Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#6601) Herati válasza cigam (#6599) üzenetére


Herati
csendes tag

Ez a kimenet:

Fájlrendszer Méret Fogl. Szab. Fo.% Csatol. pont
devtmpfs 3,9G 0 3,9G 0% /dev
tmpfs 3,9G 0 3,9G 0% /dev/shm
tmpfs 3,9G 1016K 3,9G 1% /run
tmpfs 3,9G 0 3,9G 0% /sys/fs/cgroup
/dev/mapper/vg_main-root 98G 13G 81G 14% /
tmpfs 3,9G 104K 3,9G 1% /tmp
/dev/mapper/vg_boot-boot 240M 206M 19M 92% /boot
/dev/mapper/vg_main-temp 4,9G 20M 4,6G 1% /temp
/dev/mapper/vg_main-home 20G 167M 19G 1% /home
tmpfs 798M 4,0K 798M 1% /run/user/1000

A linket még nem volt időm átnézni, de rajta leszek :)

(#6602) cigam válasza Herati (#6601) üzenetére


cigam
félisten

Így találnám el a lottószámokat ... Tele van a /boot kötet:
/dev/mapper/vg_boot-boot 240M 206M 19M 92% /boot

Vagy tisztítás, vagy egy kis méretnövelés szükséges.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6603) Herati válasza cigam (#6599) üzenetére


Herati
csendes tag

Sikerült helyet csinálni a fölösleges kernelek leszedésével, Az utolsó kettő maradt

Ezzel sikerült letakarítani:
dnf remove $(dnf repoquery --installonly --latest-limit=-2 -q)

A - jel fontos mert több helyen enélkül van leírva a parancs, de úgy hibára fut.

:))

(#6604) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Lehet nem linux specifikus a problémám, de mivel azt használok idejöttem kérdezni :B
A situláció: hp elitbook 820 g1 laposomba betettem egy m2 ssd-t Toshiba RC100 Elég kellemes a spec. szerinti sebesség az eddig corsair -hoz képest, de sajnos semmit nem csinál... gparted / disk / telepítő nem látja
Mit próbáljak meg? :U

Köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6605) lev258 válasza body007 (#6604) üzenetére


lev258
veterán

A BIOS mit lát? Milyen módra van állítva a lemezek kezelése (pl. AHCI)?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6606) body007 válasza lev258 (#6605) üzenetére


body007
addikt

Én is bios beállításra gyanakszom, csak ennél az üzleti csodánál nincs olyan, h "lemezek" (vagy bármi hasonló) ahol felsorolná a lemezeket - annál több biztonsági beállítás van... (amik nincsenek elpiszkálva, újonnan került hozzám a gép anno).
Ami ilyesmi opció
1. Advanced - device config. - sata dev mode - ahci vagy raid
2 . Advanced - builtin device config. - itt be van pipálva m.2 ssd-nél
3. Advanced - boot option, itt van pár dolog de mivel fel se ismeri gondolnám mindegy:
- itt is pipálva m.2 ssd
- boot mode: legacy vagy uefi hybrid vagy uefi native
- boot order-nél fel van tolva az m.2 ssd

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6607) csendes válasza body007 (#6606) üzenetére


csendes
őstag

Megpróbálhatsz BIOS-t frissíteni, de van rá esély, hogy ez a típus - más hasonló típusokhoz hasonlóan - nem tud erről az M2 SSD-ről boot-olni, de egyébként az operációs rendszer már látni fogja, [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6608) body007 válasza csendes (#6607) üzenetére


body007
addikt

Igen, közben kiderítettem, h 6. gen intel-től támogatott az nvme (az én gépem 4. :O )
Szal, gépcsere. Pedig nagyon ki pöpec gép :W
Köszi

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6609) Vladi válasza body007 (#6608) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bakker ugyan ebben a cipőben járok, csak z600-as ws-en. :Y

