Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#5601) Tim82 válasza #82679040 (#5600) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5602) Fenyő válasza Tim82 (#5598) üzenetére


Fenyő
őstag

Mate Compiz-hoz szvsz kicsit gyengusz lesz a vga, de az xfce kompozitorához bőven elég lesz simán gyorsítja majd hardveresen, tearingmentesíthető is a lehető legtöbb esetben, ilyesmi géppel lazán lehet majd netezni vele, annyi, hogy a Crome már nem támogatott 32 bites Linux esetén, de a Chromium és az Opera még, az utolsó 32 bites pepperflasht meg megtalálod itt, persze egy kis testreszabás kell neki, progik, repók, kodekek, fontrenderelés, gyorsbillentyűk, küllem stb. terén, mert elég messze van attól ami optimálisan kihozható az xfce-ből, nekem special a klasszikus Xubuntus Mint Xfce-es dizájn esik kézre

Más; Ha Fedora kliensre szeretnék CentOs szerveren levő adott felhasználókhoz tartozó hálózati mappát felcsatolni nfs-el, azt hogy tudom úgy megtenni, hogy ne az egész home mappát csatolja fel hanem csak a /home/.../xxxxx felhasználó mappáját tehát vhogy így;
szerver:/home/.../xxxx /home/Mapa nfs rw 0 0

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5603) Tim82 válasza Fenyő (#5602) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, holnap lesz módomban kicsit hosszabban is foglalkozni a notival és a telepített Fedora finomhangolásával. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5604) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szép napot mindenkinek :) még mindig birkózok a SuliX Professional 8 mert nem tudom rá felinstallálni a Packet Tracker 6 hálózat szimulátor programot.Megpróbáltam mindent megcsinálni amit itt javasoltatok engedélyeztem az összes repot ami le volt központilag tiltva de igy sem indul el.Az általoltok javasolt parancsokra ezeket kaptam.Bocsi a hosszú sorokért.

tároló azon tároló név állapot
atrpms/x86_64 Axel Thim Repository - x86_64 engedélyezett: 0
elrepo ELRepo.org Community Enterprise Linux Repository - el7 engedélyezett: 162
elrepo-extras ELRepo.org Community Enterprise Linux Extras Repository - el7 engedélyezett: 25
elrepo-kernel ELRepo.org Community Enterprise Linux Kernel Repository - el7 engedélyezett: 39
epel Extra Packages for SuliX Professional 8 - x86_64 engedélyezett: 10.075
epel-debuginfo Extra Packages for SuliX Professional 8 - x86_64 - Debug engedélyezett: 2.273
promethean Promethean engedélyezett: 35
rpmforge RPMforge.net - dag engedélyezett: 245
springdale/x86_64 Springdale engedélyezett: 9.060
springdale-addons/x86_64 Springdale Addons engedélyezett: 404
springdale-addons-updates/x86_64 Springdale Addons Updates engedélyezett: 4
springdale-unsupported/x86_64 Springdale - x86_64 engedélyezett: 1.344
springdale-updates/x86_64 Springdale Updates engedélyezett: 1.675
sulixupdate-basearch/x86_64 SuliXerver - x86_64 engedélyezett: 0
sulixupdate-noarch SuliXerver - noarch engedélyezett: 0
repolist: 25.341
[root@214-pc04 Asztal]#
[root@214-pc04 Asztal]# ldd /opt/pt/bin/PacketTracer6
/opt/pt/bin/PacketTracer6: /lib/libcrypto.so.1.0.0: no version information available (required by /opt/pt/bin/PacketTracer6)
linux-gate.so.1 => (0xf776b000)
libcrypto.so.1.0.0 => /lib/libcrypto.so.1.0.0 (0xf75be000)
libQtWebKit.so.4 => not found
libQtScriptTools.so.4 => not found
libQtScript.so.4 => not found
libQtXml.so.4 => not found
libQtGui.so.4 => not found
libQtNetwork.so.4 => not found
libQtCore.so.4 => not found
libpthread.so.0 => /lib/libpthread.so.0 (0xf75a3000)
libstdc++.so.6 => /lib/libstdc++.so.6 (0xf74b6000)
libm.so.6 => /lib/libm.so.6 (0xf7474000)
libgcc_s.so.1 => /lib/libgcc_s.so.1 (0xf7459000)
libc.so.6 => /lib/libc.so.6 (0xf729c000)
libdl.so.2 => /lib/libdl.so.2 (0xf7297000)
libz.so.1 => /lib/libz.so.1 (0xf7280000)
/lib/ld-linux.so.2 (0xf776c000)
[root@214-pc04 Asztal]# ldd /opt/pt/bin/PacketTracer6
/opt/pt/bin/PacketTracer6: /lib/libcrypto.so.1.0.0: no version information available (required by /opt/pt/bin/PacketTracer6)
linux-gate.so.1 => (0xf7763000)
libcrypto.so.1.0.0 => /lib/libcrypto.so.1.0.0 (0xf75b6000)
libQtWebKit.so.4 => not found
libQtScriptTools.so.4 => not found
libQtScript.so.4 => not found
libQtXml.so.4 => not found
libQtGui.so.4 => not found
libQtNetwork.so.4 => not found
libQtCore.so.4 => not found
libpthread.so.0 => /lib/libpthread.so.0 (0xf759b000)
libstdc++.so.6 => /lib/libstdc++.so.6 (0xf74ae000)
libm.so.6 => /lib/libm.so.6 (0xf746c000)
libgcc_s.so.1 => /lib/libgcc_s.so.1 (0xf7451000)
libc.so.6 => /lib/libc.so.6 (0xf7294000)
libdl.so.2 => /lib/libdl.so.2 (0xf728f000)
libz.so.1 => /lib/libz.so.1 (0xf7278000)
/lib/ld-linux.so.2 (0xf7764000)
[root@214-pc04 Asztal]# readelf -d /opt/pt/bin/PacketTracer6

