozni, de nálam oda került a The Witcher 3, Metal Gear Solid széria mellé a kiemelten kedvenc játékok közé.

És itt szeretném feltenni a kérdést, hogy nektek hol siklott félre a sztori vagy a játék amiért nem szerettétek annyira? Erre tényleg nagyon kíváncsi vagyok.

A konzolosoknak belinkelem a galériámat, a végigjátszás alatt 1662 képet mentettem. Akit érdekel, nézze át, hátha találtok különbségeket az alap játékhoz képest. [link]

(#1180) cyberkind "Úgy tűnik neked nagyon tetszett a vége" Konkrétan úgy volt, hogy elsőre is mikor levertem Ifrit-et, kifagyott a játék. Szóval azt a boss-t tegnap 3x vertem le.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1183) cyberkind válasza .LnB (#1182) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is így látom ahogy te, illetve azon gondolkoztam, hogy nekem/nekünk azért tetszhet nagyon a játék szinte mindene mert nem vagyunk FF fanok, és nem igazán toltuk egyiket se? Nem hittem volna de ahogy beindult a daráló Altissa-tól kezdve az magával ragadó, én nem nagyon tudtam letenni amíg a végére nem értem, és hát a vége, meg a közben lévő baráti, emberei dolgok, tényleg gyönyörű és szép volt ez mindenhogy, pont most írtam ismerősnek, hogy legalább úgy hat rám a sztorija mint a Witcher 3-nak, az pedig nagy szó.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1184) .LnB válasza cyberkind (#1183) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha szigorúan a Witcher 3 fő sztorivonalát nézzük, akkor nekem ez jobban tetszett mint a Witcher 3. A Witcher naturalistább, ember központúbb. Ott jobban ki vannak fejtve a kapcsolatok Ciri-vel, Yenn-nel.. Viszont nem annyira epikus. Az FF XV egy gyönyörű mese a hercegről és először azt hittem, a hercegnő szerelméről.
De nem, a herceg önfeláldozásáról és a barátairól.
Nekem jobban bejött ez az epikusabb sztori. Az istenekkel, a kristállyal és úgy mindennel együtt. Viszont a Witcher-ben ott vannak a mellékküldetések, a többféle befejezés.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1185) oriic válasza .LnB (#1182) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na helyes, tudtam hogy tetszeni fog végül. :C A sztori vége nekem már azért is volt anno WTF és egyben WOW, mert bár happy end minden, de a készítők konkrétan képesek voltak minden főszereplőt kinyírni. :Y

A 10 éves dologra elvileg a Comrades coop kiegészítő ad valamelyest választ, ott visszatér egy Kingsglaive-es szereplő is. (Egy bár multis mód, van sztorija)

Live-Die-Respawn

(#1186) .LnB válasza oriic (#1185) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont ezért is jó, meg merték húzni, és illik is az egészbe.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1187) KaitouP válasza .LnB (#1182) üzenetére


KaitouP
veterán

És itt szeretném feltenni a kérdést, hogy nektek hol siklott félre a sztori vagy a játék amiért nem szerettétek annyira? Erre tényleg nagyon kíváncsi vagyok.

Elsősorban gratulálni szeretnék a végigjátszsáshoz. :) Másodsorban, a kérdésedre válaszolva megpróbálom érthetően vázolni, miért nem volt jó ez a rész (legalábbis számomra, de sajnos nem vagyok vele egyedül, a nagy fanok, mint én is - szerintem állok olyan kapcsolatban az FF játékokkal hogy mondhassak ilyet magamra - is nagyon ekézik a játékot, és okkal), természetesen erről nem akarlak meggyőzni, mert minden ember egy külön ízlés, az ízléssel pedig nem lehet, és nem is akarok vitatkozni. :)

Nem titkoltan az XV egy olyan játék, ami az újoncokat célozza meg, azokat akik eddig nem játszottak Final Fantasy játékkal. Start -nál mindig szembekapod a "A Final Fantasy for fans and first timers." vagy valami ilyesmi feliratot. Ebből a "fans" szót <--- emilyen módon át is húznám. Nem, ez a játék egyáltalán nem a rajongóknak szólt, ez a játék szembement azzal amit a rajongók egy FF játékban látnának, és úgy amit a széria képviselt az XII részig bezárólag.

