Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#6001) BoB válasza #29810176 (#5995) üzenetére


BoB
veterán

Ezek a gstreamer csomagok nem kellenek vlc-nek.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6002) BoB


BoB
veterán

Mai update:
Delta RPMs reduced 14.5 MB of updates to 1.7 MB (88.1% saved)
:D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6003) Vladi válasza BoB (#6002) üzenetére


Vladi
nagyúr

mera zerpéem szar és lassú. azé.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6004) #29810176 válasza BoB (#6001) üzenetére


#29810176
törölt tag

De böngészőnek igen :D
Ezek nélkül nem, hogy a videókat, még a gife-eket! sem játssza le

[ Szerkesztve ]

(#6005) BoB válasza #29810176 (#6004) üzenetére


BoB
veterán

Attól függ melyik böngésző, Chrome visz mindent ezek nélkül is :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6006) #29810176 válasza BoB (#6005) üzenetére


#29810176
törölt tag

Firefox :D

(#6007) BoB


BoB
veterán

Nem megy a mirrors.fedoraproject.org. Ilyenkor mi van? Ha ez a központi szerver nem megy akkor már nem is tudok telepíteni egyetlen tükörszerverről sem?

Szer.: már megy, de a kérdés adott, nem tudom itt hogy van ez megoldva.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6008) Vladi válasza BoB (#6007) üzenetére


Vladi
nagyúr

De tudsz. A saját gépeden is van adat a tükörszerverekről.

Egyébként valami van a komplett rh infrastuktúrával. Holnapra kiderül.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6009) BoB válasza Vladi (#6008) üzenetére


BoB
veterán

És azt hogy csinálod? Mert ha csak simán dnf install-t tolsz akkor leáll az egész mert nem elérhető a központi oldal:

Total download size: 150 M
Installed size: 487 M
Is this ok [y/N]: y
Downloading Packages:

The downloaded packages were saved in cache until the next successful transaction.
You can remove cached packages by executing 'dnf clean packages'.
Error: Error downloading packages:
Curl error (28): Timeout was reached for https://mirrors.fedoraproject.org/metalink?repo=updates-released-f25&arch=x86_64 [Connection timed out after 120002 milliseconds]

Egyébként:

Nice :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6010) Vladi válasza BoB (#6009) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem talál neked mirrort. Tegnap esete még az epel nekem ment, az is ugyan ott van.
Nézd meg a cache könyvtárát, hogy van -e ott mirrorlista.

dnf elvben alapból használ fastestmirrort, tehát ide se nagoyn kéne nyúlkálnia.

Ha van lokális mirror listád, akkor a repó fájlba add meg. Van ott egy sor, hogy mirrorlist
oda kell a file:///elérésiút
ha jól emlékszem.

Akkor találnia kell mirrort, akármitcsinálnak Redmodban. Ralieghben.

mod:
Bugzilla megy.
Mostmár a mirror manager is.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6011) #29810176


#29810176
törölt tag

Már megvan, hogy a VLC-s problémának a Wayland-hez van köze. (Ha a csúszkára viszem kifagy)
Nem lehet sehogy megoldani, hogy a Gnome beépített lejátszója lejátsszon külső .ass fájlból feliratokat?
Amit ajánlottatok Playerek nagyon nem jönnek be.
Meg ha már itt vagyok: Nem tudjátok van-e megoldás arra, hogya lehető legkisebb input laggom legyen virtuális gépeken?

[ Szerkesztve ]

(#6012) BoB válasza #29810176 (#6011) üzenetére


BoB
veterán

Wayland nélkül, simán X-el is indíthatod, a bejelentkezési képernyőn ki tudod választani.

Milyen szoftvert használsz virtualizálásra?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6013) #29810176 válasza BoB (#6012) üzenetére


#29810176
törölt tag

Köszi! Már nem fagy le :))
Amúgy van valami előnye a Wayland-nek az xorg-hoz képest??

(#6014) Rimuru válasza #29810176 (#6013) üzenetére


Rimuru
veterán

Mondjuk azt hogy lesz.

Vigyázat, csalok!

(#6015) Di Natale


Di Natale
aktív tag

A Fedora feltelepítése után mik a legfontosabb lépések? Olvastam az RPM Fusion-ról, de konkrétan mi is ez?

(#6016) BoB válasza Di Natale (#6015) üzenetére


BoB
veterán

Egy repository. Fedora repókban sok program hiányzik különböző okok miatt (pl VLC). Ebben a repóban valószínű megtalálod ami hiányzik.

