Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#5001) agy73p válasza Vladi (#5000) üzenetére


agy73p
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a kérdésemet.... Szted? Köszi, hogy foglalkozol a problémámmal.

[ Szerkesztve ]

(#5002) Vladi válasza agy73p (#5001) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pontosan mit szeretnél? Lementeni az egészet egy iso-ba és csak visszarántani, ha baj van? Vagy a csomagösszeállítás kell?

bár szerintem inkább az első. Erre sok módszer van, mindjárt keresek egyet.

mod: clonezillát ajánlják több helyen. Itt vannak a doksik.

Nem próbáltam, én karbantartom a rendszerem és nem csuklik össze. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5003) agy73p válasza Vladi (#5002) üzenetére


agy73p
senior tag

Igen, az elsőre gondoltam. Azt gondoltam, hogy Fedora specifikus egy ilyen kérés, de ezexerint nem. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#5004) Vladi válasza agy73p (#5003) üzenetére


Vladi
nagyúr

Átalában ugyna úgy csinálod: csinálsz egy mentést, elrakod, ha kell visszamásolod. Persze a linuxban vannak speciális dolgok, amiket nem mentesz. Tömörítesz stb. erre ad megoldást egy ilyen app.
De a letgöbb disztró nem különbözik annyira, hogy ne lehessen univerzálisan megoldani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5005) agy73p válasza Vladi (#5002) üzenetére


agy73p
senior tag

A Mate-t nem tudom felimádkozni a Kororára, pedig terminálból is próbáltam. Bejelentkezési képernyőnél ki tudom választani, hogy MATE, de csak az automatikusan elinduló Teamviewer jelenik meg a képernyőn, semmilyen más ablak nem.

(#5006) Vladi válasza agy73p (#5005) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mindent felraktál? nézd meg yumexben, hogy milyen mate csomagok nincsenek még feltéve.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5007) gery2123 válasza agy73p (#5005) üzenetére


gery2123
őstag

Miért nem rakod fel a Korora Mate-et? Már kijöttek vele a fiúk, és ott nem kell szarakodni semmivel. :) Vagy csak próba lenne? Akkor inkább virtualboxot javaslok, nem éri meg egy rendszert szétcs....ni azért.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5008) agy73p válasza gery2123 (#5007) üzenetére


agy73p
senior tag

Óóó, vaze, ezt nem láttam. 4 napja jöttek ki vele. :W

(#5009) agy73p válasza Vladi (#5006) üzenetére


agy73p
senior tag

Megnézem, közben egy másik kérdés, ha már így "összefutottunk": Grub Customizerben hiába állítom be, hogy előzetesen bootolt bejegyzés, mégis mindig az elsőt, a Kororát tölti be, hiába voltam előtte a Windowsban.

[ Szerkesztve ]

(#5010) agy73p válasza Vladi (#5006) üzenetére


agy73p
senior tag

(#5011) Vladi válasza agy73p (#5010) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kicsit lejjebb: mate-panel, mate-session ilyenek?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5012) agy73p válasza Vladi (#5011) üzenetére


agy73p
senior tag

(#5013) Vladi válasza agy73p (#5012) üzenetére


Vladi
nagyúr

Úgy tűnik minden megvan, ami kellhet. Valami dekstop effektet kapcosltál be? Milyen videókártyád van és milyen driverrel?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5014) agy73p válasza Vladi (#5013) üzenetére


agy73p
senior tag

Desktop effekt alatt mit kell érteni? :B Bocs, de nem tudom, hogy az mi.
XFCE van fent, Compizt is feltettem utólag vagy jött a Mate-val talán, nem tudom.

