Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#5201) whbear válasza body007 (#5200) üzenetére


whbear
senior tag

Androidon is így működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5202) body007 válasza whbear (#5201) üzenetére


body007
addikt

Azt sejtetem mivel "valamennyire" linux az is :K Bár droidon még nem tapasztaltam. Ha frissül vmi azt a play-en keresztül csinálja, ott meg nem látom mi folyik a háttérbe :U Desktopon mindig terminálból frissítek, szeretem látni a folyamatot.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5203) whbear válasza body007 (#5202) üzenetére


whbear
senior tag

Csakis CLI frissítés! Én alapból leszedek minden grafikus csomagkezelőt.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5204) Vladi válasza body007 (#5200) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem nézi meg, de általában a csomagkészítők tudják. Nekem frissített már libreoffice-t 50kbyte-al. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5205) Syl


Syl
nagyúr

Nincs valami jó összefoglaló kezdőknek?
Két évem van ubuntu alapon, és most elkezdtem nézegetni (egyelőre csak virtualboxban) a fedorát (gnome).
Ha megtetszik, a hétvégén lecserélném az elementary-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5206) ViZion válasza Syl (#5205) üzenetére


ViZion
félisten

Vladi és az én Logoutomban van Fedora telepítős, beállítós. Összességében jó a Fedora, csak a gyors fejlesztésnek van pár hátránya, főleg VGA drivereknél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5207) Syl válasza ViZion (#5206) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne ijesztgess már :DDD
Három dologgal tol el magától az elementary:
- Tearingelnek a youtube videók
- A második monitoron minden nagyon tearingel (még az ablakmozgatás is)
- Sleep-be helyezve a gépet, párszor előfordult hogy azonnal felébredt
Intel i3-3250 a benne található HD2500-zal, meg persze SSD, RAM. Más nincs a gépben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5208) ViZion válasza Syl (#5207) üzenetére


ViZion
félisten

Intellel nem lesz baj, nyílt is jó oda. Sleepből kelés lehet egér vagy ilyen okos bill miatt is, nekem is az volt

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5209) whbear válasza Syl (#5207) üzenetére


whbear
senior tag

Készülj fel rá hogy sokat kell csiszolgatni de aztán nagyon jó lesz. Ajánlom, hogy a grafikus mindent beállító csodaprogramokat kerüld el, mint pl Fedy, PostinstallF. Ne kapcsold ki a selinuxot, inkább kreáld meg a szabály, segít a hibaüzenet. Attól függ melyik spint telepíted, szükség lesz kis gyomlálásra mert sok felesleges csomag van benne. Csak a dnf-et használd, azt szokd meg. Mindezt csak tanácsként írom.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5210) Syl válasza ViZion (#5208) üzenetére


Syl
nagyúr

A sleep-ből ébredés valami szoftveres sz*r lesz. Sima 1000 forintos bill, sima drótos MS egér. Régebben soha nem művelt ilyet (se elementary luna, se ubuntu, se manjaro, se win8 alatt).
Ha napközben valamiért van shutdown vagy restart, akkor nincs probléma a szlíppel.
Ám ha a gép egész nap megy, akkor este egy sleep-nél két másodperc után ébred.

(#5209) whbear

Köszönöm a tanácsokat, de tudod mennyit értettem belőle? ;]
... a grafikus mindent beállító csodaprogramokat kerüld el, mint pl ........, ................ Ne kapcsold ki a ................., inkább ......................................, segít a hibaüzenet. Attól függ melyik .............. telepíted, szükség lesz kis gyomlálásra mert sok felesleges csomag van benne. Csak a ............... használd, azt szokd meg...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5211) ViZion válasza Syl (#5210) üzenetére


ViZion
félisten

Majd látod, érted, amikor csinálod. Szal. van olyan progi, ami telepít és beállít mindent... Van, ami hasznos, van, ami kevésbé. Azért a home-ról legyen mentésed... :D

selinuxot szokás kikapcsolni, mert itt-ott hibát dobhat, de olyan mélyen a rendszer része, h megbabrálva több a gond. Amúgy sok bizbaszt lehet okosítani rajta, gyorsan indul. Nem kell spin, a "gyári" jó sztem.
dnf a csomagkezelő. Van rá sok alternatíva, grafikus felületek, etc...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5212) Syl válasza ViZion (#5211) üzenetére