Rengeteg minden dolgot fel kéne sorolni ami ebben a játékban nem volt meg, így inkább egy szóval jellemezném az egészet: vérszegény, de súlyosan. Alig érdekes karakterek, rövid, szarul felépített sztori tele lyukakkal, "egyszínű" világ, óvodás szinten lévő harcrendszer (De komolyan, nézzünk már meg egy FF VII, IX, X, XII részt, minden karakter más kasztot képvisel, az egyik mage, white mage, warrior, stb., és kasztonként MILLIÓ dolgot tudnak, és tanulnak a játékok során, az XV alap sztorijának hosszúsága kevés kvázi egy karakter kitapasztalásához...), repetitív mellékküldetések, és... na és most fulladok bele a negatív dolgokba, és tartok ott hogy lehet nem adom át jól, miért nem jó az XV.

Ezért azt mondom, ülj le egy VII elé. Régi a grafika, de elég sajátos, ha ezt el tudod fogadni, olyan élményben lesz részed, amit a mai napig nem hogy Final Fantasy, de kevés más játék tudna neked adni. Aztán ha esetleg végigjátszod, értékeld újra amit az XV -ben láttál, bár tetszett neked ez a rész, de ha a VII is tetszene, nagy összeget tennék rá, hogy a XV -t utólag lejjebb értékelnéd.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#1188) KaitouP válasza KaitouP (#1187) üzenetére


KaitouP
veterán

Szerk.:

Egy pozitívumot is szeretnék azért a játékról mondani, az pedig nem más, mint a ZENE. Gyönyörűek, és nagyon érzelmes dalokat sikerült komponálni a játékhoz, ez mindenképpen egy jó pont.

Annyira megihlettek, hogy életem első AMV -jét is a játék egyik zenéjével készítettem el a Brotherhood animehez, amivel egy előkelő 10. helyet sikerült elérni MondoCon -on. :)) Első AMV -ként nyilván nem olyan jó, pont ezzel az egésszel vágtam bele a videóvágásba, de 37 nevezésből a 10. hely azért nem rossz. :D

Szerk 2.: Most meg őstag lettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#1189) .LnB válasza KaitouP (#1187) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, ezért is írtam le, hogy én nem, számítok FF fan-nak. Gondoltam, hogy ez az elsődleges ok. Ezt sajnálom is ti miattatok, de magam részéről meg örülök, mert nekem nagyon tetszett.

Viszont a játék PS-en 81, PC-n 84-en áll a metacritic-en. És itt a Pc-s verzióra térnék csak ki. Ez a játék így 2018-ban PC-n csak 84-et érdemel? Szerintem nagyon nem. Ez a játék 90 fölötti. Bőven. Persze a Metacritic csak egy példa. Általánosságban amiket olvastam, hallottam az is ilyen képet fest a játékról. Holott ez a játék akkor amikor a nép a huszadik AC-re, meg az ötödik FarCry-ra izgul és egy szaros Pubg levesz mindenkit a lábáról, akkor ez a játék kiemelkedőnek számít. Tartalmilag, minőségileg, és minden szempontból. És nekem nehogy azt mondja valaki, hogy a PC-s játékos társadalom hirtelen FF szakértő lett, és ők is a régebbi részhez mérik a játékot, azért ez az általános vélemény. Remélem érted/értitek mit akarok mondani. A fanokat teljes mértékben megértem, de ők leginkább konzolon játszanak. Szóval PC-n egy ilyen játékot a mennybe kellene emelni! Átolvasva a magyar teszteket is ez jön le, PC-s tesz nagyon nincs is.

