Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#5851) #29810176 válasza csendes (#5849) üzenetére


#29810176
törölt tag

A régi kernelek is csinálják (Próbáltam régi LTS Ubuntu-t is)
Log-ban láttam valami firmware-es akármit a hangkártyával kapcsolatban utána, meg újra kellett égetni, mert még Windowsos gépen is azt csinálta, hogy 1%-onként léptette a hangerőt. Ezért gondoltam "frissítem ugyanarra (a legújabb) verzióra ami volt és azóta a gomb normálisan megy

(#5852) csendes válasza cigam (#5850) üzenetére


csendes
őstag

Szerintem egyszerűen a vesa grafikus drivert használja és azért max. 1024x768 a felbontás, és ezért használ Gallium llvmpipe szoftveres emulációt. Az első kérdés, hogy mi van a D630-ban nVidia NVS 135M vagy esetleg integrált Intel (GMA X3100 vagy hasonló)? Mit mond az lspci?
Elvileg a nouveau támogatja a 135M-et [link], de lehet, hogy xorg.conf-ba be kell írni, hogy milyen drivert (nouveau) használjon, mert nem megy az automatikus felismerés.
/etc/X11/xorg.conf.d/20-nouveau.conf -ot létrehozni és beleírni (de csak ha az lspci-vel már ellenőrizted, hogy tényleg nVidia):
Section "Device"
Identifier "Nvidia card"
Driver "nouveau"
EndSection

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5853) cigam válasza csendes (#5852) üzenetére


cigam
félisten

Nekem is a VESA ugrott be, hogy talán azon keresztül próbálja meghajtani a VGA-t, csak fura volt ez a gallium név. Amúgy integrált intel VGA van benne, és pont ezért furcsa, hogy eddig szinte mindegyik distro szerette, kapásból működött, most meg mostoha gyerek lett.

A 25-ös még xorg-ot használ? Nem Wayland-et? Debian pöc-röff elindult. Majd belekukkantok a xorg.conf.d alá, hátha van egy inteles fájl hozzá.

Köszi a tippet!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5854) csendes válasza cigam (#5853) üzenetére


csendes
őstag

Ja tényleg, alapból Wayland van :K, ha Gnome-ot használsz, kivéve, ha a kártya/driver nem támogatott. Egyszerűen át lehet állítani Xorg-ra, de a GDM-ben is ki tudod választani, hogy Xorg-gal indítsa a Gnome-ot. Ezekkel a régi integrált kártyákkal szerintem nem érdemes Wayland-ezni, sőt Gnome-ozni se. MATE-val viszont jó lehet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5855) Vladi válasza csendes (#5854) üzenetére


Vladi
nagyúr

wayland... :(

Nem tudsz valami leírást, hogy most hogy áll a fedora ilyen téren, meg hogy lehet visszaváltani?
meddig lesz amúgy X támogatás benne?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5856) cigam válasza csendes (#5854) üzenetére


cigam
félisten

Az új Gnome és KDE igencsak megfontolttá( ;] ) teszi a gépet. XFCE-vel barátkozom, de majd meglesem a MATE-t is hátha jobban sertepertél.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5857) Vladi válasza cigam (#5856) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én lxde-t használtam/szerettem régebben. A legkönnyebb a méghasználható kategóriában.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5858) BoB válasza Vladi (#5855) üzenetére


BoB
veterán

Már írták. Egyszerűen ki lehet választani a bejelentkező képernyőn hogy x-el vagy wayland-el induljon a rendszer.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5859) csendes válasza BoB (#5858) üzenetére


csendes
őstag

Vagy pedig a /etc/gdm/custom.conf-ban ki kell venni a hashmark-ot ebből a sorból:
- #WaylandEnable=false
+ WaylandEnable=false