Milyen legfontosabb lépés? A telepítő elintéz mindent, te csak használod a rendszert.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6017) csendes válasza Di Natale (#6015) üzenetére


csendes
őstag

Fedora célja, hogy szabad és nyílt forráskódú szoftvereket használjon. Apróbb engedményekre rákényszerülnek az operációs rendszer működéséhez, de szigorú a licenszekkel kapcsolatos szabályozás [link]. Ami ennek nem felel meg, az nem kerülhet be Fedora hivatalos tárolóba, hanem csak külső, harmadik felesbe, ilyen például az RPM Fusion[link]. Viszont van egy szoftver, amit még az RPM Fusion sem mer felvállalni, az maradt a livna-nál [link], bár tulajdonképpen egyesültek.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6018) #29810176


#29810176
törölt tag

Hello! Ebben tudtok segíteni?
Van egy D'Link DWM-222-es LTE modemem. Ezt szeretném elérni, hogy működjön Fedorán. Egyetlen kiindulási pontom (Windowsos gépen találtam a modemen): "Driver" (a kettő scripten kívül van még egy .-al kezdődő mappa is)

Azt írja ha megpróbálom telepíteni, hogy az OS nem támogatott. Ezt a checket ki sikerült lőnöm (töröltem az exit 0-át), de hiába települ fel nem megy továbbra sem. Az uninstall.sh hibátlanul lefutott.

[ Szerkesztve ]

(#6019) Vladi válasza #29810176 (#6018) üzenetére


Vladi
nagyúr

De parasztul összrakott egy install szkript... megnézi, ha nem xy disztró xy kiadása, akkor leáll.
A /etc/issue fájlba néz bele.

Keresni kellene másik driver letöltési helyet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6020) #29810176 válasza Vladi (#6019) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nincsen. Ez is elvileg egy 2017-es firmware frissítéssel került rá a modemre.

Ez az issue tartalma:
/\S
Kernel \r on an \m (\l)

[ Szerkesztve ]

(#6021) #29810176 válasza #29810176 (#6020) üzenetére


#29810176
törölt tag

Semmi ötlet??

(#6022) gery2123 válasza #29810176 (#6021) üzenetére


gery2123
őstag

Én segítenék szívesen, csak elég nehéz ilyen eszköz hiányában valamit is csinálni. A Google meg mindenki tudja bújni :)

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#6023) #29810176 válasza gery2123 (#6022) üzenetére


#29810176
törölt tag

:( Már több napja bújom. Egyedül amit találtam, hogy valami nas se támogatja amin linux van

(#6024) Vladi válasza #29810176 (#6023) üzenetére


Vladi
nagyúr

Annyit tudtam elérni, hogy átverem az install szkriptet:
Megkersed a /etc/issue fájlt. rootként egy txt editorral beleszerkesztesz:
ami benne van fedora ákárhány azt kommenteled: # majd az első sorba beírod:
Fedora 10

Így már hajlandó lefutni. Újraindít. De hogy így működik -e... nem tudom. Lehet csak simán bedugod a sticket és nm-el csinálsz rá netet. Próbáld ki.

2.:

Mielőtt bármilyen kütyühardvert veszel, előtte megnézed, hogy működik -e linuxon. Igen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6025) #29810176 válasza Vladi (#6024) üzenetére


#29810176
törölt tag

Még tavaly vettem. Akkor Win-es voltam és D'Link sikeresen kiadott egy olyan frissítést ami tönkre vágta a routerem. Ezért most csak mobilnet van. Most is telefonról osztom a netet. Mindjárt próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#6026) Vladi válasza #29810176 (#6025) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen router? Lehet, hogy lehet téglátlanítani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6027) #29810176 válasza Vladi (#6026) üzenetére


#29810176
törölt tag

D'Link DWR-116 Recovery bejön, de minden fájlra error-t dob. Még arra is ami előtte volt rajta. Admin felület alól volt frissítve, de valahogy fejlesztői változatra frissített ami hibás... Felhívtam őket. Küldjem be garanciáztatni, de ők visszaküldeni már csak garancia nélkül. Nálunk meg olyan posta van, hogy az ajánlott levelet nem kapjuk meg. Nem, hogy bármit ami nincs "biztosítva". Szeretlek Csepel....

Nem nagyon sikerül.Szerintem az USB modemet hagyom a fenébe. Elvileg a héten lesz új LTE routerem (beépített LTE modulos). Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6028) Vladi válasza #29810176 (#6027) üzenetére


Vladi
nagyúr

Próbálj meg openwrt-t tenni rá, ha rámegy.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6029) #29810176 válasza Vladi (#6028) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nincs rá :(

(#6030) #29810176


#29810176
törölt tag

Sziasztok! Fedorán Code:Blocks-ra tényleg nincsenek nyelvi fájlok? Kerestem ezzel a Yum Extenderrel, de semmit nem találtam (lehet, hogy én vagyok a béna :) )
Úgy rémlik, mintha egy más disztrón magyarul jelent volna meg. Nem vagyok hadilábon az angollal, de még is csak jobban szeretem a magyar nyelvet használni.