Dynamic section at offset 0x3965eb0 contains 35 entries:
Tag Type Name/Value
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libcrypto.so.1.0.0]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libQtWebKit.so.4]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libQtScriptTools.so.4]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libQtScript.so.4]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libQtXml.so.4]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libQtGui.so.4]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libQtNetwork.so.4]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libQtCore.so.4]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libpthread.so.0]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libstdc++.so.6]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libm.so.6]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libgcc_s.so.1]
0x00000001 (NEEDED) Shared library: [libc.so.6]
0x0000000f (RPATH) Library rpath: [/usr/local/Trolltech/Qt-4.8.2/lib]
0x0000000c (INIT) 0x8073ce4
0x0000000d (FINI) 0xaa51b5c
0x00000019 (INIT_ARRAY) 0xb9ac268
0x0000001b (INIT_ARRAYSZ) 7220 (bytes)
0x6ffffef5 (GNU_HASH) 0x80481ac
0x00000005 (STRTAB) 0x8054604
0x00000006 (SYMTAB) 0x8049794
0x0000000a (STRSZ) 100658 (bytes)
0x0000000b (SYMENT) 16 (bytes)
0x00000015 (DEBUG) 0x0
0x00000003 (PLTGOT) 0xb9adff4
0x00000002 (PLTRELSZ) 21160 (bytes)
0x00000014 (PLTREL) REL
0x00000017 (JMPREL) 0x806ea3c
0x00000011 (REL) 0x806e654
0x00000012 (RELSZ) 1000 (bytes)
0x00000013 (RELENT) 8 (bytes)
0x6ffffffe (VERNEED) 0x806e504
0x6fffffff (VERNEEDNUM) 6
0x6ffffff0 (VERSYM) 0x806cf36
0x00000000 (NULL) 0x0
[root@214-pc04 Asztal]#

(#5605) Fenyő válasza qwertly (#5604) üzenetére


Fenyő
őstag

Az a baj, hogy maga az alap CentOS repó nincs a listában, Sulixnál törölni szokták, hogy ne legyen olyan egyszerű, hogy csak engedélyezed a listákat és kész, ezért írtam fentebb is, hogy kéne egy deafult CentOs repó első körben, ennek hiányában csak egyesével tudod letölteni a hiányzó csomagokat, majd ha már megvan mind kézzel telepíted.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5606) qwertly válasza Fenyő (#5605) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Nagyon hálás vagyok eddigi tanácsaidért :R de egy kicsit már kezdem elveszíteni a fonalat.Van egy próba kliens gép már az utóbbi időben jó párszor újra telepítettem a linuxot rá .Most is engedélyeztem az összes tárolót ami elérhető rajta.De ott elvagyok akadva,miképpen tudnék komplett CentOS 7 repo listákat hozzá adni.Szerinted ez működő módszer lenne ?

