Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Biohazardxxx


Biohazardxxx
tag

Sziasztok. Vettem egy fimi x8 se drónt, és azzal kapcsolatban érdeklődnék hogy ezeket ilyen téli hideg időszakban lehet e használni?
Azzal tisztában vagyok hogy az semilyen aksi nem szereti a hideget és nyilván ugy érdemes kivinii hogy a gép aksival együtt a meleg szobában pihent és fokozatosan kicsit járatva érdemes elinditani. Na de most azzal nem vagyok tisztában ha párásabb hidegebb esetleg gyengén ködös az idő az árthat neki? Hallom hogy megy benne egy kicsi venti és biztos hogy valahonnan sziv is be levegőt a gép hogy hűtse magát , de ilyen időben ez ártalmas is lehet? esetleg ha valakinekvan jó tanácsa azt szivesen meghalgatom :) Köszönöm szépen előre is hogy segitetek :)

(#452) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Sziasztok!

Jól érzem, hogy a 2.7k/60 fps videó gagyi minőségű? Egy nappal korábban simán 4k-ban videoztam (mashol), de az egyértelműen szebbnek, kontrasztosabbnak tűnt. A 2.7k elmarad az általam látott egyéb fullhd videók minőségétől. Csak én látom így?

[ Szerkesztve ]

(#453) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Használtok landing pad-et? Hogy lehet ravenni a drónt, hogy arra szálljon le? Most mellette kb 1 m-el száll le.

(#454) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Nagyon pörög a fórum. 😊

(#455) DIEGO15 válasza FrankóStein (#454) üzenetére


DIEGO15
őstag

(#456) FrankóStein válasza DIEGO15 (#455) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Köszi a videot!
Úgy látom, nem csak nekem nem tökéletes a landolás. :)

(#457) hardline válasza FrankóStein (#456) üzenetére


hardline
senior tag

Én csak 4K-ban rögzítek. Használok landing pad-et, nálam elég jó aránnyal megtalálja. 75cm-es.

(#458) FrankóStein válasza hardline (#457) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Úgy fogok én is ezután. Azon lehet változtatni, hogy a video beállításoknál mindig a legjobb minőség legyen az alapértelmezett? Ahogy eddig észrevettem, mindig a közepes minőség az alapértelmezett.

(#459) hardline válasza FrankóStein (#458) üzenetére


hardline
senior tag

Passz. Nekem se mindig marad meg a legutóbbi beállítás. Nem tudom mitől függ.

(#460) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Ki próbált már havas tájat videozni mínuszokban? Hány fokig bírja normálisan a repülést? Persze úgy, hogy az aksi "zsebmeleg" lenne.

(#461) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Na jó, azért hogy életbentartsam a fórumot ismét kérdezek :DDD : vettem egy ND szűrőt a kamerajara, de szinte azonnal leesik mivel keskeny a pereme. Van valami megoldás, hogy ne essen le 1 percen belül, de azért le is tudjam szedni ha szükséges?

(#462) ittakary válasza FrankóStein (#460) üzenetére


ittakary
nagyúr

olvass utána ennek a Drone Hungary oldalán hogy miért is nem javasolt olyan időben drónozni mint ami most van ... kulcsszó: propeller-jegesedés

nem drón függő ez a jelenség, minden repülőre veszélyes

ND-szűrőm nem volt, mert sajnáltam rá a pénzt, de ha neked sikerült felrakni, kérlek rakj fel néhány összehasonlító vidit :)

[ Szerkesztve ]

(#463) FrankóStein válasza ittakary (#462) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

A jegesedesrol tudok, csak akkor fogok reptetni, ha plusz fokok vannak ködös időben, illetve ha minuszok vannak, akkor csak száraz időben.

Kivancsi lennék én is a videok különbségére, de valami megoldás kéne, hogy ott maradjon a szűrő a kamerán. Valami ragacs kéne ami nem dermed meg, de nem is kenodik rá a kamera testre, és úgy is fixen tartaná.

