Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 17

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

FIFA 17 topikösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Teaser trailer ma.

#FIFA17 reveal trailer - TODAY at 6.45pm UK / 10.45am PT, exclusively in-game on EA SPORTS News.

Bejelentés után frissítjük az első hozzászólást.

Live-Die-Respawn

(#2) Citroware


Citroware
addikt

Jó megérzésem van, de lehet, hogy csak optimista vagyok, de az új motor többet dobhat a játékmeneten, amennyit évente általában szokott ez fejlődni. :))

(#3) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Üdv! Frostbite Engine-t ide nekem, új netcode-ot, csalásvédelmet.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#4) oriic válasza vegitossj7 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Előbbit már biztosan megkapod. :)

Live-Die-Respawn

(#5) Chereiose


Chereiose
addikt

Na akkor várjuk :)

(#6) dracox


dracox
addikt

EA helyében 2-3 embert csak azért fizetnék, hogy a coin csalókat kivágják a rendszerből. Nem hiszem el hogy ez ilyen hatalmas nagy kérés lenne azoknak akik tisztességesen kifizetik a program árát.. :N

(#7) szupersanyi válasza vegitossj7 (#3) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Azért remélem, hogy a Frostbite-al nem fog a gépigény is hirtelen nagyot nőni. Például az új Battlefield már nem indul el a laptopomon, a gépemet meg már nem használom.

(#8) vegitossj7 válasza dracox (#6) üzenetére


vegitossj7
addikt

2 lehetőségük van:

-Benne lenni a coinbizniszbe, védelmet biztosítva a csalóknak.

- Nem bannolni az összeset egyszerre, akik nagyban művelik, hagyni őket, a kicsiket bannolni, újra megveszik a játékot.

PÉNZ-PÉNZ

Bannolni mindet nem pénz....

(#7) szupersanyi:

DX 11, és egy pirítóson is elmegy. Nekem a Battlefront full max 60 fps. Talán még a 4k-t is megpróbálhatnám egy 980-al. Nagyon rendben vannak. Engem az animációk, és társai érdekelnek. 30 FPS-t és a 20 méteres draw distance-t kidobhatják a pitébe.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Football has changed."

"Frostbite. Full reveal coming June 12th."

MIért nem vagyok meglepődve? :D

Videó elvileg megy már fel YouTube-ra is. Elsőként a FIFA 16-ban lehetett megnézni a trailert.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10) LendvaiFeri1 válasza vegitossj7 (#8) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Minden évben ez van, most sem lesz változás.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

FIFA 17 - FOOTBALL HAS CHANGED - Reveal Trailer

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12) oriic válasza LendvaiFeri1 (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyorsabb voltál. :) :R

Live-Die-Respawn

(#13) mitisz


mitisz
tag

Szóval igazak voltak a Frostbiteos hírek. :) Hogy őszinte legyek, nem lepődtem meg, ideje volt már egy engine váltásnak, nagyon kíváncsi vagyok, milyen irányban halad tovább a franchise (árkád/szimulátor). Remélem PC-re is Frostbiteon lesz. :) Szerintetek?

(#14) szupersanyi válasza mitisz (#13) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Biztosan Frostbite lesz PC-n is.

Martial lesz a borítón elvileg. Engem már meggyőztek :DD Plusz Mourinho hangja a trailerben. Úgy tűnik munka nélkül sem unatkozott, mostanában szinte minden új reklámban benne van.

[ Szerkesztve ]

(#15) Stylerr


Stylerr
addikt

Na erre nagyon kíváncsi leszek. Most valami nagyot kell újítaniuk, mert a 15ről a 16 nem volt nagy durranás.

(#16) LendvaiFeri1 válasza szupersanyi (#14) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Vagy Hazard, vagy Messi, vagy James, vagy....

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#17) MdewC


MdewC
nagyúr

FIFA 16- nál csak jobb lehet? :) :U

Reménykedek.