(#5607) Fenyő válasza qwertly (#5606) üzenetére


Fenyő
őstag

Szvsz menj át a CentOs topikba, ott biztos meg tudják mondani, el tudnak küldeni egy aktuális repó listát.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5608) Vladi válasza qwertly (#5604) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez a packet tracker milyen app? open source.

Kicsit én is elveszítettem a fonalat. Alap tárolókat elérsz? Van bármilyen base, updates tárolód?
Szerintem ez az a pont, ahol meg kellene próbálni forrásból feltenni, vagy valamilyen binárist beszrezni.

A tárolók ahhnoz kellenének, hogy a függőségeid meglegyenek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5609) csendes válasza Vladi (#5608) üzenetére


csendes
őstag

Packet tracer. Cisco, zárt a kód, de ingyenes bizonyos feltételekkel. [link]. Szóval forrásból nem fogja feltenni... :(

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5610) Vladi válasza csendes (#5609) üzenetére


Vladi
nagyúr

Látom. Normális doksija sincs? Ahogy nézem a függőségeket is vadásszátok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5611) qwertly válasza Vladi (#5608) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nekem is egy kicsit zavaros ,pedig alapból nagyon egy szerű a helyzet az iskolai gépeken a Sulix fut ez a szerver és a kliens oldalon is igaz. Iskolában van informatikai oktatás, tanulók hálózat építésére természetesen szimultán a Packet Tracker programot használják. Április körül frissítették a Sulix Professional 8 verzióra azóta nem fut ez a program. A 7 verzión csak felmásoltam a programot kiadtam ezt a parancsot chmos +x PacketTracer533_i386_installer-rpm.bin ./install és müködött.Az új sulixon nem megy pedig az oktatás miatt szükség lenne rá. Írtam már a suportnak ,sajnos úgy látszik hanyagolják a témát mert ha eddig a szerveren volt a gond azonnal vissza hívtak.

Ezért szenvedek én vele,mert a nyári gyakorlat alkalmával is szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#5612) Fenyő válasza Vladi (#5610) üzenetére


Fenyő
őstag

Sima Fedorára és CentOS-re is simán felmegy, csak mivel függőségei vannak, amiket fentebbi okok miatt nem olyan egyszerű Sulixra feltenni, ezért akadt el a történet. Egyébként "bármilyen" Winen vagy Linuxon elmegy a progi, ha nem ragaszkodnak a Sulix klienshez (bár Sulixerverrel csak a Fedora vagy a CentOS kompatibilis lévén az meg a 6-os CentOs szerverre épül), van alternatíva.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5613) kovaax


kovaax
őstag

Sziasztok,

Találkoztatok már olyannal, hogy a Yumex függőségi probléma miatt lehalt frissítéskor, de a dnf update gond nélkül megcsinálta az updatet? Vagy a dnf clean all szűntette meg a problémát? Ki kellett volna próbálni anélkül előbb...

-=- There's no place like /home -=-

(#5614) csendes válasza kovaax (#5613) üzenetére


csendes
őstag

Nem lehet, hogy még a régi yumex van telepítve a yumex-dnf helyett? [link] Pontosan melyik verzió? Zavart okoz, ha kevered a yum és dnf csomagkezelőt.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5615) kovaax válasza csendes (#5614) üzenetére


kovaax
őstag

Lehet, nem tudom. Fedora 23 x86_64 XFCE Spin-ről van szó, ami felment vele, az a yumex van. Este megnézem. Köszi!

