Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#6701) Vladi válasza Di Natale (#6698) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kérdés az, hogy miért ne frissítenél? Gondolom megtetszett és meg akarod tartani eol után is.

Jobb, ha frissítesz.
Ha meg tetszik a vonal, pár egyszerű dologra használnád, és nem akarsz telepítgetni, kezdj el barátkozni a centos-el. :D

A 8-as nemrég jött ki. Elvileg 10 év az életciklusa. Viszont most még nagyon foghíjas.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6702) Di Natale válasza Vladi (#6701) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Pontosan ezért tettem fel a kérdést, mert rohadtul tetszik a Fedora, csak nem ér annyit, hogy évente újra telepítsem a rendszert. :(

(#6703) cigam válasza Di Natale (#6702) üzenetére


cigam
félisten

De miért kéne újratelepíteni?
Folyamatosan, maguktól jönnek a frissítések, ha megjelenik az új kiadás, akkor egy egyszerű upgrade, és 99% hogy minden megy tovább, mint eddig.
Ez közel sem W10, hogy gyomorideged legyenminden egyes frissítéskor, hogy na vajon most mi nem fog működni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6704) cigam


cigam
félisten

Belefutottam egy logikai bukfencbe. Telepítéskor megadom a root jelszavát, de bepipálom, hogy tiltsa le. Ugyanakkor az user-nek meg bepipálom, hogy ő is legyen admin.
Ha egy programnak admin jog kell, akkor hiába adom meg az user jelszavát, nem fogadja el (pl. se a partíciókezelő, sem az idő állító). A root-ét meg ugye azért nem fogadja el, mert le van tiltva.
Értem én hogy menni akarnak a többi rendszer után, ahol alapból le van tiltva a root, de megtehették volna a 2. lépést, hogy az admin jogot igénylő programok elfogadják az ("admin") userek jelszavát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6705) Vladi válasza cigam (#6704) üzenetére


Vladi
nagyúr

sudo su -
vagy
init 1

kész.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6706) BoB válasza cigam (#6704) üzenetére


BoB
veterán

Valószínűleg az cseszte el hogy adtál root-nak jelszót.

Nálam működik rendesen letiltott root-al úgy hogy telepiteskor simán tiltva maradt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6707) BoB válasza Vladi (#6705) üzenetére


BoB
veterán

Az init 1 nem fog működni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6708) Vladi válasza BoB (#6707) üzenetére


Vladi
nagyúr

S valóban. Milyen elavult vagyok. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6709) csendes válasza Vladi (#6708) üzenetére


csendes
őstag

System V - systemd szótár [link]:
Run level 0 = poweroff.target (runlevel0.target is a symbolic link to poweroff.target)
Run level 1 = rescue.target (runlevel1.target is a symbolic link to rescue.target)
Run level 3 = multi-user.target (runlevel3.target is a symbolic link to multi-user.target)
Run level 5 = graphical.target (runlevel5.target is a symbolic link to graphical.target)
Run level 6 = reboot.target (runlevel6.target is a symbolic link to reboot.target)
Emergency = emergency.target

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6710) cigam válasza BoB (#6706) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a tippet, nekifutok még1x úgy...

sudo su - :F Nem terminálból akarom indítani, hanem GUI-ból, pl. rákattintok partícionáló progira, és már kéri a root jelszavát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6711) Vladi válasza cigam (#6710) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor:
sudo su -
gparted

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6712) cigam válasza Vladi (#6711) üzenetére


cigam
félisten

KDE-t használok, és a gparted az egyik olyan program amivel trükközni kell, hogy parancsodból másik userrel indítva elérje az éppen futó X(emulátor)-t a wayland alatt. Vagy azóta javult a helyzet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6713) BoB válasza cigam (#6712) üzenetére


BoB
veterán

KDE alatt miért gparted-et akarsz használni?