Ne hajíccsad még ki. Ha biost nem lehet rávenni, hogy lássa, akkor a /boot-ot kiteszed valahová amit lát és készvagy. Elvileg. :F

Igen. Vladi ba+ legalább azokat a topikokat olvassad, ahol gazda vagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6610) body007 válasza Vladi (#6609) üzenetére


body007
addikt

Nacsak itt a hw (4. gen intel proci) ami nem támogatja még az nvme ssd-t. Azt, h veszem rá, h lássa? Vagy a kernel majd megoldja? :B
Mert bebootolok a régi rendszeren és bármilyen lshw, lspci, lsakármi paranccsal nem látom (| grep toshiba, m2, m.2, nvme, ...)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6611) Vladi válasza body007 (#6610) üzenetére


Vladi
nagyúr

az igen fura, ha a kernel se lássa. dmesg mond valamit? Hardweresen kompatibilis vagy?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6612) body007 válasza Vladi (#6611) üzenetére


body007
addikt

dmesg majd otthon.

Hardweresen kompatibilis vagy? hát ezaz, h valszeg nem... :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6613) Vladi válasza body007 (#6612) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor nemjó eszközt vettél. :DDD Nem lehet cseréltetni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6614) body007 válasza Vladi (#6613) üzenetére


body007
addikt

A sebessége miatt választottam. Ilyen 400-500 Mb/s-el tötymörgő (sata) van benne, csak gondoltam gyorsítok a masinán :B Ez ~1000 Mb/s körül kavarna :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6615) Vladi válasza body007 (#6614) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nade a csatlakozódnak mi a maximuma? Az fog limitálni. Itt gyűjtöttem adatokat.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6616) body007 válasza Vladi (#6615) üzenetére


body007
addikt

Na, a gépben van egy m.2 csati, amibe gondoltam beletolom ezt a gyors ssd-t (az alaplapra egyébként flash cache van írva a csatihoz). Olvastam, h új bios-al mennie kellene a 32 GB-nál nagyobbnak is (gyári spec. ennyit ír). Frissítettem a bios-t (meglepődve láttam, h 2019. 04. havi is van neki), de tök mindegy mert ígyse ismeri fel.

HP EliteBook 820 G1 Notebook PC Product Specifications

Itt még 32 GB-t ír a flash cache résznél. A sebességét nem tudom, de gondolnám, h visszafele kompatibilisek ezek az ssd-k, max. nem mennek annyit.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6617) Vladi válasza body007 (#6616) üzenetére


Vladi
nagyúr

m.2 sem egységes.

flash cache slot? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6618) body007 válasza Vladi (#6617) üzenetére


body007
addikt

Maga az ssd ilyen:
Toshiba RC100 NVMe Solid State Drive (SSD)

Fizikailag belemegy - vagyis én beletettem :DDD

Igen flash cache slot, oda tettem :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6619) Vladi válasza body007 (#6618) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fú az ott nem biztos, hogy menni fog. Miért nem mentél topikba kérdezni, valami spéci ssd biztos menne ott, mondjuk 32 gigás. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6620) body007 válasza Vladi (#6619) üzenetére


body007
addikt

Néztem a totyikot, elég halott :( Meg persze a guglit is kérdeztem
Mindegy, van egy fasza eladó gépem, esetleg érdekel? :DDD
Már lassabb cuccra nem állok "vissza", öreg vagyok már ahhoz, h várakozzak egy lap betöltésre :P

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6621) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Aki KDE-vel használ Fedora-t az megtuná mondani, hogy milyen kulturált megoldás van a RPM fájlok futtatására? Konsolból tudom őket futtatni gond nélkül, de ha csak duplaklikkelek a fájlra és megpróbálok Discoverrel telepíteni, akkor rossz gpg aláírásra hivatkozva elküld anyámba. :DDD

Fedora 30-ról van szó és Plasma 5.15.5-ről, pár napja telepítettem.