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5860) body007 válasza csendes (#5859) üzenetére


body007
addikt

Én épp a teamviewer-el szívtam a minap - mint kiderült az se megy wayland-en. Tiltottam ahogy írod, és minden faxa :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5861) cigam


cigam
félisten

Vesszek meg, ha ezt értem. Ma megint nekifutottam a telepítésnek, és most natív felbontással megy. Bár a Grafika: Ismeretlen kicsit nyugtalanít.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5862) kovaax válasza cigam (#5861) üzenetére


kovaax
őstag

A tanítvány felkereste mesterét, és így szólt:
- Borzalmas a meditációm! Megőrjít, hogy hol a lábam zsibbad, máskor a hátam fáj, vagy pedig minduntalan elalszom! Ez rémes!
- Majd elmúlik - válaszolt a mester tárgyilagosan.
Egy hét múlva a tanítvány visszatért a mesteréhez:
- A meditációm csodálatos! Olyan ébernek, békésnek és élőnek érzem magam! Ez fantasztikus!
- Majd elmúlik - válaszolt a mester tárgyilagosan.

:R

-=- There's no place like /home -=-

(#5863) kovaax válasza cigam (#5861) üzenetére


kovaax
őstag

Nem lehet, hogy jött ki közben valami frissítés? Vagy nem frissít a Fedora install közben (nem emlékszem már)??? Vagy esetleg nem állítottál át valamit biosban?

-=- There's no place like /home -=-

(#5864) cigam válasza kovaax (#5863) üzenetére


cigam
félisten

A BIOS-ban tényleg kószáltam azóta. Azt hiszem a TPM chip-et engedélyeztem (Windows bitlocker hiányolta), meg talán a virtualizációt(Virtualbox).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5865) kovaax válasza cigam (#5864) üzenetére


kovaax
őstag

A fene tudja, hogy ez okozhat-e ilyet...

Most nézem, már nekem is F25 van, de xorg-gal, semmi wayland...

Szerk.: Merthogy az csak Gnome-mal van, xfce-vel nem. :B

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#5866) cigam válasza kovaax (#5865) üzenetére


cigam
félisten

+egy dolog más: Nem a program készítette az telepítő médiát, hanem letöltöttem az ISO-t, és Rufus készítette el a pendrive-ot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5867) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Feltűnt, hogy egy ideje nem jön frissítés, gondoltam, ránézek terminal-ból...
Csakhogy eltűnt a terminal. :Y És a "software" applikáció is.
Nemrég csináltam egy dnf autoremove-ot. Létezik, hogy ez cseszte el?

Mi ilyenkor a teendő?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5868) BoB válasza Bici (#5867) üzenetére


BoB
veterán

Alapvetően 6 terminálod van, az egyiken indul el a grafikus felület. Control+Alt+F# billentyűkombinációval tudsz váltani közöttük.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5869) Bici válasza BoB (#5868) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, így megoldottam: A gnome-terminal és a gnome-software csomag és dependenciáik tűntek el valahogy.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5870) csendes válasza Bici (#5869) üzenetére


csendes
őstag

dnf groupinstall gnome

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5871) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Megint segítséget szeretnék kérni :B :R sulix asztali gépekre kell teNni az érettségi miatt LAMP programokat.Sajnos nem jó a repól telepítés mert nem is támogatja a sulix és valami miatt a próba érettségi módban nem működnek megbízhatóan.Ez mondjuk érdekes mert ha nem volt érettségi mód akkor működtek,de nem tudom mi lehet a gond velük.Így elkezdtem nézegetni és találtam XAMPP programot amely egybe tartalmazza at összes szűkséges webes fejlesztő programot.Plusz nem kell külső repót használni.Fel is tudtam telepíteni root ként de sajnos sem az apache sem a mysql nem indul el.Mit tudnék csinálni mert mindenképpen kellenek ezek a programok.De azért nem vagyok olyan linuxs aki egyből tudja a hiba okát?

(#5872) Vladi válasza qwertly (#5871) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hogyhogy nem megy a telepítés repóból?
Azért egy httpd még sulix változatban is kell, hogy legyen.