-=- There's no place like /home -=-

(#5616) qwertly válasza Fenyő (#5612) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nagyon érdekelne,hogyan megy fel a sima fedorára?Mert már a kínomba felraktam a fedora 19 és ez a leírás alapján installáltam rá a packet trackert,de nem indul el.

[ Szerkesztve ]

(#5617) Fenyő válasza qwertly (#5616) üzenetére


Fenyő
őstag

Miért a Fedora 19-et tetted fel, hisz az már rég nem támogatott verzió, amúgy fentebb már linkeltem, hogy kell kurrensebb (21-23) verzióra feltenni, azt ki is próbáltam 6.2 és 6.3-as is csont nélkül megy vele.

kovaax: Most, hogy mondod hétvégén én is csak parancssorból tudtam frissíteni (nem clean-eltem), mondjuk általában is onnan szoktam, csak most rákerestem volna egy csomagra Yumex alatt és így vettem csak észre, hogy nem megy, majd akkor estefelé meg tudom nézni, hogy épp most mi a helyzet vele.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5618) qwertly válasza Fenyő (#5617) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Elsőnek is köszönöm,hogy ennyit foglalkozol velem :D :R ,azért tettem fel a 19 mert úgy gondolom,hogy arra épül a sulix 8.De a ha ennyi gond van velle még ma leszedem a 23 reggel avval kezdem a napot.
Üdv:

UI:az hogy régi én is észre vettem mert a libreoffice 4.1 volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#5619) Fenyő válasza qwertly (#5618) üzenetére


Fenyő
őstag

Sulix 8 a CentOs 7-re épül.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5620) Vladi válasza qwertly (#5618) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na most elkezdtem feltenni centos 7-re a Packet Tracert. Idáig jutottam:

[oleg@localhost bin]$ ./PacketTracer6
./PacketTracer6: error while loading shared libraries: libcrypto.so.1.0.0: cannot open shared object file: No such file or directory
[oleg@localhost bin]

Most nincs agyam, hogy linkelgessem a függőséget. Azt mondjuk nem értem, hogy a cisco ezt hogy gondolta? A legnagyobb vállalati szerver os-re a kacatját nem csomagolja be... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5621) kovaax válasza Fenyő (#5617) üzenetére


kovaax
őstag

Na, tegnap felraktam a yumex-dnf-et, de az is elnyeklik egy NetworkManager csomag függőségen. Parancssorból nem foglalkozik vele... Szóval egyrészt valami gond lehet a repoban, másrészt a dnf parancssorból nem veszi észre...

-=- There's no place like /home -=-

(#5622) qwertly válasza Fenyő (#5619) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a :C :C :C :R megy a packet tracker 6.3 az általad megadott link szerint tettem fel,igaz molyolni kellet még egy kicsit de felment és működik.Megpróbálom majd a 6.2 felrakni mert ez a verzió állandóan rinyál,hogy jelentkezzek be a online fiókomba,vagy vissza számol 15-röl.A 6,2 még nem volt meg ez a funkció.OP pedig a fedora 23 raktam fel amiben frissebb a libreoffice de sajnos nem magyar én nem tudom magyarra váltani.Akkor repobol sikerült még a virtualboxot is feltennem és a virt-managert is felraktam szépen.Ezek kellenek a nyári gyakorlatra.Ami sajnos nem ment a packet trackernek nem tudok parancsikont csinálni,a libreoffice nem hajlandón magyarul megszólalni,és egy fontos dolog a szerver nem látja a gépet vagyis nem érem el a szerveren levő felhasználok fájljait,és csak akkor tudnak belépni erre a gépre ha lokálisan felveszem őket.Gondolom doménba léptettéles lesz a gond,a sulis által kiadott könnybe ezek vannak írva:
A szükséges paraméterek:
➢ NFS kliens
➢ NFS szerver neve: sulixerver (vagy megadható IP címmel is),
➢ NFS megosztás: /home
➢ Helyi csatolási pont: /home
➢ LDAP kliens
➢ LDAP használata: bekapcsolva
➢ LDAP alapDN: dc=intézmény domén neve,dc=hu
➢ (ld. az /etc/openldap/ldap.conf fájlban)
➢ LDAP szerver címe: sulixerver
➢ TSL/SSL: bekapcsolva
➢ LDAP Version 2: kikapcsolva

Előre is köszönöm mindenkinek a tanácsát.