(#464) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Csináltam ma egy próbarepülést. A szűrő nem esett le, igaz, hogy összesen 7 percet repült csak. Amit eddig észrevettem: a telefonon alig láttam valamit, túl erős szűrőt vettem. (ND32) Az EV emelessel már láttam a képet, viszont a havas táj emiatt kissé kiégett. Szebb az eredmény ott, ahol még nem volt emelve az EV, viszont ott meg sötétebb minden, és irányítani is nehezebb

(#465) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Ilyen a szűrővel 0 EV-nél

[ Szerkesztve ]

(#466) DIEGO15 válasza FrankóStein (#464) üzenetére


DIEGO15
őstag

ND32 ilyenkor mindenképpen sok. Ha egy egész szettet vettél, akkor a következőt javaslom.
Androidra elérhető Polar Pro appot használd segítség képpen. Szállj fel szűrő nélkül, nézd meg automata üzemmódban mekkora záridőt állít be. Írd be az appban az adatokat és megmondja melyik szűrőt tedd fel. Általánosságban elmondható, hogy a záridőnél a cél az fps szám kétszerese, tehát pl.: 25fps-nél 1/50 shutter, 30fps-nél, 1/60 shutter. Ekkor lesz a szemnek kellemes a mozgás.

(#467) FrankóStein válasza DIEGO15 (#466) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Köszi a választ!
Ilyen nevű appot hol találok, mert Play áruházban nincs, csak hasonló,de annak a beállításait sem értem. :)
Másik: biztos hogy lehet manuálisan állítgatni a videó értékeit, mert sehol nincs a menüben ilyesmi.? Profilok közül tudok válogatni, de se ISO, se más nem állítható, csak a fotó módban. :F

(#468) DIEGO15 válasza FrankóStein (#467) üzenetére


DIEGO15
őstag

Úgy látom már leszedték, de itt még megtalálod.

(#469) FrankóStein válasza DIEGO15 (#468) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Köszönöm, de ez nekem kinai.
Már a location-nél elakadok, nem ismeri még BP-t sem, arról nem is beszélve, hogy lövésem nincs hogy ez miért kéne neki, a szűrő ajanlasahoz, ráadásul ahhoz hasonló menü sincs az appban. :D Biztos arra való ez? :) Visszatérve a video kézi beállításhoz: lehet egyáltalán ilyet csinálni az x8-ban?
És még egy kérdés: a hatótávnövelő megoldások közül használ valaki valamit? Érnek bármit is?

(#470) DIEGO15 válasza FrankóStein (#469) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem kell location, ahhoz amit mondtam. Csak a Video shutter speed calculator kell, bal felül. Itt a video, hogyan tudod a drónt álltani. Én ezt az appot csak egy jó ajánlásnak említettem, nem kötelező használni. A "kézi" videó beállításokat (1/50, 1/60) viszont mindenképpen javaslom, különben nem sok értelme van szűrőt használni.

(#471) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Köszi, a manuális beállítást megtaláltam a dronon. :) Az appban viszont nem találtam amit mondasz, de nem számít, kézivel fogom használni, mert automatán néha siralmas a látvány. :)

Bal sarokban a föntin ha ranyomok, akkor ez jön elő, innen nincs használható dolog számomra, de nem gond, majd beallitok menet közben valami jó értéket a dronon. :)

(#472) DIEGO15 válasza FrankóStein (#471) üzenetére


DIEGO15
őstag

Ahogy nézem sajnos már lelőtték mögötte a szervert és helyadat nélkül ezek szerint nem engedi használni. A lényeget ITT megtalálod.

(Nálam még azért működik, mert korábban már megadtam a helyadatot)

[ Szerkesztve ]

(#473) FrankóStein válasza DIEGO15 (#472) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Minden csiribirit mellőzve beállítottam az élőképen a nekem legjobban tetsző képet.
Az ND32 havas tájhoz, 4k/30 fps-hez az egyik legjobb beállítás szerintem az ISO 200, és 1/64-es rekesz. Így szép kontrasztos a kép. Köszi a segítséged!

(#474) DIEGO15 válasza FrankóStein (#473) üzenetére


DIEGO15
őstag

Amikor csak lehet iso100 használd, úgy a legkevesebb a zaj, és mint korábban írtam 30fps-hez 1/60 shutter ajánlott. Van ND16 szűrőd? Azzal érdemes lenne az általam leírt beállításokat kipróbálni. Ha nincs, akkor amit tudsz tenni, már megtetted.

Egyébként az iso200 világosabb képet ad az iso100-nál, viszont az 1/64 sötétebbet az 1/60-nál, szóval ez egy érdekes beállítás lett :D

[ Szerkesztve ]

(#475) FrankóStein válasza DIEGO15 (#474) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Csak ND32-em van, és ISO100 - n túl sötét a kép. A 200-as jó, de a sebességnél viszont nincs 1/60, csak 1/64, azért állítottam erre. Én sem értettem, hogy miért ez van és nem 1/60, de ezzel sem rossz. :)

(#476) DIEGO15 válasza FrankóStein (#475) üzenetére


DIEGO15
őstag

Értem, akkor ez van. Jobbak a felvételek, mint szűrő nélkül?