Rootként nézd:
yum install httpd

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5873) Fenyő válasza Vladi (#5872) üzenetére


Fenyő
őstag

Sulix 8 továbbra is CentOS 7-re épül (szóval a Fedorához való leírással nem sokra megy, a Sulix 7-es épült még egy régebbi (tizenvalahányas) Fedorára, szóval Sulix 8 alá csak kézzel lehet Centos 7-es csomagokat telepíteni (csak Sulix repó aktív ami nagyon korlátozottan enged csak néhány csomagot, frissítés nyista ofkorsz), ha tudod mik kellenek egyesével lehúzni, majd kézzel terminálból fel.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5874) Vladi válasza Fenyő (#5873) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nemtom követted -e, de a sráccal nagyon régóta küzdük a sulixszal mindenféle apróbb nagoybb témakörben.
Egyszerűen használhatatlan. Legalább a centos repókat engednék bele, hogy bármire jó legyen. :W

Ezzel már nem tudom meddig jutott el.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5875) BoB válasza Fenyő (#5873) üzenetére


BoB
veterán

Nope. [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5876) qwertly válasza Vladi (#5872) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat,sajnos nem megy úgy ahogy te gondold,mint írták sulix nagyon lekorlátozott linux rendszer.Alap dolgokat tudja és stabil de ha valami extra kell akkor falakba ütközök.Múltkor nagy gond volt a Packet Tracker megcsinálták és egy frissítés után működik is szépen :C mondjuk ehhez az kellet,hogy elküldtem nekik a hivatalos érettségi követelményeket és abban ott volt a PT7 is.Így ebben rugalmassal voltak,de most az ágazati érettségiben benne van a webes alkalmazások fejlesztése,így felkel telepíteni a LAMP csomagot.eszt még nem tudja a sulix ha pedig külső repoból telepítek azután nem segítenek.De még így is jobb mint a Ubuntu 16.04 Érettségi Remix amely egy förmedvény.Így telepítettem fel a kliens gépekre a LAMP csomagot mert érettségi módban nem lehet nett:
su -
yum-config-manager --enable epel
yum install httpd
yum install phpmyadmin --skip
yum install php
sudo service httpd start
sudo service httpd stop
sudo service httpd start
mysql
exit
chmod 777 /var/www/html
mysql
SET PASSWORD FOR 'root'@'localhost' =PASSWORD(' új jelszó');
exit
Így működik szépen phpMyadmin,csak kettő gond van az egyik,hogy mivel rootként telepítettem nem tudtak a hallgatók írni a /var/www/html fájba,ezért nem egy elegáns módszerrel chmod 777 paranccsal mindenkinek olvasható írhatóvá tettem.Ennek az a hibája,hogy óra közben elérhetik egymás fájlait a hallgatók.Így ment is szépen de múltkor csináltunk egy próba érettségit és ott nem lehetett elsönek bejelentkezni a pHpmyadminba ill nem lehetett beimportálni a mysql-be adatokat vagyis használhatatlan volt a webes fejlesztő eszközök.Nem tudok rá jönni a hibára minden ott van a kliens gépen és nem működnek.Ezért fordultam már más alternatív módhoz,így került képbe a xampp mint komplett csomag ahol még a repoval sem kell foglalkoznom.De itt valamiért nem megy apache2 és a mysql is köhög.Sajnos most így állok,és nyomasztólag közelednek a vizsgák :O

(#5877) Vladi válasza qwertly (#5876) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha már egyszer segítettek, akkor lesznek szívesek ezt is megcsinálni.
Most rajtatok kívül senki más nem akar sulixon érettségiztetni? Küld el nekik holnap az egész követelményrendszert, oszt cisnálják meg rendsen. Ne te meg mi görcsöljünk már rajta. :W

Ha így se kapják össze magukat, akkor írd meg, hogy Vladi üzeni, hogy egy rakás szar a cuccuk és migráltok a rákba centosre. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5878) Fenyő válasza BoB (#5875) üzenetére