Syl
nagyúr

Eddig VirtualBox-ban találkoztam a szoftver bolttal (nem sok minden van benne) meg a terminálos yum-mal.
Manjaro-s dolgokat már elfelejtettem, pedig ez mintha arra hasonlítani.
Google Chrome-ot próbáltam felrakni, de beletört a bicskám. Kérte a jelszavat, de nem fogadta el, se a user (ami admin persze), se a root jelszót. :F

Nézegetem a cikkedet is. Nem mai gyerek. Fedora 17 :B
Amiket ott írtál (yum extender, fstab ssd discard,noatime) az még a mostani verzióknál is áll?
Ápdételni kellene azt az írást, nem? :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5213) gery2123 válasza Syl (#5212) üzenetére


gery2123
őstag

telepítés után "dnf update" majd felveszed az rpmfusion repot, ha gnome akkor telepítesz egy gnome-tweak -et "dnf install gnome-tweak-tool" majd ami kell vlc, virtualbox.......

Google chrome a legegyszerűbben: chrome letöltési oldala, ott az .rpm letölt és a szoftverkezelő felrakja szépen. Amúgy [link], de ha googleba beütöd, hogy after install fedora, akkor elég sok minden meglesz.

Betűtípus: MS font, "freetype-freeworld" telepít, és gnome alatt nekem a /home -ba létrehozol egy .fonts.conf fájlt az alábbi tartalommal: [link]

Ja és a tweak toolban beállít a betűtípus Slight; Rgba :)

Ezután tényleg olyan csomagot raksz fel amit akarsz. Ha a sima áruház nem jön be akkor ott a yum extender ami az áruházból telepíthető.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5214) csendes válasza Syl (#5207) üzenetére


csendes
őstag

A szakadozó grafika, videó driver, illetve beállítás kérdése. Az Intel nyílt forráskódú videodrivereket ad ki a termékeinek 99%-ára (kivétel volt pl. a GMA 500 sorozat). A korábbi driverekkel voltak hasonló gondok, pl: [link], szóval érdemes megpróbálni vagy újabb vagy régebbi driver verziót. Ubuntu-n a PPA-kban lehet találni legfrissebb verziókat, pl.: [link] (én nem próbáltam ezt)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5215) Syl válasza gery2123 (#5213) üzenetére


Syl
nagyúr

Update, rpmfuson repo, gnome-tweak-tool megvoltak.
Chrome-ot így akartam telepíteni. Elsőre nem fogadta el a jelszót. Most elfogadta, de mégsem megy fel. Bejön a szoftverközpont, rálépek a telepítésre, jelszó, és percekig ott áll, mint tehén a lucernásban. És kidobja, hogy kapjam be:

Az ablakok vezérlőgombjait (min,max,close) vajon át lehet pakolni bal oldalra? Három éve bal oldalon használom (ubuntu, elementary, osx) és csak a virtualbox-ban futó windowson vagyok hajlandó elviselni a jobboldali gombokat :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5216) ViZion válasza Syl (#5212) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kell frissíteni, Vladi írja az újat, megbeszéltük anno... ;] :DDD
fstab a csatolások miatt jól jön, nekem több partíció van, minden oda került, ahova akartam.

Optimalizálni kicsit, csökkenteni az írásokat nem árt, de enélkül sem lesz baja. Trim-et lehet parancsal is kiadni, lehet van már gui cucc is rá, nem néztem.