5620
Szia!
Ha neked is gond van vele akkor én mit szóljak,de amúgy jó kis program.

[ Szerkesztve ]

(#5623) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Bocsi,hogy állandóan titeket kérdezzek :B a fent dologgal birkózok és vésztartaléknak felraktam a sulix 8 csomagból a virtualboxot arra ment a windows és úgy a parket tracker 6.2.De ha más jelentkezik be a sulixba nem csak a virualboxot tudja elindítani az általam felrakat wind7 nem is látja.Hogy tudnám megoldani,hogy minden bekeletkező tudja a virtualboxot és a rá feltelepített op használni?

(#5624) Fenyő válasza qwertly (#5622) üzenetére


Fenyő
őstag

Magyar LibreOffice-hoz, a libreoffice-langkpack-hu csomagot kéne feltenni, tartományba léptetéshez pedig ezt a leírást használtam, hálózati mappákhoz pedig ha már tartományban vagy csak egyszerűen add hozzá az fstab-hoz sulixerver:/home /home nfs rw 0 0 sort.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5625) qwertly válasza Fenyő (#5624) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszi,hát látni azért mennyire megkönnyíti az iskolai rendszergazdák életét az ilyen komplett linux mint a sulix mert minden egy klikkre menny.Csak akkor van a gond ha ilyen igények vannak mint nekem.

(#5626) Fenyő válasza qwertly (#5625) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha vki egyáltalán nincs otthon a Linuxban annak valóban, amúgy egyszer kell csak jól belőni utána percek alatt lehet klónozni a többi a gépre.
Sulix 7-es klienst én marhára nem szerettem, egyrészt csak Gnome3 felülettel volt elérhető (ez mondjuk igaz a 8-asra is), ami a mezei felhasználónak igencsak nehézkes/szokatlan és még bugos, instabil is volt (fekete halál), újabb gépeken csak vesa módban ment a régi kernel okán és azért volt lassú , regéikhez meg eleve túl heavy volt, szóval nem igen volt olyan gép amin alternatívája lehetett volna a Winnek, ezért inkább Fedorát (xfce spinnel) tettem fel opcióként mellé, másrészt a tiltott repók okán 0 frissítési, személyre szabási lehetőség volt benne vagy csak nagyon korlátozottan, nehézkesen.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5627) Dhampir válasza Fenyő (#5626) üzenetére


Dhampir
félisten

A Gnome 3 felület nekem se jön be, pedig alapvetően Gnome felhasználó vagyok.

(#5628) qwertly válasza Fenyő (#5626) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Abban igazad van aki linux gurú annak csak korlát a sulix,de valaki nemért hozzá annak előny.Pl. tartományba léptetés,érettségi mód egy klikkel megy,vagy a osztály terem nett korlátozása tanári felügyelet.Most meg már a sulix 8 alapból tudja klónozni a klienst és szerverre feltölteni és ha nincsen nagy hardver eltérés tölthetem vissza hálózaton a többi gépre.Ezért nekem nagy előnyöket jelet :K De ha valami extra dolog kell akkor van a gáz.
Majd holnap újra kezdem a birkózást a fedora 23.

(#5629) Fenyő válasza qwertly (#5628) üzenetére


Fenyő
őstag

Klónozást nem a kliens tudja, hanem a 3.5-ös Sulixerver, ha maga a hálókártya tud onnan bootolni, hogy mit klónozol le az neki már teljesen mindegy. Tartományba léptetés a fenti leírással 5 perc, ha már ott vagy a termek kezelése (net/proxy) ugyanúgy megy szintén bármilyen op-rel, hiszen mac alapján rendeled hozzá az egyes gépeket az osztályokhoz/termekhez.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5630) qwertly válasza Fenyő (#5629) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Igazad van :) esetleg lehet olyan kérdésem,hogyan tudnám megoldani ha én adminként felinstallálom a virtualboxot erre megy a windows 7.És a vindows 7 mindenki elérje aki betud jelentkezni arra a kliens gépre ne csak a "sima" virtalboxot lása ha bejelentkezik saját felhasználó névvel.