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6714) cigam válasza BoB (#6713) üzenetére


cigam
félisten

Nem akarok gparted-et használni, csak Vladi gpart-os ötletére reagálva írtam.
(2GB RAM-al még a KDE is túlzás, de egész konszolidált, csak ~600MB RAM-ot foglal alapból.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6715) Vladi


Vladi
nagyúr

Vegyetek fedora pólót. Jódrága, de 2 in van, mert Magyarországon készül. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6716) csendes válasza Vladi (#6715) üzenetére


csendes
őstag

Pingvinboltból (ugyanaz a cég) magyar címre sokkal olcsóbb: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#6717) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valakinek sikerült már X11 fontokat felhackelni működőre? Kollegának kéne, mert abban van egyfajta betűtípus, ami nélkül nem tud élni. Felteszed a xorg-x11-fonts-Type1 csomagot, és nem lesz több font. Látom, hogy ott van benne egy rakás, de hogyan jelenik meg az a választhatóak között? Gúglin már túl vagyok, TTF-et fel tudok tenni, de ez valami tök más forma.

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6718) Vladi válasza hcl (#6717) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pedig itt hamarabb jön válasz. :P

Milyen desktop ez? fonts csoport nem kell?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6719) hcl válasza Vladi (#6718) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

FC31
Fonts csoport - az mi?
Közben rájött, hogy az X11Fonts már kifújt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#6720) cigam válasza hcl (#6719) üzenetére


cigam
félisten

A login ablakban át tudod kapcsolni wayland-ról X11-re, plusz ha beírnád a konkrét betűtípust, könnyebben felpimpelnénk wayland alá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6721) hcl válasza cigam (#6720) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áhhá! Courier 10 Pitch kéne :) A Wayland-ot nézem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6722) cigam válasza hcl (#6721) üzenetére


cigam
félisten

Innen elérhető (különböző) formátumokban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6723) hcl válasza cigam (#6722) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ez :D Többféle van a neten, és mind más kicsit :D De amúgy ezt tettem fel neki korábban, mert az otf/ttf-et megeszi a Fedor.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6724) cigam válasza hcl (#6723) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg abból a csomagból műtsd ki (ne telepítsd, csak csomagold ki) és mazsolázd ki belőle. Esetleg egy font converterrel (pl. [link] ) átalakíthatod a szükséges formátumra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6725) hcl válasza cigam (#6724) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi, ezt továbbítom :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6726) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Holgyek, Urak, jelentem hazaertem. Legalabbis nagyon ugy fest ez a Fedora 31 KDE-vel.

Az rpmfusion-bol minden tovabbi nelkul felszaladt az nvidia driver az elso szora.
Utana meg nekilattam a rendszer testreszabasahoz:

Ezt sikerult eddig osszehozni (ez a video adta az ihletet):


Meg akad nemi finomitani valo, de nagyon hasit a rendszer.
Eddig GNOME-os voltam. Latva ezt az oruletes testreszabhatosagot es a gyonyoru animaciokat... hat mar nem mennek vissza.

Kernel verziom: 5.4.13-201.fc31.x86_64
A vas amin hasit, pedig megtalalhato a profilomban (a Ryzenes az), de cimszavakban:

- Gigabyte X570 AORUS ELITE
- AMD Ryzen 3700X
- 64 GB 3200 MHz RAM
- GTX960 4GB

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#6727) cigam válasza Neil Watts (#6726) üzenetére


cigam
félisten

Üdv itthon :K

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6728) Neil Watts válasza cigam (#6727) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Hirtelen ket kerdesem is lenne. Biztost tok trivialis dolgok, de nem akarnam szetverni a rendszert:

1. A zart nvidia control panelben ha beallitom a kijelzoim fenyerejet, akkor azok jok lesznek a kovetkezo ujrainditasig. Akkor ugy tesz a rendszer mintha soja semmit nem allitotam volna. Ha megint behuzom a csuszkakat (ez harom monitornal elegge idoigenyes :) ) akkor megint jo...

Hogy lehetne veglegesen megmondani neki, hogy mit hasznaljon? Ha felhasznalokent elmentetem az nvidia-settings-rc-t (mivel a home-omban van, es az en felhasznalomra vonatkozik igy ugy gondolom eleg...), azt nem veszi figyelembe. Meg nem is menti bele a beallitott fenyero ertekeket.