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#18) LendvaiFeri1 válasza MdewC (#17) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Reménykedjünk. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#19) MdewC válasza LendvaiFeri1 (#18) üzenetére


MdewC
nagyúr

Az mindenképp jó jel, hogy új motor jön, kíváncsian várom.

Mondjuk azt nem hiszem, hogy minden platformot idén össze engednek (volt erről szó, ha jól tudom), de ettől még várós. :)

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#20) mitisz válasza szupersanyi (#14) üzenetére


mitisz
tag

Miért vagy ebben olyan biztos? Az ignite is később jött PC-re sajnos anno.

Szerk.: "PC version will have frostbite engine. http://news.ea.com/press-release/ea-studios/fifa-17-powered-frostbite"
Frostbite game engine technology is available on Xbox One, PlayStation 4 and PC platform versions only."

PC-n is Frostbite lesz, király! :)

[ Szerkesztve ]

(#21) dracox válasza mitisz (#20) üzenetére


dracox
addikt

Én azt se bánnám ha a Legend lapok is jönnének PC-re.. Frostbite + Legend + stb. Lehet megéri a vásárt a 17 ;]

(#22) szupersanyi válasza dracox (#21) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Legend lapok sajnos csak akkor fognak PC-re jönni, ha cross-platform lesz a játék.

(#23) Rypejakten


Rypejakten
addikt

egy zsák xar lesz ezis, de azért megvesszük és végigszenvedünk vele egy évet, srácok. :))

(#24) _adaml21_


_adaml21_
őstag

A Frostbite-ot üdvözlöm én is, a xarozásra meg szerintem ráérünk majd jövő ilyenkor is, de ki fog borulni az a bizonyos bili néhányszor, ebben nincs kétségem. :) :R
Mindenesetre én kíváncsian várom, milyen csontot dobnak elénk az E3-mon. :)

vegitossj7: szóval akkor mégis megveszed jövőre? :U Legalább lesz megint, aki pofozózsáknak használjon engem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) vegitossj7 válasza _adaml21_ (#24) üzenetére


vegitossj7
addikt

Lehet megveszem, de kivárok vele... Tuti nem day1.
Simán lehetne cross platform amúgy.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#26) dracox válasza _adaml21_ (#24) üzenetére


dracox
addikt

Demo-val minden szép és jó.. Aztán a teljes játék tök más lesz, mint amivel játszott a jó nép előtte pár héttel :DDD :DDD

(#27) _adaml21_ válasza vegitossj7 (#25) üzenetére


_adaml21_
őstag

Szerintem is, Windows 10 alatt XOne-al a háttér adott. A PS4 már neccesebb, erre létezik valahol működő megoldás? Én nem tudok róla, de az én tudomásom nem túl releváns ebben a témában :D

dracox: A 16 tényleg más lett a véglegesben, mint a demo, de nekem bejött. A patchekkel kezdték teljesen szétk*rni, nekem az utolsó óta van a legnagyobb bajom vele. De az első 2-3 hónapban szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#28) vegitossj7 válasza _adaml21_ (#27) üzenetére


vegitossj7
addikt

Rocket league. :U

Pc-s játszhat xbox-ossal és ps4-essel, de ők egymás ellen nem.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#29) Sirandrish válasza MdewC (#17) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem kéne minden évben megvenni és akkor nem lenne ilyen gondotok. :P
Nekem semmi bajom a 16al :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#30) CactuS válasza vegitossj7 (#28) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Így van. Ha jól tudom, akkor a Sony nem engedi garázdálkodni a hálózatán az MSt, azaz gyakorlatilag megtiltotta, hogy a PS4esek a Xboxosokkal játszhassanak. Ezért kicsit kicsavart a dolog, hogy van PS4 vs Pc és Xbox vs Pc, de nincs PS4 vs Xbox meccs. :F

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#31) gabigyerek


gabigyerek
senior tag

Azért kíváncsi leszek erre az új grafikus motorra. Azért tényleg vállalhatatlan, hogy a kinézetre nem adnak évek óta.