Fenyő
őstag

Elméletben nagyon szép lenne, de a gyakorlatban nem működik, pont a CentOs repókat nem lehet engedélyezni csak néhány 3rd partyt, de az meg ált CentOs függőségek okán nem megy, szóval a valóságban csak a Sulix repó működik. :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5879) qwertly válasza Vladi (#5877) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszönöm a tanácsodat :DDD de egy kicsit árnyaltabban állok a témához.Mint írtam van amiben nagyon jók a szerver kliens kapcsolat a tökéletes az oktatást segítő apró kis részletekben is jók.Pl: egy klikk és szépen megy a érettségi mód,vagy a tanár hallgató csoport munka stb.És ha felhívom a suportott akkor segítőkészek ha!!!! nem nyúlok külső programokhoz.De mivel időnként mint pl most kell külső alkalmazás mossák a kezűet és lepattintanak :O.Sajnos ilyen kor jövök ide segítséget kérni.
Mint pl: ebben: LAMP web fejlesztő eszköz feltelepítve, szépen működik kisebb gondokkal.DE amikor bekapcsoljuk a érettségi állapotot nem megy phpmyadmin bejelentkezés nem fogadja el a jelszót,érdekes ha újra lett indítva a gép már belehetett jelentkezni :F Akkor a mysql-be nem lehetett adatokat beimportálni így használhatatlan volt.De amikor ki lett lépve érettségi módból ment minden szépen.Mire gondoltok mi lehet a hiba?
Üdv:

(#5880) Vladi válasza qwertly (#5879) üzenetére


Vladi
nagyúr

A hiba az érettségi mód. Ezt kéne egy kicsit megnézni, hogy micsoda. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5881) Fenyő válasza qwertly (#5879) üzenetére


Fenyő
őstag

Jól mondja Vladi, a gond az érettségi üzemmód, mivel az tilt mindenféle webes kapcsolatot, sőt a szerver kliens kapcsolat is korlátozott ilyenkor (saját, ill. csoport mappákat pl. nem éri el a felhasználó a szerveren, mivel be jelentkezni sem tud csak a munkaállomás-azonosítóval stb), egyébként Sulix alatt lehet csak netet is tiltani adott teremre vagy csak bizonyos oldalakat engedélyezni ami kell a webfejlesztő proginak, csak akkor meg csoportmappákon keresztül továbbra is tudnak kommunikálni a nebulók, szóval sakk-matt.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5882) qwertly válasza Fenyő (#5881) üzenetére