(#6622) csendes válasza leviske (#6621) üzenetére


csendes
őstag

A kultúrált megoldás a dnf konzolról. dnfdragora is inkább bosszankodni jó. A KDE csomagkezelők ritkán működtek. Még a gnome-software-re figyelnek jobban, mert mégiscsak a GNOME 3 az alap asztali környezet fedorához. De az is csak zabálja a memóriát, lassúbb mint a parancssor, több a hibalehetőség. szvsz :R

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6623) Vladi válasza leviske (#6621) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen csomag? Tárolóból jött? Annak van gpg-je?

Egyébként csináld konzolból, ha kósza rpm-et telepítesz - nem ajánlom - akkor dnf és nogpgcheck kapcsoló. Ezt nézd meg a helpben.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6624) leviske válasza csendes (#6622) üzenetére


leviske
veterán

Okés, köszi, akkor nem erőltetem a Discovert. :DDD Amúgyse voltak annyira jó tapasztalataim vele neonon.

(#6623) Vladi: Nem. A dropbox oldaláról jött böngészőn keresztül. :DDD Okés, akkor maradok a konzolnál.

(#6625) Vladi válasza leviske (#6624) üzenetére


Vladi
nagyúr

" A dropbox oldaláról jött böngészőn keresztül."

A sírás kerülget... :O

"Okés, akkor maradok a konzolnál."

Igenlécives.

Böngészőn keresztül? Ez már nekem is sok. Aztán a sok kezdő nem érti, hogy bambanő miért sápitozik állandóan. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6626) csendes válasza Vladi (#6625) üzenetére


csendes
őstag

Jó lesz az, ha egyszer majd működik, :U
Lehet ilyen böngészős telepítést csinálni, régebben én is telepítettem így csomagot OpenSuSe-re [link]. Ott valami több tucat hivatalos (teszt és egyéb) repo volt, egyszerűbb volt így, mint mindet felvenni, illetve a frissítésnél a Buid repo-k mindenféle teszteletlen verziókat pakoltak volna fel.
Azért nem árt telepítés előtt inkább megnézni, hogy nem érhető-e el a hivatalos vagy RPMfusion (itt van dropbox) repokból, ..

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6627) leviske válasza Vladi (#6625) üzenetére


leviske
veterán

Vannak szokások, amiket nehéz lekűzdeni. :DDD

(#6626) csendes: Köszi, nem tudtam, hogy a RPMfusion-ön is fent van. :R

(#6628) csendes válasza leviske (#6627) üzenetére


csendes
őstag

Pedig "fent" van: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6629) leviske


leviske
veterán

Ha terminálból telepítettem a steamet (szóval nem böngészőből szerzett rpm-ből :DDD ) és a folyamat során egyszercsak puff kirakott a rendszer, akkor tudok valamit tenni annak érdekében, hogy a félbeszakadt folyamatok ne okozzanak később gondot?

Mert tegnap próbáltam terminálból frissíteni a rendszert, amire ugyanezt csinálta és többet már a Software*-ből sem engedte a frissítéseket és ekkor inkább újraraktam a rendszert.

(* Igen, váltottam időközben Gnome-ra, azaz Spinről rendes WS-re. Fedora-n egész kellemes élmény.)

(#6628) csendes: Nem megkérdőjeleztem, csak nem tudtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6630) cigam válasza leviske (#6629) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan hogyan? pl.
dnf config-manager --set-enabled rpmfusion-nonfree-steam
dnf install steam

Mit értesz azalatt, hogy "egyszercsak puff kirakott a rendszer"? A terminált zárta be, vagy a teljes rendszerből léptetett ki, vagy? A /var/log/dnf... környékén nincs napló fájl? nem írt bele semmi érdekeset?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6631) Vladi válasza leviske (#6629) üzenetére


Vladi
nagyúr

Attól fütt, hogy hol dob ki. Melyik szakaszban.
Próbáld újra csináltatni vele, és akkor látod.