De most talán jöhet a dinamikus időjárás, a pálya szélén lévők életre kelhetnek, a labda fizikája vizes és száraz talajon eltérhet, szél effektek, az idő telésével a napszak változhat, jobb havazás modellezés, még az kellene ha a nézőtér is élne vagy legalább lenne pár görögtűz vagy füstbomba :D, meg a pályát körbevevő tárgyak is ledőlhetnek, megsérülhetnek stsbstb.

Ha ezek mellett egy kicsit alakítanak a játékmeneten is (plusz eltörlik a hendit :D) akkor abszolút jó szériának ígérkezik az elkövetkezendő pár szám.

PS4

(#32) Yodamest válasza gabigyerek (#31) üzenetére


Yodamest
addikt

Nagyon jó amiket írsz! Igen tehát úgy egészében az időjárás teljesen hiányzik jelenleg a játékból, hacsak nem állítod be direktbe magadnak, soha nem fogsz pl. esős időben játszani, mindig az alapot adja be a gép. Lehetne tényleg az, hogy napos időben indul a meccs és látszódna a pályán a felhők árnyéka ahogy vonulnak el, majd egyre jobban beborulna és elkezdene szemerkélni, szakadni, fújna a szél stb. és így teljesen random. A szél is szerepet játszhatna ilyenkor, mert az ívelt labdák pályáját kicsit megvariálná, ezért laposabban kellene játszani vagy akár ezt a bizonytalanságot a vállalkozó kedvűek ki is használnák és előnyükre fordíthatnák. Víztócsák lennének a pálya egyes részein, a kapu előtt az 5-ös területén jó nagy dagonya.

Meg amit én még régóta hiányolok, egy rendes taktikai képernyő, hogy ne ilyen eldugott menükben csúszkával, számokkal kelljen már állítgatni a sok sok sávot, hanem legyen egy szép, letisztult, grafikus egyéni taktika menü, ahol jól érthetően és egyértelmű instrukciókkal testre szabhatod a játékodat. (pl. akár nyilazással mint a manager játékokban, a befutásokat üres területekre vagy felfutásokat, visszazárásokat, helyezkedéseket)

(#33) MdewC válasza Sirandrish (#29) üzenetére


MdewC
nagyúr

Aha, ameddig nem kerülünk szembe... :P :) Nehogy megint kiszakadjon a piros lap zsák. :N
Egyébként nincs bajom, csak bízom benne, hogy végre olyat adnak ki / nem butítják el, mint amilyen az emberek magas elvárásának megfelel, miután beharangozták. Ez csak nem gond? :)

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#34) kicsako


kicsako
őstag

En mar varom, de ha eljatszak ugyan azt mint 16ban, hogy kiadaskor teljesen jo jatekot lebutitanak a sok szerencsetlen 10evesnek, akkor ez lesz az utolso fifa amit megveszek. Coin csalok nem erintenek szerencsere, 14 ota felhagytam az ut-vel miattuk.

(#35) Yodamest


Yodamest
addikt

Aki teheti konzolja vegye meg a 17-et! Mióta PS4-re megvettem és felhagytam a PC-verzióval, felüdülés a játék komolyan.
1.Abszolút nincsenek csalók, végre mindenki igazi ellenfél, nem kell azt várni, hogy mikor lépnek ki középkezdés után.
2. Sokkal nagyobb élet van PS-en mint PC-n. Csak összehasonlításként: PC-n csúcsidőben transferek száma 200-220e között mozog, na ez a szám PS-en 2.300.000! vagyis 10X annyi! Ezt azt eredményezi, hogy sokkal könnyebb eladni játékosokat és sokkal könnyebben találod meg akit épp keresel. Simán rálehet szűrni, hogy akarok egy Sandrot anchor chemmel és kiad baromi sok találatot, nincsenek kifogyott játékosok.