qwertly
addikt

Sziasztok!
Elnézést,hogy nem egyből reagálok de mindig van valami gubanc és ott vagyok.Szóval azért is kellet a munkaállomásokra félteni a LAMP komponenseket mert érettségi módban nett korlátozott.bemásolom a szerver könyvöl mit csinál ez alatt:
A SuliX Professional klienseken:
➢ Minden diák és tanár hozzáférése letiltásra kerül (kivéve a tanári gépeken), sem a webes
felületen, sem a kliens gépeken nem tudnak bejelentkezni. Egyedül a munkaállomásokhoz
tartozó speciális azonosítók – melyeket munkaállomás-azonosítónak nevezünk – élnek.
➢ Minden olyan szolgáltatás letiltásra kerül, mely kommunikációra használható és ami nem
a vizsga biztonságos lebonyolítását szolgálja. Ezen szolgáltatások körébe tartozik a
levelezés (külső és belső) és az internetelérés is.
➢ A fájlszerver elérése az érettségire beállított termekben kizárólag a munkaállomás-
azonosítóra korlátozódik. Ez a következőt jelenti: egy munkaállomásról csak egyetlen
munkaállomás-azonosítóval lehet bejelentkezni, ennek jelszava ugyanaz, mint a
bejelentkezési neve, például a „pc01” nevű munkaállomásra csak a „pc01” azonosítóval, és a
„pc01” jelszóval lehet bejelentkezni. Más munkaállomásra ezzel a felhasználónévvel és
jelszóval nem lehet bejelentkezni.
➢ Tűzfal szabály kerül beállításra, amely minden hálózati forgalmat letilt, beleértve az
Internetet is. A tiltás alól kivételt képeznek a SuliXerver felől érkező bizonyos alapvető
szolgáltatások (címtár, DNS, fájlszerver).
➢ A munkaállomás-azonosítóval bejelentkezett felhasználó beállításai és létrehozott
állományai törlődnek a felhasználó kijelentkezésekor, viszont a SuliXerveren lévő import
és export könyvtárba másolt állományok megmaradnak. Ezek a könyvtárak szükségesek az
érettségi feladatok kiosztásához és beszedéséhez. A munkaállomás-azonosítóval
bejelentkezett felhasználó csak az import és export mappákat látja a SuliXerveren, számára
nem jelenik meg a desktopon a Mappáim a SuliXerveren mappa. A SuliXerveren lévő
import és export mappát érettségi üzemmódban bejelentkezés után a desktopon található a
Saját mappám könyvtáron belül érheti el.
➢ A tűzfal beállításai miatt az érettségi üzemmód alatt az ActiveClass használata sem
lehetséges az adott gépeken, tehát a tanár nem tud sem belenyúlni a vizsgáztatás
folyamatába, sem megfigyelni a vizsgázót.
➢ Ha be van lépve felhasználó, akkor automatikusan kijelentkeztetésre kerül.
➢ Az USB háttértárak (pl. pendrive) letiltásra kerülnek. Ez azt jelenti, hogy az USB
háttértárak csatlakoztatása nem lesz lehetséges az érettségi üzemmód bekapcsolása után.
Fontos, hogy az érettségi üzemmód bekapcsolása előtt csatlakoztatott USB eszközökre ez a
tiltás nem vonatkozik.
➢ Az érettségi üzemmód bekapcsolásakor a /tmp és /var/tmp könyvtárak tartalma törlésre
kerül.
Ezért ha kikapcsolom a nettet a munkaállomáson akkor is tud a LAMP dolgozni,elég ha a böngészőt megnyitja beírja localhost/phpmyadmin és megy a dolog.De ebben nem segítenek a sulixosok mi lehet a gond,amimkor megy az érettségi mód :O

(#5883) #29810176


#29810176
törölt tag

Sziasztok! Még mindig nincs megoldás erre a problémára?
Ezzel a 60 frissítés/sec (egér) játszhatatlan.
Nem lehet valahogy megoldani, hogy 500 vagy 1000-en menjen? (Az egér 1000-re képes)
(Wine alatt osu!)
Illetve tudtok segíteni, hogy tudnám megoldani, hogy szinte 0 legyen a késlelteés a Windowséhoz képest?

Remélhetőleg a Fedora 26-ban majd javulnak a régi hibáim is

(#5884) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget,hogy kellene lenti parancssort betenni az indító fájlba,hogy minden indításkor lefusson.
su -
-systemctl disable mariadb
-systemctl stop mariadb
-systemctl disable httpd
-systemctl stop httpd
-iptables -F

cd /opt/lampp
sudo ./manager-linux-x64.run

Így nem kellene minden gépen beállítanom és root ként futtatni. :R

[ Szerkesztve ]

(#5885) Vladi válasza qwertly (#5884) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az elejéhez futási szintet kellene szerkeszteni. Ha már minden indulásnál leálítod őket, akkor nem indítod, nem?

./manager-linux-x64.run az mit csinál?

