Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) oriic válasza echterion (#548) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sztori content, kb ott lehetetlen meghalni. :D

Live-Die-Respawn

(#552) Snike válasza echterion (#550) üzenetére


Snike
aktív tag

Szép!
Sok munka volt vele?

PS5, mert az jó! :)

(#553) echterion válasza Snike (#552) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem volt vészes, talán 20 perc volt. Kicsit mókolni kellett vele, mert nem tökéletes a matrica, picit kisebb volt a felső és maradt az egyik oldalán egy 4-5 mm-es fekete csík, amit csak úgy tudtam eltüntetni, hogy az egyik oldalsó csíkot úgy ragasztottam fel, hogy rálóg a felső részére, és onnan hajlik le az oldalára. Illetve az alján lévő matrica mintáit is ki kellett picit igazítani ollóval, de az kevéssé volt nehéz, meg úgyse látszik.

(#551) oriic: Nem is sikerült, csak sokáig tartott a "csata". :B

**********

(#554) echterion


echterion
nagyúr

Így elcseszni egy játékot, mint ahogy ennek a végét elcseszték ezzel a gyűrűs szarakodással. Abba is hagytam egyenlőre, mert majdnem széttörtem a kontrollert. Nem gondoltam volna valaha is, hogy egy Final Fantasy ennyire fel tud idegesíteni, de ennek sikerült. Idióta szar lett ez a része, ha meg is csinálom, csak azért, hogy ki legyen végezve...már a sztori vége sem tud érdekelni. :W

**********

(#555) zsotesz81 válasza echterion (#554) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Nekem sem ez a rész lett a szívem csücske, én amióta végigvittem azóta talán kétszer játszottam még a játékkal, úgy voltam vele, hogy még a rejtett dungeon-öket meg az epic lényeket levadászom, de valahogy nem vonz vissza a játék, és nem azért mert most van más amivel tudok játszani. Január-február elég uborka szezon volt nekem játékok terén de akkor is inkább a diablo 3-ba tértem vissza.

(#556) echterion válasza zsotesz81 (#555) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, átverekedtem magam ezen a részen, most már ha minden igaz, csak a végjáték van hátra. Végülis nem volt ez olyan szörnyű, csak frusztráló, ami az eddigi FF-ekre nem volt jellemző. Vagy én változtam sokat, vagy a játék nagyon más, mint a többi. A történetvezetés is kusza kissé, de talán a végére minden kiegyenesedik.

**********

(#557) KaitouP


KaitouP
veterán

Na, "elő DLC -ként" megnéztem a Chapter 13 rész Gladiolus -ra vonatkozó részét. 20-30 perc, kicsit megtanítja Gladio -val való harcolást ami a DLC -ben is lesz majd gondolom, van boss fight Iedolas -al, itt ugya még csak Gladio és Ignis harcol vele, később az egész team a sztoriban.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#558) Snike válasza KaitouP (#557) üzenetére


Snike
aktív tag

Ma már letölthető?
Mert akkor este ránézek,

PS5, mert az jó! :)

(#559) KaitouP válasza Snike (#558) üzenetére


KaitouP
veterán

Ma lehet tölteni elvileg.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#560) ldave


ldave
félisten
LOGOUT blog

Ha most nekem nincs Ch13-ból mentésem, akkor meg se tudom nézni újrakezdés nélkül az új részeket?

A Slime draws near! Command?

(#561) KaitouP válasza ldave (#560) üzenetére


KaitouP
veterán

Hát ha egyéb változtatás is történt ch 13-ban, akkor nem, de a special menüpont alatt a ch 13 Gladio-ra és Ignis-re vonatkozó részét végig lehet játszani bármilyen mentés nélkül is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#562) echterion válasza ldave (#560) üzenetére


echterion
nagyúr

Én ugye pont ott járok és tegnap szépen lehetett volna váltani a pihenőszobákban a két vonal között A főmenüben nem tudom, ki lehet-e választani, de úgy lenne ugye logikus, mert egy ilyenért csak nem várják el, hogy újra végigtolja az ember a játékot.

**********

(#563) KaitouP


KaitouP
veterán

Most töltöm a DLC -t, 2.8 GB, kíváncsi leszek, hány óra tartalom lesz benne...

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#564) ldave válasza KaitouP (#563) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Óra? :) Ilyen bizakodó vagy?

A Slime draws near! Command?