[ Szerkesztve ]

(#6031) csendes válasza #29810176 (#6030) üzenetére


csendes
őstag

Valami van, de nem az igazi: [link][link]. Ha jól látom, akkor most éppen 64%-on áll a fordítás.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6032) #29810176 válasza csendes (#6031) üzenetére


#29810176
törölt tag

Köszi :D
Szerintem akkor megleszek az angol GUI-al

(#6033) #29810176


#29810176
törölt tag

Helló!
Van valami ötlet miért dobhatja (igazából azért rajta marad a hálózaton) a Wifit? Egyszer csak elmegy a net. És addig újra nincs amíg ki nem kapcsolom és újra be a wifi-t. A vevő egy Asus USB-N10 (A honlapján is írja, hogy Linux kompatibilis). Most telefonról megy a net egyenlőre és így (hogy 2 percenként elmegy) elég kényelmetlen.

(#6034) #29810176 válasza #29810176 (#6033) üzenetére


#29810176
törölt tag

Úgy néz ki, hogy most jó

(#6035) #29810176 válasza #29810176 (#6034) üzenetére


#29810176
törölt tag

Tévedtem. Mégiscsak csinálja :(((

(#6036) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Lassan két hete Fedorát használok éles rendszerként. Észrevettem, hogy ha valahányszor van egy nagyobb frissítés ami újraindítást igényel, akkor bootolás során több a kiválasztható op.rendszer. Mármint egyszer van feltelepítve a Fedora, de úgy veszi mintha több variáns is lenne. Lehetséges, hogy megtartja az előző kerneleket?

(#6037) BoB válasza Di Natale (#6036) üzenetére


BoB
veterán

Mindig a legutolsó 3 kernel választható. (vagyis csak akkor töröl telepített kernelt, ha már van legalább 3, új kernelnél pedig letörli a legrégebbit)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6038) Perdedor


Perdedor
tag

Sziaszok!
Most próbáltam ki a Fedora 25-öt. Valakinek volt gondja véletlenszerű desktop környezet fagyásokkal? Rákerestem különböző helyeken és nekem úgy tűnik hogy ez NVidia vezérlőkkel fordul elő, akár KDE, Gnome, vagy LXDE-n is.
Valakinek volt ilyen tapasztalata?.

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#6039) Vladi válasza Perdedor (#6038) üzenetére


Vladi
nagyúr

wayland lesz az. xorggal próbáltad?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6040) BoB válasza Vladi (#6039) üzenetére


BoB
veterán

Nem mindegyiken wayland az alap csak GNOME- al az. Pl. KDE-vel xorg van, a többit nem tudom.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6041) csendes válasza Perdedor (#6038) üzenetére


csendes
őstag

Könnyebb lenne, ha megírnád, hogy milyen kártya. De egyébként, rpmfusion-ban ott van a zárt, gyári meghajtó (de a nagyon régi kártyákat az már nem támogatja)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6042) Perdedor válasza Vladi (#6039) üzenetére


Perdedor
tag

KDE verzió volt. Telepítettem rá a proprietary drivert is, utána nem emlékszem fagyásokra mert azzal b@52akodtam hogy zárt driver miatt mindennek megnőtt a mérete.
Sajnos nem volt időm komolyabban foglalkozni vele, mert a Manjaro rendszerem egy nagyobb adag frissítés miatt úgy döntött hogy márpedig ő nem indul el és azonnal kellett egy stabil OS (éppen bakalár munkát írok).
Ha vége visszatérek a Fedorára mert alapjában véve tetszik.
Egyébként Quadro K1000M van a gépemben.
...és köszönöm a válaszokat :R

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#6043) #29810176


#29810176
törölt tag

Sziasztok. Ezt hogy tudnám megoldani, hogy leforduljon? Telepítve van a Qt5
CMake Error at heimdall-frontend/CMakeLists.txt:11 (find_package):
By not providing "FindQt5Widgets.cmake" in CMAKE_MODULE_PATH this project
has asked CMake to find a package configuration file provided by
"Qt5Widgets", but CMake did not find one.

Could not find a package configuration file provided by "Qt5Widgets" with
any of the following names:

Qt5WidgetsConfig.cmake
qt5widgets-config.cmake

Add the installation prefix of "Qt5Widgets" to CMAKE_PREFIX_PATH or set
"Qt5Widgets_DIR" to a directory containing one of the above files. If
"Qt5Widgets" provides a separate development package or SDK, be sure it has
been installed.

Szerk.: Hülye vagyok. Már fél órája itt vacakolok vele ahelyett, hogy megnéztem volna, hogy van -e repoban...