2. Jelenleg a Simple menu plasma widgetet hasznalom. Fantasztikus, am tul komplex az izlesemnek. Szeretnek egy olyan widgetet amit kituzhetek a panelra, ellathatom a sajat ikonjaval (akar csak a simple menut) majd pedig felvehetek bele alkalmazasokat amiket egyedi ikonokkal lathatok el illetve sajat nevvel.

Nem kell bele sem kereso, sem semmi egyeb. :)

Van ilyen? :)

Koszi!

(#6729) cigam válasza Neil Watts (#6728) üzenetére


cigam
félisten

Sajna nem tudok segíteni, se Nvidia kártyám nincs, se KDE-m.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6730) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

csövi
miért töltök le a fedora oldaláról csupán 100kB/s-ssel? :U
Ubuntu lazán jön 1MB/s-ssel. De a fedorát így le se tudom szedni.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#6731) Vladi válasza Ganz-[HUN] (#6730) üzenetére


Vladi
nagyúr

link.

hajaj. Hosszú és kemény napok várnak ránk. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6732) Ganz-[HUN] válasza Vladi (#6731) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Köszi szépen :R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#6733) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#6732) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Van lehetőségem megkerülni a GRUB-ot és csak a Windowst indítani a szokoásos windows boot managerrel? A Linuxot csak szükség esetén szeretném használni, és nem szeretném ha szembetűnő lenne.

UEFI-s gépről van szó (HP Elitebook 8470p)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#6734) Vladi válasza Ganz-[HUN] (#6733) üzenetére


Vladi
nagyúr

windowst is rá lehet venni, hogy bootolja.
Hirtelen csak ezt találtam: link. de biztos van w10-re is leírás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6735) Neil Watts válasza Vladi (#6734) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az EasyBCD legfrisebb verziojaban UEFI es Windows 10 tamogatas is van, igy az megfelelo lesz.

Udv. core2

(#6736) attilam válasza Ganz-[HUN] (#6733) üzenetére


attilam
őstag

Szerintem megoldható grub-ból is, én már csináltam régebben. A timeout értéket vettem le, így gyakorlatilag meg sem jelenik semmi és már bootol is a windows. Ha meg linux kell akkor valamelyik kurzort nyomtvatartva bootolásnál megjelenik a teljes grub menü.

(#6737) Ganz-[HUN] válasza attilam (#6736) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Az lesz. Köszi.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#6738) Foley101


Foley101
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Feltettem egy gépre a Fedora 31 workstation-t. A telepítés végén sikeresen beléptettem a Fedorát a vállalati tartományunkba, ahol szépen látszik is a gép, lehet pingelni. Viszont ezt követően - amikor kiírta, hogy a Fedora használatba vétele - csak egy kékes háttér maradt, semmi egyéb:

Restartoltam, és újra kiírta, hogy welcome, újra be kellett adni az adatvédelmi beállításokat, a tartományt... aztán ismét csak ez a kékes háttér jelenik meg. Minden újra indítás után csak eddig jut.
Próbáltam konzol ablakot előcsikarni az ALT + funkciógombokkal, de nem jelenik meg semmi.

Hogyan tovább?

Előre is köszönöm a segítséget.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6739) Vladi válasza Foley101 (#6738) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez szerintem gnome3. Van neked mindened, csak nem triviális a használata klasszikus desktopok után. Felül látszik a tálca például. link. Annyi, hogy szerintem nem jó a felbontásod, mert az activities menü lelóg.

2. há milyen monitor ez te! :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6740) Foley101


Foley101
tag

Igen, gnome3. Előkaptam egy szinte új 24 colos DELL monitort, restartoltam is, de a helyzet változatlan, felül ott a fekete sáv üresen. Eddig csak konzolon használtam a korábbi fedorákat, ez az első, hogy ilyen grafikus felületet használnék, úgyhogy kb fingom sincs mit csináljak. Telepítsem újra úgy, hogy az újabb monitor van rákötve?