(#565) KaitouP válasza ldave (#564) üzenetére


KaitouP
veterán

Akartam írni hogy lehet annyi se, de gondoltam pozitívan állok a dologhoz. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#566) ldave válasza KaitouP (#565) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, mióta végeztem a játékkal, egyszer még elindítottam, a karnevál alatt, de kb 10 percig bírtam. Most itt az új tartalom, de nincs sok kedvem hozzá :(

A Slime draws near! Command?

(#567) KaitouP válasza ldave (#566) üzenetére


KaitouP
veterán

Meg lehet érteni... én megnézem a DLC -t, de azért túl sokra nem számítok tőle...

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#568) KaitouP


KaitouP
veterán

Na, végig is van játszva a sztori mód, 1 óra 20 perc volt. :D
Összességében nagyon jó DLC, élvezetesebb mint helyenként az alapjáték. Szép helyszín, jó zenék, ez a kis melléktörténet is érdekes, sőt, EPIC. :)) Igazából a rövidsége az egyetlen hátránya.
A Gilgamesh -el való boss fight meg sokkal sokkal jobb volt mint Ardyn -al az alapjátékban...
A stáblista után van egy jelenet Prompto DLC -jével kapcsolatban, hogy valakire sírva fegyvert emel, kíváncsi leszek mi lesz az ő melléksztorija, ez a pár másodperces jelenet felkeltette az érdeklődésem.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#569) echterion válasza KaitouP (#568) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem néztem meg a spoiler-es részt, de köszi, meghoztad hozzá a kedvem. :R

**********

(#570) KaitouP válasza echterion (#569) üzenetére


KaitouP
veterán

Jó szórakozást! :R Majd írd meg te is a tapasztalataidat. :K

Még egy kicsi spoiler azoknak akik végigjátszották:
Van egy Score Attack mód még, arra mindjárt ránézek, meg egy extra boss fight Cor -ral. Az egyik legdurvább boss fight, ha nem a legdurvább. :DDD Kétszer futottam neki, kapsz 1 Phoenix Down -t meg azt hiszem 3 Potion -t aztán hajrá. De kétszer ledarált a csávó, szóval ezzel még lesz dolgom. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#571) Snike


Snike
aktív tag

Na én is végigtoltam a dlc-t.
1:45 -volt (de ebből 20 percet telefonáltam...)
- érdemes mindenhol tábor tűzet rakni (hozzáad a sztorihoz)
- a blokknak itt már szerepe van, Gilgamesh egyszerűen legyőzhető ezáltal,

Ja és Geni Blade-t ad, már ha nincs jobb...

PS5, mert az jó! :)

(#572) echterion válasza Snike (#571) üzenetére


echterion
nagyúr

Honnan van neked ennyi faja fegyód Gladio-nak? Nekem a Thunderbolt a legjobb, ami van és már nagyon a végén vagyok a sztorinak, csak nincs időm befejezni. Majd talán hétvégén eljutok odáig.

**********

(#573) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Adamantoise 1-hit kill: [link]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#574) ldave válasza echterion (#572) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Van olyan, ami csak a játék vége után szerezhető meg.

A Slime draws near! Command?

(#575) Snike válasza echterion (#572) üzenetére


Snike
aktív tag

- kulcsos dungeon, (a játék vége elött is teljesíthetőek)
- mesterkovács küldetések (nem tudom, h kell-e a játék vége hozzá)

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

(#577) KaitouP válasza #93035264 (#576) üzenetére


KaitouP
veterán

Ezt Google fordítóval hoztad össze? :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#579) echterion


echterion
nagyúr

No, végre a végére jutottam. Kicsit nehézkes volt nekem végig a harc, nem nagyon éreztem rá, szinte minden boss csata komoly kihívás volt nekem, több ezer gil-nyi potit kellett elhasználnom, mire a végére értem. Mellesleg 40-es szintig jutottam, a titkos tőrt is megpróbáltam megszerezni, de az a két Red Giant már elég nagy falat volt nekem, nem volt hozzá elég potim, hogy letoljam őket, plusz azt, ami utánuk jött volna még. :O
A hétvégén majd megcsinálom a Gladio-s dlc-t, meg császkálok kicsit még a világban.

[ Szerkesztve ]

**********

(#580) ldave válasza echterion (#579) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Gratula :) És hogy tetszett a játék vége? Elégedett vagy a történet lezárásával?

A Slime draws near! Command?