Átmeneti fájlokat ramba rakni jó, ha van sok ram. Minek swappoljon, a ram picit gyorsabb.
Ablakgomb, meg ilyesmik nem téma, ráguglizol, kész. De van rá gui progi is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5217) gery2123 válasza Syl (#5215) üzenetére


gery2123
őstag

Google repo

nano /etc/yum.repos.d/google-chrome.repo

[google-chrome]
name=google-chrome - \$basearch
baseurl=http://dl.google.com/linux/chrome/rpm/stable/\$basearch
enabled=1
gpgcheck=1
gpgkey=https://dl-ssl.google.com/linux/linux_signing_key.pub

dnf update
dnf install google-chrome-stable

dconf telepít.,és org/gnome/wm/prferences button layout: close,maximize,minimize:

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#5218) gery2123 válasza gery2123 (#5217) üzenetére


gery2123
őstag

Bocsi természetesen : lose,minimize,maximize:

Így lesz ubuntu ablak :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#5219) Syl


Syl
nagyúr

Köszi mindenkinek a tippeket! Asszem hétvégén install lesz :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5220) Syl


Syl
nagyúr

Nos, kedves gyerekek :DDD Nem tudtam kivárni a hétvégét, ezért (clonezilla után) lebombáztam az elementary-t és ezt már fedora alól írom.
Majd jönni fogok a kérdésekkel :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5221) Syl válasza Syl (#5220) üzenetére


Syl
nagyúr

Éljeen! VirtualBox működik! Holnap tudok dolgozni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5222) gery2123 válasza Syl (#5221) üzenetére


gery2123
őstag

Akkor már minden megvan :)
Végül sima fedora ment? A Korora nem nézted?

-- PSN_ID: GerY2123

(#5223) Syl válasza gery2123 (#5222) üzenetére


Syl
nagyúr

Az azért merő túlzás, hogy minden megvan. Van itt egy tucatnyi app amit még fel kell hegeszteni.
Kororát néztem virtuális gépen, de úgy tele volt pakolva minden vacakkal, hogy elszörnyedtem :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5224) ViZion válasza Syl (#5223) üzenetére


ViZion
félisten

ami volt e-n az itt is lesz sztem... Vagy mi hiányzik? :U

Jah, ne offóóójááá! Már Fedorád van! :P

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5225) Syl válasza ViZion (#5224) üzenetére


Syl
nagyúr

Például:
1)
Nem tudom működésre bírni a Rainlendar programot. Letöltöm, kicsomagolom, indítanám terminálból erre:
./rainlendar2: error while loading shared libraries: libwebkitgtk-1.0.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory
Ráguglizok erre a libwebkitgtk-1.0.so.0 valamire, innen kiválasztom a Fedora 22 for x86_64-es rpm-et, szépen települ, de a terminálba továbbra is ugyanazt a hibát kapom.
2)
Hogy a retekbe kell témát telepíteni? Mondjuk ezt: [link]
Leszedem, kicsomagolom, bemásolom a helyére (/usr/share/themes), gnome-tweak-tool-lal kiválasztom, egy pillanatra megvillan a tálca, de semmi változás: [link]
:(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5226) ViZion válasza Syl (#5225) üzenetére


ViZion
félisten

1. ez buguntus, nem látok rpm-et. De vannak fórumos megoldások is [link] hátha vmelyik működik.

2. passz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5227) gery2123 válasza Syl (#5225) üzenetére


gery2123
őstag

Gnome extension oldalon telepít a user theme, majd a /home/.themes mappába rakd bele. És ha minden jól megy akkor már ki fogod tudni választani.
Az elsőre pedig passz hirtelen. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#5228) Vladi válasza Syl (#5225) üzenetére


Vladi
nagyúr

1.

Amíg ezt a programot tisztességgel be nem csomagolják fedora/red hat vonalon, addig szívni fogsz vele. Mert a készítők nem tettek bele shared libeket. Most feltettem centos alá, de egyből hiányolja a libjpeg.so.8 fájlt. Persze redhaton teljesen más nevezést használ. Most meg kéne keresnem, hogy melyik is az és tenni rá egy szép linket. :o

Mert csak ubuntu létezik, más disztró nincs. azért.

Attól óva intelek, hogy random rpm-eket szedegess le és telepíts. Ezzel szétgányolod arendszered. Az a webkit biztos, hogy van tárolóban.