(jaja, van néhány ilyen ócska leselejtezett monitorunk, ha valamit rájuk kell dugni...kevés helyet foglalnak :) )

(#6741) cigam válasza Foley101 (#6740) üzenetére


cigam
félisten

Hány (és milyen)VGA van a gépben? Nem lehet, hogy eleve Dual módban indul? Live módban még rendben volt?
Esetleg próbáld ki, hogy nem a Wayland-al indítod, hanem Xorg-al:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6742) Foley101 válasza cigam (#6741) üzenetére


Foley101
tag

Szerintem ebbe valami alaplapi vga van, semmi extra. 1 db az biztos.
Live módban nem próbáltam, de arra emlékszem, hogy a telepítés befejeződésekor is fent maradt ez a kék háttér, és bal oldalt egér hatására előugrott egy 4 ikonos menü, ott voltak alkalmazások.

"Esetleg próbáld ki, hogy nem a Wayland-al indítod, hanem Xorg-al" - ezt hgyan el?

(#6743) cigam válasza Foley101 (#6742) üzenetére


cigam
félisten

Ott a fotó! A bejelentkező ablakban a fogaskerékre böksz, és ott a "Gnome on Xorg" pontot választod, majd ugyanúgy bejelentkezel mint eddig.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6744) Foley101 válasza cigam (#6743) üzenetére


Foley101
tag

OK, de hol a fogaskerék?

(#6745) cigam válasza Foley101 (#6744) üzenetére


cigam
félisten

Ez olyan mintha az újraindítás után a telepítést befejező varázsló indulna el. Ez még nem a telepített rendszer. Vagy nemtudomu, sose léptettem be domain-be, de alapból a login ablak úgy néz ki ahogy mutattam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6746) Foley101 válasza cigam (#6745) üzenetére


Foley101
tag

Na jó, újrarakom jövő héten, akkor lesz időm bíbelődni vele legközelebb. Hiába, az IT világában semmi sem egyszerű..

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6747) Foley101


Foley101
tag

Úgy alakult ma mégis lett időm újratelepíteni. Az Activities menü megjelenik a live-ban. Utána ismét feltelepítettem a gépre a Fedorát. Amikor végig ment a "csík", ráböktem a jobb alsó sarokban a kék gombra, amire a "konfiguráció befejezése" vagy valami hasonló volt írva. Ez után nem történt semmi, cserébe most az Activites menü még mindig látszódott. Restartoltam a gépet, és megjelent a Welcome ablak, ahol lehet konfigurálni... cserébe az Activites menü már nem látszik, csak a fekete sáv van, mint korábban.

Ha nem a vállalati beléptetést választom, hanem a másikat, akkor utána ismét megjelenik... tehát így jó. Most megnézném a vállalati beléptetés után is, de a grafikus felületen nem találok már erre lehetőséget.... hol van?

[ Szerkesztve ]

(#6748) cigam válasza Foley101 (#6747) üzenetére


cigam
félisten

De végigvitted a varázslót? Mert az még a telepítés része. A Windows gombra bejön a kereső? Írd bele "beállítások" Indítsd el a programot. Azon belül is az Eszközök -»Kijelzők menüpontot. Mit mutat?
Vagy ha az nem, akkor terminálban az xrandr parancsnak mi a kimenete?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6749) Foley101


Foley101
tag

Aha végigvittem. Sajnos a windows gombra nem jeleneik meg a kereső.
Ha a varázslóban "local módot" választom, akkor működik a windows gomb, és egyébként ezek a paraméterek:

Észrevettem valamit. Ha a varázslóban a "local módot" választom, akkor a varázsló után kicsit (2 másodpercre) lemerevedik a képernyő, pillanatra fekete, majd kék lesz, majd bejön az asztal ismét, és hozzá az Activites menü, és működik a windows gomb is.
Azonban ha a varázslóban a vállalati beléptetést választom, akkor a varázsló után ugyan ez a lemerevedéses dolog elmarad. Olyan érzésem van, mintha a konfigurálás után nem töltené be a felületet, a menüt, stb... és hibát sem ír ki. Ezért lehet az, hogy újraindítás után ismét a varázslóval kezdi.

(#6750) Vladi válasza Foley101 (#6749) üzenetére


Vladi
nagyúr

esetleg ha másik desktopot teszel fel, mondjuk mate és xorggal indítod?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.