(#581) echterion válasza ldave (#580) üzenetére


echterion
nagyúr

Igazából jah, ha abból indulok ki, hogy a felemelkedés azt is jelentheti ez esetben, hogy megtalálják a boldogságot a felemelkedettek. Még nem nyomtam be a mentést, azt majd csak holnap fogom, így azt még nem értem, hogy hogy fog tudni Noct visszamenni a múltba, miután meghalt felemelkedett. Mert ugye ez volt ár, amit Bahamut kért az erőért, amivel elkaphatta a rosszfiút.

Szerintem még nekifutok pár trófeának, aztán meglátom, lesz-e kedvem mindet megcsinálni. A legfontosabb kérdés e tekintetben, hogy hogy tudom a lehető leggyorsabban feltápolni a karikat, hogy a Royal Arms ne legyen probléma.

[ Szerkesztve ]

**********

(#582) KaitouP válasza echterion (#581) üzenetére


KaitouP
veterán

Gyorsan tudsz majd tápolni, ha összegyűjtesz nagyobb "adag" EXP -t, és elmész vele egy bizonyos helyre pihenni, ott 3x -os szorzó van. (Direkt nem írom ki egyenlőre, hova, hátha magad szeretnéd megtalálni ezt a helyet, ha meg mégse, én vagy valaki leírja.) :)

Gratula amúgy a végigjátszáshoz! :R

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#583) KaitouP


KaitouP
veterán

Episode Kenny DLC jelenik meg nemsokára. :)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#584) oriic válasza KaitouP (#583) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD

Live-Die-Respawn

(#585) echterion


echterion
nagyúr

Az mitől lehet, hogy a játékból nem tudja megnyitni a dlc-khez a store-t? Kanadai account, magyar lemez, ez lehet a gond?

**********

(#586) Snike válasza KaitouP (#583) üzenetére


Snike
aktív tag

Tegnap már hivatalosan is posztolták, hogy ápr.1-ei tréfa volt. :)

PS5, mert az jó! :)

(#587) echterion válasza KaitouP (#582) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, ott 30k egy éjszaka, hát tuti nem megyek mostanába' oda alukálni (van vagy 2k gil-em összesen). :))
XP-t farmolni hová érdemes menni? Vagy csak hívogassak szörnyeket a puszta közepén? Ha már így végigtoltam, ki kellene csapni a nagy teknőst, ahhoz meg tápolni kellene picit.

**********

(#588) Snike válasza echterion (#581) üzenetére


Snike
aktív tag

DlC megnyitása, passz én nem tudom rá a választ.

Tárgylistát nézd meg, van-e nixperience band tárgyad. Ez nem engedi az exp-t leszámolni pihenéskor.
Mielött letáborozol, ad oda Noctisnak hogy így tud gyüjtögetni az xp-t amig el nem jutsz a 3x szorzos helyre. (30 000 Gil a szállás ott)
Pihenés után visszadhatod neki a használt cuccot.
Illetve ha fejezet közben vagy akkor elképzelehtő hogy egy fővonal lezárásakor is leszmolja az xp-t!

Gyors tápolás -> dungeon-ok felfedezése, laza 300 000 - 500 000 xp-t be lehet ott zsákolni. (és azt x3 nem rossz)
100. szint felett már az se nagyon segitett nekem :(

PS5, mert az jó! :)

(#589) Snike válasza echterion (#587) üzenetére


Snike
aktív tag

Csináld meg a hunter küldiket amit kajáldákban találsz, 20 - 30 000 gil-eket lehet kapni egyes küldikért.

A teknős egy favágos küldi (nekem az volt, kb 1 órát vett el az időmből). Keveset sebez, de te is keveset sebzed, és a program bug miatt néha azt se tudtam merre állok arccal.
Amugy a teknős gyenge pontja a szeme.

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

(#590) KaitouP válasza Snike (#586) üzenetére


KaitouP
veterán

Szerinted én nem tudtam hogy az? :U :D
Már amikor kirakták Facebook -ra, egyértelmű volt, hogy poén. (Még akkor is kételkedtem volna a valódiságában ha nem április elsején rakták volna ki.)

(#587) echterion

Snike leírt egy-két hasznos módszert. :) Szerezz minél több EXP -t, pénzt, aztán irány a hely, megéri az a 30K a 3x EXP -t. :K

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#591) echterion válasza Snike (#588) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi a tippeket. :R
Ezt a band-et majd meg kell keresnem / szereznem, mert most szerintem ilyenem nincs. A DLc valszeg a régiós eltérésből adódhat, de mindegy is igazából.

Meg találtam egy ilyet is most a neten:

"Started a new game, leveled up to like 5.