[ Szerkesztve ]

(#6044) Vladi válasza #29810176 (#6043) üzenetére


Vladi
nagyúr

:D

Ajánlom figyelmedbe bölcsé és tapasztalt kolléga írását.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6045) #29810176 válasza Vladi (#6044) üzenetére


#29810176
törölt tag

Köszi :D Most nem tudom elolvasni (Még van házi :(), de ment pocketbe

[ Szerkesztve ]

(#6046) Lacc


Lacc
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek ötlete arra, hogy a Fedora 25 Workstation esetében, ha Cinnamon asztali felületet használok, akkor miért olyan lassú, laggolos a desktop? :))

A többi esetében nincs ilyen gondom, sem Gnome, sem KDE sem MATE esetében. Ugyanaz a PC, ugyanaz a Fedora 25. Csak gondoltam kipróbálom a többi DE-t a Gnome helyett. Sokáig KDE volt (3 hét), csak túl csicsásnak találtam a végre, így a Cinnamon-t próbáltam ki, ami jobban tetszik - anno amikor a Linux Mint 15.x-et próbáltam akkor nem jött be - főleg 2 monitoros környezetben.

Az online dokumentációban található sudo dnf install @cinnamon-desktop paranccsal telepítettem a desktop-okat.(értelem szerűen a cinnamom helyett, kde vagy mate volt)
És mindig volt külön update parancs is futattva utána, és restart, stb.

Ismétlem, csak a Cinnamon-nál látszik, a többinél nem.

[ Szerkesztve ]

(#6047) csendes válasza Lacc (#6046) üzenetére


csendes
őstag

A cinnamon lényegében gnome3 módosítva és kicsit kevésbé tesztelve. Valószínűleg a gnome3 már wayland-dal megy nálad, a cinnamon meg X-szel. Próbáltad a "Cinnamon (Software Rendering)" session-t is [link]?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6048) Lacc válasza csendes (#6047) üzenetére


Lacc
aktív tag

Azt még nem próbáltam, de majd lecsekolom :) Köszi.

(#6049) #29810176 válasza Vladi (#6044) üzenetére


#29810176
törölt tag

Elolvastam :)) Nagyon sokat segített. Köszönöm :R :R
Egy hibát észrevettem: a link már nem érvényes

Illetve, ha már itt vagyok megkérdezni a /usr/src -ben hova érdemes rakni a forrás mappáját? (van egy debug és egy kernels mappa is benne (gondolom nem a másodikba :DD ))
Ez a fránya kernelhiba még mindig itt van:
ACPI Error: [\_SB_.PCI0.XHC_.RHUB.HS11] Namespace lookup failure, AE_NOT_FOUND (20160930/dswload-210)
ACPI Exception: AE_NOT_FOUND, During name lookup/catalog (20160930/psobject-227)
ACPI Exception: AE_NOT_FOUND, (SSDT:xh_rvp08) while loading table (20160930/tbxfload-228)
ACPI Error: 1 table load failures, 5 successful (20160930/tbxfload-246)

Tudom valahol a fejlesztőket zaklatni ezzel kapcsolatban? Itt már feliratkoztam.
Bugzillán hogy lehet fentebb tolni a ver számot? Kipróbáltam Fedora 26-on is csinálja

Meg itt van a másik hiba. Ami a Kingston HyperX Cloud II-mmel kapcsolatos:
usb 1-9: 1:1: cannot get freq at ep 0x81
[sb 1-9: 1:1: cannot get freq at ep 0x81
usb 1-9: 2:1: cannot get freq at ep 0x1

Az az érdekes, hogy 2 hangeszközt érzékel a headset hangkártyájának. (2-2 input output)
Próbáltam, hogy nem-e azért nyivákol, mert nincs a mikrofon csatakoztatva a headsetre. nem azért :(

Van még 2 nyűgöm :)
avahi-daemon: chroot.c: open() failed: No such file or directory
Ezzel kapcsolatban ezt találtam, de a fejlesztők nem nagyon foglalkoznak vele.

És (szerencsére) az utolsó:
spice-vdagent: Cannot access vdagent virtio channel /dev/virtio-ports/com.redhat.spice.0
Szükségem van erre a csomagra, ha nem virtuális gépbe megy a gépem? (szóismétlés :D)

[ Szerkesztve ]

(#6050) #29810176


#29810176
törölt tag

Egy dolog lemaradt: Van valamilyen mód, hogy az egerem LED-ei kapcsoljanak ki 15 perc tétlenség után? (Windowson a szoftverén hardveresen be van elvileg állítva, de nem nagyon akar Fedora alatt kikapcsolni a LED. (Logitech G302-ről lenne szó)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.