[08:37] adam@localhost ~ $ inxi /fx
CPU~Dual core Intel Core Duo T2450 (-MCP-) speed~2000 MHz (max) Kernel~3.19.5-200.fc21.i686 i686 Up~1:44 Mem~1048.5/2006.7MB HDD~620.1GB(46.9% used) Procs~191 Client~Shell inxi~2.2.16

[08:32] adam@localhost ~ $ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GM/PM/GMS, 943/940GML and 945GT Express Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation NM10/ICH7 Family PCI Express Port 1 (rev 02)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation NM10/ICH7 Family PCI Express Port 2 (rev 02)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.3 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB2 EHCI Controller (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e2)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 02)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) IDE Controller (rev 02)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7-M Family) SATA Controller [AHCI mode] (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation NM10/ICH7 Family SMBus Controller (rev 02)
02:00.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. 88E8055 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (rev 12)
04:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection (rev 02)
0a:06.0 CardBus bridge: ENE Technology Inc CB-712/4 Cardbus Controller (rev 10)
0a:06.1 FLASH memory: ENE Technology Inc ENE PCI Memory Stick Card Reader Controller (rev 01)
0a:06.2 SD Host controller: ENE Technology Inc ENE PCI Secure Digital Card Reader Controller (rev 01)
0a:06.4 FLASH memory: ENE Technology Inc SD/MMC Card Reader Controller (rev 01)

[ Szerkesztve ]

(#5015) agy73p válasza agy73p (#5014) üzenetére


agy73p
senior tag

Egyébként effektek terén nem szeretek semmilyen hókuszpókuszt, inkább minimalista, mint csilli-villi az irányzat.

(#5016) Fenyő válasza agy73p (#5015) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha nem kell a csili-vili, akkor az xfce pont jó lesz, de ez amúgy utólag felrakott xfce egy másik de-es verzió mellé?
Tiszta telepítés szerencsésebb, egyrészt kevésbé kell konfigolni (ahogy nézem a fapad alkalmazásmenü van fent a whiskermenu helyett pl), másrészt kisebb az esély a bugokra és a teljesítményre sincs jó hatásra az ilyen kevert csomagoknak, lehet más dm-et plugineket egyéb beállítófájlokat használnak az eltérő de-k, szóval jobb ha csak az adott de-re kihegyezett verziót pakolod fel tisztán.
Amúgy ha nem akarsz screen tearinget Korora/Fedora 21 Xfce-hez szükséged lesz a compiz-xfce-re (és a compizconfig-ra) és az emeraldra (ill az emerald-themes-re keress rájuk a yumeben, ill ott az xfce4-whiskermenüt is megtalálod ha nem lenne fenn alapból, pure xfce telepítésnek nem mindig része), ui. az xfce 4.12 majd csak a 22-es verziókba kerül bele, amiben alapból van rá opció, comptont meg nem találtam 21-es Fedora alá.
Persze az effektek nagy részét én is tiltom (pl az összes asztali effektet), de van olyan effekt ami szükséges a működéséhez, pl az ablakdíszítés.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5017) agy73p válasza Fenyő (#5016) üzenetére


agy73p
senior tag

A Korora MATE letöltéssel mindig is gondom volt, mert azt írta ki rá, hogy 64-es géphez való, többször is átvágott a palánkon...
Ez azt hiszem, hogy Cinnamon verzió, amire XFCE-t tettem fel. De ebben nem vok biztos. Meg lehet nézni vhogy?

[ Szerkesztve ]

(#5018) Vladi válasza agy73p (#5017) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem valószínű. Egyébként én passzolom, hogy mi a gondod. Töltsd le akkor a métet és azt tedd fel.

Nekem tölti, nem tudom, mi a gondod. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5019) agy73p válasza Vladi (#5018) üzenetére


agy73p
senior tag

Most már jó lett nekem is, de az előző verzióval volt gondom, persze az is lehet, hogy bénáztam. De akkor most miért sikerült, ugyanúgy csináltam mindent.
Aztán most már használom a Virtual Boxot is, így nem telepítgetek mindent újra minden héten.