(#477) FrankóStein válasza DIEGO15 (#476) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Szerintem jobbak. Szűrő nélkül a havas erdő nagyon kiégett, persze automatán volt akkor a kamera. Hogy ha kézzel próbálnám beallitani, lehet hogy jobb lenne, majd kipróbálom.

(#478) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Ma meló után (3 körül) kiszaladtam ezúttal manuális videózásra egy korábbi helyszinre, csak az összehasonlítás végett. Borongós idő volt, de azért arra nem számítottam, hogy a 800-as ISO is kevés... :) Napos időben 200-as jó volt, most meg a 800 is sötétebb nála. Ez igy normális, hogy ekkora, sőt ennél inkább nagyobb ISO kellett?

(#479) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Van mód vagy lehetőség arra, hogy egybe vegye fel a videókat és ne darabolja 5 percenként?

(#480) hardline válasza FrankóStein (#479) üzenetére


hardline
senior tag

Nincs.

(#481) ittakary válasza FrankóStein (#479) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha lenne egy írási hiba és az egész fél órás videó fájlod menne a kukába amiatt az egy hiba miatt akkor lenne könnycsepp

nincs rá mód és ez így is van jól

videószerkesztőben szó szerint egy mozdulat egyberakni őket

(#482) FrankóStein válasza ittakary (#481) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Igazad van, erre nem gondoltam. Csak jó lenne ha nem kéne veszteséggel osszefűzni a fájlokat. A telefonommal csinálok mindent, és a fájlok összefűzése sem egyszerű, mert azokat az mp4 fájlokat amiket ír a drón, egyik szerkesztő progi sem tallózza be csak egyet egyszerre, viszont ha azokat kimentem, utána már tallózhatók akárhányan.... Ez a sok konverzió meg valószínűleg minőségvesztést okoz. Ezért lenne jó ha egyet kellene csak szerkeszteni, nem több darabot. Remélem érthető volt. :)

(#483) ittakary válasza FrankóStein (#482) üzenetére


ittakary
nagyúr

eleve a telefonos videó render nagyon tré videót eredményet

tudom mert kipróbáltam

iPad Proval és PCvel rendereltem ugyanazt az MP4-et, az iPades fájlmérete valami feleakkora lett :D és láthatóan szarabb minőségű... mintha nem is 4k lett volna

(#484) FrankóStein válasza ittakary (#483) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Én Androiddal csinálom a Video Maker progival, és nem lehet megkülönböztetni a forrás fájl minőségétől.
Megnéztem 4k-s tv-n. Persze ez romolhat ha többször újra kell konvertálni a darabolások miatt. A fájlméret pedig szinte azonos, a hangsáv méretével növekszik. Lehet, hogy te nem allitottal be minden minőségi lehetőséget a maximumra.

[ Szerkesztve ]

(#485) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Nincs valakinek eladó aksija x8 2020-hoz ami keveset használt? Aliról tudnék rendelni, de ha van valakinek reális áron keveset töltött, akkor vennék.

(#486) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Tudtok ajánlani Androidra egy panoráma készítő appot, ami a dron által készített panoráma fotókat helyesen rakja össze? A Binostitch-et próbáltam, de az alját "összecsípi" egy pontba.

(#487) ittakary válasza FrankóStein (#486) üzenetére


ittakary
nagyúr

image composite editor

Microsoft program :)

(#488) ittakary


ittakary
nagyúr

Fimi X8 Mini

[link]


lényegében ugyanaz mint a nagyok, címszavakban
- picike 250-260g körül de ez itthon mindegy is mert így is úgy is engedélyköteles
- 30 perc
- 8 km
- 4K HDR
- 3 tengelyes gimball

Április 6án jelenik meg - addig ez az ijesztő ár van kint

de utána leviszik 400$ körülre

[ Szerkesztve ]

(#489) Sub-S válasza ittakary (#488) üzenetére


Sub-S
senior tag

Banggoodról postaköltséggel együtt(EU Priority) 386.52$-ért lehet előrendelni.

(#490) DIEGO15 válasza ittakary (#488) üzenetére


DIEGO15
őstag

Annyira azért nem mindegy itthon sem, mert 250g alatt nem kell biztosítás rá.