Ha gáz van, akkor jöhet egy
yum clean all

izé..

dnf clean all

:DDD

Ez minden cachet leszed neked. Ha törött lett a csomag, akkor próbálod leszedni, ha nagyon belebarmolna a függőségbe, akkor nézz valami nodeps kapcsolót. Ha így is szívat, akkor rpm paranccsal le és fel. Ha így se megy, akkor még mindig rebuildelheted az rpm adatbázist. Volt már hozzá szerencsém, nem olyan vészes.

De amúgy igen, sokszor sokkal gyorsabb, ha reinstallálod arendzert. /home-ot küldön partícióra, nem formázod és majdnem kész vagy. Általában csak fstab és grub helyreállítás kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6632) leviske válasza cigam (#6630) üzenetére


leviske
veterán

dnf install -y steam --enablerepo=rpmfusion-nonfree-steam, úgy értem, hogy kijelentkeztetett (nem a képernyőt zárolta, hanem kirakott és meg is szakadt minden folyamat). A napló fájlt most megnéztem, az alapján úgy tűnik a folyamat lefutott gond nélkül. Így végképp nem értem. Bár tény, hogy a Steam végül nem vacakol.

A mesa downgrade amit végrehajtott, okozhatta a kijelentkeztetést? Mert abból a rawhide-féle csomagokat használom és a Steam telepítésnél downgrade-elt 19.0-ra.

(#6631) Vladi: Köszi! Ezt a dnf clean all parancsot bármikor elsüthetem és nem csinál galibát, igaz?

Igazából eredetileg külön partícióra került a / és a /home, de most így a hónapban a ~6. linux újratelepítést (végignéztem a Manjaro és Fedora különböző verzióin) követően elengedtem a dolgot, mert a fájlokat úgyis egy külön lemezen tárolom amit a jelek szerint nem bánt a telepítő, ha nem figyelmetlen ökörként kezelem. :DDD Így a /home mappa csak a linkelt doc/pic/vid/etc mappákat tartalmazza a rendszerre telepített progikon túl.

[ Szerkesztve ]

(#6633) leviske válasza leviske (#6632) üzenetére


leviske
veterán

Még annyit, ha szabad megkérdezni: amennyiben valamit nem repobol telepítek, újabb verzió, a rendszer viszont automatikusan szeretné downgrade-elni egy saját, régebbi verzióra, akkor azt ki lehet kerülni? Vagy ilyen esetben célszerűbb szótfogadni, mert okkal ajánlja fel?

(#6634) cigam válasza leviske (#6633) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem jó az ami gyárilag benne van?

Amúgy - elméletileg- az /etc/dnf.conf-ba kell egy új sor, vagy a meglévőt kiegészíteni. Pl. az alábbi sor az mc csomagot nem engedi frissíteni:
exclude=mc

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6635) leviske válasza cigam (#6634) üzenetére


leviske
veterán

Rosszul foglalmaztam. Csak a RPM fusion-ből érhető el. Igazából ez kapcsolódik az első itteni kérdésemhez, mert a dropboxról van szó. :DDD Nincs különösebb bajom a repon elérhetővel, csak látom, hogy egy januári verzióra szeretne visszaváltani a telepített februári helyett.

Köszönöm a választ! Ha csak .conf fájlból kikényszeríteni lehet, akkor inkább hagyom, hogy rendezze a rendszer.

(#6636) Vladi válasza leviske (#6635) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nyugodtan tedd be a conf fájlba, nem harap. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6637) leviske válasza Vladi (#6636) üzenetére


leviske
veterán

Az fstabra is azt hittem, míg nem bootolt be a rendszer a turkálásom miatt. :DDD Mindenesetre megint újratettem a gépet, szóval nem lesz rá szükség.