[ Szerkesztve ]

(#5020) whbear válasza Vladi (#5000) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem sem Steve Blood szintű emberke fejleszti. Ma megy fel 64 bitre is. Két gondom volt vele, mindkettő megoldva. A packagekit 5 percenként tekerte a hdd-t. Ez egy gyenge gép. Majd frissítek ha kell. yum erase PackageKit. Mivel nem lehet disabledre tenni. A másik egy régi KDE nyűgöm. A gép első bekapcsolásakor az első program indításánál csak forog az ikon. Elindul a program de 30% körül tekeri a procit. Kikapcsoltam a rendszer értesítések között az összes indítási folyamatos dolgot és sokkal gyorsabban indul minden meg nem is kínozza a processzort. Ezt nálam az összes KDE 4 csinálta. Plasma 5 már jó.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5021) gery2123


gery2123
őstag

Találkozott már valaki olyannal, hogy néha( 10/6) az ablakokra kattintva ragad az egér.?
Tehát ha a Chrome vagy egyéb ablak kattintok felül a keretre, hogy az legyen előtérbe akkor az egér ragad, mintha folyamatosan nyomnám?
Ez csak akkor van, ha be van kapcsolva, hogy a touchpaddal való koppintás is be van kapcsolva. (fedora, és korora alatt is ez van)
Mint alatt nem emlékszem rá.) lehet gnome feature? :)
Dell 4310 noti

-- PSN_ID: GerY2123

(#5022) agy73p válasza Vladi (#5018) üzenetére


agy73p
senior tag

Feltettem az új Mate-t, teljesen jól üzemel. De pont (majdnem pont) olyan, mint a Gnome. Miért?

(#5023) Tim82 válasza agy73p (#5022) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mert a Gnome 2 forkjából nőtte ki magát.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5024) agy73p válasza Tim82 (#5023) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszönöm.

(#5025) whbear válasza gery2123 (#5021) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, ez egy feature és nem bug. Ha jól emlékszem KDE alatt ki lehet kapcsolni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5026) gery2123 válasza whbear (#5025) üzenetére


gery2123
őstag

És gnome alatt? Vagy hogyan keressek rá a neten? Elég idegesítő, amikor csak előtérbe akarom hozni az adott ablakot, és magával rántom......

-- PSN_ID: GerY2123

(#5027) body007 válasza gery2123 (#5026) üzenetére


body007
addikt

Valahol a tapipad beállításánál - lehet, h gnome-tweak tools-ban...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5028) gery2123 válasza body007 (#5027) üzenetére


gery2123
őstag

Eddig úgy néz ki, hogy kehet megoldódott. Dconf-tools-ban kapcsoltam be a tapipad érintést, és azóta nem ragad az ablakhoz. Szerintem ez nem igazán fature lesz, hanem valami bug. De remélem, hogy menni fog most már :)

Más: Ahogy nézem itt egy évente jön ki újabb verzió. A Fedora21 meddig támogatott? Mert ugye most jön majd a 22 valamikor.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5029) qisqaqas válasza gery2123 (#5028) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Féléves a release ciklus. Fedora 21 kivétel volt a fedora.next project miatt.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#5030) gery2123 válasza qisqaqas (#5029) üzenetére


gery2123
őstag

Akkor muszáj leszek frissíteni 22-re? Lehet, hogy CentOs irányba kell akkor elmenni, mert nem szeretem a verziószám frissítéseket valamiért......

-- PSN_ID: GerY2123

(#5031) qisqaqas válasza gery2123 (#5030) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Semmi sem muszáj. :) A disztró upgrade nagyságrendileg jobb mint a deb-es disztrókban. Nem volt vele gondom. Ha nem neked valók a verziószámok akkor használj rolling release-t. Arch és a Gentoo pl ilyen.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#5032) BoB válasza gery2123 (#5030) üzenetére


BoB
veterán

Minden Fedora kiadás a kettővel utánna érkező kiadás + 1hónapig támogatott. Addig használhatod.