(#5631) Fenyő válasza qwertly (#5630) üzenetére


Fenyő
őstag

Szvsz ez így nem megoldható, max ha létrehozol egy általános tanulo felhasználót és abban beállítod a Virtualboxot és utána úgy klónozod le ás aztán azt használja mindenki vagy első órán minden delikvenssel feltelepíttetsz egy 7-est a Virtualboxban és arra a kellő Wines progit, de szvsz egyszerűbb natív 7-es feltenni (iskoláknak jár MÁK-os licenc) multibootba és ha Wines progi kell akkor azzal bootoltok be (egy registry fáj és a Sulix agent kell csak Winek tartományba/proxy léptetéséhez az még egyszerűbb mint Fedora esetében).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5632) qwertly válasza Fenyő (#5631) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Ez a verzió már felmerült nálunk is,de lehet inkább az lesz,hogy a nyári gyakorlat alkalmával vissza teszem a sulix professional 7 azon még minden fut.Utána meg lehet ősszel dual boot lesz win7 és sulix8,mondjuk evvel a gond,hogy akkor állandóan vita lesz.Mert a tanárok egyrészt már megszokták a linuxot de egy kisebb kemény mag mindig pufog hogy nem jó a linux ők wint akarnak.Plusz nekem is több meló így.

UI: ez a MÁK dolog valahogy mindig elsikkad?Mi a gond vele?

(#5633) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Még mindig szenvedek a gondommal,de már egyre kisebb lelkesedéssel,mert végül lehet hagyom a fenébe ;]
Most ennek a leírásnak alapján próbálom feltenni: [link]
De amikor installálni akarom a 32-bit libeket ezt a hiba üzenettett kapom:
[root@214-pc04 ~]# yum install libICE.i686 libpng libSM.i686 libX11.i686 libXext.i686 libXi.i686 libXrandr.i686 fontconfig.i686 libgcc.i686 glib.i686 compat-libstdc++-33.i686 libstdc++.i686 libgthread-2.0.so.0 libglib-2.0.so.0
Betöltött bővítmények: langpacks, priorities, sulix
http://sulixupdate/SuliX.Professional.8/x86_64/repodata/repomd.xml: [Errno 14] HTTP Error 404 - Not Found
Próbálkozás másik tükörszerverről.

One of the configured repositories failed (SuliXerver - x86_64),
and yum doesn't have enough cached data to continue. At this point the only
safe thing yum can do is fail. There are a few ways to work "fix" this:

1. Contact the upstream for the repository and get them to fix the problem.

2. Reconfigure the baseurl/etc. for the repository, to point to a working
upstream. This is most often useful if you are using a newer
distribution release than is supported by the repository (and the
packages for the previous distribution release still work).

3. Disable the repository, so yum won't use it by default. Yum will then
just ignore the repository until you permanently enable it again or use
--enablerepo for temporary usage:

yum-config-manager --disable sulixupdate-basearch

4. Configure the failing repository to be skipped, if it is unavailable.
Note that yum will try to contact the repo. when it runs most commands,
so will have to try and fail each time (and thus. yum will be be much
slower). If it is a very temporary problem though, this is often a nice
compromise:

yum-config-manager --save --setopt=sulixupdate-basearch.skip_if_unavailable=true

failure: repodata/repomd.xml from sulixupdate-basearch: [Errno 256] No more mirrors to try.
http://sulixupdate/SuliX.Professional.8/x86_64/repodata/repomd.xml: [Errno 14] HTTP Error 404 - Not Found
[root@214-pc04 ~]#
Adjam fel a fenébe,mert a sulix sem tudott segíteni,vagy próbáljam megkeresni miképpen mehetne ide a 32-bit programok.