Ha már su- akkor szerintem nem sudo de mindegy.
Azt nem tudom, hogy a friss fedorában ezt hová kell tenni, lehet kell neki egy saját szkript. Hányas verzió?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5886) BoB válasza qwertly (#5884) üzenetére


BoB
veterán

A disable kikapcsolja az automatikus indítást, vagyis újraindítás után nem fog elindulni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5887) qwertly válasza Vladi (#5885) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Amit leállítok a SuliX Professional 8 belső alkalmazása.És amit elindítok a sudo ./manager-linux-x64.run paranccsal a Xampp grafikus felülete.Ahol a hallgatók láthatják,hogy fut rendesen minden.Én mindig rottr jugot igy szerzem meg a gépen : su -
Fedora 19 szerintem.
Üdv:

(#5888) qwertly válasza BoB (#5886) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
megcsináltam de mégsem tudtam inditani a xamppot csak evvel a parancsal cd /opt/lampp sudo ./manager-linux-x64.run Minden alkalommal elkell ezt játszanom ah azt akarom,hogy működjön a lampp a gépeken.
Üdv:

(#5889) csendes válasza qwertly (#5888) üzenetére


csendes
őstag

Használsz esetleg ramdisk-et? Azt érdemes újra generálni, ha systemd-be belenyúlsz.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#5890) BoB válasza qwertly (#5888) üzenetére


BoB
veterán

Csinálsz egy systemd unit-ot majd beteszed a /etc/systemd/system/ könyvtárba és engedélyezed.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5891) qwertly válasza BoB (#5890) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszönöm a válaszodat,de sajnos nem tudom systemd unit :B ha kifejetenéd egy kicsit mit kellene csinálnom vagy merre induljak el nagyon megköszönném.Én,ezt a módszert próbáltam:
sudo ln -s /opt/lampp/lampp /etc/init.d/lampp
sudo chkconfig --add lampp
Az első meg is csinálta a linket,ha jól emlékszem rá,de a sudo chkconfig --add lampp parancsra azt a hiba üzenettett kaptam nincsen ilyen alkalmazás.Pedig ott volt meg is néztem.
Üdv:

(#5892) BoB válasza qwertly (#5891) üzenetére


BoB
veterán

Nem ártana ha eldöntenéd hogy most akkor systemd vagy sysvinit van-e a rendszereden.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5893) Vladi válasza BoB (#5892) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mindkettő. Szerintem ez még ilyen hibrid rendszer. Megnézhetnétek, hogy a friss fedorán a sysv-ből mennyi maradt meg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5894) Fenyő válasza Vladi (#5893) üzenetére


Fenyő
őstag

Továbbra is CentOS 7 alapú a Sulix 8 csak szólok :DDD , 7-es volt Fedora 17 alapú.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#5895) BoB válasza qwertly (#5891) üzenetére


BoB
veterán

Na miután Fenyő jóvoltából kiderült, hogy systemd:

Fogalmam sincs miért és hogyan, nem ismerem a körülményeket, ÉS szerintem egyáltalán nem így kellene csinálni, de ha mindenképpen azt akarod hogy root-ként automatikusan induljon ez a grafikus alkalmazás minden felhasználói beavatkozás nélkül (ide értve azt is hogy nem kér jelszót), akkor azt systemd unit segítségével így teheted meg:

1. root-ként beraksz a /etc/systemd/system/ könyvtárba egy fájlt tetszőleges névvel és .service kiterjesztéssel. Például lamp.service

2. Beleírod a fájlba ezt:

[Unit]
Description=lamp grafikus interfész

[Service]
Type=idle
Environment="DISPLAY=:0"
Environment="XAUTHORITY=/home/_felhasznalonev_/.Xauthority"
ExecStart=/opt/lampp/manager-linux-x64.run

[Install]
WantedBy=graphical.target

A _felhasznalonev_ részt ki kell cserélni a user felhasználónevére! (_ nélkül)

3. root-ként:
systemctl enable lamp.service

Felelősséget nem vállalok érte, potenciálisan lehetőség látok arra hogy a user .xauthority fájlát a root magáévá teszi és ezután a user nem tud majd bejelentkezni. De ugyanez a helyzet akkor ha sudo-val indítod a grafikus allkalmazást gksu vagy kdesu helyett.