Mi? Hogy ez amúgy egy sima naptár? Keress valami alternatívát, ezek szar munkát végeznek. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5229) Syl


Syl
nagyúr

Kipróbáltam a javasolt Kororát (kde). Hááát ez valami szörnyű! Ehhez képest az Ubuntu egy atomstabil OS.
Egy óra alatt dobot négy vagy öt plazmabiszbasz összeomlásról üzenetet és a frissítés utáni újraindításba frankón belefagyott.
Asszem most egy ideig kerülni fogom a fedorát :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5230) ViZion válasza Syl (#5229) üzenetére


ViZion
félisten

Ne a Fedorát okold egy szarul összerakott spin miatt...
Ha ez megnyugtat, a másoknál atomstabil Chakra, vagy KDE akármik nálam rendre nem működnek. KDE és én nem bírjuk egymást, elfogadtam, kész. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5231) gery2123 válasza Syl (#5229) üzenetére


gery2123
őstag

Hát nem tudom, igaz nem használok KDE, de Fedora Workstation (gnome) nálam nagyon stabil eddig. Nem igazán voltak hiba üzenetek.

Amúgy KDE alatt meg van már oldva, hogy ha nasról nézek valamit akkor ne töltse le először, hanem indítsa rögtön? Régen azért nem is próbáltam igazából, mert ez nekem nem tetszik. De most az 5 KDE nagyon tetszik külsőre.... :)

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#5232) Syl válasza gery2123 (#5231) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, ez a NAS-ról videólejátszás nálam is kulcsfontosságú és ez a mostani már másolgatás nélkül megbirkózik a feladattal.

(#5230) ViZion

KDE nekem sem a kedvencem, de gondoltam az új, 5-ös plazma sokkal fejlettebb.

>Ne a Fedorát okold egy szarul összerakott spin miatt...
Minden ubuntu alapú disztrót lebuguntuztok, akkor én minden fedora alapút okolhatok ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5233) gery2123 válasza Syl (#5232) üzenetére


gery2123
őstag

Na ez jó hír, akkor meg lesz a mai program. :) Már csak az a kérdés, hogy melyik distro legyen.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5234) Syl válasza gery2123 (#5233) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is keresgélek, mert az elementary Freya-val nem vagyok elégedett. A Luna volt eddig nálam A Leg (kb, mint a win2k a microsoftnál).
Sajnos már többször előfordult, hogy úgy befagyott a VirtualBox, hogy power gombbal kellett lelőnöm a gépet. És amikor ezt egy nap, munka közben kétszer is eljátssza, kezdek ideges lenni :U
A youtube tearinget se sikerül megszüntetni rajta, pedig már mindent kipróbáltam. Felraktam azt a két libet is, amit másik topicban javasoltál, meg szerkesztgettem a 20-intel.conf fájlt stb. Éppen csak kakast nem áldoztam teliholdkor éjfélkor :DDD
És a legújabb, nem lehet rá telepíteni a wine-t :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5235) kovaax válasza Syl (#5232) üzenetére


kovaax
őstag

Ha a Plasma 5 érdekel, próbáld ki az openSUSE Tumbleweed-et, vagy várd meg a stabil openSUSE-t.

-=- There's no place like /home -=-

(#5236) kovaax válasza gery2123 (#5231) üzenetére


kovaax
őstag

A Fedora Workstation Gnome-mal nekem is stabil volt, meg LXDE-vel is stabil. :K

-=- There's no place like /home -=-

(#5237) kovaax válasza kovaax (#5236) üzenetére


kovaax
őstag

Bár egyelőre a KDE jobban bejön, mint a Gnome. Lehet kipróbálom valamikor a Fedora KDE spinjét is, bár az még nem Plasma 5, ha jól látom...

-=- There's no place like /home -=-

(#5238) csendes válasza Syl (#5232) üzenetére


csendes
őstag

Plasma 5 még nem igazán stabil. Ha telepítettél valami nem standard widget-et, akkor meg pláne nem. Arch Linux-szal is vannak érdekes dolgai: a legfurább az volt, amikor az SDDM nem jött be kilépés után, talán mert engedélyeztem épp a desktop kockát. De én csak arra használom, hogy időnként megnézem, hogy áll. Egyébként, ha valaki kész stabil asztali környezetet akar, akkor MATE, ha meg gyorsat és memóriatakarékost, akkor valamelyik minimalista WM.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5239) Syl válasza kovaax (#5235) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem ragaszkodom a plazmához, sőt az egész kde felület nagyon idegen tőlem. Viszont ezt lehet legjobban, legszebben testre szabni. Én pedig imádom az OSX kinézetet.