(#491) ittakary válasza Sub-S (#489) üzenetére


ittakary
nagyúr

szerintem draga lett, még nem tudom hogy fogok e venni

(#492) imis


imis
senior tag

Fimi X8 se drónra mi a szabály, hogyan értelmezitek? A1, A3 jogsi elég rá, nem kell A2, ha nem megy lakott terület fölé? Gép+üzembentartó regisztráció kell+biztosítás. Ez 2023-ban mennyiben változik?

(#493) bandigno


bandigno
senior tag

Sziasztok!

A héten csatlakoztam a csapathoz egy X8 2020-szal, sajnos még nem repült, nem kockáztattam a héten mutatkozó nagy szélben.
Lenne egy kérdésem, nem bukkantam rá a papírjaiban és itt a fórumban sem a megoldásra:
A microSD kártya melletti Wifi-RC kapcsoló mire szolgál? (RC állásban van)

Köszi!

(#494) baldav


baldav
csendes tag

Adás-vevés módja. Wi-Fi-nek jóval kisebb a hatótávolsága, mint az RC módnak.

(#495) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Sziasztok.
Ma volt az első repülésem egy x8se 2019 drónnal. Két kérdésem lenne.
Hangot tud rögzíteni? Letöltöttem a készített videókat de nincs alatta hang, erre vonatkozó beállítást sem találtam a szoftverben.
Az antennára szerelhető jel erősítők valóban hatásosak? Az élőkép távolságát megnövelik érdemben vagy csak a drón hatótávolságát?

(#496) ittakary válasza B4l!nt (#495) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem tud hangot rögzíteni, miért is kellene ezt tudnia?
mivel lennél előrébb vele, ha az egész videó alatt ez lenne: [link]

antennára én ezeket csináltattam 3D nyomtatóval: [link]

félbevágott aluminium üdítős dobozzal béleltem ki, és tényleg működik
még a drónszabályozás előtt repültem vele városban, stabilabb jelet tudott, nagyobb hatótáv

de idéntől már nem repülök városban, nem hiányzik a többszázezres bírság

(#497) Fricó


Fricó
aktív tag

Valaki vásárolt már drónt közvetlenül a FIMI honlapjáról?
Mennyi idő alatt jön meg, és kell-e rá vámot fizetni?
Garanciát hogy lehet intéztetni?
Köszi, ha tudtok válaszolni.

(#498) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Jól látom, ugye, hogy kissé elsivatagosodott ez a topic?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#499) KisBundi válasza MaCS_70 (#498) üzenetére


KisBundi
őstag

Ne csodálkozz rajta. Jelenleg sokkal jobb opció egy használt DJI alterantíva mint egy új Fimi gép. Nekem volt egy Fimi X8-am, majd egy Mavic Pro és most egy Mavic 2 Pro. A fimi gépe köszönő viszonyban nincs egyikkel se. A DJI gépei annyival kiforrottabbak és profibbak, hogy ilyen áron teljesen felesleges erőltetni és legálisan is akadályokba ütközöl a fimivel.

(#500) MaCS_70 válasza KisBundi (#499) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, és beszereztem egy X8 V2-t. Tény, hogy a DJI több szempontból is jobbnak tűnik, de még az új Fimi is durván olcsóbb volt, mint az itt árult használt DJI Mini 2-k, meg aztán azzal riogattak, hogy a DJI nem lesz hajlandó felszállni a nálunk fontos helyen a szomszédság miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#501) KisBundi válasza MaCS_70 (#500) üzenetére


KisBundi
őstag

Az elég érdekes, hogy X8 V2 olcsóbb mint a Mini 2. A X8 v2 itthon újonnan bőven 200 rúgó felett van és használtan 200 körül már kapni Air 2-t, Air 2S-t vagy Mini 3-at de még valamivel 200 felett Mavic 2 Pro is kapható. Itt gyér a kínálat, de pl fb DJI adok-veszek csoportokban lehet jókat kifogni. Nekem sok gépem volt már és kezdésnek jó volt az X8, de a DJI nagyon más kategória. X8-tól még az első Mavic Pro is sokkal jobb volt. Fel fog szállni a DJI, ne aggódj. Csak a NO fly zonákban nem fog pl reptér mellett.

(#502) MaCS_70 válasza KisBundi (#501) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem valamivel 100e Ft fölött megállt a Fimi X8 V2 két akkuval, táskával, pótpropellerekkel. Jó akció volt.

Őszintén szólva nem értek a drónokhoz. Azt tudom, hogy a rendőrség a DJI-ok levadászására ven felkészülve, a DJI támogatásával, illetve azt, hogy az egyik szomszédom panaszkodott a minap arról, hogy a másik szomszédunk miatt a DJI drónja folyamatosan tiltakozik -- de a tetőt aztán végig tudták fotózni vele.