Viszont most belefutottam egy másik gondba. Stabil-vanilla kernelt használok che(copr) mesa-val, viszont amikor a steam-et próbálom telepíteni RPMfusionből, akkor mindenképp le akarja szedni a fedora 30-féle mesa 19.0-t. Ezzel a helyzettel mit tudok kezdeni? Ha hagyom, hogy rakja fel ÉS aztán újra frissítek a che-féle mesa-ra, akkor teleszemeteli a gépet? Vagy ez rossz berögződés és itt nincs olyasmi, mint Windows-on? :DDD Esetleg eltudom érni, hogy csak az általam engedélyezett függőségek kerüljenek telepítésre a Steam mellett? Vagy ezen a ponton a legjobb lenne, ha flathubról telepateném a community verziót? Esetleg ha újratelepíteném a gépet és csak a steam után frissíteném a kernelt és a mesa-t?

[ Szerkesztve ]

(#6638) Vladi válasza leviske (#6637) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ejj ecsém' elég ezt lekövetni. :DDD :O

steamelni akarsz, oké.

"Az fstabra is azt hittem, míg nem bootolt be a rendszer a turkálásom miatt."
Azé ha linukszolsz, legalább egy fstab mennyen... :U En előbb tudtam fstabot szerkeszteni, mint futó linuxom volt. Akkor még nem volt ennyire net, szal könyvből kellett tanulni. :))

"Stabil-vanilla kernelt használok "
Hogy? Forgattad?

"che(copr) mesa-val,"
Ezt nemtom mi.

"RPMfusionből, akkor mindenképp le akarja szedni a fedora 30-féle mesa 19.0-t. "
Downgradel? Vagy mit csinál? Saját mesat tettél fel valahonnét? rpmfusion nem nagyon szokta szétbarmolni a rendszert, ez ilyen 2.5 party tároló. Nem viccből szedi a másik mesát, valószínüleg neki függőségként lett megadva.

"Ha hagyom, hogy rakja fel ÉS aztán újra frissítek a che-féle mesa-ra, akkor teleszemeteli a gépet?"
Ezt a cse félét miért teszed fel? Ez valami forradalmi lendület, vagy hogy? :P
Elvileg járható út, ha ezzel a mesával megy a steam. Viszont minden frissítésnél fel akarja majd tenni a sajátját. Erre is van megoldás, ha ez lesz a végleges koncepciód.

"akkor teleszemeteli a gépet?"
Semmi javíthatatlant nem fog cisnálni, csak fejfájást. Nekünk. :DD

"Esetleg eltudom érni, hogy csak az általam engedélyezett függőségek kerüljenek telepítésre a Steam mellett?"
Jah, de ezt már egyszer leírtuk. :U

"Vagy ezen a ponton a legjobb lenne, ha flathubról telepateném a community verziót? "
Esetudom mi, annyira nagyon azért ne vigyed magadat a sűrűsötét erdőbe.

"Esetleg ha újratelepíteném a gépet és csak a steam után frissíteném a kernelt és a mesa-t?"
Vagy eladod a pécét és veszel egy péesnégyet és békénhagysz minket végre... :DDD

Fúúú hosszú les za hétvége.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6639) leviske válasza Vladi (#6638) üzenetére


leviske
veterán

Az UUID-be hibáztam bele a fstab szerkesztésnél. Az még azért megbocsájtható, nem? :DDD

Vanilla kernel és che erre. A flathub nem gondoltam, hogy új, elvégre a flatpak mögött RedHat áll, nem?

A kernel és a mesa verziója azért fontos, mert nem akarok 1-2 játék miatt Windows-ra átmenni, a DXVK pedig jellemzően a legfrissebb mesa-t igényli.