(#5238) csendes

Addig nem jutottam el, hogy widgeteket telepítsek :B Telepítés/újraindítás után, amíg vártam hogy lejöjjön a ~800 mega update, addig nézegettem a beállításokat. Meg az asztalról akartam eltüntetni a kukát és a saját mappát.

Manjaro KDE VirtualBox-os próba letudva. Install, reboot, login és amikor kiírta hogy x db frissítés van hátra, azzal a lendülettel eltűnt a tálca :B
Pedig régen használtam manjaro-t (xfce), szerettem, csak az iszonyatos tearinggel nem tudtam megbírkózni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5240) csendes válasza Syl (#5239) üzenetére


csendes
őstag

Ha OSX szerű valami kell, akkor az Ubuntu-s cairo-dock-os asztali környezetet ajánlom. [link] Más disztro alatt nekem a tálca nem működött.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5241) Fenyő válasza Syl (#5239) üzenetére


Fenyő
őstag

Fedora 22 XFCE spint is használok (21 volt eredetileg telepítve, de később fedup-pal ápgrédeletm) az egyik tesztgép/rendszer párosomon és tökéletesen betonstabil (igazából az ilyen bleeding edge DE-k, mint a Unity, KDE5, Cinnamon, Gnome3 gyakran nem feltétlen hibamentesek) és tearingmentes, igaz 21 még csak compiz-xfce/emerald csomaggal volt az, de a 22-esben már a 4.12-es Xfce van amiben van rá opció (Synchronize drawing to the vertical blank) és egy kis 20-intel/radeon.conf szerkesztéssel tökéltesen tearingmentesíthető Intel vagy Ati/Amd Vgak esetében, zárt Nvidia driverekkel továbbra is csak a Compiz megoldás a tearingre.
Egyébként Manjaro XFCE is már a 4.12-őt használja és szintén elérhető rá a compiz-xfce csomag.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5242) whbear válasza kovaax (#5237) üzenetére


whbear
senior tag

Fedora KDE az bizony Plasma 5, tegnap este toltam fel egy gépre. Abszolút hibamentes nálam.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5243) kovaax válasza whbear (#5242) üzenetére


kovaax
őstag

Valóban! :R

-=- There's no place like /home -=-

(#5244) cigam


cigam
félisten

Mi lőtte a telepítőt? Megjelenik a fehér bogyó a kép közepén, szépen megtelik, lesz belőle kék Fedora logó, aztán pár mp múlva:

Majd a következő pillanatban megjelenik egy kérdés, hogy a live rendszert indítsa, vagy a telepítést. Ez kitakarja ezt a figyelmeztetést, de egér látszólag nincs.
Ötlet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5245) csendes válasza cigam (#5244) üzenetére


csendes
őstag

Gnome Shell helyett próbálj valami másik asztali környezetet először. Azt írja ki, hogy minden extension-t (vagyis GS kiegészítőt) letiltott, mert a rendszer összeomlott.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5246) body007 válasza cigam (#5244) üzenetére


body007
addikt

Ilyet én hibás extension és vga driver hatására láttam...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5247) cigam válasza csendes (#5245) üzenetére


cigam
félisten

És valóban, KDE spinnel pöcc-röff elindult. Ez így nem jó irány :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5248) cigam válasza cigam (#5247) üzenetére


cigam
félisten

Virtualbox-on beröffentettem, de ezt az extension pac-et nerm értem. Hogyan kell feltenni, mi lesz jobb?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5249) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Mennyivel gyorsabb a rendes verzio a live-nal?

Olyan mintha visszarepultem volna az idoben:

Activities tabon kattintok egy alkalmazason es megy a homokorazas egy core2duo gepen 12gb ram-al...
Hogy valtsak igy winrol? :D Utoljara kb win 98 koraban volt ilyen lassu OS a kezem alatt valami elbaszott celeronos gepen.

Firefox megnyitas 5 mp :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5250) ViZion válasza Snoop-y (#5249) üzenetére


ViZion
félisten

Ott vmi el van kefélve erősen. Live is gyors, főleg ennyi rammal. De telepítve és frissítve jóval jobb, főleg SSD-vel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.