Szal' én ezt nem értem. Itt a topikban is voltunk ketten (hárman)? Persze ettől nekem nem lesz rosszabb az élmény.
Igaz, van egy haverom, napok óta ajánlgatom neki. Ő meg azt mondja, ez neki "túl Japán". Ezzel nem tudok mit csinálni. Viszont a sajtó igazán a vállára vehette volna ezt a játékot, ha már sok esetben a szarnál szarabb játékokkal ezt megteszik. :(

Remélem az FFVII remake jön PC-re, az is alap vétel lesz. De az eredetinek most tuti nem állok neki.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1190) ldave válasza .LnB (#1189) üzenetére


ldave
félisten

Nagyjából itt írtam le, hogy mi volt az én elsődleges élményem, véleményem, amikor befejeztem a játékot: [link] [link]

A Slime draws near! Command?

(#1191) .LnB válasza ldave (#1190) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na ezeket pont olvastam még éjjel miután végeztem a sztorival. :)

Játszottam egy kicsit megint. Megvan az összes Royal Arm:

136k xp-t raktároztam el, majd leadom 3x szorzóval. :)

Mivel megvan az összes, így meghalt ő is:

Mit is mondhatnék erről a dungeon-ről. Nem volt rövid, egy ültő helyemben letotlam, de trükkös az egész. És nem akarok arcozni, de lvl 59 es Noct-tal (a többiek 57-esek), nem volt annyira vészes. Jóó azért voltak necces részek mint a 4 Iron Giant + 1 Naga, körülöttük meg 20 takony. De meglett. És kétszer beadta az isteni villámot is. Mondjuk pont nem az utolsó kettő nagy stack-nél. Azokat végig kellett vernem. :( :D Tényleg ez a legnehezebb dungeon a játékban?

Elkezdtem használni egy ékszert. Ami Noctisnak van. Azt csinálja, hogy automatikusan váltogatja a fegyvereket. Nos, ez nem volt jó mikor a Greath Sword és a három Royal Arm volt betéve. Folyamatosan "megette" az összes HP-mat a három Royal Arm. De mikor betettem Sword, Dagger, GSword, Polearm négyest, akkor hirtelen Noctis elkezdett zúzni. Baromi sok Critet üt meg ilyenek. Így toltam végig a dungeon-t.

Most ennyi, este lehet szöszmötölök majd még valamit. A Secret Tomb-okat, hogy lehet kinyitni?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1192) oriic válasza .LnB (#1191) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha gondolod nekiugorhatnál Adamantoise-nak is. ;] Ha van időd. :DDD

Live-Die-Respawn

(#1193) .LnB válasza oriic (#1192) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Próbáltam, vagyis inkább csak megnéztem mekkora. Ütöttem, de lejárt az idő. Nem is értem 2perc alatt le lehet e verni.

Válaszolhatnál a feltett kérdéseimre is amúgy néha. :)

Szek. : vagy a teknős azért mutatott nekem 2percet,mert este el megy aludni, ezért reggel kell nekiállnk leverni?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1194) KaitouP válasza .LnB (#1189) üzenetére


KaitouP
veterán

Ez a játék 90 fölötti. Bőven. Persze a Metacritic csak egy példa. Általánosságban amiket olvastam, hallottam az is ilyen képet fest a játékról. Holott ez a játék akkor amikor a nép a huszadik AC-re, meg az ötödik FarCry-ra izgul és egy szaros Pubg levesz mindenkit a lábáról, akkor ez a játék kiemelkedőnek számít. Tartalmilag, minőségileg, és minden szempontból.