Egyébként ne haragudj de én azt látom hogy az elmúlt évben - ha jól emlékszem nagyjából így rémlik hogy először jöttél ide segítséget kérni - szinte semminek nem néztél utánna. Alap dolgok hiányoznak. És úgy látszik neked az a munkád az iskolában, de cáfolj meg ha tévedek. Tanulni kellene, őszintén szólva igen gondolkoztam rajta segítsek-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5896) Rimuru válasza BoB (#5895) üzenetére


Rimuru
veterán

Nagy +1.

Vigyázat, csalok!

(#5897) qwertly válasza BoB (#5895) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Szeretném megköszöni a segítségedet :) ,még nem volt időm mert rengeteg munkám van,plusz a család.Csak még annyit kelet csinálnom,hogy minden induláskor tiltanom a mysql és a apache ,hogy a xampp működjék.Ezt csináltam:
-systemctl disable mariadb
-systemctl stop mariadb
-systemctl disable httpd
-systemctl stop httpd
Elmentetem disable.sh néven,futattathóvá tettem a chmod +x és bemásoltam a /etc/init.d/ mappába,tudom elég amatőr módszer de így már működik a xampp,csak a grafikus felütetlen kell bekapcsolni a programokat.
Megjegyzéseddel nem tudok egyet érteni,ha itt kérek, segítséget a fórumban azért van mert már a hivatalos támogatás sem tud segíteni :Y .Windowsos vonalról sodródtam a linux oldalra,így tény és való felszínes a tudásom. Ennek megfelelő a fizetés is ,nincs is túljelentkezés de nekem megfelel mert van család,így kell a szabadság meg a hétvége. Itt nem elvárás power linux ismeret a sulix rendszer üzemeltetésekor mert gyakorlatilag komplett rendszert kapunk a kezünk alá,csak akkor van a gond ha amit nem támogat a sulix.Attól fügétlenül rengeteget olvasok a linux rendszerekkel kapcsoltban és videókat is nézzek a you tube oldalon illetve ha van ingyen video :D a linux akadémia oldalról is töltők le.És rendszeresen nyomtattok ki innen is olyan oldalakt amelyekben linux praktikák vannak.
Itt pár könyv amit a saját pénzemből vettem meg:
-Tantusz sorozatból: Linux - 7 könyv 1-ben, PHP, MySQL, JavaScript & HTML5
Számítógép-hálózatok, Linux programozás - Második, átdolgozott kiadás, Válts Linuxra! - Búcsú a kékhaláltól, Linux rendszerfelügyelet, Red Hat Enterprise Linux és Fedora - Teljes referencia könyv Linux bevetés közbenBevezetés a linux használatába és még van jó pár amire nem emlékszem fejböl.Plusz ebookbra amit csak megtaláltam a magyar netten és érdemesnek tartottam letöltettem. Így mint látod próbálom magam autodidakta módon képezni,de lehet nem jó a módszerem plusz az időn sincsen sok.

Üdv:

[ Szerkesztve ]

(#5898) Vladi válasza qwertly (#5897) üzenetére


Vladi
nagyúr

"itt kérek, segítséget a fórumban azért van mert már a hivatalos támogatás sem tud segíteni"
Magyarul jobbak vagyunk, mint a kommersel szupport. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5899) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Nagyon off: Hat, uraim, hosszu evek Ubuntuzasa utan lehet visszaterek a gyokerekhez... :B

Ubuntu alatt a jelenlegi, adatlapomon lathato FX-es konfig igen szepen megy. Fedoran mire szamithatok vele?
Koszi!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#5900) BoB válasza qwertly (#5897) üzenetére


BoB
veterán

Sóhajtás.

Lásd korábbi hozzászólásom: [link]

systemctl disable mariadb
systemctl disable httpd

Pont. Ezután ki van lőve véglegesen (újrainidítás után). Nem kell semmiféle script-be belerakni ezt, főleg nem init.d-zünk a systemd világában.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.