Én tuti maradok konzolon, egyedül annyi a hátránya, hogy kicsit rosszabbul fut és futheadhez át kell kapcsolnom pc-re a tv-t :)

(#36) Sz7Cs válasza Yodamest (#35) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

Előrendelhető :)

[ Szerkesztve ]

(#37) MdewC válasza Yodamest (#35) üzenetére


MdewC
nagyúr

+1 Teljesen egyet értek. Ilyen szempontból (ellenfél és kereskedés) messze jobb lehetőségek vannak. :K

"kicsit rosszabbul fut" - ezt ki tudnád fejteni részletesebben, hogy ez alatt mit értesz pontosan? :)
Végre valaki, aki objektíven tud nyilatkozni, mert mindkét verziót próbálta, kíváncsi vagyok a véleményedre.

Bocs, hogy tegnap nem toltuk, csak másik kolléga megelőzött, de amint tudjuk, pótoljuk.

:R

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#38) Yodamest válasza MdewC (#37) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen a poklot én mindkét platformon megjártam mondhatni :)

Kezdem azzal, hogy lemezes a játék, ez nem tudom mennyiben befolyásolja a sebességet.
A rosszabbul futás igazából már azonnal érződik, ha eddig egy erős PC-n toltad. A menü is lassabban reagál kicsit és a játék sem annyira folyamatos, főleg a visszajátszásoknál. Nem drasztikus dolgokra kell gondolni, pár meccs és már fel sem tűnik, csak max. ha utána megint megnézed a PC-n. Olyan mintha nem fix 60 fps lenne, hanem inkább 50-55. Replay is hajlamosabb beakadni, belassulni. Kb ennyi, de csak megszokás kérdése, rááll a retina aztán már nincs gáz.

Mindenképp pótoljuk, végre fullos a serie-a csapatom, megvan Chiello, Pogba szóval mindenki aki számít :)

(#39) lofagi


lofagi
addikt

Na erre nagyon kíváncsi vagyok! 12-e hol vagy már! :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#40) MdewC válasza Yodamest (#38) üzenetére


MdewC
nagyúr

Aha, vili. Köszi. :)
Mindenképp, tesztelnem kell ismét, szóval mehet a banzáj! :)
Nice erősítések!

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#41) Yodamest válasza MdewC (#40) üzenetére


Yodamest
addikt

Ja meg van egy nagy felfedezettem: Basta jobb hátvéd poszton! A main csapatomba nyilván Sandro és Lichsti szerepel, de a B keret is nagyon erős így, hogy van egy Caceres baloldalra és most már ott van Basta jobb backnek.
Nekem jobban bevált mint Peres.

Egy kérdés:
Hogyha 4-1-2-1-2 (2) taktikot tolnék, megtudnám azt oldani, hogy Tevez beférjen az egyik csatár pozícióba? Megvettem a csávót, mert röhejes az ára, csak valami 4K-ba kerül, nonszensz. Sajnos most nem tudom elérni a futheadet, nem tudom megnézni. Esetleg ha Higany vagy Dybala lenne mellette és Pereyra lenne alatta támadó középpályán az hányas chemre lenne elegendő? Vagy más 5let? :)

(#42) MdewC válasza Yodamest (#41) üzenetére


MdewC
nagyúr

Ha kérhetem Skacok, akkor a FIFA 16-al kapcsolatos (bármilyen infókat, csapatokat) inkább a FIFA 16 topikba tegyük, mert így elég offolós lesz a 17, nem is ide tartoznak ezek a dolgok.

Ezt még ide linkelem Yoda mesternek, de ezután légyszi a másikba jöjjenek ezek elő. :)

(Más is esküszik Mr. Basta-ra, innen a fórumról. Talán FPatrik kolléga csípi nagyon. Ő is.)

Köszönöm.