(#5634) Fenyő válasza qwertly (#5633) üzenetére


Fenyő
őstag

Ezzel a leírással biztos nem fog menni mert Fedora 20-ashoz való, CentOS 7-hez valót kell keressél (amit föntebb már linkelt vmelyik kollega) és mivel tiltva vannak a repók kézzel kell levadászd hozzá az összes szükséges csomagot, majd manuálisan feltedd, más eshetőség nem nagyon van, kissé időigényes, de max fél óra alatt megvagy.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5635) BoB


BoB
veterán

Kint van a 24.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5636) gery2123 válasza BoB (#5635) üzenetére


gery2123
őstag

Kétségbe is vagyok esve, hogy frissítsek e 23-ról :) Vagy jobban járok, ha majd frissen rakom fe...

A legutóbb amikor próbáltam a 24-et (úgy egy 3 héttel ezelőtt) nem ment a touchpad rendesen, akármit is csináltam vele. Remélem sikerült javítani

-- PSN_ID: GerY2123

(#5637) Pyrandus válasza GD (#50) üzenetére


Pyrandus
tag

Hogy érted, h "3 hómapig működő XP"?

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#5638) spammer válasza Pyrandus (#5637) üzenetére


spammer
veterán

Azt ugye tudod, hogy egy 11 éves hozzászólásra válaszoltál? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5639) BoB válasza gery2123 (#5636) üzenetére


BoB
veterán

Csinálsz egy backup-ot, aztán mehet az upgrade.

Elvileg 23-ról frissítve már terminál sem kell, megy minden klikkelve.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5640) Vladi válasza spammer (#5638) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bizony, már egy évtizede kergetjük itt a kalapot. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5641) Dhampir válasza Vladi (#5640) üzenetére


Dhampir
félisten

Van aki kergeti, van aki használja. :DD

(#5638) spammer

Csak upgradelte. :)

[ Szerkesztve ]

(#5642) gery2123 válasza BoB (#5639) üzenetére


gery2123
őstag

Lehet az lesz. Ma backup holnap még upgrade. :)
Backupot amúgy mivel érdemes ?

-- PSN_ID: GerY2123

(#5643) BoB válasza gery2123 (#5642) üzenetére


BoB
veterán

Ahány ház annyi szokás, én rsync-el szoktam.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5644) Rimuru válasza BoB (#5643) üzenetére


Rimuru
veterán

rsync+tar+pigz+ccrypt csak hogy ne legyen olyan egyszeru. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#5645) kovaax válasza kovaax (#5621) üzenetére


kovaax
őstag

Fedora 24 XFCE Spin: dettó, yumex-dnf elakad két csomagon, dnf update gond nélkül megcsinálja... :C

-=- There's no place like /home -=-

(#5646) agy73p


agy73p
senior tag

Hali, F24 Xfce alatt a Teamviewer működött, majd az utolsó kernelfrissítés óta nem tölti be bootoláskor a Teamviewert, hiába telepítettem újra. Ha megint a régi kernellel bootolok be, akkor sikerül.
Mit kellene tennem, hogy az újjal is működjön?

[ Szerkesztve ]

(#5647) joecontra


joecontra
addikt

Sziasztok!

Fedora 24-nél más is tapasztalta hogy a GTK 3.20 miatt tökéletlenül jelennek meg a GTK3 témák? Greybird és hasonlókra gondolok.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#5648) gery2123 válasza joecontra (#5647) üzenetére


gery2123
őstag

Én Arc témát használok az megy minden gond nélkül. De az Adapta is megy rendben. Nem lehet, hogy amit akarsz használni az nem 3.20-as kompatibilis?

-- PSN_ID: GerY2123

(#5649) csendes válasza joecontra (#5647) üzenetére


csendes
őstag

Ez sajnos minden gtk3 verzióváltásnál gondot tud okozni. Sok olyan szép téma volt, ahol fel is adta a külső fejlesztő egy idő után, hogy minden egyes verzióváltásnál újra kell írni.
Egyszerűbb a hivatalosan támogatott gtk3 témákat használni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5650) gery2123 válasza joecontra (#5647) üzenetére


gery2123
őstag

Érdekes, hogy a gnome-look -on lévő Arc-Red gtk3 téma letöltve nem jó, azonban Git-el klónozva és telepítve minden további nélkül szépen megy. Melyik az a téma ami nem megy? Hátha van rá megoldás.

-- PSN_ID: GerY2123

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.