A 20-as még támogatott a 22 megjelenésének napja + 1 hónapig. (aza nemsokára megszűnik a támogatás, cirka 5 hét múlva)

A 21 -es a 23-as megjelenése + 1 hónapig. Az majd október végén lesz, szóval a jelenlegi rendszered használhatod idén novemberig.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5033) gery2123 válasza BoB (#5032) üzenetére


gery2123
őstag

Na ez jó hír, akkor novemberig elvagyok vele :)

qisqaqas: rolling nem az én műfajom, nincs kedvem egy-egy nagyobb frissítés előtt olvasgatni, hogy mint és hogy. :) Persze lehet egyszer eljön az idő.
Ha jobb a verzióváltás mint a deb esetében akkor semmi gond.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5034) whbear


whbear
senior tag

A Packagekit után sikerült egy újabb vérszívótól megszabadítani a Fedorámat. (Korora) A neve prelink. prelink -au, dnf erase prelink. És nem tekeri a procit meg a hdd -t. Elvileg gyorsítaná a rendszert, gyakorlatilag teljesen leültette napok óta. Van is rá bugreport.

Az mitől lehet, hogy a yum nem talál frissítést, a dnf meg 48 csomagot?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5035) qisqaqas válasza whbear (#5034) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Csomaglistát cacheli, és X időn belül meg sem próbál keresni frissítést. Forszolni kell a csomaglista letöltését.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#5037) Vladi válasza whbear (#5034) üzenetére


Vladi
nagyúr

yum clean all ?

agy73p:

Parancsolj. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5038) whbear válasza Vladi (#5037) üzenetére


whbear
senior tag

Valóban, ez a clean all kiment a fejemből. Köszönöm a választ.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5039) whbear válasza qisqaqas (#5031) üzenetére


whbear
senior tag

Lassan aktuális lesz a dist upgrade. Le tudnád írni pontosan mi a menete, mert ha jól rémlik a repókat is át kell írni. (Most nagyon nem lesz idő az újra telepítésre.)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5040) Vladi válasza whbear (#5039) üzenetére


Vladi
nagyúr

Elvileg van erre valami guis app.

Igen, megvan a fedup.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5041) gery2123 válasza Vladi (#5040) üzenetére


gery2123
őstag

Köszönjük szépen. Ezzel már csak fog menni az upgrade. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#5042) whbear válasza Vladi (#5040) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a választ. Pár hét és kiderül mit is tud a fedup.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#5043) gery2123 válasza whbear (#5042) üzenetére


gery2123
őstag

Én meg majd várok a beszámolódra. :)
Novemberig raérek ha minden igaz az upgradel.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5044) spammer válasza gery2123 (#5043) üzenetére


spammer
veterán

upgradel :Y upgrade-del

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5045) gery2123 válasza spammer (#5044) üzenetére


gery2123
őstag

Korán reggel, SwiftKey! :)
A lényeg ugyanaz! Upgrade!!!
Mondjuk, nálam, lehet friss telepítés lesz inkább.

-- PSN_ID: GerY2123

(#5046) csendes válasza whbear (#5039) üzenetére


csendes
őstag

A fedup lassú. Egyesével szedi le a csomagokat, majd újraindítás után egyesével telepítget. Magától vagy megtalálja az új kiadást vagy nem, de inkább az utóbbi, szóval a "--network 22" nem biztos, hogy elég lesz. És a "--product=nonproduct" parancssor (már önmagában is gyönyörű) nélkül a Fedora 21-re frissítésnél gondok lehettek. És utána még kicsit tisztogatni kell a rendszeren. Szóval általában gyorsabb az újratelepítés ... :U

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5047) Dhampir válasza whbear (#5034) üzenetére


Dhampir
félisten

(#5048) qisqaqas válasza Dhampir (#5047) üzenetére


qisqaqas
senior tag

[TROLL]dnf még mindig lassabb mint a pacman[/TROLL]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#5049) Vladi válasza Dhampir (#5047) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na fogadjunk, hogy első mozdulattal vágunk rá egy yum nevű smájlinket. :P

(#5048) qisqaqas:

Kinemszarjaleapekment?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5050) kovaax válasza Vladi (#5049) üzenetére


kovaax
őstag

De Nem Fedorán! :C

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.