Egyébként sokmindent irigylek a DJI-októl, főleg a kamerát, ami az esetemben a drón lényegi szolgáltatása. (Kimondottan birtokvédelmi célokra kell, de ha már megvan, dokumentálnék is vele.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#503) KisBundi válasza MaCS_70 (#502) üzenetére


KisBundi
őstag

Az egész jó ár érte. Az első generációs X8-at én 4-5 éve olyan 120 körül adtam el 2 akkuval. Kezelhetőségre nem volt rossz, de a kamera és a szoftver irtó gagyi volt. Fehéregyensúly, zaj stb borzasztó. A Mavic Pro már annyival profibb volt, hogy el nem tudom mondani. Műszaki ember lévén mondom, hogy a rendőrség mindenféle drón beazonosítását meg tudja oldani. A DJI a saját gépeire olyan eszközt is be tud vetni, amivel át tudja venni felettük az irányítást, de olyan területen nem is kell használni. Ha nem feltűnően csinálod és kerülöd a zsúfolt, lakott területeket akkor nem lesz gond. 100m felett már szinte nem is hallani a gépet.

(#504) MaCS_70 válasza KisBundi (#503) üzenetére


MaCS_70
félisten

Magamról tudom, hogy nem fogok senkinek a tyúkszemére lépni a drónnal. Ebbe az is beletartozik, hogy nem fogom zaklatni a T. Szomszédot. Ez a szomszéd viszont elég nagy kutya ahhoz, hogy a drónügyben bennfentes ismerősöm azt mondja, hogy jobb félni, mint megijedni, DJI-t ott inkább ne.

A Fimi X8 V2 állítólag komoly előrelépés az alapmodellhez képest, mégis jelentpősen elmarad a DJI Mini 2-höz (akár SE) képest. Főleg a kamerája.

De összességében mindent meg tudok vele oldani, csak jót tett volna az önérzetemnek, ha szépek (szebbek) is a felvételek. Meg baromira tetszik a DJI-nál az, hogy feliratfájlba menti a telemetriát.

De most pár évig (ha össze nem töröm) marad a Fimi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#505) KisBundi válasza MaCS_70 (#504) üzenetére


KisBundi
őstag

Jobb félni mint megijedni, de hidd el lakott területen kívül a kutya nem fog veled foglalkozni. Lakott területen belül pedig mindegy milyen géped van, mert engedély nélkül akkor sem repülhetnél. Ha csak a rendőrség vagy akármilyen felügyeleti szerv nem rendelkezik a DJI saját rendszerével ami méregdrága, akkor ha jó esetben nem a terep közepéről irányítod a drónt, akkor a büdös életbe nem fogják megtalálni az irányítóját. Röviden, okosan kell csinálni. A DJI gépek beazonosítása is csak regisztráció után tudják biztosan. Addig maximum egy egyedi azonosítót látnak csak, de nem tudják kihez kötni. A technológia nem csak a DJI gépek esetében működik amivel zavarni tudják őket, hanem bármelyik gépnél.

[ Szerkesztve ]

(#506) MaCS_70 válasza KisBundi (#505) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, nálunk történetesen olyan a szomszéd, aki, ha felveszi a telefont, akkor jó eséllyel ugrasztja a rendőröket a DJI-os bőröndjükkel.

Ettől függetlenül könnyen lehet, hogy túlparáztam a dolgot, és már nem őszinte sz örömöm a Fimivel.

Friss tapasztalat:

4K-ban 50 Mbps bitráta fölött rögzít h.265-ös videót, ami szerintem nagyon sok, de sebaj, vegyük lejjebb a minőséget. Levettem "Normal"-ra, de a 4K-hoz nem nyúltam.

Na, a bitráta valóban lement 25 Mbps-ra, aminek egy pillanatra örültem is, aztán látom, hogy a felbontás meg lement 720p-re. Magyarán: csökkentette a minőséget, kijelzés nélkül nyolcadára vette vissza a felbontást, amivel elérte, hogy a bitráta megfeleződjön... :W :W :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#507) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Fimi x8 se 2019 drónom akkumulátora meghalt. Mivel ehhez a verzióhoz már nem találok akksit. Jó hozzá a 2020-as verzió akkumulátora is?

(#508) KisBundi válasza Mtomasz81 (#507) üzenetére


KisBundi
őstag

Elvileg igen. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.