Arról nem tehetek, hogy ennyire nyugis a topik és gyakorinak tűnik a jelenésem. :DDD

(#6640) Vladi válasza leviske (#6639) üzenetére


Vladi
nagyúr

Friss kernelt és mesát tudsz szerezni update-testing tárolóból is! Azért én nem mennék copr tárolóba.
Vanilla kernelre szükség van?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6641) leviske válasza Vladi (#6640) üzenetére


leviske
veterán

Azt tudom, egy darabig rawhide mesa-t használtam az alap 5.1 kernellel. Csak az a gond, hogy az 5.1-nek tapasztalatom szerint hálózatkezelési gondjai vannak. A Steam és a Battle net rendszeresen ledobált vele és a Phoronix-en is esett róla szó, ezért döntöttem a vanilla + copr mesa mellett. A 31-ben már gondolom a 5.3 lesz a 19.3 társaságában, így akkor ezeket majd elengedem.

Mindenesetre feltettem fusionből a steam-et, legfeljebb szórakozok vele később, ha erőlteti a 19.0-t. :DDD

(#6642) Vladi válasza leviske (#6641) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én használtam tartósan fedora alfát, vállalható. Csak rengeteget frissít, ilyen hetente 1 giga. :DDD
Augusztus közepén már válthatsz rá, ha gondolod. link

De előbb utóbb valami stabil kiadásra el kell jutnod. Az sem állapot, hogy folyamatosan copr meg vanilla cuccokra kell támaszkodni. :U

Én várom már a centos 8-at.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6643) csendes válasza leviske (#6637) üzenetére


csendes
őstag

Miért kell neked az a mesa a copr-ból? A normál mesa-val nem működik a videókártyád? Open source drivert használsz AMD vagy nvidia kártyával? Verziótól függ, de általában a normál Fedora kernel jobb, mint a vanilla (mivel pont annak a hibáit foltozgatják)

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6644) cigam válasza csendes (#6643) üzenetére


cigam
félisten

#6639 Mert játszik....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6645) kovaax válasza Vladi (#6642) üzenetére


kovaax
őstag

Az a szerencse, hogy a stabil verzió ritkán frissít... :R

-=- There's no place like /home -=-

(#6646) Vladi válasza kovaax (#6645) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mi számít ritkának? Láttál te már utólsó fázisban lévő centos-t? Havi 1 csomag. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6647) kovaax válasza Vladi (#6646) üzenetére


kovaax
őstag

Debiant használok leginkább, ott is ritkán van frissítés. Ez egy vicc volt, mert a stabil Fedorán is heti 10-50 közötti csomag javul, évszaktól függően. :B

-=- There's no place like /home -=-

(#6648) cigam


cigam
félisten

Lehet, hogy a KDE spin hibás? Nem tudom telepíteni. Van 64GB üres hely az SSD-n mégis azt írja a telepítő, hogy hiba a tároló összeállítás ellenőrzésekor.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6649) Vladi válasza cigam (#6648) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem a teleptő (anakonda) particionálójában van, én párszor már találkoztam vele. Ott ki tudsz ilyet választani, hogy bivet gui. kb. Azzal próbáld.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6650) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Fel kell húznom egy környezetet Java fejlesztéshez, amit egy kisebb cég használna változatos java-s fejlesztéseikhez. Úgy 30-32 gépen futna. Eclipse és Netbeans is lenne fent, meg közepes mennyiségű java-s komponens (amihez kevéssé értek).
A nagy kérdés, hogy Fedora, vagy Centos legyen a választásom.
A fedora a naprakész csomagok miatt lenne jó (nem vágom, hogy a java világban ez mennyire fontos) a Centos meg amiatt, hogy nem kell félévente újrahúzni. Vagy már van olyan stabil a DNF disztro update-elője, hogy rá merjek bízni ennyi céges gépet?
Backup van, meg minden, és az előzetes tesztelés is megoldott főverzió frissítések elött, de ha esélytelen, vagy nagyobb az esély a problémás frissítésekre, és nincs is rá mindig workaround, akkor nem erőltetném a fedora-t.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.