Equipped the Band, then ran around doing some side-quests, found like 4-5 Debased coins.
Ate a Multi-meat Sandwich(+20% exp), used my Coins, unequipped the Band and had a free stay at the Galdin Hotel.
Got like 15k exp and leveled up to 29 near the end of chapter 1.

Re-equipped the Nixperience Band
Now I'm in chapter 3, finished nearly every side-quest available.
I have 200k exp banked, 21 debased coins, 11 rare coins, 14 debased silverpieces. Leveled Iggy's cooking to 9, learned the +100% exp food. Crafted a bunch of expericast magic. Made 750k exp, bringing my total to 950k. Removed the Band and now it's time to sleep.....

Go to Galdin, 2x sleep bonus, 1.9 million exp tallied.
Leveled from 29 to 86. "

Szerintetek ez működhet?

[ Szerkesztve ]

**********

(#592) ldave válasza echterion (#591) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Van a kaja, amit ad +xp-t. Van ugye a 30k-s szállás. És van varázslat, ami szintén ad xp-t, Expericast, Rare Coin kell hozzá. Ezekkel nagyon könnyen lehet szintet lépni.

A Slime draws near! Command?

(#593) echterion válasza ldave (#592) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt a varázslatot miből tudom kigyúrni? Mik kellenek hozzá az érméken kívül és mennyi a hatóideje?

**********

(#594) ldave válasza echterion (#593) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Fogsz bármilyen varázsalapot és hozzáadsz annyi Rare Coin-t, hogy 96-os szintű legyen a hatása. Ezután bemész egy random csatába, sima, legegyszerűbb elllenfés is elég, és elsütöd ezt a varázslatot és kapsz a csata végén sok-sok xp-t. Ezt többször megismétled és kész is a lvl 99.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#595) echterion válasza ldave (#594) üzenetére


echterion
nagyúr

És tényleg működik. :)
Igaz, csak 11 db rare coin-om van, így csak egy kanyart tudtam vele csinálni, de ez nagyon faja. Majd rákeresek neten, hogy hol tudnék még többet szerezni belőle. Addig is szerzek némi manit, hogy tudjak a megfelelő helyen alukálni.

**********

(#596) KaitouP válasza echterion (#595) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem tudom hogy van-e tipikus fellelhető helye a rare coin -oknak, de amúgy a világon bárhol találsz kék kicsi fény formájában. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#597) echterion válasza KaitouP (#596) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, erre tök egyedül is rájöttem, egy raklapnyi ilyen cuccot szedtem fel, de összesen csak 11 coin-om van.

Más: letévedtem Crestholm Channels-be, egy Cindy-s mellékküldi alkalmából. Hááááát, 41-es szinten nem mondom, hogy egyszerű a dolog...egy pakknyi mobon kívül kipucoltam, kb. 3 játékbeli nap alatt, de a főboss-nak már nem volt kedvem nekiugrani. Majd talán holnap. Ekkora egy szopatós mocskot, mint ez a labirintus....hát, remélem a többi nem lesz ilyen, mert szégyenszemre kettétöröm a lemezt. Rühellem a labirintusokat, meg az egyforma folyosókat.

**********

(#598) Wellin9


Wellin9
tag

Sziasztok!
Nem követem a fórumot,mert a legkisebb spoiler-t is elszeretném kerülni,de nem is akarok semmit kihagyni,így megkérdezem.
Viszonylag a játék elején vagyok chapter 5 vége felé ,az lenne a kérdésem,hogy van-e kihagyható armiger fegyver ? A menüben lévő kis ábra alapján az 1,2,4,5 már megvan ,de a 3. hiányzik,ami kicsit zavar.
Ha valaki tudja a választ és még ideje is van ,megtenné,hogy privát üzenetben válaszol nekem ? Előre is köszönöm.

(#599) ldave válasza Wellin9 (#598) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Mindegyik megszerezhető a játék során.

A Slime draws near! Command?

(#600) Snike válasza Wellin9 (#598) üzenetére


Snike
aktív tag

Mindegyik királyi fegyver megszerezhető a játék vége elött. A vége alatt azt értem, amikor már nem tudsz visszafordulni a világba (mondjuk ez sem helyes ebben a formában, mert a szálláshelyeknél Umbrával vissza tudsz menni a kontinensekre)

A játék befejezéséhez nem kell rendelkezned mindegyik fegyverrel.
A játéknak jelenleg egy vége van, a fegyverek száma nem befolyásolja a játék végét.

Ahhoz, hogy ne lépj rá a végére azt kell tenned, hogy a világitótoronynál nem mész át yachttal a másik kontinensre,

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.