Ahhoz képest mihez viszonyítjuk. Ha olyanokkal állíjuk szembe, mint például a tömegszar PUBG, akkor igen, ez a játék bőven 90 feletti. De Japánon kívül a világban úgy összességében a JRPG -k szerintem rétegműfajnak számítanak, másrészt tudjuk, hogy az emberek része a tömegvackokra ugrik (mint légy a szarra), ezért utóbbiak mindig népszerűbbek lesznek, de ez közel sem jelenti azt hogy jobbak, és igényesebbek lennének. (Elég csak a filmiparra tekinteni, Blade Runner vs. Fast and Furious. :((( )

Ha viszont az elődeivel állítjuk szembe a játékot, részemről nagyon jószívűen 55 -öt kapna, semmit többet.

Szal' én ezt nem értem. Itt a topikban is voltunk ketten (hárman)? Persze ettől nekem nem lesz rosszabb az élmény.
Igaz, van egy haverom, napok óta ajánlgatom neki. Ő meg azt mondja, ez neki "túl Japán". Ezzel nem tudok mit csinálni. Viszont a sajtó igazán a vállára vehette volna ezt a játékot, ha már sok esetben a szarnál szarabb játékokkal ezt megteszik.

Az van amire fent is kitértem, a JRPG műfaj eléggé rétegműfaj, nagyon sok embernek nem veszi be a gyomra. Viszont az XV -vel a Final Fantasy széria soha eddig nem látott módon volt "nemzetközi". Egy VII esetében még megértem ha valaki azt mondja, "nekem ez túl japán", mert a VII tényleg az, és egyébként ezért is imádom nagyon. De az XV -ben mindent úgy alakítottak, hogy olyanokhoz is eljusson a játék, akik amúgy nincsenek oda a japán dolgokért.

Remélem az FFVII remake jön PC-re, az is alap vétel lesz. De az eredetinek most tuti nem állok neki.

Az a baj hogy abban a remake -ben egy csomó minden ki fog maradni, mert a rengeteg év elteltének köszönhetően egyszerűen nem megvalósítható egy rahedli dolog.

(#1193)

Bőven több idő van a leverésére mint 2 perc, szerintem ott az lehetett hogy nyugovóra tért.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#1195) .LnB válasza oriic (#1192) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már majdnem a fél hp-ja le volt verve: [kép]

Ezzel nem tudok mit kezdeni. :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1196) KaitouP válasza .LnB (#1195) üzenetére


KaitouP
veterán

"kurvaannya.jpg" :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#1197) .LnB válasza KaitouP (#1196) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csak leírtam ami épp eszembe jutott. :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1198) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Srácok, nem tudnátok írni pár dolgot amit érdemes összeszedni így a sztori után?
Utána néztem, hogy lehet a Vault-okat kinyitni. Szerintem ma annak nekiállok. Néztem videót, hogy ki adja a kulcsot. Ezen kívül még a teknőst kellene leverni azért a 9999hp-s itemért, az nagyon kellene. De ugye az úgy nézem egy kb 2 órás fight, feltéve ha nem fagy ki a játék.

Ezeken kívül van még olyan item amit érdemes megszerezni?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1199) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

tripla komment...ez van.

Ráleltem erre a Stealing the Past quest-re a neten. És ezzel együtt a Pitioss dungeon-re. Néztem róla videót, hát az első reakcióm nagyjából ez. De rákerestem itt a topikban, és csak ldave említette. Őszintén nem tudom, hogy akarom én e azt.. :D Nyilván megnézem, de ha leesek akkor kezdhetem is elölről az egészet mi?

És amire kíváncsi vagyok, hogy PC-n működik e a gyűrűs Adamantite kill. talán az közben nem fagyna ki a game. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1200) ldave válasza .LnB (#1199) üzenetére


ldave
félisten

Pitioss remek hely, ha jól rémlik két estém ráment, mire a végére értem :D

Szerintem a fegyver küldetéseket érdemes megcsinálni, a Legendary Weapons-okra gondolok, Lestallum-ban, a végén a játék egyik legjobb fegyverét kapod.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.