:R

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#43) Chereiose válasza Yodamest (#38) üzenetére


Chereiose
addikt

Végre, hogy valaki leírja ezt :) Télen volt PS4-em, és engem baromira zavartak ezek a beakadások és lassú játékmenet, én a PC után nem tudtam ezt megszokni és inkább megváltam tőle, hiába jobb ott, de már a szememet zavarta ás fájt tőle 1-2 óra után... Érdekes, hogy még egy fifát sem bír 60 FPS-el a csúcs szuper konzol... :U

(#44) Citroware válasza Yodamest (#38) üzenetére


Citroware
addikt

Ezt én is meg tudom erősíteni, több évnyi tapasztalattal mindkét platformon. ;) Ha van egy jó PC-je az embernek, akkor PC-n folyamatosabb. Töltési idők, a menüben való lépkedés gyorsabb, folyamatosabb PC-n, illetve a karrier módban a napok telése is. És a kép is kicsit élesebb, mert jobb az élsimítás, szóval szebb is.

De maga a játék nekem is PS-en sokkal jobban bejön attól függetlenül, hogyan fut.

[ Szerkesztve ]

(#45) Sirandrish válasza MdewC (#33) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az nem a játék hibája hogy van 8 év előnyöd és ezért klasszisokkal jobb vagy nálam :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#46) Yodamest válasza Citroware (#44) üzenetére


Yodamest
addikt

Kérdés, hogy majd az új motorral hogyan birkózik meg a konzol. Mondjuk minden csak optimalizálás kérdése, hiszem olyan játékok vannak mint az Uncharted 4 megdöbbentő grafikával, szóval nem szabadna, hogy egy fifa gondot jelentsen.

MdewC köszi, de wáááá csak este tudom majd megnézni, nincs futheadem :(

[ Szerkesztve ]

(#47) MdewC válasza Sirandrish (#45) üzenetére


MdewC
nagyúr

Persze, csak valamit "nyígnom" kellett. :D

Csak arra akartam célozni, hogy jó lenne megérni, hogy az elvárásokhoz közelít a játék, nem pedig elmarad tőle. De nem akarok sírni, távol álljon tőlem. Ráérünk arra még.

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#48) kicsako


kicsako
őstag

Jatszottam 16al xbonen, nekem a kulonbseg annyiban tunt ki hogy sokkal benabbak a jatekosok mint pcn. Idenyben 4. Osztalyig ugy mentem fel a brazilokkal veretlenul hogy 1 vedo es a kapus kivetelevel mindenki 4csillagos cseles kp/tamado volt :D egyszeruen azt sem tudtak hogy kell jatszani a jatekkal. De a f"ck you stb az ment voice chaten. Ezutan el is csereltem tesommal gepre szoval 4. Osztalynal feljebb nem tudok nyilatkozni. Ut coincsalok nem erintenek, mint mar irtam.

Miert csak ut-rol beszel mindenki? Engem pl. Jobban erdekel milyen ujitasok lesznek pro klubb/karrier modban. Mi haverokkal estenkent osszegyulunk es klubbozunk (bar melo miatt egyre ritkabb sajnos). Tenyleg nem tudom megerteni miert van mindenki ugy oda az ut-ert. Vannak elvezetesebb jatekmodok is. Bar igaz hogy felidezi az ember gyerekkorat amikor mindenfele kartyakat/jatekfigurakat gyujtott de engem ennek ellenere sem hoz lazba.

(#49) MdewC válasza kicsako (#48) üzenetére


MdewC
nagyúr

Évek óta ez a "legnépszerűbb" mód, legalább is az itteni fórumozók többségénél. Ettől függetlenül ha van kérdés, sztem jó pár kolléga tud segíteni, akik minden módban otthon vannak.

Nálam is csak az UT életképes, 2 éve mással se toltam. :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#50) Citroware válasza kicsako (#48) üzenetére


Citroware
addikt

Karrier-mód témában szinte csak én tartom itt a frontot általában. :DD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 17
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.